Vybíráme nejlepší americkou lednici

TOP 3 americké lednice

Samsung RS50N3413SA

LG GSX961NSAZ

Whirlpool WQ9 E1L

Americká chladnička s výrobníkem ledu a dávkovačem vody. Má systém rovnoměrného chlazení, dotykové ovládání s displejem i funkci No Frost, která předchází námraze.Velká americká lednice, která kromě nadprůměrného objemu umožní ovládání skrze aplikaci, úsporný provoz, nápojový automat a vychytávky jako pohled do lednice bez potřebí jejího otevření. Náš vítěz testu srovnání.Čtyřdvéřová beznámrazová lednice s velkým vnitřním prostorem a velmi nízkou hlučností. Vejdou se do ní i velké plechy - není dělená středovým sloupkem jako u dvoudvéřových lednic.
+ Poměr cena/výkon, výrobník ledu a dávkovač vody, pokročilé systémy+ Úsporná, ovládání přes aplikaci, nápojový automat+ Velká lednice i mrazák, nízká hlučnost 37 dB, technologie 6. Smysl, NoFrost
- Nemá funkci rychlého chlazení- Vyšší cena- Výrobník ledu pouze manuální

Orientační Cena
18 880 Kč

Orientační Cena
49 990 Kč

Orientační Cena
24 989 Kč

Oproti klasickým typům jako kombinované, monoklimatické, či vestavné, jsou americké lednice vybaveny výrobníkem ledu, dávkovačem studené vody nebo také barem. Velký objem poskytne více místa na potraviny a naprostý přehled v přihrádkách. Přehled o funkcích udává displej, který poskytne všechny informace, a to bez otevření lednice. Některé americké chladničky jsou také propojitelné s aplikací, čímž ušetříte čas a dá se ovládat na dálku, takže i ve vaší nepřítomnosti budete vědět, zda jste nedovřeli dvířka a další věci. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší americké lednice pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Podívejte se také na vestavné lednice.

Nejlepší americké lednice (Test 2024)

VzhledModelObjemVýrobník leduDávkovač vodyEnergetická třídaHlučnost u chlazeníDostupnost
LG GSB760PZXZ recenze a testLG GSB760PZXZ642 lNeNeF39 dB
Samsung RS50N3413SA recenze a testSamsung RS50N3413SA534 lAnoAnoF42 dB
Electrolux EN6086JOX recenze a testElectrolux EN6086JOX577 lNeAnoG43 dB
Bosch KAG93AIEP recenze a testBosch KAG93AIEP560 lAnoAnoE42 dB
Concept LA8783 recenze a testConcept LA8783508 lNeNeF40 dB
Gorenje NRS9182VX recenze a testGorenje NRS9182VX562 lAnoAnoE42 dB
LG GSX961NSAZ recenze a testLG GSX961NSAZ625 lAnoAnoF39 dB
Whirlpool WQ9 E1L recenze a testWhirlpool WQ9 E1L610 lAnoNeF37 dB
Hisense RS560N4AD1 recenze a testHisense RS560N4AD1441 lNeNeF42 dB
Samsung RS67N8211B1 recenze a testSamsung RS67N8211B1637 lAnoAnoF38 dB

Zobrazit celou nabídku

Recenze amerických lednic

LG GSB760PZXZ

LG GSB760PZXZ recenze a test

Dvoudvéřová side by side lednice LG GSB760PZXZ je v nádherném nerezovém provedení. Disponuje elektronickým ovládáním a displejem s LED osvětlením. Výhodou je nenámrazový systém, dětský zámek a v neposlední řadě také cena. Základem vnitřního vybavení jsou čtyři tvrzená skla s lištou, které tvoří police, přihrádka na vajíčka a 4 přihrádky na dvířkách. Samozřejmostí jsou dvě zásuvky na zeleninu a ovoce na spod lednice. Hlučnost činí 39 dB a chladnička je vybavena alarmem při otevření dveří. Umístění mrazáku je na levé straně lednice.

+ Cena/výkon, velký objem, umístění mrazáku
Chybí prázdninový režim a výrobník ledu

Samsung RS50N3413SA

Samsung RS50N3413SA recenze a test

Americká lednice Samsung RS50N3413SA má velmi dobrý poměr cena/výkon, objem lednice je 359 litrů a mrazáku 175 l. Vybavena je typickým výrobníkem ledu i dávkovačem studené vody. Z technologií zde samozřejmě najdeme NoFrost i systém All-around Cooling, který zajišťuje rovnoměrnou cirkulaci vzduchu po celém prostoru lednice. Na dotykovém panelu s displejem lze mimo jiné nastavit funkci Power Freeze sloužící k rychlému mrazení, funkci rychlého chlazení však postrádá. Ročně spotřebuje 395 kWh elektrické energie a má průměrnou hlučnost třídy D.

+ Poměr cena/výkon, výrobník ledu a dávkovač vody, pokročilé systémy
Nemá funkci rychlého chlazení

Electrolux EN6086JOX

Electrolux EN6086JOX recenze a test

Volně stojící dvoukřídlá americká chladnička Electrolux EN6086JOx disponuje elektronickým ovládáním a mnoha funkcemi, jako je dávkovač vody, automatické odmrazování a kapacitou samotného chladícího prostoru nádherných 415 litrů (zbytek mraznička). Vybavena skleněnými policemi s obrubou v předu i vzadu, přihrádkou na vajíčka a držákem na lahve. Výhodou je zaměnitelné otvírání dvířek, funkce rychlého mrazení, nastavitelné nožičky. Odmrazování chladničky a mrazničky je plně automatické. Hlučnost činí 43 dB a spadá do energetické třídy G.

+ Zavěšení dvířek vlevo i vpravo
Bez výrobníku ledu

Bosch KAG93AIEP

Bosch KAG93AIEP recenze a test

Americká lednička side by side Bosch KAG93AIEP má velmi objemnou lednici s 369 litry i velký mrazák se 191 l. Výrobce ji vybavil snad všemi nyní dostupnými technologiemi, a proto má obhajitelnou vyšší cenu. Základ tvoří beznámrazový systém NoFrost, rychlé chlazení i rychlé mrazení. Na straně mrazáku je přítomen výrobník ledu s jeho dávkovačem i dávkovačem vody a druhé dveře nabízí barové dvířka. Příjemnými doplňky je bohatší příslušenství, funkční alarm a samozřejmě i účinnější energetická třída, která vychází z roční spotřeby elektrické energie 323 kWh.

+ Výrobník ledu, dávkovač vody, barové okno, lepší energetická účinnost třídy E
Nic zásadního

Concept LA8783

Concept LA8783 recenze a test

Americká chladnička Concept LA8783 je čtyřdveřová americká lednice, která má ne příliš časté provedení, díky kterému se však hodí do menších kuchyní nebo bytů. Pochválit lze hlučnost 40 dB třídy C, energetická účinnost třídy F se pak řadí k průměru. Nemá dávkovač vody ani ledovač, za to však nabízí velkou lednici s širokými policemi a objemem 340 litrů. Mrazák má kapacitu 168 litrů a má funkce Total NO FROST i Super frost. Poměrně unikátně je řešena zadní stěna, která je vyrobena z metalických materiálů, které zvyšují účinnost lednice a snižují její energetickou náročnost.

+ Menší rozměry, dobrý objem, Total NO FROST, provedení Metal cooling
Mrazící boxy mají menší velikost

Gorenje NRS9182VX

Gorenje NRS9182VX recenze a test

Beznámrazová americká lednice Gorenje NRS9182VX je vybavena technologií Total NoFrost, o které výrobce tvrdí, že je nejlepší na trhu. Dotykové ovládání s displejem umožňuje nastavit mnoho funkcí, nevyjímaje režimy ECO a Holiday. Díky ionizovanému vzduchu a ventilačnímu systému MultiFlow 360° zajišťuje lednice ideální klima. Natočíte si z ní vychlazenou vodu, zvládá výrobu ledu i ledové tříště, která by však podle recenzí spotřebitelů mohla být jemnější. Nezklame velkým objemem a chytrým vnitřním uspořádáním, lednice má objem 371 litrů a mrazák 191 l. Potěší rovněž lepší energetická účinnost E a roční spotřeba elektřiny 323 kWh.

+ Dobrý poměr cena/výkon, 4,5 l velký zásobník na vodu, dobrá třída účinnosti
Ledová tříšť by mohla být jemnější

LG GSX961NSAZ

LG GSX961NSAZ recenze a test

Prostorná americká lednice LG GSX961NSAZ disponuje funkcí rychlého poklepání, čímž se můžete podívat dovnitř lednice, aniž byste ji otevřeli. Nádržka na vodu je na celkový objem 4 litry a díky aplikaci od LG je možné ovládat ledničku na dálku – například provést diagnózu, nastavit teplotu apod. Disponuje výrobníkem ledu, držákem na víno a vajíčka a její energetická třída je F. Hlučnost činí 39 dB a řadí se tak, mezi méně hlučné americké lednice.

+ Úsporná, ovládání přes aplikaci, nápojový automat
Vyšší cena

Whirlpool WQ9 E1L

Whirlpool WQ9 E1L recenze a test

Volně stojící americká lednice Whirlpool WQ9 E1L má především obrovský vnitřní objem, lednice poskytne prostor 388 litrů a mrazák 222l. Navzdory velkému provedení vyniká nízkou hlučností 37 dB, která se řadí do třídy C. Jen průměrná je energetická třída F se spotřebou elektrické energie 420 kWh. Vybavena je technologií Total NoFrost, 6. SMYSL Control, a má odstupňované LED osvětlení. Díky těmto kombinacím a výbornému zpracování získala také prestižní ocenění reddot award 2019. Celkem má 4 dveře a konstrukci bez dávkovače studené vody. Výrobník ledu zde však zůstává přítomen, jen se jedná o speciální malý box, které funguje manuálně.

+ Velká lednice i mrazák, nízká hlučnost 37 dB, technologie 6. Smysl, NoFrost
Výrobník ledu pouze manuální

Hisense RS560N4AD1

Hisense RS560N4AD1 recenze a test

Menší americká lednice Hisense RS560N4AD1 má skvělý poměr cena výkon a její největší výhodou jsou menší rozměry, díky kterým se vejde i do menších panelákových bytů. Lednice má objem 266 litrů, mrazák pak 175 l, což jsou stále vyšší hodnoty. Nenabízí sice nadstandardní funkce jako dávkovač vody, nebo výrobník ledu, za to je však vybavená technologií NoFrost i funkcemi rychlého mrazení a chlazení. Menší rozměry se projevily také v subtilnějším ovládacím panelu bez displeje, což lze považovat za jedinou menší nevýhodu. S hlučností 42 dB se pak řadí do třídy D a energetická účinnost nese třídu F.

+ Praktické funkce a technologie, dobrý poměr cena/výkon, malé rozměry s větším objemem
Subtilní ovládací panel

Samsung RS67N8211B1

Samsung RS67N8211B1 recenze a test

Americká lednice Samsung RS67N8211B1 je vybavena nápojovým automatem a výrobníkem ledu. Kromě toho disponuje funkcí prázdninového režimu a varovným signálem v případě zvýšené teploty. Mrazák se nachází na levé straně a řadí se do energetické třídy F. Má hezké černé provedení a objem chladničky je krásných 413 litrů. Výhodou je oddělení regulace, které umožňuje nastavení teploty jak v mrazničce, tak v chladničce zvlášť.

+ Oddělená regulace, energetická třída F
Chybí SMART ovládání

Nejprodávanější americké lednice na trhu

Mezi nejprodávanější americké lednice patří LG, Hisense, Samsung, nebo Gorenje. Další kvalitní výrobci jsou Haier, Whirlpool anebo Concept. Nabízejí vyvážený poměr cena/výkon a širokou škálu bílých a černých lednic.

Jak vybrat americkou lednici

Velká americká lednice se hodí hlavně do větších domácností se zvýšenými požadavky na kapacitu, případně vlastnosti spotřebiče. Běžným modelem je dvoudveřová, respektive dvoukřídlá americká lednice, která má jednu část určenou na chlazení a druhou na mrazení. Existovat však mohou 3, nebo také čtyřdveřové americké lednice, kde je mrazák umístěný ve spodní části.

Při výběru je dobré si určit priority, jaké od lednice očekáváte. Odlišují se například lednice s barem, s dávkovačem vody, hlučností a v neposlední řadě i cenou.

Vestavná nebo volně stojící

V podstatě první rozhodnutí před pokročením k další části výběru je rozhodnutí, jaký typ do své kuchyně chcete zvolit. Typy americké chladničky se rozdělují na vestavné a volně stojící. Jestliže děláte novou kuchyň, bude pro vás rozhodnutí snazší v tom, že se nemusíte omezovat aktuálními dispozicemi prostoru. Nutno podotknout, že vestavné lednice amerického typu jsou spíše výjimečné a pokud na vestavění budete trvat, pak je lepší se porozhlédnout u klasických lednic.

Objem chladničky a mrazničky

Americké lednice se vyznačují velkým objemem. Ten celkový se udává ve stovkách litrů a některé lednice mohou dosahovat až 600 litrů. Ovšem pozor na to, že jde o hodnotu celku. Musíte zohlednit velikost jednotlivých částí. Mrazáky jsou obvykle velké tak, že mají objem 100 až 200 litrů, zatímco u chladicí části se objemy pohybují v rozmezí 200 až 400 litrů.

Mrazák

Všechny nebo alespoň naprostá většina amerických lednic je s mrazákem, který je pak umístěn buď na levé straně, nebo ve spodní části lednice. Vždy se přesvědčte, zda má mraznička funkci super mrazení, kolik má zásuvek a jaký je její kompletní objem. Pozor, v některých případech může být počet zásuvek větší než u jiných, ale objem může být daleko menší.

Významným parametrem je sledování dostatečného výkonu. Ten je udáván jako kombinace kilogramů, které zvládne za 24 hodin zmrazit. Méně výkonné modely jsou spojeny s hodnotami okolo 5 kg/24 hodin. U těch lepších je možné mluvit o hodnotách kolem 15 kg/24 h.

S kvalitou mrazáku souvisí také hvězdičkové označení. Standardem by měly být 3 až 4 hvězdičky. Pojí se s možnou minimální teplotou, a tedy možností uchovávat potraviny zmrazené po delší dobu. Také je důležitá doba skladování při poruše, která by měla být co možná nejdelší.

Akumulační doba a prázdninový režim

Mezi faktory, na které pohlížet při koupi, je také akumulační doba a prázdninový režim. Akumulační doba je doba, po kterou budou potraviny ve zmraženém stavu, v případě výpadku elektrické energie. Doba je počítána v případě, že nedojde k otevření mrazáku.

Velmi oblíbenou funkcí je prázdninový režim, ten představuje úsporu energie v případě vaší delší nepřítomnosti. Udržuje vhodnou teplotu lednice, která zabraňuje tvorbě nežádoucích bakterií, které by se mohlo vytvořit při celkovém vypnutí.

Funkce a vlastnosti

Při koupi nové americké lednice, si vždy ověřte, jaké funkce lednice má a co od ní požadujete. Mezi hlavní patří určitě výrobník ledu a dávkovač vody. Dejte si však pozor, že může být doplnění vody na zásobník, nebo na přívod vody pomocí hadice. Mezi oblíbené patří americké lednice s barem. Ty jsou určeny pro opravdové fajnšmekry, kteří chtějí mít vše po ruce, a to bez otvírání celé lednice.

V neposlední řadě byste si měli dávat pozor na funkci nofrost (beznámrazovost), která zajistí plynulý chod bez neustálého odmrazování nebo zbavování ledu, nulovou zónu pro delší čerstvost potravin a čistý vzduch v lednici, nebo také ionizátor, antibakteriální provedení, diagnostiku a u novějších typů různé SMART funkce s možností lednici ovládat třeba s pomocí aplikace na mobilu.

Příslušenství

Americké lednice jsou vybaveny pevnými skleněnými policemi a zásuvkami na ovoce a zeleninu. Další příslušenství je buď součástí vybavení lednice, nebo lze dokoupit zvlášť. Jedná se ve většině případů o držáky na lahve, přihrádku na vajíčka a další vychytávky, které se dají dokoupit na jakékoliv prodejně, co lednice nabízí.

Energetická třída a spotřeba

U většiny spotřebičů je v parametrech spotřebiče uvedeno, kolik by měla odhadem činit spotřeba za celý rok. Evropská unie určuje označení energetické třídy A až G, přičemž A označuje nejúspornější provoz.

Lednice amerického typu jsou obecně více energeticky náročné. Spotřeba se v závislosti na modelu může pohybovat i na nižších stovkách kWh za rok provozu. Dobrým vodítkem je energetický štítek, který nese konkrétní energetickou třídu a další informace.

Hlučnost a hmotnost

V neposlední řadě stojí za zmínění určitě hlučnost lednice a její hmotnost z důvodu přepravy a přenášení. Hlučnost je uváděna v dB, které během chodu vydává. Rozdíly obecně nejsou zase tak velké a do značné míry půjde o subjektivní pocit.

Hmotnost hraje důležitou roli v případě přenášení, nebo manipulace s lednicí. Je dobré si zjistit, zda lednice disponuje například transportními kolečky, které práci s ní výrazně usnadní.

Otázky při výběru americké lednice

Americkou lednici s připojením na vodu nebo bez?

Pro americké lednice je typický výdej chlazené vody, který je řešen buď připojením hadice na vodu, nebo se musí voda doplňovat ručně, což není zdaleka tak komfortní. Americké lednice, které jsou připojeny k vodovodnímu řádu mají navíc vodní filtr, který vodu zbaví chlóru a případně dalších nežádoucích látek – voda je pak nejen vychlazená, ale i zdravější.

Čtyřdveřovou, nebo dvoudveřovou americkou lednici?

Americká dvoukřídlá lednice je také někdy nazývána jako Side by Side lednice a patří k nejrozšířenějším typům. V tomto případě je na jedné straně chladící část a na druhé mrazící, kde bývá umístěn i výrobník ledu. Americká čtyřdveřová lednice má chladící část umístěnou nahoře a mrazící dole. Díky samostatně otevíratelným sekcím lze dosáhnout vyšší energetické úspory, neboť se chlad tolik nevyvětrá.

Jaké bývá rozmístění částí u americké ledničky?

Nejběžnější je rozmístění mrazáku a lednice vedle sebe, méně často se pak setkáte s rozmístěním nad sebou. Nejmenší zastoupení mají třídveřové lednice, které mají menší mrazák a poslední variantou je americká lednice se šuplíky, kde je mrazák umístěn ve spodní části a místo dveří je vyřešen šuplíky.

Jaké jsou typické funkce amerických lednic?

Americká lednice bývá dnes symbolem moderní techniky, což se pozitivně podepisuje na kvalitě uchování potravin. Specifické jsou dávkovačem studené vody a výrobníkem ledu, který může být dávkován ve velkých celcích, nebo jako drť. Některé modely jsou typické také barem, což je další malý průchod dovnitř lednice.

Jaké jsou nejlepší značky amerických lednic?

Nejlepší značky amerických lednic jsou Samsung, LG, Beko, Bosch, či Hisense. Portfolia výrobců jsou velmi široká, a tak spíše než podle konkrétní značky vybírejte podle velikosti a funkcí, které jsou pro vás důležité.