TOP 10 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

TOP 3 bezdrátová sluchátka

Apple AirPods 3

Samsung Galaxy Buds Pro

Niceboy HIVE 3 Prodigy

Skvělá true Wireless sluchátka pecky doplněná o hlasového asistenta, technologii prostorového zvuku a zvýšenou ochranu proti vodě a potu.Bezdrátová špuntová sluchátka s nejpokročilejší technikou. Mají několik senzorů, technologii ANC, nadprůměrnou výdrž baterie a výborně hrají.Levná bezdrátová sluchátka přes hlavu, ideální například k mobilu a disponující skládací konstrukcí. Mají zvýšenou odolnost a technologii MaxxBass.
+ Technologie prostorového zvuku, zvýšená odolnost IPX4, lepší výdrž baterie+ Perfektní zvuk a dlouhá výdrž baterie, inteligentní potlačení hluku, vysoká odolnost vůči vodě+ Poměr cena/výkon, možnost přehrávání i přes kabel, technologie MaxxBass a vyšší odolnost
- Nic zásadního- Nic zásadního- Ve srovnání vyšší hmotnost 280 g

Orientační Cena
4 990 Kč

Orientační Cena
4 944 Kč

Orientační Cena
963 Kč

Bezdrátová sluchátka jsou praktická a oblíbená díky absenci kabelu, což umožňuje větší volnost a komfortní poslech. Bluetooth sluchátka špunty či pecky jsou vhodná na cesty k mobilu nebo notebooku, ideálně ve variantě True Wireless – ty se skvěle hodí i na sport. Bezdrátová sluchátka přes hlavu a případně s mikrofonem, jsou zase ideální k počítači, případně televizi. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší bezdrátová sluchátka pro rok 2023, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Podívejte se také na herní sluchátka a sportovní sluchátka.

Nejlepší bezdrátová sluchátka do uší (Test 2023)

VzhledModelTyp sluchátekPřenos signáluDoba přehráváníMikrofonHmotnostDostupnost
Apple AirPods 3 recenze a testApple AirPods 3PeckyBluetooth 5.06 h (30 h)Ano8,5 g
Niceboy HIVE Pods 3 PRO recenze a testNiceboy HIVE Pods 3 PROŠpuntyBluetooth 5.09 h (33 h)Ano44 g (s pouzdrem)
Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic recenze a testXiaomi Mi True Wireless Earphones 2 BasicPeckyBluetooth 5.05 h (20 h)Ano9,4 g
Samsung Galaxy Buds Pro recenze a testSamsung Galaxy Buds ProŠpuntyBluetooth 5.08 h (28 h)Ano12,6 g
LAMAX Dots2 Wireless Charging recenze a testLAMAX Dots2 Wireless ChargingŠpuntyBluetooth 5.06 h (30 h)Ano6 g

Zobrazit celou nabídku

Nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu (Test 2023)

VzhledModelTyp sluchátekPřenos signáluDoba přehráváníMikrofonHmotnostDostupnost
Niceboy HIVE 3 Prodigy recenze a testNiceboy HIVE 3 ProdigyPřes hlavuBluetooth 5.032 hAno280 g
Sony WH-1000XM3 recenze a testSony WH-1000XM3Přes hlavuBluetooth 4.238 hAno255 g
Marshall Major IV Bluetooth recenze a testMarshall Major IV BluetoothPřes hlavuBluetooth 5.080 hAno165 g
Sony WH-CH510 recenze a testSony WH-CH510Přes hlavuBluetooth 5.035 hAno132 g
JBL Tune 600BTNC recenze a testJBL Tune 600BTNCPřes hlavuBluetooth 4.112 h (22 h)Ano173 g

Zobrazit celou nabídku

TIP:

Recenze bezdrátových sluchátek

Apple AirPods 3

Apple AirPods 3 recenze a test

Bluetooth sluchátka pecky Apple AirPods 3 patří k nejlepším bezdrátovým sluchátkům, která si v současnosti můžete pořídit. V této nejnovější generaci nabízí prostorový zvuk s dynamickým snímáním hlavy, zesilovač s dynamickým budičem pro perfektní zvuk nebo doladěné intuitivní ovládání. Dále mají také automatickou adaptivní ekvalizaci a delší výdrž baterie – na jedno nabití hrají 6 hodin a s nabíjením v pouzdru dokáží hrát až 30 hodin. Nově potěší i zvýšená odolnost proti vodě nebo třeba potu.

+ Technologie prostorového zvuku, zvýšená odolnost IPX4, lepší výdrž baterie
Nic zásadního

Niceboy HIVE Pods 3 PRO

Niceboy HIVE Pods 3 PRO recenze a test

Bluetooth špuntová sluchátka Niceboy HIVE Pods 3 PRO zaujmou zejména svou výdrží na jedno nabití, sluchátka dokáží hrát až 9 hodin, s nabíjením v pouzdře pak až 33 h. Inovativní je možnost bezdrátového nabíjení a potěší také nabíjení moderním USB-C vstupem. Mají skvělý zvuk, zvýšenou odolnost se stupněm krytí IP 55 a dotykové ovládání na sluchátkách. Samozřejmostí je mikrofon s redukcí šumu, 3 velikosti špuntů a notifikační diody na pouzdru, které informují o stavu baterie.

+ Nadprůměrná výdrž na jedno nabití, hlasový asistent, bezdrátové nabíjení a USB-C
Nic zásadního

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic recenze a test

True Wireless bezdrátová sluchátka Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic mají ergonomický design a velmi pěkné zpracování, podle zkušeností spotřebitelů samozřejmě také perfektně hrají. Mají dotykové ovládání, mikrofon s potlačením ruchů i hlasového asistenta. Podle situace může hrát plnohodnotně pouze jedno sluchátko, nebo samozřejmě obě. Mají velmi dobrý poměr cena/výkon, nižší ceně je pouze podřízena menší výdrž baterie 5 h, která je ve srovnání s jinými sluchátky menší.

+ Dobrý poměr cena/výkon, dotykové ovládání, mikrofon s potlačením hluku
Jen průměrná výdrž baterie

Samsung Galaxy Buds Pro

Samsung Galaxy Buds Pro recenze a test

Bezdrátová sluchátka do uší Samsung Galaxy Buds Pro jsou top modelem tohoto výrobce, proto jim ani uživatelé v recenzích nemají co vytknout. Mají výborný zvuk a disponují funkcí aktivního potlačení hluku ANC, která se navíc dá nastavovat. Každé sluchátko má dvoupásmové reproduktory a sadu několika senzorů, například Hallův, senzor přiblížení, dotyku nebo akcelometr. Technologicky jsou proto velmi vyspělé, mají velmi dobrou výdrž baterie a vysokou odolnost vůči vodě IPX7.

+ Perfektní zvuk a dlouhá výdrž baterie, inteligentní potlačení hluku, vysoká odolnost vůči vodě
Nic zásadního

LAMAX Dots2 Wireless Charging

LAMAX Dots2 Wireless Charging recenze a test

True wireless sluchátka LAMAX Dots2 Wireless Charging jsou mezi spotřebiteli velice oblíbená, dokládají to desítky pozitivních recenzí. Bezdrátová sluchátka mají dobrý poměr cena/výkon, jejich hmotnost je jen 6 gramů/pár a disponují moderním bezdrátovým nabíjením, nebo USB C konektorem. Skvělou kvalitu zvuku zajišťují vyladěné měniče s kodeky AAC a SBC, pracují s pokročilým Bluetooth 5.0 a potěší možnost ovládání hlasem nebo dotykem. Pouze několika uživatelům nevyhovuje jejich tvar, jak zaznívá z jejich zkušeností.

+ Kvalitní měniče s AAC a SBC kodeky, ovládání hlasem nebo dotykem, možnost bezdrátového nabíjení
Některým uživatelům nesedí dobře v uších

Niceboy HIVE 3 Prodigy

Niceboy HIVE 3 Prodigy recenze a test

Bezdrátová sluchátka přes hlavu Niceboy HIVE 3 Prodigy nabízí velmi dobrý poměr ceny a výkonu, což v recenzích oceňují i spotřebitelé. Na jedno nabití zvládnou hrát až 32 hodin, mají zvýšenou ochranu proti vodě s krytím IPX4 a dokáží hrát jak bezdrátově, tak i s připojeným audio kabelem. Mají skládací konstrukci a jednoduché ovládání, podle zkušeností hrají výborně a mají mohutné bassy, čemuž dopomáhá technologie MaxxBass. Díky zabudovanému mikrofonu přes ně lze volat a podporují také hlasové asistenty.

+ Poměr cena/výkon, možnost přehrávání i přes kabel, technologie MaxxBass a vyšší odolnost
Ve srovnání vyšší hmotnost 280 g

Sony WH-1000XM3

Sony WH-1000XM3 recenze a test

Sony WH-1000XM3 jsou nadstandardní bezdrátová sluchátka vhodná k televizi a pro skutečně kvalitní poslech, čemuž dopomáhá přítomnost LDAC kodeku. Samozřejmostí je mikrofon, přijímání hovorů a odnímatelný kabel, navíc je lze složit. Mezi další funkce patří ovládání hlasitosti a aktivní potlačení okolního hluku. Poskytují high resolution audio, čemuž dále odpovídá frekvenční rozsah 4 Hz až 40 000 Hz. Sluchátka lze připojit přes konektor a to 3,5 Jack (1,2 m) nebo USB, jinak bezdrátově přes Bluetooth 4.2. Plusové body získal výrobek od uživatelů za perfektní padnutí na uši a jednoduché ovládání.

+ Velký rozsah odezvy, LDAC kodek, aktivní odhlučnění
Vyšší impedance a hmotnost

Marshall Major IV Bluetooth

Marshall Major IV Bluetooth recenze a test

Bezdrátová sluchátka přes hlavu Marshall Major IV Bluetooth jsou ikonická sluchátka, která ve své 4. generaci přináší mnohá vylepšení. Výrobce vytříbil kvalitu zvuku, byť pro některé uživatele jsou basy příliš výrazné. Mají bezdrátové nabíjení, a hlavně bezkonkurenční výdrž na jedno nabití, udává se až 80 hodin a zkušenosti dlouhou výdrž potvrzují. Na pravé mušli se nachází víceúčelové tlačítko s několika funkcemi, mají skládací konstrukci a nový přepracovaný design, jenž přispívá k lepší ergonomii.

+ Výrazně nadprůměrná doba hraní na jedno nabití, bezdrátové nabíjení, vylepšené basy
Pro někoho až příliš přebasované

Sony WH-CH510

Sony WH-CH510 recenze a test

Bezdrátová Bluetooth sluchátka Sony WH-CH510 podle zkušeností hrají velice dobře a jsou cenově dostupná. Jako i další mají i tyto skládací konstrukci s otočnými mušlemi, vynikají však velmi nízkou hmotností, která se však nijak zásadně nepodepsala na výdrži. Na jedno nabití zvládnou hrát až 35 hodin, mají podporu hlasového asistenta, a tedy i přítomnost mikrofonu. Prostřednictvím moderního konektoru USB-C se také rychle nabíjejí. Za 10 minut se nabijí pro 90 ti minutový poslech a do plna se akumulátor nabije za 4,5 hodiny.

+ Dobrý poměr cena/výkon, skládací konstrukce, nízká hmotnost jen 132 gramů
Náhlavní plast bez polstrování

JBL Tune 600BTNC

JBL Tune 600BTNC recenze a test

Náhlavní sluchátka na Bluetooth JBL Tune 600BTNC jsou jedny z nejlevnějších sluchátek tohoto typu, které jsou vybaveny funkcí ANC, tedy aktivním potlačením hluku. V recenzích uživatelé tuto technologii popisují jako funkční a vyzdvihují velmi dobrou kvalitu zvuku, které pomáhá technologie JBL Pure Bass. S hmotností 173 g jsou poměrně lehké, skladné a mají kvalitní zpracování. Samozřejmostí je přítomnost mikrofonu, a tedy i funkce handsfree. Jedinou nevýhodou je v porovnání s ostatními menší výdrž baterie, s funkcí ANC dokáží hrát na jedno nabití 12 hodin, bez ANC 22 h.

+ Funkce aktivního potlačení okolního hluku, zvuk JBL Pure Bass, kvalitní odlehčená konstrukce
Kratší doba přehrávání na jedno nabití

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Bezdrátová sluchátka (připojována nejčastěji pomocí Bluetooth) mají výhodu ve volnosti pohybu, díky absenci kabelu, navíc s velkým dosahem od zařízení. Univerzální sluchátka lze použít k TV, mobilu, počítači a dalším aktivitám, hlavně na cestách. V základu se dělí na sluchátka přes hlavu a do uší, a rovněž dle konektivity, byť Bluetooth sluchátka výrazně dominují. Trendem jsou také True Wireless sluchátka, která jsou skladná a mají dlouhou výdrž.

Bezdrátová sluchátka do uší

Bezdrátová sluchátka do uší neboli infraaurální, se dále dělí na špunty a pecky, podle tvaru konce, který se vkládá dovnitř ucha. Výhoda sluchátek do uší spočívá v nízké váze a kompaktních rozměrech, takže se hodí k mobilu či notebooku na cestování, nebo sport (ty mají také zvýšenou odolnost vůči potu a vodě).

 • Výdrž baterie: Bezdrátová sluchátka špunty a pecky mají výdrž baterie mezi 3 až 7 hodinami. Levnější s nižší výdrží se uplatní například k běhu, ty s delší výdrží zase ke sledování filmů.
 • Mikrofon: Běžná bezdrátová sluchátka do uší mají mikrofon většinou na můstku pod krkem, True Wireless sluchátka mají mikrofon přímo v sobě.

Skvělou ergonomii a kompaktní rozměry nabízí True Wireless sluchátka, která jsou absolutně bezdrátová a s nabíjecím pouzdrem získáte delší výdrž, viz samostatná kapitola níže.

Bezdrátová sluchátka špunty

Bezdrátová špuntová sluchátka se dávají přímo do zvukovodu, gumové nástavce skvěle izolují nežádoucí ruchy a lépe drží v uchu (proto jsou sportovní sluchátka často špuntová). Ke sluchátkům se dodává sada vyměnitelných nástavců, aby sluchátka seděla co nejvíce uživatelům. Dlouhodobý hlasitý poslech však může být časem nepříjemný.

Bezdrátová sluchátka pecky

Bezdrátové pecky do uší jsou sluchátka, která se umisťují do ušního boltce těsně před zvukovod. Jsou šetrnější k uším, ale hůře izolují okolní hluk a drží nasazená. Ve srovnání se špunty jde o méně kvalitní typ Bluetooth sluchátek (byť výjimky se najdou).

Bezdrátová sluchátka přes hlavu

Bezdrátová sluchátka přes hlavu mají konstrukci mušlí s hlavovým mostem ze železa či plastu a mohou být ve verzi na uši nebo okolo uší. Výhodou sluchátek přes hlavu je pohodlnější poslech i po delší dobu, zpravidla velká kapacita baterie, kvalitní zvuk a širší možnosti specifického určení (studiová, herní, sluchátka k televizi, PC a podobně).

 • Výdrž baterie: Bezdrátová sluchátka přes hlavu mají výdrž baterie v rozmezí 10 až 40 hodin. Bez problému tak postačí na domácí použití i na cesty.
 • Mikrofon: Sluchátka přes hlavu mohou mít mikrofon sklápěcí, vysouvací, nebo odnímatelný.

Některá Bluetooth sluchátka přes hlavu lze připojit na klasický kabel (jack/USB) a tím je současně nabíjet.

Sluchátka na uši (supraaurální)

Bezdrátová sluchátka na uši jsou skladná (ideální na cesty), avšak méně pohodlná. Umísťují se na ušní boltec a svojí velikostí jej nepřesahují. Typická je též otevřená, polootevřená konstrukce mušlí, která nabízí věrnější reprodukci zvuku s nižší mírou zkreslení, ovšem propouští zvuk ven ze sluchátek a netlumí okolní hluk.

Sluchátka okolo uší (circumaurální)

Bezdrátová sluchátka okolo uší se hodí ke sledování filmů, hraní her i do nahrávacích studií. Můžete je najít rovněž pod označením náhlavní sluchátka nebo full-size. Jsou pohodlnější, ovšem často jdou hůře složit a při delším používáním může být nevýhodou pocení. Uzavřená konstrukce muší téměř nepropouští zvuk ven ze sluchátek a tlumí okolní hluk. U levných sluchátek může být problém mírně zkreslený zvuk vinou nevyrovnaného zvukové podání a menšího množství basů kvůli omezenému vychýlení membrány.

Materiál náušníků

Materiál náušníků nacházejících se na mušlích ovlivňuje kvalitu zvuku a pohodlí při poslechu.

 • Plast – má dobrou přilnavost, tlumení a údržbu, oproti bezdrátovým peckám do uší (kde je tvrdý plast) je zde často v kombinaci se změkčením. Na lehce zpocené kůži často lepí.
 • Kůže – u dražších bezdrátových sluchátek, nabízí větší komfort, ovšem hůře se udržují a mají menší přilnavost. Koženkové náušníky mohou být cenově dostupnější. Kůže izoluje i teplo, takže se uši více potí.
 • Textil – je pohodlný, dlouho vydrží, tlumí zvuky a saje pot. K dispozici je velký výběr struktur, nevýhodou je údržba při nasátí potu.

Bluetooth sluchátka

Bezdrátová Bluetooth sluchátka jsou nejběžnější, co se týče konektivity, mají dosah kolem 10 metrů a nepotřebují vysílač signálu. Připojíte je k přenosným zařízením jako je mobil, tablet nebo notebook, ale také k počítači a televizi, pokud jsou vybaveny adaptérem.

Problém nejsou ani zdi, skrze které signál projde, byť větší množství překážek bude snižovat výkon signálu a může docházet k výpadkům. Přesto nabízí Bluetooth sluchátka připojená k multimediálnímu zařízení velkou volnost. K rušení přenosu mezi zařízením a spárovanými Bluetooth sluchátky může přispívat výskyt rušivých signálů o stejné frekvenci, což řeší odstínění signálu, které se liší podle kvality sluchátek.

Vliv má rovněž verze. Například Bluetooth 4 má maximální rychlost 25 Mb/s, novější Bluetooth 5 zvládne až 50 Mb/s, tedy dostatečně na bezproblémový přenos hudby ve vysoké kvalitě. Ovšem jde o teoretické hodnoty a vliv prostředí výsledné rychlosti ovlivňuje.

Oproti infračervenému přenosu je kvalita přeneseného zvuku pomoc Bluetooth technologie vyšší, a to i přesto, že původně byla určena pro přenos dat, nikoliv audio obsahu. Lepší modely jsou kvalitou zvuku srovnatelné s drátovými sluchátky, přičemž velkou roli hrají kodeky.

Kodeky u Bluetooth sluchátek

Pokud odmyslíme samotnou kvalitu sluchátek, Bluetooth kodeky hrají velkou roli ve výsledné kvalitě bezdrátového poslechu. Základ tvoří ztrátový kodek SBC, který mohou sluchátka řešit přítomností aptX, LDAC nebo AAC u Apple zařízení. Podstatné je, aby zařízení (například telefon), bezdrátová sluchátka a formát souboru vzájemně korespondovaly a žádný z těchto článků nesnižoval výslednou kvalitu. (zdroj: Avmania.zive.cz)

Radiofrekvenční sluchátka

Radiofrekvenční sluchátka jsou vhodná pro náročné uživatele a na rozdíl od Bluetooth sluchátek používají k přenosu signálu rádiové vlny. Tento typ se dále dělí na vysílání pomocí USB vysílače a speciální stanice. Největší rozdíl mezi Bluetooth sluchátky a těmi radiofrekvenčními je ve větším dosahu a nezhoršováním signálu při průchodu zdí a dalších fyzických překážek.

 • Radiofrekvenční sluchátka s USB vysílačem – dosah 10 až 12 metrů, vhodná k PC, notebooku, nebo chytré televizi.
 • Radiofrekvenční sluchátka s vysílací stanicí – dosah až 100 metrů, vysílací stanice má větší rozměry a hmotnost. Připojuje se nejčastěji přes 3,5mm Jack, optický kabel nebo RCA.

True Wireless sluchátka

True Wireless sluchátka ke svému fungování nepotřebují žádný kabel. Bezdrátově špunty nebo pecky komunikují s vysílacím zařízením zcela samostatně a nezávisle na sobě (u některých modelů), bez potřeby napájecího kabelu či můstku, kde se běžně u bezdrátových sluchátek nachází baterie.

Jejich drobná, ergonomická podoba zvyšuje komfort při poslechu i jejich přenášení. I přes své kompaktní rozměry nabízejí dlouhou dobu poslechu, mají obvykle integrovaný mikrofon (použitelné na handsfree) a jsou ideálními sluchátky na cesty.

Pokud ztratíte jedno ze sluchátek, většina výrobců umožňuje dokoupit náhradní. Nemusíte se ale bát, že by vám jen tak vypadlo z ucha. V uších opravdu dobře drží a True Wireless sluchátka lze bez problémů používat při běhání, cvičení, nebo třeba posilování.

Připojení True Wireless sluchátek probíhá přes Bluetooth a spárovat je lze se všemi mobilními zařízeními (telefony, tablety, notebooky,…), případně dalšími, pokud mají Bluetooth adaptér.

Nabíjecí pouzdro (dokovací stanice)

Bluetooth sluchátka špunty nebo pecky jsou dále vybavena malou krabičkou (nabíjecím pouzdrem). Ta kromě toho, že slouží jako úložný prostor pro sluchátka a předchází jejich ztrátě či poničení, slouží i jako nabíjecí stanice.

Má svůj vlastní akumulátor a obvykle umožňuje 2 – 4 nabíjecí cykly sluchátek. Výdrž na baterii je tak u True Wireless sluchátek prodloužena a ve výsledku poměrně dlouhá. Samozřejmě nevýhodou při dobíjení je nemožnost poslechu. Kapacita baterie pouzdra bývá několikrát vyšší než kapacita sluchátek. Když sluchátka vložíte do pouzdra, začnou se automaticky sama nabíjet. Některá pouzdra mohou fungovat též jako powerbanka, ovšem s ohledem na omezenou kapacitu akumulátoru se jedná spíše o rezervní prodloužení výdrže například mobilu.

Kromě samotné kapacity baterie jsou důležitým parametrem i rozměry a materiál, ze kterého je pouzdro vyrobeno. V ideálním případě by rozměry měly být co nejmenší, aby se pohodlně vešlo do kapsy. Materiál by sice měl být co nejodolnější, ale zároveň by neměl být zbytečně těžký. Vhodné také je, aby mělo kryt sluchátek, protože jinak se z nich stane lapač prachu.

Parametry

Frekvenční rozsah

Udává se v hertzích (Hz) a měří vlny tónin, které jsou pouštěny skrze sluchátka do uší. Čím větší frekvenční rozsah sluchátka mají, tím lepší předpoklad pro kvalitnější zvuk. Běžný rozsah sluchátek je 20 Hz – 20 kHz, spodní hranice frekvenčního rozsahu vyjadřuje reprodukci basů a u kvalitnějších sluchátek je položena níže pro lepší basy (u některých se lze setkat s funkcí vibrací, jež reprodukci basů prohlubují).

Aby však měla tato hodnota nějaký význam, musí se uvádět s odpovídající hodnotou útlumu, nejlépe s nižší tolerancí kolem 3 dB. Často se stává, že je uváděn větší frekvenční rozsah, takže sluchátka na oko vypadají skvěle, ale zároveň mají velkou toleranci útlumu (kolem 10 dB). Množství basů také ovlivňuje, jak máte sluchátka nasazená, obzvláště špunty jsou na to citlivé.

Citlivost

Sound Pressure Level (SPL) nebo také akustický tlak či citlivost, se udává v dB/Wm a obecně větší hodnota je lepší. Vyšší hodnota SPL znamená větší citlivost na signál zdroje a vyšší hlasitost, v kombinaci s nižší impedancí je pak možné sluchátka poslouchat na zdroji s nižším výkonem jako třeba MP3 přehrávač nebo mobilní telefon – vhodná jsou sluchátka s citlivostí nad 100 dB/mW a impedancí do 80 Ohmů. Pro přenosná bezdrátová sluchátka to navíc znamená, že není potřeba tolik zesilovat přehrávač, čímž se šetří baterie.

Impedance

Pro bezdrátová sluchátka a přenosná zařízení je vhodná co nejnižší hodnota odporu (do 100 Ohmů), neboť tolik nezatěžuje baterii vysokým napětím, ale přitom umožňuje hlasitý poslech. Impedanci nad 100 Ohmů mají sluchátka vyšší třídy a měla by poskytovat vyšší kvalitu. Taková sluchátka ale nejsou vhodná k mobilu bez předzesilovače, jelikož vyžadují výkonnější zdroj signálu. Lze je zapojit na lepší AV přijímač, věž s kvalitním výstupem na sluchátka, nebo k počítači, kde by výkon zvukové karty měl bohatě stačit.

Přítlak

Contact Pressure neboli přítlak, se udává v Newtonech a určuje sílu přítlaku mušlí proti hlavě. Jde nejen o pohodlí, ale také o útlum a izolaci hluku z vnějšího prostředí. Obvyklé rozmezí je 1 a 5 N.

Další vlastnosti, funkce a technologie

Bezdrátová sluchátka mohou mít řadu dalších vlastností a funkcí.

 • Ovládání hlasitosti, přepínání skladeb aj. – na samotných sluchátkách mohou být umístěna mechanická či dotyková tlačítka. V některých případech může probíhat ovládání sluchátek i prostřednictvím hlasových povelů.
 • Audioscaling (vylepšení zvukové stopy) – ze skladeb ve starším formátu sluchátka dovedou vytěžit kvalitní zvuk.
 • Ambient sound – aktivní tlumení okolního hluku pomocí elektronické úpravy okolního ruchu protichůdnou zvukovou vlnou.
 • Pasivní tlumení okolního hluku – sluchátka fyzicky brání v prostupu zvukových vln do ucha.
 • Vnitřní paměť – umožňuje nahrání sady písniček přímo do sluchátek. Poslech je pak možný i bez hudebního vysílače (např. mobilu). Tuto funkci oceníte především při sportu, nebo v případech, kdy nemáte prostor pro nošení mobilu po kapsách.
 • Přepínání spárovaných zařízení – multi-point umožňuje spárovat sluchátka s více zařízeními najednou (mobil, počítač, tablet…) a snadno mezi nimi přepínat.
 • Detekce zastrčení v uších – díky čidlu dokáže rozeznat, zda jsou sluchátka stále nasazená. V momentě, kdy si bezdrátová sluchátka vytáhnete, se sami vypnout a neplýtvají baterií.
 • Sledování sportovních aktivit – sluchátka s touto funkcí dokáží sledovat vaše sportovní aktivity a data o nich přeposílat do mobilního telefonu.
 • Připojení kabelu – bezdrátová sluchátka přes hlavu lze často připojit na kabel a tím je mimo jiné zároveň dobíjet.
 • Headset, neboli bezdrátová sluchátka s mikrofonem – vhodné jak pro hráče, tak pro videokonference a volání přes internet.
 • Otočné mušle – umožňují poslouchat hudbu jedním uchem, což ocení zejména DJové.
 • Skládací konstrukce – usnadňuje přenášení sluchátek, typická pro bezdrátová sluchátka na uši.
 • NFC – urychluje připojení sluchátek s přehrávacím zařízením, stačí přiložit sluchátka a přehrávač k sobě.

Otázky při výběru Bluetooth sluchátek

Co to jsou True Wireless sluchátka?

True Wireless sluchátka jsou plně bezdrátová sluchátka (pecky nebo špunty) neobsahující žádný propojovací kabel mezi levým a pravým sluchátkem. Výhodou jsou malé rozměry vhodné pro přenášení na cestách, dlouhá výdrž baterie prodloužená o nabíjení v úložném pouzdře a případné fungování sluchátek nezávisle na sobě.

Jaká bezdrátová sluchátka k mobilu?

Praktická bezdrátová sluchátka k mobilu jsou pecky nebo špunty do uší a ve variantě True Wireless, přičemž sluchátka spárujete s mobilem přes Bluetooth. Bezdrátová sluchátka zpravidla propojíte s libovolným telefonem, ať už má operační systém Android, iOS, nebo Windows. Vyplatí se však vybírat od stejného výrobce kvůli lepší optimalizaci systému. To platí především pro iPhone a Apple AirPods.

Jaká bezdrátová sluchátka k televizi?

Stejně jako ke stolnímu počítači, i k televizi jsou vhodná bezdrátová sluchátka přes hlavu. Bezdrátová sluchátka k TV lze zvolit buď radiofrekvenční s USB vysílačem či vysílací stanici, nebo Bluetooth sluchátka, pokud tuto konektivitu vaše smart televize podporuje (případně si lze dokoupit adaptér).

Jaké jsou nejlepší značky Bluetooth sluchátek?

Mezi nejoblíbenější značky a výrobce bezdrátových Bluetooth sluchátek patří Apple, Samsung, JBL, Sony, Xiaomi, Huawei, Niceboy, nebo také Beats a Pioneer.