Vybíráme nejlepší krém na pigmentové skvrny

TOP 3 krémy proti pigmentovým skvrnám

Eucerin Anti-Pigment

Bioderma Pigmentbio

Revolution Skincare Dark Spot Corrector

Denní krém na pigmentové skvrny s obsahem thiamidolu, který aktivně potlačuje vznik pigmentových skvrn.Zesvětlující krém na pigmentové skvrny s vitamínem C, E a PP, spolu s ochranným faktorem SPF 50+.Sérum proti pigmentovým skvrnám s vitamínem C určený pro všechny druhy pletí a noční použití.

Orientační Cena
670 Kč

Orientační Cena
479 Kč

Orientační Cena
343 Kč

Pigmentové skvrny na tváři, rukou, obličeji patří mezi časté následky slunečního záření a delšího času stráveném na slunci, aktivací tzv. melanocytů ovlivňujících pigmentaci kůže. Hnědé fleky na kůži jsou typické také v těhotenství, a k hyperaktivitě melanocytů dochází rovněž pod vlivem stárnutí. V některých případech si vystačíte s bělícím, depigmentačním krémem, v jiných může pomoci chemický peeling nebo kosmetický zákrok laserem. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší krémy na pigmentové skvrny pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Podívejte se také na pleťová séra.

Nejlepší krémy na pigmentové skvrny (Test 2024)

VzhledModelKonzistencePoužitíTyp pletiSPF proti slunciObjemDostupnost
Eucerin Anti-Pigment recenze a testEucerin Anti-PigmentKrémDenníVšechny typySPF 3050 ml
Redupetin recenze a testRedupetinKrémNoční--20 ml
Bioderma Pigmentbio recenze a testBioderma PigmentbioKrémDenníCitliváSPF 5040 ml
Avène D-Pigment recenze a testAvène D-PigmentKrémNočníSucháNe30 ml
Revolution Skincare Dark Spot Corrector recenze a testRevolution Skincare Dark Spot CorrectorSérumNočníVšechny typyNe30 ml
Dermacol Whitening recenze a testDermacol WhiteningKrémNa den i nocVšechny typyNe50 ml
RYOR Marine Algae Care recenze a testRYOR Marine Algae CareKrémNa den i nocVšechny typyNe50 ml
Vichy Liftactiv Specialist Glyco-C recenze a testVichy Liftactiv Specialist Glyco-CAmpuleNočníVšechny typyNe20 ml
Eucerin Anti-Pigment korektor recenze a testEucerin Anti-Pigment korektorEmulzeDenníVšechny typyNe5 ml
La Roche-Posay Pigmentclar recenze a testLa Roche-Posay PigmentclarKrémDenníVšechny typySPF 3040 ml

Zobrazit celou nabídku

TIP:

 • Pleťový peeling IUVENIO RESTART
  • Sjednocuje a rozjasňuje pleť, zmírňuje vrásky.
  • Čistí a stahuje póry, odstraňuje černé tečky.
 • Doporučujeme také IUVENIO FRESH
  • Essence připravuje pleť pro lepší vstřebávání aktivních látek.
  • Zvyšuje potenciál séra nebo krému.

Recenze krémů na pigmentové skvrny

Eucerin Anti-Pigment

Eucerin Anti-Pigment recenze a test

Denní krém proti pigmentovým skvrnám Eucerin Anti-Pigment vám pomůže s tmavými skvrnami. Krém aktivně snižuje tvorbu melaninu a obsahuje složku thiamidol. Díky SPF 30 bude vaše pleť chráněná proti UV záření, které vzniku skvrn napomáhá. Uživatelé oceňují rychlé vstřebávání krému a možnost využití pro všechny druhy pleti. Krém se aplikuje na vyčištěnou pleť jemným vmasírováním. V průběhu jednoho dne lze aplikovat maximálně 4 krát a pozor byste si měli dávat na kontakt s očima.

Redupetin

Redupetin recenze a test

Krém na redukci pigmentových skvrn Redupetin potlačuje nadměrnou tvorbu melaninu. Krém obsahuje pouze přírodní látky, takže se nemusíte bát obsahu parabenu, konzervačních látek a další. Nanáší se každý den a to večer, na očištěnou pleť. Podle uživatelských zkušeností jsou výsledky rozporuplné, každopádně pro viditelné výsledky by měl být používán delší dobu, podle některých ohlasů měsíc a půl.

Bioderma Pigmentbio

Bioderma Pigmentbio recenze a test

Krém na pigmentové skvrny Bioderma Pigmentbio je určený pro citlivou pleť, pomůže ji sjednotit a zmírnit pigmentové skvrny. Hlavními přísady jsou vitamín C a E a vitamín PP. Díky těmto látkám posílíte kožní přirozenou bariéru a ochráníte pleť před nečistotami. Uživatelé si chválí SPF ochranu proti UV záření 50+ a rozjasnění pleti. Krém na stařecké skvrny se dá používat každý den, pokud je však pleť vystavena slunci, je dobré aplikovat krém po dvou hodinách znovu.

Avène D-Pigment

Avène D-Pigment recenze a test

Krém na tmavé skvrny Avène D-Pigment zesvětluje pokožku a dostatečně jí chrání. Používá se převážně na suchou až velmi suchou pleť a to večer. Vždy však na očistěnou a vysušenou pleť. Obsahuje retinaldehyd, melanyd a pre-tokoferyl. Melanyd je hlavní látkou, která snižuje tvorbu melaninu a přispívá tak k barevné vyváženosti pleti. Pokud máte přecitlivělou pokožku, je dobré nanášet krém jednou za dva dny.

Revolution Skincare Dark Spot Corrector

Revolution Skincare Dark Spot Corrector recenze a test

Sérum proti pigmentovým skvrnám Revolution Skincare Dark Spot Corrector s vitamínem C je určeno pro všechny druhy pleti a používá se na noc. Sérum obsahuje niacinamid a kyselinu ferulovou. Tyto látky zajišťují regeneraci pleti, rozjasnění a odstraňují pigmentové skvrny na obličeji. Uživatelé oceňují rychle nastupující účinek od prvního použití, naprosto bezproblémové nanášení, a že sérum nedrážní ani neničí pokožku.

Dermacol Whitening

Dermacol Whitening recenze a test

Krém proti pigmentovým skvrnám Dermacol Whitening je jak na noční, tak na denní použití. Tento krém obsahuje vitamín E, který zabraňuje předčasnému stárnutí pleti. Dále obsahuje panthenol, který zklidňuje, regeneruje a vyživuje vaší pleť. Aplikujte rovnoměrným rozetřením krému ráno a večer. Plusové body získal od uživatelů za dobré roztírání a lehkou konzistenci. Hnědé skvrny na kůži bělí a zesvětluje. Kladně působí také na pigmentové fleky na obličeji a na rukou.

RYOR Marine Algae Care

RYOR Marine Algae Care recenze a test

Krém RYOR Marine Algae Care aktivně působí proti unavené pleti a vráskám. Krém vyhovuje všem druhům pleti a je bez SPF ochrany. Aplikuje se ráno, nebo večer a to vždy na čistou pleť. Obsahuje aktivní látky jako arganový olej a kyselinu hyaluronovou. Krém navrací pleti pružnost, hedvábnou jemnost a vyhlazuje menší vrásky. Uživatelé oceňují jemnou vůni, ale i dobrou cenu a lehkou roztíratelnost krému.

Vichy Liftactiv Specialist Glyco-C

Vichy Liftactiv Specialist Glyco-C recenze a test

Vichy Liftactiv Specialist Glyco-C jsou ampule proti pigmentaci na noční použití. S vysoce koncentrovanými látkami cílí na tmavé skvrny a korekci projevů stárnoucí pleti, mdlou pleť díky kyselině hyaluronové a nejednotný tón pleti. Výhodou je mimo jiné absence parfemace a hypoalergenní vlastnosti. I dle uživatelských ohlasů jde o účinnější přípravek, mj. na skvrnky po akné. Nevýhodou je vyšší cena.

Eucerin Anti-Pigment korektor

Eucerin Anti-Pigment korektor recenze a test

Emulze Eucerin Anti-Pigment se zaměřuje na detailnější pigmentové skvrny. Je určený pro všechny druhy pleti a obsahuje thiamidol. Ten zesvětluje skvrny a snižuje tvorbu melaninu. Výrobek obsahuje 5 ml emulze, kterou nanášíte na pleť pomocí aplikátoru na kritické místa. Uživatelé ocenili výsledek již po dvou týdnech a přirovnávají cenu úměrnou účinnosti výrobku.

La Roche-Posay Pigmentclar

La Roche-Posay Pigmentclar recenze a test

Depigmentační krém La Roche-Posay Pigmentclar odstraňuje hnědé fleky na kůži a chrání pleť proti UV záření. Krém se aplikuje každý den ráno rozetřením na obličej, nebo jiná kritická místa. Je určený pro všechny druhy pleti a obsahuje kyselinu ferulovou. Uživatelé ocenili mizení pigmentace a současně snižování akné s příjemnou vůni krému.

Jak vybrat krém na pigmentové skvrny

Pokud jste i vy zaznamenali nově vzniklé skvrny na vaší pokožce, s velkou pravděpodobností se jedná o pigmentové skvrny. Jedná se o vadu na kráse, za kterou se stydí mnoho žen i mužů. Přitom existují způsoby, jak předcházet vzniku těchto skvrn a jak stávající odstranit. Víte, jaké jsou jejich druhy a jak s nimi úspěšně bojovat?

Jak pigmentové skvrny vznikají?

Za vznik těchto skvrn může nadměrné množství melaninu v těle, neboť právě melanin může za to, jaký odstín pleti máte a jakou barvu mají právě vaše vlasy nebo oči. Množství melaninu v těle a vznik pigmentových skvrn může ovlivnit hned několik faktorů:

 • S přibývajícím věkem klesá hladina melanocytů, ale zároveň roste jejich aktivita a objem.
 • Nadměrné vystavování slunečnímu záření bez používání kosmetiky se SPF.
 • Hormonální změny během používání antikoncepce, těhotenství, nebo v období přechodu.
 • Onemocnění a záněty kůže mohou způsobovat uvolňování melaninu.
 • Používání některých druhů antibiotik a bylinek (zejména třezalka).

Druhy pigmentových skvrn

V základu můžeme rozlišovat tři základná druhy pigmentových skvrn – melasma, pozánětlivé pigmentové skvrny a stařecké a sluneční skvrny.

Melasma

Tento typ je způsobován hormonální nerovnováhou, zejména proto jsou tyto skvrny k vidění povětšinou na ženách. Melasma se hojně objevuje u těhotných žen, hlavně proto se této vadě někdy také říká „těhotenská maska“. Druhou nejpostiženější skupinou jsou ženy, které užívají antikoncepci. Objevují se nejčastěji na tvářích, nosu a pod horním rtem. Ačkoliv se povětšinou nejedná o nebezpečné skvrny, na obličeji nepůsobí příliš hezky. Nicméně dobrou zprávou je, že po srovnání estrogenu v těle, mohou skvrny samovolně zmizet.

Pozánětlivé pigmentové skvrny

Jak již název sám napovídá, jedná se o pigmentové skvrny, které vznikly v důsledku zánětu. Tento druh je taktéž známí i pod názvem pihy a vznikají velmi často po akné. Narušení pokožky způsobí uvolnění melaninu a následně vznik hyperpigmentace. Slunce sice pozánětlivou hyperpigmentaci nezpůsobuje, nicméně ji podstatně zhoršuje.

Sluneční a stařecké skvrny

Jsou způsobeny převážně nadměrným působením slunečního záření, proto se s nimi můžete nejčastěji setkat na obličeji, krku a rukou. Na vznik skvrn má velký vliv přibývající věk, který přirozeným způsobem způsobuje úbytek melaninu a přirozená barva pokožky. Lidé s tmavější pletí jsou skvrnami ohroženi více nežli osoby pleti světlé. Jedná se o skvrny na kůži, které jsou v naprosté většině případů zcela zdravotně nezávadná.

Jak předcházet vzniku pigmentových skvrn?

Čím častěji se vystavujete slunečnímu záření, tím se zvyšuje pravděpodobnost vzniku skvrn. Pokud tedy chcete vzniku nových pigmentových skvrn předcházet, je zapotřebí dbát na používání kvalitní kosmetiky se SPF. Myslet musíte i na to, že na slunci se vyskytujete, i když se přímo neopalujete, je proto vhodné navyknout si na používání i make-upu se SPF.

Jak se zbavit pigmentových skvrn

Odstranění pigmentových skvrn závisí hlavně na velikosti a intenzitě. Nejčastěji se k odstranění používají jak babské rady, tak laser, IPL, chemický peeling a další kosmetické přípravky na pigmentové skvrny. Úspěšnost léčby závisí nejen na zvolené kosmetice, ale i na typu vaší pokožky.

 • Chemický peeling (doma či u dermatologa) – pomocí ovocných kyselin jsou odstraňovány odumřelé buňky pokožky, díky čemuž jsou pigmentové skvrny postupně vyhlazovány. Jedná se o cenově dostupnou variantu, nicméně pro větší úspěšnost, je zapotřebí celý proces několikrát opakovat.
 • IPL – je světelné ošetření pokožky. Díky IPL se mění rozmístění pigmentu v pokožce, čímž dochází k postupnému odstranění skvrn. Pigmentované části pokožky se po několika dnech po proceduře samy odloupnou.
 • Laser – proniká hluboko do pokožky a hloubkově ji uzdravuje. Jedná se o velmi účinné, ale dražší řešení.

Kosmetika na pigmentové skvrny

S mělkými skvrnami si hravě poradí sérum na pigmentové skvrny nebo bělící krém na pigmentové skvrny. Hlubší a větší skvrny je vhodné odstraňovat pomocí chemického peelingu, IPL nebo laseru. O vhodné léčbě se poraďte ve svém kosmetickém salonu.

Účinky krému na pigmentové skvrny

Všechny kosmetické přípravky nejsou stejné. Každý má jiné složení, nicméně obecně lze říct, že krém na pigmentové skvrny má tyto účinky:

 • intenzivně a hloubkově hydratuje pokožku
 • projasňuje pleť
 • sjednocuje barevný odstín pleti

Obecně lze taktéž říct, že při pravidelném používání této specifické kosmetiky, může k vyhlazení skvrn dojít již po několika použitích.

Rozdělení krémů dle místa použití

Jak již bylo zmíněno, každý krém má jiné složení. Obvykle tedy platí, že ne každý přípravek je ideální používat na celé tělo. Dle místa použití rozlišujeme:

 • krém na pigmentové skvrny na rukou
 • krém na pigmentové skvrny na obličeji

Aktivní látky

Krém na pigmentové skvrny na tváři může obsahovat různé aktivní látky. Mezi neoblíbenější účinné látky patří vitamín A, C, arbutin a melatonin. Vitamín A, retinol, působí proti známkám stárnutí i akné, a proto jsou krémy s retinolem velice oblíbené. Vitamín C je významným antioxidantem, který na pokožce vytváří účinný ochranný film působící například proti UV záření znečištěnému ovzduší. Arbutin a melatonin pak mají přímý vliv na tvorbu melaninu.

Výběr krému dle typu pokožky a doby aplikace

Ne všechny krémy jsou vhodné pro všechny typy pokožky. Zejména majitelé suché a citlivé pokožky by se při výběru měli mít na pozoru. S typizací pokožky a doporučení vhodného krému, který vaší pokožce nebude způsobovat podráždění, by vám měli poradit ve vašem kosmetickém salonu. Při výběru kosmetiky si taktéž pohlídejte denní dobu, pro kterou je krém určen. Denní krémy se od těch nočních liší svým složením. Některé přípravky je možné používat jak na den, tak na noc, nicméně to není pravidlem.

Otázky při výběru krému na pigmentové skvrny

Jaký krém na pigmentové skvrny v těhotenství?

Skvrny souvisí s hormonálními změnami v těhotenství a běžně se vyskytují na prsou a břiše s tím, že postupně většinou odezní. Skvrny na obličeji (čelo, tváře, nad horním rtem) často vznikají či se zhoršují vlivem slunečního záření. Vhodné je tak použití přípravků s vysokým UV faktorem (SPF 50+ nejlépe).

Jaký krém na pigmentové skvrny po akné?

Pro zesvětlení pozánětlivé pigmentace po akné hledejte krémy s aktivními látkami vitamínu C (inhibice abnormální tvorby pigmentu) a A (obnova kůže na buněčné úrovni), a s ochranou proti slunci (SPF faktorem). (zdroj)

Jaké jsou nejlepší značky krémů proti pigmentovým skvrnám?

Mezi nejoblíbenější značky a výrobce krémů na pigmentové skvrny patří především Eucerin a Bioderma. Kromě krémů můžete vyzkoušet také séra, domácí chemický peeling a ampule od Vichy a The Ordinary.

Kde koupit krém na pigmentové skvrny?

Krémy na pigmentové skvrny najdete v DM a jiných drogériích, intenzivnější a dražší přípravky pak hlavně v internetových obchodech a lékárnách typu DrMax.