Vybíráme nejlepší dětskou jídelní židličku

TOP 3 dětské jídelní židličky

JOIE Mimzy 2in1

Chicco Polly Progres 5

Hauck Beta

Rostoucí jídelní židlička v provedení 2v1 s možností složení, nastavení výšky sedátka, opěrky nohou a zad.Polohovací jídelní židlička už od narození, rostoucí a ve variantě 5v1, včetně možnosti vyjmutí sedačky z konstrukce a připevnění k jakékoliv běžné židli.Robustní dřevěná jídelní židlička s nosností až 90 Kg, kolečky pro přesun a bohatým příslušenstvím.
+ Skládací, stabilní+ Pro miminko, 5v1+ Vysoká nosnost, příslušenství
- Vyšší hmotnost- Vyšší cena- Složitější sestavení

Orientační Cena
2 699 Kč

Orientační Cena
5 286 Kč

Orientační Cena
2 620 Kč

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

Krmící židličky jsou nezbytnou součástí každé domácnosti, ve které žije malé dítě. Pokud si vyberete model, který umožňuje polohovat sedátko i opěrky, takzvanou polohovací a rostoucí jídelní židličku, můžete ji používat již od narození až do velmi vysokého věku. Běžné také je odejmutí jídelního pultíku od celé konstrukce židle, na výběr máte i ze speciálních jídelních židliček se stolečkem, které umožňují větší variabilitu při hraní, nebo cestovních židlí a podsedáků. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší dětské jídelní židličky pro rok 2021, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší jídelní židličky (Test 2021)

VzhledModelMateriálNosnostOdnímatelný pultíkHmotnostDostupnost
JOIE Mimzy 2in1 recenze a testJOIE Mimzy 2in1Plastová15 kgAno10,9 kgVÍCE INFORMACÍ
Caretero Indigo 2v1 recenze a testCaretero Indigo 2v1Plastová15 kgAno-VÍCE INFORMACÍ
Chicco Polly Progres 5 recenze a testChicco Polly Progres 5Plastová30 kgAno12,4 kgVÍCE INFORMACÍ
Baby Mix 2v1 recenze a testBaby Mix 2v1Plastová15 kgAno8 kgVÍCE INFORMACÍ
Caretero Magnus Fun recenze a testCaretero Magnus FunPlastová15 kgAno9,6 kgVÍCE INFORMACÍ
Hauck Beta recenze a testHauck BetaDřevěná90 kgAno8,3 kgVÍCE INFORMACÍ
Drewex Antonín recenze a testDrewex AntonínDřevěná15 kgAno11 kgVÍCE INFORMACÍ
KinderKraft FINI recenze a testKinderKraft FINIDřevo, plast20 kgAno5,1 kgVÍCE INFORMACÍ
Chicco Pocket Snack recenze a testChicco Pocket SnackPlastová15 kg-2 kgVÍCE INFORMACÍ
Badabulle Compact Chair recenze a testBadabulle Compact ChairKov, plast15 kgAno9,5 kgVÍCE INFORMACÍ
Peg-Pérego Prima Pappa Follow Me Ice recenze a testPeg-Pérego Prima Pappa Follow Me IcePlastová15 kgAno7,6 kgVÍCE INFORMACÍ

Recenze jídelních židliček

JOIE Mimzy 2in1

JOIE Mimzy 2in1 recenze a test

JOIE Mimzy 2in1 je dětská rostoucí židle, která umožnuje mnohé pozice pro sezení. Počet poloh u výšky sedátka je 7, u výšky opěrky nohou 3, u zádové opěrky 3 a u sklonu opěrky nohou 2. Díky funkci 2v1, lze židličku používat jak ke stolování, tak ke hře. Pultík je nastavitelný do 3 pozic, nebo je možné jej zcela oddělat. Hygienu ulehčuje možnost umístění tácku do myčky a snadno odnímatelné a pratelné textilie. Celková hmotnost židličky je 10,9 kg a je určena pro děti od 6 měsíců do 15 kg.

+ Skládací, stabilní
Vyšší hmotnost

ZOBRAZIT NABÍDKU

Caretero Indigo 2v1

Caretero Indigo 2v1 recenze a test

Caretero Indigo je polohovací jídelní židlička, která se dá snadno použít jako klasický stoleček a židlička, nebo jako houpačka, která umožňuje až 7 rychlostí houpání. V podobě houpačky je možné přidělat i madlo s hračkami. Samotný pultík je prostorný a odnímatelný. Netypickým, ale užitečným rozšířením je i strojek, který přehrává různé melodie. Plusové body výrobek obdržel i za četné možnosti polohování opěrky zad i nohou a výšky sedátka. Bezpečnost dítěte je zajištěna pětibodovými pásy a protiskluzovými nožičkami.

+ Možnost složení na houpačku
Vyšší cena

ZOBRAZIT NABÍDKU

Chicco Polly Progres 5

Chicco Polly Progres 5 recenze a test

Rostoucí jídelní židlička Chicco Polly Progres 5 je vhodná již od narození pro miminko. Jedná se o rostoucí židličku, která umožňuje polohování jak výšky sedátka, tak opěrky zad i nohou do mnoha pozic, dle věku a rozměrů dítěte. Pohodlí při sezení umocňuje zip, který dovoluje přizpůsobení polstrování dle potřeby. Uživatelky ocenily i snadnou polohovatelnost a možnost vyjmutí sedačky z rámu a připevnění na jakoukoliv židli.

+ Pro miminko, 5v1
Vyšší cena

ZOBRAZIT NABÍDKU

Baby Mix 2v1

Baby Mix 2v1 recenze a test

Jídelní židlička se stolečkem Baby Mix 2v1 se oproti jiným modelům liší především možností rozložení na samostatný stolek a židličku. Ovšem zůstaly zachovány i tradiční vlastnosti, jako snadno omyvatelné polstrování, možnost nastavení pozice opěrky zad nebo možnost polohování pultíku až do tří pozic, včetně úplného odstranění. Váha celého výrobku je přibližně 8 kg a je určen pro děti od 6 měsíců až do 15 kg.

+ Možnost rozložení na samostatný stolek a židličku
Bez koleček

ZOBRAZIT NABÍDKU

Caretero Magnus Fun

Caretero Magnus Fun recenze a test

Dětská jídelní židlička Caretero Magnus Fun je specifická tím, že kromě klasických několika poloh zádové opěrky, ji lze nastavit až do úplného lehu. Samozřejmostí je i možnost nastavení výškové polohy sedátka a opěrky nohou. Uživatelky hodnotily kladně i snadno omyvatelné polstrování a prostorný košík, který je připevněn mezi nohami židle. Manipulace s 9,6 kg těžkou židličkou by mohla být namáhavá, zejména proto jsou přidána zadní kolečka s brzdou.

+ Nastavitelná opěrka až do úplného lehu
Větší rozměry

ZOBRAZIT NABÍDKU

Hauck Beta

Hauck Beta recenze a test

Dřevěná jídelní židlička Hauck Beta má jednu nespornou výhodu – vysokou nosnost. Bukové dřevo zaručuje pevnost a stabilitu, není proto divu, že židlička unese až 90 kg. Celková váha dětské židličky je kolem 8 kg a je vhodná pro děti od 6 měsíců až pro dospělé. Kromě zadních koleček, je výrobek opatřen i dvojitými vložkami pro větší pohodlí. Samozřejmostí je možnost nastavení výšky sedátka a opěrky nohou, odnímatelný pult, snadná údržba polstrování a pětibodové bezpečnostní pásy.

+ Vysoká nosnost, příslušenství
Složitější sestavení

ZOBRAZIT NABÍDKU

Drewex Antonín

Drewex Antonín recenze a test

Dřevěná jídelní židlička se stolečkem Drewex Antonín je vyrobená z borovicového dřeva a umožňuje rozložení výrobku na dvě samostatné části – stoleček a židlička (2v1). Vzhledem k robustnosti konstrukce nepřekvapí vyšší váha, která činní 11 kg. Celkově se jedná o židličku se skvělým poměrem cena/výkon.

+ Nízká cena, židle a stoleček
Nic zásadního

ZOBRAZIT NABÍDKU

KinderKraft FINI

KinderKraft FINI recenze a test

KinderKraft FINI je dětská židlička na krmení 2v1 s velice neotřelým designem. Díky své nastavitelné výšce, ji mohou používat děti až do 5 let. Pro pohodlí vašeho potomka je možné libovolně přidělávat a oddělávat opěrku nohou a měnit polohu pultíku (nebo jej zcela sundat). Tácek lze snadno nastavit do tří poloh, nebo zcela oddělat. O bezpečnost dítěte se starají pětibodové pásy a protiskluzové nožičky.

+ Pro děti do 5 let, židlička 2v1
Možnosti větších nastavení

ZOBRAZIT NABÍDKU

Chicco Pocket Snack

Chicco Pocket Snack recenze a test

Cestovní jídelní židlička Chicco Pocket Snack v podobě podsedáku na židli, který je možné pomocí popruhů a výškově nastavitelných poloh připevnit k židli. Je velice lehký (cca 2 kg) a má velmi malé rozměry (rozložený stav: 32 × 35,5/49 × 36 cm, složený stav: 32 × 36 × 7 cm), jedná se tedy o perfektní variantu na cesty. Oceníte rovněž snadnou údržbu.

+ Samostatně i na židli
Jen tříbodové bezpečnostní pásy

ZOBRAZIT NABÍDKU

Badabulle Compact Chair

Badabulle Compact Chair recenze a test

Badabulle Compact Chair je kompaktní skládací židlička pro děti. Počet nastavitelných poloh u výšky je 5 a u zádové opěrky 2. Konstrukce je stabilní a vyrobená z kovu. Polstrování je snadno udržovatelné a lze jej prát v pračce na 30 °C. Pultík lze nastavit až do tří poloh a v případě potřeby jej lze zcela odejmout. Celá židlička na krmení váží okolo 9,5 kg a je určená pro děti od 6 měsíců do 15 kg.

+ Polstrování lze prát v pračce
Vyšší hmotnost

ZOBRAZIT NABÍDKU

Peg-Pérego Prima Pappa

Peg-Pérego Prima Pappa Follow Me Ice recenze a test

Dětská rostoucí židlička na krmení Peg-Pérego Prima Pappa se může pyšnit mnoha polohami, do kterých lze nastavit výšku sedátka a opěrku zad i nohou. Pultík je vybaven samostatným držátkem na pití, lze ho bez problému odejmout a v případě nutnosti vložit do myčky. Dobře omyvatelné je i polstrování a konstrukce. O bezpečnost dítěte se starají pětibodové bezpečnostní pásy a speciální pojistka ve spod tácu. Celý výrobek váží 7,6 kg a s jeho manipulací vám pomohou 4 kolečka, která lze kdykoliv zablokovat.

+ Čtyři kolečka s brzdou
Vyšší cena

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jak vybrat dětskou jídelní židličku

Dětské jídelní židličky se od sebe navzájem liší materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, polohovatelností, bezpečností, nosností, výbavou i cenou. Nežli si nějakou vyberete, měli byste mít jasno v tom, co od židličky očekáváte. Jiné požadavky má také jídelní židlička od narození, 6 měsíců nebo 2 a 3 let.

Jak často a kde chcete židličku používat?

Pokud chcete krmící židličku výhradně na doma s použitím na denní bázi, zvolte pevnou, robustní a stabilní konstrukci, která se jen tak nepřevrhne. Pro častý přesun je vhodná skládací židlička (která se hodí i tehdy, kdy máte málo místa), nebo přímo cestovní jídelní židlička.

Za předpokladu, že budete chtít židličku často přesouvat, měli byste věnovat pozornost váze samotného výrobku. Důležitou roli pro vás bude hrát, zda má židlička kolečka (pozor na přítomnost brzd s aretací) a čas, který vám zabere složení a rozložení.

Dřevěné jídelní židličky

Dřevěná jídelní židlička je nestárnoucí klasika, kterou používaly ji již naše babičky. Nicméně i přesto, že doba šla dopředu, zachovaly si svůj klasický design. Perfektně se tak hodí jak do moderní novostavby, tak do srubu u lesa. Za velkou výhodu tohoto typu lze označit vysokou nosnost, ekologičnost, odolnost proti poškrábání a dlouhou životnost. K nevýhodám pak patří menší proměnlivost a možnost personalizace židličky dle potřeb dítěte. Mnohdy nelze nastavovat výšku pultíku, sedačky, polohu opěrky nebo výšku a pozici opěrky nohou.

Židličky z dřevotřísky jsou horší alternativou dřevěných židliček. Výhodou sice je, že jsou levné, snadno se čistí a mají variabilitu barevných kombinací, ale taky obsahují lepidla. Dětský nábytek z dřevotřísky musí mít dobře zatavené všechny hrany a měl by mít certifikát nezávadnosti.

Plastové jídelní židličky

Plastová jídelní židlička má oproti dřevěné řadu výhod. V naprosté většině umožňují polohování opěrky zad i nohou. Také není problém nastavit výšku pultíku. Naprostou samozřejmostí je snadná údržba celé jídelní židle pro děti a to včetně použitých textilií. Některé lepší modely umožňují umístění pultíku do myčky nebo třeba snadnou pratelnou položku. Výhodou je i nespočet barevných variant v různých (typických i netypických) tvarech. Většinou jde taky o kombinaci plastu a kovu, ze kterého je konstrukce židle. Nevýhodou je obvykle kratší životnost a u nekvalitního plastu i obsah toxických látek.

Polohování

Základem polohovací jídelní židličky je možnost měnit úhel opěrky zad a nohou, včetně nastavitelné výšky. Možnost nastavení pozic je velice důležitá nejen pro pohodlí dítěte, ale i pro jeho zdravý vývoj. Dítě musí mít možnost položit si nohy na podnožku a být opřené. Pokud dítěti nohy visí, špatně se prokrvují.

Pokud si zakoupíte polohovací židličku, nikdy změny neprovádějte v momentě, kdy na ní dítě sedí. Velice často se při tomto procesu vytváří různé díry a škvíry, do kterých by dítě mohlo snadno strčit prst nebo nohu a poranit se.

Jídelní židlička 2v1

Klasická židlička na krmení je opatřena pultíkem, na který je možné odkládat jídlo nebo jiné předměty, a současně chrání dítě před pádem. Jídelní židlička 2v1 umožňuje pultík odejmout i posunovat a z krmící židličky udělat židličku použitelnou například se stolečkem na hraní. Díky tomu ji využije i v pozdějších letech, jak bude postupně růst.

Některé modely jsou přímo konstruované jako dětské jídelní židličky se stolečkem, který tvoří rozkládací podstavec. Židličku pak stačí vysunout, stůl překlopit a může si hrát.

Rozměry

Šířka se obvykle pohybuje mezi 45 a 60 cm, v závislosti na konstrukčním řešení židličky. Výšku se výrobci snaží přizpůsobit výšce stolu a dosahuje 80 až 110 cm. Hloubka je větší v oblasti základny s ohledem na stabilitu židličky, menší u sedátka, a pohybuje se kolem 50 a 80 cm. U skládacích a cestovních židliček je vhodné věnovat pozornost rozměrům ve složeném stavu.

Váha

Obvyklá váha židliček pro děti se pohybuje od 2 do 16 Kg a to v úměře s jejich celkovou nosností. Na váze mohou přidat například kolečka, přidaný košík, bezpečnostní pásy a další doplňky. Pokud se chystáte židličku pravidelně přemisťovat, myslete na bezpečnost a nezanedbávejte stabilitu a kvalitní rám.

Nosnost

Nosnost se obvykle pohybuje od 9 do 15 Kg, nicméně na trhu naleznete i takové, které mají celkovou nosnost až 100 Kg. Nosnost volte především podle toho, jak staré dítě hodláte do židličky usazovat. V případě rostoucích jídelních židliček je možné jejich použití až do 3 let (některé až do 10 let, případně ty s velkou nosností unesou i dospělého), kdy váží přibližně 13 až 16 kg, takže by na to židlička měla být připravena, určitě nosnost nepřekračujte.

Bezpečnost

Jídelní židlička musí být opatřena varováním, které vás seznámí se základními bezpečnostními pokyny. Mezi ty patří, že dítě v židličce musí být pod dozorem, abyste zabránili, že se bude zapírat nohama o stůl a nebude po židličce šplhat, nebo také řádně ji smontovat před použitím, seřídit a díky vždy zajistit zádržným systémem.

Židlička musí být stabilní a neměla by se naklánět, a to ani v případě, že se v ní bude dítě vrtět nebo se náhodou zapře nohou o stůl. Největší nedostatek, bohužel docela častý, je přepadávání dozadu. Dále prohlédněte hrany, které by měly být oblé.

Zádržný systém

Zádržný systém může být aktivní nebo pasivní.

  • Aktivní zádržný systém má bezpečnostní pásy (popruhy), jež vedou okolo ramen dítěte, pasu a mezi jeho nohy, a tak brání tomu, aby dítě ze židličky vypadlo. Současně by měla být přítomna pojistka proti rozepnutí ze strany dítěte. Vhodné také je, pokud je lze nastavit podle toho, jak dítě roste.
  • Pasivní zádržný systém u stoličky na krmení zahrnuje bezpečnostní prvky jako jsou boční opěrky, přední pultík a přihrádka mezi nohama dítěte.

Otázky při výběru jídelní židličky

Jakou jídelní židličku od narození?

Polohovací jídelní židlička je vhodná pro děti už od narození. Musí mít polohovatelné křesílko, do kterého lze dítě uložit ještě tehdy, kdy nedokáže samo sedět, aniž by to mělo negativní vliv na páteř.

Jak dlouho vydrží rostoucí jídelní židlička?

Rostoucí jídelní židlička může růst s dítětem již od narození, nebo od zhruba 6 měsíců. Rozdíl je v tom, že pro miminko je nezbytné potřebné polstrování a možnost polohování. Taková rostoucí židle vydrží maximálně do 3 let, respektive zhruba 15 kg. Rostoucí židle pro starší děti mají vyšší nosnost (klidně až 60 nebo 100 kg), odnímatelný pult a praktickou konstrukci, kterou využijí i mnohem starší děti.

Jak se liší cestovní jídelní židlička?

Cestovní krmící židlička je obvykle ve skládací a kompaktní variantě, aby zabrala co nejméně místa na cestách. Praktičtější je pak podsedák na židli pro děti. Ve variantě se dvou až pětibodovým upínacím pásem lze použít i pro menší děti. Starší děti od 2 let mohou využít dětský sedák na židli nejen při cestování, návštěvě restaurací, ale i jako náhradu klasické jídelní židličky.

Jaké jsou nejlepší značky jídelních židliček pro děti?

Mezi nejoblíbenější značky a výrobce dětských jídelních židliček patří Chicco, Kinderkraft, Zopa, Peg-Perégo, Cam, Caretero, nebo také Joie.