Vybíráme nejlepší cyklotrenažér (spinningové kolo)

TOP 3 cyklotrenažéry

inSPORTline Airin

Elite Direto XR

HOUSEFIT Indiana

Robustní magnetický cyklotrenažér s velkou nosností, plně nastavitelný a s plynulým, tichým chodem při cvičení.Cyklotrenažér na zadní kolo s výborným poměrem cena/výkon a moderními prvky. Má velice přesné měření výkonu, podporu tréninkových aplikací jako je Rouvy, a určen je pro silniční i horská kola.Levný cyklotrenažér ideální pro domácí kondiční trénink, s čelisťovými brzdami, displejem, praktickým držákem na vodu a s kompletně nastavitelnými řídítky a sedadlem.
+ Nosnost, řemenový pohon, magnetické brzdy, systém vyrovnávání nerovností+ Výborný poměr cena/výkon, přesné měření, široká konektivita+ Bezpečnostní brzda, řemenový převod, držák na vodu, vyměnitelné pedály
- Bez volnoběhu, bez snímače frekvence tepu, nelze vertikálně nastavit řídítka- Nic zásadního- Hlučnější, max. výška 180 cm neuvedena výrobcem, nepřesný počítač

Orientační Cena
14 890 Kč

Orientační Cena
22 900 Kč

Orientační Cena
6 990 Kč

Neexistuje lepší způsob pro milovníky kola, kteří se chtějí dostat do kondice než skrze cyklotrenažér. Jedná se o posilovací stroj, který napodobuje venkovní jízdu na kole. Hodí se pro udržení kondice, spalování tuku (tedy i na hubnutí) či potřebné kardio, aniž byste museli vyběhnout ven z domova. Tato spinningová kola mají nepřeberné množství druhů, odlišují se od rotopedu především náročnějším a kvalitnějším zpracováním. Existují modely s volnoběhem, bez volnoběhu, s magnetickou brzdou či indukční brzdou a jednou z variant je také cyklistický trenažér na zadní kolo. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší cyklotrenažéry pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší cyklotrenažéry (Test 2024)

VzhledModelBrzdný systémZátěžové koloNosnostVýška uživateleTransportní kolečkaPohonDostupnost
inSPORTline Airin recenze a testinSPORTline AirinMagnetický20 kg150 kg190 cmAnoŘemenový
Elite Direto XR recenze a testElite Direto XRMagnetický4,5 kg-Bez omezeníNe-
inSPORTline Epsilon recenze a testinSPORTline EpsilonTřecí20 kg150 kg190 cmAnoŘemenový
HOUSEFIT Indiana recenze a testHOUSEFIT IndianaČelisťový18 kg135 kg180 cmAnoŘemenový
Hop-Sport HS-065IC Delta recenze a testHop-Sport HS-065IC DeltaTřecí20 kg150 kg-AnoŘemenový
inSPORTline inCondi S800i recenze a testinSPORTline inCondi S800iMagnetický20 kg150 kg210 cmAnoŘemenový
TACX Neo 2T smart recenze a testTACX Neo 2T smartMagnetický-125 kgBez omezeníNe-
Sportago Dragon recenze a testSportago DragonTřecí20 kg160 kg200 cmAnoŘemenový
Elite Novo Force recenze a testElite Novo ForceMagnetický--Bez omezeníNe-
inSPORTline Cabaleira recenze a testinSPORTline CabaleiraMagnetický--Bez omezeníNe-

Zobrazit celou nabídku

TIP:

Recenze spinningových kol

inSPORTline Airin

inSPORTline Airin recenze a test

Domácí cyklotrenažér inSPORTline Airin je ideální pro zlepšení kondice a zpevnění nožního svalstva. Vyniká velkou nosností (150 kg) a výškou cvičence (190 cm), disponuje manuálním ovládáním zátěže a vyniká tichým provozem díky magnetickému brzdnému systému a řemenovému pohonu. Byť nedisponuje volnoběhem, lze horizontálně nastavit řídítka, nastavit sedlo, disponuje kolečky pro lehké přemístění a systémem vyrovnávání nerovností podlahy. Nemá zabudovaný snímač tepu a jedná se o těžší stroj (61 kg).

+ Nosnost, řemenový pohon, magnetické brzdy, systém vyrovnávání nerovností
Bez volnoběhu, bez snímače frekvence tepu, nelze vertikálně nastavit řídítka

Elite Direto XR

Elite Direto XR recenze a test

Cyklotrenažér na zadní kolo Elite Direto XR je moderně zpracovaný trenažér, který má oproti konkurenčním produktům nižší cenu a proto i výborný poměr cena/výkon. Elektromagnetický brzdný systém umožňuje dokonalé propojení s virtuální realitou a je elektronicky ovládaný. Přesnost s odchylkou jen 1,5 % zajišťuje optický senzor OTS. Maximální výkon je 2300 W při maximální rychlosti 40 km/h a dokáže simulovat stoupání až 24 %. Určen je pro horská i silniční kola o velikosti ráfků 26 až 29". Má tichý chod a možnost propojení pomocí Bluetooth nebo ANT+ se smart zařízeními i počítačem.

+ Výborný poměr cena/výkon, přesné měření, široká konektivita
Nic zásadního

inSPORTline Epsilon

inSPORTline Epsilon recenze a test

Magnetický cyklotrenažér inSPORTline Epsilon je velice šikovný stroj, vhodný i pro profesionála. Disponuje manuálním ovládáním zátěže s řemenovým pohonem s brzdným třecím systémem bez volnoběhu. Lze však nastavit řídítka horizontálně i vertikálně, stejně tak sedadlo. Má zabudovány také transportní kolečka a je lehčí než model Airin. Není však vybaven snímačem tepu. Dá se však velice lehce upravit pro všechny typy cvičenců a zákazníci oceňují především díky jeho stabilitě a kvalitu použitého materiálu.

+ Stabilita, nastavitelná řídítka i sedadlo, řemenový pohon
Bez transportních koleček, bez snímače tepu

HOUSEFIT Indiana

HOUSEFIT Indiana recenze a test

Spinningové kolo HOUSEFIT Indiana je určeno pro začátečníky i profesionály, kteří se potřebují protáhnout v domácích podmínkách. Kromě výhodné ceny najdete také držák na vodu, výškově nastavitelná řídítka i sedlo, pedály s klipsnami, které lze vyměnit za cyklistické. Nevýhodou je menší nosnost stroje (135 kg) a mechanická brzda, která je zákonitě hlučnější. Má zabudovány ale transportní kolečka pro lehký přenos. Dlouhou životnost zaručuje ložiskový střed s klikami na čtyřhran, se zapouzdřenými ložisky. Má dvojitou čelisťovou brzdu s regulovaným přítlakem.

+ Bezpečnostní brzda, řemenový převod, držák na vodu, vyměnitelné pedály
Hlučnější, max. výška 180 cm neuvedena výrobcem, nepřesný počítač

Hop-Sport HS-065IC Delta

Hop-Sport HS-065IC Delta recenze a test

Domácí cyklotrenažér Hop-Sport HS-065IC Delta je velmi dobře vybavené spinningové kolo na doma s mechanickou přítlačnou brzdou a manuálním ovládáním zátěže. Kvalitnímu zpracování odpovídá vysoká nosnost 150 kg i hmotnost zátěžového kola 20 kg. Rám má úpravu proti korozi, nechybí transportní kolečka ani nouzové tlačítko. Potěší přítomnost tréninkového počítače a integrovaných dlaňových snímačů tepové frekvence v řídítkách. Výrobce neuvádí výškové omezení, cyklistický trenažér má však plně nastavitelné jak sedlo, tak řídítka.

+ Dobrý poměr cena/výkon, dlaňové snímače tepu, plně nastavitelné
Bez informace o výškovém omezení

inSPORTline inCondi S800i

inSPORTline inCondi S800i recenze a test

Spinningové kolo inSPORTline inCondi S800i je vhodné pro náročné spotřebitele a profesionály, kteří ocení jeho skvělou výbavu. Setrvačník o hmotnosti 20 kg je brzděn magnety, které jsou ovládány elektronicky. Díky tomu počítač nabízí celkově 14 programů a zátěž až ve 32 stupních. Nechybí automatický program HRC nebo program pro kontrolu výkonu WATT. S připojením aplikací umožňuje jízdu po reálných trasách, nebo cvičení s osobním virtuálním trenérem. Zkušenosti vyzdvihují velmi tichý chod a možnost plně nastavit řídítka i sedlo.

+ Magnetická brzda a elektronické ovládání, skvělá vybavenost, tichý chod
Nic zásadního

TACX Neo 2T smart

TACX Neo 2T smart recenze a test

Cyklotrenažér na zadní kolo TACX Neo 2T smart patří mezi nejprodávanější trenažéry tohoto typu. Má výborné zpracování, velmi nízkou hlučnost a především skvělou skladnost, využívá navíc vašeho kola, na které jste zvyklí. Ovládá se připojeným chytrým telefonem, nebo tabletem a dokáže simulovat jízdu do kopce (25%) i z kopce (-5%). Pro konektivitu je využito technologie Bluetooth a ANT+, která slouží k připojení hrudního pásu. Trenažér je vybaven dynamickým odporem a velmi přesnou analýzou celého tréninku, proto jej využijí zejména nadšení sportovci a profesionálové.

+ Výborné zpracování, nízká hlučnost a skladnost, ovládání skrze chytré zařízení
Vyšší pořizovací cena

Sportago Dragon

Sportago Dragon recenze a test

Sportago Dragon je kvalitní spinningové kolo na doma v nižší střední cenové kategorii, které se dá využít i na intenzivní trénink a pro vysoké osoby. Kromě vysoké nosnosti 160 kg zde najdete překvapivě 20 kg setrvačník. Nevýhodou je však horší nastavení zátěže. Konstrukce je jinak robustní. Jízda ve stoje není problém, je tu také střed se čtyřhranem a sedlo s řídítky jsou plně nastavitelné. Pro opravdový cyklistický trénink je možné vyměnit klasické pedály za SPD nebo silniční. Měření tepové frekvence je ale pouze skrze čidla v madlech.

+ Robustní cyklotrenažér, cena/výkon, nastavitelný
Horší nastavení zátěže, měření v madlech a ne přes pás

Elite Novo Force

Elite Novo Force recenze a test

Cyklistický trenažér Elite Novo Force je velice oblíbený stroj s kombinací ocelových a plastových materiálů, elastogelovým válcem (průměr 30 mm) s magnetickým brzdným systémem. Nabízí také 8 stupňů odporu, které lze nastavit na řídítkách. Stabilitu zajišťují absorpční konstrukce rámu a nosní systém. Je velice skladný a díky svým rozměrům se přizpůsobí velikosti kol od 24“ do 29“. Lze jej také využít spolu se senzorem Misurate B a také jej lze napojit na aplikaci E-Training.

+ Lehký, dobrý poměr cena/kvalita, skladný, 8-stupňový odpor
Hlučný, zahřívaní kotouče

inSPORTline Cabaleira

inSPORTline Cabaleira recenze a test

Cyklotrenažér na zadní kolo inSPORTline Cabaleira je určen pro profesionály i zkušené cyklisty, kteří si potřebují i za nepříznivého období udržet kondici i bez pomoci elektroniky. Uživatel k trenažéru upne i větší kolo o rozměrech 26-28“. Stroj má polohovatelnou přítlačnou magnetickou brzdu a kompaktní rozměry, systém pro vyrovnávání nerovností podlahy i náhradní osu pro zadní kolo. Je vyroben z kvalitní skládací kovové konstrukce. Stroj je mimořádně tichý a hodí se do garáže i do obývacího pokoje, výrobce zároveň doporučuje použití s hladkými plášti.

+ Tichý, magnetický brzdný systém, pro velká kola, stabilita
Jednoduchý, bez elektroniky, větší rozměry

Jak vybrat cyklotrenažér

Brzdný systém

Před koupí byste měli zvážit především základní parametr, a to je brzdný systém. Magnetické cyklotrenažéry jsou zpravidla tišší a nabízejí větší pohodlí, ovšem nejpoužívanější jsou čelisťové či přítlačné brzdy, kde je odpor vytvářen destičkami s filtrem. Tyto stroje jsou tak daleko hlučnější a je zde nutnost destičky často měnit.

U magnetické brzdy je výhodné neopotřebení i po dlouhém užívání. Zřídkakdy můžete narazit na indukční brzdu, byť je měření stroje přesnější, jedná se o drahé stroje, které se také velice draze spravují. Pro tichý chod a provoz bez údržby proto nelze než doporučit magnetický brzdný systém.

Nosnost, maximální výška i váha stroje

Jedná se o velice důležité parametry pro každý domácí cyklotrenažér, neboť určují především okruh osob, pro které je stroj určen. Většina strojů se pohybuje v maximální výšce okolo 180 cm, ovšem vyšší cvičenci narazí. Nosnost je zpravidla nad 100 kg, ovšem najdete i takové, kde je nosnost mnohem vyšší, takže je umožněn efektivní trénink i silnějším osobám. Velkou roli hraje samozřejmě váha stroje při určování lehkosti šlapání na stroji a také ergonomie.

Váha vám napoví kromě toho, kolik potíží budete mít se stěhováním, také to, jaké a jak kvalitní jsou užité materiály na výrobu stroje. U značkových strojů se ergonomie určitě bát nemusíte, ovšem dejte si pozor u nepříliš kvalitních a levných strojů, kde byla ceně obětována především tato vlastnost. Problémy poznají všichni lidé vyšší 180 cm, ale vyskytují se také i u menších osob při náročnějším tréninku na stroji. Při výběru cyklotrenažéru se proto neorientujte jenom cenou, ale také maximální nosností a maximální výškou, neboť tyto parametry určují, jak efektivní bude vaše cvičení.

Setrvačník, hmotnost zátěžových kol a plynulost šlapání

Setrvačník je důležitý hned z několika důvodů – předně kvůli plynulosti šlapání. Vše je ovlivněno také typem brzdy, ovšem nejvíce se projeví při nejvyšším zatížením stroje. Převod setrvačníků je také velice důležitý, neboť cyklotrenažéry bez volnoběhu mají setrvačník pevně spojen s pedály a cvičenec je tak v neustálém záběru. Setrvačník s volnoběhem upřednostňují především profesionální cyklisté či ti, kteří chtějí opravdu stejný požitek, jako při jízdě na kole.

Nastavitelnost

Velkou výhodou každého cyklistického trenažéru je, pokud lze nastavit sedadlo i řídítka nejen horizontálně, ale také vertikálně, což pomůže přizpůsobit stroj pro cvičence všech rozměrů. Důležité je samozřejmě i pohodlné sedadlo s ergonomickým tvarem, neboť na stroji budete při správném tréninku trávit více než půl hodiny denně či obden, takže je nutné, aby se vám pohodlně sedělo a mohli jste tak efektivně spalovat tuky.

Valná většina uživatelů volí oblíbená gelová sedla, ale časté jsou také anatomicky tvarovaná sedla.  Pokud tedy máte možnost, zvažte koupi takového stroje, který je kompletně nastavitelný a dovoluje tak svým uživatelům, aby přizpůsobili cvičení svým potřebám. Předností stroje je také možnost nastavení pedálů, případně jejich výměna za cyklistickou obuv, což ocení zejména profesionální sportovci. Pedály by měly mít také nastavitelné pásky či přezky.

Měření tepové frekvence

Optimální tepová frekvence je důležitá pro celou řadu nejrůznějších cvičení, vyjma kardia. Při něm totiž dochází k efektivnímu spalování kalorií a tuků a teprve za podmínky, že se cvičenec udrží v tomto optimálním pásmu, začínají naskakovat výhody cvičení kardia.

Pro začátečníka se tak vyplatí investovat do spinningového kola, které má zabudovaný displej s ukazatelem základních hodnot jako je čas, vzdálenost, rychlost nebo tep. Ideálně také s nějakým programem, který mu pomůže do začátku udržet se v požadovaném režimu cvičení, jinak totiž nemá, byť sebedelší cvičení, moc velký smysl. Určitě se vyplatí popřemýšlet také o možnosti připojit hrudní pás, který je v měření daleko přesnější.

Stabilita, transportní kolečka

Pokud víte, že máte doma nerovnou podlahu nebo ještě nejste zvyklí na pohyb na cyklotrenažéru, doporučujeme, abyste si pořídili takový, který má systém pro vyrovnávání nesrovnalostí podlahy či jiné prvky pro zaručení maximální stability při cvičení. Většina strojů váží více než 40 kilogramů, takže se určitě také vyplatí investovat do stroje s transportními kolečky. V tomto ohledu také hraje roli váha stroje, zmíněná v kategorii výše. Levnější cyklotrenažéry mají excentrické koncovky nožiček pro maximální stabilitu, lepší trenažéry se chlubí seřizovacími nožičkami, jak vpředu, tak vzadu.

Servis, záruka, poradenství

Důležité je také zvážit koupi u takového prodejce / výrobce, který vám zaručí nejen dlouhou záruku za stroj, ale i servis v případě, že se trenažér mechanicky poškodí či se naskytne jiný problém. Zde je ideální možnost záruční servis u vás doma. Vyplatí se také podívat na možnosti poprodejního poradenství s využitím a obsluhou stroje, neboť návody jsou často nepřehledné, nepodrobné a mnohdy ani ne v češtině.

Otázky při výběru cyklotrenažéru

Jaký cyklotrenažér na doma?

Domácí cyklotrenažéry jsou levnější, neboť se u nich nepředpokládá taková intenzita využití, jako ve fitness centru. Vybaveny bývají buďto čelisťovou přítlačnou brzdou, nebo magnetickou brzdou, která je oblíbenější. Zpravidla nabídnou kompletní nastavitelnost sedla i řídítek a mohou mít i snímače tepové frekvence.

Jaký cyklotrenažér na hubnutí?

V podstatě jakýkoliv cyklistický trenažér, nebo spinningové kolo, je vhodné k hubnutí. Praktické je, pokud má cyklotrenažér snímače tepové frekvence, nebo umožňuje připojení hrudního pásu. Hlídání optimální tepové frekvence je pro spalování tuků důležité.

Kdy se hodí cyklotrenažér na zadní kolo?

V momentě, kdy máte kvalitní silniční, nebo horské kolo a nechcete si do bytu pořizovat velké spinningové kolo. Cyklotrenažéry na zadní kolo jsou zpravidla mnohem levnější, ale dokáží posloužit stejně tak dobře jako velký cyklistický trenažér. Mají nastavitelný odpor pro rozvoj síly a některé dokáží simulovat i převýšení.

Cyklotrenažér nebo rotoped?

Cyklotrenažér věrně simuluje jízdu na kole, má přesné nastavení zátěže a jeho velkou výhodou je nastavení sedačky a řídítek přesně podle vašich potřeb. Má také lepší stabilitu a je zpravidla kvalitněji zkonstruován. Rotoped je levnější a konstrukčně jednodušší zařízení, které není určeno pro náročný trénink. Je určen pro domácí nenáročné cvičení, zpevnění těla a pálení kalorií.

Výrobci a značky cyklotrenažérů

Mezi přední výrobce cyklotrenažérů patří značky inSPORTline, Elite nebo také Tacx a další, které mají zastoupení například jen několika modely. Je třeba také rozlišovat na ty výrobce, které se věnují klasickým spinningovým kolům a těm, co nabízí především trenažéry pro upnutí kola.

Cyklotrenažéry inSPORTline zahrnují převážně modely příbuzné rotopedům. Většina modelů má velmi dobré hodnocení uživatelů, nejen v jejich e-shopu, ale i na Heurece.

Naopak pokud hledáte cyklistický trenažér na zadní kolo, případně vybavený kuželovými válci, pak lze za dominantní značky považovat Tacx a Elite, v závěsu s Kinetic a Force. První jmenovaný má i tzv. smart trenažéry vybavené možností propojit jej s počítačem, což ocení především profesionální sportovci, nebo také virtuální cyklotrenažér – opět spíše pro užší skupinu sportovců.

Ze zbylých lze zmínit cyklotrenažéry značek HouseFit, Acra, Kettler, Dulvan a další.