Vybíráme nejlepší automatický kávovar

Čistota, rychlost a příprava desítek šálků v presovači, který plní funkci jako domácí kávovar nebo přístroj do restaurace, kavárny či kanceláře. Kvalitní automatický kávovar připraví nejen dobré espresso, ale také mléčné nápoje, cafe latté, cappuccino nebo třeba horkou čokoládu. Poradí si rovněž s mletou i zrnkovou kávou díky zabudovanému mlýnku, čímž trumfne pákový kávovar. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší automatické kávovary pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů. Některé modely rovněž podstoupily test kávovarů.

Podívejte se také na nejlepší kávy.

Nejlepší automatické kávovary (Test 2024)

Recenze automatických kávovarů

DeLonghi Magnifica ECAM 22.110

Espresso DeLonghi Magnifica ECAM22.110B recenze a test

Automatický kávovar DeLonghi Magnifica ECAM 22.110 se řadí mezi nejprodávanější modely. O oblíbenosti svědčí krom skvělých vlastností také tituly finalisty produktu roku 2014, 2015 a 2016. Disponuje tichým mlýnkem s nastavitelnou hrubostí a zvládne připravit dva šálky najednou. K dispozici je také tryska na páru a horkou vodu, díky které našleháte mléko nebo uvaříte čaj. Velký zásobník na vodu (2 litry) v kombinaci s kávovým zásobníkem (250g) umožní připravit značné množství šálků. Mezi funkcemi najdete předpaření kávy pro zvýšení aroma nebo také automatické proplachování k udržení čistoty přístroje. K mínusům tohoto kávovarů lze zařadit například chybějící funkci nahřívání šálků.

Pro – Dva šálky najednou, předpaření kávy, objemné zásobníky vody a kávy
Proti – Postrádá funkci nahřátí šálku a zásobník na mléko

ZOBRAZIT NABÍDKU

DeLonghi Intensa ECAM 23.460

Espresso DeLonghi Intensa ECAM 23.460 recenze a testKompaktní kávovar DeLonghi Intensa ECAM 23.460 je obzvláště vhodný pro mléčné nápoje. Disponuje integrovaným zásobníkem na mléko a automatickou funkcí, kdy vám jedním stiskem připraví nápoj s hustě našlehaným mlékem. Pokud vám vyhovuje určitá kombinace přípravy kávy, lze si ji navíc uložit díky speciální funkci. Objem nádoby na vodu je dostatečný pro větší rodinu nebo počet kolegů v kanceláři a integrovaný mlýnek spolu s nahříváním šálků zajistí kompletní požitek z kávy.

Pro – Funkce jedním stiskem, uložení profilu přípravy kávy
Proti – Slabé nahřívání šálků

ZOBRAZIT NABÍDKU

DeLonghi Intensa ECAM 23.420

Espresso DeLonghi Intensa ECAM23.420 recenze a testNa displeji modelu DeLonghi Intensa ECAM 23.420 nastavíte parametry přípravy pro vaše ideální espresso a ty lze zároveň uložit díky funkci Moje káva tak, že bude vaše optimální kombinace vždy po ruce. Zásobník na vodu je odnímatelný s objemem 1,8 l a nebude tedy překážet během výměny vodního filtru nebo komplikovat čištění přístroje. Mlýnek na kávu bohužel nemá keramické kameny, které mají schopnost namlít kávu šetrněji, ale klasický kovový systém.

Pro – Displej a funkce Moje káva
Proti – Menší zásobník kávy, postrádá nádobu na mléko

ZOBRAZIT NABÍDKU

Krups Espresseria Automatic EA8050PE

Espresso Krups Espresseria Automatic EA8050PE recenze a testAutomatický kávovar Krups Espresseria Automatic EA8050PE je specifický tím, že jde o nejmenší plnoautomat, a to včetně zásobníku na mléko. Je to tedy optimální presovač do malé kuchyně. I přes kompaktní rozměry má vcelku objemný zásobník na vodu a mletou kávu, u kterého jde o obzvláště nadstandardní hodnoty. Ovládání je snadné i díky displeji a připravit různé typy káv není problém. K mínusům řadíme třístupňový mlýnek, který je navíc mírně hlučný.

Pro – Rozměry vhodné do malé kuchyně, objemné zásobníky
Proti – Mlýnek jen se třemi stupni

ZOBRAZIT NABÍDKU

Krups EA815570

Espresso Krups EA815570 recenze a testPokud hledáte výkonný a zároveň estetický přístroj do interiéru, pak je Krups EA815570 zajímavou volbou. Kromě vzhledu se dále pyšní i nadstandardním zásobníkem na kávu (260g), a to přes to, že jde o velice kompaktní kávovar. To si ovšem vybírá rovněž svou daň, takže zde nenaleznete zásobník na mléko a musíte si vystačit s napařovací tryskou. Také mlýnek není zrovna top se svými třemi stupni síly hrubosti.

Pro – Design, velký zásobník na kávu
Proti – Hlučnější mlýnek

ZOBRAZIT NABÍDKU

DeLonghi PrimaDonna S De Luxe ECAM 28.465 M

Espresso DeLonghi PrimaDonna S De Luxe ECAM28.465 recenze a testK zástupcům profesionálních automatických přístrojů patří PrimaDonna S De Luxe ECAM 28.465 M, který disponuje funkcí jedním stiskem pro espresso, cappuccino, caffe latte nebo latte macchiato. Mlýnek je během mletí tichý a kávovar jako takový najde uplatnění například v kancelářích i díky schopnosti připravit desítky nápojů denně. Zajímavostí je cappuccino systém vytvářející perfektní mléčnou pěnu díky patentovanému systému, která vydrží déle a je rovněž hustší. Další odlišností jsou dva boilery na vodu, které urychlují přípravu.

Pro – Patentovaný cappuccino systém, automatický provoz, tichý mlýnek
Proti – Objem zásobníku na vodu by mohl být větší

ZOBRAZIT NABÍDKU

DeLonghi PrimaDonna Exclusive ESAM 6900

Espresso DeLonghi PrimaDonna Exclusive ESAM6900 recenze a testMenšina automatických kávovarů je schopná připravit horkou čokoládu, PrimaDonna Exclusive ESAM 6900 je zrovna tou výjimkou. Má na to speciální nádobu a samotnou přípravu provedete jedním tlačítkem. Kávovar disponuje barevným displejem, díky kterému je ovládání snadné. Navolit lze intenzitu, objem a sílu kávy i jiných nápojů. Údržba je automatická, případně vás přístroj informuje zvukovým signálem.

Pro – Připrava horké čokolády, grafický displej
Proti – Malá nádoba na vodu

ZOBRAZIT NABÍDKU

DeLonghi Dinamica ECAM 350.55 B

Espresso DeLonghi Dinamica ECAM 350.55 recenze a testKávovar bez tlačítek, tak by se dal nazvat model DeLonghi Dinamica ECAM 350.55 B. Místo tlačítek je ovládán skrze dotykový panel s displejem. Mimo ovládání u něj najdete obvyklé funkce jako je příprava espressa a mléčných nápojů jedním stiskem. Průměrně objemnou nádobu na vodu doplňuje nádoba na mléko (250 ml) a zabudovaný mlýnek s nastavitelnou hrubostí namletí kávy. Povrch může být náchylný ke stopám ušpinění a rovněž nerezová deska může mít tendenci se poškrábat od šálku.

Pro – Plně dotykové ovládání, nádoba na mléko
Proti – Tendence poškrábání nerez desky

ZOBRAZIT NABÍDKU

Saeco Incanto HD8914/09

Espresso Saeco Incanto HD8914 recenze a testPrémiový automat Saeco Incanto HD8914/09 z nerezové oceli bude nepřehlédnutelný v jakékoliv kuchyni nebo kanceláři. Oproti svým konkurentům disponuje vyšším příkonem s obvyklým tlakem kompresoru, což je 15 barů. Kávovar má sice objemný zásobník na kávu, ovšem postrádá nádobu na mléko, vystačit si musíte s nasávací tryskou. Základ jako je příprava dvou šálků zároveň nicméně nepostrádá.

Pro – Vysoký příkon a nerezové šasi
Proti – Chybí integrovaná nádoba na mléko

ZOBRAZIT NABÍDKU

Philips HD8651/09

Espresso Philips HD8651 recenze a testSnadným ovládáním disponuje automat Philips HD8651/09, který má menší kapacitu nádoby na vodu (1 l), přesto poslouží jako vhodný domácí kávovar, hlavně do skromné domácnosti, a to i díky svým kompaktním rozměrům. Pro napěnění mléka je k dispozici tryska na páru, kterou lze rovněž využít k zalití čaje nebo na jiný horký nápoj. Keramické mlýnky zajistí nepřepálenou a kvalitně namletou kávu, bohužel odvápnění není naprosto samostatné a občas bude vyžadovat vaši asistenci.

Pro – Kompaktní rozměry, keramické mlýnky
Proti – Systém odvápnění není plně autonomní

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jak vybrat automatický kávovar

Výběr automatického kávovaru lze rozdělit na dvě situace, a to pro malý a velký provoz. Taková volba rozhodne o prioritách v objemu zásobníků na vodu, kávu, mléko, ale i kávový odpad. U všech obvykle najdete možnost přípravy dvou šálků naráz, přičemž další funkce a výbava se mnohdy řídí cenovou kategorií.

Zásobníky na vodu, kávu a odpad

Kapacita zásobníků má samozřejmě přímí vliv na frekvenci údržby, přesněji doplňování. Ve frekventovaných případech mohou být takové hodnoty stěžejní. Jedna z nejdůležitější hodnot, tedy objem zásobníku vody je v rozmezí 1.8 až 2 litrů, ale setkáte se i s litrovými zásobníky u kompaktních modelů. Do těchto zásobníků je možné pořídit filtr, který eliminuje látky ovlivňující chuť a vůni kávy a rovněž sníží množství vápníku ve vodě. Zásobník s kávou je propojen s mlýnkem, který je další důležitou součástí přístroje. Kvalitní přístroje disponují elektricky nastavitelným, automatickým mlýnkem, který namele směs na základě druhu zvolené kávy.

Mléko a tryska

Velkou proměnnou mezi automatickými kávovary je integrovaný zásobník na mléko a schopnost připravit různé mléčné nápoje. Kávovary, které mléčný zásobník nemají, nahrazují takovou roli pomocí trysky a externí nádoby, kde lze mléko našlehat.

Příkon a tlak

Presovač s příkonem 1500 W a více připraví nápoj zhruba do pěti minut. Nutno podotknout, že naprostá většina top kávovarů tuto hodnotu splňuje. Tlak kávovaru ovlivňuje kvalitu kávy a přesto, že hodnota se v celku stabilně drží kolem 15 barů (platí pro automatické kávovary), je vhodné ji u daného přístroje zkontrolovat.