Vybíráme nejlepší barvu na vlasy

TOP 3 barvy na vlasy

L’Oréal Paris Excellence Creme

Maria Nila Colour Refresh

Henna Henné Color

Permanentní barva na vlasy se 100% krytím šedin a výrazným blond odstínem, oblíbená pro domácí barvení.Smývatelná barva na vlasy bez amoniaku a s mnoha netradičními barevnými odstíny (silver, pink, azurová, fialová a jiné) na efektní přeliv.Šetrná přírodní barva na vlasy patřící mezi nejoblíbenější přípravky s hennou.

Orientační Cena
131 Kč

Orientační Cena
372 Kč

Orientační Cena
174 Kč

Už dlouhou dobu patří k nejoblíbenějším barvám na vlasy hnědá, černá a blond. Poslední dobou se k nim úspěšně přidává barva měděná či zrzavá. Pro ty, kdož se nebojí experimentovat, jsou určené výrazné odstíny (fialová, šedá, červená, růžová, modrá, stříbrná, zelená nebo bílá). K dispozici jsou ale i další produkty, které jsou vyrobené čistě na přírodní bázi (nejen henna na vlasy), a tak se barvení vlasů nemusíte zříkat ani v případě, že se obáváte alergických reakcí u klasických vlasových barev, které obsahují amoniak nebo peroxid. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší barvy na vlasy pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší barvy na vlasy (Test 2024)

VzhledModelVlastnostiDostupnost
L’Oréal Paris Excellence Creme recenze a testL’Oréal Paris Excellence CremeOblíbená blond barva ; Zesvětlení až o 5 tónů ; 100% krytí šedin
Maria Nila Colour Refresh recenze a testMaria Nila Colour RefreshSmývatelná barva bez amoniaku ; Stříbrná, růžová, bílá aj. odstíny ; Vegan
Herbatint recenze a testHerbatintPřírodnější permanentní barva ; Šetrné složení ; 100% krytí šedin
L’Oréal Professionnel Inoa 2 recenze a testL’Oréal Professionnel Inoa 2Profesionální barva bez amoniaku ; 100% krytí šedin
Henna Henné Color recenze a testHenna Henné ColorPřírodní barva na vlasy ; Dlouhá výdrž
L’Oréal Professionnel Dia Richesse recenze a testL’Oréal Professionnel Dia RichesseSemipermanentní barva bez amoniaku ; Tón v tónu, přeliv na vlasy
Khadi recenze a testKhadiRostlinná přírodní barva
L’Oréal Professionnel Majirel recenze a testL’Oréal Professionnel MajirelProfesionální permanentní barva ; Intenzivní krytí
Schwarzkopf Professional Essensity Colour recenze a testSchwarzkopf Professional Essensity ColourPermanentní barva bez amoniaku ; 90 % přírodních složek
L’Oréal Professionnel Homme Cover 5 recenze a testL’Oréal Professionnel Homme Cover 5Tónovací barva na vlasy pro muže ; Kryje šedé a bílé vlasy
Voono recenze a testVoonoČistá přírodní henna na vlasy

Zobrazit celou nabídku

TIP:

Recenze barev na vlasy

L’Oréal Paris Excellence Creme

L’Oréal Paris Excellence Creme recenze a test

Nejlepší blond barva na vlasy pro domácí barvení, tak by se dala označit L’Oréal Paris Excellence Creme. Permanentní barva umožňuje zesvětlení až o 5 tónu, 100% krytí šedin a rychlou aplikaci. V balení je kromě barvy také pečující šampon a vyživující maska. Jde celosvětově o jednu z nejprodávanějších barev od L’Oréal Paris.

Maria Nila Colour Refresh

Maria Nila Colour Refresh recenze a test

Maria Nila Colour Refresh je smývatelná barva na vlasy ve formě vyživující masky bez permanentních barevných pigmentů a se 100% veganským složením (obsahuje například arganový olej). Intenzitu si lze zvolit dobou působení a buď jen oživit nebo zcela změnit barevný odstín. Vybrat si můžete z mnoha odstínů, například cacao, červenou, stříbrnou, růžovou, bílou, azurovou, fialovou barvu a další. Barva se vymyje zhruba po 4-10 umytí.

Herbatint

Herbatint recenze a test

Permanentní barva na vlasy Herbatint se od ostatních odlišuje přírodnějším složením, díky čemuž je šetrná, a přesto stále účinná (například docílí 100% překrytí šedin). Barva na vlasy je bez amoniaku, parabenů, a obsah peroxidu vodíku je snížený na minimum. Je tak vhodná i pro citlivou pokožku, na což je dermatologicky testovaná. Pozitivní je také absence zápachu nebo plachta na ramena jako součást balení. Na výběr jsou různé odstíny blond, kaštanové, ale i třeba červené barvy.

L’Oréal Professionnel Inoa 2

L’Oréal Professionnel Inoa 2 recenze a test

Profesionální barva na vlasy bez amoniaku L’Oréal Professionnel Inoa 2 patří mezi nejoblíbenější permanentní barvy. Krémová barva je bez zápachu, kvalitně kryje šediny a dokáže vlasy zesvětlit až o 3 odstíny. Podle uživatelských ohlasů jsou i po 3 týdnech vlasy stále lesklé, což barvy z drogerie jen stěží zvládnou.

Henna Henné Color

Henna Henné Color recenze a test

Šetrná barva na vlasy Henna Henné Color patří mezi přírodní barvy a nejoblíbenější přípravky s hennou, a to nejen s ohledem na přiměřenou cenu. Vhodná je také pro poškozené a suché vlasy. Nevýhodou je delší, obtížnější aplikace a celý proces barvení. Odstín se může lehce změnit s ohledem na původní odstín vlasů.

L’Oréal Professionnel Dia Richesse

L’Oréal Professionnel Dia Richesse recenze a test

Semipermanentní barva na vlasy bez amoniaku L’Oréal Professionnel Dia Richesse zaujme dlouhou výdrží až kolem 6 týdnů, přičemž se nevymývá. Jde o barvu, která barví do přirozených odstínů a hodí se i do tmavých vlasů, včetně těch s až 70% podílem šedin. Nejen podle hodnocení jde o jeden z nejlepších přelivů na vlasy.

Khadi

Khadi recenze a test

Rostlinná přírodní barva na vlasy Khadi je šetrnou barvou, která se postupně vymývá. V odstínech máte na výběr různé úrovně hnědé (oblíbená je například oříšková barva nebo tmavě hnědá). Doba působení barvy je individuální, v rozmezí 30 minut až 2 hodin, podle požadovaného odstínu s ohledem na samotnou intenzitu nabarvení. Barva je dodávána v prášku, který s vodou vytvoří pastu.

L’Oréal Professionnel Majirel

L’Oréal Professionnel Majirel recenze a test

L’Oréal Professionnel Majirel je jedna z nejlepších profesionálních barev na vlasy s permanentním účinkem a intenzivním krytím i zcela šedivých vlasů. Vyživuje a dodává ochrannou vrstvu díky komplexu Ionène G a Incell, který k vlasu přilne a reaguje i uvnitř vlasu. Po aplikaci má dlouhou výdrž a umožňuje zesvětlení až o 3 odstíny.

Schwarzkopf Professional Essensity Colour

Schwarzkopf Professional Essensity Colour recenze a test

Možnost zesvětlení až o 4 tóny či 100% krytí šedin přináší permanentní barva bez amoniaku Schwarzkopf Professional Essensity Colour, která využívá olejů rostlinného původu. Vítaným vedlejším účinkem je stabilizace struktury vlasu a ochrana před škodlivými vlivy vnějšího prostředí. Technologie Phytolipid zajišťuje obnovu vlasových lipidů a zvýrazní celkový výsledný efekt barvených vlasů. Barva neobsahuje silikony, parafíny ani syntetickou parfemaci, ale je obohacena o bio esence oleje z hroznových semen.

L’Oréal Professionnel Homme Cover 5

L’Oréal Professionnel Homme Cover 5 recenze a test

Tónovací barva na vlasy pro muže L’Oréal Professionnel Homme Color Cover 5 je solitérem v jinak dámsky orientovaném výběru. Jedná se o profesionální barvu na krytí bílých a šedivých vlasů, bez toho, aby byly odrosty na pohled výrazné. Kromě pozitivních ohlasů od mužů uživatelů, lze vyzdvihnout i to, že jde o barvu bez amoniaku.

Voono

Voono recenze a test

Kvalitní henna a další druhy bylin jsou základem této 100% přírodní barvy Voono. Jde o šetrnou vegan barvu na vlasy, která neobsahuje chemické, konzervační látky, ani umělá barviva. Vhodná je i pro citlivou pokožku, ženy s alergiemi a také těhotné ženy. V odstínech nabízí zrzavou, světle i tmavě hnědou, měděnou barvu. Podle uživatelských ohlasů barva na vlasech dobře drží a také překrývá šediny, dokonce hned napoprvé a řadí se mezi nejlepší henny.

Jak vybrat barvu na vlasy

Na kvalitní barvě na vlasy se vyplatí nešetřit a nevolit levné a neznámé barvy z drogerie. Na výběr máte jak profesionální barvy na vlasy, vhodné pro kadeřnické salony, tak barvy na domácí barvení.

Permanentní barva na vlasy

Nesmývatelná neboli permanentní barva na vlasy je druh barvy pro dlouhotrvající efekt. Zásadní je tak zvolit správný odstín, jelikož dojde ke zbavení se přirozeného pigmentu vlasu a nahrazení vlastním. Tato změna struktury vlasů pak bude mít dopad na další změnu barvy, proto se doporučuje (především u výrazného zesvětlení a odbarvení) návštěva kadeřnice. Výhodou permanentních barev je 100% krycí efekt, který postupně odrůstá, a velké množství barevných odstínů.

Tónovací barvy na vlasy

Tónovací barva dodává vlasům lesk a pomáhá zvýraznit původní barvu vlasů. Patří spíše mezi semipermanentní barvy, protože neproniká hluboko do vlasů a lze ji vymýt, takže se minimalizuje odrůstání barvy. Tím, že vydrží zhruba 10 umytí, umožňuje experimentovat. Najít tak můžete jak černé, hnědé, měděné, tak i červené, fialové a modré barvy na vlasy.

Barva na krytí šedin

Barvy na vlasy pro krytí šedin mají konzistenci uzpůsobenou překrytí šedivých vlasů. Ty mají typicky jinou strukturu a při použití běžné barvy se vlasy vůbec nemusí obarvit, nebo mohou prosvítat již po pár umytí.

Smývatelná barva na vlasy

Smývatelné, nebo také vymývací barvy na vlasy patří mezi semipermanentní barvy a mají podobu šamponů, pěn a sprejů, ale i masek. Z vlasů se postupně vymývá, takže je vhodná k testování barevných odstínů a jen dočasnou změnu barvy vlasů, nemluvě o méně kontrastních odrostech. Smývatelné barvy jsou také k vlasům šetrnější a tolik je nepoškozují, protože nepronikají přes vnější vrstvu, nebo jen do střední části vlasu. Nevýhodou je slabší krytí šedin a to, že neumožňují zesvětlování.

Přelivy a barvící šampony na vlasy

Barvící šampon se nanáší na celou délku vlasů a postupně se vymývá. Přelivy typicky vydrží zhruba 8 týdnu, některé až 24 týdnů.

Barva na vlasy ve spreji

Barva na vlasy ve spreji má typickou výdrž do 3 umytí a slouží jako jednorázová barva například na ples, párty nebo i pro děti.

Odrosty a šediny

Ke krytí šedin a odrostů se používá vlasový korektor, a to nanesením u kořínků. Po každém umytí vlasů se musí znovu aplikovat. Z dalších produktů může jít o vlasové krycí pudry a spreje.

Přírodní barva na vlasy

Pro alergiky, osoby s citlivou pokožkou a jemnými vlasy jsou BIO respektive přírodní a vegan barvy na vlasy ideální volbou pro šetrné barvení vlasů. Barvy jsou smývatelné typicky s odstíny měděné, červené, černé a hnědé barvy.

Barvy na vlasy bez amoniaku

V produktech přírodních barev na vlasy nahrazují amoniak ovocné kyseliny, arganový olej, rýžové proteiny či deriváty z vrby. Obvyklá je krémová konzistence a mohou překrýt i šediny.

Henna na vlasy

Henna na vlasy neobsahuje amoniak ani peroxid vodíku a na rozdíl od chemické barvy neproniká do nitra vlasu, čímž nenarušuje jeho strukturu. Henna je přírodní barvivo, které se vymývá do ztracena, jelikož jde opět o smývatelnou barvu. Nesmí se střídat s chemickými barvami, její výdrž je přibližně 14 dní a samotná aplikace je o něco náročnější a delší než u běžné barvy. Pokud jde o odstíny, je henna známá jako kvalitní oříšková, hnědá a zrzavá barva na vlasy. Vhodná je mimo jiné pro těhotné ženy vzhledem k absenci amoniaku.

Barva na vlasy pro muže

Pánské barvy na vlasy slouží především pro zakrytí prvních šedin, ale využití najdou i ke zvýšení lesku barvy vlasů. Barva na vlasy pro muže kryje především vlasy bez pigmentu, její odstíny jsou také méně výrazné a studenější, díky čemuž lépe splynou.

Barevný odstín

Než sáhnete po konkrétním produktu, je potřeba zjistit jaká barva vlasů se k vám hodí. Na to existuje jednoduchý test a řídit se barvou pleti a očí. Typologie barev dále umožňuje přirozený posun o 2 až 3 odstíny směrem k tmavším i světlejším odstínům. Výraznější změny vyžadují mezikroky a stahování barvy, což by se doma podstupovat nemělo a je lepší nechat to na kadeřníkovi.

Teplý nebo studený typ

Test ke zjištění barevné typologie bere v potaz vaši pleť, barvu očí a vlasů.

Teplý typ má žluté podtóny a snadno se opaluje. Zlaté šperky obvykle vypadají dobře proti teple tónované pleti a lidé tohoto typu vypadají dobře v barvách jako je hnědá, žlutá, oranžová a krémová. Na vnitřní straně paže mají zelené žíly. Obvyklá barva očí je tmavá, například hnědé, černé nebo oříškové. Jejich vlasy jsou černé, hnědé, blond, červené nebo jahodově blond. Pokud podržíte bílý papír vedle svého obličeje, bude pokožka vypadat žlutě nebo zlatavě.

  • Vhodné barvy: zlatavé a medové blond odstíny, kaštanové a karamelové odstíny hnědé, červená se zlatavým podtónem.

Studený typ má růžové nebo modro červené podtóny a obvykle problém s opalováním. Šperky ladí více stříbrné k chladně tónované pleti a lidé tohoto typu vypadají dobře v modrých, červených a fialových odstínech. Na vnitřní straně paže mají modré žíly. Obvyklá barva očí je modrá, zelená nebo šedá a jejich vlasy jsou blond, černé nebo hnědé. Pokud podržíte bílý papír vedle svého obličeje, bude pokožka vypadat modře.

  • Vhodné barvy: bílá, platinová (stříbrná) nebo popelavá blond, mahagonové tóny, oranžovo měděné odstíny, tmavě hnědá s modrým či fialovým podtónem.

Může se stát, že nejste ani jeden typ a máte neutrální tón pleti. Lidé s neutrálními tóny pleti mohou nosit jakoukoli barvu.

Barevná typologie podle ročního období

Jarní typ má světlou pleť (případně i pihy), světle hnědé, modré či šedozelené oči. Optimální je světlá blond barva, nazlátlé a medové odstíny hnědé.

Letní typ má olivový nebo narůžovělý nádech pleti, šedomodré, tmavě modré, šedozelené, modrozelené nebo šedohnědé oči. Optimální je oříšková barva nebo světle hnědá.

Podzimní typ má bledou, světlou pleť, modré, zelené či hnědé oči. Optimální je měděná, červená, kaštanová a hnědá barva. Naopak nevhodné je zesvětlování.

Zimní typ má tmavou nebo bledou pleť, modré či šedé oči. Optimální je fialová, bordó barva, tmavě hnědá až černá.

Otázky při výběru barvy na vlasy

Jaká je nejšetrnější barva na vlasy?

Mezi nejšetrnější barvy na vlasy se řadí ty bez amoniaku nebo rovnou přírodní henna, která neobsahuje ani peroxid vodíku. Jsou vhodné pro alergiky, osoby s citlivou pokožkou a jemnými vlasy.

Jaká barva na vlasy má 100% krytí šedin?

Jen permanentní barvy na vlasy zaručí 100% krytí šedin, smývatelné a semipermanentní mají slabší efekt. Barva by měla být na krytí šedin přímo určena, vzhledem k jiné struktuře šedivých vlasů.

Je lepší krémová nebo pěnová barva na vlasy?

Pěnové barvy na vlasy mají praktické balení, rychleji se smíchají a aplikaci zvládne i začátečník. Krémové barvy se nanášejí jako vlasové masky a jsou vhodné i na suché vlasy. Nevýhodou je míchání směsi z několika přísad.

Jaká barva vlasů se ke mně hodí?

Podstatným krokem při výběru barevného odstínu barvy je určení barevné typologie podle vaší pleti a očí. V článku najdete test pro zjištění vašeho typu.

Co je barva na vlasy bez amoniaku?

Barvy na vlasy bez amoniaku neobsahují danou chemickou složku, která jinak umožňuje průnik molekul pigmentu do vlasů, lepší krytí a permanentní efekt. Jde tedy o šetrnější barvy (byť stále mohou obsahovat PPD), ovšem například s možným horším krytím šedin.

Jak se liší profesionální barvy na vlasy?

Profesionální barvy na vlasy jsou určeny pro kadeřnice a jde především o permanentní barvy, které byste doma spíše používat neměli. Mezi nejoblíbenější značky barev na vlasy patří L’Oréal, Schwarzkopf Professional, Wella Professionals a další.

Jak si doma obarvit vlasy

Domácí barvení vlasů je vhodné podstoupit až po konzultaci s kadeřníkem, u permanentních barev obzvlášť. Nezapomeňte na pomůcky jako je štětec na barvení vlasů, ochranné rukavice a starý ručník na zakrytí ramen.

Postup je pak zhruba následující:

  1. Otestujte alergickou reakci. Přibližně 24-48 hodin před barvením, na barvě by to mělo být mimo jiné uvedeno (přečtěte si všechny informace na obalu i postup barvení).
  2. Vlasy si neumývejte – do suchých se barva lépe natáhne.
  3. Připravte barvící směs a nanášejte na odrosty.
  4. Nechte působit barvu tak dlouho, jak doporučují v návodu.