Vybíráme nejlepší cestovní kufr (do letadla, na kolečkách aj.)

TOP 3 cestovní kufry

Travelite Vector 2W

American Tourister Soundbox spinner 77

Samsonite Neopulse

Palubní skořepinový kufr o objemu 44 l, se dvěma kolečky a komfortním madlem.Velký cestovní kufr s perfektním poměrem objem/hmotnost a kvalitními materiály.Příruční, kabinový kufr do letadla o rozměrech 50 x 40 x 20 cm, s nízkou hmotností a čtyřmi kolečky.
+ TSA zámek+ Cena/kvalita, vnitřní rozložení+ Nízká hmotnost
- Jen dvě kolečka- Chybí místo na jmenovku- Vyšší cena

Orientační Cena
1 819 Kč

Orientační Cena
4 099 Kč

Orientační Cena
6 999 Kč

Kvalitní cestovní zavazadlo je do značné míry základ spokojené dovolené, případně služební cesty. Pokud se rozhodnete místo cestovní tašky zvolit kufr, máte dále na výběr ze škály možností podle účelu vaší cesty a osobních preferencí. Malý kufr do letadla a na kratší cesty, střední a velký kufr na dovolené, nebo rovnou sadu cestovních kufrů. Kromě běžných nelze opomenout ani dětský kufr na kolečkách, dále pak výběr mezi skořepinovým a látkovým kufrem, nebo různé doplňky. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší cestovní kufry pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší cestovní kufry (Test 2024)

VzhledModelTypObjemRozměryPočet kolečekHmotnostDostupnost
Travelite Vector 2W recenze a testTravelite Vector 2WPalubní/kabinový kufr44 l55 x 40 x 20 cm22,4 kg
SuitSuit TR-1226/3-M ABS recenze a testSuitSuit TR-1226/3-M ABSStřední kufr57 l65 x 43 x 24 cm43,3 kg
American Tourister Soundbox spinner 77 recenze a testAmerican Tourister Soundbox spinner 77Velký kufr97 l77 x 51.5 x 29.5 cm44,2 kg
March New Carat SE recenze a testMarch New Carat SESada kufrů S + M + L34,5 + 72 + 105 l35 x 55 x 20 cm (malý)42,2 - 4 kg
Samsonite Neopulse recenze a testSamsonite NeopulsePříruční/kabinový/palubní kufr38 l55 x 40 x 20 cm42,36 kg
Dakine Terminal Spinner recenze a testDakine Terminal SpinnerCestovní látkový kufr40 l55 x 36 x 22 cm43,5 kg
Titan Xenon recenze a testTitan XenonStřední kufr80 l46 x 67 x 28 cm43,1 kg
SKIP HOP Zoo recenze a testSKIP HOP ZooDětský kufr17 l30 x 14 x 41 cm21,2 kg
T-Class 2222 recenze a testT-Class 2222Sada kufrů M + L + XL40 + 60 + 99 l55 x 36 x 21 cm (malý)42,68 - 4,08 kg
Samsonite Dream Rider CK8 recenze a testSamsonite Dream Rider CK8Dětský kufr25 l50 x 39 x 21 cm41,8 kg

Zobrazit celou nabídku

Recenze cestovních kufrů

Travelite Vector 2W

Travelite Vector 2W recenze a test

Skořepinový kufr do letadla Travelite Vector 2W se řadí mezi palubní zavazadla a má objem 44 l. Celková hmotnost činí 2,4 kg a díky dvěma kolečkám je dobře přemístitelný i s plným objemem. Výhodou je výsuvná rukojeť s aretací a samostatná kapsička na drobné věci. Tento cestovní skořepinový kufr je u většiny leteckých cestovek považovaný jako palubní zavazadlo, a navíc je vybaven TSA zámkem. Celkové rozměry kufru činí 55 x 40 x 20 cm.

+ TSA zámek
Jen dvě kolečka

SuitSuit TR-1226/3-M ABS

SuitSuit TR-1226/3-M ABS recenze a test

Cestovní skořepinový kufr SuitSuit TR-1226/3-M ABS je vybaven 4 kolečky s otáčením o 360°. Kufr je vybaven kódovým zámkem a celkový objem činí 57 litrů. Výhodou je materiál odolný vůči nárazu, a přitom dostatečně lehký. Celková váha kufru činí 3,3 kg a doporučená nosnost je 20 kg, čímž se řadí mezi střední kufry. Uživatelé ocenili kódový zámek a zipové zapínání, u kterého lze zapojit oba jezdce k zámku. Dále je vybaven úložným prostorem na vnitřní straně s popruhy a má vnitřní kapsu.

+ Kódový zámek, manipulace
Nic zásadního

American Tourister Soundbox spinner 77

American Tourister Soundbox spinner 77 recenze a test

Velký skořepinový kufr American Tourister Soundbox spinner 77 je vybaven zámkem TSA a 4 kolečky (Spinner). Velkou výhodou jsou horní a dolní popruhy s dělící přepážkou. Řadí se do kategorie velkých cestovních kufrů a to díky velkému objemu 97 l. I přes velký objem dosahuje kufr hmotnosti pouze 4,7 kg. Výrobním materiálem je 100 % polypropylen a uživatelé chválí jeho celkové vnitřní provedení. Cestovní kufr má samozřejmě i teleskopické madlo (horní a boční) a je odolný vůči nárazu.

+ Cena/kvalita, vnitřní rozložení
Chybí místo na jmenovku

March New Carat SE

March New Carat SE recenze a test

Velký, střední a malý cestovní kufr March New Carat SE, bude tou pravou volbou na rodinné dovolené. Tato sada obsahuje cestovní skořepinový kufr o velikosti S, M a L. Všechny tři kufry jsou vybaveny 4 dvoukolečky otočnými o 360°. Plusové body získaly kufry za TSA zámky a voděodolné zipy. Objem a hmotnost těchto kufrů činí 34,5 l/2,2 kg (S), 72 l/3,4 kg (M), 105 l/4 kg (L). Uživatelé dále ocenili jejich design ve zlaté barvě a oboustranný balící systém s popruhy. Všechny kufry jsou skořepinového typu.

+ Směs polykarbonátu a ABS
Pro někoho zlatá barva

Samsonite Neopulse

Samsonite Neopulse recenze a test

Palubní kufr do letadla Samsonite Neopulse na první dojem zaujme červenou barvou a 4 kolečky. Tento kufr s rozměry 55 x 40 x 20 cm, se řadí mezi skořepinové kufry, má objem 38 l a jeho celková hmotnost je 2,36 kg. Uživatelé ocenili tří číselný zámek TSA a ochranné rohy na kufru proti nárazů. Výhodou je boční madlo a měkké horní madlo. Dále disponuje ladícími zipy a komfortní lehkostí.

+ Nízká hmotnost
Vyšší cena

Dakine Terminal Spinner

Dakine Terminal Spinner recenze a test

Cestovní látkový kufr Dakine Terminal Spinner je vybaven 4 kolečky a pohodlným výsuvným madlem pro snadný přesun zavazadla. Celkový objem kufru je 40 l a jeho rozměry jsou 55 x 36 x 22 cm. Hmotnost kufru je 3,5 kg a jeho výrobcem je světoznámá firma Dakine. Cestovní kufr je dále vybaven praktickou přihrádkou na notebook. Uživatelé také ocenili vypolstrované dno a vnitřní a vnější kapsy.

+ Mnoho kapes, vhodný do letadla
Chybí zámek

Titan Xenon

Titan Xenon recenze a test

Střední cestovní kufr Titan Xenon je dokonalou volbou pro více denní cestování. Je vybaven 4 dvoukolečky otočnými o 360° a zámkem TSA. Tento cestovní kufr na kolečkách má objem 80 litrů a nízkou hmotnost 3,1 kg. Za zmínku stojí mimo jiné hliníková rukojeť s aretací a odolné provedení proti poškrábání či nárazu. Cestovní polykarbonátový kufr má dvě kapsy na zip, umístěny na dělící příčce. Plusové body získal od uživatelů za pěkný design a přijatelnou cenu.

+ Cena/kvalita, polykarbonát
Nevýrazná barva

SKIP HOP Zoo

SKIP HOP Zoo recenze a test

Dětský kufr na kolečkách SKIP HOP Zoo je ideální volbou jak pro kluky, tak pro holky. Doporučuje se od věku 3 let a jeho hmotnost činí něco přes 1 kg. Rodiče oceňují, že si kufr díky výsuvné rukojeti mohou vzít děti pohodlně do ruky a díky dvěma kolečkům se s ním mohou pohodlně pohybovat. Velké plus je také přední kapsa, která je vždy po ruce.

+ Dostupná cena, rukojeť a kolečka
Pouze jedna boční kapsa

T-Class 2222

T-Class 2222 recenze a test

Sada cestovních kufrů T-Class 2222 zaručí dostatečné místo i pro více člennou rodinu. Tyto skořepinové kufry mají odolnou výsuvnou rukojeť a 4 plastová kolečka otočná na 360°. Jsou vybaveny TSA zámkem a bezpečnostními zipy, které brání proti odcizení věcí. Uživatelé ocenili kvalitní polykarbonát a ABS plast, který zabraňuje poškrábání či nárazu. Dále se kufry dělí na palubní zavazadlo (M), střední kufr (L) a velký kufr (XL). Další plusové body získala sada za dobrou cenu a kvalitu.

+ Cena, bezpečnostní prvky
Nic zásadního

Samsonite Dream Rider CK8

Samsonite Dream Rider CK8 recenze a test

Cestovní kufr pro děti Samsonite Dream Rider CK8 je netradičně zpracovaný a má mnoho provedení. Jeho rozměry jsou 50 x 39 x 21 cm a má celkový objem 25 l. Tento dětský cestovní kufr je vhodný jak palubní tak kabinové zavazadlo a váží pouhých 1,8 kg. Plusové body získal tento kufr za dvoubodový zámek a 4 pevné platové kolečka. Další z mnoho výhod je popruh na nošení, který je odnímatelný a madlo pro lehké zvedání. Řadí se do typů skořepinových kufrů o velikosti S.

+ Zavazadlo a hračka v jednom
Nic zásadního

Jak vybrat cestovní kufr

Pokud se chystáte na dovolenou, nebo třeba služební cestu, bez vhodného zavazadla to nepůjde. Cestovní kufr se může lišit objemem a velikostí, kolečky, materiálem a hmotností, ale také doplňky a bezpečnostními prvky. Podle čeho vybrat kvalitní kufr nejen do letadla?

Velikost

Rozměry kufru se přímo odvíjí od způsobu, jakým cestujete a počtu osob, které si do kufru umístí své věci. Dělení velikosti je obdobné jako u oblečení. Rozlišovány jsou velikosti S – XL, nicméně každý výrobce má pro dané velikosti jiné míry, je proto dobré se na tohle označení nespoléhat a ověřovat si přímo rozměry.

Malý cestovní kufr

Za malý kufr lze považovat ten s výškou do 49-59 cm, nosností okolo 10 kg a označením XS a S. Velikostně kopírují rozměr kabinového kufru, takže pokud hledáte příruční palubní zavazadlo, nebo také dětský kufr a obecně zavazadlo pro krátké cestování, zaměřte se na tyto kufry.

Střední cestovní kufr

Za střední kufr lze považovat ten s výškou do 69 cm, nosností okolo 20 kg a označením M. Velikostně se hodí například pro letní dovolené.

Velký cestovní kufr

Za velký kufr lze považovat ten s výškou do 79 až nad 80 cm, nosností okolo 30 kg a označením L a XL. Vhodný je pro dlouhodobý pobyt, případně zimní a rodinnou dovolenou, a také pro zabalení věcí více osob. Vhodnější řešení ale může být ve více kufrech. V tomto směru stojí za zvážení sada kufrů, kde vychází kufr levněji než při pořízení zvlášť, a navíc máte na výběr ze tří velikostí.

Palubní kufr (55x40x20 cm aj.)

Na krátké (2-3 dny, víkend) cesty a výlety, často s nízkonákladovou leteckou společností, je ideální kabinový kufr do letadla. Palubní kufr by neměl přesáhnout 55 cm. Každá letecká společnost umožňuje přepravu jinak velkých zavazadel, nicméně obecně se dá říct, že zavazadlo 55x40x20 cm je možné považovat za typický příruční kufr do letadla a často také nemusíte připlácet za odbavené zavazadlo (opět záleží na aerolince).

Určitě si předem ověřte, jakou velikost vám dopravce dovolí a za jakých podmínek. Zde uvádíme odkazy na nejoblíbenější letecké společnosti: Ryanair, Smart Wings, ČSA, Emirates, Wizz Air, Lufthansa.

Dětský cestovní kufr

Speciální kategorií jsou cestovní kufry pro děti. Od ostatních se liší především svým hravým, dětským designem a nízkou hmotností. Kufry bývají velmi často potištěny dětskými motivy, nebo jsou vytvarovány do tvaru nějakého zvířete. Děti si tak mohou své věci snadno a hravě přepravovat samy. Samozřejmostí by mělo být, aby šlo o dětský kufr na kolečkách vybavený madlem, pro pohodlný transport.

Materiál

Pořídit si můžete buď skořepinový kufr z plastu (polykarbonát, ABS, polypropylen) s hliníkovým madlem, nebo cestovní látkový kufr (textilní), včetně koženého.

Kufry z kůže jsou téměř specifickou kategorií. Jejich hlavní výhodou je luxusní vzhled. Obvykle se jedná o drahé kousky, které by při přepravě na letišti mohly lákat zloděje. Oproti jiným textilním kufrům kožené nemají kromě luxusu žádné další výhody, spíše naopak pokud jde o praktičnost (například údržba).

Skořepinový kufr

Cestovní skořepinové kufry jsou typické svým tvrdým materiálem, kterým dokážou chránit uložené věci před rozbitím. Výhodou je i jejich snadná omyvatelnost a nepromokavost. Hodí se především pro pohodlnou a bezpečnou přepravu letadlem. Dříve se tento typ kufrů netěšil velké oblibě, kvůli obavě, že kufr bude zbytečně těžký a při velkém zatížení bude praskat.

V současné době jsou tyto nedostatky již dávno odstraněné a kufry jsou vyráběny z odlehčených a pružných materiálů. Nejčastěji jsou vyráběny z ABS (akrylonitril-butadien-styren),  PC (polykarbonát), PP (polypropylen), nebo hliníku. V obchodech tento typ bývá někdy označován i jako cestovní plastový kufr.

Látkový kufr

Cestovní textilní kufry mají hlavní výhodu v možnosti rozšíření. Velmi často jsou opatřeny zipem, po jehož rozepnutí se objem kuru může zvětšit až o několik litrů. Výhodou je taktéž řada vnitřních i bočních kapes, díky kterým se přepravované věci lépe organizují. Obvykle taktéž bývají vyrobeny z velmi lehkých materiálů, a pokud si připlatíte, můžete mít nepromokavý i textilní kufr. Nicméně tento typ není příliš vhodný k přepravování křehkých věcí. Po uložení věcí do kufru, se jeho obsah zmáčkne a mohlo by tak snadno dojít k poničení věcí. Nejčastěji jsou vyráběny z nylonu, polyester nebo kůže.

Madla a kolečka

Cestovní zavazadlo se neskládá jen z těla, pozor byste si při výběru měli dát i na madla a kolečka, neboť právě tyto prvky zásadně ovlivňují váš komfort při cestování.

Cestovní kufr na kolečkách rozlišujeme ve dvou základních variantách. Upright kufry mají pouze dvě kolečka, kdežto spinner čtyři, které jsou schopné se otáčet o 360 °. Upright kufry mají výhodu v silné stabilitě. Postavíte-li kufr, zůstane stabilně stát na místě. Postavíte-li na šikmou plošinu spinner kufr, může se vám stát, že vám odjede. Nicméně tato malá nevýhoda je vyvážená velmi snadnou manipulací. Spinner kufr můžete táhnout na dvou kolečkách, stejně jako upright, nebo s ním popojíždět vedle sebe, či před sebou.

Kolečka jsou obvykle vyrobená z plastu. Čím větší kolečka, tím větší nerovnosti kufr zvládne přejet a čím dále jsou kolečka od sebe umístěná, tím větší stabilitu bude kufr mít. Výhodou jsou také pevná kovová ložiska a odpružení, nicméně tenhle luxus levný kufr mít nebude.

Madlo slouží k pohodlnému přesouvání kufru. V současné době je již standard teleskopické madlo, které je možné zablokovat proti nechtěnému zasunutí. Taktéž je již samozřejmostí výškově polohovatelné madlo s pogumovanou a ergonomicky tvarovanou rukojetí. Některá madla mají v sobě zabudovanou váhu, snadno tak můžete při nadzvednutí kufru zjistit, kolik právě vaše zavazadlo váží.

Vnitřní uspořádání prostoru

Odolnost a kvalita kufru je základ, neméně důležité jsou i možnosti uložení věcí. Větší členitostí a větším množství kapes obvykle disponují textilní kufry, nicméně i u skořepinových naleznete různé členění. Obvykle jsou vybaveny různými odnímatelnými přepážkami, kapsami, síťkami, či přezkami. Pokud byste ale i přesto s vnitřním rozložením nebyli spokojeni, existují k dokoupení externí organizátory kufru, díky kterým si své věci budeme moci uspořádat přesně podle vašich představ. Vhodné je také křížové upínání, zajišťující pevnou fixaci oblečení uvnitř kufru.

Doplňky a bezpečnost

TSA zámek

TSA zámek na kufru nebo cestovní tašce oceníte především při cestách do USA, Velké Británie, ale i v dalších zemích. Zámek je totiž možné otevřít nejen pomocí číselné kombinace, ale i speciálním klíčem, který velmi usnadní kontrolu zavazadla na letišti. Letištní kontrola může bez problémů kufr prohlédnout, aniž by jakýmkoliv způsobem poškodila zámek.

Dvojitý zip

Dvojitý zip je dalším bezpečnostním prvkem a jeho výhodou je odolnost proti vniknutí. Předně rezistence proti ostrému nástroji (například propisce), pomocí kterého se zloděj snaží narušit strukturu zipu.

Expandér

Jedná se o možnost rozšíření kufru. Bude se vám hodit hlavně, pokud se chystáte na svých cestách nakupovat a domů přepravovat větší množství věcí nežli při cestě tam.

Popruhy a obal na kufr

Zejména na letištích jsou jednotlivé kufry baleny do fólie. Pokud s tímto postupem z nějakého důvodu nesouhlasíte, můžete si pořídit obal či popruh vlastní. Popruhem můžete kufr stáhnout a chránit jej tak před nechtěným otevřením. Obal pak zase brání znečištění. Taktéž jej můžete využít jako ochranu před deštěm.

Jmenovky

Některé cestovní kufry mají již přímo z výroby připevněnou jmenovku, kterou lze velmi snadno a rychle měnit. Nemusíte tak přemýšlet nad tím, jak své jméno na kufr připevníte. Na jmenovku je možné připsat i váš kontakt, aby když se váš kufr ztratí, nálezce věděl, komu cestovní zavazadlo vrátit.

Otázky při výběru cestovního kufru

Jaký kufr na dovolenou?

Záleží na okolnostech, jako plánový počet dní, počet osob a podobně. Obecně lze říct, že na krátké cesty a pobyty pro jednu osobu stačí malý palubní kufr, na letní dovolenou střední kufr a pro zimní cestu do hor nebo rodinnou dovolenou velký cestovní kufr.

Jaký kufr do letadla?

Letecké společnosti vám obvykle dovolí vzít na palubu palubní zavazadlo. Tento kabinový, respektive příruční kufr do letadla musí splňovat pravidla o rozměrech, které má každý dopravce trochu jinak, obvykle okolo rozměru 55x40x20 cm. Jde o malý cestovní kufr velikosti XS-S.

Jak poznat kvalitní cestovní kufr?

V nižší cenové hladině lze za kvalitní kufr považovat spíše ten v látkovém provedení (které jsou obecně levnější). Obecně pak lze kvalitu posoudit podle pevnosti kufru a jeho materiálu (polykarbonátový kufr), kvality koleček (ložiska a odpružení), zpracování madla (gelové výplně), přítomnosti dvojitého zipu, TSA zámku a podobně.

Jaké jsou nejlepší značky cestovních kufrů?

Mezi nejoblíbenější značky a výrobce kufrů patří Samsonite, American Tourister, Suitsuit, Lasocki, Madisson, T-class, nebo také Travelite.

Kde koupit cestovní kufr?

Výhoda online nákupu je v možnosti srovnání kufrů a informovanějšího výběru než v prodejně. Eshopy se zavazadly jsou například Bagalio, Nejkufry, Wittchen. Cestovní kufr pořídíte i v obchodech jako Tesco, Lidl, Kaufland, nebo Penny s nabídkou kufrů Vivess.