Vybíráme nejlepší elektrický gril

Domácí gril na balkón, do kuchyně i na zahradu, který griluje zdravě a bez kouře, to je elektrický gril. Mezi stolními grily se vyskytuje více typů, přesněji raclette, kontaktní a barbecue gril. Od každého typu jsme připravili výběr a dali dohromady nejlepší elektrické grily pro rok 2019, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů. Grily se liší hlavně konstrukcí, druhem nebo velikostí grilovací plochy. Zmíněné parametry budou rozhodující, pokud hledáte konkrétně kuchyňský nebo zahradní gril pro více nebo méně osob.

Nejlepší elektrické grily 2019

VzhledModelKonstrukce 
Tefal GC 305012 UC 600Kontaktní / barbecueVÍCE INFORMACÍ
Catler GR 8012Kontaktní / barbecueVÍCE INFORMACÍ
Philips HD 4467/90Kontaktní / barbecue / troubaVÍCE INFORMACÍ
Tefal GC 600010 XLKontaktní / barbecueVÍCE INFORMACÍ
Catler GR 4011KontaktníVÍCE INFORMACÍ
Steba VG 350BarbecueVÍCE INFORMACÍ
Tefal Optigrill+ GC712D34KontaktníVÍCE INFORMACÍ
ETA Vital 1162 90000Kontaktní / barbecueVÍCE INFORMACÍ
Jata GT 402RacletteVÍCE INFORMACÍ
DeLonghi CGH1012DKontaktní / barbecue / troubaVÍCE INFORMACÍ

Recenze elektrických grilů

Tefal GC 305012 Ultra Compact 600

gril tefal gc305012 recenzeMezi cenově dostupné a nejoblíbenější grily patří kontaktní gril Tefal GC 305012 s žebrovanou plochou o výměře 600cm2. Polohy barbecue a grill umožní přípravu zeleniny i masa a s nepřilnavou hliníkovou deskou je rovněž údržba snadná. Ve výbavě má odkapávací plech nebo termostat se 3 pozicemi, ideální pro přípravu různých druhů jídel.

Pro – Nepřilnavý povrch, nastavitelná teplota, údržba
Proti – Chybí teploměr a časovač

ZJISTIT CENU

Catler GR 8012

gril Catler GR 8012 recenzeK přípravě masa, ryb i sendvičů je vhodný kontaktní gril Catler GR 8012 s dvěma grilovacími deskami. Spodní deska je plochá, horní žebrovaná a nastavitelná. Výhodou je možnost grilování na obou plotýnkách, takže připravíte větší množství pokrmů. Povrch grilu je nepřilnavý a nastavitelné odkapávání do misky usnadní údržbu. Ve výbavě grilu je rovněž časovač a teploměr. Čištění však může být složité, jelikož nelze desky sundat.

Pro – Časovač s teploměrem, velká grilovací plocha
Proti – Nesundavací desky, váha grilu

ZJISTIT CENU

Philips HD 4467/90

gril philips hd4467 recenzeVyšší teploty zvládne stolní gril Philips HD 4467/90, díky kterému už nebude vaše maso vysušené. Gril má v celku široký rozsah nastavení teploty (70-230 stupňů), s žebrovanou grilovací deskou. Využít můžete více poloh jako grill, barbecue, s uzavřeným víkem nebo troubu na přípravu sýrů. Ve výbavě grilu nenajdete teploměr, zato má protiskluzové podložky pro větší stabilitu nebo nepřilnavý povrch plotýnky.

Pro – Více poloh grilu, nastavitelná teplota
Proti – Hliníkové desky

ZJISTIT CENU

Tefal GC 600010 XL

gril tefal gc600010 recenzeStolní gril Tefal GC 600010 je vhodný pro přípravu většího objemu pokrmů, ideálně pro více osob. Tomu odpovídá i velká grilovací plocha o výměře 800cm2, přitom je gril relativně lehký. Snadné manipulaci napomáhá rovněž chlazené držadlo. Povrch z teflonu a odkapávací plech zajistí snadnou přípravu i údržbu a s regulovatelnou teplotou zvládne steak, ryby i zeleninu.

Pro – Velká pracovní plocha, snadná manipulace
Proti – Nelze zafixovat horní víko

ZJISTIT CENU

Catler GR 4011

gril catler gr4011 recenzeDalší stolní gril, který zvládne kromě steaků nebo zeleniny také toasty, je Catler GR 4011. Přesto že má dvě žebrované plochy, grilování je možné pouze na jedné z nich. Teflonový povrch zajišťuje nepřilnavost a ve výbavě je mimo jiné čistící škrabka určená přímo pro žebrovaný typ desky. Samotné desky ovšem sundat nelze a mezi mínusy lze řadit rovněž malý rozsah nastavitelnosti teploty. Výhodou je indikace nahřátí grilovacích desek nebo odkapávací miska kterou lze vyjmout.

Pro – Teploměr a termostat, čistící škrabka
Proti – Rozsah nastavitelné teploty, grilování jen na jedné desce

ZJISTIT CENU

Steba VG 350

gril steba vg 350 recenzeSteba VG 350 patří mezi stojící grily, který najde využití jako zahradní gril, a to i díky své velké grilovací ploše, místu na odkládání nebo konstrukčním možnostem (gril lze použít i bez stojanu). Materiál desky je z masivní litiny, která má nepřilnavý povrch a zapuštěné topné těleso. Přípravu pokrmů urychlíte i díky aluminiovému poklopu, se kterým dosáhnete teploty kolem 250 stupňů. Ve výbavě nechybí termostat nebo třeba nádoba na tuk. Steba VG 350 je také vítězem Testmagazin Sehr Gut z června 2011.

Pro – Stolní i stojící gril, vítěz testu, grilovací plocha
Proti – Poklop není odklápěcí

ZJISTIT CENU

Tefal Optigrill+ GC712D34

gril tefal optigrill gc712d34 recenzeOproti jiným kontaktním grilům ve výběru má Tefal Optigrill+ GC712D34 bohatou výbavu funkcí, mezi kterými najdete například 6 programů a to hamburger, drůbež, panini/tousty, červené maso, ryby a klobásy. Díky programu si sám reguluje teplotu a čas přípravy v závislosti na rozměrech porce. Signalizace také informuje o fázi rare, medium a well-done. Povrch grilovací desky je žebrovaný a odkapávací miska se postará o přebytečný tuk. Grilovací plochy jsou navíc sundavací a lze je snadněji čistit, například v myčce.

Pro – Programy na grilování, čištění a údržba
Proti – Hliníkové pláty, krátký připojovací kabel

ZJISTIT CENU

ETA Vital 1162 90000

gril eta vital 1162 90000 recenzeElektrický gril ETA Vital 1162 90000 disponuje velkou grilovací plochou a rovněž vyměnitelnými deskami v závislosti na připravovaném jídlu a stylu přípravy. Pro rychlou přípravu je zde mřížková slitinová deska, pro pomalou zase kamenná deska. Ve výbavě je také tácek, který se postará o odtok tuku nebo vody a brání tak vysoušení nebo připalování.

Pro – Kamenná deska, termostat, velikost plochy
Proti – Nahřívá se delší dobu

ZJISTIT CENU

Jata GT 402

gril jata gt402 recenzeZástupcem rakletových grilů je Jata GT 402, se kterým připravíte sýr raclette, ale také maso nebo zeleninu. Zajímavostí tohoto grilu je ručně vyráběná deska z terakotové hlíny. Mezi její vlastnosti lze zařadit vysokou sálavost, vhodnou pro přípravu i zachování teploty nebo velkou odolnost proti poškrábání (lze na ní krájet). Součástí grilu jsou 4 pánvičky na zapékání a desku lze také vyjmout a snadněji vyčistit.

Pro – Ručně vyráběná a odolná deska, malá hmotnost
Proti – Křehkost desky

ZJISTIT CENU

DeLonghi CGH1012D

gril delonghi cgh1012d recenzePokud hledáte multifunkční gril pro přípravu ve více polohách, pak je multigril DeLonghi CGH1012D optimální volba. Lze ho nastavit jako barbecue, kontaktní gril nebo troubu. Součástí grilu jsou dvě desky, jedna žebrovaná a druhá plochá, přičemž lze grilovat v horizontální poloze na obou deskách. To, že jde o moderní gril dosvědčuje LCD panel s informacemi o teplotě, možnostmi ji regulovat, a to dokonce zvlášť pro každou desku. Desky je možné vyjmout a rovněž lze pořídit speciální desku na wafle.

Pro – Počet grilovacích poloh, mobilní aplikace, velká plocha
Proti – Tlačítka z plastu, délka napájecího kabelu

ZJISTIT CENU

Jak vybrat elektrický gril

Při výběru elektrického grilu bude zásadní hlavně typ grilu, jelikož je každý vhodný na jiný druh přípravy. Velkou roli má rovněž velikost grilovací plochy určující, jak velký gril potřebujete v závislosti na tom, pro kolik osob bude nejčastěji příprava probíhat.

Typ

Barbecue gril

Otevřené grily představují naprostý základ a mezi jejich hlavní charakteristiku patří jedna hlavní grilovací plocha. Barbecue gril lze využít v bytě i na zahradě a zvládne připravit maso nebo zeleninu.

Kontaktní gril

Kontaktní grily mají grilovací plochy z obou stran a díky tomu najdou v kuchyni širší využití. Lze v nich také zapékat tousty, panini, stejně tak jako rychle připravit šťavnatý steak. Některé kontaktní grily se rovněž otevřít a získat tak jeden velký klasický otevřený gril.

Raclette gril

Jinak také označovaný jako víceúčelový gril. Jde hlavně o otevřené grily s oddělenými grilovacími mističkami nebo spojující několik grilovacích ploch. Další charakteristikou jsou dvě patra pro přípravu různých jídel.

Grilovací plocha

Jednotlivé grily se liší rovněž materiálem a druhem svých roštů, tedy grilovacích ploch. Mezi nejběžnější patří teflonové s nepřilnavou úpravou vynikající rychlostí náhřevu a údržbou. Lze se setkat i s litinovým základem nebo kamennými deskami, ovšem ty se obvykle nahřívají delší dobu.

Parametry a funkce

Příkon a výkon grilu napoví mj. o rychlosti náhřevu. Věnovat pozornost byste měli i výbavě a funkcím, například přítomnosti termostatu pro regulaci teploty.