Vybíráme nejlepší eliptický trenažér

TOP 3 elipticaly

inSPORTline Atlanta

inSPORTline inCondi ET600i

HouseFit MOTIO 70

Domácí eliptický trenažér s BeltDrive systémem pro tichý a plynulý chod, se zvýšenou stabilitou i pro větší a těžší cvičence.Technicky vybavený crossový trenažér vhodný i do fitka a pro těžké a vysoké osoby, umožňující propojení s chytrými zařízeními. Náš vítěz testu srovnání.Osvědčený tradiční eliptical s jednoduchým ovládáním a přepínáním programů, spolu s největšími zátěžovými koly a 16-stupňovým nastavením zátěže.
+ Tichý, bytelný, malá poruchovost, uzpůsobení cvičení+ Stabilita, bohaté technické vybavení, velká nosnost, propojení s chytrým telefonem+ Bohatá nabídka programů, kvalitní materiály, těžká zátěžová kola
- Nedostatečný návod k systémům, těžký- Cena, mohutný stroj- Velké rozměry, široká mezera mezi pedály

Orientační Cena
13 990 Kč

Orientační Cena
19 990 Kč

Orientační Cena
9 990 Kč

Eliptické trenažéry byly vyvinuty z potřeby procvičení celého těla a pro účely požadovaného kardia pro hubnutí, které se nedostává cvičencům na klasickém rotopedu. Na rozdíl od běžeckých pásů nezatěžují klouby, takže jsou vhodné pro všechny druhy cvičenců, od profesionálních sportovců po naprosté začátečníky. Těm pomáhají také nejrůznější programy, které dovolují maximální výkon. Odlišují se crossové trenažéry s magnetickým, páskovým a elektromagnetickým brzdným systémem. Dále se liší zejména v technické výbavě (programy, podsvícení displeje, ukazatele) a například kvalitou materiálu či nosností stroje. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší eliptické trenažéry pro rok 2023, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší eliptické trenažéry (Test 2023)

VzhledModelBrzdný systémNosnostPočet stupňů zátěžeVáha zátěžového kolaDélka krokuVáha strojeDostupnost
Hop-Sport HS-050C Frost recenze a testHop-Sport HS-050C FrostMagnetický150 kg1614,5 kg34 cm41 kg
HouseFit MOTIO 70 NC recenze a testHouseFit MOTIO 70 NCMagnetický150 kg1615 kg40 cm51 kg
inSPORTline Atlanta recenze a testinSPORTline AtlantaMagnetický150 kg169 kg40 cm51 kg
Master AIR recenze a testMaster AIRPáskový100 kgPlynule5 kg-27 kg
inSPORTline inCondi ET600i recenze a testinSPORTline inCondi ET600iMagnetický200 kg168 kg40 cm60,8 kg
Hop-Sport HS-070C Buzz recenze a testHop-Sport HS-070C BuzzMagnetický150 kg1618 kg40 cm51 kg
inSPORTline Caracas recenze a testinSPORTline CaracasMagnetický150 kg168 kg39 cm56 kg
Duvlan Smooth Ergo recenze a testDuvlan Smooth ErgoMagnetický130 kg2410 kg36 cm47 kg
inSPORTline Cruzz recenze a testinSPORTline CruzzMagnetický120 kg167 kg42 cm46 kg
HouseFit MOTIO 70 recenze a testHouseFit MOTIO 70Magnetický150 kg1619 kg40 cm51 kg

Zobrazit celou nabídku

Recenze eliptických trenažérů

Hop-Sport HS-050C Frost

Hop-Sport HS-050C Frost recenze a test

Eliptický trenažér Hop-Sport HS-050C Frost má velmi dobrý poměr cena/výkon a pro domácí cvičení jej uživatelé v recenzích hodnotí velmi pozitivně, vyzdvihují dostatečný počet tréninkových programů, stabilní konstrukci a nízkou hlučnost. Má magnetický brzdný systém s elektronickým ovládáním zátěže, což umožňuje využití i automatického HRC programu. Má velký display, dlaňové snímače tepové frekvence a protiskluzové nášlapy. Zvládne zatížení až 150 kg, což je při celkové hmotnosti jen 41 kg dobrá hodnota.

+ Dobrý poměr cena/výkon, dostatek programů na cvičení, nízká hlučnost
Nepodporuje připojení hrudního pásu

HouseFit MOTIO 70 NC

HouseFit MOTIO 70 NC recenze a test

Magnetický eliptický trenažér HouseFit MOTIO 70 NC nabízí moderní funkce a hlavně velmi kvalitní provedení. V kloubních spojích i v pedálech jsou umístěny ložiska, která jsou typická hlavně pro dražší trenažéry. Má magnetickou brzdu s elektronickým ovládáním, 16 stupňů zátěže a celkem 15 tréninkových programů. Automatický HRC program dokáže spolupracovat s bezdrátovým hrudním pásem, stejně tak jako s měřiči tepu integrovaných v madlech. Recenze uživatelů vyzdvihují vysokou kvalitu, dobrou výbavu a nízkou hlučnost, občas naopak zmiňují absenci pár podložek v balení.

+ Oblíbený a kvalitní eliptical, nadprůměrné možnosti nastavení, kloubní spoje s ložisky
Bez Bluetooth konektivity

inSPORTline Atlanta

inSPORTline Atlanta recenze a test

Crossový trenažér inSPORTline je profesionálně a kvalitně zpracovaný stroj. Hodí se zejména pro vyšší jedince, kteří měří až 2 m a váží přes 100 kg. Počítač stroje uvádí ty nejdůležitější informace, tedy spotřebu energie, čas, vzdálenost, spálené kalorie i tepovou frekvenci. BeltDrive systém zajišťuje plynulost a tichost.  Sám stroj dokáže uzpůsobovat zátěž tréninku srdečnímu tepu cvičence a může tak pomoci udržovat cvičení v ideální frekvenci tepu. Stabilní konstrukce dovoluje pořádný záběr cvičence. Byť se nejedná o nejmenší stroj, vykazuje se velice malou poruchovostí a uživatelé si zejména cení jednoduchou montáž a dlouhý krok stroje (ideální pro vyšší jedince).

+ Tichý, bytelný, malá poruchovost, uzpůsobení cvičení
Nedostatečný návod k systémům, těžký

Master AIR

Master AIR recenze a test

Mechanický eliptický trenažér Master AIR se hodí pro každého začátečníka, do menších prostor a není ani tak těžký, takže jej přesunete i bez transportních koleček. Zákazník ocení na stroj velkou váhu zátěžových kol (5 kg) a na konstrukci velkou nosnost 100 kg, ovšem náročnější uživatel bude zklamán postrádajícím snímačem tepové frekvence a prakticky absentujícím pokročilejším nastavením programů. Cena tohoto stoje však dokáže předčít nedostatky a relativní jednoduchost zaručí správné cvičení i naprostému začátečníkovi.

+ Jednoduchost, váha zátěžových kol
Bez snímače tepové frekvence, páskový brzdný systém

inSPORTline inCondi ET600i

inSPORTline inCondi ET600i recenze a test

Magnetický eliptický trenažér inSPORTline iCondi ET600i je bytelný stroj pro náročné zákazníky i vhodný pro začátečníky. Počítač stroje obsahuje celou řadu funkcí a programů. Stroj je obdařen vysokou stabilitou a unese i nejtěžší cvičence (200kg). Stroj je ovládaný elektronicky a můžete si jej napojit na svůj chytrý telefon (operační systém Android, iOS) skrze aplikace Kinomap či Fit Hi Way. Displej má podsvícení. Vysoký počet stupňů (16) a těžká zátěžová kola o 8 kilech.

+ Stabilita, bohaté technické vybavení, velká nosnost, propojení s chytrým telefonem
Cena, mohutný stroj

Hop-Sport HS-070C Buzz

Hop-Sport HS-070C Buzz recenze a test

Eliptical Hop-Sport HS-070C Buzz nabízí několik technologických věcí, které jsou typické hlavně u dražších a profi trenažérů. Nejdůležitější je systém dvou kolejnic, po kterých se pohybují nášlapy. Ten přispívá k vysokému komfortu během cvičení, stejně tak jako zátěžové kolo s hmotností 18 kg. Brzdný systém je magnetický s elektronickou regulací zátěže, což je komfortní řešení, které umožňuje využití i automatického HRC programu. Má velký tréninkový počítač, dotykové snímače srdečního pulsu a 16 úrovní zátěže. Uživatelé ze zkušeností zmiňují velmi dobrý poměr ceny k výkonu a upozorňují, že ložiska jsou použita pouze v některých spojích (setrvačník).

+ Výborný poměr cena/výkon, zátěžové kolo 18 kg, systém dvojitých kolejnic
Ložiska nejsou ve všech kloubních spojích

inSPORTline Caracas

inSPORTline Caracas recenze a test

Domácí eliptický trenažér inSPORTline Caracas může vyvolávat smíšené pocity, ovšem pod skromným zevnějškem se skrývá pozoruhodný stroj díky rozšířené nabídce nejrůznějších programů a funkcí. Displej zobrazuje kromě obvyklých údajů také počet otáček či výkon. Pogumované a pevné rukojeti s vysokou adhezí proti prokluzování umožňují plynulý trénink, kdežto BeltDrive+ zajišťuje tichý chod. Má 4 uživatelské a 12 přednastavených programů. Stroj dokáže změřit množství tělesného tuku a má celou řadu užitečných doplňků jako je držák na vodu či transportní kolečka. Stroj má vysokou nosnost 150 kg a magnetický brzdný systém.

+ Vyšší nosnost, bohatá programová nabídka, transportní kolečka, BeltDrive+, dodávaný hrudní pás
Slabá baterka v bederním pásu a časté výpadky

Duvlan Smooth Ergo

Duvlan Smooth Ergo recenze a test

Eliptický trenažér Duvlan Smooth Ergo představuje zlatou střední cestu mezi opravdu trenažéry a stroji pro náročnější uživatele. Největší výhodou je relativně vysoká nosnost (130kg). Disponuje také stacionárními rukojeťmi, takže můžete změnit styl procvičování. Umožňuje uživateli nastavit si vlastní program či vybrat si z 12 přednastavených programů, 4 HRC programů a manuálního režimu. Stroj je vyroben z kvalitních materiálů a vybaven magnetickým brzdným systémem. Rekordních 24 stupňů obtížnosti dovoluje i náročnější cvičení pro sportovce. Uživatelé si cení zejména tichého chodu a vhodnosti pro každou věkovou skupinu spolu s podsvíceným displejem.

+ Bohatá programová nabídka, 24 stupňů nastavení obtížnosti
Nepodrobný manuál, snímače tepu jen na řídítkách

inSPORTline Cruzz

inSPORTline Cruzz recenze a test

Domácí eliptický trenažér inSPORTline Cruzz představuje modernu mezi crossovými trenažéry. Na programy bohatý počítač s LCD displejem. Vysoká nosnost 120 kg. Stroj je vybaven nastavitelnými pedály v rozmezí 7,5 cm a pogumovanými pohyblivými rukojeťmi. BeltDrive zaručuje tichý a plynulý provoz. Zákazníci si chválí především jeho skladnost, kompaktnost, kombinaci délky kroků a rozteče nášlapů (42 cm a 20 cm) a především si cení rozumné ceny. Vhodný pro začátečníky i pokročilé.

+ Nastavitelné pedály, kompaktnost, cenová dostupnost
Zpožděné ukazování tepové frekvence, nepřehledný systém

HouseFit MOTIO 70

HouseFit MOTIO 70 recenze a test

Magnetický eliptical HouseFit MOTIO 70 je oblíbený model již tradiční značky trenažérů. Elektronické ovládání zátěže a bohatá nabídka programů zaručuje jednoduché ovládání a kvalitní ocelový materiál rámu spolu se zušlechtěnou středovou osou garantuje stabilní konstrukci, a především dlouhou životnost stroje. Oproti ostatním strojům je také obdařen masivními zátěžovými koly o 19 kg spolu s 16-stupňovým nastavením zátěže. Vysoká nosnost 150 kg. Jedná se, překvapivě, o relativně lehký stroj (51kg), s transportními kolečky.

+ Bohatá nabídka programů, kvalitní materiály, těžká zátěžová kola
Velké rozměry, široká mezera mezi pedály

Jak vybrat eliptický trenažér

Kardiovaskulární cvičení patří mezi klíčové položky každého tréninku, které pomáhá dosáhnout optimálního srdečního tepu a zlepšuje krevní oběh v celém těle. Není to jenom prostředek ke spálení přebytečných kalorií, jedná se také o efektivní cvičení při snižování tělesné váhy.

Zároveň cvičení podporuje zdravou činnost srdce, zrychluje lidský metabolismus, zlepšuje hormonální profil a snižuje cukr v krvi. Kromě toho má také prokázaný pozitivní vliv na mozkové funkce a psychiku, jedná se o základní prevenci proti obezitě, vzniku diabetu a osteoporóze a také pomáhá bojovat proti stárnutí organismu.

Kardio se hodí pro každou věkovou skupinu a s tím správným strojem se může opravdu každý udržet v kondici. Na co se tedy při výběru eliptického trenažéru zaměřit?

Magnetický či páskový brzdný systém?

Zpravidla levnější stroje budou mít páskový brzdný systém, který je ale hlučnější a buďte připraveni také na trochu cukání a rychlé opotřebení kvůli neustálému tření pásu o kolo. Magnetický brzdný systém je na druhou stranu dražší, ovšem daleko praktičtější a z dlouhodobého hlediska výhodnější díky jeho dlouhé životnosti a tichému chodu.

Délka kroku

Zde by měl každý zájemce o koupi crossového trenažéru zpozornit, neboť se jedná o opravdu podstatný parametr. Správně zvolená délka ve vztahu k našemu tělu totiž zaručuje také správné procvičení. Obecně se doporučuje, abyste si zvolili takový trenažér, kde je délka kroku nejméně 40 cm, protože reálně můžete činit krok o velikosti až 50 centimetrů, a tedy cokoliv pod 40 je již nekomfortní a cvičení je poté daleko nepříjemnější. Pro vyšší osoby platí důležitost dvojnásob.

Ovládání zátěže

Rozpoznáváme elektronické a manuální ovládání s tím, že každý uživatel má své preference, byť elektronické ovládání je jednoznačně jednodušší a modernější. Také umožňuje mimo jiné také manuální či automatický režim, kdy stroj upravuje cvičení v závislosti na tom, kolik tuků a kalorií spalujete či případně jaký je váš tep. Určitě zvažte pořízení takového elipticalu, kde je možnost připojení hrudního pásu, který je daleko přesnější měřič než dotykové senzory.

Přeprava a stabilita

Podstatným parametrem je také přítomnost transportních koleček na stroji a alespoň nějakých stabilizačních nožek. Většina eliptických trenažérů již tyto funkce nabízí, ovšem můžete narazit i na takové, které kolečka či stabilizační prvky nemají. Zde může být manipulace se strojem problém zejména pro slabší či menší jedince. Nutností jsou také alespoň seřizovací nožičky, které zaručí, že i na nerovné ploše bude stroj vyvážený a stabilní a dovolí tak větší procvičení těla bez případného nebezpečí.

Intenzita tréninku

Pokud teprve se cvičením začínáte, doporučuje se pořídit si takový stroj, který kromě měření tepu a zobrazení údajů cvičence dovoluje také spuštění nejrůznějších programů, které pomohou cvičenci dosáhnout optimálních tepových frekvencí i požadovaného spalování tuků, aniž by to cvičenec přepálil hned na začátku, což je bezesporu velice častý problém.

Správné kardio by mělo trvat minimálně třicet minut a váš tep by se měl pohybovat v rámci 60 či 70 procent, což může být zejména zezačátku problém – přesně proto je nutné řídit se raději dle programu a až uživatel zvládne základy, může si nastavit svůj vlastní program či se řídit pocitově.

Tichý chod

Poněvadž většině lidí vadí rušivé vrzání, skřípání a další zvuky, doporučujeme pořídit si takový eliptický trenažér, který je vybaven právě magnetickým brzdným systémem a Beltdrive systémem pro co nejtišší provoz. To ocení zejména rodiče pečující o malé dítě, kteří si chtějí o volných chvílích nerušeně zacvičit.

Zátěžové kolo

Optimální hmotnost mezi 4 a 10 kg zaručí kvalitu a intenzitu tréninku a zároveň pomůže k plynulejšímu a vyrovnanějšímu chodu. Je nutné zvážit, pokud je stroj vybaven těžšími koly, i vyvažující či stabilizující prvky.

Další vybavení

Kromě programového vybavení a bohatosti funkcí je také především zvážit přesnost měření tepové frekvence, která je důležitá pro efektivní spalování tuků. Doporučuje se trenažér s možností připojit hrudní pás k přesnějšímu měření, případně další prvky, které pomohou s úpravou cvičení.

Vhodné je také zvážit eliptical, který má připevněný držák na láhev s vodou nebo držák na tablet. Začátečníkům určitě pomůže celá řada dodatečných funkcí, od orientačního testu tělesné kondice až po měření množství spáleného tuku a kalorií.

Kvalita materiálu

Kvalita materiálu je důležitým faktorem především z pohledu životnosti a odolnosti stroje před mechanickým poškozením. Levnější elipticaly budou vyrobeny také z levnějších materiálů a bude tam tedy častější poruchovost a s tím spojené náklady na opravu. S tímto je také nutno zvážit i výrobcem poskytovanou záruku na stroj, případně zdali je k zařízení připojena služba servisu nebo i možnost zakoupit či objednat si náhradní díly.

Otázky při výběru eliptického trenažéru

Jaký domácí eliptický trenažér?

Jako nejlepší eliptický trenažér do domácnosti se jeví eliptical se setrvačníkem umístěným vzadu, který oproti jiným konstrukcím zabírá nejméně místa. Tento typ patří k nejrozšířenějším, a proto nebude problém si vybrat přesně takový typ, který bude vyhovovat vašim potřebám.

Jaký eliptický trenažér na hubnutí?

K hubnutí dochází na jakémkoliv eliptickém trenažeru, z tohoto pohledu jsou si tedy elipticaly rovny. Vhodné je, pokud má trenažér snímače tepové frekvence, nebo pokud umožňuje připojit hrudní pás, abyste mohli hlídat aerobní tepovou frekvenci, při které je spalování tuků nejefektivnější. Trénink by měl trvat alespoň 30 minut a v závislosti na fyzické kondici i déle.

Kde koupit eliptický trenažér?

V akcích a za nízké ceny lze pořídit eliptický trenažér v hypermarketech, jejich kvalita však nemusí být vysoká a rovněž se vám nedostane ani odborného servisu či poradenství. V kamenné prodejně si můžete eliptical vyzkoušet, ale pořídit zpravidla za vyšší cenu. Ideální je nákup v e-shopech, kde je velká nabídka a eliptical je doručen až domů. Zmínit můžeme prodejce Insportline, případně pak Decathlon se svou značkou Domyos.

Běžecký pás, rotoped, nebo eliptický trenažér?

Běžecký pás dokonale simuluje chůzi a běh, vhodný je tak jak pro domácí cvičení, tak pro profesionální sportovce. Rotoped je fitness stroj vhodný k udržení kondice a k pálení kalorií, posiluje však jen dolní končetiny. Eliptical je v tomto srovnání nejpraktičtější, cvičením zapojíte celé tělo a tím jej posílíte i efektivněji spálíte kalorie, navíc oproti pásu na běhání zabere méně místa.

Výrobci a značky crossových trenažérů

Mezi přední výrobce a prodejce eliptických trenažérů u nás patří především inSPORTline, HMS, Master nebo HOUSEFIT. Najdete však také méně zastoupené značky jako Spokey, Duvlan či Kettler nebo Fitness King.

inSPORTline – Eliptické trenažéry značky inSPORTline jsou nejvíce zastoupeny a patří mezi nejlépe hodnocené a uživateli vyhledávané výrobce trenažérů a dalšího sportovního náčiní. Nabízejí opravdu širokou nabídku nejrůznějších modelů ve všech cenových kategoriích.

HOUSEFIT – Jako inSPORTline, i HOUSEFIT je stálicí ve volbě zákazníků a má zastoupení snad ve všech kategoriích eliptických trenažérů. HOUSEFIT se na náš seznam zařadil především jako tradiční produkt s nadstandardními parametry.

HMS, Master – Známé, avšak méně zastoupené značky nabízejí především levnější modely, ovšem zákazníka nezklamou ani kvalitou materiálu, ani vybaveností, kterou se dokáží rovnat i daleko známějším výrobcům.