Vybíráme nejlepší fén na vlasy

TOP 3 vysoušeče vlasů

Rowenta Beauty Powerline CV5090F0

Valera Swiss Metal Master 2000 Ionic

Remington Your Style D5219

Fén s účinným ionizátorem a difuzérem, který velmi rychle usuší vlasy, disponuje možnostmi nastavení rychlosti a teploty vzduchu.Profesionální fén na vlasy je osazený 3 metrovým kabelem, vybavený ionizační funkcí, umožňuje regulovat teplotu i rychlost vzduchu.Difuzér na vlasy, který umožňuje rychlé vysoušení vlasů. Má možnost regulace teploty, snadno se čistí a patří mezi nejoblíbenější domácí modely. Náš vítěz testu srovnání mezi domácími modely.
+ Ionizátor, difuzér, 3 stupně teploty a 2 stupně rychlosti foukání vzduchu+ Možnost nastavení, dlouhý kabel+ S difuzérem a ionizátorem, odnímatelná zadní mřížka
- Ovládání umístěné z vnější strany se hůře používá během fénování- Užší nástavec difuzéru, vyšší váha fénu- Vyšší hlučnost

Orientační Cena
659 Kč

Orientační Cena
2 129 Kč

Orientační Cena
494 Kč

Fén na vlasy najdete snad v každé domácnosti. Příkladně praktický a výkonný fén vám ušetří mnoho času. Jeho hlavním úkolem je rychlé vysoušení vlasů. S profesionálním fény se ale dá dosáhnout také požadovaného tvaru a stylingu. Na trhu jsou k dostání domácí fény, které využijete při každodenním používání. Cestovní fény, které jsou skladné a skvěle se hodí na cesty. Fény s difuzérem, které usnadňují vytvoření požadovaného tvaru účesu. Fény s ionizátorem, které jsou velmi šetrné k vlasům, pečují o ně a chrání je před poškozením. Zakoupit si můžete také kulmofén, který má široký kartáč, na který během vysoušení vlasy natáčíte a tím vytváříte vlny. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší fény na vlasy pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší fény na vlasy (Test 2024)

VzhledModelTypStupně teploty a rychlostiDélka kabeluDifuzérIonizátorPříkonDostupnost
Rowenta Beauty Powerline CV5090F0 recenze a testRowenta Beauty Powerline CV5090F0Domácí61,8 mAnoAno2300 W
Braun Satin Hair 7 HD 785 recenze a testBraun Satin Hair 7 HD 785Profesionální102 mAnoAno2000 W
Valera Swiss Metal Master 2000 Ionic recenze a testValera Swiss Metal Master 2000 IonicProfesionální63 mAnoAno2000 W
Philips Essential Care BHC010/10 recenze a testPhilips Essential Care BHC010/10Cestovní41,5 mNeNe1200 W
Remington Your Style D5219 recenze a testRemington Your Style D5219Domácí62,2 mAnoAno2300 W
Sencor SHD 6600 recenze a testSencor SHD 6600Domácí62,6 mNeNe2000 W
BaByliss Elegance 2100 recenze a testBaByliss Elegance 2100Profesionální62,2 mNeAno2000 W
Remington Power Dry 2000 D3010 recenze a testRemington Power Dry 2000 D3010Domácí61,8 mNeAno2000 W
Dyson Supersonic DS-30597-01 recenze a testDyson Supersonic DS-30597-01Digitální vysoušeč vlasů122,7 mAnoNe1600 W
ETA 4320 recenze a testETA 4320Domácí61,7 mAnoAno2000 W

Zobrazit celou nabídku

Recenze fénů na vlasy

Rowenta Beauty Powerline CV5090F0

Rowenta Beauty Powerline CV5090F0 recenze a test

Rowenta CV5090F0 je vysoušeč vlasů pro domácí použití. Díky integrovanému ionizátoru zabraňuje krepatění vlasů a zanechává je hladké, lesklé a příjemné na dotek. Součástí balení je nástavec difuzéru, jehož použitím docílíte velkého objemu vlasů. Fén disponuje 360° otočnou šňůrou, která usnadňuje manipulaci s ním. Nabízí 2 možné rychlosti foukání a vzduchu a 3 možné teploty.

+ Ionizátor, difuzér, 3 stupně teploty a 2 stupně rychlosti foukání vzduchu
Ovládání umístěné z vnější strany se hůře používá během fénování

Braun Satin Hair 7 HD 785

Braun Satin Hair 7 HD 785 recenze a test

Braun Satin Hair 7 HD 785 je profesionální fén na vlasy, který je vybavený technologií inteligentních senzorů, což usnadňuje tvarování účesu a použití tohoto fénu. Technologie Thermo Sensor sleduje teplotu a upravuje ji tak, aby nedocházelo k poškození vlasů. Součástí balení je difuzér pro vytvoření objemného účesu. Technologie IONTEC funguje podobně jako ionizátor. Podporuje zdravé a zářivé vlasy. Na fénu je možné nastavit dvě rychlosti proudění vzduchu, 4 teplotní nastavení a možnost zvolit foukání studeného vzduchu.

+ Automatická kontrola teploty, možnost nastavení teploty i rychlosti proudění vzduchu, difuzér v ceně balení
Vyšší cena

Valera Swiss Metal Master 2000 Ionic

Valera Swiss Metal Master 2000 Ionic recenze a test

Profesionální fén značky Valera umožňuje nastavení teploty i rychlosti vysoušení a je díky ionizační technologii velmi šetrný k vlasům. Nepoškozuje je a zanechává je lesklé a hebké, příjemné na dotek. Díky difuzéru v balení je možné podpořit pomocí tohoto fénu velký objem účesu. Napájecí kabel je dlouhý 3 metry, což usnadňuje manipulaci s tímto fénem na vlasy.

+ Možnost nastavení, dlouhý kabel
Užší nástavec difuzéru, vyšší váha fénu

Philips Essential Care BHC010/10

Philips Essential Care BHC010/10 recenze a test

Philips Essential Care BHC010/10 je skladný cestovní fén na vlasy, který má kompaktní rozměry, díky tomu se snadno převáží. Má velmi nízkou hmotnost a držadlo lze sklopit směrem k tělu fénu, což umožňuje snadné sbalení fénu na vlasy na cesty. Nabízí možnost regulování teploty a rychlosti i možnost foukání studeného vzduchu. Součástí balení je koncentrátor – nástavec, který usměrňuje proud vzduchu. Kontroluje nastavení teploty díky technologii ThermoProtect. Tak zabraňuje zničení vlasů a vlasové struktury.

+ Malý a kompaktní fén, koncentrátor v balení, technologie ThermoProtect
Bez ionizátoru i difuzéru, nižší výkon, krátký napájecí kabel

Remington Your Style D5219

Remington Your Style D5219 recenze a test

Vysoušeč vlasů Remington Your Style D5219 patří mezi nejoblíbenější produkty v kategorii. Nabízí možnost nastavení teploty i rychlosti foukání vzduchu a má v sobě zabudovaný ionizátor, který pečuje o vlasy. Zabraňuje jejich krepatění, elektrizování a poškození. Součástí balení je nástavec difuzéru pro maximální objem účesu. Fén na vlasy disponuje odnímatelnou zadní mřížkou pro snadné čistění.

+ S difuzérem a ionizátorem, odnímatelná zadní mřížka
Vyšší hlučnost

Sencor SHD 6600

Sencor SHD 6600 recenze a test

Sencor SHD 6600 se řadí k levným fénům na vlasy. Má funkční design a pohodlně se používá díky nízké hmotnosti. K dostání je ve třech barevných kombinacích. Vysoušeč vlasů umožňuje nastavení 3 různých stupňů teploty a 2 stupňů rychlosti. Nechybí možnost foukání studeného vzduchu. Má dlouhou napájecí šňůru, díky tomu se s fénem snadno manipuluje. Je vybavený tepelnou pojistkou proti přehřátí motoru, odnímatelnou zadní mřížkou pro snadné čištění a pogumovanou zadní částí rukojeti.

+ Odnímatelná zadní mřížka, pogumovaná rukojeť, nízká cena
Bez pokročilých vlastností

BaByliss Elegance 2100

BaByliss Elegance 2100 recenze a test

BaByliss Elegance 2100 je profesionální fén na vlasy s možností foukání studeného vzduchu, 3 nastaveními teploty a 2 nastaveními rychlostí. Tento fén je vybavený ionizační technologií, která o vlasy pečuje a napomáhá jejich lesku a hladké struktuře. Fén je vybavený odnímatelným filtrem pro snadné čištění. V balení je koncentrační nástavec, který usměrňuje směr foukání vzduchu.

+ Koncentrační tryska, ionizační technologie, odnímatelný filtr pro snadné čištění
Bez difuzéru

Remington Power Dry 2000 D3010

Remington Power Dry 2000 D3010 recenze a test

Remington Power Dry 2000 D3010 se řadí k levným domácím fénům. Díky použité ionizační technologii dodává vlasům jemnost a hladkost, rychle fénuje a pohodlně se používá. Umožňuje nastavení tří různých teplot, zabraňuje elektrizování vlasů a jejich krepatění. Díky vysokému výkonu vlasy rychle vysuší. V případě, že máte velmi jemné vlasy, umožňuje šetrné vysoušení studeným vzduchem. Zadní mřížka je odnímatelná, proto se snadno čistí.

+ Keramicko-ionizační mřížka, očko pro zavěšení v koupelně, nízká cena
Nemá nástavec difuzéru

Dyson Supersonic DS-30597-01

Dyson Supersonic DS-30597-01 recenze a test

Dyson Supersonic je moderní vysoušeč vlasů s digitálně řízeným motorem a možností nastavit 4 teploty pro různé intenzity vysoušení. Disponuje technologií Air Multiplier, který zesiluje proudění vzduchu pro ještě rychlejší vysoušení. Součástí balení je difuzér pro objem vlasů, stylingový koncentrátor pro usměrnění foukání, směrová tryska, magnetické otočné nástavce.

+ Směrová tryska, kontrola teploty, zesílené foukání vzduchu, magnetické otočné nástavce
Pouzdro je nutné dokoupit, není součástí balení

ETA 4320 90000 Black and White

ETA 4320 recenze a test

ETA 4320 je fén na vlasy se 3 stupni nastavení teploty a 2 rychlostmi proudění vzduchu. Má ochranu proti přehřátí a odnímatelný filtr pro snadné čištění a je vybavený ionizační technologií, která zabraňuje elektrizaci a krepatění vlasů. Součástí balení je difuzér a koncentrátor proudění vzduchu. Fén ETA umožňuje nastavit 2 různé rychlosti a 3 teploty foukání vzduchu. Má možnost studeného foukání pro vysoušení velmi jemných vlasů.

+ S ionizátorem a difuzérem, odnímatelný filtr, ochrana proti přehřátí
Umístění ovládání po celé rukojeti, hrozí přepnutí nastavení omylem

Jak vybrat fén na vlasy

Fén na vlasy je nepostradatelným pomocníkem v domácnosti. Kvalitní a dostatečně výkonný fén ušetří mnoho času ztraceného pomalým vysoušením vlasů. Při výběru dbejte jak na jeho výbavu, funkčnost a schopnosti, tak na výkon, rozměry a celkovou použitelnost.

Typy fénů a rozdíly mezi nimi

Domácí vysoušeč vlasů

Domácí vysoušeč na vlasy je nejběžnější typ, který seženete již za poměrně nízkou cenu. Od toho se také odvíjí vlastnosti a funkce, které fén nabízí. Vybírat můžete podle počtu rychlostí, počtu teplot, podle velikosti a váhy fénu nebo také podle toho, zda fén umožňuje foukání studeného vzduchu. Myslete také na to, jaké jsou možnosti údržby a čištění zařízení.

Cestovní fén na vlasy

Cestovní fén na vlasy se vyznačuje malými rozměry i hmotností. Často je vybavený sklopným držadlem, jehož sklopením je fén ještě menší a kompaktnější. Proto se pohodlně vejde do každého zavazadla a hodí se na cesty ať už jde o dovolenou, nebo třeba o služební cestu.

Profesionální fén na vlasy

Profesionální fén na vlasy je primárně určen pro použití v kadeřnictvích a vlasových salónech. Pokud si ale vlasy myjete a fénujete často, jistě jeho vlastnosti oceníte i při použití v běžné domácnosti. Mezi hlavní výhody patří to, že profesionální fény mají většinou až 6 stupňů teploty a rychlosti foukání. Nechybí delší napájecí kabel, díky kterému se s fénem snáze manipuluje. Oceníte kvalitní a pevnou konstrukci, dlouhou životnost, silnější motor a často vyjímatelný zadní filtr pro snadnější čištění. O vlasy pečuje, je šetrný a podporuje hladkou strukturu vlasů. Přesto je vysuší za až o polovinu kratší čas než běžné fény pro domácí použití.

Fén na vlasy s ionizátorem

Fén na vlasy s ionizátorem je vysoušeč vlasů, který je doplněný o ionizační technologii. Ta pracuje s kationty na vlasech a jejich neutralizací. Efektem je hydratace vlasů a kvalitní péče o vlasovou strukturu. Použití fénu s ionizátorem je vůči vlasům velmi šetrné a hodí se pro všechny typy vlasů včetně těch, které jsou slabé a poškozené. Ionizátor zabraňuje elektrizaci a krepatění vlasů, podporuje zdravý vzhled a na dotek hladkou strukturu.

Fén na vlasy s difuzérem

Fén na vlasy s difuzérem je takový, který má v balení speciální nástavec – difuzér. Ten pomáhá vytvořit objemné účesy a vlasy navlnit. Difuzér je navržený tak, aby rovnoměrně rozptýlil teplo po celé hlavě a podpořil tak vznik přirozených vln nebo kudrlin na vlasech. Difuzér na vlasy se nejlépe hodí na přirozeně vlnité nebo kudrnaté vlasy. Pokud jsou vaše vlasy přirozeně rovné, docílíte za pomoci tohoto nástavce pouze jemných vlnek a efekt nebude příliš výrazný.

Možnost nastavení teploty a rychlosti

Vybírejte podle možnosti nastavení teploty a rychlosti. Často je možné nastavit několik různých kombinací vlivem odděleného přepínače pro rychlost a teplotu. Čím více nastavení a různých teplot, tím snáze najdete ideální nastavení právě pro vás.

Pokud máte polámané, poškozené a poničené vlasy, hledejte takový fén, který nabízí sušení vlasů foukáním studeného vzduchu. Díky tomu vaše jemné a poškozené vlasy nebudete ještě více ničit vlivem vysokých teplot a poskytnete jim čas na regeneraci a zacelení vlasové struktury.

Nástavce a funkce

Vybírejte také podle toho, jaké nástavce jsou v balení. Pokud chcete používat fén k dotvoření celkového účesu, nejen k vytváření vlasů, oceníte koncentrační nástavec, který usměrňuje foukání teplého vzduchu, a proto se hodí ke stylingu vlasů. Dalším častým nástavcem je difuzér, který jsme již zmiňovali výše a hodí se především pro vlnité a kudrnaté vlasy pro podporu jejich tvaru a objemu účesu.

Pojistka proti přehřátí a kontrola teploty

K dostání jsou fény, které jsou vybavené pojistkou proti přehřátí, automatickou kontrolou teploty vlasů a případnou následnou úpravou použité teploty vzduchu, což zabraňuje poškození a popálení vlasů. V nabídce výrobců nechybí fény s ionizační technologií, který vlasy hydratuje, pečuje o ně, podporuje jejich zdravý vzhled, lesk a hladkou strukturu.

Výkon a hlučnost

Při výběru dbejte také na výkon, čím vyšší počet wattů, tím výkonnější bude fén a tím rychleji bude schopný vlasy vysušit.

Zohledněte také uživatelské recenze a hlučnost fénu. Některé vydávají opravdu hlasité zvuky, proto se nehodí pro použití v nočních hodinách v bytových domech, kde by mohly rušit sousedy, nebo obecně další členy domácnosti.

Možnost čištění

Zohledněte také možnosti čistění, obzvláště pokud budete fén používat v prašném prostředí. Některé fény mají odnímatelnou zadní mřížku nebo dokonce zcela vyjímatelný filtr. Tyto možnosti vám čistění přístroje výrazně zjednoduší a prodlouží jeho životnost.

Otázky při výběru fénu na vlasy

Jaké materiály má nejlepší fén na vlasy?

Nejlepší fény na trhu poznáte podle jejich materiálu, které jsou ukryty uvnitř fénu. Zatímco šasi většiny fénů je plastové, kvalitní fény mají uvnitř keramické, nebo turmalínové prvky. Keramika zajišťuje rovnoměrné rozložení teploty vzduchu, zatímco turmalín vytváří záporné ionty, které vlasy uhlazují. Minerál turmalín dále vytváří infračervené záření, které zahřívá vlasy i zevnitř a tím je méně poškozuje.

Jaký tichý fén na vlasy?

Běžné fény patří k nejhlučnějším spotřebičům v domácnosti, jejich hlučnost je často mezi 80 až 90 dB. Tento hluk může pomoci snížit tlumič hluku, jenž se připevňuje na zadní část fénu a redukuje zvukové vlny o několik decibelů. Další možností je pořídit supersonický fén na vlasy (Dyson Supersonic) který díky inovativní technologii nabízí znatelně nižší hlučnost.

Jaké jsou nejlepší značky fénů na vlasy?

Pro běžného spotřebitele nabízí nejlepší fény na vlasy s poměrem ceny a výkonu výrobci Remington, Rowenta, nebo Philips. Profesionální a cenově dostupné jsou fény Valera a pokud chcete inovativní technologie, tak ty nabídne značka Dyson, která však patří mezi dražší výrobce.

Kde koupit fén na vlasy?

Největší nabídku nabídnou internetové obchody a často i za významně lepší ceny než v běžných prodejnách. Čas od času některý značkový fén na vlasy najdete v akcích řetězců Tesco a podobně, kategorií samou pro sebe jsou fény na vlasy privátních značek, kde dominuje Lidl.

Jak čistit fén

Fén po použití otřete vlhkým hadříkem a utřete do sucha, následně uložte na suché místo, ve kterém fén skladujete. Dejte pozor na to, aby byl opravdu vychladlý, ať se nepopálíte nebo zbytečně neponičíte povrch poličky, na kterou fén odkládáte.

Alespoň jednou měsíčně fén vyčistěte důkladně od prachu a všech usazených nečistot. Některé fény na vlasy mají odnímatelnou mřížku v zadní části fénu nebo zcela vyjímatelný zadní filtr, což vám čištění usnadní.

Pravidelná péče a údržba fénu na vlasy prodlouží jeho životnost a zajistí, že maximálně využijete výkon fénu a nebude docházet k jeho přílišnému zahřívání vlivem usazených nečistot.

Jak šetrně fénovat vlasy

Vlasy nejprve vysušte ručníkem a až poté použijte fén. Je možné před použitím fénu aplikovat ochranný olejíček na vlasy, které vlasy chrání před vysokými teplotami a zabraňuje jejich poškození.

Nastavte teplotu a intenzitu foukání podle vašeho typu vlasů. Pro poškozené a jemné vlasy nižší teploty, pro husté a nepoddajné vlasy vyšší teploty.

Vlasy sušte od kořínků po konečky, postupujte pomalu a sušte všechny místa. Pokud máte kudrnaté nebo vlnité vlasy, použijte difuzér. Studený vzduch můžete použít nejen na poškozené vlasy, ale také pro následnou fixaci finálního účesu. Vysoké teploty vlasy ničí a škodí jim, proto používejte fén opatrně, fénujte vlasy ze vzdálenosti 20 až 30 centimetrů, nikdy nedávejte fén k vlasům příliš blízko a vlasy fénujte jen po dobu nezbytně nutnou.