Vybíráme nejlepší koloběžku pro dospělé

TOP 3 koloběžky

Crussis URBAN 4.2

WORKER City

Kostka TOUR MAX

Sportovní koloběžka pro dospělé s vysokou nosností 150 kg, pevnou konstrukcí a dobrou ergonomií.Městská koloběžka pro dospělé i juniory s menšími 16“ koly pro lepší manipulaci ve městě a při dostupné pořizovací ceně.Koloběžka do terénu i města s velkými nafukovacími koly pro delší turistické výlety i po nezpevněných cestách. Má kvalitní zpracování i osazené komponenty.
+ Nosnost 150 kg, pevná konstrukce+ Cena/výkon, nastavitelná řídítka+ Kvalitní zpracování, brzdy Shimano, nosnost 150 kg
- Držák na koncové světlo-blikačku- Horší stojánek- Vyšší cena

Orientační Cena
8 990 Kč

Orientační Cena
2 590 Kč

Orientační Cena
8 490 Kč

Mnoho lidí už omrzela jízda na kole, a to díky jeho špatné skladnosti a manipulaci v prostoru. Koloběžka pro dospělé je však úplně jiné kafé a má mnoho druhů provedení – do terénu, do města, nebo jako sportovní. Koloběžky pro dospělý se s některými modely překrývají s těmi pro děti a obecně doplňují elektrokoloběžky a skládací modely koloběžek. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší koloběžky pro dospělé pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší koloběžky pro dospělé (Test 2024)

VzhledModelNosnostDruhNafukovací kolaHmotnostMateriálDostupnost
Master 26-20 recenze a testMaster 26-20120 kgMěstská/terénníAno12 kgOcel
Yedoo Run City recenze a testYedoo Run City120 kgMěstskáAno8,8 kgOcel
Crussis URBAN 4.2 recenze a testCrussis URBAN 4.2150 kgSportovníAno10 kgOcel
Sulov REBEL recenze a testSulov REBEL100 kgMěstskáAno9,4 kg-
WORKER City recenze a testWORKER City100 kgMěstskáAno9,5 kgOcel
inSPORTline Drogo SE recenze a testinSPORTline Drogo SE100 kgMěstská/terénníAno8,7 kgOcel
Yedoo Trexx recenze a testYedoo Trexx130 kgSportovníAno7,8 kgHliník
Kostka TOUR Fun recenze a testKostka TOUR Fun100 kgMěstská/terénníAno9,8 kgOcel
Kostka TOUR MAX recenze a testKostka TOUR MAX150 kgTerénníAno9 kgOcel
Yedoo Dragstr recenze a testYedoo Dragstr150 kgSportovníAno7,4 kgHliník

Zobrazit celou nabídku

Recenze koloběžek pro dospělé

Master 26-20

Master 26-20 recenze a test

Velmi oblíbená a levná koloběžka Master 26-20, má ocelovou konstrukci a díky nafukovacím kolům není problém zdolat i větší nerovnosti a hrbolatý povrch. Její hmotnost je 12 kg a délka nášlapu činí 35 cm. Velkou výhodou je její velká nosnost, která činí 120 kg. Velikost kol se liší, kdy přední kolo má 26 palců a zadní 20 palců. Velikostí kol se tak může hodit i jako koloběžka do terénu, ovšem levnější zpracování se nejspíš podepíše na komfortu jízdy. Dále je vybavena držákem na lahve, zadním blatníkem a také stojanem pro lepší pohodlí, což jiné koloběžky ve většině případů nenabízí.

+ Levná koloběžka s velkými koly, bohatá výbava
Nutné seřídit brzdy

Yedoo Run City

Yedoo Run City recenze a test

Městská koloběžka Yedoo Run City je určená převážně do města a její hmotnost je 8,8 kg, což jí dělá dobře mobilní. Výrobcem je firma Yedoo a její nosnost je určená na 120 kg. Výšku řídítek lze nastavovat a to na 92 – 102 cm. Velkou výhodou jsou nafukovací kola, s mírou 16 (přední část) a 12 palců. Minimální udávaná výška pro jezdce je 140 cm a celková konstrukce této koloběžky pro dospělé je z oceli. Celková délka koloběžky je 128 cm o velikosti stupátka 40 cm. Bohužel je koloběžka bez výbavy.

+ Cenově dostupná, nosnost 120 kg
Bez výbavy, nelze složit

Crussis URBAN 4.2

Crussis URBAN 4.2 recenze a test

Sportovní koloběžka Crussis URBAN 4.2 je určena převážně pro sportovní nadšence. Velkou výhodou této sportovní koloběžky oproti ostatním je její vysoká nosnost, která činí 150 kg. Celková váha má přitom pouze 10 kg a rám je vyroben z oceli. Sportovní koloběžka má zadní ráfkovou brzdu a nafukovací kola pro co největší pohodlí. Doporučuje se pro jezdce od 140 cm a její dálka nášlapu je 48 cm. Plusové body získala tato koloběžka také za ergonomické řídítka a přípravu pro košík na lahve. Díky sportovnímu provedení nelze namontovat stojánek.

+ Nosnost 150 kg, pevná konstrukce
Držák na koncové světlo-blikačku

Sulov REBEL

Sulov REBEL recenze a test

Městská koloběžka Sulov REBEL disponuje nafukovacími koly (16“ a 12“) a nosností do 100 kg. Délka nášlapu je 36 cm a má výškově nastavitelná řídítka. Výrobcem koloběžky je firma Sulov, která přidala do výbavy chromovaný stojánek pro větší pohodlí. Dále je vybavena ergonomickými gripy a její celková hmotnost činí 9,4 kg. Doporučená výška jezdce je od 140 cm výšky a bohužel nelze složit. Tato koloběžka se hodí především do města na rovné povrchy. Výhodou je rovněž cenová dostupnost.

+ Dostupná cena, chromový stojánek
Nízká nosnost

WORKER City

WORKER City recenze a test

Koloběžka pro dospělé WORKER City je vyrobená z ocelového rámu o nosnosti 100 kg. Její celková hmotnost je 9,5 kg a je vybavena bočním stojánkem. Výška řídítek je nastavitelná a to od 99 d o 112 cm. Velkou výhodou jsou nafukovací kola, která jsou vhodná jak do města, tak i na nerovnosti do lehčího terénu. Předností této koloběžky jsou hliníkové čelisťové brzdy, které dbají na bezpečnost jezdce. Přední i zadní kola mají 16 palců. Plusové body získala od uživatelů za pěkný design.

+ Cena/výkon, nastavitelná řídítka
Horší stojánek

inSPORTline Drogo SE

inSPORTline Drogo SE recenze a test

Koloběžka do terénu i města inSPORTline Drogo SE je vybavena velkými nafukovacími koly (20“/16“) a stojánkem pod nášlapem. Její hmotnost je 8,7 kg a celková nosnost činí 100 kg. Oproti ostatním je zde doporučená minimální výška jezdce na 155 cm a do její výbavy patří rychloupínací pásky. Celková délka koloběžky je 150 cm a lze si nastavit výšku řídítek. Z hlediska bezpečnosti je vybavena koloběžka také čelisťovými brzdy a tvarovanými madly. Výrobcem této koloběžky pro dospělé je světoznámá firma InSPORTline, která má dlouhou tradici na českém i zahraničním trhu. Plusové body získala koloběžka od uživatelů za vzhled a kvalitu.

+ Cena/kvalita, nízká hmotnost
Nosnost jen 100 kg

Yedoo Trexx

Yedoo Trexx recenze a test

Sportovní a cestovní koloběžka Yedoo Trexx je kvalitní koloběžka z hliníkového rámu. Díky lehkému materiálu váží pouze 7,8 kg a je ideální verzí pro sportovce a cestovatele. Celková nosnost činí 130 kg a doporučuje se pro jezdce od 150 cm výšky. Velikost předních kol je 26 palců a zadních 20 palců. Plusové body získala koloběžka za její pevnou konstrukci a zdolání jakýchkoliv terénu. Další výhodou této koloběžky jsou nastavitelná řídítka a také výška stupátka. Maximální nahuštění kol je 7 baru a na přední vidlici jsou reflexní prvky.

+ Nízká hmotnost, nahuštění kol až 7 baru
Vyšší cena

Kostka TOUR Fun

Kostka TOUR Fun recenze a test

Koloběžka do terénu i města Kostka TOUR Fun je pro začátečníky to pravé. Její hmotnost činí 9,8 kg a rám je tvořený z oceli. Délka nášlapu činí 42 cm a je vybavena gumovými madly pro lepší pohodlí při jízdě. Velkou výhodou jsou nafukovací kola, která snižují nárazy na nerovnostech. Nosnost je stanovena na 100 kg a její celková dálka je 172 cm. Plusové body získala koloběžka za velká kola, která činí 26 palců v přední části a 20 palců v zadní a obecně kvalitní zpracování, propracované detaily a ergonomii.

+ Cena/kvalita, velká nafukovací kola
Nosnost jen 100 kg

Kostka TOUR MAX

Kostka TOUR MAX recenze a test

Terénní koloběžka Kostka TOUR MAX je vybavena velkými nafukovacími koly (26“/20“) a nabízí vysokou nosnost 150 kg. Konstrukčně je zpracovaná na dobré úrovni, čemuž odpovídá i její vyšší cena a vhodnost delších turistických výletů i po nezpevněných cestách. Pro pohodlí a bezpečnost tu najdete pláště Schwalbe a brzdy Shimano oblíbené u jízdních kol.

+ Kvalitní zpracování, brzdy Shimano, nosnost 150 kg
Vyšší cena

Yedoo Dragstr

Yedoo Dragstr recenze a test

Sportovní koloběžka Yedoo Dragstr je ideální koloběžkou pro aktivní lidi a hlavně sportovce. Díky ocelovému rámu s hliníku váží pouze 7,4 kg a její nosnost činí 150 kg. Plusové body od zákazníků získala za nastavení řídítek a celkový design. Koloběžka disponuje 20 palcovými koly, která jsou nafukovací. Dále je vybavena kvalitními čelistními brzdami a pěnovými držadly. Délka nášlapu činí 40 cm a celková délka je 159 cm. Díky její lehkosti je také vhodná při transportu na delší vzdálenosti, či v dopravních prostředcích.

+ Nízká hmotnost, vysoká nosnost 150 kg
Vyšší cena

Jak vybrat koloběžku pro dospělé

Na dnešním trhu existuje velká škála koloběžek, ať už to je koloběžka do terénu, horská koloběžka, nebo koloběžka s velkými koly. Tyto a mnoho dalších koloběžek jsou v něčem specifické a vždy byste si měli dávat pozor, jakou koloběžku vybrat. Záleží na tom, kde koloběžku chcete využívat, z jakého je materiálu a co od ní celkově očekáváte.

Terénní koloběžka

Pokud kupujete koloběžku od terénu, je potřeba si vybrat takovou, aby tlumila co nejvíce nárazy a byla dostatečně vysoko od země. Ideální je koloběžka s nafukovacími koly a lehkým rámem z hliníku. Ty většinou začínají na 7 kg a ideální volbou je mít kola méně nahuštěná, tím lépe působí proti nárazu.

Městská koloběžka pro dospělé

Ideálním řešením jsou, u těchto koloběžek kola s 16 palci vepředu a 12 vzadu (dobrá obratnost v dopravních prostředcích). Nahuštění by mělo být dané na maximu, což je ideální pro rovné povrchy (asfalt). Dokonale tak snížíte valivý odpor kol.

Sportovní koloběžka

Při koupi této koloběžky už dávejte větší důraz na kvalitu a cenu. Hlavní důraz klaďte na hliníkové provedení, které je lehké oproti oceli. Další důležitou vlastností jsou také kotoučové brzdy, které jsou pro sportovní vyžití skoro povinností. Sice za sportovní koloběžku utratíte více peněz, ale do budoucna určitě nebudete litovat.

Nosnost

Jedna z důležitých věcí, na kterou byste si měli dávat pozor je celková nosnost koloběžky. Ta se u každé koloběžky liší a zpravidla začíná na 100 kg do 150 kg. Vždy si proto dávejte pozor, jaká je maximální nosnost a na co je koloběžka vyrobená (městský provoz, terén).

Vždy když budete zjišťovat nosnost dané koloběžky, berte toto měřítko z nadhledem a nechte si nějakou rezervu. Předejdete tak zbytečnému poškození nebo zničení koloběžky.

Nastavitelnost řídítek a nášlapu

U mnoha druhů koloběžek jde nastavit výška, a to ať už u řídítek tak u nášlapu. Ne nadarmo se u některých modelů uvádí minimální výška jezdce a to hlavně s toho důvodu. Pokud nejdou řídítka, či nášlap nastavit, je pro menší lidi koloběžka nepoužitelná a nebezpečná.

Velikost kol

Koloběžka s velkými koly vám umožní oproti menším větší rychlost a lepší zdolávání nerovností. Ve směs by se dalo říct, že na kolách dost záleží.

Terénní koloběžka, koloběžka do terénu, nebo horská koloběžka by měla mít převážně ty největší kola (26 přední a 20 zadní)

Koloběžka do měst na menší ježdění po okolí stačí bohatě kola, s 20 palci vepředu a 16 vzadu.

Nejmenší možná kola jsou, 16 ve předu a 12 vzadu, díky kterým se dokonale ovládá ve velkých městech a dopravních prostředcích.

Výrobní materiál

S výrobním materiálem je blízce spjaté také rozdělení koloběžek. Velký důraz je kladem hlavně na kompletní rám a vidlici s řídítky. Ty zaručují bezpečnost a dlouhou životnost celé koloběžky.

Zpravidla se vyrábí z těchto materiálů:

  • Hliník (tuhý a lehký)
  • Ocel (tuhý a těžký)
  • Karbon (nejlehčí verze a zároveň nejpevnější)

Velmi oblíbená je právě ocel, ze které je vyrobena většina koloběžek. Výjimkou jsou pak sportovní koloběžky popřípadě skládací koloběžky pro dospělé, ty jsou s hliníku nebo karbonu.

Kola

U koloběžek se můžeme setkat s dvěma druhy kol. Ve většině jsou to kola nafukovací a to z důvodu většího pohodlí a zmírnění nerovností v terénu. Tyto koloběžky jsou spíše určeny pro dospělé lidi nežli pro děti. Méně oblíbená jsou kola celogumová, která se vyrábí převážně z PU a PVC. Jedná se spíše o koloběžky na Freestyle a malé koloběžky pro děti.

Dále úzce z koly souvisí také jejich tvrdost. Ta se rozlišuje u koloběžek s nafukovacími koly a s celogumovými koly.

Nafukovací kola – u nafukovacích kol je velice důležité jejich nahuštění. Pokud chcete dosáhnout co největší rychlosti a co nejvíce snížit valivý odpor, nahustěte si kola na maximum. Pokud se však chystáte do terénu, kde vás čeká kamení a jiné nerovnosti, uberte nahuštění. Lépe tak budete čelit nárazům. Při koupi se zeptejte prodejce, zda neprodává také zvlášť kola do terénu a na silnice, u mnoha modelů jsou k dostání obě varianty.

Celogumová kola – u těchto druhů kol, je nejdůležitější směs, ze které jsou kolečka vyráběna (tak jako u kolečkových bruslí). Pokud zvolíte tvrdou směs, docílíte tak vyšší rychlosti, ale na druhou stranu ucítíte každou nerovnost i sebemenší kamínek. Pokud zvolíte měkká kolečka, můžete s koloběžkou vyrazit i do lehčího terénu. Ve směs se ale jedná o koloběžky, které jsou určeny pro děti či na Freestyle.

Dělení koleček:

  • Tvrdá kola – 88A a výše
  • Měkká kolečka – 84A a níže

Vybavení koloběžky

Koloběžka, tak jako kolo, může mít nejrůznější vybavení a doplňky. Může se jednat o stojánek, odrazky, blatníky, nebo třeba stojan na pití a další. Tyto věci můžete najít v základní výbavě, ale není to u mnoha modelů pravidlem. Mnoho koloběžek se prodává pouze samostatně a málokteré mají tuto výbavu v základu. Je však možnost se setkat i s koloběžkami, které právě některou s těchto věcí mají, ba dokonce všechny (stojánek často v základu – záleží na typu koloběžky).

Mezi časté vybavení, které ke koloběžce zásadně nikdo nedává je helma, chrániče, oděv nebo třeba tachometr. Ten si musíte, dokoupit samostatně na prodejně, nebo přes internetové obchody. Doporučujeme si vybírat takové výrobce koloběžek, kteří dodávají náhradní díly. Pokud si vyberete takového, který díly neposkytuje, můžete se setkat s tím, že vyměníte rovnou celou koloběžku.

Mějte však vždy na paměti, že na koloběžce se musíte řídit stejně jako na kole silničními pravidly a neměli byste jezdit po chodníku.

Otázky při výběru koloběžky

Jaká je nosnost koloběžek?

Koloběžky s nosností 120 a 150 kg jsou ve vrchní části stupnice. Nosnost koloběžek pro dospělé se obecně pohybuje mezi 100 a 150 kg. Je však potřeba zvážit ještě její určení a zatížení nepřepínat.

Kdy se vyplatí koloběžka s velkými nafukovacími koly?

Koloběžka s velkými nafukovacími koly lépe absorbuje nerovnosti a je vhodná na delší cesty. Proto jsou jimi běžně osazeny terénní koloběžky. Menší kola mají lepší manévrovatelnost a hodí se více do města.

Jaké jsou nejlepší značky koloběžek pro dospělé?

Mezi nejoblíbenější výrobce a značky koloběžek pro dospělé patří Kostka, Sulov, Crussis nebo také Yedoo.

Kdy se vyplatí skládací koloběžka pro dospělé?

Skládací koloběžka je velmi oblíbená, a to díky jejímu skladnému řešení. Jsou ideálním řešením do města, kde jí jednoduše složíte a nastoupíte do dopravního prostředku, například při cestě do práce. Jejich výroba je zpravidla z hliníku, a to díky tomu, aby se snížila co nejvíce její váha. Ve většině případů se však jedná o koloběžky do měst a městských oblastí, nejsou přizpůsobeny do terénu.