Vybíráme nejlepší krém do solária

TOP 3 krémy do solária

Tannymaxx Brown Super Black Dark

Dermacol Solar

Oranjito Level 1 Chocolate Bronzer

Opalovací krém do solária s bronzerem, vhodný jak na tělo, tak obličej. Jeden z nejoblíbenějších přípravků solární kosmetiky.Krém do solária pro rychlé opálení, který díky extra přidaným aktivním látkám efektivně a dlouhodobě prohlubuje opálení. Oblíbený krém i díky dobré ceně.Krém na opalování do solária s mléčnou konzistencí, pro první úroveň, tedy jen mírně opálenou pokožku.

Orientační Cena
235 Kč

Orientační Cena
168 Kč

Orientační Cena
149 Kč

Opalování v soláriu nabízí kromě celoročního snědého odstínu pokožky také kontrolovanou dávku UV záření a vitamínu D. Pro ochranu a správné opálení je zapotřebí použít kvalitní solární kosmetiku. Krém na opalování do solária můžete volit dle typu pokožky, stupně opálení, složení, určení nebo dalších aspektů. Opalovací krémy do solária s bronzerem například podporují dlouhou trvanlivost opálení, některé krémy také obsahují složky pro rychlé opálení a výraznější zhnědnutí. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší krémy do solária pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší krémy do solária (Test 2024)

VzhledModelObjemKonzistenceTyp pokožkyPoužitíDostupnost
Tannymaxx Brown Super Black Dark recenze a testTannymaxx Brown Super Black Dark125mlKrémVšechnyTělo i obličej
Oranjito Max. Effect Gold Turbo recenze a testOranjito Max. Effect Gold Turbo250 mlMlékoSuchá, smíšená-
Dermacol Solar recenze a testDermacol Solar200 mlMlékoVšechny-
Tannymaxx Brown Face recenze a testTannymaxx Brown Face50 mlKrémVšechnyObličej
Oranjito Level 1 Chocolate Bronzer recenze a testOranjito Level 1 Chocolate Bronzer200 mlMlékoVšechny-
Oranjito Level 2 Wild Caramel recenze a testOranjito Level 2 Wild Caramel200 mlMlékoVšechny-
Oranjito Level 3 Coconut recenze a testOranjito Level 3 Coconut200 mlMlékoVšechny-
Tannymaxx Trés Jolie recenze a testTannymaxx Trés Jolie200 mlKrémVšechny-
Oranjito Bio Light Vanilla recenze a testOranjito Bio Light Vanilla50 mlKrémVšechnyObličej a dekolt
Vivaco SunVital recenze a testVivaco SunVital300 mlMlékoVšechnyTělo i obličej

Zobrazit celou nabídku

Recenze krémů do solária

Tannymaxx Brown Super Black Dark

Tannymaxx Brown Super Black Dark recenze a test

Tannymaxx Brown Super Black Dark je krém do solária s bronzerem. Především díky výtažkům ze slunečnicového oleje, vlašských ořechů, cukrové třtiny, bambuckého másla, kofeinu a dalších účinných látek, lze dosáhnout dlouhotrvajícího opálení. Krém je vhodný pro všechny typy pokožky a lze jej nanášet jak na tělo, tak na obličej. Podle zkušeností uživatelů lze lehce vmasírovat, avšak doporučuje se po nanesení krému ruce umýt, aby se předešlo mírnému zbarvení.

Oranjito Max. Effect Gold Turbo

Oranjito Max. Effect Gold Turbo recenze a test

Oranjito Max. Effect Gold Turbo je mléko do solária, které bylo vyvinuto přímo pro suchou až smíšenou pokožku. Šetrným způsobem pomáhá dosáhnout hloubkového a dlouhotrvajícího opálení. Díky svému složení chrání pokožku před volnými radikály, urychluje opalování (díky superbronezerům), vyživuje a hydratuje. Jak je patrné z názvu, jde o krém do solária pro zintenzivnění bronzově tmavého odstínu opálení a je tak vhodný pro již opálenou pleť. Uživatelé hodnotí pozitivně jeho příjemně medovou vůni.

Dermacol Solar Intense Body Bronze Accelerator

Dermacol Solar recenze a test

Krém do solária s mléčnou konzistencí Dermacol Solar je vhodný pro všechny typy pokožky. Je obohacené o aktivní látky pro tvorbu pigmentu, které pomáhají prohlubovat a zintenzivňovat opálení. Pokud tedy hledáte krém do solária pro rychlé opálení, zbystřete. Oleje z jojoby, meruňkových jader a makadamových oříšků napomáhají regenerovat pokožku a chrání ji před škodlivým zářením. Avokádový olej hloubkově hydratuje a udržuje kůži vláčnou. Dle zkušeností uživatelů příjemně voní, dobře se vstřebává a oceňují dostupnou cenu.

Tannymaxx Brown Face

Tannymaxx Brown Face recenze a test

Krém do solária na obličej Tannymaxx Brown Face zintenzivňuje a prohlubuje opálení. Složení je obohaceno o účinné látky (Aloe Vera, melanin, bambucké máslo a další přidané vitamíny), které hydratují a vyživují obličej tak, aby nedocházelo ke ztrátě pružnosti a tvorbě vrásek. Pro někoho může být velkou výhodou veganské složení výrobku.

Oranjito Level 1 Chocolate Bronzer

Oranjito Level 1 Chocolate Bronzer recenze a test

Oranjito Level 1 Chocolate Bronzer je krém do solária s bronzerem, který je vhodný pro všechny typy pleti. Výrobek je obohacen o řadu účinných látek. Tyrosin podporuje trvalé opálení. Fucogen hloubkově hydratuje pokožku. Dobře se roztírá a rychle se vstřebává. Díky přidaným směsím přírodních olejům, řadě antioxidantů a extraktům ze zeleného čaje a Aloe Vera, udržuje kůži pružnou a mladistvou. Mléko je určené především pro vůbec, nebo jen mírně opálenou pokožku, viz Level 1 v názvu produktu.

Oranjito Level 2 Wild Caramel

Oranjito Level 2 Wild Caramel recenze a test

Mléko do solária Oranjito Level 2 Wild Caramel je typické svojí výraznou, ale jemnou vůní po bílém čaji a je vhodné především pro lehce opálenou pokožku. Speciální složení nejen že hloubkově hydratuje, ale také vyživuje a chrání kůži před stárnutím. Díky speciálním aktivním látkám dokáže zintenzivnit tvorbu pigmentů a opalování tak urychlit, prohloubit a udržet. Podle uživatelských zkušeností se dobře roztírá, má dlouhou výdrž a příjemně voní.

Oranjito Level 3 Coconut

Oranjito Level 3 Coconut recenze a test

Oranjito Level 3 Coconut je kokosové mléko na opalování v soláriu se suberbronzery, které je primárně určené pro mírně až středně opálenou pokožku. Jedná se o výrobek třetího levelu, který obsahuje o 100% více účinných a aktivních látek než výrobky z druhé řady. Složení zabraňuje vysoušení pokožky, dbá na pečlivou hydrataci a hloubkově vyživuje. Zajímavostí je, že je mírně dražší než Level 1 a 2.

Tannymaxx Trés Jolie

Tannymaxx Trés Jolie recenze a test

Opalovací krém do solária s bronzerem Tannymaxx Trés Jolie vyniká nejen svoji svěží vůní, ale i složením. Účinné látky (avokádový olej, karnitin a kofein) působí jako antioxidanty a udržují pokožku pružnou, mladistvou a zdravou. Kofein navíc dokáže zintenzivnit, urychlit a prohloubit opálení. Z ohlasů zaznívá nepříliš atraktivní vůně, ovšem zase snadné roztírání.

Oranjito Bio Light Vanilla

Oranjito Bio Light Vanilla recenze a test

Krém do solária Oranjito Bio Light Vanilla je vhodný především na obličej a dekolt a ideální na suchou a smíšenou pokožku. Díky svému jedinečnému složení dokáže pokožku hloubkově hydratovat, vyživit a chránit před škodlivými vlivy záření. Taktéž zabraňuje stárnutí pokožky, tvorbě vrásek, podporuje proces tvorby pigmentů a prodlužuje opálení. Podle ohlasů má možná až moc sladkou vůni, což nemusí vyhovovat všem.

Vivaco SunVital

Vivaco SunVital recenze a test

Vivaco SunVital je krém do solária pro rychlé opálení. Především díky tyrosenu a karotenu velmi dobře a rychle hnědne i špatně se opalující kůže. Mléko můžete aplikovat na celé tělo včetně obličeje. Potěšující je také jeho cena s ohledem na větší objem balení než konkurenční produkty. Z ohlasů uživatelů se dobře roztírá, hezky voní a vstřebává.

Jak vybrat opalovací krém do solária

Krém do solária je nezbytné používat při každé návštěvě. Nejen že chrání kůži před nemocemi, množením bakterií při pocení a stárnutím kůže, ale také urychluje opálení podporou pigmentu melaninu a pomáhá udržet kůži déle snědou (platí obzvláště pro krémy do solária s bronzerem).

Nežli se rozhodnete, nějaký takový krém zakoupit měli byste mít jasno hned v několika otázkách. Těmi nejzákladnějšími jsou:

 • Jaký je rozdíl mezi krémy na opalování venku a kosmetikou do solária?
 • Jak se solární kosmetika dělí?
 • Jaký opalovací krém do solária pro tělo, obličej, nohy a typ pokožky?
 • Jaké účinné látky by krém pro opalování v soláriu měl mít?

Krém pro opalování na slunci vs. krém na opalování do solária

Ačkoliv oba krémy mají za úkol chránit a hydratovat pokožku, jejich použití nelze zaměňovat. Krémy pro venkovní opálení jsou primárně určeny jako ochrana před UV zářením, nechtěným spálením a podrážděním pokožky.

Opalovací krém do solária naopak opálení podporuje a pomáhá udržet bronzovou pokožku co nejdéle. Jinými slovy, kdybyste se venku na sluníčku rozhodli namazat krém do solária, spálíte se. Naopak kdybyste se v soláriu namazali venkovním krémem, neopálíte se vůbec.

Dělení kosmetiky do solária

Způsobů, kterými tento specifický druh kosmetiky můžeme dělit, je hned několik. Mezi základní dělení patří podle určení, konzistence, typu pokožky, stupně opálení, místa použití, účelu, a ceny.

Určení

Podle určení rozlišujeme kosmetiku, a tedy i krémy do solária, na pánskou a dámskou. Ženy a muži mají odlišnou pokožku a je zapotřebí každému typu dodávat jiné vitamíny a minerální látky. Nicméně na první pohled je rozeznatelný rozdíl pouze ve vůni a balení.

Konzistence

Solární kosmetika se vyrábí v několika základních konzistencích a to především jako mléka, oleje, gely, pěny a krémy. Každá konzistence je typická svoji rychlosti vstřebávání, roztíratelností a mastnotou, kterou po sobě zanechává. To, jaký typ zvolíte, je na vašich osobních preferencích, ale vliv může mít i typ pokožky.

Typ pokožky

Co člověk, to jiný typ pleti. Mezi základní typy patří citlivá, mastná, normální, suchá a smíšená. Pokud si přesně nejste jisti, do které skupiny se řadíte, s typizací vám pomůže váš kosmetický salón. Zde vám i poradí, jaká konzistence a složení výrobku je pro vás to nejvhodnější. Obecně však platí, že pro mastnou pleť se spíše hodí gely, pro suchou mléka a oleje. Pro smíšenou kombinace přípravků podle místa použití.

Stupeň opálení

Podle toho, v jakém stádiu opálení se vaše pokožka momentálně nachází, je nutné zvolit přiměřenou ochranu. Rozlišujeme čtyři základní skupiny kosmetiky pro:

 • Neopálenou pokožku – krémy především hydratují a chrání
 • Mírně opálenou pokožku – podpora přirozeného, lehkého a dlouhotrvajícího opálení, hydratace
 • Opálenou pokožku – vyživuje a podporuje rychlé a dlouhotrvající opálení
 • Silně opálenou pokožku – pomáhají překonat maximální stupeň zhnědnutí a dosáhnout tak velmi tmavých odstínů hnědé. Naleznete je pod označením „hot“ a nelze je používat na obličej a intimní místa.

U některých opalovacích krémů do solária si můžete všimnout, že přímo v názvu mají danou fázi (například Level 1 apod.).

Místo použití (na obličej, tělo, nohy)

Ne každým krémem je vhodné mazat se všude po těle. Dle místa použití je tak možné vyčlenit krém do solária na obličej, dekolt a krk, nohy a celé tělo. Každý přípravek má jiné složení, vždy byste se tak měli řídit pokyny na obalu (kdyby ne, mohlo by dojít k silnému podráždění pokožky a nežádoucím účinkům). Zejména přípravky označené jako „hot“, byste v žádném případě na obličej (ani jiná citlivá místa) používat neměli.

Účel (před a po opalování)

Stejně jako u klasických opalovacích krémů, i zde můžeme vyčlenit krémy do solária před a po opalování. Krémy do solária před opalováním mají za úkol pokožku chránit a dodávat melatonin. Naopak krémy po opalování hydratují, zklidňují a napomáhají udržet dlouhotrvající výsledek opálení.

Cena

Z hlediska ceny rozlišujeme levné, střední třídy a luxusní výrobky. Nejlevnější krémy do solária naleznete již od nějakých 100 Kč. Naopak ta nejdražší solární kosmetika se může pohybovat kolem 500 Kč, v závislosti na objemu balení i kolem 1 000 Kč. Přípravky se navzájem od sebe liší svojí kvalitou a použitými látkami.

Účinné látky u krému do solária

Účinných látek, které kosmetika do solária obsahuje, je nespočet a není možné, aby jeden přípravek obsahoval všechny. Nicméně přinášíme vám přehled těch nejzákladnějších a seznam jejich účinků.

 • Vitamín A – významný antioxidant, předchází šupinatění, rohovatění a loupání kůže
 • Vitamín E – významný antioxidant, zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky
 • Beta-karoten – významný karotenoid a antioxidant, zvyšuje obranyschopnost a snižuje riziko rakoviny
 • Výtažky z exotických rostlin – aloe vera, citrony, kávovník, zelený čaj… léčivé účinky se odvíjí od použitého výtažku
 • Přírodní oleje – mandlový, kokosový, avokádový… léčivé účinky se taktéž liší dle použitého oleje
 • Tyrosin – aminokyselina, podporuje tvorbu pigmentu melaninu
 • DHA – pomáhá zbarvovat kůži do hněda
 • Melanin – zintenzivňuje opálení
 • Panthenol – uklidňuje a regeneruje pokožku
 • Kolagen – má přímí vliv na stárnutí pokožky, pomáhá ji udržet pevnou a pružnou

Otázky při výběru solární kosmetiky

Jaký krém do solária pro rychlé opálení?

Krém do solária pro rychlé opálení by měl obsahovat tzv. urychlovače opálení a složky na podporu tvorby pigmentu melaninu. Díky tomu byste se s vhodně vybraným opalovacím krémem měli opálit rychleji.

Je opalovací krém do solária použitelný i proti slunci?

Jednoznačně ne. Jde o samotný princip, jak tyto dva rozdílné opalovací krémy fungují. Krém na opalování v soláriu podporuje opálení, tedy na slunci byste se spálili. Klasický opalovací krém s ochranným faktorem naopak před opalováním chrání a v soláriu byste se neopálili.

Kde koupit krém do solária?

Jelikož jde o specifický nákup, při kterém potřebujete vybrat vhodný přípravek pro váš typ pleti, stupeň opálení a další faktory, nemluvě o případném požadavku na složení pro rychlé opálení, je nejsnazší nákup přes eshop na internetu. Pokud se rozhodnete pro klasický obchod, nejspíš najdete krém do solária v DM, Teta drogerii a podobně.

Jak často chodit do solária?

V ideálním případě byste se před první návštěvou solária měli poradit ve svém kosmetickém salonu. Pokud žádný nemáte, nebojte, i dobře vyškolená obsluha solária by vám měla být schopná navrhnout opalovací program tak, abyste se sice opálili, ale vaše zdraví nebylo ohroženo. Mezi každým opalováním by měla být proluka nejméně 24-48 hodin podle typu kůže, Evropské standardy pak doporučují nepřesáhnout 60 návštěv solárka ročně (zdroj).