Vybíráme nejlepší aroma difuzér

TOP 3 difuzéry

Nature7 Sumó

Nobilis Tilia

Millefiori Zona Oxygen

Elektrický aroma difuzér a zvlhčovač vzduchu v jednom. Jeho výhodou je především časovač vypnutí a barevné podsvícení.Keramický ultrazvukový difuzér, který i přes svůj malý objem, dokáže provonět bez problému prostor o ploše 30m2.Tyčinkový difuzér ve dvou velikostech, s oblíbenou přírodní vůní citronové kúry k provonění bytu a menších místností.

Orientační Cena
969 Kč

Orientační Cena
979 Kč

Orientační Cena
615 Kč

Základními druhy osvěžovačů vzduchu jsou elektrické difuzéry, klasické vonné svíčky a katalytické lampy. Všechny mají za úkoly pomocí přírodních esenciálních olejů nebo parfému provonět interiér a překrýt nežádoucí pachy. Domácí vůně do bytu by měly být vždy zdravotně nezávadné a pokud možno ze 100% přírodního materiálu. Na rozdíl od vonných svíček, není u aroma difuzéru zacházeno s otevřeným ohněm, tudíž se jedná o podstatně bezpečnější variantu. Rovněž mají moderní design a hodí se téměř do všech interiérů i jako módní doplněk. Aroma difuzéry se od sebe navzájem liší způsobem, jakým uvolňují vůni (ultrazvukové, tyčinkové), objemem nádoby, materiálem provedení nebo třeba příkonem. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší aroma difuzéry pro rok 2023, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší aroma difuzéry (Test 2023)

VzhledModelTypObjemNáplňPříkonPodsvíceníAutomatické vypnutíDostupnost
Nature7 Sumó recenze a testNature7 SumóSonický300 mlNe8 WAnoAno
Stadler Form Aroma Jasmine recenze a testStadler Form Aroma JasmineSonický100 mlNe7,2 WNeAno
Nobilis Tilia recenze a testNobilis TiliaUltrazvukový80 mlNe-AnoAno
Primavera Aroma Ambiente recenze a testPrimavera Aroma AmbienteSonický100 mlNe-Ano-
Nature7 Fuji recenze a testNature7 FujiSonický100 mlNe7 WAnoAno
Dermacol Perfume Diffuser recenze a testDermacol Perfume DiffuserTyčinkový100 mlAno-NeNe
THD Diffusore Sandalo e Bergamotto recenze a testTHD Diffusore Sandalo e BergamottoTyčinkový200 mlAno-NeNe
SANTINI Cosmetic Fumé Rubis recenze a testSANTINI Cosmetic Fumé RubisTyčinkový100 mlAno-NeNe
Yankee Candle Pink Sands recenze a testYankee Candle Pink SandsTyčinkový88 mlAno-NeNe
Millefiori Zona Oxygen recenze a testMillefiori Zona OxygenTyčinkový100 mlAno-NeNe

Zobrazit celou nabídku

Recenze aroma difuzérů

Nature7 Sumó

Nature7 Sumó recenze a test

Elektrický aroma difuzér Nature7 Sumó je zvlhčovač a osvěžovač vzduchu zároveň, který je vyroben v krásném a moderním designu imitace dřeva. Pomocí ultrasonického vlnění dokáže rozkládat přírodní esenciální olej na drobné částečky bez zahřívání, čímž je zaručeno, že se z oleje nevypaří všechny účinné a ozdravné látky. Pokud se rozhodnete nepřidat olej, můžete difuzér použít pouze ke zvlhčování vzduchu. Výhodou je i možnost nastavení časovače vypnutí na 1 – 3 – 6 hodiny, možnost až 8 barevných podsvícení a automatické vypnutí po vyprázdnění nádobky s vodou.

Stadler Form Aroma Jasmina

Stadler Form Aroma Jasmine recenze a test

Stadler Form Aroma Jasmina je elegantní ultrasonický aroma difuzér s nádobkou 100 ml a příkonem 7,2W. Tento osvěžovač vzduchu je vybaven i několik funkcemi. Můžete si například zvolit program, kdy je difuzér v intervalech 10 min zapnut a 20 min vypnut. Samozřejmostí je funkce automatického vypnutí po vyprázdnění nádržky s vodou, nemusíte se tedy bát přehřátí ani jiné nehody. Ačkoliv je výrobek vyroben z plastu, je k dostání v několika barevných a elegantních variantách, bude se tedy zcela určitě hodit do každého interiéru. Uživatelé jistě ocení i hlučnost pouze 26 db.

Nobilis Tilia

Nobilis Tilia recenze a test

Elektrický aroma difuzér Nobilis Tilia využívá k rozptylování vůně vodu a ultrazvuk. Tato technologie zabraňuje zahřívání tekutiny, díky čemuž jsou zachovány všechny ozdravné vlastnosti, které by esenciální oleje měly mít. Jak již název napovídá, je tento difuzér vyroben z keramiky a nabízí možnost 6 barevných režimů osvícení, nicméně tuhle funkci lze kdykoliv vypnout. Přestože objem nádobky je pouze 80 ml, při správném umístění bez problému provodní prostory až do 30 m2, zejména proto se hodí do domácnosti i komerčních prostor.

Primavera Ambiente

Primavera Aroma Ambiente recenze a test

Další sonický aromadifuzér a zvlhčovač vzduchu je Primavera AMBIENTE. Díky krásnému plastovému designu se hravě stane doplňkem každého interiéru. Vzhledu přidává i moderní LED osvětlení ve dvou režimech. Kdyby se vám pestré barvy přeci jen nehodily, lze je také zcela vypnout. Elektrický aroma difuzér dostává plusové body i za tichý provoz, může tak být bez problému umístěn i do dětského pokoje či ložnice.

Nature7 Fuji

Nature7 Fuji recenze a test

Jedním z nejmenších elektrických aroma difuzérů je Nature7 Fuji. Díky svým praktickým rozměrům pro něj snadno naleznete umístění, kdekoliv si jen vzpomenete. Celkový design doladí i možnost 7 barev LED podsvícení. Mezi ostatními vyniká svoji jednoduchou obsluhou. Je opatřen několik tlačítky. Prvním z nich zapnete přístroje na intervalovou funkci 3 minuty provoz a následně 1 minuta pauza. Druhé stisknutí zajistí nepřetržitý provoz a třetí stisk přístroj vypne. Disponuje také funkcí automatického vypnutí poté, co se nádobka na tekutinu bude prázdná.

Dermacol Perfume Diffuser

Dermacol Perfume Diffuser recenze a test

Tyčinkový aroma difuzér Dermacol Perfume Diffuser přináší velice příjemnou vůni po citrónech, květinách a ovoci. Směs těchto parfémů vytváří příjemnou, osvěžující a útulnou atmosféru, která se hodí nejen do komerčních prostor, ale díky svému romantickému vzhledu perfektně padne i do dívčího pokoje, nebo ložnice. Nicméně i přesto že lahvička má pouze 100 ml, vydrží vonnou esenci uvolňovat 5 – 6 týdnů. Při koupi je součástí balení 10 ratanových tyčinek, díky kterým lze ovlivnit intenzitu vůně.

THD Diffusore Sandalo e Bergamotto

THD Diffusore Sandalo e Bergamotto recenze a test

THD Diffusore Sandalo e Bergamotto je vonný difuzér uvolňující svěží a dřevitou vůni, která je uzavřena v elegantní, 200 ml velké lahvičce. Celkový vzhled se výborně hodní do moderních a něžných interiérů. Součástí balení je 9 vonných tyčinek, které velice dobře sají vůni a při správném umístění, bez pochyby provoní tak celý prostor. To, jak dlouho vám vůně vydrží, je určeno především tím, jak moc intenzivní vůni si budete přát. Čím více tyčinek bude v lahvičce nemočeno, tím bude vůně intenzivnější, nicméně bude i rychleji vypotřebovaná.

Santini Cosmetic Fumé Rubis

SANTINI Cosmetic Fumé Rubis recenze a test

Vůně aroma difuzéru Santini Cosmetic Fumé Rubis se skládá z meruňky, citrusů a mořských tónů. Tyto složky společně tvoří příjemnou svěží a ovocnou vůni. Vonná esence je lehká a nevtíravá, proto ji lze použít do jakéhokoliv prostoru. Balení obsahuje několik tyčinek a 100 ml lahvičku s vonnou směsí. Díky modernímu a nadčasovému designu lahvičky, perfektně padne do moderních i klasických interiérů. Tyčinky i lahvička jsou zabaleny ve velice pěkném obalu, díky čemuž tvoří perfektní variantu na dárek pro kohokoliv.

Yankee Candle Pink Sands

Yankee Candle Pink Sands recenze a test

Yankee Candle Pink Sands se řadí mezi nejmenší aroma difuzéry, nicméně ačkoliv má nádobka na parfém pouze 88 ml, vydrží vůni uvolňovat až několik týdnů. Parfém se skládá z citrusů, melounu, pižma, vanilky a dalších esencí. Celkově je uvolňovaná vůně uživatelkami hodnocena velice kladně. Hranatá lahvička parfému s elegantním potiskem tvoří vkusnou a ideální variantu do bytu i komerčních prostor. Intenzitu vůně je samozřejmě možné ovlivnit pomocí vložených přírodních tyčinek.

Millefiori Zona Oxygen

Millefiori Zona Oxygen recenze a test

Aroma difuzér Millefiori Zona Oxygen patří mezi oblíbené tyčinkové difuzéry a pořídit si jej lze v menší 100 a větší 250 ml velikosti. Vůně má typický ovocný, svěží a vzdušný nádech s příměsí šeříku, citrónové kůry, kardamomu, nebo bílého pižma. Provonět s ním můžete koupelnu či ložnici a jedna náplň vystačí přibližně na tři měsíce.

Jak vybrat aroma difuzér

Pokud si přejete provonět byt či kancelář, nabízí se vám celá řada modernějších a bezpečnějších možností nežli obyčejné vonné svíčky. Aroma difuzéry nabízejí nejen možnost krásného provonění interiéru, ale jsou využívány i k aromaterapii a ozdravným účelům. V současné době je nabízena celá řada různých osvěžovačů vzduchu, ze kterých si můžete vybrat. Navzájem se liší cenou, hlučností, plochou pokrytí, dávkovacím časem, objemem nádobky a případně dalšími přidanými funkcemi. K dispozici několik základních typů.

Elektrický difuzér

Jak již název sám napovídá, jedná se o difuzér, který je poháněn na elektrický proud, který do difuzéru může být přiváděn pomocí kabelu nebo tužkových baterií. Velkou výhodou je, že se nemusíte bát o bezpečnost. Osvěžovač vzduchu nepracuje s otevřeným ohněm a přesně ví, kdy se má vypnout. Dělí se na dva základní druhy – ultrazvukový a vzduchový difuzér. Nežli si ale popíšeme základní rozdíly mezi těmito typy, je nutné říct, že někteří výrobci nerozlišují mezi těmito variantami rozdíl. Naopak dražší a kvalitnější difuzéry mohou být kombinací obou typů.

Ultrazvukový difuzér

Jedná se o moderní aromadifuzér, který je k dostání v mnoha různých designech. Jejich velká výhoda spočívá v tichosti chodu a v jednoduché obsluze a údržbě. Jako náplň je využíván esenciální olej s trochou vody. Díky tomuto principu je vzduch nejen provoněn, ale zároveň i zvlhčován. To, zda to považujete za výhodu, či nikoliv, záleží na konkrétních požadavcích a účelu.

Sonický difuzér

Sonické, vzduchové nebo také nebulizační aroma difuzéry nepoužívají k rozptylování vůně teplo. Zejména proto je právě tento typ nejlepší pro aromaterapii. Jako náplně jsou používány pouze čisté esenciální oleje, tudíž jejich používáním není zvlhčován okolní vzduch. Jelikož obsahují vzduchovou pumpičku, bývá jejich nevýhodou hlučnější chod nežli u jiných typů.

Tyčinkový difuzér

Tento vonný difuzér do bytu je specifický svojí jednoduchostí. Jedná se o lahvičku s čistým esenciálním olejem (nebo jiným parfémem), do kterého jsou vloženy tyčinky. Ty jsou obvykle vyrobeny z přírodního ratanu. Tyčinky pak nasáknou vůni a následně ji uvolňují do prostoru. Síla provonění se dá ovlivnit množstvím tyčinek, které jsou do lavičky ponořeny. Nicméně čím více tyčinek je do parfému ponořeno, tím je vůně rychleji vypotřebovávána. Tento typ vonného difuzéru je specifický svým elegantním designem a jednoduchým ovládáním.

Oblast pokrytí

V první řadě byste si měli rozmyslet, k čemu a kde bude difuzér používán. Základní rozdíly, výhody a nevýhody mezi jednotlivými druhy již byly výše popsány. Ovšem při výběru byste vždy měli věnovat pozornost i dalším parametrům. Jedny z nejdůležitějších jsou objem nádobky a výkon, neboť především dle těchto veličin se určuje, do jaké místnosti je difuzér určen.

Pokud je objem nádobky do 100 ml a výkon do 10 m2, jedná se o difuzér, který je určen především do menších místností, jako je toaleta nebo šatna. Objem 250 ml s výkonem do 15 m2 je pak možné použít do menších pokojů, nebo chodeb. Vyberete-li si takový, který má nádobkou o objemu 500 až 1 000 ml, provoníte již podstatně větší prostor. Tento druh je určen do místností o rozloze 15 až 30 m2. Nejvýkonnější jsou pak aromalampy s nádobkou 1 000 až 5 000 ml a výkonem od 30 až do 70 m2. Tento typ je určen především do recepcí, větších komerčních prostor nebo zasedacích místností.

Nutno ovšem říct, že výkon a rozptyl vůně záleží hodně i na umístění aroma difuzéru. Jestliže, vyberete místo, kde neproudí žádný vzduch, nikdy požadovaného výsledku nemusíte dosáhnout, neboť se vám vůně dostatečně nerozprchne. Pokud naopak bude difuzér stát u otevřeného okna, nebo v přílišném průvanu, pravděpodobně bude docházet k plýtvání esenciálního oleje a zbytečně velkému úniku parfému do ovzduší. Proto vždy vyberte místo takové, kde vzduch proudí, ovšem průvan není nadměrný. S výběrem takového místa vám může pomoci obyčejná, zapálená svíčka. Plamínek by neměl stát bez hnutí, ani by neměl příliš kolísat, popřípadě být zcela zhasnut.

Design a materiál

Jestliže máte moderně vybavený a sladěný interiér, jistě si budete přát, aby i aroma difuzér ladil s celkovým vzhledem. V současnosti jsou k dostání difuzéry v nejrůznějších barvách, tvarech i materiálech. Nejčastěji jsou vyráběny ze dřeva, kovu, plastu nebo skla. To, kterou variantu zvolíte, záleží jen na tom, kolik finančních prostředků chcete investovat a který materiál se vám hodí do vašeho interiéru.

Funkce

Elektrické aroma difuzéry nabízejí celou řadu funkcí. Mezi ty nejobvyklejší patří časovač zapnutí a vypnutí, intenzita uvolňované vůně, popřípadě intervaly zapnutí a vypnutí. V současnosti je i velice oblíbená funkce LED podsvícení různými barvami. Především těmito přidanými vlastnostmi se liší ultrasonické difuzéry od těch tyčinkových, neboť ty žádnou z těchto možností nenabízejí. Nicméně obyčejné difuzéry mají jednu výhodu, a to velice snadné používání.

Hlučnost

Různé typy difuzérů mají i různou hlučnost. Pokud tedy umístíte vonný difuzér do prostoru, kde si přejete mít zcela ticho, měli byste volit difuzér tyčinkový, neboť ten nevydává vůbec žádný zvuk. Zvolíte-li přeci jen elektrický, neměl by být hlučnější než 23 decibelů. Hlučnost je závislá především na výkonu, pokud tedy chcete provonět celou zasedací místnost, musíte počítat s hlučností až 54 decibelů.

Vyberte správnou vůni

Při výběru esenciálních olejů, které budete používat, buďte nanejvýš obezřetní. Levné a nekvalitní oleje mohou být zdraví škodlivé a mohou způsobovat i rakovinu. Vždy vybírejte od prověřených prodejců, kteří mají dobrou pověst. Na prodávané vůni by mělo být napsáno „100% esenciální olej“ nebo „100% silice“. Vyhnout byste se měli všem chemickým sloučeninám a levným napodobeninám.

Pozor byste si měli dát i při výběru vůně samotné, neboť některé nejsou vhodné pro malé děti, těhotné nebo kojící ženy. Některé silné vůně mohou být toxické i pro malé domácí mazlíčky. Vždy si proto důkladně přečtěte příbalový leták a složení. Vždy byste se měli řídit i doporučením, pro koho je vůně určena. Takto správně vybrané přírodní vůně do bytu mají ozdravné účinky a jsou vhodné k aromaterapii.

Otázky při výběru aroma difuzéru

Jak funguje elektrický ultrazvukový aroma difuzér?

Difuzér ultrazvukovými vibracemi rozloží esenciální olej na mikromolekuly, které jsou záporně nabité a lehčí než vzduch. Díky tomu se z oleje stane viditelná pára, která prostupuje interiérem a ten provoní. Tímto studeným rozptýlením nedojde k denaturalizaci esenciálního oleje (k jeho ohřátí a změně chemického složení) díky čemuž si ponechává esenciální olej své terapeutické účinky.

Jaké jsou nejlepší vůně do bytu?

K provonění chodby, toalety, nebo koupelny jsou ideální nenáročné tyčinkové difuzéry s dezinfekčním účinkem (tea tree, nebo eukalyptus). Do kuchyně se hodí vůně pohlcující okolní pachy a experimentovat můžete v obývacím pokoji, kde je ideální ultrazvukový difuzér a do něj jakýkoliv vonný olej podle vaší momentální nálady a rozpoložení.

Jak se reguluje intenzita vůně?

U tyčinkových difuzérů se reguluje intenzita přidáním nebo odebráním tyčinek, případně jejich otočením pro dosažení větší intenzity vůně. Elektrické aroma difuzéry mohou nabízet několik stupňů intenzity produkce, mít mechanické nastavení produkce vůně, nebo ji lze řešit pomocí časovače. Nejsnadnější cestou je však do difuzéru nakapat menší, nebo větší množství esenciálního oleje podle potřeby.

Pomůže aroma difuzér s problémy se spánkem?

Aroma difuzér může být nápomocen také při problémech se spánkem a být tak přirozenou variantou oproti lékům na spaní. Jako možným vhodným éterickým olejem se v tomto případě skloňuje levandulový olej, u kterého nebyly pozorovány ani žádné nežádoucí účinky, byť je ještě nutný další výzkum (zdroj: studie). Podobně funguje také jasmínový olej a řada dalších zklidňujících vůní.

Jaké jsou nejlepší značky aroma difuzérů?

Tyčinkové aroma difuzéry vyrábějí firmy specializované na širší sortiment interiérových vůní, zmínit můžeme oblíbenou značku Yankee Candle, nebo Maison Berger Paris. Oblíbené a stylové jsou ultrazvukové difuzéry Nature7, Sixtol, ale stejně tak dobře může posloužit aroma difuzér Lidl, nebo od prodejce Tchibo a Ikea, které jsou často levnější a udělají stejnou službu. Porovnat ceny difuzérů můžete na portálu Heureka, nebo difuzér koupit v obchodě Alza či Notino.