Nejlepší kontaktní grily 2024

TOP 3 kontaktní grily

Tefal Optigrill+ GC712D34

DeLonghi CGH 1020D

Bosch TFB 3302 V

Vítěz testu našeho srovnání kontaktních grilů. Gril má 6 programů pro přípravu různých potravin, indikátor propečení nebo automatické měření tloušťky.Kontaktní gril s výměnnými deskami disponuje 2 sadami plotýnek, grilovacím roštem a grilovací deskou. Pro každou plotýnku má vlastní termostat a je v provedení 3v1.Jednoduchý a levný kontaktní gril 3v1 od renomovaného výrobce. Grilu nechybí regulace teploty, nepřilnavá úprava desek i možnost jejich vyjmutí pro snadné mytí v myčce.
+ Snadné grilování se skvělými výsledky, inovativní funkce, velmi kvalitní kontaktní gril+ Teplotní sonda součástí balení, 6 přednastavených programů grilování, manuální časovač+ Výměnné plotýnky, 2 nezávislé termostaty, funkce zatáhnutí a časovač
- Bez provedení 3v1- Vyšší hmotnost 8 kg- Kratší přívodní kabel

Orientační Cena
3 230 Kč

Orientační Cena
4 199 Kč

Orientační Cena
1 189 Kč

Pokud hledáte domácí gril do kuchyně či na balkon, elektrický gril je ta pravá volba. Kontaktní kuchyňský gril rychle zapeče váš oblíbený pokrm zespodu i svrchu, a to bez kouře. Doporučujeme zvolit kontaktní gril s výměnnými deskami, který si vás získá variabilitou použití, ať už máte chuť na maso, panini nebo palačinky. S přípravou mohou pomoci přednastavené programy. Gril se udržuje velmi jednoduše a manipulace je taktéž snadná. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší kontaktní grily pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší elektrické kontaktní grily (Test 2024)

VzhledModelPříkonVelikost grilovací plochyRegulace teplotyProvedení 3v1ČasovačHmotnostDostupnost
Tefal Optigrill+ GC712D34 recenze a testTefal Optigrill+ GC712D342000 W32 x 22 cmAnoNeAutomatický5,6 kg
Catler GR 7010 Smart recenze a testCatler GR 7010 Smart2000 W34 x 24,5 cmAnoAnoAno8 kg
DeLonghi CGH 1020D recenze a testDeLonghi CGH 1020D2000 W37 x 23 cmAnoAnoAno6,9 kg
Bosch TFB 3302 V recenze a testBosch TFB 3302 V1800 W31 x 22 cmAnoAnoNe3,9 kg
Tefal Compact 600 Classic recenze a testTefal Compact 600 Classic2000 W30 x 20 cmAnoNeNe4,1 kg
Tescoma President 909120 recenze a testTescoma President 9091202000 W-AnoAnoAno5,8 kg
Sage BGR820 recenze a testSage BGR8202400 W34 x 26 cmAnoAnoAno8,76 kg
Livington Low Fat Gril recenze a testLivington Low Fat Gril900 W-NeNeNe1,8 kg

Zobrazit celou nabídku

Recenze kontaktních grilů

Tefal Optigrill+ GC712D34

Tefal Optigrill+ GC712D34 recenze a test

Kontaktní gril Tefal Optigrill+ GC712D34 má dobrý poměr cena/výkon a je vybaven inovativními funkcemi, pro které je velice oblíbený. Stal se vítězem testu našeho srovnání a rovněž obdržel několik ocenění Produkt roku, která udělují samotní spotřebitelé. Má standardní příkon a grilovací plocha je středně velká, zvládne obsloužit najednou 2 až 4 osoby. Vyniká 6 automatickými programy a indikátorem propečení. Velice snadno díky tomu připravíte například hamburger, sendviče, klobásy, čerstvá masa nebo i ryby. Zkušenosti uživatelů se shodují, že grilování je díky programům velice snadné a výsledky ugrilovaných pokrmů perfektní.

+ Snadné grilování se skvělými výsledky, inovativní funkce, velmi kvalitní kontaktní gril
Bez provedení 3v1

Catler GR 7010 Smart

Catler GR 7010 Smart recenze a test

Kontaktní gril 3v1 Catler GR 7010 Smart se řadí mezi kvalitní a velmi dobře vybavené grily. Smart provedení odkazuje na 6 přednastavených programů, díky kterým zvládne výborně ugrilovat většinu potravin i naprostý laik. Pro pokročilejší uživatele přidává výrobce teplotní sondu pro přesné hlídání teploty uvnitř masa. Velmi praktickou funkcí je také zabudovaný manuální časovač, který lze využít nehledě na přednastavené programy. Grilovací desky mají vícevrstvý uhlíkový povrch MagmaTec 3, který je hlavně odolnější proti oděru a je nepřilnavý, což potvrzují i zkušenosti spotřebitelů.

+ Teplotní sonda součástí balení, 6 přednastavených programů grilování, manuální časovač
Vyšší hmotnost 8 kg

DeLonghi CGH 1020D

DeLonghi CGH 1020D recenze a test

Kontaktní gril s výměnnými deskami DeLonghi CGH 1020D je podle mnoha pozitivních recenzí hodnocen spotřebiteli jako velmi kvalitní až profesionální kontaktní gril. Má větší grilovací plochu, dostatek výkonu a mnoho funkcí, které pozitivně ovlivňují zážitek z grilování. Jeho součástí jsou dvě sady plotýnek – ploché a žebrované, ke kterým navíc výrobce přibaluje praktickou škrabku. Další sadu plotýnek, na vafle, je možné dodatečně dokoupit. Dobře hodnocená je funkce na zatáhnutí masa, dále elektronické ovládání teploty nebo termostat. Výtky naopak směřují na krátký napájecí kabel, který vás může při grilování omezovat.

+ Výměnné plotýnky, 2 nezávislé termostaty, funkce zatáhnutí a časovač
Kratší přívodní kabel

Bosch TFB 3302 V

Bosch TFB 3302 V recenze a test

Kontaktní gril 3v1 Bosch TFB 3302 V je levný, avšak kvalitní a od renomovaného výrobce. Je ideálním grilem pro nenáročné spotřebitele, které ke grilování nepotřebují automatické programy a další pokročilé funkce. Nejdůležitější funkci, regulaci teploty, tento gril má a navíc je v provedení 3v1, takže jej lze plně rozevřít pro možnost grilování na obou plotýnkách. Má nízkou hmotnost a celkově kompaktní rozměry, což má za důsledek absenci integrované nádobky na odkapávající tuk (dá se vyřešit položením talířku). Samozřejmostí je nepřilnavá úprava povrchu nebo možnost grilovací plochy snadno vyjmout a umýt je v myčce nádobí.

+ Výborný poměr cena/výkon, plynulá regulace teploty, provedení 3v1
Bez nádobky na odkapávající tuk

Tefal Compact 600 Classic

Tefal Compact 600 Classic recenze a test

Elektrický kontaktní gril Tefal Compact 600 Classic GC305012 je ideální jako gril do kuchyně tak jako gril na balkon. Má středně velkou velikost grilovací plochy a zcela dostačující příkon 2000 W. Jedná se o jednoduchou verzi grilu od ověřeného výrobce, nechybí možnost regulace teploty, avšak postrádá časovač nebo display. Oproti jiným základním modelům má však integrovanou misku na odkapávající šťávu a samozřejmě i vyndavací plotýnky pro snadnější čištění. Spotřebitelé jej ve stovkách recenzích hodnotí jako perfektní, kvalitní a zcela dostačující pro běžné grilování.

+ Kvalitní kontaktní gril, jednoduché ovládání, integrovaná odkapávací miska
Bez časovače

Tescoma President 909120

Tescoma President 909120 recenze a test

Kuchyňský kontaktní gril 3v1 Tescoma President 909120 je v provedení 3v1, lze jej použít k zapékání, grilování i ke grilování s horním ohřevem. Dle svých zkušeností oceňují uživatelé nižší hmotnost 5,8 kg, jednoduché ovládání, a hlavně pak jeho všestrannost. Integrovaný časovač je při grilování velmi praktický, a navíc se velkým otočným ovladačem snadno nastavuje. Horní desku lze nastavit v 5 ti polohách podle velikosti grilovaného pokrmu, desky mají antiadhezní povlak a dají se pro snadnější údržbu vyndat.

+ Snadno nastavitelná horní deska, integrovaný časovač, provedení 3v1
Výrobce neuvádí rozměry grilovací plochy

Sage BGR820

Sage BGR820 recenze a test

Zapékací gril Sage BGR820 patří mezi velmi kvalitní kontaktní grily, což dokládá i jeho vyšší hmotnost, která je jedinou menší nevýhodou. Oproti podobným grilům má vyšší příkon 2400 W i nadstandardní velikost grilovacích ploch. Zcela unikátní je svou technologií Senzor Element IQ, kdy senzory v grilovacích deskách hlídají pokles teploty, která je následně v dané oblasti vyrovnávána. Další unikátností je nastavitelný sklon spodní grilovací desky, který umožňuje lepší odvod tuku do integrované záchytné misky. Desky mají nepřilnavý povrch Quantanium a je možné je vyndat i zaměnit spodní s horní.

+ Technologie Senzor Element IQ, velký výkon topných těles, důmyslné detaily
Vyšší hmotnost 8,76 kg

Livington Low Fat Gril

Livington Low Fat Gril recenze a test

Domácí kompaktní gril Livington Low Fat Gril je mezi značnou částí spotřebitelů znám z TV reklam a navzdory jeho nízké ceně má desítky pozitivních recenzí. Jeho největší výhodou je nízká cena, která se však podle zkušeností neodráží na kvalitě. Má nepřilnavý povrch složený z titanu, keramiky a mědi, díky kterému je údajně možné grilovat bez použití tuku. Povrch se také snadno čistí a není tak náchylný na poškrábání, jako je tomu u teflonu. Má menší příkon a nedisponuje žádnými přidanými funkcemi, určen je tedy primárně pro nenáročné spotřebitele. Výhodou je však jeho hmotnost pouze 1,8 kg, velmi snadno se proto přenáší.

+ Nízká pořizovací cena, grilovací plochy s Ti-Ceram povlakem, snadná manipulace
Žádné nadstandardní funkce

Nejprodávanější kontaktní grily na trhu

Mezi nejprodávanější kontaktní grily patří Tefal a Delonghi, které se zároveň řadí mezi nejlepší jak podle recenzí spotřebitelů, tak i nezávislého porovnání. Velmi oblíbené jsou také kontaktní grily Catler, Sage nebo Tescoma. Pro svou nízkou cenu a ucházející kvalitu jsou vyhledávané grily Silvercrest, které prodává řetězec Lidl. V akci kontaktní grily můžete koupit i v obchodech typu Kaufland, Albert nebo Penny. Jedná se však obvykle o neznačkové kontaktní grily, což jim však mnoho neubírá na jejich oblíbenosti.

Panini gril, maso, toasty – 3v1

Kontaktní gril 3v1 zajistí večeři pro milovníky masa, toustů i panini, je všestranný a víceúčelový. Oproti běžným nabízí několik poloh grilování.

  • Kontaktní pozice grilu – Základní poloha, kterou jsou vybaveny všechny kontaktní grily. Horní deska grilu se dotýká pokrmu, díky čemuž dochází k zapékání (desky tlačí pokrm k sobě). Zapékací gril se používá k přípravě toastů, panini či mexické quesadilly.
  • Otevřená pozice grilu – Touto polohou jsou vybaveny kontaktní grily s nastavitelným horním víkem, které se při této přípravě nedotýká pokrmu. Ze spodní strany probíhá grilování, zatímco horní polovina grilu jídlo ohřívá podobně jako v troubě.
  • BBQ pozice grilu – Tyto kontaktní grily lze plně rozložit na dvě plnohodnotné grilovací plochy. Znamená to, že z grilu po otevření vznikne velká grilovací plocha. Využije ji hlavně větší skupina lidí a účinně nahradí zahradní gril. Při tomto použití jsou suroviny grilovány jen z jedné strany.

Jak vybrat kontaktní gril

Kontaktní gril je obvykle malým a spíše doplňkovým spotřebičem. Koupě toho správného modelu však může ušetřit spoustu času a nervů, a navíc si skvěle pochutnáte. Důležitá je velikost grilovací plochy, respektive pro kolik osob budete jídlo většinou připravovat. Neméně důležitý je příkon spotřebiče a hmotnost určí, jak se vám s grilem bude manipulovat. Materiál a celkové provedení grilu napoví, jak dlouho vám bude sloužit. Programy a funkce zvyšují komfort při grilování či zapékání a mohou váš výběr výrazně ovlivnit.

Typy elektrických grilů

Elektrické grily se rozdělují na tři základní typy podle způsobu ohřevu. Liší se také konstrukčně a velikostí.

Kontaktní gril

Uživatelé ho do svých domácností pořizují nejčastěji. K přípravě pokrmu dochází díky kontaktnímu grilování, kdy putuje ohřev ze spodní i vrchní strany zároveň. Pokrm tak není nutné nijak otáčet. Elektrický kontaktní gril se prodává v různých velikostech a s různými funkcemi. Některé modely je možné rozložit, čímž vznikne velká grilovací plocha. Narazit můžete také na možnost nastavení výšky vrchní grilovací desky. Pokrm tak může, nebo naopak nemusí být v kontaktu s rozpálenou deskou. Výhodou tohoto typu je jeho skladnost, jednoduchost používání, absence kouře a také jeho multifunkčnost.

  • Volný horní příklop – Grilovací plocha dolehne na pokrm vodorovně, díky čemuž je propečen rovnoměrně a například sendviče se nerozjíždí. Lze na něm nastavit výšku v závislosti na tloušťce masa a u některých modelů lze konstrukci rozevřít a grilovat na obou deskách.
  • Pevný horní příklop – Je levnější variantou. Vrchní deska je pantem pevně spojena se spodní, je tedy ve tvaru písmene “V”. Vrchní deska nedolehne na pokrm vodorovně, jednotlivé suroviny mohou ze sendviče vyjíždět a pokrm nemusí být propečen rovnoměrně.

Stolní gril

Liší se způsobem ohřevu. Ohřev putuje do pokrmu pouze zespodu, nenajdete na něm vrchní příklopnou desku. Grilovací plocha je však větší, takže na něm připravíte větší množství jídla najednou. Poslouží jako náhrada velkého venkovního grilu nejen na zahradě či balkoně, ale při sychravém počasí jej lze použít i doma. K dostání jsou různé druhy grilovací plochy, nejčastěji však hladké nebo žebrované. Prioritní vlastností je velikost grilovací plochy, která závisí na požadovaném množství pokrmů podle počtu osob. Výhodou grilu je právě velikost, snadná údržba, skladnost a příznivá cena.

Raclette gril

Jde o elektrický stolní gril se speciálními grilovacími pánvičkami. Slouží k přípravě švýcarského pokrmu raclette. Hlavní surovinou pro raclette je stejnojmenný sýr, který se na grilu zahřeje. Grilovat lze cokoliv, například maso, brambory nebo zelenina. Gril má dvě patra, na vrchní grilovací ploše lze grilovat jako na běžném stolním grilu a do spodního patra se umístí pánvičky s ostatními zvolenými surovinami. Gril je často vybaven více druhy grilovacích ploch, hladkou, žebrovanou i kamennou. Raclette gril je ideální volbou pro netradiční přípravu pokrmů s přáteli.

Parametry elektrických grilů

Před pořízením kontaktního grilu si zodpovězte hlavní otázky. Díky nim vyberete gril do kuchyně s odpovídající velikostí a vhodnou délkou přívodního kabelu.

  • Jaké množství pokrmů budete nejčastěji připravovat, respektive pro kolik osob?
  • Jak často budete domácí gril využívat?
  • Kde budete gril používat? Doma či venku?
  • Jaké máte možnosti pro uskladnění grilu?

Příkon grilu

Závisí na něm rychlost zahřátí grilu a rychlost přípravy pokrmu. Příkon se uvádí ve wattech (W), popřípadě v kilowattech (kW). Nejčastěji narazíte na hodnoty od 1000 do 2400 W. Čím vyšší hodnota je, tím rychleji bude gril připraven ke grilování. Gril s vyšším příkonem generuje vyšší teplotu a pokrm je rychleji připraven. Není však nutné pořizovat gril s nejvyšším příkonem, 2000 W pro grilování většině postačí. Naopak slabší přístroj připraví jídlo příliš pomalu a může se stát, že nepropeče maso správně a sendviče nebudou křupavé, ale spíše rozmočené.

Hmotnost grilu

Hmotnost je u kontaktních grilů o něco vyšší než u stolních grilů kvůli dvěma grilovacím plochám. Je důležitá, pokud budete gril častěji přenášet. Pokud bude mít gril své stálé místo, informace o hmotnosti nehraje velkou roli. Narazíte na menší grily s hmotností okolo 2,5 kg, na střední vážící 5-6 kg a na grily s většími rozměry vážící až 10 kg.

Grilovací plocha

Vždy sledujte její uváděné rozměry. Velikost vybírejte podle toho, pro kolik lidí budete pokrm připravovat. Příprava jídel na příliš malém grilu způsobí, že budou strávníci čekat delší dobu.

  • Grilovací plocha okolo 500 cm2 – Malý gril pro přípravu 2 porcí najednou. Hodí se pro malé domácnosti, na chalupu či na cesty.
  • Střední plocha 700 až 1000 cm2 – Připravovat na ní budete moci pokrmy až pro 4 strávníky.
  • Velký gril s grilovací plochou 1600–1800 cm2 – Je nutností pro přípravy jídel pro větší skupinu lidí. Čím větší grilovací plocha, tím vyšší je také cena grilu.

Materiál grilovací plochy

Je velmi důležitou vlastností. Určuje, jak se vám bude pokrm připravovat, jak snadná bude údržba a také jak dlouho vám bude gril sloužit. U grilů s nižší pořizovací cenou často dochází k rychlému opotřebení a jídlo se začne připalovat k povrchu.

  • Hliník – Výhodou je dobrá vodivost tepla a možnost připravit na něm cokoliv. Není však tolik odolným materiálem. Používá se často pro konstrukci plotýnky, ne však pro povrchovou úpravu.
  • Litina – Výrobci grilů po ní sáhnou nejčastěji, kvůli odolnosti a skvělé vodivosti tepla. Dále se upravuje její povrch pro vyšší nepřilnavost.
  • Teflon – Oblíbený materiál s nepřilnavým povrchem. Aby vydržel déle, neměly by se při obracení pokrmů používat kovové nástroje, které jej velmi snadno poškrábou. Je nejčastějším materiálem pro povrchovou úpravu grilovacích desek.
  • Keramika – Vyniká snadnou údržbou a pro přípravu jídel na ní není nutné používat téměř žádný tuk. Povrch je nepřilnavý a mohou se používat kovové obracečky, neboť keramika není náchylná k poškrábání. Nevýhodou je vyšší křehkost, a tedy vyšší šance rozbití.
  • Kámen – Přírodní kamenné desky se používají hlavně u stolních a raclette grilů. Jsou ideální pro přípravu steaků a nevýhodou je delší zahřívání. Dobře ale drží teplo a není třeba použití tuku.

Typy grilovací plochy

Kuchyňský gril může být vybaven různými typy grilovacích desek. Kontaktní gril s výměnnými deskami vyniká svou multifunkčností a mytí jednotlivých desek je snazší než u modelů, kde jsou desky na pevno.

  • Žebrované desky – Je jimi vybaven každý gril. Na mase a zelenině vytvoří pruhy typické pro grilování a zajistí dokonalé propečení masa. Přebytečná šťáva odtéká pryč. Žebrování může být užší s menšími mezerami nebo širší s velkými mezerami. Žebrování je také typické pro panini gril.
  • Hladké desky – Oceníte je při přípravě palačinek, omelet, zeleniny, ale i masa či sýrů.
  • Vaflovací desky – Poznáte je podle mřížovaného žebrování. Nebývají součástí grilu, ale ke grilům s vyndavacími deskami se dají mnohdy dokoupit.

Automatické programy

Pokud na grilu nebudete šetřit, najdete na něm také programy, které přípravu pokrmu zdokonalí a zjednoduší. Programy jsou přednastaveny podle druhu pokrmů, jako například steaky, hamburgery, ryby, klobásy či zelenina. Gril automaticky přizpůsobí čas a teplotu při grilování.

Regulace teploty

Pokud gril přednastavenými programy vybaven není, je možné nastavit teplotu ručně díky regulaci. Některé grily disponují také plynulou regulací a sofistikované modely vynikají možností nastavit teplotu každé desky zvlášť. Při funkci BBQ tak můžete na jedné desce grilovat maso a na druhé zeleninu s nižší teplotou.

Funkce a vybavení

  • Optigrill – Grily od firmy Tefal změří tloušťku masa i počet porcí a podle toho nastaví potřebný čas a teplotu k přípravě pokrmu.
  • Časovač – Díky němu budete mít pokrmy více po kontrolou a nespálíte je. Gril vás po uplynutí nastaveného času může upozornit zvukovou signalizací, nebo se automaticky vypne.
  • Odkapávací nádobka na tuk – Je určena pro zachytávání šťávy z masa, zeleniny a zbývajícího tuku. Okolí grilu tak není znečištěné, což zvyšuje komfort při údržbě. Nádobka je umístěna pod grilovací plochou, která je mírně naklopená. U většiny grilů je vysouvací a dá se snadno vyprázdnit a umýt.
  • Protiskluzové nožičky – Zvyšují bezpečnost a usnadňují obsluhu.
  • Signalizace – Světýlko ukáže, kdy se gril nahřívá a kdy je připraven na vložení pokrmu. Některé grily používají i zvukovou signalizaci.
  • Digitální displej – Zobrazuje délku pečení, nastavené hodnoty nebo čas. Vždy zvyšuje komfort grilování a přehlednost.

Výrobci kontaktních grilů

Na českém trhu narazíte na grily předních světových výrobců, ale i na levné a spolehlivé modely méně známých značek.

Kontaktní grily Tefal

Uznávaný výrobce specializující se nejen na výrobu kuchyňských spotřebičů a nádobí, ale také grilů. Grily jsou známé pro svou kvalitu a vybavenost různými programy. K mání jsou dražší i levnější modely od 2000 Kč. U nejdražších elektrických grilů nechybí intuitivní ovládání.

Kontaktní grily Silvecrest

Kontaktní grily s příznivými cenami prodává obchodní řetězec Lidl. Jejich cena může být velmi nízká od 500 Kč, výkonnější a lépe vybavené modely stojí obvykle do 2000 Kč.

Kontaktní grily Tescoma

Česká značka Tescoma nemá obsáhlou nabídku grilů, obvykle nabízí jeden až dva modely. Populární je kontaktní gril President, který je kvalitní a má také zajímavý poměr cena/výkon.

Kontaktní grily Catler / Kontaktní grily Sage

Kontaktní grily těchto dvou značek patří australskému výrobci Breville, který jednotlivé modely nabízí právě pod těmito značkami. Na našem trhu můžete vybírat z více cenových kategorií, od 2500 Kč do 10000 Kč. Všechny grily těchto značek jsou velmi kvalitní, u dražších grilů můžete narazit na nové inovativní technologie.

Kontaktní grily DeLonghi

Kontaktní grily DeLonghi mají často vyměnitelné grilovací desky a velké množství programů. Koupit můžete levné grily od 1500 Kč, ale i dražší varianty za 10000 Kč.

Kontaktní grily Bosch

Bosch je renomovaná značka napříč celým trhem elektrického zboží, kontaktní grily nevyjímaje. Grily jsou kvalitní a výrobce se zaměřuje hlavně na jednoduché základní modely, které se dají pořídit od 2000 Kč do 4000 Kč.

Kontaktní grily ETA

Česká značka nabízí buďto jednodušší kontaktní grily s příznivými cenami od 1300 Kč nebo vybavené modely s cenou okolo 6000 kč. Kromě kontaktních grilů nabízí také levné stolní i grily s kamennou deskou.

Kontaktní grily Sencor

Výrobce nabízí kontaktní grily se zajímavou nabídkou programů podle druhu pokrmu. Zaujmou také výměnnými deskami a zpravidla dobrým příkonem. Pořídíte je za cenu 1800 až 5000 Kč.

Kontaktní grily ECG

Kompaktní grily od ECG zaujmou nejen možností polohování, ale i výměnou grilovacích desek. Výrobce se zaměřuje hlavně na levné kontaktní grily se základními funkcemi, obvykle má však ve své nabídce i vrcholový model s pokročilými funkcemi.

Otázky k elektrickému grilu

Jaký gril na panini zapékání, toasty a maso?

Pro všestranné použití je nejlepší volbou kontaktní gril 3v1, na kterém můžete zapékat, grilovat i opékat pouze z jedné strany (podle typu na hladké nebo žebrované desce). Ještě variabilnější je kontaktní gril s výměnnými deskami, se kterými snadno připravíte i palačinky či vafle. Desky se po použití snadno vyjmou a dají se umýt.

Je elektrický gril vhodný na balkon?

Na balkon je právě elektrický gril ze všech typů nejvhodnější. Výhodou je jeho skladnost, jednoduchost používání, a především absence kouře, který by při použití klasického grilu na uhlí mohl obtěžovat sousedy. Při použití elektrického grilu se také nenadělá tolik nepořádku a jeho údržba i mytí je velice snadná.

Jak dlouho grilovat na kontaktním grilu?

Každý pokrm vyžaduje jinou dobu grilování. Lepší modely umožňují nastavení vhodného automatického programu podle druhu pokrmu, u jiných lze nastavit rozdílné teploty u každé grilovací desky zvlášť. Dobu grilování ovlivňuje také příkon (výkon grilu) a u masa i intenzita propečení, jakou máte rádi.