Nejlepší handsfree 2024 (Test)

TOP 3 handsfree z recenzí

SuperTooth BUDDY

Plantronics Voyager Legend

SENA 30K

Jedno z nejlepších handsfree do auta s výbornými parametry a příznivou cenou. Má funkci DSP pro potlačení okolního šumu, automatické párování s mobilním telefonem i dlouhou výdrž baterie. Je ergonomické, snadno se ovládá a umisťuje se magneticky k dodané kovové sponě na sluneční clonu.Handsfree do ucha má velice kvalitní zvuk s funkcí redukce okolního šumu. Výborná je jeho výdrž 7 hodin při hovoru nebo až 11 dní v pohotovostním režimu, což oceňují i recenze a testy. Díky kvalitnímu zpracování je odolné i proti vlhkosti, lze spárovat se dvěma telefony a dá se ovládat hlasovými povely.Interkom na motorku se dvěma módy, ve kterých dokáže komunikovat buď s neomezeným počtem jezdců, nebo ve skupině 16 ti do vzdálenosti 8 km. Handsfree na motorku dokáže přijímat pokyny z navigace, má skvělý zvuk, vestavěné FM rádio a dva typy mikrofonů podle typu helmy.

Orientační Cena
1 090 Kč

Orientační Cena
1 744 Kč

Orientační Cena
8 590 Kč

Handsfree do auta zajišťuje nejen bezpečnější způsob telefonování při jízdě, je ale navíc v souladu se zákonem. Bluetooth handsfree do ucha se postará o bezstarostné telefonování bez nutnosti vytahovat telefon a držet ho v ruce a interkom na motorku je nezbytností pro všechny motorkáře. Handsfree na motorku zajistí motorkáři bezstarostnou jízdu se snadnou domluvou se spolujezdcem nebo ostatními motorkáři na vzdálenost až několika kilometrů. Přídavné funkce jako ovládání hlasem, redukce šumu nebo možnost připojení více telefonů ještě zvyšují komfort při komunikaci přes handsfree. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší handsfree pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší handsfree do auta

VzhledModelVlastnostiDostupnost
SuperTooth BUDDY recenze a testSuperTooth BUDDYOcenění produkt roku, hlasové vytáčení a ovládání, dobrý poměr cena/výkon
Jabra Drive recenze a testJabra DriveTechnologie potlačení šumu, připojení 2 zařízení, dlouhá výdrž baterie
BURY CC9048 recenze a testBURY CC9048Minimalistický design, snadné a rychlé zapojení, nástupce oblíbeného Parrot 3000
Parrot MINIKIT Neo 2 recenze a testParrot MINIKIT Neo 2Ovládání a hlasové povely v češtině, NFC, Dual Mode, výkonný reproduktor

Zobrazit celou nabídku

Nejlepší handsfree do ucha

VzhledModelVlastnostiDostupnost
Jabra Talk 25 recenze a testJabra Talk 25Aplikace Jabra Assist, dlouhá výdrž baterie, spolehlivý dosah až 10 metrů
Samsung EO-MG920 recenze a testSamsung EO-MG920Dlouhá výdrž baterie, redukce šumu a ozvěny, nízká hmotnost 9,2 g
Plantronics Voyager Legend recenze a testPlantronics Voyager LegendFunkce pro 2 zařízení, hlasové ovládání, potlačení okolního šumu
Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic recenze a testXiaomi Mi Bluetooth Headset BasicKvalitní zvuk s redukcí šumu, nízká hmotnost, výborný poměr cena/výkon

Zobrazit celou nabídku

Nejlepší handsfree na motorku

VzhledModelVlastnostiDostupnost
Interkom R4 Easy Talkie recenze a testInterkom R4 Easy TalkieInterkom pro dva, bezdrátové ovládání na řidítkách, spárování až pro 4 jezdce
SENA 30K recenze a testSENA 30KVýborné technické parametry, velký dosah, použití až pro skupinu 16 ti jezdců
CellularLine Interphone TOUR Twin Pack recenze a testCellularLine Interphone TOUR Twin PackPro dva, česká logalizace, mnoho funkcí, dlouhá výdrž baterie, snadná obsluha

Zobrazit celou nabídku

Jak vybrat handsfree

Handsfree má v dnešní době mnoho podob, výběr záleží na způsobu a místě používání. Do auta lze pořídit zabudovaný typ nebo dodatečnou handsfree sadu do auta, kterou upevníte na stínítko či vložíte do zapalovače. Rozměry a hmotnost pak sledujte především u osobních handsfree do ucha. Hlavními vlastnostmi u všech typů je především maximální doba trvání hovoru na jedno nabití, délka pohotovostního režimu, způsob připojení k telefonu a nabíjení. Kvalitu zvuku ovlivňuje funkce redukce šumu a ruchu, duplexní spojení a celkové materiálové provedení.

Co je to handsfree

Handsfree znamená v překladu z angličtiny „volné ruce”. Přístroj se spáruje s mobilním telefonem nejčastěji pomocí Bluetooth, méně často pak pomocí kabelu, což umožní telefonování bez nutnosti držet telefon v ruce. Hands free do auta lze tak bezpečně používat při řízení, oproti klasickému telefonování, bez porušení zákona. Zajišťuje celkový komfort a zjednodušuje komunikaci s ostatními, skládá se z jednoho nebo i více mikrofonů a reproduktoru, který je umístěn v blízkosti uživatele, nebo ve sluchátku.

Handsfree do auta

Je vhodné pro osoby, které jsou často zaneprázdněné řízením auta a potřebují stále vyřizovat neodkladné záležitosti. Bluetooth handsfree do auta může být již z výroby zabudované v palubní desce nebo lze jednoduše připevnit na vyhovující místo, či zasunout do zapalovače, odkud se navíc neustále nabíjí.

Bluetooth handsfree na stínítko

Má podobu malé krabičky a upevňuje se na sluneční clonu nad řidiče pomocí klipu. Přenos zvuku je kvalitní díky blízkosti uživatele. Je vybaveno akumulátorem, který nepotřebuje časté nabíjení, a vyniká různými funkcemi. Často jej lze použít i při čtení SMS zpráv, možné je zobrazení nabídky telefonu, kontaktů apod. Některé modely nabízí připojení více telefonů najednou a může se používat kdekoliv, třeba i v kancelářích nebo doma. Protože není součástí rádia, musíte většinou rádio před začátkem hovoru ztlumit.

Handsfree do zapalovače

Zapojuje se do klasického cigaretového zapalovače a poté už se jen spáruje s telefonem. Přístroj je nabíjen rovnou ze zapalovače, čímž opadá nutnost myslet na nabíjení. Jedinou nevýhodou je větší vzdálenost mikrofonu od řidiče, což se může odrazit na zhoršené kvalitě hovoru.

FM transmitter do auta s bluetooth handsfree

FM transmitter handsfree umožňuje propojení telefonu s rádiem, díky čemuž zvuk vychází ze zabudovaných reproduktorů vozidla. Výhodou je přenos všech zvuků z mobilního telefonu, umožňuje tedy i pouštění hudby z mobilu. Handsfree do auta přes rádio umožňuje taktéž přenos hlasových instrukcí z GPS, které je puštěno na mobilním telefonu.

Během poslechu hudby se hudba při příchozím hovoru automaticky ztlumí. Nejčastěji je využíván mikrofon přímo mobilního telefonu, proto je vhodné jej umístit do blízkosti řidiče, například do držáku na palubní desku. FM transmitter potřebuje k provozu volné FM pásmo, které může být někdy obtížné najít a zapojuje se obvykle do automobilového zapalovače.

Handsfree sada do auta

Z výroby může mít automobil zabudované handsfree na volant nebo v palubní desce spolu s GPS navigací. Přenos zvuku zajišťují reproduktory automobilu a mikrofon v blízkosti řidiče se postará o skvělou kvalitu hovoru. Handsfree se zapíná ihned při nastartování, což zvyšuje komfort. Některé sady lze propojit s více telefony najednou.

Autorádio s handsfree

Pokud váš automobil umožňuje snadnou výměnu autorádia, pak je možné zakoupit také rádio s integrovanou funkcí Bluetooth. Autorádio se propojí s mobilním telefonem a zvuk je přenášen opět reproduktory zabudovanými ve vozidle. Mikrofon bývá od autorádia oddělen a umisťuje se na vhodné místo, typicky na A sloupek. Na trhu naleznete také handsfree modul do autorádia, díky čemuž nemusíte měnit celé rádio.

Handsfree do ucha

Jedná se o malý doplněk, který lze použít kdekoliv a kdykoliv. Vyrábí se v různých designech, velikostech a tvarech. Poslouží v automobilu, na ulici či v práci. Přístroj obsahuje mikrofon a sluchátko, popřípadě tlačítka na ovládání. Některá vylepšená Bluetooth sluchátka mohou disponovat i několika mikrofony, což vede ke zkvalitnění snímaného hlasu. Většinou se jedná o bezdrátové modely, při koupi se zaměřte především na výdrž baterie na jedno nabití, ergonomii a hmotnost.

 • Bluetooth sluchátko do ucha – Slouží k telefonování kdekoliv potřebujete. Díky kompaktní velikosti je zcela nenápadné a při očekávání více hovorů ho můžete nosit dlouhodobě, aniž by vás omezovalo. Mini handsfree do ucha je vhodné spíše do klidných míst bez rušivých zvuků, existují však i velmi dobře odhlučněné modely, které obstojí i v rušném prostředí.
 • Headset do obou uší – Je vhodný pro telefonování na rušných místech, kde je výhodou jeho výborné odhlučnění. Používá se také k poslechu hudby.

Handsfree na motorku / interkom na motorku

Obzvlášť motorkáři ocení co nejjednodušší způsob komunikace pomocí handsfree, jinou možnost v podstatě ani nemají. Mikrofon i sluchátko jsou umístěny v přilbě a ovládají se zvenčí. Důležitým parametrem při výběru je typ helmy (otevřený, uzavřený nebo univerzální model). Interkom do přilby je snadno ovladatelný i s motorkářskými rukavicemi, u některým modelů se dá bezdrátové ovládání upevnit i na řídítka, což zvyšuje pohodlí i bezpečnost. Kvalitní handsfree do helmy vyniká odolností vůči vodě i mechanickému poškození.

Před nákupem je vhodné ověřit kompatibilitu s typem helmy, kterou vlastníte. Existují různé typy mikrofonů s ohledem právě na typy helem. Ne všechny moto handsfree jsou navzájem kompatibilní, na což je třeba myslet rovněž. Liší se výdrží baterie i dosahem signálu, levná sluchátka do helmy jsou vhodná především pro řidiče a spolujezdce, zatímco dražší a kvalitní interkom do helmy propojí i více než deset motorkářů s dosahem několika kilometrů.

Interkom může v některých situacích sloužit i jako takzvané Bluetooth do helmy. Dokáže se snadno propojit s vaším chytrým mobilním telefonem, ze kterého přenáší zvuky do sluchátka v helmě. Můžete takto například poslouchat hudbu nebo pokyny navigace. Některé typy disponují také vlastním FM přijímačem sloužícím pro přehrávání rádia.

Parametry handsfree

Handsfree přístroje mají několik základních parametrů, které vybírejte podle vlastních preferencí a způsobu použití.

Způsob připojení

Handsfree pracuje díky dvěma různým způsobům, dnes již nejčastěji pomocí Bluetooth, tedy bezdrátově, anebo pomocí kabelu.

 • Bezdrátové handsfree – Pracuje díky energii z baterie, kterou je třeba nabíjet. Při častém používání je každodenní nabíjení nutností. Kvůli absenci drátu je kvalita zvuku u levnějších modelů méně kvalitní. Výhodou je bezesporu mobilita a při koupi sledujte především výdrž na jedno nabití.
 • Drátové handsfree – K provozu je nutný kabel, proto je vhodný pouze k domácímu použití či v práci. Na kabelu je umístěn mikrofon a tlačítko pro zvedání a pokládání hovorů. Na mikrofonu naleznete tlačítka na nastavení hlasitosti zvuku nebo posouvání skladeb. Cena drátového handsfree je příznivější než u bezdrátové verze a přenos zvuku je díky kabelu kvalitnější i u levných handsfree. Připojit lze na jakýkoliv telefon bez použití Bluetooth, který disponuje 3,5 mm Jack konektorem.
 • Kombinace obou připojení – Výhody obou způsobů připojení využijete na kombinovaném zařízení. Při vybití baterie připojíte kabel a v hovoru můžete pokračovat.

Výdrž

Udává nejen možnou délku hovoru, ale také pohotovostní dobu. Údaje jsou důležité například pro dlouhé cesty na motocyklu, kde musí být přístroj v provozu delší dobu bez dobíjení.

 • Délka hovoru – Je ovlivněna kapacitou baterií a způsobem používání, proto je údaj orientační. Napoví, jak dlouho můžete telefonovat na jedno nabití. Pohybuje se v rozmezí cca 5 až 20 hodin.
 • Pohotovostní doba – Údaj udává, kolik hodin nebo dní je přístroj připravený k použití bez uskutečnění hovorů. Levná handsfree vydrží zhruba týden, kvalitnější modely až 180 dní.

Kvalita zvuku

Závisí na ní kvalita celého hovoru nejen na vaší straně, ale i na té druhé. Protože se kvalita zvuku u handsfree neuvádí, je nutností se spolehnout na recenze uživatelů. Funkce redukce šumu a ruchu s DSP procesorem napomáhá k lepší kvalitě a může být vodítkem pro selekci kvalitnějších modelů.

Funkce Full Duplex zajišťuje přijímání i vysílání zvukového signálu současně, mluvit tak mohou klidně oba lidé najednou. Většina dnešních handsfree touto funkcí disponuje, nemusí tomu však tak být v případě handsfree na motorku. Hledejte také údaj o mono či stereo zvuku, přičemž bude vždy lepší volbou stereo.

Rozměry a hmotnost

Na výběr je od mini handsfree do ucha vážícího do 10 gramů až po robustní přístroje s hmotností až 200 gramů. Hmotnost hraje roli především u častých a déle trvajících hovorů, větší hmotnost totiž často odkazuje k větší baterii. Nejmenší sluchátko do ucha je zcela nenápadné, je však snadné ho ztratit a má často menší výdrž. Větší handsfree by naopak mohl v některých případech překážet. Přístroj vybírejte také s ohledem na velikost vašich uší, preferencí a způsobu použití.

Funkce

 • Ovládání hlasem – Slouží pro ještě jednodušší příjem hovorů a základní ovládání telefonu. Stačí pouze vyslovit hlasové příkazy, kterých některé typy nabízí několik. Všímejte si, zda handsfree podporuje češtinu, často totiž dokáže pracovat pouze s hlasovými pokyny v angličtině.
 • Připojení více telefonů – Pro vlastníky osobního i pracovního telefonu je možné připojení obou zařízení. Existují i taková handsfree, ke kterým připojíte i více než dva mobilní telefony současně.
 • Interkom do helmy – Najdete ho u moto handsfree a zajišťuje propojení dvou handsfree motorkářů. Důležitý je údaj o dosahu, který začíná na několika set metrech a může dosahovat až několika kilometrů.
 • Funkce Redial – Šetří čas při vytáčení posledního volajícího bez nutnosti hledání správného čísla.
 • Redukce ruchu a šumu – Potlačení šumu zkvalitňuje přenášený zvuk. Tato funkce může být u některých handsfree řešena více mikrofony.
 • Systémová podpora – Nabízí ji nejen Apple handsfree se systémem iOS (iPhone Bluetooth handsfree), ale i mobily se systémem Android.

Příslušenství

 • USB kabel – Pro nabíjení přístroje nebo propojení s telefonem či počítačem.
 • Pouzdro – Při nepoužívání zamezuje poškození a ztrátě dílů. Pouzdra kvalitních modelů slouží také k dobíjení.
 • Náhradní baterie – Pokud jste déle mimo domov a nesmíte zmeškat žádný hovor, vyměnitelnými bateriemi však dnes disponuje jen minimum modelů.
 • Nástavce a klipy – Vyrábí se z gelu, pěny nebo plastu. Zjednodušují nasazování, zvyšují komfort a zkvalitňují hovor redukováním šumu.
 • Síťový adaptér – Pro nabíjení handsfree ze sítě.

Jak spárovat handsfree s telefonem

Návod najdete v každé sadě a pokud ne, požádejte o něj prodejce.

 • Jako první zapněte handsfree.
 • V nastavení telefonu povolte funkci Bluetooth (u systému Android se volba nachází i na výsuvné horní liště).
 • Bluetooth v telefonu by měl najít a zobrazit vaší handsfree sadu, se kterou telefon spárujte.
 • Po spojení obou přístrojů můžete ihned provádět hovory.

Značky a výrobci handsfree

 • Jabra – Firma se zaměřuje na audio přístroje, především sluchátka všeho druhu. Výrobce vyniká inovacemi ve světě precizního zvuku již 150 let.
 • Samsung – Známá jihokorejská společnost patří mezi největší výrobce elektroniky všeho druhu. Kromě kvalitních mobilních telefonů a nositelné elektroniky se také handsfree Samsung vyznačují dlouhou životností a výbornými parametry.
 • Parrot – Je známý pro velký výběr kvalitních handsfree setů do automobilů. Na trhu působí od roku 1994 a v současnosti je znám také výrobou dronů.
 • Xiaomi – Čínská společnost, která si bleskurychle získala oblibu po celém světě díky chytrým mobilním telefonům za příznivé ceny. Zabývá se také výrobou příslušenství k mobilním telefonům, tedy včetně handsfree. Zpravidla jsou její produkty kvalitní, mají mnoho inovativních prvků i funkcí a jsou za dostupné ceny.
 • Nokia – Ve Finsku vznikla již v roce 1865 a po mnoha úspěšných letech byla její divize v roce 2014 prodána společnosti Microsoft. Po odkoupení zpět finskou společností HMD se opět vzchopila a dnes nabízí jednodušší modely handsfree.

Otázky při výběru handsfree

Jaké handsfree do auta lze zvolit?

Na trhu najdete modely s umístěním na stínítko, které mají díky menší vzdálenosti od řidiče kvalitní zvukový přenos. Bluetooth do zapalovače přenáší zvuk méně kvalitněji, je však jednoduché na obsluhu a samo se dobíjí. Dále je k dostání autorádio s handsfree, FM transmitter nebo zabudované handsfree, které přenáší zvuk kvalitně pomocí reproduktorů ve vozidle.

Je lepší drátové nebo Bluetooth handsfree do ucha?

Bezdrátové handsfree k mobilu oceníte v případě častého přesouvání. Absence drátu se však může negativně projevovat na horší kvalitě přenosu zvuku. Je také nutné myslet na stav baterie a dobíjet ji. Drátový model je vhodný na domácí použití nebo v kanceláři, není třeba připojení Bluetooth, zvuk má lepší kvalitu díky přenosu po kabelu a cena je nižší.

Jaký interkom na motorku pro dva?

Sledujte především dosah signálu. Pro řidiče se spolujezdcem postačí interkom s krátkým dosahem, pro motorkáře jedoucí vedle sebe je vhodný dosah minimálně 500 m, lepší handsfree sady zvládnou až několik kilometrů. Důležitý je také typ helmy, se kterou musí být přístroj kompatibilní. Vybrat lze z různých druhů ovládání, s upevněním ovládání na helmě, na řídítkách nebo s kombinací obojího.

Jaké jsou nejlepší značky handsfree?

Mezi nejoblíbenější značky a výrobce handsfree patří Jabra, Parrot, Plantronics, Samsung, Nokia, Xiaomi nebo SuperTooth. Ne všichni výrobci vyrábí všechny typy handsfree, specializují se nejčastěji na jeden až dva typy. Například pro handsfree na motorku jsou typické zcela odlišní výrobci, zmínit můžeme například značku SENA anebo CellularLine.