Vybíráme nejlepší bezdrátová Bluetooth sluchátka

TOP 3 bezdrátová sluchátka

Apple AirPods

Samsung Galaxy Buds

Niceboy HIVE

True Wireless sluchátka pecky doplněná o hlasového asistenta, pozastavení při vyndání z uší a filtrování okolního hluku.Bezdrátová špuntová sluchátka nabízí funkci sdílení energie, mají povedené ovládání, dobře drží v uchu a mají kvalitní zvuk.Cenově dostupná bezdrátová sluchátka přes hlavu, ideální například k mobilu a disponující skládací konstrukcí.
+ Hlasový asistent, uzavřená konstrukce+ Skvělá ergonomie, stereo i mono poslech+ Nízká cena, izolace hluku
- Vyšší cena- Vyšší cena- Chybí naklápění mušlí

Orientační Cena
3 850 Kč

Orientační Cena
2 520 Kč

Orientační Cena
777 Kč

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

Bezdrátová sluchátka jsou praktická a oblíbená díky absenci kabelu, což umožňuje větší volnost a komfortní poslech. Bluetooth sluchátka špunty či pecky jsou vhodná na cesty k mobilu nebo notebooku, ideálně ve variantě True Wireless – ty se skvěle hodí i na sport. Bezdrátová sluchátka přes hlavu a případně s mikrofonem, jsou zase ideální k počítači, případně televizi. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší bezdrátová sluchátka pro rok 2021, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Podívejte se také na herní sluchátka a sportovní sluchátka.

Nejlepší bezdrátová sluchátka do uší (Test 2021)

VzhledModelTyp sluchátekPřenos signáluDoba přehráváníMikrofonHmotnostDostupnost
Apple AirPods recenze a testApple AirPodsPeckyBluetooth 5.05 h (24 h)Ano8 gVÍCE INFORMACÍ
Niceboy HIVE Podsie recenze a testNiceboy HIVE PodsieŠpuntyBluetooth 5.19,5 h (35 h)Ano9 gVÍCE INFORMACÍ
Xiaomi Mi AirDots Basic recenze a testXiaomi Mi AirDots BasicŠpuntyBluetooth 5.04 h (12 h)Ano8,4 gVÍCE INFORMACÍ
Samsung Galaxy Buds recenze a testSamsung Galaxy BudsŠpuntyBluetooth 5.06 h (13 h)Ano6 gVÍCE INFORMACÍ
LAMAX Dots 1 recenze a testLAMAX Dots 1ŠpuntyBluetooth 5.06 h (30 h)Ano8,4 gVÍCE INFORMACÍ

Nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu (Test 2021)

VzhledModelTyp sluchátekPřenos signáluDoba přehráváníMikrofonHmotnostDostupnost
Niceboy HIVE recenze a testNiceboy HIVEPřes hlavuBluetooth 4.113 hAno200 gVÍCE INFORMACÍ
Sony WH-1000XM3 recenze a testSony WH-1000XM3Přes hlavuBluetooth 4.238 hAno255 gVÍCE INFORMACÍ
Marshall Major III Bluetooth recenze a testMarshall Major III BluetoothPřes hlavuBluetooth30 hAno178 gVÍCE INFORMACÍ
Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless recenze a testBeats by Dr. Dre Solo3 WirelessPřes hlavuBluetooth40 hAno215 gVÍCE INFORMACÍ
JBL Tune 500BT recenze a testJBL Tune 500BTPřes hlavuBluetooth 4.116 hAno155 gVÍCE INFORMACÍ

TIP:

Recenze bezdrátových sluchátek

Apple AirPods

Apple AirPods recenze a test

Bluetooth sluchátka pecky Apple AirPods jsou jediným tímto typem ve výběru, i díky promyšlenosti zpracování. Mají funkci potlačení šumu a jejich součástí je dobíjecí pouzdro, pozor však na verzi, některé mají rovněž bezdrátově nabíjené pouzdro. Na jedno nabití je možné poslouchat až 5 hodin, s pouzdrem pak jeden den. Sluchátka se dají propojit s iPadem, Macem, iPhonem a Apple Watch, ale spárujete je i s Androidem, leč o plno funkcí přijdete (hlasový asistent aj.). Samozřejmostí je automatické připojení a dokonce poznají, když jsou sluchátka v uších (po vyjmutí se zastaví přehrávání). Sluchátka fungují na hlasové příkazy a jejich součástí je také mikrofon.

+ Hlasový asistent, uzavřená konstrukce
Vyšší cena

ZOBRAZIT NABÍDKU

Niceboy HIVE Podsie

Niceboy HIVE Podsie recenze a test

Bluetooth špuntová sluchátka Niceboy HIVE Podsie jsou voděodolná a vybavená rychlejším Bluetooth 5.1, nebo USB-C konektorem pro nabíjení. Sluchátka dále mají funkci ovládání hlasitosti a zabudovaný mikrofon. Mikrofon u sluchátek aktivně potlačuje zvuky z okolí a při ovládání není potřeba telefon, vše se ovládá přímo přes sluchátka. Potěšující je rovněž vyšší citlivost sluchátek s hodnotou 110 dB/mW.

+ Citlivost, cena, dlouhá výdrž baterie
Krátký kabel na nabíjení dokovací stanice

ZOBRAZIT NABÍDKU

Xiaomi Mi AirDots Basic

Xiaomi Mi AirDots Basic recenze a test

True Wireless bezdrátová sluchátka Xiaomi Mi AirDots Basic jsou vybavena mikrofonem a přenos zajišťuje Bluetooth verze 5.0. Sluchátka vydrží 4 hodiny přehrávat hudbu a jedno sluchátka váží 4,2 g. Dále disponují funkcí přijímání a zavěšování hovoru, nastavování hlasitosti, přepínání hudby a v neposlední řadě také aktivací hlasového asistenta (Xioa AL). Plusové body získali za snadné párování a dobré basy. Ideální poměr cena/výkon.

+ Cena/výkon
Chybí lokalizovaný návod

ZOBRAZIT NABÍDKU

Samsung Galaxy Buds

Samsung Galaxy Buds recenze a test

Bezdrátová sluchátka do uší Samsung Galaxy Buds dokáží přehrávat hudbu až 6 hodin a mají možnost ovládání hlasitosti. Dále jsou vybavena mikrofonem a díky skvělé ergonomii můžete mít sluchátka i při různých aktivitách. Součástí sluchátek je kompaktní kapsa, kterou si můžete vybrat v různých barevných kombinacích. Výhodou je také možnost použít jen jedno sluchátko (přepíná sám ze stereo na mono) a podpora AAC.

+ Skvělá ergonomie, stereo i mono poslech
Vyšší cena

ZOBRAZIT NABÍDKU

LAMAX Dots 1

LAMAX Dots 1 recenze a test

True wireless sluchátka LAMAX Dots 1 mají dlouhou výdrž baterie (s 5x dobitím v pouzdře až 30 hodin) a jejich připojení je pomocí Bluetooth 5.0. Přímo na nich lze přepnout, přijmout hovor, či stopnout hudbu. Samozřejmostí je zabudovaný mikrofon. Co je trochu škoda, je micro USB port a nepříliš oslnivá citlivost.

+ Dlouhá výdrž baterie
Nízká citlivost

ZOBRAZIT NABÍDKU

Niceboy HIVE

Niceboy HIVE recenze a test

Bezdrátová sluchátka přes hlavu Niceboy HIVE jsou vhodná k mobilu, kdy za solidní cenu nabídnou sice nižší výdrž 13 hodin, ale je zde funkce přijímání hovoru, nebo také ovládání hlasitosti. Párují se přes Bluetooth ve verzi 4.1 (možnost připojení i přes audio kabel). Sluchátka se dají skládat, opět další praktický prvek k telefonu. Citlivost je ideálních 100 dB/mW a spadají do typu zavřených sluchátek a jde zde o ideální poměr cena/výkon.

+ Nízká cena, izolace hluku
Chybí naklápění mušlí

ZOBRAZIT NABÍDKU

Sony WH-1000XM3

Sony WH-1000XM3 recenze a test

Sony WH-1000XM3 jsou nadstandardní bezdrátová sluchátka vhodná k televizi a pro skutečně kvalitní poslech, čemuž dopomáhá přítomnost LDAC kodeku. Samozřejmostí je mikrofon, přijímání hovorů a odnímatelný kabel, navíc je lze složit. Mezi další funkce patří ovládání hlasitosti a aktivní potlačení okolního hluku. Poskytují high resolution audio, čemuž dále odpovídá frekvenční rozsah 4 Hz až 40 000 Hz. Sluchátka lze připojit přes konektor a to 3,5 Jack (1,2 m) nebo USB, jinak bezdrátově přes Bluetooth 4.2. Plusové body získal výrobek od uživatelů za perfektní padnutí na uši a jednoduché ovládání.

+ Velký rozsah odezvy, LDAC kodek, aktivní odhlučnění
Vyšší impedance a hmotnost

ZOBRAZIT NABÍDKU

Marshall Major III Bluetooth

Marshall Major III Bluetooth recenze a test

Bezdrátová sluchátka přes hlavu Marshall Major III Bluetooth mají 40 mm měniče a elegantní design. Disponují multifunkčním ovládacím knoflíkem s možností ovládání hlasitosti, stopování hudby a přijímání hovorů. Výdrž baterie je až 30 hodin a celková hmotnost činí 178 g. Uživatelé oceňují kvalitní zvuk a solidní výdrž baterie. Jde o ideální poměr cena/výkon.

+ Cena/výkon, nízká impedance
Při delším poslechu tlačí na uši

ZOBRAZIT NABÍDKU

Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless

Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless recenze a test

Bezdrátová Bluetooth sluchátka Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless mají výdrž až 40 hodin a jejich hmotnost činí 215 g. Sluchátka dále mají funkci ovládání na mušli sluchátek a mohou ovládat hlasitost, přijímat hovory a disponují aktivním potlačením okolního zvuku. Jejich součástí je mikrofon a ukazatel nabití Fuel Gaude. Mezi další kladné vlastnosti patří skládací provedení, nastavitelnost náušníků a v neposlední řadě Apple W1 čip pro spárování s Apple produkty. Díky rychlonabíjení můžete za 5 minut nabít sluchátka až na 3 hodiny poslechu.

+ Rychlonabíjení, výdrž téměř dva dny
Vyšší hmotnost

ZOBRAZIT NABÍDKU

JBL Tune 500BT

JBL Tune 500BT recenze a test

Náhlavní sluchátka na Bluetooth JBL Tune 500BT mají nízkou hmotnost 155 g, díky čemuž se hodí na cesty k mobilnímu telefonu. Sluchátka mají funkci ovládání hlasitosti, disponují mikrofonem a dají se složit. Doba přehrávání je 16 hodin a doba nabíjení zhruba 2 hodiny. Sluchátka se dají připojit bezdrátově pomocí Bluetooth 4.1 nebo přes kabel, a to díky microUSB (nabíjení). Plusové body uživatelé dávají za perfektní bassy a nízkou hmotnost sluchátek. Jde zde o ideální poměr cena/výkon.

+ Nízká hmotnost, rychlonabíjení
Absence konektoru pro 3,5mm jack, menší velikost měniče

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Bezdrátová sluchátka (připojována nejčastěji pomocí Bluetooth) mají výhodu ve volnosti pohybu, díky absenci kabelu, navíc s velkým dosahem od zařízení. Univerzální sluchátka lze použít k TV, mobilu, počítači a dalším aktivitám, hlavně na cestách. V základu se dělí na sluchátka přes hlavu a do uší, a rovněž dle konektivity, byť Bluetooth sluchátka výrazně dominují. Trendem jsou také True Wireless sluchátka, která jsou skladná a mají dlouhou výdrž.

Bezdrátová sluchátka do uší

Bezdrátová sluchátka do uší neboli infraaurální, se dále dělí na špunty a pecky, podle tvaru konce, který se vkládá dovnitř ucha. Výhoda sluchátek do uší spočívá v nízké váze a kompaktních rozměrech, takže se hodí k mobilu či notebooku na cestování, nebo sport (ty mají také zvýšenou odolnost vůči potu a vodě).

 • Výdrž baterie: Bezdrátová sluchátka špunty a pecky mají výdrž baterie mezi 3 až 7 hodinami. Levnější s nižší výdrží se uplatní například k běhu, ty s delší výdrží zase ke sledování filmů.
 • Mikrofon: Běžná bezdrátová sluchátka do uší mají mikrofon většinou na můstku pod krkem, True Wireless sluchátka mají mikrofon přímo v sobě.

Skvělou ergonomii a kompaktní rozměry nabízí True Wireless sluchátka, která jsou absolutně bezdrátová a s nabíjecím pouzdrem získáte delší výdrž, viz samostatná kapitola níže.

Bezdrátová sluchátka špunty

Bezdrátová špuntová sluchátka se dávají přímo do zvukovodu, gumové nástavce skvěle izolují nežádoucí ruchy a lépe drží v uchu (proto jsou sportovní sluchátka často špuntová). Ke sluchátkům se dodává sada vyměnitelných nástavců, aby sluchátka seděla co nejvíce uživatelům. Dlouhodobý hlasitý poslech však může být časem nepříjemný.

Bezdrátová sluchátka pecky

Bezdrátové pecky do uší jsou sluchátka, která se umisťují do ušního boltce těsně před zvukovod. Jsou šetrnější k uším, ale hůře izolují okolní hluk a drží nasazená. Ve srovnání se špunty jde o méně kvalitní typ Bluetooth sluchátek (byť výjimky se najdou).

Bezdrátová sluchátka přes hlavu

Bezdrátová sluchátka přes hlavu mají konstrukci mušlí s hlavovým mostem ze železa či plastu a mohou být ve verzi na uši nebo okolo uší. Výhodou sluchátek přes hlavu je pohodlnější poslech i po delší dobu, zpravidla velká kapacita baterie, kvalitní zvuk a širší možnosti specifického určení (studiová, herní, sluchátka k televizi, PC a podobně).

 • Výdrž baterie: Bezdrátová sluchátka přes hlavu mají výdrž baterie v rozmezí 10 až 40 hodin. Bez problému tak postačí na domácí použití i na cesty.
 • Mikrofon: Sluchátka přes hlavu mohou mít mikrofon sklápěcí, vysouvací, nebo odnímatelný.

Některá Bluetooth sluchátka přes hlavu lze připojit na klasický kabel (jack/USB) a tím je současně nabíjet.

Sluchátka na uši (supraaurální)

Bezdrátová sluchátka na uši jsou skladná (ideální na cesty), avšak méně pohodlná. Umísťují se na ušní boltec a svojí velikostí jej nepřesahují. Typická je též otevřená, polootevřená konstrukce mušlí, která nabízí věrnější reprodukci zvuku s nižší mírou zkreslení, ovšem propouští zvuk ven ze sluchátek a netlumí okolní hluk.

Sluchátka okolo uší (circumaurální)

Bezdrátová sluchátka okolo uší se hodí ke sledování filmů, hraní her i do nahrávacích studií. Můžete je najít rovněž pod označením náhlavní sluchátka nebo full-size. Jsou pohodlnější, ovšem často jdou hůře složit a při delším používáním může být nevýhodou pocení. Uzavřená konstrukce muší téměř nepropouští zvuk ven ze sluchátek a tlumí okolní hluk. U levných sluchátek může být problém mírně zkreslený zvuk vinou nevyrovnaného zvukové podání a menšího množství basů kvůli omezenému vychýlení membrány.

Materiál náušníků

Materiál náušníků nacházejících se na mušlích ovlivňuje kvalitu zvuku a pohodlí při poslechu.

 • Plast – má dobrou přilnavost, tlumení a údržbu, oproti bezdrátovým peckám do uší (kde je tvrdý plast) je zde často v kombinaci se změkčením. Na lehce zpocené kůži často lepí.
 • Kůže – u dražších bezdrátových sluchátek, nabízí větší komfort, ovšem hůře se udržují a mají menší přilnavost. Koženkové náušníky mohou být cenově dostupnější. Kůže izoluje i teplo, takže se uši více potí.
 • Textil – je pohodlný, dlouho vydrží, tlumí zvuky a saje pot. K dispozici je velký výběr struktur, nevýhodou je údržba při nasátí potu.

Bluetooth sluchátka

Bezdrátová Bluetooth sluchátka jsou nejběžnější, co se týče konektivity, mají dosah kolem 10 metrů a nepotřebují vysílač signálu. Připojíte je k přenosným zařízením jako je mobil, tablet nebo notebook, ale také k počítači a televizi, pokud jsou vybaveny adaptérem.

Problém nejsou ani zdi, skrze které signál projde, byť větší množství překážek bude snižovat výkon signálu a může docházet k výpadkům. Přesto nabízí Bluetooth sluchátka připojená k multimediálnímu zařízení velkou volnost. K rušení přenosu mezi zařízením a spárovanými Bluetooth sluchátky může přispívat výskyt rušivých signálů o stejné frekvenci, což řeší odstínění signálu, které se liší podle kvality sluchátek.

Vliv má rovněž verze. Například Bluetooth 4 má maximální rychlost 25 Mb/s, novější Bluetooth 5 zvládne až 50 Mb/s, tedy dostatečně na bezproblémový přenos hudby ve vysoké kvalitě. Ovšem jde o teoretické hodnoty a vliv prostředí výsledné rychlosti ovlivňuje.

Oproti infračervenému přenosu je kvalita přeneseného zvuku pomoc Bluetooth technologie vyšší, a to i přesto, že původně byla určena pro přenos dat, nikoliv audio obsahu. Lepší modely jsou kvalitou zvuku srovnatelné s drátovými sluchátky, přičemž velkou roli hrají kodeky.

Kodeky u Bluetooth sluchátek

Pokud odmyslíme samotnou kvalitu sluchátek, Bluetooth kodeky hrají velkou roli ve výsledné kvalitě bezdrátového poslechu. Základ tvoří ztrátový kodek SBC, který mohou sluchátka řešit přítomností aptX, LDAC nebo AAC u Apple zařízení. Podstatné je, aby zařízení (například telefon), bezdrátová sluchátka a formát souboru vzájemně korespondovaly a žádný z těchto článků nesnižoval výslednou kvalitu. (zdroj: Avmania.zive.cz)

Radiofrekvenční sluchátka

Radiofrekvenční sluchátka jsou vhodná pro náročné uživatele a na rozdíl od Bluetooth sluchátek používají k přenosu signálu rádiové vlny. Tento typ se dále dělí na vysílání pomocí USB vysílače a speciální stanice. Největší rozdíl mezi Bluetooth sluchátky a těmi radiofrekvenčními je ve větším dosahu a nezhoršováním signálu při průchodu zdí a dalších fyzických překážek.

 • Radiofrekvenční sluchátka s USB vysílačem – dosah 10 až 12 metrů, vhodná k PC, notebooku, nebo chytré televizi.
 • Radiofrekvenční sluchátka s vysílací stanicí – dosah až 100 metrů, vysílací stanice má větší rozměry a hmotnost. Připojuje se nejčastěji přes 3,5mm Jack, optický kabel nebo RCA.

True Wireless sluchátka

True Wireless sluchátka ke svému fungování nepotřebují žádný kabel. Bezdrátově špunty nebo pecky komunikují s vysílacím zařízením zcela samostatně a nezávisle na sobě (u některých modelů), bez potřeby napájecího kabelu či můstku, kde se běžně u bezdrátových sluchátek nachází baterie.

Jejich drobná, ergonomická podoba zvyšuje komfort při poslechu i jejich přenášení. I přes své kompaktní rozměry nabízejí dlouhou dobu poslechu, mají obvykle integrovaný mikrofon (použitelné na handsfree) a jsou ideálními sluchátky na cesty.

Pokud ztratíte jedno ze sluchátek, většina výrobců umožňuje dokoupit náhradní. Nemusíte se ale bát, že by vám jen tak vypadlo z ucha. V uších opravdu dobře drží a True Wireless sluchátka lze bez problémů používat při běhání, cvičení, nebo třeba posilování.

Připojení True Wireless sluchátek probíhá přes Bluetooth a spárovat je lze se všemi mobilními zařízeními (telefony, tablety, notebooky,…), případně dalšími, pokud mají Bluetooth adaptér.

Nabíjecí pouzdro (dokovací stanice)

Bluetooth sluchátka špunty nebo pecky jsou dále vybavena malou krabičkou (nabíjecím pouzdrem). Ta kromě toho, že slouží jako úložný prostor pro sluchátka a předchází jejich ztrátě či poničení, slouží i jako nabíjecí stanice.

Má svůj vlastní akumulátor a obvykle umožňuje 2 – 4 nabíjecí cykly sluchátek. Výdrž na baterii je tak u True Wireless sluchátek prodloužena a ve výsledku poměrně dlouhá. Samozřejmě nevýhodou při dobíjení je nemožnost poslechu. Kapacita baterie pouzdra bývá několikrát vyšší než kapacita sluchátek. Když sluchátka vložíte do pouzdra, začnou se automaticky sama nabíjet. Některá pouzdra mohou fungovat též jako powerbanka, ovšem s ohledem na omezenou kapacitu akumulátoru se jedná spíše o rezervní prodloužení výdrže například mobilu.

Kromě samotné kapacity baterie jsou důležitým parametrem i rozměry a materiál, ze kterého je pouzdro vyrobeno. V ideálním případě by rozměry měly být co nejmenší, aby se pohodlně vešlo do kapsy. Materiál by sice měl být co nejodolnější, ale zároveň by neměl být zbytečně těžký. Vhodné také je, aby mělo kryt sluchátek, protože jinak se z nich stane lapač prachu.

Parametry

Frekvenční rozsah

Udává se v hertzích (Hz) a měří vlny tónin, které jsou pouštěny skrze sluchátka do uší. Čím větší frekvenční rozsah sluchátka mají, tím lepší předpoklad pro kvalitnější zvuk. Běžný rozsah sluchátek je 20 Hz – 20 kHz, spodní hranice frekvenčního rozsahu vyjadřuje reprodukci basů a u kvalitnějších sluchátek je položena níže pro lepší basy (u některých se lze setkat s funkcí vibrací, jež reprodukci basů prohlubují).

Aby však měla tato hodnota nějaký význam, musí se uvádět s odpovídající hodnotou útlumu, nejlépe s nižší tolerancí kolem 3 dB. Často se stává, že je uváděn větší frekvenční rozsah, takže sluchátka na oko vypadají skvěle, ale zároveň mají velkou toleranci útlumu (kolem 10 dB). Množství basů také ovlivňuje, jak máte sluchátka nasazená, obzvláště špunty jsou na to citlivé.

Citlivost

Sound Pressure Level (SPL) nebo také akustický tlak či citlivost, se udává v dB/Wm a obecně větší hodnota je lepší. Vyšší hodnota SPL znamená větší citlivost na signál zdroje a vyšší hlasitost, v kombinaci s nižší impedancí je pak možné sluchátka poslouchat na zdroji s nižším výkonem jako třeba MP3 přehrávač nebo mobilní telefon – vhodná jsou sluchátka s citlivostí nad 100 dB/mW a impedancí do 80 Ohmů. Pro přenosná bezdrátová sluchátka to navíc znamená, že není potřeba tolik zesilovat přehrávač, čímž se šetří baterie.

Impedance

Pro bezdrátová sluchátka a přenosná zařízení je vhodná co nejnižší hodnota odporu (do 100 Ohmů), neboť tolik nezatěžuje baterii vysokým napětím, ale přitom umožňuje hlasitý poslech. Impedanci nad 100 Ohmů mají sluchátka vyšší třídy a měla by poskytovat vyšší kvalitu. Taková sluchátka ale nejsou vhodná k mobilu bez předzesilovače, jelikož vyžadují výkonnější zdroj signálu. Lze je zapojit na lepší AV přijímač, věž s kvalitním výstupem na sluchátka, nebo k počítači, kde by výkon zvukové karty měl bohatě stačit.

Přítlak

Contact Pressure neboli přítlak, se udává v Newtonech a určuje sílu přítlaku mušlí proti hlavě. Jde nejen o pohodlí, ale také o útlum a izolaci hluku z vnějšího prostředí. Obvyklé rozmezí je 1 a 5 N.

Další vlastnosti, funkce a technologie

Bezdrátová sluchátka mohou mít řadu dalších vlastností a funkcí.

 • Ovládání hlasitosti, přepínání skladeb aj. – na samotných sluchátkách mohou být umístěna mechanická či dotyková tlačítka. V některých případech může probíhat ovládání sluchátek i prostřednictvím hlasových povelů.
 • Audioscaling (vylepšení zvukové stopy) – ze skladeb ve starším formátu sluchátka dovedou vytěžit kvalitní zvuk.
 • Ambient sound – aktivní tlumení okolního hluku pomocí elektronické úpravy okolního ruchu protichůdnou zvukovou vlnou.
 • Pasivní tlumení okolního hluku – sluchátka fyzicky brání v prostupu zvukových vln do ucha.
 • Vnitřní paměť – umožňuje nahrání sady písniček přímo do sluchátek. Poslech je pak možný i bez hudebního vysílače (např. mobilu). Tuto funkci oceníte především při sportu, nebo v případech, kdy nemáte prostor pro nošení mobilu po kapsách.
 • Přepínání spárovaných zařízení – multi-point umožňuje spárovat sluchátka s více zařízeními najednou (mobil, počítač, tablet…) a snadno mezi nimi přepínat.
 • Detekce zastrčení v uších – díky čidlu dokáže rozeznat, zda jsou sluchátka stále nasazená. V momentě, kdy si bezdrátová sluchátka vytáhnete, se sami vypnout a neplýtvají baterií.
 • Sledování sportovních aktivit – sluchátka s touto funkcí dokáží sledovat vaše sportovní aktivity a data o nich přeposílat do mobilního telefonu.
 • Připojení kabelu – bezdrátová sluchátka přes hlavu lze často připojit na kabel a tím je mimo jiné zároveň dobíjet.
 • Headset, neboli bezdrátová sluchátka s mikrofonem – vhodné jak pro hráče, tak pro videokonference a volání přes internet.
 • Otočné mušle – umožňují poslouchat hudbu jedním uchem, což ocení zejména DJové.
 • Skládací konstrukce – usnadňuje přenášení sluchátek, typická pro bezdrátová sluchátka na uši.
 • NFC – urychluje připojení sluchátek s přehrávacím zařízením, stačí přiložit sluchátka a přehrávač k sobě.

Otázky při výběru Bluetooth sluchátek

Co to jsou True Wireless sluchátka?

True Wireless sluchátka jsou plně bezdrátová sluchátka (pecky nebo špunty) neobsahující žádný propojovací kabel mezi levým a pravým sluchátkem. Výhodou jsou malé rozměry vhodné pro přenášení na cestách, dlouhá výdrž baterie prodloužená o nabíjení v úložném pouzdře a případné fungování sluchátek nezávisle na sobě.

Jaká bezdrátová sluchátka k mobilu?

Praktická bezdrátová sluchátka k mobilu jsou pecky nebo špunty do uší a ve variantě True Wireless, přičemž sluchátka spárujete s mobilem přes Bluetooth. Bezdrátová sluchátka zpravidla propojíte s libovolným telefonem, ať už má operační systém Android, iOS, nebo Windows. Vyplatí se však vybírat od stejného výrobce kvůli lepší optimalizaci systému. To platí především pro iPhone a Apple AirPods.

Jaká bezdrátová sluchátka k televizi?

Stejně jako ke stolnímu počítači, i k televizi jsou vhodná bezdrátová sluchátka přes hlavu. Bezdrátová sluchátka k TV lze zvolit buď radiofrekvenční s USB vysílačem či vysílací stanici, nebo Bluetooth sluchátka, pokud tuto konektivitu vaše smart televize podporuje (případně si lze dokoupit adaptér).

Jaké jsou nejlepší značky Bluetooth sluchátek?

Mezi nejoblíbenější značky a výrobce bezdrátových Bluetooth sluchátek patří Apple, Samsung, JBL, Sony, Xiaomi, Huawei, Niceboy, nebo také Beats a Pioneer.