Nejlepší granule pro kočky 2021 (Test)

TOP 3 kočičí granule

Applaws Cat Adult Chicken & Salmon

Brit cat kitten Premium

Purina Pro Plan Cat Adult Salmon Sterilised

Granule pro kočky bez obilovin s vysokým obsahem masa (80%) a se 100% přírodním složením. Jsou hypoalergenní a mají nízký obsah sacharidů.Kvalitní granule pro koťata bez obsahu pšenice. Kompletní krmivo je vhodné nejen pro koťata, ale i pro březí a kojící kočky.Granule pro kastrované kočky je speciální krmivo pro kastrované nebo sterilizované kočky, které svým složením chrání a vyživuje jejich organismus.

Orientační Cena
798 Kč

Orientační Cena
474 Kč

Orientační Cena
1 299 Kč

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

Správné krmení kočky se odrazí v jejím zdraví a dlouhém životě. A protože je většina koček vybíravá, je velmi důležitá také chuť krmiva. Na výběr je obrovské množství granulí pro dospělé kočky, koťata, starší mazlíčky, nebo ty se zdravotními problémy. Výrobci kvalitních krmiv se soustředí na poctivý výběr masa z dobrých chovů, vyvážený poměr vitamínů, minerálů a zdravých sacharidů, aby se měl váš mazlíček co nejlépe. Krmivo v podobě granulí navíc pečuje o kočičí chrup. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší granule pro kočky pro rok 2021, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší granule pro dospělé kočky

VzhledModelDruh masaBez obilovinBílkovinyTukyDostupnost
Royal Canin Sensible recenze a testRoyal Canin SensibleDrůbežíNe33 %22 %VÍCE INFORMACÍ
N&D GrainFree Cat adult recenze a testN&D GrainFree Cat adultJehněčíAno42 %20 %VÍCE INFORMACÍ
Applaws Cat Adult Chicken & Salmon recenze a testApplaws Cat Adult Chicken & SalmonKuřecí, lososAno37 %20 %VÍCE INFORMACÍ
Taste of the Wild Rocky Mountain Feline recenze a testTaste of the Wild Rocky Mountain FelineKuřecí, srnčí, lososAno42 %18 %VÍCE INFORMACÍ

Nejlepší granule pro koťata

VzhledModelDruh masaBez obilovinBílkovinyTukyDostupnost
Ontario Kitten recenze a testOntario KittenKuřecíNe37 %18 %VÍCE INFORMACÍ
Brit cat kitten Premium recenze a testBrit cat kitten PremiumKuřecíNe38 %19 %VÍCE INFORMACÍ
Leonardo Cat Kitten recenze a testLeonardo Cat KittenDrůbežíNe34 %22 %VÍCE INFORMACÍ

Nejlepší granule pro kastrované kočky

VzhledModelDruh masaBez obilovinBílkovinyTukyDostupnost
Purina Pro Plan Cat Adult Salmon Sterilised recenze a testPurina Pro Plan Cat Adult Salmon SterilisedLososNe41 %12 %VÍCE INFORMACÍ
Brit cat Premium Sterilised recenze a testBrit cat Premium SterilisedKuřecíNe34 %12 %VÍCE INFORMACÍ
Carnilove Cat Lamb & Wild Boar Adult Sterilised recenze a testCarnilove Cat Lamb & Wild Boar Adult SterilisedJehněčí, kančíAno39 %14 %VÍCE INFORMACÍ

TIP: Pro doplnění ještě další značky, které mají na trhu specifické zastoupení.

 • Whiskas Adult jsou levné granule pro kočky, které pro svůj poměr cena/výkon patří mezi nejprodávanější.
 • Granule Yoggies Cat mají unikátní způsob výroby, jsou zastudena lisované při teplotě do 38 °C, čímž si uchovávají důležité přírodní živiny. Zajímavostí také je, že jde o české granule, které se proslavili svou variantou pro psy.
 • Granule FirstMate jsou typické vysokým obsahem masa, jsou bez obilovin a mají jednoduché složení přispívající k co nejlepší stravitelnosti. Díky tomu jsou vhodné i pro alergické kočky.
 • Granule Acana mají svůj původ v Kanadě a jsou celosvětově uznávaným kvalitním krmivem. Granule jsou typické inovačními postupy z těch nejkvalitnějších surovin.
 • Granule Orijen jsou typické složením s velkým zastoupením masa a s žádnými obilovinami. Výrobce kupuje suroviny pro výrobu v čerstvém stavu a až následně je sám zpracovává.
 • Granule Happy Cat mají dobrý poměr kvalita/cena s velkým zastoupením masa ve svých výrobcích. Nabízí kompletní výběr krmiv pro kočky s různými potřebami.
 • Granule Hill’s jsou prémiovým krmivem pro kočky se speciálními dietami, na jehož vývoji se podílejí veterináři. Paradoxně jsou zde často zastoupeny obiloviny.

Recenze granulí pro kočky

Royal Canin Sensible

Royal Canin Sensible recenze a test

Superprémiové granule pro kočky Royal Canin Sensible je kompletní krmivo pro dospělé kočky, vhodné je pro kočky ve věku od 1 roku do 7 let a i pro kočky s citlivým zažíváním. Granule obsahují vysoce stravitelné bílkoviny (L.I.P.), které pomáhají v trávení a exkluzivní kombinaci živin, které kromě trávení udržují i zdravou střevní mikroflóru. Granule jsou složeny ze tří různých tvarů s odlišnými chutěmi.

ZOBRAZIT NABÍDKU

N&D GrainFree Cat adult

N&D GrainFree Cat adult recenze a test

Kočičí granule N&D GrainFree Cat adult je kvalitní krmivo pro kočky, které neobsahuje obiloviny. Jako maso je zde použito čerstvé vykostěné a sušené jehněčí, které doplňují brambory, sušená celá vejce a borůvky. Granule jsou velmi snadno stravitelné, vhodné jsou i pro kočky se zažívacími potížemi a určené jsou pro všechny dospělé kočky bez rozdílu věku.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Applaws Cat Adult Chicken & Salmon

Applaws Cat Adult Chicken & Salmon recenze a test

Hypoalergenní granule pro kočky Applaws Cat Adult Chicken & Salmon mají výborné složení, které obsahuje 80% masa bez dalších výplňových živočišných produktů. Jsou bez obilovin, konzervantů dochucovadel i barviv, což výrazně zvyšuje jejich kvalitu. Pro zdravé močové cesty a zdravý trávicí systém do nich výrobce přidal výtažky z brusinek a prebiotika. Vhodné složení potvrzuje také fakt, že granule jsou vyvinuty společně s veterináři.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Taste of the Wild Rocky Mountain Feline

Taste of the Wild Rocky Mountain Feline recenze a test

Superprémiové granule pro kočky Taste of the Wild Rocky Mountain Feline získaly nejvyšší možné ohodnocení kvality organizací Dog Food Analysis. Mají velice kvalitní složení, jehož základem je srnčí maso a uzený losos, které doplňují batáty, hrášek, ovoce, zelenina a bylinky. Díky vyváženému složení jsou granule vhodné pro kočky každého věku, ideální jsou pro dospělé kočky i koťata. Bílkoviny jsou zastoupeny ve velkém množství 42%, tuky pak 18%.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Ontario Kitten

Ontario Kitten recenze a test

Kočičí granule pro koťata Ontario Kitten jsou určena pro kočky ve věku od 1 do 12 měsíců a také pro březí a kojící kočky. Krmivo obsahuje prospěšné omega-3 a omega-6 mastné kyseliny a taurin pro zdravé srdce. Kuřecí maso je ve složení zastoupeno 35% při celkovém poměru 37% bílkovin a 18% tuků. Neobsahuje žádná barviva nebo chemické konzervanty, naproti tomu je přítomen prospěšný lososový olej.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Brit cat kitten Premium

Brit cat kitten Premium recenze a test

Kočičí granule Brit cat kitten Premium je kompletní krmivo pro koťata a březí nebo kojící kočky. Receptura bez obsahu pšenice zajišťuje správný vývoj kostí, kloubů a tvar s vhodnou strukturou granulek působí preventivně proti vzniku zubního kazu. Ve složení je zastoupeno kuře 40% a obsah tuku je 19%. Recenze vyzdvihují především dobrý poměr mezi cenou a kvalitou.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Leonardo Cat Kitten

Leonardo Cat Kitten recenze a test

Granule pro koťata Leonardo Cat Kitten jsou ideální pro kočky do jednoho roku a pro březí a kojící kočky. Pro snadnější odstavení od kojící matky obsahují granule mléčné produkty a pro správný vývoj velké množství kuřecího masa. Krmivo komplexem ProImmun podporuje také vývoj silného imunitního systému, obsaženy v něm jsou betaglukany a přírodní látky extrahované z kvasinek a z hub.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Purina Pro Plan Cat Adult Salmon Sterilised

Purina Pro Plan Cat Adult Salmon Sterilised recenze a test

Granule pro kastrované kočky Purina Pro Plan Cat Adult Salmon Sterilised svým složením odpovídají potřebám sterilizovaných nebo kastrovaných koček, které ztrácí elán, vitalitu a mají sklony k tloustnutí. Krmivo obsahuje méně tuků (12%), ale zachovává větší množství bílkovin, které je zastoupeno lososem a drůbežími bílkovinami. Granule jsou vhodné také pro kočky chované převážně v bytě nebo pro kočky s citlivým zažíváním.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Brit cat Premium Sterilised

Brit cat Premium Sterilised recenze a test

Granule Brit cat Premium Sterilised jsou ideální krmivo pro kastrované kočky, v jejich složení je zastoupeno kuřecí maso, které je pro skvělou chuť doplněno omáčkou z kuřecích jater. Receptura je kompletně bez obsahu pšenice, bez obilovin však nejsou, neboť ve složení najdeme například rýži. Granule mají výbornou stravitelnost a kočce dodávají dostatek energie a živin. Své zastoupení má ve složení také lososový olej.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Carnilove Cat Lamb & Wild Boar Adult Sterilised

Carnilove Cat Lamb & Wild Boar Adult Sterilised recenze a test

Superprémiové holistické granule pro kočky Carnilove Cat Lamb & Wild Boar Adult Sterilised jsou kompletně bez obilovin a bez brambor. Obsahují maso z jehněte a maso z divočáka, které doplňuje žlutý hrách, jablka, kuřecí játra a další prospěšné suroviny. Pomáhají k udržení kondice sterilizovaným kočkám a zajišťují dostatek potřebných aminokyselin. Zastoupené jsou rovněž přírodní antioxidanty, které mají protizánětlivé a čistící účinky.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jak vybrat granule pro kočky

Koupě kvalitního krmiva pro kočku je nedílnou součástí života každého milovníka koček. Každému mazlíčkovi vyhovuje jiný druh a výběr proto nemusí být jednoduchý. Je důležité sledovat podíl masa, tuku, rostlinných složek a dalších surovin. Pokud má kočka zažívací problémy, sáhněte po kvalitnějším produktu uzpůsobeném pro citlivé trávení. Kočičí granule s vysokou cenou nemusí být jednoznačně nejvhodnějším krmivem. Nejdůležitější jsou vlastnosti, aktivita a zdravotní stav kočky.

Většina lidí má sklony sledovat pouze označení krmiva (Premium, Super Premium nebo Ultra Premium). Krmiva si však řadí do těchto kategorií sami výrobci a jeho kvalita nemusí být špičková, jak jeho název zní. Kvalitní granule pro kočky obsahují především maso, minimum rostlinných složek, různé moučky a probiotika. Vhodné granule by měly obsahovat:

 • Dostatek masa – Díky biotinu se postará o hladkou srst kočky, taurin zajistí dobrý zrak a zdravé srdce.
 • Žádný odpad – Pokud krmivo neobsahuje nevhodné látky (kuřecí či živočišný odpad atd.), bude mít kočka zdravější trávení.
 • Žádná plnidla – Kukuřice nebo pšenice často způsobuje alergické reakce.
 • Žádná barviva – Barviva mohou způsobovat onemocnění jater nebo ledvin.
 • Přiměřené množství soli – Především granule ze supermarketů obsahují příliš mnoho soli.
 • Probiotika – Díky nim je krmivo stravitelnější.

Typy granulí podle věku kočky

Na věku závisí vhodný poměr živin, vitamínů, tuků a minerálů. Není ale nutné, aby kočky jedly granule pouze s odpovídajícím věkem, důležitý je především poměr živin, který potřebují. Po podání krmiva se doporučuje sledovat případné změny u kočky:

 • Má problém s trávením určitého krmiva.
 • Potřebuje do zasycení více nebo méně granulí. V závislosti na energetické hodnotě a podílu živin v krmivu.
 • Změna pH moči po požití daného krmiva.
 • Potřebuje více tekutin. Suchá krmiva mají totiž podíl vody jen asi 10 %, což může z důvodu nedostatku tekutin způsobovat problémy s močovým ústrojím.

Granule pro koťata

Jejich název je v angličtině ,,Kitten”. Granule mají pochopitelně menší velikost, aby je mohly koťata snadno rozkousat. Mladé kočky potřebují především vitamíny a živiny pro správný růst a vývoj. Kvalitní krmiva pro koťata se zaměřují na vyšší podíl tuků, proto by se neměla podávat kočkám dospělým, hrozil by u nich sklon k obezitě. Pokud je kotě velmi aktivní, podávají se až do jednoho roku věku. Většina těchto granulí je také vhodných pro kojící kočky, nebo těhotné kočky.

Granule pro dospělé kočky

Jsou anglicky označovány jako ,,Adult”. Každá dospělá kočka má jiné nároky na stravu, proto je nutné je přizpůsobit konkrétnímu mazlíčkovi. Platí zde obecná doporučení zmíněná výše, měly by mít dostatek kvalitního masa a minimum nadbytečných plnících látek.

Granule pro starší kočky

Dietní granule pro kočky vyššího věku se značí jako ,,Senior”. Výrobci se zaměřují na vyšší obsah bílkovin a lepší chuť. Redukována je energetická hodnota kvůli menšímu pohybu kočky, čehož je dosaženo především menším obsahem tuků. Často jsou uzpůsobeny tvarem kroužku pro případ chybějících zubů. Složení minerálních látek dále záleží na konkrétním zdravotním problému kočky.

Granule pro kastrované kočky

Po kastraci kočky veterináři doporučují použití krmiva určeného pro kastrované kočky (,,Sterilised” či ,,Castrated”), protože jsou tyto kočky často náchylnější na ledvinové a močové kameny. Ty jsou způsobeny nevhodným pH v krmivech, zejména obilovinami, nebo nedodržováním pitného režimu. Granule sterilised přitom obvykle velké množství obilovin obsahují, proto buďte při jejich výběru obzvlášť obezřetní. Z tohoto důvodu se zaměřte na krmivo určené na konkrétní zdravotní problém, například na granule pro kočky na močové cesty.

Granule pro šlechtěné kočky

Majitelé šlechtěných koček mají často nutkání kupovat speciální krmivo, většina výrobců však využívá v tomto případě strategii vysoké ceny. Když porovnáte složení s klasickým krmivem, nenajdete příliš velké rozdíly. Proto se opět zaměřte spíše na potřeby kočky, její hmotnost nebo zdravotní stav.

Krmení různých věkových skupin najednou

Když máte doma více koček různého věku, je důležité sjednotit granule pro koťata i dospělé kočky. Je lepší krmit koťata granulemi pro dospělou kočku než naopak. Krmivo pro koťata obsahuje více tuku, což je pro dospělé kočky nevhodné.

Speciální strava

Vybírat je možné také ze speciálních krmiv, které veterináři z určitých důvodů doporučují či naopak nedoporučují.

Granule pro kočky bez obilovin

Označují se z angličtiny jako Grain-free. Díky absenci obilovin se jedná o hypoalergenní granule pro kočky. Výrobci těchto krmiv se soustředí na vyvážené množství masa a jiných zdravých surovin, jako jsou brambory, hrách, jablka, špenát, dýně apod. Tyto složky jsou lépe stravitelné a nedochází k výkyvům hladiny glukózy. Nevýhodou může být riziko průjmů a vyšší cena krmiva. Kočka zvyklá na granule s obilovinami může přechod na grain free snášet hůře. Pokud průjmy trvají déle, doporučuje se konzultace s veterinářem a popřípadě návrat k původním granulím.

BARF strava

Tato zkratka znamená Biologically Appropriate Raw Food a jedná se o biologicky vhodnou syrovou stravu. Nazývá se také Bone and Raw Meat Diet (dieta s kostmi a syrovým masem). Je inspirována stravou divokých šelem, nicméně je však obvyklejší u psů. Kočky si totiž více potrpí na čerstvé kořisti, a proto je nutné jim BARF podávat v malých porcích několikrát denně. Krmnou dávku pro vaši kočku se doporučuje sestavit specialistou a nevýhodou je například riziko salmonelózy.

Ryby – Mohou se podávat kočce maximálně 1x týdně, kvůli enzymu thiaminázy. Ten degraduje vitamín B, čímž by mohlo dojít k jeho nedostatku. Kočka vitamín B potřebuje ke správné funkci mozku a srdce.

Veganské granule pro kočky

Za nevhodnou stravu se ve většině případech považují i veganské granule. Kočky jsou výhradně masožravci a podle odborníků by jim mohla veganská strava ublížit. Kočky totiž potřebují taurin, který je dostupný převážně z masa. Bez jeho přísunu mohou oslepnout nebo dokonce zemřít. Existují však granule, které získávají taurin z veganských zdrojů a v kombinaci se syntetickými a rostlinnými složkami dokáží dodat krmivu potřebné živiny.

Složení granulí

Složení krmiva si při koupi nové značky vždy pročtěte, obsažené suroviny se totiž odrazí ve zdraví kočky. Někteří výrobci používají markentingové tahy v podobě surovin, které kočky nepotřebují, neprospívají jim, ale ani jim neuškodí. Jedná se třeba o zeleninu, brusinky, špaldu atd. Ve složení si všímejte probiotik (droždí – inaktivované kvasinky) pro lepší trávení nebo minerálů ve formě chelátů. Takové granule jsou lépe stravitelné a jsou prevencí proti vzniku ledvinových nebo močových kamenů.

Bílkoviny

Místo rostlinných se doporučují živočišné bílkoviny, zejména maso. Čím vyšší je jeho podíl, tím méně je třeba sacharidů. Maso by mělo tvořit ideálně 30-40 % složení. Může jít o kuřecí, hovězí, jehněčí a ostatní druhy masa. Setkat se můžete s masovou moučkou (sušené maso) anebo masem čerstvým. Výrobci uvádí maso v syrovém stavu, a protože většinu z masa tvoří voda, množství sušeného masa se zdá v krmivu velmi malé.

Kvalitní granule obsahují maso z ekologických chovů. Příkladem je značka Farm Fresh, Taste of the Wild nebo Orijen. Další uváděnou složkou jsou vedlejší živočišné produkty a dobré z nich jsou pouze vnitřnosti. Namleté rohy, drápy nebo zobáky jsou pouze výplňovým materiálem bez potřebných živin. Dále se setkáte s potřebnými aminokyselinami, obsaženými v mase.

 • Taurin – Nedostatek může způsobit slepotu nebo problémy se srdcem. Nesmí projít tepelnou úpravou nebo přijít do styku s kovem.
 • Tryptofan – Pomáhá s úzkostí, depresemi a dobrým spánkem.
 • Arginin – Jeho nedostatek může mít neblahý vliv na játra.

Tuky

Další důležitou složkou je tuk, který se stará o správné fungování ledvin a trávení, přičemž jeho zastoupení by mělo tvořit 9-20 % krmiva. Při výběru krmiva podle množství tuku zohledněte aktivitu kočky, pro línější kočky je vhodné zvolit méně tuku. Za nejvhodnější tuk se považuje rybí.

Vitamíny a minerály

Nezbytností v krmivu pro kočky jsou i vitamíny a minerály, zajišťující správnou funkci orgánů.

 • Vitamín A – Ovlivňuje růst kočky, kvalitu kůže a srsti.
 • Vitamíny skupiny B – Jsou důležité mimo jiné pro kůži, nervový systém nebo trávení.
 • Vitamín D – U koťat pomáhá s růstem kostí.
 • Vitamín E – Má dobrý vliv na svalstvo, reprodukci a obézním kočkám pomáhá k redukci hmotnosti.
 • Vitamín H – Při nedostatku může docházet k zánětu střev nebo kůže.
 • Minerály – Vápník, železo, fosfor, měď, mangan, zinek, selen a jód mají velmi pozitivní vliv. Objevují se ve formě takzvaného popelu a tvořit by měly 5-8 %.

Sacharidy

Slouží v krmivech jako zdroj energie. Nejsou nutností, protože masožravec získává glukózu z bílkovin a přílišné množství může vést k obezitě.

 • Rýže, ječmen, oves, brambory – Jsou nejvhodnější, nezpůsobují alergie.
 • Pšenice a kukuřice – Jsou nejčastější, mohou ale způsobovat alergie.
 • Sója – Pro kočky je zcela nevhodná.
 • Vláknina – Je vhodné přiměřené množství (2-3 %), vyšší může být hůře stravitelné.

Nevhodné složení granulí

U granulí ze supermarketů se často vyskytuje příliš mnoho soli, málo masa a živin. Proto jich kočka musí sníst více, aby ji přísun nasytil. Také především drahá komerční krmiva lákají skvělým složením, avšak ve výsledku obsahují příliš mnoho obilovin jako kukuřici, sóju a pšenici.

Naprosto nevhodnými látkami jsou umělá barviva a konzervanty. Bývají obecně uváděny jako ,,doplňkové látky povolené EU”. Překvapivě i ultraprémiové krmivo pro kočky, jak jej výrobce sám značí, může obsahovat tyto látky, které přitom mohou být nahrazeny vitamínem C, E nebo rozmarýnem.

 • BHA (E320) – Zpomaluje žluknutí tuků v krmivu a zabraňuje tvorbě plísní a bakterií. Může ale kočce způsobit alergie nebo i horší problémy.
 • BHT (E321) – Emulgátor zabraňující žluknutí tuků a olejů. Je podobný účinkům BHA. Je toxický pro plíce, játra nebo ledviny.
 • Propylgallát (E310) – Také brání žluknutí. Může způsobit žaludeční problémy a alergie.
 • Sorban draselný – Konzervant zabraňující plísním. Laboratoře potvrdily karcinogenní účinky při dlouhodobém používání.

Velikost balení

Granule pro kočky se dají koupit v mnoha velikostech. Při koupi nového krmení se doporučuje pořídit nejprve malé balení nebo vzorek, protože nové granule kočka nemusí přijmout. Malé pytle granulí se prodávají ve hmotnosti 1 až 2 kg, střední 2 až 5 kg a velké pytle 5 až 10 kg. Výhodou suchého krmiva je dlouhá trvanlivost, granule nemusíte kupovat tak často a větší balení je ekonomičtější.

Otázky při výběru krmiva pro kočky

Jaké je nejlepší krmivo pro kočky?

Pro každou kočku je vhodné jiné krmivo a musíte vysledovat, co jí vyhovuje nejvíce. Krmivo ve formě granulí je ekologičtější a trvanlivější variantou, pečuje o kočičí chrup a posiluje čelisti. Nevýhodou je malý podíl vody. Konzervy, kapsičky nebo paštiky obsahují naopak vody až 80 % a jsou vhodné pro zavodnění kočky. Obsahují obvykle více bílkovin a méně obilovin, a je nutné je dávkovat po malých částech kvůli čerstvosti. Jde o nákladnější a méně ekologický způsob krmení.

Mají granule pro kočky bez obilovin nevýhody?

I když jsou grain-free obecně zdravější, objevují se u koček případy průjmů, které byly zvyklé na předchozí krmivo s obilovinami. Zpočátku je vhodné míchat nové a původní granule dohromady, aby byl přechod na nové granule pro kočku pozvolnější. Při problémech je doporučena konzultace s veterinářem a případný návrat k původním granulím, které kočce vyhovovaly. Další nevýhodou bez obilných granulí je vysoká pořizovací cena, ta se může vyšplhat až ke 3000 Kč za 10 kg balení granulí.

Proč vybrat granule pro kočky s vysokým obsahem masa?

Protože jsou bílkoviny nejdůležitější složkou v krmivech. Čím vyšší podíl masa, tím méně je potřeba sacharidů. Podíl bílkovin by měl být asi 30-40 %. Maso obsahuje mnoho prospěšných látek, jako je Taurin, jehož nedostatkem může dojít ke slepotě nebo problémům se srdcem. Dále Tryptofan, pomáhající se stresem a s dobrým spánkem a také Arginin, který je potřeba pro funkci jater.

Co je ultraprémiové a superprémiové krmivo?

Sami výrobci si takto nazývají svou určitou řadu krmiv, jde tak především o marketing než o popsání kvalitního složení. Všeobecně nejsou určena žádná pravidla, která musí superprémiové granule pro kočky splňovat, proto označení nemusí znamenat, že je produkt kvalitní. Vybírat by se tedy mělo i přesto vždy podle složení granulí, podílu masa a jiných prospěšných složek. Dokonce i u ultraprémiových krmiv můžete narazit na škodlivé látky.