Vybíráme nejlepší dámský holící strojek (depilátor)

TOP 3 depilátory

Braun LS 5560

Philips BRL140/00

Roxy Pocket Shaver M16335

Oblíbený elektrický holící strojek na intimní partie, nohy a zbytek těla. Rychle se nabíjí, dlouho vydrží a disponuje rovněž zastřihovačem.Dámský holící strojek a zastřihovač v jednom. Dobře holí podpaží a lze použít na suché i mokré holení.Depilátor ve tvaru rtěnky na obličej. Malé a praktické řešení.
+ Cena/výkon, cestovní pouzdro+ Mokré i suché holení, příjemně holí+ Ve formě rtěnky praktické, odolný vůči vodě
- Podle některých ohlasů hlučnost- Dlouhé nabíjení- Občas se strojek sekne

Orientační Cena
999 Kč

Orientační Cena
929 Kč

Orientační Cena
359 Kč

Depilace je vhodná pro všechny ženy, respektive muže, což se o epilaci říct nedá a je tak výhodou oproti této metodě odstraňování chloupků. V základu rozlišujeme především žiletkový holící strojek nejčastěji používaný na nohy a dámský elektrický holící strojek vhodný i na intimní partie a ve speciální podobě depilátoru ve tvaru rtěnky i na obličej, potažmo obočí. Pokud vás zajímají rozdíly mezi epilátorem a depilátorem, nebo čemu věnovat pozornost při výběru, podívejte se na část jak vybrat. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší dámské holící strojky pro rok 2023, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší dámské holící strojky (Test 2023)

VzhledModelNapájeníZastřihovačOsvětleníPoužití a údržbaDostupnost
Braun LS 5560 recenze a testBraun LS 5560Akumulátor / SíťAnoNeOmyvatelný
Philips BRL140/00 recenze a testPhilips BRL140/00AkumulátorAnoNeVoděodolný
Roxy Pocket Shaver M16335 recenze a testRoxy Pocket Shaver M16335BaterieNeNeVoděodolný
Braun LS 5160 recenze a testBraun LS 5160BaterieAnoNeVoděodolný
Veet Sensitive Precision recenze a testVeet Sensitive PrecisionBaterieAnoNe-
Beurer HL 35 recenze a testBeurer HL 35AkumulátorAnoAnoVoděodolný
Remington WSF4810 recenze a testRemington WSF4810BaterieNeNeVoděodolný
Gillette Venus recenze a testGillette Venus-NeNeVoděodolný
Remington WDF5030 recenze a testRemington WDF5030AkumulátorAnoNeVoděodolný

Zobrazit celou nabídku

TIP:

Recenze dámských holících strojků

Braun Lady Style 5560

Braun LS 5560 recenze a test

Braun LS 5560 je dámský elektrický holicí strojek na nohy, podpaží, bikiny i zbytek celého těla. Součástí balení je podložka EasyGlide, která zaručuje hladký skluz a menší podráždění, nástavec OptiShave, který je přímo určen na holení nohou a zastřihovací nástavec OptiTrim na oblast bikin. Výrobek je opatřen jednou aku baterií, která se nabíjí společně s výrobkem. Za 1 hodinu nabíjení vydrží být strojek 40 minut v provozu. Potěšující je i příslušenství pro údržbu, nebo cestovní pouzdro.

+ Cena/výkon, cestovní pouzdro
Podle některých ohlasů hlučnost

Philips BRL140/00

Philips BRL140/00 recenze a test

Dámský holící strojek Philips BRL140/00 je vhodný jak na mokré, tak suché holení. Velice praktická je výkyvná hlavice lépe se přizpůsobující křivkám těla, stejně tak pohodlná rukojeť. V balení jsou další nástavce na hlavici (zastřihovač chloupků), čistítko a nabíječka. Dle zkušeností uživatelek holí pěkně i podpaží bez zarudnutí, o něco hůře pak malinkaté chloupky. V nevýhodách lze uvést i dlouhé nabíjení, na druhou stranu vydrží až 1 hodinu.

+ Mokré i suché holení, příjemně holí
Dlouhé nabíjení

Roxy Pocket Shaver M16335

Roxy Pocket Shaver M16335 recenze a test

Roxy Pocket Shaver M16335 je depilátor ve tvaru rtěnky na obličej. Výrobek je přímo vyvinut pro bezbolestné odstraňování chloupků na citlivých partiích jako například na čele, v oblasti obočí, nad horním rtem, bradě a na tvářích. Slouží jako pohotové řešení odstranění chloupků na malé ploše. Díky svým malým rozměrům se vleze do každé kabelky, či kapsy. V balení kromě kartáčku na čištění najdete i jednu náhradní holící hlavu. Podle zkušeností uživatelek se ale strojek občas sekne.

+ Ve formě rtěnky praktické, odolný vůči vodě
Občas se strojek sekne

Braun Lady Style 5160

Braun LS 5160 recenze a test

Dámský holící stojek Braun LS 5160 je díky své optimálně velké hlavě ideální na oblast bikin. K provozu potřebuje dvě tužkové baterie, které ale mají dle zkušeností uváděných v recenzích dlouhou výdrž. Při koupi je součástí balení i speciální nástavec OptiShave, který umožňuje zastřihování chlupů dle přesného úhlu na nohou.

+ Vhodný na oblast bikin, suché i mokré holení
Balení jen igelitový sáček

Veet Sensitive Precision

Veet Sensitive Precision recenze a test

Veet Sensitive Precision je holící strojek pro ženy, který funguje především jako zastřihovač, ale i depilátor na obličej a obočí, případně v oblasti bikin, třísel a podpaží. Dobře se s ním také tvaruje s ohledem na malou hlavici, takže pokud hledáte depilátor na styling, je toto vhodný model. Disponuje sadou nástavců, taštičkou na cesty a pořídíte ho za vcelku nízkou cenu.

+ Precizní depilování a zastřihování
Nic zásadního

Beurer HL 35

Beurer HL 35 recenze a test

Akumulátorový holicí strojek pro ženy Beurer HL 35 vyniká nejen svým neotřelým designem, ale i funkcemi. Na první pohled zaujme LED světlem a pohyblivou hlavicí. Podsvícení není pouze designový prvek. V první řadě má osvětlovat depilovanou plochu a poukazovat na všechny nedokonalosti. Společně s pohyblivou hlavicí, která se snadno přizpůsobí záhybům těla, zaručují perfektní výsledek. Dále nabízí funkce mokrého a suchého holení a zrychleného nabíjení. Strojek je navíc hypoalergenní a má anti-alergické holicí folie, které předcházejí podráždění pokožky a vzniku alergické reakce. A jde rovněž o zastřihovač chloupků díky nástavcům.

+ LED osvětlení, hypoalergenní
Vyšší cena

Remington WSF4810

Remington WSF4810 recenze a test

Cestovní holící strojek pro ženy Remington WSF4810 je vhodný i na intimní partie. Díky hypoalergenní plovoucí planžetě je vhodný na citlivou pokožku bez podráždění a spolu s duálním zastřihovačem chloupků dosáhnete hladkého výsledku.

+ Cestovní depilátor, na intimní partie
Na AAA baterie

Gillette Venus

Gillette Venus recenze a test

Dámský holicí strojek na žiletky Gillette Venus je s výměnnými náhradními hlavicemi. Každá hlavice je opatřena třemi břity a na každé hlavici se nachází také zvlhčující proužek, který má za úkol hydratovat pokožku a zaručit snadný skluz strojku. Výrobek není třeba jakýmkoliv způsobem nabíjet, ani vyměňovat baterie, jedná se tak o ideální variantu na cesty, navíc cenově dostupnou.

+ Přizpůsobuje se nerovnostem, kvalitní oholení
Dokupování náhradních hlavic

Remington WDF5030

Remington WDF5030 recenze a test

Remington WDF5030 je dámský elektrický holicí strojek s proužkem mandlového olejem a technologii Opti Angle Head. Proužek oleje je takticky umístěn před čepele a má za úkol zjemnit a hydratovat pokožku. Následné holení je k pokožce šetrnější a účinnější. Jedinečná hypoalergenní technologie spočívá ve dvou plovoucích planžetách, které šetrně kopírují křivky celého těla. Samozřejmostí je i voděodolnost strojku a funkce ukazatele stavu baterie, nebo možnost zastřihování.

+ Lehký, citlivý a na intimní partie
Nic zásadního

Jak vybrat dámský holící strojek

Výběr depilačního strojku z většiny spočívá ve výběru správného typu a nástavců pro zkrácení chloupků na zamýšlených partiích. Je tedy důležité vybírat podle účelu a funkcí/vlastností.

Holící strojek by se měl také dobře držet v ruce, být lehký a vyvážený, ideálně s protiskluzovou rukojetí. Výhodou je rovněž výkyvná hlava přizpůsobující se křivkám těla, což je praktické při holení v podpaždí, nebo kolem kotníků a kolen.

Depilátor můžete použít na celé tělo:

 • Intimní partie a oblast bikin
 • Podpaží
 • Obličej a obočí
 • Nohy a paže

Ve stručnosti se liší takto:

 • Strojek na obočí – je ve tvaru propisky s malou hlavou, takže lze provádět precizní zástřih.
 • Depilátor na obličej – ve formě rtěnky na odstranění jemných chloupků bez podráždění.
 • Depilátor na nohy – může jít jak o dámský elektrický holící strojek, tak žiletkové holítko.
 • Holící strojek na intimní partie a podpaží – obvykle univerzální holítko/depilátor se speciálním nástavcem pro citlivé oblasti.

V první řadě je ovšem potřeba vyjasnit rozdíl mezi epilátorem a depilátorem. Z našeho průzkumu vyplynulo, že i samotné obchody leckdy udávají chybné označení a spotřebitelé se pak nestačí divit, co jim vlastně došlo za produkt.

Epilace vs depilace

Při depilaci dochází k zastřižení chloupků na úrovni pokožky, jinými slovy holení, což sice znamená kratší dobu oholení, ale za to je rychlejší, bezbolestné a cenově dostupnější. Depilace může být fyzická, zahrnující mokré i suché holení, nebo depilace kosmetická, která k odstranění chloupků využívá chemické přípravky jako jsou depilační krémy. Epilace na druhou stranu zasahuje vlasovou cibulku a chloupky odstraňuje i s kořínky, díky čemuž je oholení dlouhodobější, ale za to bolestivější a časově náročnější. Epilace také není vhodná pro velmi hrubé chloupky a nemusí vyhovovat osobám s citlivou pokožkou.

Výhody depilace:

 • Rychlost a jednoduchost
 • Bezbolestnost
 • Nízká cena

Nevýhody depilace:

 • Nutné častější opakování
 • Možné podráždění či poranění pokožky

Epilátor vs depilátor

Rozdíl mezi epilátorem a depilátorem je ve fungování strojků s ohledem na metodu odstraňování chloupků, viz epilace a depilace.

Epilátor funguje buď na bázi pinzet, které chloupky vytrhávají i s kořínkem, nebo bezbolestně pomocí technologie IPL. Ta ale není vhodná pro každého, a navíc jsou tyto epilátory poměrně drahé. Výhodou epilátorů je oholení dohladka, eliminace černých teček představujících zbytky chloupků, ale i změkčování a řídnutí chloupků.

Depilátor odstraňuje chloupky usekáváním (holením) nad povrchem pokožky a je jedno, zda jde o dámské elektrické holící strojky nebo žiletkové holící strojky. Pokud jde o holící strojek a zastřihovač v jednom, můžete si zvolit i délku chloupků a využít jej jako zastřihovač intimních partií. Další výhodou je, že si poradí s jakoukoliv délkou chloupků.

Typy holících strojků a depilačních možností

Elektrické holící strojky

Dámský elektrický holící strojek se velmi podobá pánským holícím strojkům. Hlava je opatřena plovoucími planžetami, které kopírují křivky částí těla. Oproti žiletkám je rovněž velmi šetrný a je tak prakticky nemožné se s ním pořezat. I proto se s oblibou používá elektrický holící strojek na intimní partie. A jak funguje? Planžetový systém využívá kmitajících nožů umístěných pod planžetami. Chloupky projdou otvory v planžetách a následně jsou ustřiženy.

Zastřihovač chloupků pro ženy

Místo samostatného dámského zastřihovače chloupků můžete pořídit holící strojek a zastřihovač v jednom. Volba různých délek přijde vhod při zastřihování intimních partií.

Chytrý depilátor

Chytrý depilátor je vybaven dvěma hlavicemi, takže jej můžete využít na větší plochy jako jsou nohy a ruce, ale i citlivější partie, tedy třísla a obličej. Proč chytrý depilátor? Zapíná se totiž automaticky při styku s kůží a díky LED osvětlení lépe vidíte chloupky. Také nabíjení se podobá chytrým zařízením, jelikož se připojuje do notebooku a trvá zhruba 2 až 3 hodiny. Depilátor podporuje jen suché holení a chloupky pak vysypete ze speciální nádoby.

Chytrý depilátor Finishing Touch 2v1 je zhruba prvním známým modelem tohoto typu. Nenarazili jsme však na důvěryhodnější recenze a zkušenosti, proto není ani v našem výběru.

Epilátor a depilátor v jednom

Epilátor a depilátor v jednom využijete, pokud vám na některých částech těla vyhovuje depilace a na některých spíše epilace. Epilátor má jako nástavec holicí hlavu pro zastřižení chloupků.

Depilátory na obličej

Na chloupky v obličeji je určen depilátor ve tvaru rtěnky nebo propisky. Jde o malé depilační strojky, které lze diskrétně nosit u sebe, ovšem s ohledem na hlučnost ne tak diskrétně používat na veřejnosti. Chloupky padají do nádobky, kterou pak stačí vysypat.

 • Depilátor ve tvaru rtěnky – určen pro odstranění jemných chloupků v obličeji, okamžitě a bez podráždění. Obvykle funguje na AA baterii.
 • Depilační strojek na obočí – ve tvaru propisky s malou holící/zastřihovací hlavou pomáhá vytvarovat obočí a odstranit chloupky v očním okolí.

Žiletková holítka

Žiletkový holicí strojek je nejčastější a nejlevnější metodou depilace, používaný na mokré holení. Žiletky na holení mohou být jednorázové, kdy se holítka ztupí a vy je vyhodíte, i na více použití, tedy s výměnnými hlavicemi i náhradními břity. Holící strojek má v ideálním případě výkyvnou hlavu, která se přizpůsobuje křivkám ženského těla. Vhodné také je, aby měl žiletkový holící strojek zvlhčovací pásky napuštěné hydratační směsí (typicky aloe vera), zabraňující vysoušení a podráždění pokožky.

Depilační krémy

Depilační krém je zástupcem chemické depilace. Na pokožku se nanáší vrstva krému či pěny a dochází k lámání a rozkládání chloupků, kdy látky v těchto emulzích rozpouští vlasový keratin těsně u povrchu pokožky. Výhodou je, že nové chloupky dorůstají bez drsného efektu, účinky jsou dlouhodobější a zároveň jde o šetrný způsob, jak se zbavit chloupků. Proces ale trvá déle, citlivá pokožka může mít alergické reakce a oholení nemusí být vždy dokonalé.

Mokré a suché holení

Elektrické holící strojky pro ženy jsou nejčastěji určeny pro suché holení bez použití vody, holícího gelu či pěny. Pokud chcete dámský holící strojek používat ve sprše či vaně na mokré holení, sledujte označení Wet&Dry. Jedná se o akumulátorovou verzi s voděodolnou konstrukcí.

Pozor také na:

 • Voděodolnost – toto označení, spolu se stupněm odolnosti je rozhodující, zda výrobce povoluje použít holící strojek při mokrém holení.
 • Omyvatelnost – umožňuje pouze omývat určité části holícího strojku, typicky hlavice, nástavce a odnímatelné díly. Neumožňuje ale mokrou depilaci.

Napájení

Elektrické holicí strojky pro ženy mohou být nabíjeny čtyřmi způsoby: tužkovými bateriemi, z elektrické sítě, prostřednictvím akumulátoru či kombinací sítě a akumulátoru. U akumulátoru si ohlídejte délku provozu a nabíjení.

Doplňky a příslušenství

Depilační strojky pro ženy jsou často dost podobné, lišit se ale mohou výrazně jiným příslušenstvím a doplňky.

 • Systém SoftStrip – při holení jemně napíná pokožku a zvyšuje účinnost oholení.
 • Pásek Aloe Vera – vhodný u citlivé pokožky na snazší pohyb břitů a zklidnění pokožky.
 • Nástavec na intimní partie – obvykle doplněn o citlivější rychlost depilátoru.
 • Zastřihovač chloupků – opět ve formě nástavce.
 • Cestovní pouzdro – vhodné k uskladnění depilátoru na cestách.
 • Štěteček – praktické pro údržbu depilátoru.
 • Indikátor baterie – u akumulátorových depilátorů praktická kontrolka.

Údržba holícího strojku

Správná údržba dámského holícího strojku zvyšuje životnost a kvalitu oholení.

 • Hlídejte si ostrý břit a při korodování jej vyhoďte.
 • Po použití holící strojek očistěte štětečkem, případně opláchněte pod vodou omyvatelné části.
 • Depilátor může být samočistící s technologií Clean&Charge (vyčisti a nabij).
 • Žiletku neotírejte a holící strojek nechte přirozeně oschnout.

Jak depilovat

 • Intimní partie depilujte elektrickým holícím strojkem nebo cukrovou pastou.
 • Podpaží holte večer, jelikož není vhodné použít hned poté deodorant či antiperspirant.
 • Nohy holte ráno, aby byla pokožka déle jemná.
 • Žiletkou se holte po směru růstu chloupků, minimalizujete tak jejich zarůstání.
 • Při depilaci žiletkou používejte holicí pěny a gely, zabráníte tak podráždění pokožky.

Otázky při výběru holícího strojku pro ženy

Je lepší epilátor nebo depilátor?

V první řadě je rozdíl mezi depilátorem a epilátorem, o čemž píšeme v samostatné sekci. Ve zkratce asi takto. Epilátor je lepší pro dlouhodobé a hladké oholení. Depilátor je lepší pro bezbolestné zbavení se chloupků a pro větší množství žen, obzvláště ty s citlivou pokožkou nebo zdravotními problémy znemožňujícími použití epilátoru. Depilační holící strojek je také levnější.

Je vhodný elektrický holící strojek na intimní partie?

Dámský elektrický holící strojek je na intimní partie vhodný. Oproti žiletce je na těchto citlivých partiích bezpečnější a některé modely lze využít i jako zastřihovač intimních partií s nastavením délky chloupků.

K čemu je depilátor ve tvaru rtěnky?

Depilátor ve tvaru rtěnky je určen k depilaci obličeje. Jde o malý depilátor ve formě rtěnky, který je tak praktický a vždy po ruce. Více o něm píšeme v samostatné kapitole.

Funguje depilační strojek i jako zastřihovač chloupků?

Některé modely fungují jako holící strojek a zastřihovač chloupků v jednom. Pohlídat byste si měli zastřihovací nástavec v příslušenství depilátoru a nastavitelné délky chloupků.

Jaké jsou nejlepší značky holících strojků pro ženy?

Mezi nejoblíbenější značky a výrobce holících strojků pro ženy patří Braun, Philips, Veet, nebo také Remington a Gillette.