Nejlepší chytré hodinky 2024

TOP 3 chytré hodinky z recenzí

Apple Watch Series 7

LAMAX WatchY2

Samsung Galaxy Watch 4 Classic

Menší chytré dámské hodinky Apple Watch patří mezi jedny z nejlepších trhu. Pyšní se stále zapnutým Retina displejem, bytelným provedením z leteckého hliníku a v nejnovější generaci extrémně tenkými rámečky okolo displeje. Lze s nimi volat i psát zprávy, platit a změří vám EKG či saturaci kyslíkem.Tyto chytré hodinky pro děti patří v současnosti k těm nejlepším, mají GPS a podporují SIM kartu. Lze díky nim sledovat, kde se dítě pohybuje, zvládají textové a hlasové zprávy a mají dokonce SOS tlačítko pro zavolání pomoci.Pánské chytré hodinky s nejlepší technikou, která se nyní ve smartwatch objevuje. Jsou stylové a navíc velmi funkční, mají čtyři certifikáty odolnosti, velký Super AMOLED display, pokročilý operační systém Wear OS 3.0 a umožňují placení hodinkami. Bohatá senzorová výbava dokáže měřit EKG, krevní tlak nebo složení těla (BIA).

Orientační Cena
10 990 Kč

Orientační Cena
2 528 Kč

Orientační Cena
8 499 Kč

Kvalitní chytré hodinky se spolu s dalšími chytrými zařízeními stávají běžnou součástí mnoha lidí a další spokojení uživatelé k nim každoročně přibývají. Mnohé současné modely již dokáží fungovat na jedno nabití mnoho dní a smart watch se také stávají čím dál tím více chytřejšími, což usnadňuje každodenní život. Primárně upoutá jejich vzhled a velikost, která určuje, jestli se jedná o pánské chytré hodinky, nebo dámské chytré hodinky. Následuje výčet funkcí, kompatibilita a také jejich vybavenost senzory, která je důležitá zejména pro chytré sportovní hodinky. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší chytré hodinky pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Podívejte se také na sportovní hodinky a fitness náramky.

Nejlepší dámské chytré hodinky (Test 2024)

VzhledModelVelikostDisplayVýdrž baterieVoděodolnostKompatibilitaHmotnostDostupnost
Amazfit GTS 2 recenze a testAmazfit GTS 242 mmAMOLED 1,65" (348 × 442 px)Až 7 dní5 ATMAndroid, iOS24,7 g
Apple Watch Series 7 recenze a testApple Watch Series 741 mmRetina LTPO OLED (448 × 368 px)Až 18 hodin5 ATMiOS42,3 g
Nokia Steel HR recenze a testNokia Steel HR36 mmHybridní, OLEDAž 25 dní5 ATMAndroid, iOS49 g
Fitbit Versa 3 recenze a testFitbit Versa 340,1 mmAMOLED 1,58" (336 × 336 px)Až 6 dní5 ATMAndroid, iOS28,5 g

Zobrazit celou nabídku

Nejlepší chytré hodinky pro děti (Test 2024)

VzhledModelVelikostDisplayVýdrž baterieVoděodolnostKompatibilitaHmotnostDostupnost
LAMAX WatchY2 recenze a testLAMAX WatchY245 mm1,30" (240 × 240 px)Až 4 dnyIP67Android, iOS50 g

Zobrazit celou nabídku

Nejlepší pánské chytré hodinky (Test 2024)

VzhledModelVelikostDisplayVýdrž baterieVoděodolnostKompatibilitaHmotnostDostupnost
Samsung Galaxy Watch 4 Classic recenze a testSamsung Galaxy Watch 4 Classic46 mmSuper AMOLED 1,4" (450 × 450 px)Až 40 hodin5 ATMAndroid52 g
Huawei Watch 3 PRO recenze a testHuawei Watch 3 PRO48 mmAMOLED 1,43" (466 × 466 px)Až 5 dní5 ATMAndroid, iOS63 g
Samsung Galaxy Watch Active2 recenze a testSamsung Galaxy Watch Active244 mmSuper AMOLED 1,4" (360 × 360 px)Až 5 dní5 ATMAndroid, iOS30 g
Amazfit GTR 3 recenze a testAmazfit GTR 346 mmAMOLED 1,39" (454 × 454 px)Až 35 dní5 ATMAndroid, iOS32 g
Garmin Venu 2 recenze a testGarmin Venu 245 mmAMOLED 1,3" (416 × 416 px)Až 11 dní5 ATMAndroid, iOS49 g

Zobrazit celou nabídku

Nejprodávanější chytré hodinky na trhu

Mezi nejprodávanější chytré hodinky patří Apple Watch a Samsung Galaxy Watch, které patří do vyšší cenové kategorie. U levných chytrých hodinek patří mezi nejoblíbenější Xiaomi Amazfit, případně Huawei Watch.

Jak vybrat chytré hodinky

Chytré hodinky (smart hodinky) se dnes do velké míry překrývají s chytrými hodinkami na sport (sporttestery), nebo i fitness náramky. Zatímco naprostá většina normálních chytrých hodinek nabízí poměrně velké množství funkcí i pro sportovní využití, ty pravé chytré hodinky na sport dokáží měřit sportovní aktivitu přesněji, detailněji ji analyzovat a jsou často ještě více odolné. Pro vrcholové sportovce mají jistě využití, pro běžnou populaci však normální chytré hodinky i z pohledu sportu naprosto stačí.

Pánské a dámské chytré hodinky

V podstatě se technicky chytré hodinky pro ženy a muže v ničím zásadně neliší. To, co je odlišuje je velikost ciferníku, kdy platí, že pánské provedení smart hodinek mívá velikost 46 milimetrů a dámské kolem 40 milimetrů. I tento drobný rozdíl je v praxi velmi znát a výrobci jsou si toho vědomí, a proto ty nejlepší smartwatch nabízí jak ve větší verzi pro muže, tak v menší pro ženy. V závislosti na velikosti ciferníku, respektive displeje, se také mění jeho rozlišení, avšak jemnost displeje zůstává většinou stejná.

Určitým specifikem jsou chytré hodinky pro seniory, kterých sice není na trhu mnoho, ale jsou specifické velkými písmeny a číslicemi na displeji, většími tlačítky, nebo speciálním SOS tlačítkem.

Dětské chytré hodinky

Dětské smart hodinky mají poměrně odlišné využití, jejich primárním cílem není zvýšit komfort dítěti, ale usnadnit život rodičům. Z tohoto důvody by měly být všechny dětské hodinky s GPS, neboť pro vzdálené hlídání dítěte jsou primárně určeny. Na rozdíl od klasických chytrých hodinek bývají běžně vybavené také SIM kartou, což z nich následně dělá ještě dětské hodinky s telefonem. Kombinací těchto dvou technologií se z hodinek stává v podstatě miniaturní telefon, který má dítě neustále na ruce a tím je zmenšeno riziko ztráty zařízení.

Chytré hodinky pro děti bývají atraktivního designu, který je často barevně rozlišen dle pohlaví. Dětem se tato nositelná elektronika zpravidla líbí a rodiče mohou být zase naprosto v klidu, neboť mají dítě stále pod kontrolou, ať už si hraje s dětmi venku, nebo jde samo ze školy.

Funkce chytrých hodinek

V závislosti na tom, jak moc jsou chytré hodinky doopravdy chytré, s nimi můžete dělat více, nebo naopak méně činností. Smart hodinky se s každým rokem více a více inovují, přibývají nové funkce, a tak má tato nositelná elektronika tendence poměrně rychle morálně zastarávat. Rovněž platí, že čím jsou hodinky dražší, tím více funkcí nabízí – to ovšem platí jen do určité míry, a proto je vhodné srovnání chytrých hodinek věnovat patřičnou pozornost.

Sportovní funkce

Základem všech chytrých hodinek je počítání kroků, což dnes zvládne i ten nejlevnější chytrý náramek. Pro běžce je důležité zaznamenávání uběhnutých kilometrů, kde přijdou vhod chytré hodinky s GPS a oblíbené jsou rovněž chytré hodinky na plavání, kde jsou naopak nutností vodotěsné chytré hodinky. Všechny tyto aktivity dnes dokáží kvalitní hodinky zaznamenávat velmi přesně a těmito aktivitami výčet sledování nekončí – některé modely dokáží zaznamenávat na desítky sportů.

Zmínit lze jízdu na kole, běžecké i sjezdové lyžování, inline brusle, ale i kruhové tréninky a další vnitřní sporty. Hodinky na základě času a měření tepové frekvence dokáží také odhadnout spálené kalorie, nebo i dobu potřebnou ke zregenerování, což jsou zajímavé informace. Sportovní záznamy lze většinou vidět v omezeném zobrazení přímo na hodinkách, mnohem více informací se však zobrazí v aplikaci v telefonu.

Zdravotní funkce

Nejznámější zdravotní funkcí, která se významně prolíná se sportováním, je měření tepové frekvence, které dokáže být poměrně přesné. Další praktickou funkcí významně spojenou se zdravým je monitorování spánku, ke kterému chytré hodinky využívají snímač srdečního tepu spolu s gyroskopem. Některé smartwatch dokáží změřit i hladinu kyslíku v krvi a monitorovat stres, který se odvíjí rovněž zejména od zvýšeného srdečního tepu.

Výrobci také nabízí hodinky s EKG, nebo hodinky s měřením tlaku, i když zrovna tyto dvě zdravotní funkce u nejběžnějších modelů spíš nenajdete.

Notifikace a telefonování

Notifikace přenášející se z chytrého telefonu do hodinek patří dnes již mezi základní funkce, z jakých aplikací budou notifikace chodit si ve většině případech snadno nastavíte. Některé chytré hodinky dokáží i odpovídat na zprávy, takových je však nyní stále poměrně málo.

Lépe vybavené smart watch dokáží zprostředkovat telefonát, předpokladem pro to musí být na hodinkách přítomen jak mikrofon, tak reproduktor. Hodinky s telefonem je překvapivě praktické a funkční řešení, které však ve většině případech funguje pouze pokud jsou hodinky v dosahu Bluetooth, přes který také dochází k přenosu zvuku a hlasu.

Placení pomocí hodinek (NFC)

Chytré hodinky s NFC mohou být použity také k placení u bezkontaktních platebních terminálů, v tomto případě se NFC hodinky chovají stejně jako chytré telefony s NFC, u kterých je tato technologie v současnosti rozšířena více. U poklady pak následně už nemusíte vytahovat platební kartu, ani mobilní telefon – stačí přiložit své chytré hodinky.

Další funkce

Praktická dokáže být vzdálená závěrka, která slouží ke vzdálenému ovládání spouště fotoaparátu, což oceníte při focení sama sebe, když se zrovna v okolí nenachází nikdo, kdo by vás mohl vyfotit. Některé modely mají zabudovaný přehrávač hudby, barometr, kompas, stopky, časovač, nebo i vlastní budík, který může budit jak vibracemi, tak i melodií, pokud hodinky disponují reproduktorem.

Velmi užitečná je na mnoha hodinkách svítilna – display se v tomto případě rozsvítí na plný jas do bíla a jeho svit je pro mnoho situací naprosto dostačující. Stejně tak praktické je hledání telefonu – pokud je mobilní telefon v dosahu Bluetooth, touto funkcí jej rozezvoníte a jeho nalezení je již otázkou jen pár vteřin.

Funkcí mohou mít hodinky ještě mnohem více, výše zmíněné patří pouze k těm nejběžnějším. Další funkce a aplikace se významně odvíjí od operačního systému chytrých hodinek, kdy otevřený operační systém nabízí mnoho dalších aplikací a funkcí, zatímco uzavřený operační systém nikoliv.

Operační systém

Operační systém chytrých hodinek může být dvojího typu – otevřený a uzavřený OS. Zatímco do otevřeného operačního systému si můžete nainstalovat další aplikace podle svého vlastního uvážení, v případě uzavřeného operačního systému se budete muset spokojit s tím, jaké aplikace a funkce do systému integroval výrobce.

Příkladem otevřeného systému je Wear OS (Android wear), což je operační systém hodinek umožňující bohatou personalizaci. Podobně je tomu i v případě Watch OS, který najdete u Apple Watch hodinek. Pro Android hodinky je také typická vyšší spotřeba baterie, a tak je důležité zvážit, nakolik je pro vás důležitá možnost vlastních aplikací versus delší výdrž baterie.

Kompatibilita

Snad jen kromě Apple Watch jsou všechny chytré hodinky kompatibilní s dvěma nejpoužívanějšími operačními systémy používaných na smartphonech, a to s Androidem a iOS. V Praxi to znamená, že chytré hodinky Samsung, Xiaomi, Huawei či Honor spárujete jak s iOS, tak s jakýmkoliv telefonem s Androidem, zatímco Apple Watch spárujete pouze s iOS, tedy s iPhonem.

Důležité je také zmínit, že ač Apple hodinky nejsou kompatibilní s ničím jiným než s iOS, jejich propojení je na perfektní funkční úrovni. To samé se nedá tvrdit o chytrých hodinkách jiných výrobců a spárování s Android telefony. Zatímco hodinky a smartphone od jednoho výrobce zpravidla dokáží fungovat velmi dobře, v jiné kombinaci můžete narazit na ne zcela stoprocentní kompatibilitu.

Display a velikost

Velikost hodinek je do velké míry ovlivněna velikostí displeje, neboť současné dotykové hodinky mají zpravidla již zanedbatelné rámečky. Pánské chytré hodinky jsou větší (nejčastěji mají velikost 46 milimetrů, nebo 44 mm) a dámské chytré hodinky menší (zpravidla kolem 40 mm i méně). Spolu s velikostí hodinek se může měnit také jejich rozlišení displeje, které poměrově odpovídá zmenšené variantě.

Velikost displeje se uvádí stejně jako u ostatních zařízení s displejem v palcích, v tomto případě je však rozmezí logicky menší, a to nejčastěji od 1″ do 1,7 “. S velikostí displeje je spojeno také jeho rozlišení, které se udává v pixelech (px) a více než samotné rozlišení je důležitá jemnost displeje, která se uvádí v jednotkách PPI. Pro zajímavost lidské oko přestává rozlišovat jednotlivé pixely při jemnosti 300 PPI, jakýkoliv jemnější display je tedy zárukou vysoce kvalitního displeje.

Technologie displeje

OLED – OLED hodinky patří svým displejem k těm nejlepším, které si v současnosti můžete pořídit. Mají krásné podání barev, nízkou spotřebu i vysoký jas spolu s výbornými pozorovacími úhly. Jsou skvěle čitelné na přímém slunci a vynikají také perfektní černou, neboť se vždy rozsvítí jen takové body, které vytváří na hodinkách obraz. Vylepšenou technologií je AMOLED display, případně pak Super AMOLED display.

IPS – IPS hodinky mají display technologicky horší, a proto se s tímto typem displeje setkáte u starších modelů, nebo u levných chytrých hodinek. Podstatným rozdílem je, že je podsvícen celý display, a ne pouze jednotlivé pixely, jako je tomu u OLED displejů. I přes to má však IPS technologie pěkné barvy i silný jas, pouze v důsledku celkového podsvícení nemá tak dokonalou černou barvu.

Transreflexní display – Jedná se o TFT-LCD display se speciální úpravou, díky které jsou hodinky perfektně čitelné na přímém slunci, aniž by byl display jakkoliv podsvícen. Ve tmě musí být naopak display podsvícen, jako u běžných displejů. Kromě skvělého kontrastu jsou specifické také velmi dlouhou výdrží atakující běžně i jeden měsíc. Displej může být černobílý i barevný a za jejich nevýhodu je považováno slabší podání barev.

Hybridní hodinky – Hodinky s hybridním displejem jsou hodinky, které kombinují klasické ručičkové hodinky (obsahují regulérní hodinový strojek) a k tomu menší display, který může být libovolné technologie. Často jsou tímto řešením vybaveny elegantní chytré hodinky, na trhu jich ovšem nenaleznete mnoho. K jejich další přednosti patří dlouhá výdrž baterie na jedno nabití, která může být i jeden měsíc.

Konektivita – slot na SIM | eSIM, WiFi, NFC, Bluetooth, ANT+

  • SIM karta – Chytré hodinky na sim kartu jsou většinou dětské hodinky, u plnohodnotných chytrých hodinek se tato konektivita stále příliš nevyskytuje. Hodinky se SIM sice dokáží plnohodnotně nahradit mobilní telefon, nicméně nesou spolu s tím i řadu nevýhod, jako jsou větší rozměry, nebo slabší výdrž baterie.
  • eSIM – Pokročilé chytré hodinky na sim kartu využívají zabudovanou elektronickou eSIM, která se spáruje s vaším mobilním telefonním číslem. Hodinky pak zvládají pod stejným číslem volat, přijímat a odesílat SMS zprávy nebo využívat služby, které vyžadují připojení k internetu.
  • Wi-Fi – Chytré hodinky s WiFi se dokáží sami připojit k internetu, což rozšiřuje jejich možnosti využití. Bez připojení telefonu tak stále můžete dostávat notifikace z různých aplikací, stahovat a aktualizace a další věci.
  • NFC – Chytré hodinky s NFC mají význam především při bezkontaktním placení, kdy dokáží nahradit bezkontaktní platební kartu i telefon s NFC.
  • ANT+ – Jedná se o bezdrátový komunikační protokol, který se u chytrých hodinek používá především k připojení hrudního pásu, nebo dalších sporttesterů. Tato konektivita by tak měla zajímat především sportovce, u běžných uživatelů jiné využití nemá.
  • Bluetooth – Jde se o technologii, která tvoří naprostý základ pro komunikaci mezi chytrými hodinkami a smartphonem. Bluetooth hodinky kromě tohoto propojení mohou být spárovány i s bezdrátovými sluchátky, což se hodí zejména při sportovních aktivitách, kdy již u sebe nepotřebujete mít chytrý telefon pro přehrávání hudby. U Bluetooth rozlišujeme jeho verzi, která ovlivňuje, jak kvalitní připojení mezi hodinkami a telefonem bude.

Baterie

S velikostí baterie toho výrobci mnoho nezmůžou, velikost baterie je podřízena velikosti hodinek, a proto nikdy není nijak velká. Velikost baterie samozřejmě ovlivňuje výdrž hodinek na jedno nabití, nicméně nelze se orientovat pouze podle kapacity v mAh, neboť výdrž chytrých hodinek významně ovlivňuje i operační systém hodinek a jeho odladěnost. Výdrž také značně ovlivňuje technologie displeje a intenzita jasu.

Hardwarová výbava – procesor, RAM, vnitřní paměť

Na hardware hodinek se často zapomíná, přitom však má zásadní vliv na jejich výkon, ostatně jako u jakékoliv jiné chytré elektroniky, notebooků, nebo mobilů. Porovnávat můžete procesory a zejména pak velikost paměti RAM, stejně tak jako velikost uživatelské vnitřní paměti, která je nejčastěji v řádech několika GB.

V důsledku malého zařízení, kterým chytré hodinky bezesporu jsou, je však mnohem důležitější celková souhra hardwaru a softwaru než překotné parametry jednotlivých komponentů. V tomto směru nejvíce napoví testy chytrých hodinek, které by měly svižnost na základě hardwaru a operačního systému reflektovat.

Ovládání

Většina interakcí s chytrými hodinkami probíhá přes dotykový display, kdy se kromě ťukání často využívají i gesta, nebo posouvání prstu po displeji pro rozbalování dalších nabídek. Standardem také bývají dotyková tlačítka, která mají buďto pevně danou funkci, nebo si je lze i předdefinovat pro konkrétní akci. Mechanická tlačítka mají svůj smysl například v bazénu, nebo pokud máte zpocené či mokré prsty – v těchto situacích reaguje dotykový display často špatně, nebo vůbec. U některých modelů se lze setkat také s otočnou lunetou, která je dalším hardwarovým prvkem.

Odolnost

Chytré hodinky nosíme povětšinu dne stále na ruce, a proto je jejich odolnost důležitým kritériem, kterému se vyplatí věnovat pozornost. Nejnáchylnější k poškození, nebo k poškrábání je sklíčko, které by mělo být vždy tvrzené a některé modely jsou vybaveny také tvrzeným sklem Gorilla Glass, které by mělo odolávat poškrábání ještě lépe.

Jestli jsou chytré hodinky vodotěsné, nebo pouze odolávají stříkající vodě, například při dešti a sprchování, se zjistí ze stupně krytí IPxx. Hodinky se stupněm krytí IP67 jsou zcela odolné vůči prachu a odolávají i ponoření do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut. Chytré hodinky s vyšším stupněm krytí IP68 jsou odolné proti trvalému potopení do vody, a právě modely s tímto krytím jsou vhodné i pro plavání.

Příslušenství

Mezi jednoznačně nejrozšířenější příslušenství patří náhradní řemínky, které mohou být z různých materiálů i různého designu. Řada chytrých hodinek je kompatibilní s běžnými pásky k normálním hodinkám, čímž možnost individualizace ještě roste. Ke cvičení se například hodí silikonový řemínek. (zdroj: smartomat hodinky)

Často si spotřebitelé k chytrým hodinkám pořizují také tvrzené sklíčko na display, které slouží jako výborná ochrana. Praktické je pořízení také druhé nabíječky, kdy jednu můžete mít například doma a druhou v zaměstnání.

Otázky při výběru chytrých hodinek

Co umí chytré hodinky?

Chytré hodinky (smart watch) primárně stále zobrazují čas na jednom z mnoha ciferníků, zobrazují notifikace z mobilního telefonu, nebo přes ně lze i volat. Dále zaznamenávají sportovní aktivity, měří spánek, nebo tep srdce a umí mnoho dalších funkcí, o kterých se dočtete více v článku.

Jaké by měly být nejlepší chytré hodinky pro děti?

Dětské chytré hodinky se používají primárně pro sledování dítěte a pro komunikaci s rodiči, proto by ty nejlepší dětské hodinky měly mít GPS a také slot na SIM kartu. Jejich ovládání by mělo být jednoduché a měly by vydržet nabité určitě celý jeden den, nejlépe pak i dní více.

Jak se liší dámské a pánské chytré hodinky?

Jediné zásadní rozdíly jsou ve velikosti hodinek a následně pak i v jejich designu. Pánské chytré hodinky mají velikost nejčastěji 46 milimetrů, zatímco dámské chytré hodinky mají velikost nejčastěji 40 milimetrů.

Jaké chytré hodinky na sport?

Chytré sportovní hodinky by měly umět měřit velké množství sportovních aktivit, minimálně pak tedy hlavně sport, který děláte. Vybaveny by měly být GPS, měřením tepové frekvence a zvýšena by měla být i jejich odolnost, zejména pak odolnost vůči vodě, kdy mohou být použity i pro zaznamenávání plavání.

Jaké jsou nejlepší značky chytrých hodinek?

K nejlepším chytrým hodinkám se bezesporu řadí výrobce Apple se svými Apple Watch a s vlastním operačním systémem iOS. Dále to jsou jednoznačně značky Samsung, Xiaomi, Huawei, potažmo tedy Honor a z řad sportovních chytrých hodinek se musí zmínit značka Garmin.