Vybíráme nejlepší jogurtovač

TOP 3 jogurtovače

Guzzanti GZ 705

Steba JM 2

Ariete Yogurella 621

Jogurtovač s nerezovým designem je vybavený LCD displejem, časovačem, automatickým vypnutím a obsahuje 7 sklenic s víčky o objemu 190 ml.Jogurtovač s časovačem obsahuje 12 sklenic s víčkem o celkovém objemu 2,4 l. Díky časovači lze nastavit konzistence jogurtu a po uplynutí času se automaticky vypne.Jogurtovač na řecký jogurt má objem dózy 1 litr, dvojí víko pro zajištění maximální hygieny a kompaktní rozměry.
+ Časovač s automatickým vypnutím, návod s recepty, cena/výkon+ Automatické vypnutí, časovač, velký objem+ Cena/výkon, lehce ovladatelný, kompaktní rozměry
- Chybí zvukový signál- Nedostatečný návod, nemá termostat, slabé osvětlení- Nemá časovač ani displej, tepelná spirála je pouze vespod

Orientační Cena
749 Kč

Orientační Cena
1 330 Kč

Orientační Cena
439 Kč

Patří jogurt mezi vaše oblíbené potraviny, na trhu vám ale chybí různé příchutě nebo chcete mít jistotu kvality jogurtu s chutným ovocem bez přidaných látek? Pak je pro vás praktickým pomocníkem jogurtovač, který dokáže připravit za několik hodin velké množství čerstvého domácího jogurtu přesně podle vašich představ. Na trhu je velké množství jogurtovačů, které mají různé velikosti a funkce. Výhodou je jogurtovač s časovačem, kde si můžete nastavit libovolnou dobu přípravy nebo jogurtovač s nastavitelnou teplotou, případně i jogurtovač na řecký jogurt, který je tak oblíbený. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší jogurtovače pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší jogurtovače (Test 2024)

VzhledModelObjemPříkonČasovačDisplejHmotnostNádobaDostupnost
Guzzanti GZ 705 recenze a testGuzzanti GZ 7051,33 l20 WAnoAno1,9 kg7 skleniček s víčkem - 190 ml
Silvercrest SJB 18 A1 recenze a testSilvercrest SJB 18 A11,26 l18 WNeNe1,9 kg7 skleniček s víčkem - 180 ml
Steba JM 2 recenze a testSteba JM 22,4 l21 WAnoAno2,5 kg12 skleniček s víčkem - 200 ml
Ariete Yogurella 621 recenze a testAriete Yogurella 6211 l20 WNeNe0,55 kg1 l nádoba
Clatronic JM 3344 recenze a testClatronic JM 33441,1 l14 WNeNe2,33 kg7 skleniček s víčkem - 160 ml
Ariete Yogurella 626 recenze a testAriete Yogurella 6261,3 l20 WNeNe1 kg7 skleniček s víčkem - 180 ml
Orion recenze a testOrion1,2 l-NeNe0,45 kg1 dóza 1,2l, 2x dóza 0,3 l, 1x dóza 0,25 l
Klarstein Gaia recenze a testKlarstein Gaia2,5 lAnoAno12 skleniček s víčkem - 210 ml

Zobrazit celou nabídku

Recenze jogurtovačů

Guzzanti GZ 705

Guzzanti GZ 705 recenze a test

Jogurtovač Guzzanti GZ 705 s elegantním nerezovým designem má velmi kompaktní rozměry. Je vybavený LCD displejem s dotykovými tlačítky a k dispozici je i časovač s automatickým vypnutím. Časovač lze nastavit v rozmezí 0-14 hodin, můžete si tedy přípravu předem naplánovat. Teplota jogurtovače je přednastavená na 42 °C a příkon 20 W. Součástí jogurtovače je 7 sklenic s víčky o objemu 190 ml, celková kapacita je tedy 1,33 l. K balení je přiložen také návod s recepty.

+ Časovač s automatickým vypnutím, návod s recepty, cena/výkon
Chybí zvukový signál

Silvercrest SJB 18 A1

Silvercrest SJB 18 A1 recenze a test

Jogurtovač Lidl Silvercrest SJB 18 A1 má základnu z nerezového povrchu, průhledné víko a součástí je 7 skleniček s víčkem o objemu 180 ml, celková kapacita jogurtovače je tedy 1,26 l. Jogurtovač je vhodný pro přípravu jogurtu i z rostlinného mléka. Stabilitu zajišťují protiskluzové nohy a ovládá se jednoduše zapnutím tlačítka. Příkon je 18 W a rozměry jsou kompaktní velikosti. Včetně sklenic váží cca 1,9 kg a síťový kabel má 80 cm.

+ Jednoduché ovládání, cena
Nemá termostat, časovač, skleničky hůře těsní

Steba JM 2

Steba JM 2 recenze a test

Jogurtovač s časovačem Steba JM 2 je automatický s elegantním vzhledem. Obsahuje 12 skleniček s víčkem na jogurt o celkovém objemu 2,4 l, tj. 200 ml každá sklenička. Díky časovači lze nastavit konzistence jogurtu a po uplynutí času se automaticky vypne, zároveň během procesu svítí provozní kontrolka. Podle ohlasů a zkušeností uživatelů je výhodou, že má jogurtovač velkou kapacitu a nízkou hmotnost, nevýhodou je nedostatečný návod v českém jazyce, chybějící termostat a slabé osvětlení.

+ Automatické vypnutí, časovač, velký objem
Nedostatečný návod, nemá termostat, slabé osvětlení

Ariete Yogurella 621

Ariete Yogurella 621 recenze a test

Jogurtovač na řecký jogurt Ariete Yogurella 621 má objem dózy 1 l, což je přibližně pro 6 porcí jogurtu. Výhodou dózy je možnost skladování v lednici a mýt ji v myčce na nádobí, dóza má navíc dvojí víko pro zajištění maximální hygieny. Manipulace s jogurtovačem je velmi jednoduchá, stačí vložit ingredience, zapnout a po 12 hodinách je jogurt připraven ke spotřebě. Jogurtovač má velmi kompaktní rozměry, je lehký, lehce se čistí a jeho příkon je 20 W.

+ Cena/výkon, lehce ovladatelný, kompaktní rozměry
Nemá časovač ani displej, tepelná spirála je pouze vespod

Clatronic JM 3344

Clatronic JM 3344 recenze a test

Jogurtovač Clatronic JM 3344 zvládne připravit až 1,1 l jogurtu v 7 praktických sklenicí s víčkem o 160 ml. Jogurtovač má průhledné víko, vypínač se svítící kontrolkou a automaticky reguluje teplotu pro dokonalou přípravu jogurtu. Příkon jogurtovače je pouze 14 W. Podle ohlasů a zkušeností uživatelů je jogurtovač velmi jednoduchý na obsluhu pomocí jednoho tlačítka, nevýhodou je, že nemá časovač a sledování teploty. Výhodou však je možnost dokoupení dalších 6 sklenic.

+ Možnost dokoupení 6 sklenic, jednoduchá manipulace
Nemá časovač, kontrolu teploty

Ariete Yogurella 626

Ariete Yogurella 626 recenze a test

Domácí jogurtovač Ariete Yogurella 626 dokáže za 10-12 hodin vyrobit velmi lahodný jogurt. Jogurtovač obsahuje 7 skleněných nádob se šroubovacím víčkem s celkovou kapacitou 1,3 l. Celý jogurtovač se přiklopí průhledným víkem pro udržení teploty. Jeho manipulace je velmi jednoduchá pomocí tlačítka Zapnuto/Vypnuto se světelnou kontrolkou a zároveň je snadná i jeho demontáž a čištění. Bohužel není vybavený časovačem ani nastavitelnou teplotou.

+ Jednoduchá manipulace
Nemá časovač, kontrolu teploty

Orion

Orion recenze a test

Velmi kompaktní jogurtovač Orion 1,2 l je vyrobený z plastu. Do jogurtovače se nalije již ohřáté mléko s jogurtem, díky dvojitě stěně se vytvoří ideální podmínky pro množení jogurtové kultury a do druhého dne je domácí jogurt hotový. Objem jogurtovače je 1,2 l, přičemž je možné jogurt vyrábět v jedné velké nádobě nebo ve třech malých dózách s víčky (2x dóza 0,3 l, 1x dóza 0,25 l). Jogurtovač lze také využít i jako termomísu k udržení teploty pokrmu.

+ Nízká cena, tři krabičky, recepty v návodu, nepotřebuje zdroj elektrické energie
Plastový jogurtovač, každému se nemusí líbit růžové provedení

Klarstein Gaia

Klarstein Gaia recenze a test

Jogurtovač s časovačem Klarstein Gaia je obdélníkového tvaru s nerezovým rámem a obsahuje 12 uzavíratelných skleniček o objemu 210 ml, celkem je tedy kapacita jogurtovače 2,5 l. Časovač umožňuje nastavení doby přípravy a nastavuje se na digitálním podsvíceném LCD displeji. Stabilitu zajišťují protiskluzové nožičky a průhledný kryt konstrukce je vhodný pro kontrolu procesu přípravy. Uživatelé si chválí čitelný displej, snadnou obsluhu, velkou kapacitu a obdélníkový tvar jogurtovače, který se uskladňuje lépe než kulatý.

+ Obdélníkový tvar, velký objem, displej, časovač
Nic

Jak vybrat jogurtovač

Jogurtovač je praktickým domácím spotřebičem a jeho výběr není složitý. Jogurtovač má jen několik základních a přidaných funkcí a při výběru je důležitým parametrem jeho velikost, množství a objem nádob a v neposlední řadě také výkon.

Jak funguje jogurtovač

Výroba domácího jogurtu je velmi jednoduchá. Hlavní ingrediencí je mléko a druhou složkou je jogurtová kultura, která obsahuje prospěšné bakterie. Ty jsou důležité pro zrání. Jogurtová kultura se může koupit zvlášť, čistá.

Mléko je nejprve potřeba zahřát na 80 °C, poté se musí zchladit na 40 °C a přimíchá se jogurtová kultura. Někdy stačí i pokojová teplota mléka, příprava ale může trvat déle. Směs se přelije do připravených nádobek a vloží se do jogurtovače. Ten při stálé teplotě připraví ideální prostředí pro zrání a za několik hodin je jogurt hotový a připravený pro uskladnění v lednici.

Pak už je jen na vás, jakými ingrediencemi svůj jogurt obohatíte. Domácí výroba jogurtu nebyla nikdy jednoduší jako s použitím jogurtovače.

Typy jogurtovačů

Jogurtovače se dělí na dva základní typy a to manuální a elektrické, záleží tedy na vašich preferencích a také na tom, jak často chcete jogurtovač používat.

Manuální jogurtovač

Manuální jogurtovač nepotřebuje ke svému používání elektrickou energii. Funguje na jednoduchém principu, kdy se pouze přelije horké mléko s jogurtovou kulturou do nádoby, která má silnou stěnu a funguje na principu termosky.

Elektrický jogurtovač

Elektrický jogurtovač je závislý na elektrické energii. Jogurtovač udržuje několik hodin stálou teplotu a tím napomáhá zrání jogurtové kultury.

Objem a nádoby jogurtovače

Výhodou jogurtovače je především jeho schopnost připravit velké množství jogurtu najednou. Pokud patříte mezi milovníky jogurtů a máte větší rodinu, určitě tento spotřebič oceníte. Při výběru je tedy velmi důležitým parametrem velikost jogurtovače a objem jeho nádob. Některé modely mohou mít pouze jednu velkou nádobu, některé modely mají několik menších nádob. Celkový objem tedy udává, kolik litrů jogurtu je jogurtovač schopný najednou vyrobit. Při výběru jogurtovače podle nádoby také doporučujeme zohlednit jejich údržbu a další použitelnost.

Jogurtovač s více nádobami

Nejrozšířenějším typem jsou jogurtovače s více nádobami. Může se jednat o skleničky nebo plastové kelímky, která mají víčka a lze je tak po dokončení procesu jednoduše skladovat či brát na cesty. Nejmenší modely obsahují dvě až čtyři nádoby, větší jogurtovače mohou mít až 12 nádob. Jedna nádobka má objem většinou mezi 150 – 200 ml. Celkový objem se pak pohybuje mezi 1-2 litry.

Jogurtovač s jednou nádobou

Některé jogurtovače jsou uzpůsobeny pouze na jednu nádobu. Tento typ jogurtovačů je méně rozšířený, můžete se ale setkat i s tím, že jogurtovač má v balení jednu velkou nádobu i několik malých. Velká nádoba má objem většinou 1-1,5 litrů. Výhodou pak může být snadné mytí jedné nádoby.

Příkon

Jogurtovač je elektrický přístroj, proto i jeho příkon je důležitým parametrem, který by se při jeho výběru měl zohlednit. Příkon ovlivňuje spotřebu elektrické energie a zároveň čas výroby jogurtu. Platí, že čím je vyšší objem a velikost jogurtovače, tím je i vyšší příkon. Většina modelů jogurtovačů mají příkon mezi 20-30 W, jejich provoz je tedy velmi úsporný.

Funkce

Jogurtovač může disponovat řadou funkcí a příslušenstvím, které nejen ulehčí jeho provoz, může být ale díky tomu praktičtější a bezpečnější.

  • Časovač – Jogurtovač s časovačem je velmi praktický pro přípravu jogurtu. Díky časovači si můžete nastavit dobu zrání a také přesnou dobu, kdy se má jogurtovač zapnout. Můžete pak jogurtovač nastavit tak, abyste měli ráno čerstvý jogurt k snídani.
  • Automatické vypnutí – Praktická funkce, díky které nemusíte sledovat přesný čas, kdy je jogurt hotový. Jakmile skončí příprava jogurtu, přístroj se automaticky vypne.
  • LCD a LED displej – Tuto funkci mají spíše dražší modely, kterou jsou zároveň vybaveny časovačem. Displej většinou ukazuje zbývající čas do konce výroby, případně slouží ke snadnému ovládání a přehledu o průběhu procesu.
  • Průhledné víko – Průhledný kryt jogurtovače umožňuje kontrolovat proces přípravy jogurtu a máte tak vše pod kontrolou.
  • Zvukový nebo světelný signál – Praktická funkce, která upozorní zvukovým nebo světelným signálem, že je jogurt hotový.
  • Ochrana proti přehřátí – Některé jogurtovače jsou vybaveny bezpečnostní pojistkou, která zajistí, aby se spotřebič nepřehřál.
  • Jogurtovač s nastavitelnou teplotou – Některé jogurtovače mají funkci manuálně regulovat teplotu v jogurtovači. Tato funkce se hodí spíše pro zkušenější uživatele, kteří již znají dobu zrání, aby byl jogurt ve správné kvalitě.

Co se týká příslušenství pro jogurtovače, je možné dokoupit i náhradní sklenice. Pokud tedy potřebujete připravit více litrů jogurtu, přijdou jistě vhod. Některé modely jogurtovačů musí mít originální nádoby přímo od výrobce.

Údržba a čištění

Údržba jogurtovače není moc náročná. Jogurtovače se skleničkami či kelímky lze jednoduše vložit do myčky na nádobí, pokud je jogurtovač s jednou nádobou, pravděpodobně budete jogurt přelívat do menších nádobek a tím budete mít na mytí více nádobí. Protože jogurt nepřichází do styku s ostatními částmi spotřebiče, je jeho údržba opravdu jednoduchá.

Značky jogurtovačů

Guzzanti

Značka Guzzanti vyrábí jogurtovače kulatého tvaru s průhledným víkem a skleničkami. Pro případ rozbití skleniček nebo zvýšení počtu je možné náhradní dokoupit. Značka Guzzanti je na trhu už více než 15 let a kromě jogurtovačů vyrábí i další spotřebiče do kuchyně.

Silvercrest (Lidl)

Lidl nabízí jogurtovače pod privátní značkou Silvercrest, která je zaměřená na domácí elektrospotřebiče všeho druhu.

Steba

Steba je německá značka založená již v roce 1919 a specializuje se na výrobu moderních, kvalitních domácích spotřebičů.

Ariete

Italská značka Ariete vyrábí domácí spotřebiče a zařízení a je úspěšným producentem malých spotřebičů už od roku 1964. Firma si zakládá na kreativitě. Jogurtovače nabízí jak s více nádobami, tak s jednou nádobou.

Clatronic

Německá značka Clatronic nabízí kvalitní sortiment a má významné postavení na německém i zahraničním trhu. Jogurtovače od značky Clatronic mají většinou kulatý tvar s průhledným víkem a skleničkami.

Orion

Česká společnost Orion patří mezi přední české velkoobchody v oblasti domácích potřeb. Nabízí především domácí, kuchyňské a zahrádkářské produkty.

Klarstein

Německá značka Klarstein nabízí domácí výrobky vysoké kvality od ledniček přes kuchyňské roboty až po klimatizace. Výrobky jsou nadčasové, kreativní a praktické.

Otázky při výběru jogurtovače

Jaký jogurtovač s časovačem?

Jogurtovač s časovačem je velmi praktický pro přípravu jogurtu. Díky časovači si můžete nastavit dobu zrání a také přesnou dobu, kdy se má jogurtovač zapnout. Pokud vybíráte jogurtovač s časovačem, měl by být většinou vybavený i displejem. Tento typ jogurtovačů se pohybuje většinou ve vyšší cenové hladině.

Je jogurtovač i na řecký jogurt?

Ano, jogurtovač zvládne i přípravu řeckého jogurtu. Řecký jogurt je náročnější na přípravu, jeho konzistence je hustší. Při jeho přípravě je nutné větší množství mléka než u klasického jogurtu a doba jeho přípravy trvá o něco déle. Pokud jsou na jogurtu syrovátka, je dobré je odstranit, aby byl jogurt opravdu hutný. Při výběru je vhodné sledovat, zda je daný model pro výrobu řeckého jogurtu vhodný.

Proč jogurtovač s nastavitelnou teplotou?

Jogurtovač s nastavitelnou teplotou umožňuje manuálně regulovat teplotu v jogurtovači. Tato funkce se hodí spíše pro zkušenější uživatele, kteří znají dobu zrání a hutnost jogurtu. Na základě této funkce lze dosáhnout velmi kvalitního výborného jogurtu plného prospěšných mléčných bakterií a bílkovin. Při nesprávné regulaci by mohl jogurt neuzrát, nebo naopak přezrát.

Jakou zvolit nádobu do jogurtovače?

Nejrozšířenějším typem jsou jogurtovače s více nádobami. Může se jednat o skleničky nebo plastové kelímky, která mají víčka a lze je tak po dokončení procesu jednoduše skladovat či brát na cesty. Některé jogurtovače jsou uzpůsobeny pouze na jednu nádobu. Tento typ jogurtovačů je méně rozšířený, velká nádoba má objem většinou 1-1,5 litrů. Záleží opět na vašich preferencích.

Jaká je cena jogurtovače?

Cena jogurtovače se pohybuje na základě toho, jak je jogurtovač velký a jaké má funkce. Nejlevnější modely stojí do 600 Kč, většinou se jedná o automatické jogurtovače s objemem do 1 litru. Modely od 600 do 2 000 Kč už mají časovače, 8-12 skleniček a různé další funkce. Můžete sehnat i jogurtovače nad 2000 Kč, které mají řadu různých funkcí a zároveň zvládnou připravit i sýry, ovocná vína a spoustu dalších pokrmů.

Proč domácí jogurt v jogurtovači?

Výroba jogurtu v jogurtovači má hned několik výhod. Jendou z nich je, že víte, co váš jogurt obsahuje. Domácí jogurt budete mít vždy čerstvý, bez přidaných konzervantů, barviv, zahušťovadel, cukru a škrobu. Do jogurtu si můžete přidat ovoce, oříšky či si ho osladit dle vlastní chuti.

Jogurtovou kulturu můžete sehnat ve specializovaných obchodech, lékárnách nebo i některých drogeriích. Kromě vysokého obsahu bílkovin má domácí jogurt další pozitivní účinky na zdraví, především obsahuje probiotikum, které má výborný vliv na střevní mikroflóru. Jogurt také posiluje kosti, zuby a celkovou imunitu a přispívá ke správnému krevnímu tlaku.

Další výhodou je, že šetříte životní prostředí, protože nemusíte každou chvíli kupovat jogurty v plastových kelímcích a neprodukujete tak zbytečný odpad. Pokud rádi jíte jogurt ve větším množství, určitě se koupě jogurtovače vyplatí i finančně.

Řecký jogurt vs. klasický bílý jogurt

Řecké jogurty se stávají čím dál oblíbenější. Jaký je ale rozdíl mezi klasickým bílým jogurtem a tím řeckým? Jak již název vypovídá, tak řecký jogurt pochází z Řecka a tento kysaný mléčný výrobek se kdysi vyráběl z ovčího mléka a měl tak hustší konzistenci. Řecký jogurt může být vyrobený i z kravského mléka, rozdíl ale spočívá ve způsobu výroby, nikoliv přidáním škrobů nebo jiných přísad.

Po fermentaci (proces kvašení) dochází k odstranění syrovátky a tím se dosáhne hustší konzistence. Díky tomu obsahuje řecký jogurt více sušiny a bílkovin. K jeho výrobě je nutné až 3x více mléka než u klasického jogurtu. U klasického jogurtu zůstanou po fermentaci syrovátka, a díky mléčným bakteriím jsou výrobky snáze stravitelné a mají menší podíl laktózy, než má například samotné mléko.

Závěrem nějaké recepty zdravých jogurtů:

https://www.ferpotravina.cz/clanky/vyroba-domaciho-jogurtu-clanek

https://blog.decodoma.cz/domaci-jogurt-plny-zivota/