Vybíráme nejlepší krém na strie

TOP 3 krémy na strie

Bi-Oil PurCellin Oil

Elasti-Q Exclusive

Weleda Pregnancy and Lactation

Pečující olej na strie, který je přímo určen pro suchou a citlivou pokožku. Při pravidelném používání předchází vzniku nových strií a ty, které již vznikly, účinně vyhlazuje.Tělový krém proti striím vhodný na všechny typy pokožky, který je přímo určen pro těhotné ženy.Směs olejů proti striím, které jsou určeny především pro těhotné ženy a na jejich problematické partie.

Orientační Cena
271 Kč

Orientační Cena
369 Kč

Orientační Cena
401 Kč

Strie mohou trápit ženy, ale i muže, a to v jakémkoliv věkovém rozmezí. Nejvíce náchylnou skupinou jsou těhotné ženy, mladí lidé ve vývinu, nebo ti, kteří prodělali prudkou změnu na váze. Ovšem nejčastější jsou strie v těhotenství, kdy se mohou vyskytnout na mnoha částech těla. Nejčastěji můžete vidět strie na prsou, bříšku nebo zadečku. Jestliže spadáte do nějaké rizikové skupiny, která je k těmto jizvičkám náchylnější, je zapotřebí začít včas s prevencí, neboť jedině tímto způsobem můžete zabránit vzniku nových trhlin na pokožce. Existuje celá řada přípravků, kterými můžete vznik nových strií omezit na minimum a stávající vyhladit. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší krémy na strie pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší krémy proti striím (Test 2024)

VzhledModelKonzistenceDruhy použitých olejůÚčinné látkyObjemDostupnost
Bi-Oil PurCellin Oil recenze a testBi-Oil PurCellin OilOlejMěsíčkový, levandulový, rozmarýnový, heřmánkovýPurCellin Oil, vitamin A a E60, 125, 200 ml
Eucerin pH5 recenze a testEucerin pH5OlejMandlový, jojobový, slunečnicovýVitamin E125 ml
Vichy Action Integrale Vergetures recenze a testVichy Action Integrale VergeturesKrém-Křemík, hydroxyprolin, termální voda z Vichy200 ml
Elasti-Q Exclusive recenze a testElasti-Q ExclusiveKrém-Elastin, D-panthenol, kyselina hyaluronová, vitamin E, pupečník a kozine150 ml
Weleda Pregnancy and Lactation recenze a testWeleda Pregnancy and LactationOlejMandlový, olej z pšeničných klíčků-100 ml
Onclé Woman recenze a testOnclé WomanBalzámMandlový, broskvový, šípkový, bavlníkový3D kyselina hyaluronová, kmenové buňky Akosky Apium, Inca Inchi, přírodní squalan250 ml
Elasti-Q Original recenze a testElasti-Q OriginalKrém-Kyselina hyaluronová, elastin, vitamin E, D-panthenol, pupečník a kozinec200 ml
Bonella Cream recenze a testBonella CreamKrém-Kyselina hyaluronová, vitamin E, panthenol, elastin200 ml
Elancyl Vergetures recenze a testElancyl VergeturesKrémSvětlicovýMořský extrakt150, 500 ml
Lierac Phytolastil recenze a testLierac PhytolastilSérum-Extrakt z břečťanu a přesličky75 ml

Zobrazit celou nabídku

Recenze krémů na strie

Bi-Oil PurCellin Oil

Bi-Oil PurCellin Oil recenze a test

Olej na strie Bi-Oil PurCellin Oil patří mezi nejoblíbenější a neúčinnější kosmetiku v této problematice. Skládá se z PurCellinOil™, směsi měsíčkového, levandulového, heřmánkového a rozmarýnového oleje a vitamínů A a E. Všechny tyto složky tvoří perfektní kombinaci oleje, který zanechává pokožku jemnou, hebkou a hydratovanou. Zároveň působí preventivně před vznikem nových strií. Ty, které již vznikly, vyhlazuje, sjednocuje barvu pokožky a zlepšuje vzhled jizviček. Uživatelky ocenili i možnost výběru ze třech variant objemu balení a to z 60, 125 a 200 ml.

Eucerin pH5

Eucerin pH5 recenze a test

Tělový olej proti striím Eucerin pH5 je směsí několika 100% přírodních olejů (mandlového, jobového a slunečnicového). Jelikož neobsahuje žádná barviva, konzervační látky ani parafín, může být olej označen jako vegan. Díky směsi přírodních olejům je pokožka hydratovaná a jemná. Vitamín E, pak pokožku chrání před volnými radikály. Je určen k redukci již vzniklých strií, ale také pokožku účinně brání před vznikem nových jizviček. U již vzniklých prasklin kůže redukuje hloubku a začervenání.

Vichy Action Integrale Vergetures

Vichy Action Integrale Vergetures recenze a test

Krém na strie Vichy Action Integrale Vergetures je jedinečný krém, který velice efektivně působí v boji se striemi. Slibované účinky potvrdily i uživatelky, které krém testovaly. Jedinečným prvkem ve složení tohoto krému je termální voda z Vichy, která je složena ze 17 minerálních a 13 stopových prvků. Tyto prvky posilují pokožku a zmírňují podráždění. Hydroxyprolin pak hloubkově hydratuje a křemík posiluje. Společně tak tvoří perfektní kombinaci léčivých látek při boji se striemi.

Elasti-Q Exclusive

Elasti-Q Exclusive recenze a test

Elasti-Q Exclusive je krém na strie v těhotenství, tedy přímo určen pro těhotné ženy. Nemusíte se tak bát, že by krém obsahoval nějaké zdraví škodlivé látky. Obsahuje pouze kyselinu hyaluronovou, díky které je pokožka stále hydratovaná, elastin, D-panthenol, vitamín E, kozinec a pupečník. Prodáván je v balení 150 ml. Doporučované použití je mazání postižených míst dvakrát denně. Dodržíte-li doporučené dávkování, vaše pokožka bude jemná, hebká, hydratovaná a chráněna před tvorbou dalších strií. Stávající strie jsou vyhlazovány a nejsou tolik výrazné.

Weleda Pregnancy and Lactation

Weleda Pregnancy and Lactation recenze a test

Těhotenský olej na strie Weleda Pregnancy and Lactation je založen na mandlovém a oleji z pšeničných klíčků. Mandlový olej dodává pokožce velice důležitý vitamín E, čímž zlepšuje pružnost. Zároveň pokožku hydratuje a chrání před dalším vysoušením. Při pravidelném používání je pokožka hebká a jemná na dotyk a zároveň chrání před vznikem nových jizviček. Přípravek je primárně určen pro ženy od prvního dne těhotenství až do tří měsíců po porodu. Od uživatelek pak dostal kladné body za příjemnou vůni a rychlé vstřebávání.

Onclé Woman

Onclé Woman recenze a test

Onclé Woman je účinný tělový balzám působící na strie a vrásky. Pokožku hydratuje a chrání ji před dalším poškozováním. Kůže je pak na dotyk hebká a jemná. Přípravek se skládá z několika účinných látek. Hlavní složkou je kombinace mandlového, broskvového, šípkového a bavlníkového oleje. Ve složení také naleznete 3D kyselinu hyaluronovou, kmenové buňky Akosky® Apium, IncaInchi a přírodní squalan. Většina uživatelek ocenila příjemnou vůni a viditelné účinky, nicméně některé ženy si stěžovaly na špatnou roztíratelnost a pomalé vstřebávání balzámu.

Elasti-Q Original

Elasti-Q Original recenze a test

Dalším tělovým krémem na strie určeným přímo pro těhotné ženy je Elasti-Q Original. Primárně se používá k prevenci a předcházení vzniku strií. Doporučuje se jej začít používat již v rané fázi těhotenství a pokračovat až do několika týdnů po porodu. Krém využívá účinných látek, díky kterým je pokožka hydratovaná a pružná. Nebude tak docházet ke vzniku nových jizviček a prasklin. Většina recenzí také ocenila příjemnou vůni a rychlé vstřebávání.

Bonella CREAM

Bonella Cream recenze a test

I krém proti striím značky Bonella je určen především pro nastávající maminky. Uživatelky uvedly, že se krém dobře roztírá a rychle vstřebává. Vůni pak označili za sice hezkou, ale příliš silnou. Od budoucích maminek krém dostal plusové body i za příznivou cenu, která v porovnání s jinými krémy o objemu 200 ml je nízká. Hlavními účinnými látkami jsou kyselina hyaluronová, elastin, panthenol a vitamín E.

Elancyl Vergetures

Elancyl Vergetures recenze a test

Elancyl Vergetures je krém proti striím, odlišující se především svým složením. Hlavními účinnými látkami jsou světlicový olej a mořský extrakt. Světlicový olej změkčuje pokožku, čímž ji chrání před vysušením a následnými prasklinkami. Mořský extrakt pak zvyšuje pružnost a odolnost. Pro správný efekt by se krém měl aplikovat 1 – 2x denně na problematické partie. Výrobek je k dostání v balení o velikosti 150 a 500 ml.

Lierac Phytolastil

Lierac Phytolastil recenze a test

Posledním přípravkem proti striím je Lierac Phytolastil. Jedná se o sérum na strie určené pro všechny druhy pokožky. Hlavní složkou je extrakt z břečťanu a přesličky. Především díky kombinaci těchto dvou výtažků je pokožka hydratována a zpevněna. Ženy, které výrobek vyzkoušely, v recenzích například uvádějí, že se dobře roztírá.

Jak vybrat krém proti striím

Každá žena chce být krásná a mít dokonalé tělo. Strie jsou velký problém, které mohou nejedné ženě zbytečně srážet sebevědomí. Jedná se o malé jizvičky na těle, které působí velice nevzhledně. Jsou způsobeny přílišným napínáním kůže.

Nejvíce jsou tedy ohroženy těhotné ženy, nicméně v klidu nemohou být ani muži, neboť se to může týkat i nich, a to zejména při rychlém příbytku na váze, nebo v době puberty při rychlém růstu. Velký vliv má samozřejmě genetika a již vrozené predispozice. Jak ale jim předcházet a jak se zbavit strii, pokud už vzniknou?

Důvody vzniku

Jak již bylo nastíněno, důvodů vzniku může být víc. Nicméně všechny mají společné, náhlé a rychlé napínání kůže. Tomu se tak děje především při rychlém růstu, přibývání na váze nebo těhotenství. Při přibírání má velký vliv i stres, který na danou osobu působí, neboť při takové stavu, se tělo připravuje na krizi a zadržuje více živin. Díky tomuto efektu dochází k znatelnému přibývání na váze. Následně kůže nemusí unést takový nápor a popraská.

Zabránit samotnému vzniku strie na zadku, prsou, stehnech, nebo kdykoliv jinde je téměř nemožné. Zejména ženám se v průběhu těhotenství (ale i puberty) zvětší prsa i jiné části těla a je již předem dán typ vaší pokožky. Výhodu mají ženy, které mají pokožku hydratovanou a pružnou.

Jestliže právě vy nepatříte do této skupiny, měly byste na vaši pokožku pravidelně dbát a promazávat problematická místa krémy proti striím. Babské rady pak radí potírat pokožku přírodním (nesoleným) sádlem, měsíčkem nebo olivovým olejem. Pamatovat byste měly i na pravidelný a správný pitný režim.

Jak se strií zbavit

V první řadě je nutné říct, že se jich bohužel pravděpodobně nikdy zcela nezbavíte. Nicméně existuje celá řada produktů a postupů, jak zmírnit následky. Mezi nejúčinnější a nejčastěji používané bez pochyby patří masti a oleje na strie, neboť podporují tvorbu kolagenu a obsahují mnoho ozdravných a účinných látek, které strie vyhlazují a pomáhají pokožce při regeneraci. Obezřetní byste měly být v době těhotenství. Všechny přípravky nemusí být určeny pro gravidní ženy, vždy byste si tedy měly nechat poradit, kterým krém na strie v těhotenství smíte používat.

Konzistence

V současnosti je na trhu k dostání mnoho přípravků, díky kterým můžete striím předcházet, nebo minimalizovat jejich viditelnost. Na výběr máte především z olejů, krémů, balzámů, sér, mlék a mastí. To, jaký druh si zvolíte je jen na vás a na tom, co vám osobně je příjemnější, neboť nelze s určitostí říct, která konzistence je nejúčinnější a nejlepší.

Složení

Každý přípravek používá jiné účinné a ozdravné látky, nicméně mezi ty nejčastější patří vitamín E, který má za úkol kůži chránit a kyselina hyaluronová, která má za úkol hydratovat a udržovat přirozenou pružnost. Často se také můžete setkat s různými přípravky založenými na olejové bázi.

Nejčastěji jsou používány oleje jobové, slunečnicové, nebo mandlové. Velice oblíbený je také kokosový olej na strie. Nicméně každý přípravek má svoji specifickou recepturu a složení. Při výběru věnujte zvýšenou pozornost případným alergenům, které by vám mohly jen ublížit.

Co dělat pokud masti ani oleje nepomohou?

Nezřídka se stane, že i při dodržování všech preventivních zásad se strie objeví a nelze se jich zbavit ani pomocí krému na strie. V takovém případě vám pravděpodobně nezbude nic jiného než přistoupit k radikálnějším metodám.

Mikrodermabraze

Mezi nejúčinnější metody patří mikrodermabraze, nicméně se jedná o dražší variantu boje se striemi. Konkrétně o kosmetický zákrok, který se používá například i při boji s celulitidou nebo při vyhlazování jizviček po akné. Při zákroku je povrch pokožky pomocí oxidu uhličitého jemně zbrušován, díky čemuž dochází k regeneraci pokožky a vyhlazování nedostatků.

Laser

Jde o trochu levnější možnost než mikrodermabraze. Cena se pohybuje kolem 250 Kč za centimetr čtvereční pokožky. Po ošetření dochází ke znatelnému zlepšení stavu kůže, nicméně se strii s největší pravděpodobností nezbavíte úplně.

Mikrojehličková radiofrekvence

I přesto, že se jedná o nejnovější a nejmodernější metodu, nemůžete ani zde počítat s naprostým vyhlazením. Před samotným zákrokem obdržíte umrtvující mast, která má za úkol pokožku na zákrok samotný připravit. Následně jsou strie pomocí jehliček vyhlazovány. Jehličky se vpíchnou na požadované místo a do správné hloubky, kde zkracují délku kolagenových vláken. Díky tomuto efektu jsou jizvičky vyhlazovány.

Tetování

Ačkoliv se vám to může zdát jako nesmysl, opak je pravdou. Nemusíte se bát toho, že byste si na prsa nebo zadek musela nechat vytetovat například velkého draka. Nejnovější trend velí přetetovat jizvy přirozenou tělovou barvou. Díky tomu jsou strie (nebo jiné jizvy) znatelně méně viditelné. Nevýhodou tohoto způsobu je to, že ji lze uplatnit pouze na světlé jizvy.

Otázky při výběru krému na strie

Jaký krém na strie v těhotenství?

V těhotenství může být tělo i pokožka více citlivá, a tak by měl být přípravek na strie v těhotenství co možná nejvíce na bázi přírodních produktů. Vhodné jsou i jen například za studena lisované oleje, nebo přírodní másla. Krém by měl výborně hydratovat a mít regenerační a hojivé složení.

Je vhodný kokosový olej na strie?

Ano, je. V pokožce podporuje tvorbu kolagenu, čímž jakožto podpůrná látka podporuje hojení. Obsažený vitamín E má pozitivní vliv na jizvy a vitamín K pomáhá odstranit poškozené buňky. Kromě toho má antioxidační, hydratační a vyživující vlastnosti, což jsou vše věci, které jak při prevenci, tak i při vzniku, pomáhají.

Které látky v krémech na strie jsou nejúčinnější?

Účinných látek existuje v různých produktech celé řada, mezi ty nejznámější však patří kyselina hyaluronová, která příznivě ovlivňuje hojení ran a kožních problémů a kyselina pantothenová, která ovlivňuje vzhled a růst pokožky. Z vitamínů může zmínit mimo jiné vitamín A, který kůži vyhlazuje a omlazuje, nebo vitamín E.

Jaká je prevence proti vzniku strií?

Strie významně ovlivňuje dědičnost, i přesto je však řada věcí, kterými minimálně jejich vznik zmírnit. Základem je hydratace jak pomocí krémů a olejů zvenku, tak i dostatečný pitný režim. Pravidelně pokožku masírujte, cviky protahujte a snažte se mít zdravý jídelníček s dostatkem omega 3 mastných kyselin a zmíněných vitamínů.