Vybíráme nejlepší americkou lednici

TOP 3 americké lednice

Samsung RFG23UERS1/XEO

LG GSX961NSAZ

Beko GN 1416221 JX

Americká chladnička s výrobníkem ledu a dávkovačem vody, u které je mrazák umístěn v dolní části a nabízí široké police s dobrým přehledem.Velká americká lednice, která kromě nadprůměrného objemu umožní ovládání skrze aplikaci, úsporný provoz (A++), nápojový automat a vychytávky jako pohled do lednice bez potřebí jejího otevření. Náš vítěz testu srovnání.Čtyřdvéřová lednice s vylepšeným systémem NoFrost a možností změnit nulovou zónu na mrazák.
+ Dávkovač vody
+ Široké police
+ Ovládání přes aplikaci
+ Nápojový automat
+ NeoFrost chlazení
+ Výrobník ledu
- Odolnost předních dveří- Vyšší cena- Chybí dávkovač vody

Orientační Cena
45 156 Kč

Orientační Cena
54 490 Kč

Orientační Cena
27 189 Kč

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

Oproti klasickým typům jako kombinované, monoklimatické, či vestavné, jsou americké lednice vybaveny výrobníkem ledu, dávkovačem studené vody nebo také barem. Velký objem poskytne více místa na potraviny a naprostý přehled v přihrádkách. Přehled o funkcích udává displej, který poskytne všechny informace, a to bez otevření lednice. Některé americké chladničky jsou také propojitelné s aplikací, čímž ušetříte čas a dá se ovládat na dálku, takže i ve vaší nepřítomnosti budete vědět, zda jste nedovřeli dvířka a další věci. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší americké lednice pro rok 2021, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Podívejte se také na vestavné lednice.

Nejlepší americké lednice (Test 2021)

VzhledModelObjemVýrobník leduDávkovač vodyEnergetická třídaHlučnost u chlazení Dostupnost
LG GSB760PZXZ626 lNeNeA++39 dBVÍCE INFORMACÍ
Samsung RFG23UERS1/XEO520 lAnoAnoA+44 dBVÍCE INFORMACÍ
Elektrolux EN6086JOX536 lNeAnoA+43 dBVÍCE INFORMACÍ
Beko GNE 134631 X522 lAnoAnoA++46 dBVÍCE INFORMACÍ
ETA 1360517 lAnoNeA+42 dBVÍCE INFORMACÍ
Bosch KAG90AI20522 lAnoAnoA+43 dBVÍCE INFORMACÍ
LG GSX961NSAZ601 lAnoAnoA++39 dBVÍCE INFORMACÍ
Beko GN 1416221 JX530 lAnoNeA+43 dBVÍCE INFORMACÍ
Hisense RF528N4WC1400 lNeAnoA+40 dBVÍCE INFORMACÍ
Samsung RS67N8211B1609 lAnoAnoA++39 dBVÍCE INFORMACÍ

Recenze amerických lednic

LG GSB760PZXZ

LG GSB760PZXZ recenze a test

Dvoudvéřová side by side lednice LG GSB760PZXZ je v nádherném nerezovém provedení. Disponuje elektronickým ovládáním a displejem s LED osvětlením. Výhodou je nenámrazový systém, dětský zámek a v neposlední řadě také cena. Základem vnitřního vybavení jsou čtyři tvrzená skla s lištou, které tvoří police, přihrádka na vajíčka a 4 přihrádky na dvířkách. Samozřejmostí jsou dvě zásuvky na zeleninu a ovoce na spod lednice. Hlučnost činí 39 dB a chladnička je vybavena alarmem při otevření dveří. Umístění mrazáku je na levé straně lednice.

+ Cena/výkon, velký objem, umístění mrazáku
Chybí prázdninový režim a výrobník ledu

ZOBRAZIT NABÍDKU

Samsung RFG23UERS1/XEO

Samsung RFG23UERS1/XEO recenze a test

Samsung RFG23UERS1/XEO je americká lednice s mrazákem umístěným ve spodní části, která disponuje dávkovačem vody a výrobníkem ledu, se zabudovaným displejem. Energetická třída A+ vám zajistí nízký odbyt energie a její hlučnost činí 44 dB. Samozřejmostí je zásuvka na ovoce a zeleninu a předností výhoda širokých polic a přehlednost mrazáku. Z ohlasů zaznívá negativum v podobě nepříliš odolných předních dveří.

+ Dávkovač vody, výrobník ledu, široké police
Odolnost předních dveří

ZOBRAZIT NABÍDKU

Electrolux EN6086JOX

Electrolux EN6086JOX recenze a test

Volně stojící dvoukřídlá americká chladnička Elektrolux EN6086JOx disponuje elektronickým ovládáním a mnoha funkcemi, jako je dávkovač vody, automatické odmrazování a kapacitou samotného chladícího prostoru nádherných 417 litrů (zbytek mraznička). Vybavena skleněnými policemi s obrubou v předu i vzadu, přihrádkou na vajíčka a držákem na lahve. Výhodou je zaměnitelné otvírání dvířek, funkce rychlého mrazení, nastavitelné nožičky. Odmrazování chladničky a mrazničky je plně automatické. Hlučnost činí 43 dB a spadá do energetické třídy A+.

+ Zavěšení dvířek vlevo i vpravo
Bez výrobníku ledu

ZOBRAZIT NABÍDKU

Beko GNE 134631 X

Beko GNE 134631 X recenze a test

Čtyřdvéřová americká lednice Beko GNE 134631 X se svým provedením hned na první pohled odlišuje. Je vybavena mrazákem ve spodní části lednice, který tvoří 7 přihrádek. Vybavena funkcemi super mrazení, super chlazení, nulovou zónou, LED osvětlení s akumulační dobou 15 hodin. Lednice má čtyři police a je vybavena akustickým varovným signálem. Samozřejmostí je výrobník ledu, připojení na vodu a v neposlední řadě domácí bar. Výhodou je prázdninový režim, který šetří energii v případě dlouhodobé dovolené a její hlučnost je 43 dB.

+ Funkce/výbava, prázdninový režim, s barem a ledovačem
Chybí kovový držák lahví, vyšší hlučnost

ZOBRAZIT NABÍDKU

ETA 1360

ETA 1360 recenze a test

Side by side lednice ETA 1360 s mrazákem a hlučností 42 dB je vybavená displejem, výrobníkem ledu, super chlazením a varovným signálem. Umístění mrazáku je v dolní části chladničky a jeho objem činí 172 litrů. Na displeji lze elektronicky regulovat teplotu a díky nastavitelným nožičkám lze nastavit přesnou rovinu. Díky oddělenému ovládání lze nastavit jinou teplotu v ledničce i mrazáku. Energetická třída lednice je A+ a její odhadovaná spotřeba energie za rok činí 401 kWh. Pokud preferujete především nízkou cenu, tak je ETA 1360 ideální volbou.

+ Nízká cena, výrobník ledu, displej
Chybí prázdninový režim a dávkovač vody

ZOBRAZIT NABÍDKU

Bosch KAG90AI20

Bosch KAG90AI20 recenze a test

Beznámrazová americká lednice Bosch KAG90AI20 je spolehlivá varianta do domácnosti. Disponuje dávkovačem vody, výrobníkem ledu a displejem pro větší přehled. Řadí se energetické třídě A+ a jejím výrobcem je světoznámá firma Bosch. Určitě zaujme pěkným nerezovým vzhledem a 4 odkládacími plochami z bezpečnostního skla, z toho se dají dvě libovolně nastavovat. Vybavená je dvěma zásobníky na zeleninu a ovoce, jedním zásobníkem na vejce a připojovací hadicí na vodu. Celková hlučnost této americké lednice je 43 dB a výhodou jsou čtyři kolečka pro lepší mobilitu spotřebiče.

+ Dávkovač vody, výrobník ledu
Chybí prázdninový režim a SMART ovládání

ZOBRAZIT NABÍDKU

LG GSX961NSAZ

LG GSX961NSAZ recenze a test

Prostorná americká lednice LG GSX961NSAZ disponuje funkcí rychlého poklepání, čímž se můžete podívat dovnitř lednice, aniž byste ji otevřeli. Nádržka na vodu je na celkový objem 4 litry a díky aplikaci od LG je možné ovládat ledničku na dálku – například provést diagnózu, nastavit teplotu apod. Disponuje výrobníkem ledu, držákem na víno a vajíčka a její energetická třída je A++. Hlučnost činí 39 dB a řadí se tak, mezi méně hlučné americké lednice.

+ Úsporná, ovládání přes aplikaci, nápojový automat
Vyšší cena

ZOBRAZIT NABÍDKU

Beko GN 1416221 JX

Beko GN 1416221 JX recenze a test

Volně stojící americká lednice Beko GN 1416221 JX s energetickou třídou A+, vnitřním LED osvětlením a hlučností 43 dB. Disponuje třemi policemi a umístění mrazáku je na spod ledničky. Výhodou je výrobník ledu a prázdninový režim, bohužel chybí dávkovač vody. Objem mrazničky činí 154 litrů a její barva je nerezová. Díky EverFresh a nulové zóně lze uchovávat zeleninu a ovoce po dobu třiceti dnů, v případě výpadku elektřinu je akumulační doba pěkných 15 hodin. Specifikem tohoto modelu je NeoFrost dvojité chlazení, které oproti klasickému NoFrost systému jídlo nevysušuje, zabraňuje míchání pachů a udržuje déle čerstvé.

+ NeoFrost chlazení, výrobník ledu
Chybí dávkovač vody

ZOBRAZIT NABÍDKU

Hisense RF528N4WC1

Hisense RF528N4WC1 recenze a test

Hisense RF528N4WC1 je menší americká lednice o čemž svědčí kapacita chladničky 290 litrů, která je dále vybavena čtyřmi skleněnými policemi a přihrádkou na vajíčka. Akumulační doba v případě výpadku elektřiny je 15 hodin a její hlučnost činí 40 dB. Mrazák disponuje dvěma zásuvkami a jeho čistý objem činí 110 litrů, je umístěn ve spodní části a má funkci super mrazení. Hmotnost lednice činí 92 kilogramů a má funkci prázdninového režimu, který spoří energii v případě vaší dlouhodobé nepřítomnosti.

+ Prázdninový režim, oddělené šuplíky mrazáku
Otvírání dveří jen do úhlu 132 stupňů

ZOBRAZIT NABÍDKU

Samsung RS67N8211B1

Samsung RS67N8211B1 recenze a test

Americká lednice Samsung RS67N8211B1 je vybavena nápojovým automatem a výrobníkem ledu. Kromě toho disponuje funkcí prázdninového režimu a varovným signálem v případě zvýšené teploty. Mrazák se nachází na levé straně a řadí se do energetické třídy A++. Má hezké černé provedení a objem chladničky je krásných 407 litrů. Výhodou je oddělení regulace, které umožňuje nastavení teploty jak v mrazničce, tak v chladničce zvlášť.

+ Oddělená regulace, energetická třída A++
Chybí SMART ovládání

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jak vybrat americkou lednici

Velká americká lednice se hodí hlavně do větších domácností se zvýšenými požadavky na kapacitu, případně vlastnosti spotřebiče. Běžným modelem je dvoudveřová, respektive dvoukřídlá americká lednice, která má jednu část určenou na chlazení a druhou na mrazení. Existovat však mohou 3, nebo také čtyřdveřové americké lednice, kde je mrazák umístěný ve spodní části.

Při výběru je dobré si určit priority, jaké od lednice očekáváte. Odlišují se například lednice s barem, s dávkovačem vody, hlučností a v neposlední řadě i cenou.

Vestavná nebo volně stojící

V podstatě první rozhodnutí před pokročením k další části výběru je rozhodnutí, jaký typ do své kuchyně chcete zvolit. Typy americké chladničky se rozdělují na vestavné a volně stojící. Jestliže děláte novou kuchyň, bude pro vás rozhodnutí snazší v tom, že se nemusíte omezovat aktuálními dispozicemi prostoru. Nutno podotknout, že vestavné lednice amerického typu jsou spíše výjimečné a pokud na vestavění budete trvat, pak je lepší se porozhlédnout u klasických lednic.

Objem chladničky a mrazničky

Americké lednice se vyznačují velkým objemem. Ten celkový se udává ve stovkách litrů a některé lednice mohou dosahovat až 600 litrů. Ovšem pozor na to, že jde o hodnotu celku. Musíte zohlednit velikost jednotlivých částí. Mrazáky jsou obvykle velké tak, že mají objem 100 až 200 litrů, zatímco u chladicí části se objemy pohybují v rozmezí 200 až 400 litrů.

Mrazák

Všechny nebo alespoň naprostá většina amerických lednic je s mrazákem, který je pak umístěn buď na levé straně, nebo ve spodní části lednice. Vždy se přesvědčte, zda má mraznička funkci super mrazení, kolik má zásuvek a jaký je její kompletní objem. Pozor, v některých případech může být počet zásuvek větší než u jiných, ale objem může být daleko menší.

Významným parametrem je sledování dostatečného výkonu. Ten je udáván jako kombinace kilogramů, které zvládne za 24 hodin zmrazit. Méně výkonné modely jsou spojeny s hodnotami okolo 5 kg/24 hodin. U těch lepších je možné mluvit o hodnotách kolem 15 kg/24 h.

S kvalitou mrazáku souvisí také hvězdičkové označení. Standardem by měly být 3 až 4 hvězdičky. Pojí se s možnou minimální teplotou, a tedy možností uchovávat potraviny zmrazené po delší dobu. Také je důležitá doba skladování při poruše, která by měla být co možná nejdelší.

Akumulační doba a prázdninový režim

Mezi faktory, na které pohlížet při koupi, je také akumulační doba a prázdninový režim. Akumulační doba je doba, po kterou budou potraviny ve zmraženém stavu, v případě výpadku elektrické energie. Doba je počítána v případě, že nedojde k otevření mrazáku.

Velmi oblíbenou funkcí je prázdninový režim, ten představuje úsporu energie v případě vaší delší nepřítomnosti. Udržuje vhodnou teplotu lednice, která zabraňuje tvorbě nežádoucích bakterií, které by se mohlo vytvořit při celkovém vypnutí.

Funkce a vlastnosti

Při koupi nové americké lednice, si vždy ověřte, jaké funkce lednice má a co od ní požadujete. Mezi hlavní patří určitě výrobník ledu a dávkovač vody. Dejte si však pozor, že může být doplnění vody na zásobník, nebo na přívod vody pomocí hadice. Mezi oblíbené patří americké lednice s barem. Ty jsou určeny pro opravdové fajnšmekry, kteří chtějí mít vše po ruce, a to bez otvírání celé lednice.

V neposlední řadě byste si měli dávat pozor na funkci nofrost (beznámrazovost), která zajistí plynulý chod bez neustálého odmrazování nebo zbavování ledu, nulovou zónu pro delší čerstvost potravin a čistý vzduch v lednici, nebo také ionizátor, antibakteriální provedení, diagnostiku a u novějších typů různé SMART funkce s možností lednici ovládat třeba s pomocí aplikace na mobilu.

Příslušenství

Americké lednice jsou vybaveny pevnými skleněnými policemi a zásuvkami na ovoce a zeleninu. Další příslušenství je buď součástí vybavení lednice, nebo lze dokoupit zvlášť. Jedná se ve většině případů o držáky na lahve, přihrádku na vajíčka a další vychytávky, které se dají dokoupit na jakékoliv prodejně, co lednice nabízí.

Energetická třída a spotřeba

U většiny spotřebičů je v parametrech spotřebiče uvedeno, kolik by měla odhadem činit spotřeba za celý rok. Energetických tříd je celkově 8 a Evropská unie určuje označení A až G, přičemž A označuje nejekologičtější provoz. Třída A se přitom ještě rozdělila na A+, A++ a A+++ a to díky velkým rozdílům spotřeby.

Lednice amerického typu jsou obecně více energeticky náročné. Spotřeba se v závislosti na modelu může pohybovat i na nižších stovkách kWh za rok provozu. Dobrým vodítkem je energetický štítek, který naznačuje konkrétní energetickou třídu, která je obvykle od A+, až po hodnotu A++. Chladničky spadající do kategorie A+++ bývají obvykle výrazně dražší.

Hlučnost a hmotnost

V neposlední řadě stojí za zmínění určitě hlučnost lednice a její hmotnost z důvodu přepravy a přenášení. Hlučnost je uváděna v dB, které během chodu vydává. Rozdíly obecně nejsou zase tak velké a do značné míry půjde o subjektivní pocit.

Hmotnost hraje důležitou roli v případě přenášení, nebo manipulace s lednicí. Je dobré si zjistit, zda lednice disponuje například transportními kolečky, které práci s ní výrazně usnadní.

Otázky při výběru americké lednice

Americkou lednici s připojením na vodu nebo bez?

Pro americké lednice je typický výdej chlazené vody, který je řešen buď připojením hadice na vodu, nebo se musí voda doplňovat ručně, což není zdaleka tak komfortní. Americké lednice, které jsou připojeny k vodovodnímu řádu mají navíc vodní filtr, který vodu zbaví chlóru a případně dalších nežádoucích látek – voda je pak nejen vychlazená, ale i zdravější.

Čtyřdveřovou, nebo dvoudveřovou americkou lednici?

Americká dvoukřídlá lednice je také někdy nazývána jako Side by Side lednice a patří k nejrozšířenějším typům. V tomto případě je na jedné straně chladící část a na druhé mrazící, kde bývá umístěn i výrobník ledu. Americká čtyřdveřová lednice má chladící část umístěnou nahoře a mrazící dole. Díky samostatně otevíratelným sekcím lze dosáhnout vyšší energetické úspory, neboť se chlad tolik nevyvětrá.

Jaké bývá rozmístění částí u americké ledničky?

Nejběžnější je rozmístění mrazáku a lednice vedle sebe, méně často se pak setkáte s rozmístěním nad sebou. Nejmenší zastoupení mají třídveřové lednice, které mají menší mrazák a poslední variantou je americká lednice se šuplíky, kde je mrazák umístěn ve spodní části a místo dveří je vyřešen šuplíky.

Jaké jsou typické funkce amerických lednic?

Americká lednice bývá dnes symbolem moderní techniky, což se pozitivně podepisuje na kvalitě uchování potravin. Specifické jsou dávkovačem studené vody a výrobníkem ledu, který může být dávkován ve velkých celcích, nebo jako drť. Některé modely jsou typické také barem, což je další malý průchod dovnitř lednice.

Jaké jsou nejlepší značky amerických lednic?

Nejlepší značky amerických lednic jsou Samsung, LG, Beko, Bosch, či Hisense. Portfolia výrobců jsou velmi široká, a tak spíše než podle konkrétní značky vybírejte podle velikosti a funkcí, které jsou pro vás důležité.