Vybíráme nejlepší kávovar DeLonghi

Na přípravu kvalitní kávy lze využít různých přístrojů. Kávovar DeLonghi, ať už automatický, pákový nebo kapslový, většinou nabídne více než průměrný konkurent. Který kávovar vybrat do domácnosti, kanceláře nebo restaurace? V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší kávovary DeLonghi a recenze automatických, pákových a kapslových presovačů od této značky. Každý typ je vhodný pro jiné využití, od kapslových pro nenáročnou domácnost, přes pákový pro rituální přípravu, až k automatickým pro rušný provoz a požadavky na funkce. Mezi ty patří šlehání mléka, nastavitelná síla kávy, případně vestavěný mlýnek. Modely tohoto výrobce se rovněž často umisťují v testech kávovarů, což jen potvrzuje jejich kvalitu.

Podívejte se také na nejlepší kávy.

Nejlepší kávovary DeLonghi (Test 2024)

Recenze kávovarů DeLonghi

De’Longhi Magnifica ECAM 22.110

Espresso DeLonghi Magnifica ECAM22 recenze a test

Mezi nejoblíbenější modely se řadí automatický kávovar DeLonghi Magnifica ECAM 22.110, který zvládne připravit 2 šálky najednou a s tlakem 15 barů, téměř dvou litrovým zásobníkem a schopností pojmout 14 šálků kávové sedliny, nevybočuje z běžného průměru. Výhodou je možnost použití jak mleté, tak zrnkové kávy, přičemž disponuje tichým mlýnkem, kde lze nastavit hrubost mletí. Nastavitelná je rovněž síla kávy nebo teplota. Díky trysce na páru lze připravit nejen kávu, ale i čaj nebo čokoládu. Samočistící funkce a odvápnění je samozřejmostí, zajímavou funkcí je také automatické vypnutí.

Pro – Tichý mlýnek, cena/výkon, automatické čištění
Proti – Nižší příkon, složitější nastavení

ZOBRAZIT NABÍDKU

Espresso De’Longhi Eletta ECAM 45.760

Espresso DeLonghi Eletta ECAM 45 760 recenze a testPro rušný provoz vyžadující větší kapacitu kávovaru je De’Longhi Eletta ECAM 45.760 optimální volbou. Pojme 2 litry vody a 400 gramů kávy, mleté či zrnkové. Tu je možno namlít v zabudovaném mlýnku, který umožňuje 13 úrovní hrubosti namletí. Co je pro automatické kávovary typické, je škála přídavných funkcí jako je časovač, nahřátí šálku či speciální příprava. Tento kávovar vám připraví překapávanou kávu (funkce Long Coffe), případně jeden z mléčných nápojů. Na výběr je flat white, espresso macchiato, cappuccino, caffe latte a latte macchiato. Ve výbavě nechybí zásobník na mléko ani tryska na páru a rovněž automatické čištění.

Pro – Kapacita vody a kávy, mléčné programy, nahřátí šálku
Proti – Nižší příkon

ZOBRAZIT NABÍDKU

De’Longhi Intensa ECAM 23.460

Espresso DeLonghi Intensa ECAM 23 460 recenze a test

Parametry automatického kávovaru De’Longhi Intensa ECAM 23.460 patří k průměru a nic speciálního v tomto směru nenabízí. Opět lze využít jak mleté, tak zrnkové kávy, kterou lze namlít v zabudovaném mlýnku se 13 úrovni hrubosti. Pokud nejste typ, co složitě nastavuje parametry připravované kávy, oceníte funkci Cappuccino a Caffe Latte jedním stiskem. Ve výbavě nechybí tryska na horkou vodu a páru, ani zásobník na mléko.

Pro – Automatické čištění (vč. mléčné trysky) a odvápnění, jednoduché funkce
Proti – Nemá časovač

ZOBRAZIT NABÍDKU

De’Longhi PrimaDonna ESAM 6900

Espresso DeLonghi PrimaDonna Exclusive ESAM6900 recenze a testČím se kávovar De’Longhi PrimaDonna ESAM 6900 na první pohled liší, je nižší objem na vodu (pojme jen 1,4 litrů). I tak jde o zajímavý přístroj, který má ve výbavě mimo jiné nádobu na horkou čokoládu. Kávovar zaujme také svými funkcemi, včetně systému Cappuccino jedním stiskem. Disponuje 6 kovovými dotykovými tlačítky pro přípravu cappuccina, cafe latte, velké kávy, horké čokolády, latte macchiata a horkého mléka. Užitečné je rovněž počítadlo uvařených káv nebo indikátor sedliny.

Pro – Funkce a programy, příprava horké čokolády
Proti – Nelze nastavit teplotu, malý zásobník na vodu

ZOBRAZIT NABÍDKU

De’Longhi EC 820

Espresso DeLonghi EC820 recenze a testV menší domácnosti najde využití pákový kávovar De’Longhi EC 820, vzhledem ke svému malému zásobníku na vodu o objemu 1 litru. Předností kávovaru je rychlý ohřev vody, což v kombinaci s použitím kávových podů (E.S.E.) zrychlí celý proces přípravy. Využít lze rovněž porcovanou kávu a také připravovat 2 šálky zároveň. Dopřát si můžete také našlehání mléka díky přítomné trysce.

Pro – Rychlý ohřev, vyjímatelná odkapávací miska
Proti – Nahřátí šálků údajně trvá delší dobu

ZOBRAZIT NABÍDKU

De’Longhi Scultura ECZ 351

Espresso DeLonghi Scultura ECZ351W recenze a testPákové kávovary jsou charakteristické použitím mleté kávy, nicméně De’Longhi Scultura ECZ 351 umožňuje použít rovněž kávové sáčky a zpříjemnit tak přípravu. Použít lze také filtry na přípravu dvou porcí z mleté kávy naráz. Zásobník na vodu lze vyjmout a výdej páry regulovat (pomocí knoflíku). Omezující velikost šálků může být ale pro některé uživatele problém.

Pro – Použití mleté kávy i kávových sáčků
Proti – Jen pro menší šálky

ZOBRAZIT NABÍDKU

De’Longhi DEDICA EC 685

Espresso DeLonghi DEDICA EC 685 recenze a testKávovar De’Longhi DEDICA EC 685 najde využití v kuchyních, které mají problém s místem. Díky své malé šířce (15 cm) pohodlně zaplní skulinku na vaší pracovní lince. Ke svým atraktivním rozměrům přidává i další praktickou výhodu, a to použití vysokých sklenic. Dokáže připravit cappuccino, latte macchiato i klasické espresso a díky nastavitelné trysce rovněž vodu na čaj. I čištění by mělo být snadné díky rozložitelnému sítku na mletou kávu.

Pro – Použití velkých sklenic a úzká šířka přístroje
Proti – Složitější nastavení

ZOBRAZIT NABÍDKU

De’Longhi Nespresso Inissia EN80

Espresso DeLonghi Nespresso Inissia EN80B recenze a testPro méně náročné může být kapslový kávovar De’Longhi Nespresso Inissia EN80 tak akorát. Jde o jednoduchý a účelný přístroj, který se zaměřuje na to hlavní, tedy udělat kávu. I tak nabídne různorodost, jelikož lze vybrat z 23 druhů přípravy a dvou velikostí (40 ml a 110 ml). Nahřát vodu zvládne do půl minuty a zvládne udělat 9 porcí na jeden zásobník vody.

Pro – Snadná obsluha, výběr objemu kávy
Proti – Složitější návod

ZOBRAZIT NABÍDKU

De’Longhi Nespresso U EN110

Espresso DeLonghi Nespresso U EN110B recenze a testModel De’Longhi Nespresso U EN110 se řadí ke kapslovým kávovarům s vyšším příkonem (1870 W), ale současně menším zásobníkem na vodu. Opět zde přes svou přímočarost (kapsle) najdete různorodost v 19 druzích káv, mezi kterými je také káva bez kofeinu. Variabilitu nabízí rovněž volba ze tří velikostí šálku, a to malé ristretto (25 ml), klasické espresso (40 ml) a velké lungo (110 ml). Tento model se také umístil v dTestu 12/2013 a hodnocením dobrá kvalita.

Pro – Tři velikosti šálku, rychlost ohřevu
Proti – Malý zásobník na vodu

ZOBRAZIT NABÍDKU

De’Longhi Nespresso Lattissima Touch EN550

Espresso DeLonghi Nespresso Lattissima Touch EN550 recenze a testEspressovač De’Longhi Nespresso Lattissima Touch EN550 má kromě zásobníku na vodu také zásobník na mléko, který lze vyjmout a dát do lednice. Vyjma klasického espressa zvládne též cappuccino, latte machiato nebo lungo. Praktickou funkcí je možnost uložit si do paměti množství mléka a kávy, takže není potřeba pokaždé nastavovat přesný poměr.

Pro – Uložení poměru mléko/káva do paměti, zásobník na mléko
Proti – V zásadě žádné

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jaký kávovar vybrat?

Významnou roli v konečném výběru má zamýšlený účel a vaše preference, především v rovině výbavy a funkcí. Z praktického hlediska jsme rozdělili možnosti na tři cenové kategorie.

Do 10 000 Kč

Mezi nejlevnější kávovary patří ty kapslové, které jsou vhodné jako domácí kávovar k rychlé přípravě a snadné údržbě. Umožní vám připravit více druhů kávy a některé mají zajímavou výbavu, za kterou by se nemusel stydět ani průměrný pákový kávovar.

V o něco vyšší cenové rovině se nacházejí pákové kávovary, které svou pořizovací cenu kompenzují nižší cenou za šálek kávy. Připravit kávu je už složitější proces a výslednou kvalitu ovlivňuje hned několik parametrů, od kvality kávy až k hrubosti namletí.

Od 10 000 Kč do 20 000 Kč

Střední cenová kategorie si najde většinu konzumentů dobré kávy. Vyskytují se tu dobře vybavené pákové kávovary a také automatické kávovary se zajímavými funkcemi jako je automatické čištění, pěnění mléka nebo namletí kávy v zabudovaném mlýnku.

Od 20 000 Kč výše

V této cenové relaci se vyskytují sofistikované automatické či pákové kávovary, které jsou vybavené o širokou škálu funkci jako je odvápnění, samočištění, časovač nebo profily na přípravu nápoje. Zásobníky na kávu, vodu i mléko jsou objemnější a přístroj je tak schopen připravit více šálků.