Vybíráme nejlepší elektrický pilník na paty

TOP 3 pilníky na paty

ETA Fenité 2348

Scholl Velvet Smooth Wet&Dry

ECG OP 300

Elektrický pilník na paty s adaptérem pro odstranění ztvrdlé kůže na nohách i rukách. Výhodou je světlo, použití do sítě i na akumulátor a 3 hrubosti válečků.Výkonná elektrická bruska na paty s adaptérem pro suchou i mokrou pedikúru. Je lehká a ergonomická.Multifunkční elektrický strojek použitelný jako pilník na nohy, epilátor či holící strojek. Malý, tichý, vhodný na cesty.
+ 2 rychlosti, 2 výměnné hlavice a cestovní pouzdro+ Vodotěsná bruska na paty, suché i mokré použití+ Epilační a holící hlava, 2 rychlosti, nízká cena
- Nelze použít ve vaně nebo sprše- Nutno dokoupit nástavce- Napájení bateriemi AAA

Orientační Cena
599 Kč

Orientační Cena
729 Kč

Orientační Cena
499 Kč

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

Ke správně provedené domácí pedikúře patří obroušení ztvrdlé kůže na patách a dalších částech chodidla. Elektrické brusky na nohy odstraňují ztvrdlou kůži, předcházejí praskání, otlačeninám, puchýřům a jsou lepší variantou než běžné škrabky na paty. Podle napájení můžete vybrat elektrický pilník na paty s adaptérem, do sítě, či na tužkové baterie. Dále může být omyvatelný či vodotěsný, mimo jiné podle typu pedikúry, a použitelný ve vaně nebo sprše. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší brusky na paty pro rok 2021, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší elektrické brusky na paty (Test 2021)

VzhledModelNapájeníPočet rychlostíTyp pedikúryDostupnost
Scholl Velvet Smooth DiamondBaterie AA1SucháVÍCE INFORMACÍ
ETA Fenité 2348S adaptérem, do sítě2SucháVÍCE INFORMACÍ
AEG PHE 5642Baterie AA1SucháVÍCE INFORMACÍ
Scholl Velvet Smooth Wet&DryS adaptérem, do sítě2Suchá, mokráVÍCE INFORMACÍ
Philips Pedi BCR430/00S adaptérem2Suchá, mokráVÍCE INFORMACÍ
Orava CR-800Baterie AAA1SucháVÍCE INFORMACÍ
Sencor SPE 4112VTBaterie AAA1SucháVÍCE INFORMACÍ
BaByliss H700EBaterie AA2SucháVÍCE INFORMACÍ
ECG OP 300Baterie AAA2SucháVÍCE INFORMACÍ
RIO 60 Second PediBaterie AAA2SucháVÍCE INFORMACÍ
Remington CR4000Baterie AA1SucháVÍCE INFORMACÍ
Beurer MP 26Baterie AA1Suchá, mokráVÍCE INFORMACÍ

TIP: Profesionální sada na manikúru a pedikúru – bruska na nehty, nástavec na kuří oka aj.

Recenze elektrických brusek na paty

Scholl Velvet Smooth Diamond

Scholl Velvet Smooth Diamond recenze a test

Elektrický pilník na paty Scholl Velvet Smooth Diamond je vhodný pro odstranění suché kůže na chodidlech a nohách. Rotační válec má hrubé diamantové krystalky, proto je tento pilník velmi účinný. Brusný válec je možné vyjmout z držáku, díky čemuž se snadno čistí a omývá. Samozřejmostí je možnost zakoupit náhradní hlavice, brusnou hlavu tak lze snadno vyměnit v případě opotřebení.

+ Cena/výkon, výměnné hlavice, snadno omyvatelná hlavice
Pouze 1 rychlost

ZOBRAZIT NABÍDKU

ETA Fenité 2348

ETA Fenité 2348 recenze a test

Výkonná bruska na paty s adaptérem ETA Fenité 2348 snadno, rychle a pohodlně odstraňuje ztvrdlou kůži. Má zabudovaný akumulátor, který se nabíjí v nabíjecím stojánku připojeném do sítě. Nabíjet je možné také přes mikro USB kabel. Na jedno nabití vydrží až 90 minut provozu. Strojek umožňují síťový i akumulátorový provoz. Výhodou je ergonomicky tvarovaná rukojeť, díky které se se škrabkou dobře manipuluje a pracuje. Součástí balení jsou tři brusné válce s různou hrubostí pro jemné, střední a hrubé broušení. Válec je vyjímatelný, proto se snadno čistí a umývá. Součástí je mikro USB kabel, stojan, cestovní pouzdro a dvě hlavice s odlišnou hrubostí. Během používání je možno volit ze dvou různých rychlostí – 1100 otáček za minutu nebo 1600 otáček za minutu.

+ 2 rychlosti, 2 výměnné hlavice a cestovní pouzdro
Nelze použít ve vaně nebo sprše

ZOBRAZIT NABÍDKU

AEG PHE 5642

AEG PHE 5642 recenze a test

Elektrická bruska na nohy AEG PHE 5642 jemně a efektivně odstraňuje ztvrdlou kůži. Má ergonomickou rukojeť pro pohodlné používání. Součástí balení jsou 4 brusné válce s různou hrubostí. Ty se do strojku upevňují pomocí zacvakávacího mechanismu, díky tomu se snadno a pohodlně mění a zároveň se snadno udržují čisté. Strojek je napájen pomocí dvou baterií typu AA a má pouze jednu rychlost.

+ Součástí 4 brusné válce, výhodná cena, po konzultaci vhodná i pro diabetiky
Obrušování dostupné jen z boku

ZOBRAZIT NABÍDKU

Scholl Velvet Smooth Wet&Dry

Scholl Velvet Smooth Wet&Dry recenze a test

Vodotěsný elektrický pilník na paty s adaptérem Scholl Velvet Smooth Wet&Dry je vhodný na suché i mokré použití. V balení najdete dobíjecí stanici s USB kabelem, adaptér do elektrické zásuvky a jeden nástavec (podle recenzí jemný nástavec). Další hrubosti je nutné dokoupit, přičemž lze použít libovolné válečky Scholl – na ztvrdlou kůži vyberte vhodný nástavec.

+ Vodotěsná bruska na paty, suché i mokré použití
Nutno dokoupit nástavce

ZOBRAZIT NABÍDKU

Philips Pedi BCR430/00

Philips Pedi BCR430/00 recenze a test

Bruska na paty s adaptérem Philips Pedi BCR430/00 je vhodná pro mokré i suché použití. Má ergonomickou rukojeť pro snadné používání a na jedno nabití vydrží až 40 minut akumulátorového provozu. Bruska se plně nabije za 1,5 hodiny, případně během 10 minut pro jedno ošetření chodidel. Rotační kotouč je z kvalitního minerálního korundu. Jde o přírodní materiál a jeden rotační kotouč vydrží až 6 měsíců. Umožňuje výběr ze dvou rychlostí rotování a součástí balení je kartáček pro snadnější údržbu.

+ Pro suché i mokré broušení, kartáček pro snadnou údržbu, 2 rychlosti
Vysoká cena

ZOBRAZIT NABÍDKU

Orava CR-800

Orava CR-800 recenze a test

Elektrický pilník na nohy Orava CR-800 je k dostání za nízkou cenu. Součástí balení je náhradní brusný váleček a čistící kartáček pro snadné používání. Tento přístroj je napájen pomocí 3 baterií AAA. Elektrický pilník neumožňuje nastavení rychlostí, má pouze jednotnou rychlost a není vodotěsný. Brusný váleček lze snadno vyjmout a umýt nebo vyměnit.

+ Vyjímatelný brusný válec, nízká cena, čistící kartáček součástí balení
Jednotná rychlost, napájení na baterie

ZOBRAZIT NABÍDKU

Sencor SPE 4112VT

Sencor SPE 4112VT recenze a test

Bateriová bruska na nohy Sencor SPE 4112VT je napájená pomocí tří baterií AAA. Součástí balení jsou dva kartáče. Jeden jemnější pro citlivé části chodidla, druhý hrubší pro odstranění staré a zrohovatělé kůže. Bruska má jednu rychlost, 1700 otáček za minutu, která je vhodná pro odstranění ztvrdlé kůže. Díky ergonomické rukojeti se dobře drží a pohodlně používá. Brusné válce jsou snadno vyměnitelné a po použití se mohou omýt.

+ Dva brusné válce, způsob držení ze strany
1 rychlost, napájení pomocí baterií AAA

ZOBRAZIT NABÍDKU

BaByliss H700E

BaByliss H700E recenze a test

Elektrický pilník na chodidla BaByliss H700E má ergonomický tvar, který byl navržen s ohledem na snadné a pohodlné používání. Je napájen pomocí 3 baterií typu AA a nabízí výběr ze dvou různých rychlostí. Brusné válečky jsou vyrobeny z materiálu Diamond Crystal, tedy syntetického diamantu, který je velmi pevný, a proto mají válečky dlouhou životnost. Válečky jsou snadno odnímatelné, a proto se pohodlně a jednoduše umývají a čistí.

+ Omyvatelné a výměnné válečky, ergonomický tvar, 2 rychlosti
Napájení na baterie

ZOBRAZIT NABÍDKU

ECG OP 300

ECG OP 300 recenze a test

Bruska na paty ECG OP 300 má krom brusné hlavice v balení také epilační hlavu a holící hlavu. Jde tak o multifunkční přístroj, který využijete nejen při pedikúře. Je napájen třemi bateriemi AAA, má ergonomický tvar a výběr ze dvou různých rychlostí. Součástí balení je krom epilační a holící hlavy také čistící kartáček, hrubý a extra hrubý brusný váleček a cestovní obal pro snadné skladování i převážení. Stroje je lehký, proto se s ním snadno a pohodlně manipuluje.

+ Epilační a holící hlava, 2 rychlosti, nízká cena
Napájení bateriemi AAA

ZOBRAZIT NABÍDKU

RIO 60 Second Pedi

RIO 60 Second Pedi recenze a test

Odstraňovač ztvrdlé kůže RIO 60 Second Pedi funguje rychle a efektivně, pro odstraňování kůže z chodidel je zde diamantový povrch. Je napájen pomocí 3 baterií AAA. Na výběr má 2 rychlosti a součástí balení jsou 2 brousící hlavy a čistící kartáček pro snadné a pohodlné broušení. Válečky je možné vyměňovat a lze je snadno a pohodlně čistit pod tekoucí vodou.

+ 2 brousící hlavy součástí balení, čistící kartáček součástí balení, vzhled
Dle ohlasů není vhodný pro velmi tvrdou kůži

ZOBRAZIT NABÍDKU

Remington CR4000

Remington CR4000 recenze a test

Elektrická bruska na paty Remington CR4000 slouží pro pohodlné ošetření kůže chodidel v pohodlí domova. Je napájená 2 bateriemi AA. Součástí balení jsou dva válečky – hrubý a extra hrubý pro velmi starou a ztvrdlou kůži. Také obsahuje čistící kartáček pro snadné a pohodlné čištění a údržbu. Neumožňuje nastavení rychlostí, používá pouze jednu stálou rychlost.

+ Hrubý a extra hrubý váleček
Vyšší cena

ZOBRAZIT NABÍDKU

Beurer MP 26

Beurer MP 26 recenze a test

Elektrický pilník na paty Beurer MP 26 je vybavený LED světlem pro snadnější a pohodlnější manipulaci. Součástí balení je jemný a hrubý nástavec a čistící kartáček pro snadné čistění. Napájen je pomocí 2 baterií AA. Neumožňuje nastavení rychlosti, používá jednotnou po celou dobu broušení. Přístroj je vodotěsný, díky tomu se snadno udržuje čistý. Navíc je možné jej používat nejen na suché, ale také na mokré broušení.

+ Mokrá i suchá pedikúra, integrované LED světlo, 2 nástavce a čistící kartáček
Napájení na baterie

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jak vybrat elektrický pilník na paty

Hladká a na dotek jemná chodidla jsou něco, po čem touží snad každá žena. Díky bruskám na paty již nemusíte každý týden chodit na pedikúru, ale tvrdou a suchou kůži můžete pohodlně obrousit i doma. Elektrický pilník na nohy je efektivním odstraňovačem ztvrdlé kůže po boku pemzy, seřezávače kůže či rašple, kdy je oproti ostrým mechanickým nástrojům často vhodný i pro diabetiky.

Elektrická pedikúra nejen na chodidla

Domácí elektrická pedikúra se u elektrického pilníku neomezuje jen na paty a chodidla. Brusku můžete použít i na hrubou kůži na rukou, loktech a kolenech, otlaky a mozoly, případně kuří oko a nehty na nohou. Vždy záleží na výběru správného nástavce a brusného válečku.

Suchá a mokrá pedikúra

Suché a mokré použití brusky na paty má své specifické přednosti. Všechny lze použít na suchých nohou, některé pak umožňují broušení kůže i na mokrých nohou (Wet&Dry).

  • Suchá pedikúra – zvládnou jí i levnější brusky na paty, pro hodně ztvrdlou kůži na chodidlech je ovšem nedostačující, případně se musíte zaměřit na výkonnou brusku na paty s více rychlostmi a otáčkami. Dále je šetrnější, s menším rizikem poranění či infekce a vhodná pro diabetiky (zdroj: rozhlas.cz).
  • Mokrá pedikúra – strojek na nohy lze použít ve vaně či sprše (podobně jako škrabka na nohy ve vodní lázni), je účinná pro zrohovatělou kůži a její rychlé zbavení. Na druhou stranu máte na výběr pouze elektrický pilník na paty s adaptérem či na baterie, nikoliv do sítě a proces také trvá déle.

Napájení strojku na paty

Elektrický pilník na nohy může mít tři možnosti napájení.

Elektrická bruska na paty do sítě

Elektrická bruska na paty do sítě není vhodná pro mokrou pedikúru, ale má snadné použití, stabilní výkon a nemusíte řešit dobíjení. Musíte se ale poprat s překážejícím kabelem.

Elektrická bruska na paty s adaptérem

Elektrická bruska na paty s adaptérem je vhodná na mokré použití, akumulátor je ekonomičtější volba než bateriový strojek, stejně tak na cesty. Výhodou je přítomnost rychlonabíjení a kvalitního indikátoru baterie.

Nabíjení je zpravidla pomocí USB kabelu nebo speciální nabíječky. Většina akumulátorových pilníků na paty je použitelná z akumulátoru a také během připojení do sítě. Při výběru je důležité zohlednit, jak dlouho se akumulátor nabíjí a jak dlouhý provoz je možný na jedno nabití.

Elektrický brousek na paty na baterie

Elektrický pilník na paty s bateriovým napájením je na trhu široce zastoupen. Zvládne suchou i mokrou pedikúru a nejčastěji využívá tužkové baterie typu AA nebo AAA. Výhodou tak je, že nemusíte řešit při cestování do zahraničí kompatibilitu zásuvek, strojky jsou často vodotěsné či omyvatelné a v nabídce je také plno levných brusek na paty.

Baterie jsou zároveň i nevýhodou. Nevydrží dlouho v provozu, je potřeba neustále kupovat nové, čímž prodražují provoz i původně levného strojku (nemluvě o ekologii), a mají často slabší výkon a kolísavé otáčky.

Hrubost brusného válečku

Některé elektrické pilníky na paty mají v ceně balení více disků a válečků různé hrubosti.

Jde především o:

  • Jemný váleček – vhodný na citlivá místa, k exfoliaci a prevenci vzniku popraskaných chodidel a zrohovatělé kůže.
  • Hrubý váleček – ideální na ztvrdlou kůži na patách, nejlépe v kombinaci s kvalitní hlavicí z materiálu obsahující diamantové krystalky (diamantový pilník).

Brusky mají válečky, které se otáčí o 360 °, případně kotoučky, které se otáčí vertikálně. Výběr záleží na tom, jak vám bude daná bruska sedět do ruky a jak se vám s ní bude manipulovat. Pohodlné používání je důležité, proto má mnoho brusek na paty ergonomicky tvarovanou rukojeť.

Nastavení rychlosti

Některé brusky na paty umožňují výběr ze dvou a více rychlostí, některé mají pouze tlačítko zapnout/vypnout a otáčí se neustále stejnou konstantní rychlostí.

Nižší rychlost je vhodná pro citlivou kůži, dobroušení, korekci a lepší kontrolu nad broušeným místem. Vyšší rychlost se hodí pro rychlejší odstranění tvrdé kůže na patách a chodidlech.

Rychlosti elektrických pilníků na paty se pohybují v rozmezí od desítek otáček po tisíce otáček za minutu.

Další funkce brusky

Některé brusky na paty mají také další funkce, které usnadní broušení ztvrdlé kůže, případně z elektrického pilníku udělají multifunkční přístroj.

  • Brusky na paty s LED osvětlením – umožňují snadnější a pohodlnější broušení při absenci dostatečného světla.
  • Brusky na paty s odsáváním – mechanismus zachytává poletující kůži.
  • Bezpečnostní pojistka – v případě, že na brusku moc tlačíte, přestane váleček rotovat. Slouží jako ochrana pro šetrné odstraňování kůže a broušení chodidel.
  • Náhradní nástavce, hlavice – elektrický pilník na paty může díky výměnným nástavcům sloužit například také jako epilátor nebo depilátor, případně pro úpravu nehtů.
  • Změna chodu – změna směru rotace (vpravo, vlevo) může pomoci s bezpečnějším a pohodlnějším ošetřování levé a pravé nohy.

Cena a náhradní nástavce

Základní brusky na baterky pořídíte přibližně už od 200 Kč. Dražší elektrické pilníky na paty s adaptérem, případně sety na manikúru a pedikúru, jsou k dostání okolo 1000 Kč a více. Při výběru je třeba vždy zvážit, co vše od přístroje očekáváte a podle toho vybírat takový, který má příslušné funkce a vlastnosti.

Při výběru zvažte také cenu náhradních brusných válečků nebo hlavic. Ty je totiž třeba pravidelně vyměňovat a dražší brusné hlavice se tak v budoucnu mohou prodražit. Ideální interval výměny brousících válečků je podle potřeby minimálně jednou a půl roku až za rok.

Životnost elektrické brusky na paty prodloužíte rovněž správnou údržbou. Po použití stačí vyjmout nástavce, omýt teplou vodou a nechat uschnout. Čištění hlavic může usnadnit také přiložený čistící kartáček.

Otázky při výběru brusky na paty

Jakou brusku na ztvrdlou kůži?

Jak odstranit tvrdou kůži na patách? Základem je hrubý váleček, obvykle s kombinací mokré pedikúry a výkonné brusky na paty s více rychlostmi a hlavice z kvalitního materiálu (například diamantové krystalky).

Proč vybrat elektrický pilník na paty s adaptérem?

Elektrický pilník na paty s adaptérem je vhodný i na mokré použití ve vaně, a tak třeba odstranění ztvrdlé kůže na nohou. Je přenosný a bez kabelů, současně však s delší výdrží a větším výkonem než bateriový pilník.

Jak se pozná výkonná bruska na paty?

Nejvýkonnější brusky na paty jsou do sítě nebo s adaptérem, bateriové mají spíše nižší výkon. Dále se zaměřte na počet rychlostí a rychlost rotace válečků. Otáčky by měly být v tisících. Efektivitu ovlivní rovněž hrubost válečku.

Jaké jsou nejlepší značky brusek na paty?

Mezi nejoblíbenější značky a výrobce elektrických brusek na paty patří Scholl, ETA, Lanaform, nebo také Philips. Elektrický pilník na paty má také Lidl se značkou Silvercrest.