Vybíráme nejlepší herní klávesnici

TOP 3 herní klávesnice

SPC Gear GK530 Tournament Kailh

Razer Ornata Chroma

Yenkee YKB 3500 Katana

Kompaktní herní klávesnice bez Num Padu a s mechanickými spínači Kailh i Cherry MX Red.Podsvícená herní klávesnice na PC s RGB rozsahem a hybridními mechanickými spínači.Herní mechanická klávesnice s duhovým podsvícením se 14 možnými efekty svícení.
+ Mechanická klávesnice, makra+ Opěrka na zápěstí, RGB podsvícení+ Cena/výkon, zvuk kláves
- Fn je napravo od mezerníku- Chybí G klávesy a multimediální tlačítka- Duhové podsvícení

Orientační Cena
1 290 Kč

Orientační Cena
2 349 Kč

Orientační Cena
811 Kč

Herní klávesnice na PC jsou společně s herní myší nedílnou součástí při hraní počítačových her, především u profesionálního hraní (e-sport). Oproti klasickým klávesnicím se liší podsvícením, funkcemi jako jsou makro tlačítka a ideálně výrobní kvalitou a typem spínače, kde je nejlepší volbou herní mechanická klávesnice. Přesto, že se najdou i herní bezdrátové klávesnice, tvoří USB drátové klávesnice většinu trhu. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší herní klávesnice pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší herní klávesnice (Test 2024)

VzhledModelTypPřipojeníPodsvíceníDélka kabeluHmotnostDostupnost
SPC Gear GK530 Tournament Kailh recenze a testSPC Gear GK530 Tournament KailhMechanickáDrátové - USBAno180 cm930 g
Yenkee YKB 3100 Ambush recenze a testYenkee YKB 3100 AmbushMembránováDrátové - USBAno150 cm630 g
Razer Ornata Chroma recenze a testRazer Ornata ChromaHybridní mechanickáDrátové - USBAno-949 g
C-Tech Nereus GKB-13 recenze a testC-Tech Nereus GKB-13MembránováDrátové - USBAno130 cm-
Yenkee YKB 3500 Katana recenze a testYenkee YKB 3500 KatanaMechanickáDrátové - USBAno180 cm700 g
Kingston HyperX Alloy Core RGB recenze a testKingston HyperX Alloy Core RGB-Drátové - USBAno180 cm1 121 g
Logitech G213 Prodigy recenze a testLogitech G213 ProdigyHybridníDrátové - USBAno180 cm1 000 g
Niceboy ORYX K600 recenze a testNiceboy ORYX K600MechanickáDrátové - USBAno180 cm-
A4Tech Bloody B820R recenze a testA4Tech Bloody B820RMechanickáDrátové - USBAno180 cm-
Cooler Master SK621 recenze a testCooler Master SK621MechanickáUSB, BluetoothAno180 cm475 g

Zobrazit celou nabídku

Recenze herních klávesnic

SPC Gear GK530 Tournament Kailh

SPC Gear GK530 Tournament Kailh recenze a test

Herní mechanická klávesnice SPC Gear GK530 Tournament má kompaktní rozměry díky absenci numerického bloku. Uživatelsky konfigurovatelné RGB podsvícení je pro každou klávesu zvlášť a má několik úrovní. Najdete ji ve variantě se spínači Kailh, nebo dražšími Cherry MX Red, přičemž Kailh spínače jsou dle ohlasů poměrně tiché. Celkově jde o skvělý poměr cena/výkon.

+ Mechanická klávesnice, makra
Fn je napravo od mezerníku

Yenkee YKB 3100 Ambush

Yenkee YKB 3100 Ambush recenze a test

Podsvícená herní klávesnice Yenkee YKB 3100 Ambush má zabudované podsvícení (3 základní barvy) a českou lokalizaci. Typ rozhraní je USB s délkou kabelu 1,5 m. Multimediální klávesy lze libovolně naprogramovat podle svých představ. Nabízí solidních 19 kláves s funkcí Anti–ghosting. Plusové body získala i za možnost měnění jasu na klávesnici.

+ Barvy podsvícení, anti-ghosting
Grafické ztvárnění stěžuje čitelnost kláves

Razer Ornata Chroma

Razer Ornata Chroma recenze a test

Herní klávesnice Razer Ornata Chroma je vybavena opěrkou a lokalizace je anglická. Nabízí interaktivní RGB podsvícení kláves, včetně programovatelných kláves (spolu s on-the-fly záznamem maker). Klávesnice má hybridní mechanické spínače Mecha-Membrane s životností 60 milionů stisknutí a je vybavena Anti-ghostingem pro 10 kláves. Co zde však chybí jsou G klávesy a multimediální tlačítka.

+ Opěrka na zápěstí, RGB podsvícení
Chybí G klávesy a multimediální tlačítka

C-Tech Nereus GKB-13

C-Tech Nereus GKB-13 recenze a test

Plně podsvícená klávesnice C-Tech Nereus GKB-13 má modré, červené nebo fialové podsvícení s možností vypnutí. Rozhraní na USB s délkou kabelu 130 cm. Z pohledu lokalizace má český a slovenský layout a speciální technologii membrán. Díky této technologii slibuje klávesnice dlouhou životnost i při dlouhodenním hraní. Zajímavá je pak především z pohledu nízké ceny.

+ 3 barevné podsvícení
Bez manuálu

Yenkee YKB 3500 Katana

Yenkee YKB 3500 Katana recenze a test

Herní mechanická klávesnice Yenkee YKB 3500 Katana má USB připojení a podsvícení. Disponuje duhovým podsvícením se 14 efekty a ultra lehkou konstrukcí (700 g). Dále je vybavena funkcí Anti-hosting a životnost spínače je předpokládaná na 50 mil stisků. Reakční doba spínače je 2 ms a typ spínače je mechanický CONTENT Blue. Uživatelé vychvalují zvuk při stisku, na druhou stranu vyčítají absenci RGB podsvícení.

+ Cena/výkon, zvuk kláves
Duhové podsvícení

Kingston HyperX Alloy Core RGB

Kingston HyperX Alloy Core RGB recenze a test

Herní USB klávesnice Kingston HyperX Alloy Core RGB s drátovým připojením má anglickou lokalizaci a lze nastavit až 6 různých světelných efektů a 3 možnosti jasu. Řadí se do typu klávesnic vysokoprofilových a má funkci Anti-ghosting. Velkou výhodou je odolnost klávesnice proti tekutinám, kdy údajně obstála na 120 ml. Uživatelé oceňují tichý chod a rovnoměrně podsvícení.

+ Tichý chod, podsvícení
Jen US lokalizace

Logitech G213 Prodigy

Logitech G213 Prodigy recenze a test

Herní klávesnice Logitech G213 Prodigy je odolná proti rozlití tekutiny a má anglickou lokalizaci. Je vybavena opěrkou, kterou ale bohužel nelze odejmout. Barva podsvícení je RGB, ovšem jen pro sekce, ne klávesy. Klávesnice je programovatelná díky programu Logitech Gaming, typ spínačů je hybridní, takže nabízí menší hlučnost než u běžné mechanické klávesnice.

+ Rychlá odezva, podložka
Podsvícení je pro sekce (ne pro klávesy)

Niceboy ORYX K600

Niceboy ORYX K600 recenze a test

Mechanická herní klávesnice Niceboy ORYX K600 disponuje spínači OUTEMU red a stylovým RGB podsvícením. Přítomná je funkce plného anti-ghosting (N-Key rollover) i možnost maker. Na robustnosti dodává odolná kovová konstrukce a potěší i česká lokalizace kláves. Obecně jde o solidní poměr cena/výkon s pozitivními uživatelskými ohlasy.

+ Cena/výkon, funkce
Hlučná

A4Tech Bloody B820R

A4Tech Bloody B820R recenze a test

Herní USB klávesnice A4Tech Bloody B820R má mechanické spínače LK Optical Blue Switch a českou lokalizaci. Klávesnice je napájena pomocí kabelu s konektorem USB, který má délku 1,8 m. Dále disponuje barevným podsvícením, programovatelnými klávesy a technologií Light Strike, která snižuje odezvu. Vydržet by měla až 100 milionů úhozů a napájecí kabel je opatřen opletením. Uživatelé si pochvalují její přilnavost k povrchu a pevné kovové tělo.

+ Dobrá přilnavost, robustnost
Nerovnoměrné podsvícení

Cooler Master SK621

Cooler Master SK621 recenze a test

Přenosná herní klávesnice Cooler Master SK621 umožní zapojení přes USB, nebo si můžete vybrat bezdrátové spojení pomocí Bluetooth. Klávesnice je vybavena mechanickými spínači Cherry MX RGB Red Low Profile. Samozřejmostí je podsvícení a podpora maker. Lokalizace je americká a spodní kryt je celý z kovu. Nevýhodou jsou keycaps, které mají příliš široký a plochý profil.

+ Drátové i bezdrátové připojení, nízký profil
Vyšší cena

Jak vybrat herní klávesnici

Herní klávesnice se mohou poměrně značně lišit, především pokud budete koukat na modely napříč cenovým spektrem. Ideální herní klávesnice by měla mít hlavně kvalitní spínače a dobrou výrobní kvalitu. Levné klávesnice toho mnohdy kromě podsvícení dále nenabídnou, dražší a kvalitnější naopak obsahují zajímavé herní funkce.

Podle typu spínače

Na výběr máte ze dvou typů spínačů, podle kterých se řadí na membránové a mechanické klávesnice. Do značné míry tak lze mimo jiné rozdělit amatérské a pokročilé či profesionální hráče.

Mechanické herní klávesnice

Herní mechanická klávesnice má lepší rychlost odezvy při stisknutí, díky čemuž získáte výhodu proti hráčům, kteří používají klasickou klávesnici. Obecně lepší reakci klávesnice oceníte i při klasické kancelářské práci, nejde jen o doménu herních klávesnic. Mechanické klávesnice jsou dražší, odolnější a hlučnější oproti klávesnicím klasickým, za což mohou mechanické spínače.

Společnou vlastností mechanických spínačů je specifická hmatová odezva, vyšší aktivační bod klávesy i celková odolnost (a to i u levnějších modelů). Oproti druhému typu spínačů je zde použit spolehlivější mechanismus. Odpor klávesy zajišťují pružinky, sepnutí spínače kovové kontakty.

Mechanické spínače lze dělit podle hmatové a zvukové odezvy na:

 • Lineární mechanické spínače – asi nejlepší řešení, absence hmatové odezvy.
 • Taktilní mechanické spínače – silná hmatová odezva, nejlepší pro psaní.
 • Mechanické spínače s proklikem – specifická hlučnost.

Parametry a modely mechanických spínačů

Parametry mechanických spínačů jsou:

 • Aktivační síla – ve stručnosti počet gramů nutných k zatížení spínače pro pohyb (udává se jinak v cN).
 • Aktivační vzdálenost – od výchozí ke spínací poloze.
 • Vzdálenost klávesy – od výchozí ke koncové poloze spínače.
 • Životnost – počet stisků, než dojde ke změně funkčnosti.

Mezi nejznámější výrobce mechanických spínačů patří:

 • Cherry (MX Red, Brown, Blue, Black, Speed)
 • Logitech (Romer-G)
 • Razer (Green, Orange, Yellow)
 • Kailh (Red, Brown, Blue, Black)

Membránové herní klávesnice

Herní membránová klávesnice je levnější, má delší reakční dobu a tichý stisk, což se může hodit především v noci. Membránové spínače najdete v běžných klávesnicích, kde se používají natištěné obvody na plastových fóliích (membrány). Při stisku se membrána prohne a dotkne kontaktní plochy.

Výrobní proces membránových klávesnic je mnohem snazší, a tedy i levnější. Na druhou stranu mají kratší životnost, a především potřeba domáčknutí do spodní polohy je něco, co profesionálním hráčům nemusí vyhovovat.

Podsvícení klávesnice

Podsvícená herní klávesnice nepředstavuje pouze designový prvek, který umocňuje pocit ze hry, ale hlavně praktickou věc v zatemněném prostředí. Svítící klávesnice lze většinou i vypnout, nebo nastavit úroveň jasu a barvu podsvícení. Dražší herní klávesnice mají RGB podsvícení umožňující si nastavit libovolnou barvu.

Makro tlačítka

Macro a media klávesy jsou významným prvkem herních klávesnic. Jde o přidaná tlačítka bez výchozí funkce s tím, že jsou programovatelná. Mohou tak nahradit klávesové zkratky, což ve hrách přijde vhod.

Ergonomie

Ergonomicky tvarovaná herní počítačová klávesnice může mít speciálně tvarovaný tvar, aby lépe seděl přirozené pozici rukou. Jde jak o otázku pohodlí, tak zdraví. Další možností je odpojitelný Num Pad, díky čemuž zkrátíte vzdálenost mezi myší a klávesnicí.

Hmotnost

Hmotnost jednotlivých modelů se hodně liší. Nejedná se totiž o zásadní parametr, který by měl přímý vliv na funkci klávesnice. Na trhu tedy naleznete i modely, které váží pouze 250 gramů. Oproti tomu není problém narazit ani na takové, které mají vysoko přes jeden kilogram. Vše záleží na výrobní technologii, použitém materiálu, rozměrech a přidaných funkcích. Klávesnici s nízkou hmotností oceníte především na cestách, jinak je hmotnost při výběru téměř irelevantní.

Funkce

Stejně jako jiná elektronika, mají i klávesnice své rozšiřující funkce. Ty se liší především dle zvoleného typu, modelu a pořizovací ceny a mají za úkol zjednodušit a zefektivnit používání.

 • N-key rollover – funkce objevující se převážně u dražších modelů. Každý spínač klávesy má dva vodiče. Každý stisk pak elektronika vyhodnocuje zvlášť. Díky tomu dokáže počítač zaregistrovat i větší počet stisknutých kláves najednou. Levnější herní klávesnice na PC totiž dokážou zaregistrovat stisk pouze dvou nebo tří kláves současně. Pro pravidelné a zapálené hráče se jedná o nezbytnou funkci.
 • Anti-ghosting – umožňuje stisk několika obecně nejpoužívanějších kláves najednou. Navazuje tak na N-key rollover, ale nejde o plnou nezávislost stisků.
 • Připojení k více zařízením – bezdrátové klávesnice se dokážou připojit k více zařízením najednou. Přepínání mezi jednotlivými zařízeními je pak možné pomocí speciálních kláves.
 • Touchpad nebo červený bod – jsou zabudovány přímo v klávesnici a slouží především jako náhrada myši. Pomocí obou přidaných prvků lze snadno ovládat kurzor na obrazovce.

Cena

Herní klávesnice se cenově pohybují výš nežli ty kancelářské. Jednoduchá podsvícená herní klávesnice bez extra přidaných funkcí a tlačítek s drátovým připojením je k dostání již do 1 000 Kč.

V cenovém rozmezí 1 000 – 3 000 Kč už však naleznete lepší kousky. Jsou zde již kvalitní klávesnice s rozšířenou možností nastavení podsvícení a dalšími funkcemi. Taktéž v této kategorii není problém sehnat i bezdrátovou klávesnici.

Herní klávesnice nad 3 000 Kč se pak vyznačují vysokou kvalitou a jsou určeny především profesionálním hráčům. Typicky jde o kvalitní použitý materiál, bezdrátové připojení, makro klávesy a RGB podsvícení. Mimo tyto základní prvky bývá klávesnice často vybavena i touchpadem, dotykovým displejem, a především mechanickými spínači.

Otázky při výběru herní klávesnice

Co je herní klávesnice s funkcí Anti-ghosting?

Herní klávesnice s funkcí Anti-ghosting umožňují stisk více kláves současně. Obvykle při stisku například šesti a více kláves ostatní nefungují (zdroj: Asus). Tato funkce situace řeší, byť jen částečně. Důležitější je sledovat, zda a v jakém rozsahu klávesnice podporuje funkci N-Key Rollover, která by měla zajišťovat kompletní nezávislost kláves v libovolné kombinaci.

Membránová, nebo mechanická herní klávesnice?

Mechanická klávesnice je vhodná pro pokročilejší hráče a ty, kteří si potrpí na větším komfortu. Membránová klávesnice je levnější a jde o klasický typ spínače, který je pro klávesnice používaný. O výhodách a nevýhodách těchto snímačů rozebíráme v rádci výběrem.

Kabelová, nebo bezdrátová herní klávesnice?

Herní USB klávesnice je dominantním typem připojení jak u levných, tak i pokročilejších klávesnic. Výhodou je především plynulý chod bez přerušení výpadkem signálu nebo vybití baterie. Herní bezdrátová klávesnice se připojuje typicky buď přes USB vysílač nebo Bluetooth a výhodou je hlavně přenositelnost a uplatnění třeba na cestách.

Jaké jsou nejlepší značky herních klávesnic?

Mezi nejoblíbenější značky a výrobce herních klávesnic patří Yenkee, Razer, Hyperx, nebo také Logitech.