Vybíráme nejlepší herní sluchátka

TOP 3 herní sluchátka

Sony PS5 Pulse 3D Wireless Headset

HyperX Cloud II

Genius GX Gaming HS-G700V

Bezdrátová herní sluchátka pro PS5 s mikrofonem a prostorovým 3D zvukem. Jsou velmi lehká, zpětně a skrze platformy kompatibilní. Aktuálně asi nejlepší sluchátka pro PlayStation.Herní sluchátka s mikrofonem, který je odpojovací a USB připojením. Navíc podpora PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox ONE a Xbox Series.Svítící herní sluchátka s připojením na USB a vibracemi pro perfektní požitek ze hry.
+ Velká kvalitní sluchátka, čistý prostorový 7.1 zvuk+ Odpojovací mikrofon, dvoje náušníky+ Vibrace, LED osvětlení, USB připojení
- Nic zásadního- Vyšší cena- Mušle nejsou naklopitelné

Orientační Cena
2 500 Kč

Orientační Cena
2 050 Kč

Orientační Cena
1 248 Kč

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

Herní sluchátka nejen na PC jsou zpravidla zaměřená na hlubší basy a prostorový zvuk (herní sluchátka 7.1) pro intenzivní zážitek z hraní her. Kvalitní herní headset je typicky kabelový a s kvalitním mikrofonem potlačující šum. Bezdrátová sluchátka s Bluetooth nebo USB vysílačem, nemusí být nutně špatná. Obzvláště pokud chcete herní sluchátka pro PS (PlayStation 4, 5) nebo oblíbenou konzoli Xbox, kde potřebujete pohyb a dostatečný dosah signálu. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší herní sluchátka pro rok 2021, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší herní sluchátka (Test 2021)

VzhledModelPřenos signáluS mikrofonemZvukDélka kabeluHmotnostDostupnost
Sony PS5 Pulse 3D Wireless Headset recenze a testSony PS5 Pulse 3D Wireless HeadsetBezdrátováAno7.1-295 gVÍCE INFORMACÍ
Razer Kraken X recenze a testRazer Kraken XKabelováAno7.1130 cm250 gVÍCE INFORMACÍ
HyperX Cloud II recenze a testHyperX Cloud IIKabelováAno7.1300 cm320 gVÍCE INFORMACÍ
Yenkee Hornet YHP 3010 recenze a testYenkee Hornet YHP 3010KabelováAno-240 cm200 gVÍCE INFORMACÍ
Genius GX Gaming HS-G700V recenze a testGenius GX Gaming HS-G700VKabelováAno7.1250 cm405 gVÍCE INFORMACÍ
Sony PS4 Platinum Wireless Headset recenze a testSony PS4 Platinum Wireless HeadsetBezdrátováAno7.1--VÍCE INFORMACÍ
Microsoft Xbox Wireless Headset recenze a testMicrosoft Xbox Wireless HeadsetBezdrátováAno7.1-312 gVÍCE INFORMACÍ
Zalman ZM-HPS300 recenze a testZalman ZM-HPS300KabelováAno-200 cm-VÍCE INFORMACÍ
A4Tech Bloody G501 recenze a testA4Tech Bloody G501KabelováAno7.1220 cm258 gVÍCE INFORMACÍ
Sennheiser GSP 300 recenze a testSennheiser GSP 300KabelováAno-200 cm290 gVÍCE INFORMACÍ
Yenkee AMBUSH YHP 3020 recenze a testYenkee AMBUSH YHP 3020KabelováAno2.0220 cm-VÍCE INFORMACÍ

TIP:

Recenze herních sluchátek

Sony PS5 Pulse 3D Wireless Headset

Sony PS5 Pulse 3D Wireless Headset recenze a test

Kvalitní bezdrátová herní sluchátka Sony PS5 Pulse 3D Wireless Headset jsou vybavena prostorovým 3D zvukem díky technologii Tempest 3D AudioTech (velká výhoda kompatibility s konzolí), velkými náušníky a jejich konstrukce je vytvořena přes hlavu (náhlavní). Skvělé jsou také dva skryté mikrofony s technologií potlačení okolního zvuku. Sluchátka jsou vytvořena hlavně pro PS (PlayStation 5 i 4) a PlayStation VR, své uplatnění však najdou i na platformách Mac a PC, nebo u mobilních zařízení.

+ Velká kvalitní sluchátka, čistý prostorový 7.1 zvuk
Nic zásadního

ZOBRAZIT NABÍDKU

Razer Kraken X

Razer Kraken X recenze a test

Razer Kraken X jsou herní sluchátka s mikrofonem, který je sklápěcí a přenosem signálu přes kabel. Délka kabelu činí 130 cm a jeho připojení je přes 3,5 mm jack. Hlasitost zvuku lze nastavit na kabelu a jejich celková hmotnost je 250 g. Sluchátka mají 7.1 prostorový zvuk a snadné ovládání. Velkou výhodou je také nastavitelný mikrofon, frekvenční rozsah do 28 000 Hz a velikostní měnič 40 mm. Sluchátka jsou doporučená pro herní platformy PC, Mac, PS4, Nintendo Switch, Xbox One (pouze se speciálním adaptérem).

+ Ultra lehká herní sluchátka, 7.1 prostorový zvuk
Jen sklápěcí mikrofon

ZOBRAZIT NABÍDKU

HyperX Cloud II

HyperX Cloud II recenze a test

Herní sluchátka HyperX Cloud II s dálkovým ovladačem na ovládání mikrofonu a zvuku jsou určena pro profesionální hraní a jsou vybavena aktivním potlačením okolního zvuku, délkou kabelu 300 cm a velikostí měniče 53 mm. Plusové body získal tento model za design, a zvláště dlouhou přívodní šňůru. Vyhotovení může být buď v černé, nebo červené barvě a jejich hmotnost je 320 g. Samozřejmostí těchto sluchátek je mikrofon a připojení na USB, s podporou platforem PC, PlayStation a Xbox.

+ Odpojovací mikrofon, dvoje náušníky
Vyšší cena

ZOBRAZIT NABÍDKU

Yenkee Hornet YHP 3010

Yenkee Hornet YHP 3010 recenze a test

Yenkee Hornet YHP 3010, jsou herní sluchátka s mikrofonem a jejich přenos je umožněn díky kabelu. Dálka kabelu je 240 mm a jejich hmotnost je pouhých 200 g. Konstrukce těchto sluchátek je dělaná na hlavu (náhlavní) a jejich výrobcem je firma Yenkee. Pro připojení má konektor na 3,5 mm Jack a praktickou funkcí je vypnutí mikrofonu na regulátoru hlasitosti, který je umístěn na kabelu. Velké náušníky poskytnou dostatečný komfort při hraní her a přitom naprosté pohodlí na uši. Uživatelé dále oceňují všesměrový mikrofon a poměr cena/kvalita.

+ Nízká hmotnost a cena, cena/výkon
Menší hlasitost reproduktorů

ZOBRAZIT NABÍDKU

Genius GX Gaming HS-G700V

Genius GX Gaming HS-G700V recenze a test

Herní USB sluchátka Genius GX Gaming HS-G700V se oproti jiným liší LED osvětlením a vibracemi. Další výhodnou je 7.1 prostorový zvuk, takže budete vždy krok před nepřítelem. Svítící sluchátka o hmotnosti 405 g a délka přívodního kabelu je 250 cm. Další plusové body získaly od uživatelů za otočný kloub u mikrofonu a možnost zapnutí a vypnutí mikrofonu. Další výhodou je polstrovaná vrchní část sluchátek, která zajistí komfort při hraní a pohodlně padne na hlavu.

+ Vibrace, LED osvětlení, USB připojení
Mušle nejsou naklopitelné

ZOBRAZIT NABÍDKU

Sony PS4 Platinum Wireless Headset

Sony PS4 Platinum Wireless Headset recenze a test

Bezdrátová herní sluchátka Sony PS4 Platinum Wireless Headset jsou nástupcem modelu Gold, s 3,5 mm Jackem a USB. Ps4 sluchátka jsou vybavena mikrofonem a ovládáním hlasitosti na sluchátkách. Předností je 7.1 zvuk, který je důležitou součástí při hraní her, kovový hlavový most, delší výdrž baterie a o podle zkušeností uživatelů o něco lepší zvuk jak verze Gold. Na druhou stranu jsou zde malá tlačítka, plast se leskne a cena je poněkud nadsazená.

+ Lepší zvuk jak verze Gold, výdrž baterie
Vyšší cena, velikost tlačítek

ZOBRAZIT NABÍDKU

Microsoft Xbox Wireless Headset

Microsoft Xbox Wireless Headset recenze a test

Microsoft Xbox Wireless Headset jsou asi nejlepší sluchátka pro Xbox One a Series X|S. Důvodem je především kompatibilita a podpora zvukových formátů jako je Dolby Atmos, Windows Sonic a DTS, což je jeden ze zásadních rozdílů oproti platformě PlayStation. Pozitivně hodnotíme také kvalitní mikrofon, aktualizace přes aplikaci, nastavení přes ekvalizér či podporu Bluetooth. Sluchátka lze propojit také s PC přes USB nebo s telefonem.

+ Nastavení zvuku, podpora Bluetooth, cena/výkon
Delší reakční čas při změně hlasitosti

ZOBRAZIT NABÍDKU

Zalman ZM-HPS300

Zalman ZM-HPS300 recenze a test

Zalman ZM-HPS300 jsou herní sluchátka s mikrofonem. Disponují pozlaceným USB konektorem a dvěma Jack 3,5 mm. Délka přívodního kabelu je 200 cm s možností měnění hlasitosti zvuku. Uživatelé kladně ohodnotili jejich design a kvalitu zvukové reprodukce s ohledem na jejich velice nízkou cenu. Sluchátka dále disponují velikostí měniče 50 mm a relativně dobrým pohlcením hluku.

+ Levná sluchátka, dobrá kvalita k ceně
Na kabelu lze mikrofon jen ztlumit a ne vypnout

ZOBRAZIT NABÍDKU

A4Tech Bloody G501

A4Tech Bloody G501 recenze a test

Herní sluchátka s výsuvným mikrofonem A4Tech Bloody G501 a aktivním potlačením okolního zvuku. Přenos je řízen kabelově a jeho délka je 220 cm. Dále disponuje velikostí měniče 40 mm a jejich konstrukce je přes hlavu. Další výhodou je ovládání zvuku přes kabel a mají funkci rozpoznání zvuku. Plusové body mají i za 7.1 zvuk (Surround Sound) a nízkou hmotnost 258 g. Sluchátka jsou určena pro PC hráče a určitou nevýhodou zůstává přítomnost pouze USB konektoru.

+ Výkon/cena, vzhled
Menší prostor na uši, pouze USB konektor

ZOBRAZIT NABÍDKU

Sennheiser GSP 300

Sennheiser GSP 300 recenze a test

Herní uzavřená sluchátka Sennheiser GSP 300 mají jemné polstrované náušníky a zaujmou svým designem a celkově prémiovou kvalitou. Headset se dá připojit k PC pomocí Jacku 3,5 mm, který končí na připojovacím kabelu dlouhém 2 metry. Za zmínku stojí, že součástí balení je redukce na 4 pólový 3,5 Jack. Součástí sluchátek je sklápěcí mikrofon a jejich celková hmotnost je 290 g. Uživatelé ocenili ovládání hlasitosti na sluchátkách, široký frekvenční rozsah a kompletně dobré a přehledné nastavení.

+ Kvalitní zvuk a sklápěcí mikrofon
Pouze jack

ZOBRAZIT NABÍDKU

Yenkee AMBUSH YHP 3020

Yenkee AMBUSH YHP 3020 recenze a test

Herní headset Yenkee AMBUSH YHP 3020 upoutají v první řadě velice nízkou cenou. Přenos signálu je kabelový a délka kabeláže činí 220 cm. Plusové body získává za sklápěcí mikrofon a možnost nastavení hlasitosti přímo na sluchátkách. Velikost měniče je 50 mm a připojení je pomocí 3,5 mm Jacku. Uživatelé si chválí dobrou přilnavost na uši a skvělé polstrování. Oproti jiným se liší podsvícení, která za tuto cenu neseženete.

+ Nízká cena, pohodlné polstrování na uši
Není variabilní nastavitelnost mikrofonu

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jak vybrat herní sluchátka

Dělení, funkce a vlastnosti herních sluchátek jsou rozepsány v rádci níže. Co by mimo jiné měly nabídnout kvalitní herní sluchátka? Například otočné mušle a skládací konstrukci, kdy se taková skládací sluchátka mnohem lépe převáží. Dále třeba software ekvalizátor na zvuk a u podsvícených sluchátek i na podsvícení. Od věci nejsou ani ovládací prvky pro hlasitost a chat, nebo certifikace mikrofonu pro TeamSpeak, Skype a Discord.

Připojení

Připojení se dělí na dvě hlavní, kabelové (častější) a bezdrátové.

Kabelová herní sluchátka

Jsou častější verzí, a to z důvodu kvalitnějšího zvuku, který kabel přenáší. Připojují se nejčastěji pomocí USB nebo 3,5 mm Jacku (mohou být i 6,3 mm Jack – méně časté připojení). Nevýhodou kabelových sluchátek je kabel, který se může zaplést, nebo jeho délka nebude dostatečně dlouhá a hraní nebude pohodlné. Existuje však nylonový pletený kabel, který zamezuje zamotání.

Bezdrátová herní sluchátka (Bluetooth, radiofrekvenční)

Samozřejmostí je volný pohyb, nevýhodou je však ztrácející se kvalita zvuku oproti drátovým. Připojení k mobilu, notebooku nebo ke stolnímu počítači funguje na bázi Bluetooth a radiofrekvenčního vysílače (USB).

Herní konzole PS4 ani Xbox One funkci Bluetooth nativně nepodporují. S novými verzemi PlayStation 5 a Xbox Series X tak padali dotazy, zda se to změní. Situace ale zůstává stejná a důvod je jednoduchý – kvalita zvuku a latence jsou prostě nedostačující. Je tak nutné použít radiofrekvenční připojení, ale to vůbec není na škodu, protože dosah signálu je větší (až 100 m), takže si lépe zahrajete pohybové Kinect hry.

Pokud i tak chcete použít Bluetooth sluchátka na PlayStation či Xbox, existují dvě možná řešení. Můžete si pořídit USB Bluetooth adaptér, který zapojíte do konzole, nebo můžete sluchátka propojit s televizí či monitorem a obejít tak konzoli.

Některá herní sluchátka (mimo Sony, Microsoft) mohou také podporovat nativní bezdrátový signál dané konzole, nebo přikládají bezdrátový přijímač. Setkat se můžete rovněž se situací, kdy podporují oba typy připojení, tedy jak radiofrekvenční, tak Bluetooth.

Provedení herních sluchátek

Hlavní věcí při výběru herních sluchátek je určitě jejich pohodlí i při několika hodinovém hraní. Důležitou roli zde hraje hlavová konstrukce, která by měla být pevná a zároveň nastavitelná, pro všechny rozměry hlavy.

Herní špunty

Herní špunty jsou méně známé a to proto, že většina profesionálních hráčů takové sluchátka nepoužívá. Důvodem je jejich nepříliš pohodlné hraní, ve srovnání s náušníky a cenové relace, za kterou byste měli lepší sluchátka na hraní. Mnohem lépe se však hodí na cesty, kdy jsou dobře skladné. Jejich měniče jsou ale nejmenší, takže nejslabší budou i jejich basy.

Herní sluchátka na uši

Sluchátka na uši řadí se k více vyhledávaných sluchátkům, která však neobepnou celé uši, ale pouze se k nim přikládají, proto neutlumí tolik hluk z okolí, jako náušníky okolo uší. Hodí se jako univerzální sluchátka i mimo hraní her.

Herní sluchátka okolo uší

Sluchátka okolo uší jsou nejvýznamnější sluchátka pro profesionální hráče, naprosto perfektně tlumí zvyky zvenčí a perfektně padnou na uši. Zaručují dlouhodobou pohodlnost i při několika hodinovém hraní a kvalitní zvuk se všemi zvukovými detaily hry. Velké měniče také zajistí dynamické basy.

Konstrukce sluchátek

Uzavřená sluchátka – ve většině případů se můžete setkat s uzavřenými sluchátky. Ty pomocí uzavřených mušlí dokonale tlumí zvuk zvenčí a také nepropouští skoro žádný zvuk. Většina herních je tohoto typu a obecně jsou na hraní her doporučovány.

Otevřená sluchátka – tyto sluchátka se vyznačují hlavně tím, že zlehka propouští zvuk do okolí a také netlumí tolik zvuk zvenčí. Nedochází ke zkreslení, ale doporučují se spíše na poslech hudby.

Polouzavřená sluchátka – částečně tlumí hluk z venku a částečně propouští zvuk ze sluchátek. Výhodou je věrné podání zvuku.

Citlivost sluchátek a impedance

Citlivost sluchátek by se dala shrnout tak, že čím citlivější sluchátka si koupíte, tím budou hlasitější a budou spotřebovávat méně energie. Citlivost se udává v dB/Wm. Impedance společně s citlivostí ovlivňují hlasitost sluchátek.

Ať už vybíráte herní sluchátka na PC nebo notebook, vyhněte se těm s impedancí nad 130 až 150 Ohmů, v opačném případě byste mohli potřebovat zesilovač. Aby baterka u notebooku vydržela déle, měla by mít herní sluchátka impedanci do 50 až 60 Ohmů a citlivost nad 100 db/Wm.

Herní sluchátka s prostorovým zvukem

Velice důležitá vlastnost při hraní her na profesionální úrovni, a to ať už stříleček nebo jiných her. Prostorový zvuk vám dokonale dokáže odhalit nepřítelovy kroky, nebo pohyb vašich spoluhráčů. Stereofonní sluchátka zvuky tak dokonale nelokalizují, proto je potřeba pro dokonalý zvuk sáhnout hlouběji do kapsy a koupit propracovanější varianty. Ty jsou k dostání ve variantě 5.1 nebo sluchátka 7.1 virtuálního zvuku, u sluchátek pro Xbox koukejte po Windows Sonic, Dolby Atmos, nebo DTS Headphone:X.

Herní sluchátka s mikrofonem (a bez)

Mikrofon je jednou z hlavních věcí, kterou u herních sluchátek určitě nepřehlédněte. Jestliže se věnujete profesionálnímu hraní, mikrofon je jeden z hlavních podmínek pro hraní online. Jen těžko si budete ve hře psát zprávy přes chat. Dobrý mikrofon dělá dohromady dobrý herní headset a krom jiného by měl umět dobře potlačovat šum.

Nejméně oblíbený a zároveň pro hraní zcela nevhodný je mikrofon na kabelu, ten je nekvalitní a během hry Vás bude neustále rušit. Z pravidla jsou na peckách a špuntech.

Herní sluchátka s odnímatelným mikrofonem mají tu výhodu, že je lze oddělit od sluchátek a ty používat i třeba pro poslech hudby.

Herní sluchátka s vysouvacím mikrofonem jsou praktická pro hraní her, volání přes Skype i občasnou konverzaci přes Discord. Po odehrané hře ukončíte hovor a mikrofon jednoduše zasunete do sluchátek.

Herní sluchátka se sklápěcím mikrofonem jsou jedenou z nejlepších voleb, které můžete jako profesionální hráč mít, společně s vysouvacím se řadí na vrchní příčky, které hráči vyhledávají. V případě, že mikron nechcete používat, ho jednoduše sklopíte, aby vám nepřekážel. Kromě sklopných najdete i takové, co mají tvarovací nohu, takže si můžete nastavit pozici, jak vám vyhovuje.

Herní sluchátka bez mikrofonu, jsou ideální na single hry, kdy nepotřebujete komunikovat se spoluhráči. Je však na zvážení, zda si taková sluchátka pořídit, i s ohledem na oblibu multiplayer módu.

Otázky při výběru sluchátek na hraní her

Čím se odlišují herní sluchátka 7.1?

Herní sluchátka s prostorovým zvukem jsou pro hraní her velká výhoda, skoro až nezbytnost. Abyste lokalizovali odkud a kde se další hráči pohybují, hledejte herní sluchátka označená jako 5.1 nebo 7.1.

Jaké jsou varianty herních sluchátek s mikrofonem?

Herní sluchátka s mikrofonem lze dále dělit na ty s mikrofonem na kabelu, se sklopným a zasunovacím mikrofonem do mušlí, nebo také na herní headsety s odnímatelným mikrofonem, který tak lze používat i třeba jen pro poslech hudby.

Proč vybrat herní headset pro PS4/PS5 a Xbox One/Xbox Series?

Herní sluchátka pro PS (PlayStation 4 či 5) a Xbox (One či Series X|S), tedy herní konzole, mají výhodu v plné kompatibilitě s danou konzolí. Použít ale můžete i herní sluchátka na PC. Mnohá sluchátka na PS4, PS5 a Xbox jsou také kompatibilní s více zařízeními (PC, konzolí, mobilem, televizí).

Jak se připojují bezdrátová herní sluchátka?

Bezdrátová herní sluchátka se dále dělí na radiofrekvenční a bluetooth sluchátka. V případě bluetooth není co řešit, zapne se a spáruje. Radiofrekvenční potřebují vysílač (typicky USB) a výhodou je větší dosah (10-100 m), což se hodí u Kinect her. O bezdrátové konektivitě najdete více v sekci článku.