Vybíráme nejlepší elektronickou cigaretu

Top 3 e-cigarety

Joyetech eGo AIO

SMOK Vape Pen 22

Joyetech TEROS

Legendární elektronická cigareta, která vyniká jednoduchým ovládáním a speciálně tvarovaným náustkem, určena je pro MTL.E-cigareta s výborným poměrem cena/výkon určena pro DL potahování. Její vysoký výkon 50 W zajistí velké množství páry při stále kompaktních rozměrech.Oblíbená malá elektronická cigareta v provedení podu s výměnnými cartridgemi. Potěší automatickým spínáním a vhodností k použití nic salt e-liquidů.
+ Jednoduchá a bytelná, dětská pojistka, dostačující baterie+ Výborný poměr cena/výkon, malé rozměry, snadná obsluha i údržba+ Originální design, velice snadné ovládání i údržba, kvalitní a kompaktní zpracování
- Sklíčko v případě rozbití nelze vyměnit- Občas protéká e-liquid- Menší kapacita baterie

Orientační Cena
399 Kč

Orientační Cena
448 Kč

Orientační Cena
549 Kč

Elektronické cigarety jsou na trhu již řadu let a za tu dobu si získaly mnoho zákazníků, kteří stále přibývají. Jejich nespornou výhodou je nejen méně škodlivé kouření, ale i řada dostupných příchutí (e-liquidů), které tento zlozvyk zpříjemňují. Dle intenzity závislosti na nikotinu si uživatelé mohou vybrat náplň zcela bez něj, nebo až s 20 mg. Na výběr je i nespočet provedení e-cigaret, od jednorázových, až po sofistikované modely pro opravdové fajnšmekry. Nejpopulárnější jsou však takzvané startovací AIO, neboli all in one e-cigarety, které jsou uživatelsky nenáročné a také finančně dostupné. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší elektronické cigarety pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší elektronické cigarety (Test 2024)

VzhledModelBaterieKapacita clearomizéruStyl potahováníRozměry zařízeníOdpor žhavící hlavyVýstupní výkonDostupnost
Joyetech eGo AIO recenze a testJoyetech eGo AIO1500 mAh2 mlMTL118 x 19 mm0,6 Ω15W - 28W
aSpire Nautilus AIO recenze a testaSpire Nautilus AIO1000 mAh4,5 mlMTL87,5 x 37 x 21 mm1,8 Ω12W
SMOK Vape Pen 22 recenze a testSMOK Vape Pen 221650 mAh2 mlDL105 x 22 mm0,3 Ω50 W
Aramax Power recenze a testAramax Power5000 mAh5 mlDL150 x 28 mm0,14 Ω55 W
Joyetech TEROS recenze a testJoyetech TEROS480 mAh2 mlMTL90 x 29 x 12 mm0,5 Ω8 W
Joyetech EXCEED BOX Full Kit recenze a testJoyetech EXCEED BOX Full Kit3000 mAh2 ml / 3,5 mlMTL i DL25 x 41 x 67 mm0,5 Ω / 1,2 Ω50 W
SMOK Stick M17 recenze a testSMOK Stick M171300 mAh2 mlMTL i DL130,65 x 17,5 mm0,5 Ω - 1,0 Ω-
Joyetech eGo AIO D22 XL recenze a testJoyetech eGo AIO D22 XL2300 mAh4 mlMTL i DL106,5 x 22 mm0,6 Ω15W - 28W
Aramax Vaping Pen recenze a testAramax Vaping Pen900 mAh2 mlMTL169 x14 mm1,8 Ω6,8 W
Joyetech eGo AIO ECO recenze a testJoyetech eGo AIO ECO650 mAh1,2 mlMTL113 x 14 mm0,5 Ω6,8 W

Zobrazit celou nabídku

Recenze elektronických cigaret

Joyetech eGo AIO

Joyetech eGo AIO recenze a test

Elektronická cigareta Joyetech eGo AIO je typická svým jednoduchým ovládáním a systémem potahování z úst do plic, který je nejvíce podobný klasickému šlukování cigarety. Tato vapovačka je vhodná i pro naprosté začátečníky. Od ostatních se liší přidanou bezpečnostní pojistkou, LED barevným podsvícením a speciálně tvarovaným náustkem, který zabraňuje uvolnění e-liquidu do úst. Kapacita baterie činí 1500 mAh, což plně stačí pro kuřáky, kteří denně vykouří přibližně 10 cigaret. Napájení integrované baterie je řešeno micro USB konektorem a prostor pro e-liquid má objem 2 mililitry.

+ Jednoduchá a bytelná, dětská pojistka, dostačující baterie
Sklíčko v případě rozbití nelze vyměnit

aSpire Nautilus AIO

aSpire Nautilus AIO recenze a test

E-cigareta aSpire Nautilus AIO vyniká svými malými rozměry, pohodlně vleze do ruky a není problém ji kdykoliv schovat do kapsy či kabelky. Objem baterie je 1 000 mAh a je plně dostačující především pro začínající a příležitostné kuřáky. Tomu odpovídá i systém jejího používání, který je z pusy do plic, neboli Mouth to Lung (MTL). Objem cartridge na e-liquid je nadprůměrných 4,5 ml a odpor žhavící hlavy činí 1,8Ω. Cartridge mají vyměnitelnou žhavící hlavu, a tak po jejím dosloužení stačí vyměnit pouze ji, což je ekologičtější a levnější řešení.

+ Kompaktní design, cartridge s vysokým objemem
Menší plnící otvory

SMOK Vape Pen 22

SMOK Vape Pen 22 recenze a test

Vape cigareta SMOK Vape Pen 22 je vzhledem k automaticky nastavitelnému výkonu a odporu vhodná jak pro začínající, tak zkušené e-kuřáky. Integrovaná baterie o kapacitě 1 650 mAh odpovídá 10 až 15 cigaretám denně a samozřejmě má ochranu před zkratem a přehřátím. Inhalace páry se pak provádí způsobem Direct Lung, neboli přímým potahem do plic. Vyniká poměrem cena/výkon, má standardní 2 ml clearomizér na e-liquid a příjemně potěší i její nevelké rozměry. Oblíbená je i jedinci začínajícími s technikou cloudchasing, což není nic jiného než tvorba velkého množství páry.

+ Výborný poměr cena/výkon, malé rozměry, snadná obsluha i údržba
Občas protéká e-liquid

Aramax Power

Aramax Power recenze a test

Elektronická cigareta Aramax Power je velice výkonným modelem určeným pro přímý potah do plic – DL. Vyniká zejména svou vysokou kapacitou baterie 5 000 mAh i vysokým výstupním výkonem 55 W, čemuž také odpovídá vyšší spotřeba e-liquidu. Výrobce tomu však přizpůsobil i objem clearomizéru, který má sice standardně 2 mililitry, nechá se ovšem odstraněním limiteru jednoduše zvětšit na 5 ml. Spotřebitelé často zmiňují výborné podání chuti, ale i dlouhou výdrž žhavících hlav, což jistě potěší. Vše je vykoupeno většími rozměry, které odpovídají výše popsaným parametrům a se kterými je zkrátka nutné počítat.

+ Vysoká kapacita baterie, 5 ml tank na e-liquid
Velké rozměry

Joyetech TEROS

Joyetech TEROS recenze a test

E-cigareta Joyetech TEROS je povedeným typem all in one, tedy všeho v jednom. Kovové a elegantní tělo e-cigarety schovává integrovanou baterii o kapacitě 480 mAh, která odpovídá až 200 potahům. Má automatické spínání aktivované potahem, díky kterému je používání autentické a velmi snadné. Uživatelé kladně hodnotí snadné boční plnění velkým otvorem, rychlé dobíjení i nenáročnou údržbu. Vapovačka je jedinečná fotochromatickým a termochromatickým povrchem, který s teplem mění barvu. Žhavící hlavy jsou integrované v cartridge a mění se tedy vždy celé. Jejich objem je 2 ml a určena je k potahování pusa plíce.

+ Originální design, velice snadné ovládání i údržba, kvalitní a kompaktní zpracování
Menší kapacita baterie

Joyetech EXCEED BOX Full Kit

Joyetech EXCEED BOX Full Kit recenze a test

Joyetech EXCEED BOX Full Kit je univerzální elektronická cigareta, kterou lze používat jak pro potahování Direct Lung tak Mouth to Lung. Tomu odpovídá i rozdílný odpor žhavících hlav, který je pro potahování přímo do plic 0,5 Ω a pro potahování z úst do plic 1,2 Ω. Na výběr je i ze dvou možností fungování. První mód snižuje výkon rovnoměrně s ubývající baterií tak, aby bylo vapovačku možné používat co nejdéle. Při druhém režimu je po celou dobu dodáván konstantní výkon. Baterie má velmi dobrou kapacitu 3000 mAh a objem clearomizéru lze rozšířit ze 2 ml na praktičtějších 3,5 ml.

+ Dva režimy, dobrá kapacita baterie, možnost většího tanku na e-liquid
Vyšší pořizovací cena

SMOK Stick M17

SMOK Stick M17 recenze a test

Vapo elektronická cigareta SMOK Stick M17 je určena především začátečníkům, čemuž odpovídá i velikost baterie s kapacitou 1300 mAh. Výrobek je typický jednoduchým ovládáním jedním tlačítkem a snadným plněním. Žhavící hlavy je možné použít s odporem 0,5 Ω – 1,0 Ω, což napovídá, že ji lze použít jak na DL, tak i MTL. Svou velice příznivou cenou, několika barevnými provedeními i poměrně lacinými náhradními žhavícími hlavami si oprávněně získala mnoho uživatelů. Objem clearomizéru je 2 mililitry a potěší také její subtilnější rozměry.

+ Škálovatelný odpor žhavících hlav, cenová dostupnost, mnoho barevných provedení
Jen průměrné podání chuti

Joyetech eGo AIO D22 XL

Joyetech eGo AIO D22 XL recenze a test

Elektronická cigareta Joyetech eGo AIO D22 XL je větším provedením téměř již legendární elektronické cigarety, která v tomto provedení disponuje velkou 2300 mAh baterií. Plnění e-liquidu je uživatelsky velmi přívětivé a zaujme i moderní LED podsvícení v mnoha barvách. Pozitivní je také velká kapacita clearomizéru 4 ml a možnost potahovat páru jak rovnou do plic, tak klasickým stylem pusa plíce. Součástí balení je žhavící hlava o odporu 0,6 Ω, nicméně na trhu jsou k dostání i hlavy s odpory 0,5 Ω, 1,0 Ω a 1,5 Ω. Vybere si tak opravdu každý, stejně tak jako z mnoha barevných provedení.

+ K dostání mnoho žhavících hlav, kapacita baterie, velikost plnícího tanku
Větší rozměry

Aramax Vaping Pen

Aramax Vaping Pen recenze a test

Aramax Vaping Pen je klasická elektronická cigareta, která potěší nejen svým příjemným designem, ale i snadným ovládáním. Baterie má kapacitu 900 mAh a spolu s vyšším odporem žhavících hlav 1,8 ohmu a stylem potahování z pusy do plic, vydrží fungovat i poměrně dlouhou dobu. Hodí se opravdu pro začátečníky, kteří ocení její nízkou pořizovací cenu i levné náhradní žhavící hlavy. Objem clearomizéru je standardních 2 ml a je možné ji používat i během nabíjení. Nejeden letitý e-kuřák se k této elektronické cigaretě rád vrací pro její štíhlý elegantní vzhled, který je nestárnoucí.

+ Cenová dostupnost, elegantní provedení, snadné zacházení
Lak má tendenci se po čase oprýskávat

Joyetech eGo AIO ECO

Joyetech eGo AIO ECO recenze a test

E-cigareta Joyetech eGo AIO ECO je nadčasovým nestárnoucím modelem, který je ověřen časem. Baterie má sice kapacitu jen 650 mAh, nicméně výrobce uvádí na jedno nabití až 350 potahů, což recenze potvrzují. Žhavící hlavy jsou konstruované jak pro klasický e-liquid, tak pro liquid s nikotinovou solí, který se svými vlastnostmi přibližuje více klasické cigaretě. Kompaktní rozměry si vybírají svou daň v menším objemu clearomizéru, který tak nabízí jen 1,2 ml. Potěší však jednoduchým ovládáním, příznivou cenou a možností vybrat si z pěti barevných provedení.

+ Žhavící hlavy přizpůsobené i pro náplně s nikotinovou solí, malé rozměry
Clearomizér jen 1,2 ml

Jak vybrat elektronickou cigaretu

Elektronické cigarety jsou v oblasti kouření, respektive vstřebávání nikotinu inhalací, hitem posledních let. Jedná se v podstatě o malý vaporizér, který ohřívá speciální tekutinu a mění ji na plyn (páru), která se následně vdechuje.

Ač jsou skvělou náhradou pro všechny kuřáky klasických cigaret, jejich tvorbě páry holdují i nekuřáci a to zejména pro velké množství páry, které jsou schopny vyprodukovat. Této technice se říká CloudChasing a zpravidla se provádí s náplněmi bez obsahu nikotinu. Na trhu je v současné době celá řada e-cigaret rozdílných tvarů, typů a výrobci je stále nepřestávají inovovat. Nežli se pro nějakou rozhodnete, měli byste si umět odpovědět na tyto otázky:

 • Jakou vyžadujete kapacitu baterie?
 • Jakým způsobem chcete páru vdechovat?
 • Kolik finančních prostředků jste ochotni utratit za samotnou vapo elektronickou cigaretu a za náplně?
 • Jaká je složitost obsluhy?
 • Máte speciální požadavky na design či přidané funkce?

Kapacita baterie

Kapacita je jedním z nejdůležitějších parametrů, neboť má přímý vliv na to, jak často a jak dlouho budete moci e-cigaretu kouřit. Především silní kuřáci by jistě nebyli nadšeni, kdyby se jim baterie během dne vybila.

To, jak dlouho baterie vydrží, se přitom odvíjí od dvou základních faktorů – jak často kouříte a jaké provedení zvolíte. Ačkoliv se to nezdá, i design zde hraje velkou roli. Jednotlivé vapovačky mají různou konstrukci, který má přímý vliv na výdrž baterie.

Následující přehled přirovnává počet vykouřených běžných cigaret ke kapacitě baterie.

 • u méně než 5 klasických cigaret denně kapacita baterie bohatě stačí do 650 mAh
 • 5 – 10 klasických cigaret denně – kapacita baterie e-cigarety by měla být mezi 1 100 a 1 500 mAh
 • 10 – 20 klasických cigaret denně – kapacita baterie e-cigarety mezi 1 500 až 2000 mAh
 • 20 a více cigaret denně – odpovídající kapacita baterie by měla být co nejvyšší, klidně i 5 000 mAh

Typy baterií a žhavení

Baterie můžeme dělit hned z několika hledisek. Z pohledu zapnutí jsou to automatické a manuální baterie, z pohledu napájení pak můžeme baterie rozdělit na jednorázové a nabíjecí.

Automatická baterie se zapíná a vypíná sama. Při potahování z cigarety vzniká podtlak, který rozehřívá atomizér, který začne e-liquid přetvářet na páru. Tyto e-cigarety jsou velice podobné těm klasickým a zejména proto jsou tak oblíbené.

Manuální baterii poznáte podle spínače na cigaretě. Před použitím je zapotřebí pomocí tlačítka cigaretu zapnout a po ukončení používání i vypnout. Díky tomuto tlačítku je možné ovlivňovat množství vdechované páry dle individuální potřeby. Nutno podotknout, že tento typ zapínání je méně spolehlivý a tlačítka mají tendenci po určité době přestat fungovat, setkáte se s ním však častěji.

Jednorázová elektronická cigareta je vhodná pro všechny, kteří si chtějí elektronickou cigaretu nejprve vyzkoušet, poslouží skvěle také jako nouzová e-cigareta v momentě, kdy se vám vybije vaše hlavní. Bývá velmi malá a s minimální hmotností, běžně má 2 ml e-liquidu a k tomu adekvátní baterii. Pro dlouhodobé vapování však jak z ekologického, tak ekonomického hlediska, vhodná není.

Většina elektronických cigaret má baterii dobíjecí, modely určené pro začátečníky a nenáročné uživatele jsou s integrovanou baterií, ale v komunitě dlouhodobých uživatelů se spíš prosazují vape cigarety s baterií vyměnitelnou. Dobíjení probíhá stejně jako u mobilního telefonu, nejčastěji tedy přes micro USB konektor a potěší, že většina e-cigaret umožňuje kouření i během nabíjení – této funkci se říká pass-through.

Způsob potahování

Elektronická cigareta se dá vdechovat (vapovat), dvěma různými způsoby a to buď přímo do plic (DL), nebo z úst do plic (MTL). Určité modely poskytnou i kombinovaný provoz, je to však vždy za určitého kompromisu, ostatně jako vždy u kombinovaných zařízení. Způsoby potahování jsou poměrně odlišné, a tak nemusí jeden, nebo druhý, každému vyhovovat.

 • Direct Lung (DL = do plic) – podobně jako u klasické vodní dýmky je v tomto případě pára vdechována rovnou do plic. Tento typ je typický více spirálovými žhavícími hlavami s nižším odporem a velkým objemem páry. Je třeba také myslet na to, že velký objem páry souvisí i s větší spotřebou e-liquidu. S velkým parním výkonem je spojena i větší spotřeba energie. Zejména proto je tento typ e-cigaret vybaven bateriemi minimálně 2 000 mAh. Také se doporučuje volit e-liquid s menším obsahem nikotinu, nejčastěji 2 – 6 mg, a to právě z důvodu velkého množství vdechované páry.
 • Mouth to Lung (MTL = z úst do plic) – způsob potahování z úst do plic je typický pro klasické cigarety. Žhavící hlavy mají vyšší odpor nežli typ DL, vzniká méně páry, mají menší spotřebu náplně, výrazně intenzivnější chuť a menší spotřebu elektrické energie z baterie. Proto stačí, má-li baterie 1 500 mAh a i s touto kapacitou při průměrném používání vydrží celý den. MTL se obvykle hodí pro náplně s vyšším obsahem nikotinu, tzn. především pro silnější kuřáky a je vhodné i pro užívání salt nic e-liquidů, tedy náplní s obsahem nikotinové soli.
 • Pakliže se nemůžete mezi DL a MTL rozhodnout, lze sáhnout po takové elektronické cigaretě, která umožní kombinovaný provoz. Ten se typicky ovlivňuje typem žhavící hlavy, kdy jedna má odpor vyšší a druhá nižší. E-cigareta pro DL i MTL by také měla mít nastavitelné airflow, neboli regulaci přívodu vzduchu. Pro MTL se hodí méně vzduchu a pro DL naopak více.

E-liquid

Výběr e-liquidu (náplně) je naprosto stěžejní. Náplně mají přímý vliv, jak na kvalitu a požitek z kouření, tak na zdraví kuřáka. Výběr tak určitě nepodceňte a nesnažte se na něm zbytečně ušetřit, vždy jej nakupujte od ověřených prodejců a známých předních výrobců.

Při výběru se zaměřte na obsažené množství nikotinu a dále pro jaký typ cigarety je náplň složením určena – poměr dvou základních složek VG a PG. Nezanedbatelnou roli hraje při výběru i příchuť, respektive aroma.

Náplně do elektronických cigaret obsahují rostlinný glycerin (VG), propylenglykol (PG), aroma a nikotin. Tyto dvě hlavní složky (VG a PG) přímo ovlivňují jak intenzitu chutě, tak množství vyprodukované páry. VG sice potlačuje chuť, ale zato umožňuje vznik objemné páry, zatímco PG zvýrazňuje chuť, ale potlačuje objem páry. To, v jakém poměru látky zvolíte, je na individuálních požadavcích každého kuřáka a hlavně na typu elektronické cigarety. Pro DL se používají s vyšším obsahem VG, zatímco pro MTL jsou vhodnější vyvážené e-liquidy.

Co se týče aroma, máte na výběr z desítek až stovek příchutí. Na trhu naleznete e-liquid jak s klasickou typickou chutí cigaret, tak s příchutí nejrůznějšího ovoce, jídel, nápojů či koření. Chutě jsou individuální a nelze objektivně říct, že některá z nich je nejlepší. Vždy si ale dejte pozor, abyste nakupovali renomované a ověřené značky, které do náplní nepřidávají žádné další potenciálně škodlivé látky.

Specialitou je nikotinová sůl, respektive e-liquidy, které mají místo klasického nikotinu právě ji. E-liquid s klasickým nikotinem má při šluknutí páry typický HIT, což se nechá popsat jako „kopnutí do krku“ až škrábání, na které si uživatel standardně rychle zvykne. Distribuce nikotinu v těle je v tomto případě pozvolná a lineární, proto mají občas uživatelé tendenci potahovat z elektronické cigarety takřka neustále.

Naproti tomu e-liquid s nikotinovou solí má popsaný HIT výrazně menší a nástup nikotinu v podobě nikotinové soli je v těle okamžitý a intenzivní. Často se srovnává s nástupem nikotinu jako je tomu u klasické cigarety. Tyto náplně mají běžně velké množství nikonitu, specifické jsou menší tvorbou páry a hlavně nenutí uživatele neustále potahovat z e-cigarety celý den, což je to způsobené právě rychlejší a intenzivnější distribucí nikotinu v těle. Pro mnoho kuřáků mohou být tyto e-liquidy skvělým řešením, potěší také jejich menší spotřeba.

Nevíte-li, jak silnou náplň budete potřebovat, můžete se odrazit od následujícího přehledu:

 • nekuřák – 0 denně vykouřených cigaret – elektronická cigareta bez nikotinu
 • velmi lehký kuřák – 1 klasická cigareta denně – množství nikotinu 0 – 3 mg
 • lehký kuřák – do 5 klasických cigaret denně – množství nikotinu 3 – 6 mg
 • středně silný kuřák – od 5 do 10 klasických cigaret denně – množství nikotinu 6 – 12 mg
 • těžký kuřák – od 10 do 20 klasických cigaret denně – množství nikotinu 12 – 18 mg
 • velmi těžký kuřák – více než 20 klasických cigaret denně – množství nikotinu 20 mg

Variace e-cigaret

Typicky je elektronická cigareta podlouhlého tvaru, ale v oblibě jsou také tzv. pody, které se tvary různí a typicky mají vyměnitelnou tzv. cartridge. Je to část e-cigarety, která slouží jako zásobník liquidu a obsahuje v sobě i žhavící hlavu. Jejich výhodou je zaměnitelnost, můžete jich mít po ruce více s různými příchutěmi a vsadit si tak vždy takovou cartridge s příchutí, na kterou zrovna máte chuť. Elektronické cigarety pody se také často používají s e-liquidem s nikotinovou solí.

Jakmile nasbíráte zkušenosti, můžete se přesunout z AIO e-cigaret na pokročilá zařízení a výslednou e-cigaretu si do jisté míry poskládat sami. Kombinovat můžete jak samotnou baterii, která má často display a široké možnosti nastavení, tak atomizér, který může být zkonstruován na tovární hlavy, nebo si jej při troše zručnosti osadíte žhavící spirálkou sami. Poslední individualizací jsou drip tipy, což jsou náustky a jejich výběr je téměř nekonečný. Standardně se používají v rozměru 510, který je často kompatibilní i s levnými AIO elektronickými cigaretami.

Elektronická cigareta a jak ušetřit

Kouření e-cigarety bývá v současnosti vždy levnější, a to i v případě, že si kupujete tovární žhavící hlavy a hotový e-liquid. Náklady na provoz elektronické cigarety však můžete snížit až o 75% a to tak, že si e-liquid namícháte z nikotinu, čisté báze a příchutě doma. Nejedná se o složitý proces, na internetu jsou k dohledání kalkulačky pro výpočet správného poměru jednotlivých složek včetně mnoha instruktážních videí, které se míchání věnují.

Obdobně je tomu i u žhavících hlav, kdy předvyrobené hlavy nahradíte takovým atomizérem, který je uzpůsoben k namotání žhavící spirálky vlastní. V praxi vás poté vyjde výměna žhavící hlavy až od 90% levněji, chce to jen trochu zručnosti. Zasloužilí zastánci e-cigaret navíc nedají na tyto motací atomizéry (DIY atomizéry) dopustit pro jejich nejlepší podání chuti, které se vám v elektronických cigaretách může dostat.

Otázky při výběru elektronické cigarety

Jaká je nejlepší elektronická cigareta pro silné kuřáky?

Silný kuřák potřebuje k uspokojení těla po nikotinu hlavně e-liquid s vysokým obsahem nikotinu, z tohoto pohledu jsou pak vhodnější e-cigarety typu MTL, tedy s potahem pusa plíce. Nejvyšší obsah nikotinu v náplních je 20 mg, alternativou může být náplň s nikotinovou solí, která je při takto vysoké koncentraci nikotinu příjemnější a při potahování se více podobá klasickým cigaretám.

Jaká elektronická cigareta pro velký dým?

Elektronická cigareta na mraky může být jen a pouze typu DL, tedy s přímým potahem do plic. DL e-cigarety pracují až s násobně vyšším výkonem i většími žhavícími spirálami, v jejichž důsledku dochází k produkci velkého množství páry. Při DL nezapomeňte oproti MTL snížit množství nikotinu v náplni – větší množství páry a vstřebávaného nikotinu do těla.

Jakou elektronickou cigaretu pro začátečníky?

E-cigareta pro začátečníky by měla mít co nejjednodušší ovládání i obsluhu, a právě takové jsou všechny AIO elektronické cigarety (vše v jednom). Potahování páry může být automatické, doplňuje se pouze náplň a po čase se vyměňuje tovární žhavící hlava, nebo celá cartridge.

Jaká je škodlivost elektronické cigarety?

Zdravotní konsenzus není dosud znám, nicméně už jen kvůli obsahu nikotinu v e-liquidu nelze tvrdit, že by byly elektronické cigarety neškodné. Oproti klasickým cigaretám však v elektronických nevzniká hoření a kouř (ale pára) a tak při jejich používání nevznikají tisíce škodlivých látek, které jsou u kouření tabákových výrobků běžné.

Jaké jsou nejlepší značky elektronických cigaret?

U nás patří k nejrozšířenějším elektronickým cigaretám různé typy od výrobců Joytech, SMOK, nebo eLeaf. Možné je již pořídit také legendární elektronickou cigaretu JUUL, která pochází z USA. V rámci náplní jsou nejoblíbenější e-liquidy značek Aramax, Dekang, Liqua, Imperia či příchutě značky Big Mouth.