Vybíráme nejlepší cestovní postýlku

TOP 3 cestovní postýlky

Zopa Nanny

Kinderkraft Joy

Caretero Grande

Cestovní postýlka s polohováním a nosností 20 kg, která se snadno rozkládá a skládá, hravě převáží a snadno se s ní manipuluje díky kolečkům a nízké váze.Cestovní postýlka do 25 kg s přebalovacím pultem, závěsným lůžkem a dalším příslušenstvím v perfektním poměru cena/výkon.Cestovní postýlka už pro novorozence s širokou výbavou, krytá stříškou s hračkami a síťkou proti hmyzu.
+ Polohovatelné dno, nosnost 20 kg, nízká hmotnost+ Velká výbava, nosnost 25 kg+ Multifunkční výbava, vyvýšené lůžko
- Tenká matrace- Tvrdá matrace- Vyšší váha 13 kg, špatný návod

Orientační Cena
1 590 Kč

Orientační Cena
2 163 Kč

Orientační Cena
2 416 Kč

Cestovní postýlka je vhodná pro miminka od narození do 3 až 4 let věku dítěte. Výhoda skládací a přenosné postýlky není jen při cestování, ale i pro běžné přemisťování po domě, nebo pro starší děti na spaní i hraní. Snadno se s ní manipuluje díky nízké hmotnosti, je skladná a rozložitelná během pár minut. Klasickou dětskou postýlku ovšem nenahradí, je vhodná jen na občasné spaní. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší cestovní postýlky pro rok 2023, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší cestovní postýlky (Test 2023)

VzhledModelNosnostVáhaKolečkaRozložený rozměrDostupnost
Caretero Simplo recenze a testCaretero Simplo15 kg10 kgAno124 x 65 x 74 cm
Zopa Nanny recenze a testZopa Nanny20 kg9 kgAno74 x 64 x 124 cm
Hauck Dream Play recenze a testHauck Dream Play15 kg11 kgNe-
Kinderkraft Joy recenze a testKinderkraft Joy25 kg10,5 kgAno126 x 65 x 76 cm
Hauck Babycenter recenze a testHauck Babycenter15 kg14,4 kgAno125 x 63 x 83 cm
Caretero Grande recenze a testCaretero Grande15 kg13 kgAno124 x 65 x 80 cm
Hauck Fisher Price Play Relax recenze a testHauck Fisher Price Play Relax15 kg9,6 kgNe98 x 98 x 74 cm
Petite&Mars Koot Fox recenze a testPetite&Mars Koot Fox15 kg-Ano120 x 60 x 73 cm
Zopa Camping 2 recenze a testZopa Camping 220 kg9,3 kgAno74 x 64 x 124 cm
Kinderkraft Neste recenze a testKinderkraft Neste-9,5 kgNe85 x 68,5 x 102,5 cm

Zobrazit celou nabídku

Recenze cestovních postýlek

Caretero Simplo

Caretero Simplo recenze a test

Cestovní postýlka s matrací Caretero Simplo je opatřena kolečky pro snadnější manipulaci. Kolečka lze uzamknout brzdou. Na boku postýlky je praktická kapsa pro odložení drobností. Matrace má výšku 1 cm, takže jde spíš o podložku. Součástí balení je taška na složenou postýlku, která usnadní uschování a přenášení postýlky v době, kdy se nepoužívá. Nemá polohovací vkládací lůžko, takže není optimální pro novorozence.

+ Cena, praktická kapsa na straně, kolečka
Bez polohovacího lůžka

Zopa Nanny

Zopa Nanny recenze a test

Cestovní postýlka s polohovacím dnem Zopa Nanny je vhodná pro novorozence od narození do 36 měsíců věku. Je vybavená postranní kapsou pro uložení drobností, matrací v ceně a umožňuje nastavit výšku dna, což oceníte zejména při péči o menší děti, kdy si můžete nastavit postýlku výše a nemusíte se k dítěti příliš sklánět. Snadné přenášení usnadní kolečka s aretací a taška na složenou postýlku. Otevírací je v tomto případě čelo postýlky, nikoliv boky.

+ Polohovatelné dno, nosnost 20 kg, nízká hmotnost
Tenká matrace

Hauck Dream Play

Hauck Dream Play recenze a test

Cestovní postýlka se zvýšeným dnem Hauck Dream’n Play se skládá z 6 dílů, a podle uživatelských ohlasů není manuál zrovna ideální (je ovšem video návod na internetu). K postýlce je dodávána skládací matrace, ale jak je zvykem, tak bude potřeba dokoupit kvalitnější. Postýlka je vyrobená z polyesteru, což usnadňuje její údržbu a úklid.

+ Materiál snadný na údržbu
Chybí kolečka, horší návod

Kinderkraft Joy

Kinderkraft Joy recenze a test

Kinderkraft Joy je cestovní postýlka se závěsným lůžkem a spoustou dalšího příslušenství, která lze použít i jako kolébku. Nabízí mimo jiné tašku pro snadné přenášení, závěsné lůžko pro miminko, boční přístup do postýlky se zipem pro snadnější manipulaci, polici na pleny, přebalovací podložku, síťku proti hmyzu a multimediální kolotoč s hračkami pro dítě. I přesto, že se jedná o cestovní postýlku, je vybavena silným ocelovým rámem, který zajišťuje pevnou konstrukci. Skládání a rozkládání cestovní postýlky je pohodlné a rychlé. Zajištění je realizováno dvojitou ochranou proti samovolnému složení.

+ Velká výbava, nosnost 25 kg
Tvrdá matrace

Hauck Babycenter

Hauck Babycenter recenze a test

Hauck Babycenter je cestovní postýlka s přebalovacím pultem a širokým příslušenstvím. Závěsné lůžko je vhodné pro kojence do 9 kg, postýlka poté pro děti do 15 kg. Součástí postýlky je odkládací prostor na pleny a další drobnosti, taška pro přenášení postýlky a kolotoč s hračkami pro zabavení a rozvíjení motoriky dítěte. Postýlka má dvě kolečka pro snadnější manipulaci. Kolečka je možné zablokovat, aby se postýlka nechtěně neposunula.

+ Závěsné lůžko, přebalovací podložka, organizér na drobnosti
Vysoká hmotnost 14,4 kg

Caretero Grande

Caretero Grande recenze a test

Cestovní postýlka Caretero Grande je vybavená systémem Double Lock, který je dvojitou ochrannou proti samovolnému nechtěnému rozložení postýlky. Součástí postýlky je boční otevírání na zip, kapsa na drobnosti, vyvýšené lůžko, přebalovací pult, kolečka s brzdou pro jednodušší manipulaci, stříška a ochranná síťka proti hmyzu. Nechybí taška pro přenášení složené postýlky. Součástí postýlky je hrací strojek pro podporu motoriky dítěte, který je vybaven možnostmi vibrací a svícení. Matrace v ceně balení má výšku 1 centimetr, opět tedy prakticky nepoužitelná.

+ Multifunkční výbava, vyvýšené lůžko
Vyšší váha 13 kg, špatný návod

Hauck Fisher Price Play Relax

Hauck Fisher Price Play Relax recenze a test

Přenosná postýlka Hauck Fisher Price Play Relax pro děti do 15 kilogramů se snadno skládá, je lehká a snadno se přenáší. Na první pohled zaujme nevšední čtvercový tvar a síťová výplň ze všech stran. Díky použitému materiálu se snadno udržuje, stačí ji otřít vlhkým hadříkem a osušit. Dodávána je s praktickou cestovní taškou, do které se dá celá ohrádka pohodlně a jednoduše složit.

+ Tvar čtverce pro víc prostoru
Bez dalšího příslušenství

Petite&Mars Koot Fox

Petite&Mars Koot Fox recenze a test

Petite&Mars Koot Fox je cestovní postýlka se dvěma kolečky pro snadnější manipulaci, kovovým rámem a nylonovou textilií. Složená cestovní postýlka pro miminko je dodávaná v praktické přenosné tašce a lze k ní ještě dokoupit přídavné polohovatelné dno.

+ Robustní konstrukce, dvě kolečka
Polohovací dno nutné dokoupit

Zopa Camping 2

Zopa Camping 2 recenze a test

Cestovní postýlka pro miminko Zopa Camping 2 je vybavená dvěma kolečky s možností aretace pro snadnější přesouvání po místnosti, postranní kapsou, skládací matrací a taškou pro uložení složené postýlky. Je vhodná pro novorozence až děti do 20 kilogramů. Snadno se udržuje, materiál je možné omývat běžnými čistícími prostředky. Na čele postýlky je umístěn zip, kterým lze postýlku otevřít.

+ Kolečka pro snadnou manipulaci, nosnost do 20 kg
Nekvalitní matrace

Kinderkraft Neste

Kinderkraft Neste recenze a test

Kinderkraft Neste je přenosná postýlka pro novorozence a nahrazuje klasickou cestovní postýlku. Je určená pro nejmenší děti a můžete ji používat do té doby, než si dítě zvládne samo sednout. U postýlky je možné nastavit její výšku a sklon. Boční stěnu je možné srolovat pro jednodušší manipulaci s miminkem. Použitý materiál je příjemný na dotek a snadno se čistí. Potah je možné z postýlky sejmout a vyprat v pračce. Také matrace je vybavena ochranným potahem, který je možné sundat a vyprat. Konstrukce z ocelových rámů s pojistkou zabraňuje nechtěnému složení, přesto se v případě potřeby snadno skládá i rozkládá. Po srolování boční stěny postýlky je možné postýlku nastavit na požadovanou výšku a připevnit přibalenými popruhy k posteli rodičů.

+ Nastavitelná výška a sklon, pratelný potah
Použití pouze pro nejmenší děti

Jak vybrat cestovní postýlku

Cestovní postýlka má využití nejen pro víkendové pobyty u členů rodiny, přátel, nebo na chatě, ale i doma. Pokud je vybavena kolečky, lze s ní snadno manipulovat po domě nebo bytě, můžete ji vzít i na zahradu a doplnit stínítkem nebo deštníkem. Použít ji můžete i jako ohrádku, kde si bude miminko hrát, aby nebylo bez dozoru v dětském pokojíčku.

Paradoxně v hotelech, nebo i při cestě letadlem, ji nejspíš potřebovat nebudete. Provozovatelé hotelů jsou na turisty s dětmi připraveni a některé letecké společnosti mohou zapůjčit cestovní závěsnou postýlku s nosností kolem 10 kg, včetně balíčku s chrastítkem, ubrousky a plenkami.

Rozměry a využití

Rozměry a velikost cestovních postýlek se vzájemně příliš neliší. Pokud vás zajímají kvůli výběru matrace, tak zpravidla platí, že pasuje matrace do postele o klasických rozměrech 120 x 60 cm. Přesto lze přenosné postýlky rozdělit do dvou kategorií podle věku dítěte, kdy jedna je určena přímo novorozencům.

Cestovní postýlka pro novorozence

Cestovní postýlka pro miminka do 6 měsíců má přirozeně menší rozměry (přibližně 50 x 20 x 50 cm) a nosnost do 10 kg. Je také zhruba o polovinu lehčí než klasické postýlky s hmotností do 5 kg a z některých lze udělat kolébku. V příslušenství může být rovněž cestovní taška a síťka na hmyz. Pokud byste chtěli ještě skladnější variantu, lze zvážit postýlku v podobně malého košíku s rozměry 40 x 90 cm a váhou do 1 kg.

Nevýhoda tohoto řešení je zřejmá – budete muset kupovat dvě postýlky. Výhodnější se jeví klasická cestovní postýlka se závěsným lůžkem a polohovacím dnem, viz níže.

Klasická přenosná postýlka

Běžná cestovní postýlka má rozměry zhruba 140 x 65 x 80 cm, nosnost mezi 15 a 20 kg a hmotnost přibližně 11 kg. Pokud vyberete správný model, vystačí dítěti od narození do 3 až 4 let. Postýlka může mít polohovací dno a závěsné lůžko pro snazší manipulaci s miminkem a dále přebalovací pult. Starší děti si pak mohou v postýlce i hrát, pokud bude mít boční dvířka na zip.

Doplňky a funkce

Vybavení cestovních postýlek může být různé, na co se zaměřit?

  • Kolečka a nožičky – kolečka mohou usnadnit přenos, ale mají i své nevýhody. Například montáž, ale i náchylnost na poškození.
  • Rozepínání boční strany – děti si tak mohou v postýlce hrát a zároveň nebýt omezeni prostorem postýlky.
  • Přebalovací pult – ideální pro převlečení, ošetření po koupeli a přebalení miminka.
  • Polohovací dno/lůžko – polohovací matraci lze umístit zhruba do poloviny výšky, takže se k miminku nemusíte ohýbat.
  • Závěsné lůžko – zachytí se za horní rám postýlky, takže na novorozence lépe vidíte.
  • Síťka na hmyz – moskytiéra se hodí pro venkovní využití.
  • Sluneční clona a stříška – ochrana hlavně miminek před slunečním zářením.
  • Kolotoč a hrazdička na hraní – plyšové hračky a chrastítka pro zabavení dítěte.
  • Cestovní taška a obal pro přenášení
  • Boční kapsa na drobnosti a pleny

Matrace

Matrace by neměla být příliš měkká ani příliš tvrdá, aby se na ní dítěti snadno a pohodlně usínalo, ale také, aby na ní mohlo sedět a stát bez obav z deformace nožiček. Zároveň musí poskytnout dobrou oporu těla s ohledem na vyvíjejíc se páteř, a neměla by být umístěna přímo na zem. Kvalita matrace je u cestovních postýlek problém a s tou, kterou dostanete k postýlce si nevystačíte, především proto, že je příliš tenká.

Vyberte proto navíc k postýlce kvalitní matraci, nejlépe z přírodních materiálů, která dokáže dobře odvádět vlhkost. Vhodný je rovněž snímatelný a pratelný potah v pračce. Oblíbená je matrace s kokosovým vláknem s výškou zhruba 8 cm a rozměrem 120 x 60 nebo 140 x 70 cm, nebo ekologická matrace z kokosu a pohanky.

Údržba a materiál

Postýlka má zpravidla kovovou/hliníkovou nebo plastovou konstrukci, která je potažená látkou. Boční strany (nebo jen jedna z nich) tvoří síťovina, která je praktická v tom, že vidíte na dítě a ono na vás, ale také pro cirkulaci vzduchu uvnitř postýlky.

Některé postýlky jsou vyrobené z odolného textilního materiálu, který stačí otřít vlhkým hadříkem nebo osprchovat a následně osušit. Jiné mají pratelný potah, který můžete sejmout a hodit do pračky. Z postýlky vždy otřete veškeré nečistoty a nikdy ji nenechávejte dlouho vlhkou. Před tím, než postýlku složíte a sbalíte do přenosné tašky, se ujistěte, že je postýlka čistá a suchá.

Bezpečnost

Vždy dbejte také na bezpečnost. Je třeba, aby postýlku nemohlo dítě omylem rozložit nebo z ní vypadnout. Proto vyhledávejte takové cestovní postýlky, které jsou opatřené pojistkou proti nechtěnému rozložení. Také zkontrolujte, zda vámi vybraná dětská cestovní postýlka nemá ostré rohy nebo hrany, o které by se mohlo dítě praštit nebo poranit. Každá cestovní postýlka by měla splňovat evropské certifikace bezpečnosti a všichni výrobci i dovozci dětských postýlek se musí řídit platnými nařízeními a legislativou.

Otázky při výběru přenosné postýlky

Proč je vhodná cestovní postýlka do 25 kg?

Cestovní postýlka s nosností do 20 až 25 kg má výhodu oproti průměrné nosnosti 15 kg v tom, že si v ní později mohou hrát i dvě děti a nebudou se o ni hádat. Stejně tak předejdete nemilé situaci, kdy bude dítě těžší a už kolem prvního až druhého roku mu nebude postýlka stačit.

Dodává se cestovní postýlka s matrací?

Ano, cestovní postýlka může být už s matrací, ale obvykle jde o nekvalitní, tenkou podložku, spíš než matraci. Pravděpodobně tak budete muset matraci dokoupit.

Jsou cestovní postýlky s přebalovacím pultem?

Cestovní postýlku s přebalovacím pultem najdete a má zřejmé výhody. Přebalovací pult se nasazuje na konstrukci postýlky.

Kdy se hodí cestovní postýlka se závěsným lůžkem?

Cestovní postýlka se závěsným lůžkem je vhodná pro novorozence. Závěsné lůžko se zachytí za horní rám postele, takže na miminko dobře vidíte. Novorozenecké lůžko se nehodí pro děti, které lezou, mohly by spadnout z postele.

Jaké jsou nejlepší značky cestovních postýlek?

Mezi nejoblíbenější značky a výrobce cestovních postýlek patří Zopa, Hauck, Caretero, Cam nebo také Petite Mars, Nuna a Babypoint.

Kde koupit cestovní postýlku?

Internetové obchody s dětským nábytkem a potřebami mají výhodu široké nabídky, což se hodí, pokud hledáte specifické funkce postýlky. Cestovní postýlku může prodávat také Lidl, Tesco a podobně.