Vybíráme nejlepší kuchyňský robot

Mezi kuchyňskými spotřebiči vyniká multifunkční kuchyňský robot tím, že dokáže provést více úkonů, jež jinak zastává několik přístrojů. K hlavním funkcím domácího robota patří míchání, šlehání, krájení, strouhání, mixování nebo hnětení (příprava těsta). Ve výbavě pak často je mlýnek na maso, případně lis na citrusy a odšťavňovač. Nezbytná je samozřejmě objemná mísa. Test kuchyňských robotů by mohl říct, který kuchyňský robot je nejlepší, ale ne každému bude vyhovovat stejný model. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší kuchyňské roboty pro rok 2022, s ohledem na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší kuchyňské roboty (Test 2022)

Recenze kuchyňských robotů

Kenwood Major Titanium KMM063

Kenwood Major Titanium KMM063 recenze a test

Kuchyňský robot Kenwood Major Titanium KMM063 v nerezovém provedení disponuje silným motorem (1500 W) a regulací rychlosti. Kombinovat lze jak pulzní spínač (například k drcení ledu), tak planetární systém míchání. Nerez mísa má držadla ke snadné manipulaci a výhodou je také vyklápějící rameno robota, což usnadní výměnu metly (balónová šlehací, hnětací hák a na lehká těsta). Praktický je rovněž kryt proti rozstřiku. Příslušenství má robot v celku velké a najdete v něm skleněný mixér z teplotně odolného skla, food processor, mlýnek na maso, lis na citrusy, mini chopper (sekání bylinek) a kuchyňskou váhu.

Pro – Široké příslušenství, pulzní i planetární systém, výkon
Proti – Vyšší hmotnost

ZOBRAZIT NABÍDKU

Bosch MUM4880

Bosch MUM4880 recenze a testDomácí robot do kuchyně, Bosch MUM4880, kombinuje výbavu a dobrou cenu. Disponuje třemi nástavci, a to míchací, šlehací metlou a hnětacím hákem. S mlýnkem na maso připravíte sekanou a čerstvý džus zase plastovým mixérem nebo odšťavňovačem ovoce. Díky krájecímu nástavci není problém ani strouhání brambor či zeleniny. Přístroj má gumové nožičky pro větší stabilitu a je k němu rovněž přiloženo DVD s recepty.

Pro – Příslušenství, DVD s recepty, cena/výkon
Proti – Konstrukce z plastu

ZOBRAZIT NABÍDKU

Kenwood Major KMM770

Kenwood Major KMM770 recenze a testVysoký výkon i kvalitní příslušenství má multifunkční kuchyňský robot Kenwood Major KMM770, kterému lze vytknout asi jen vyšší váhu. Má ovšem robustní, celokovovou konstrukci. Ve výbavě je mlýnek na maso (lze s ním připravit domácí klobásy) nebo skleněný mixér ThermoResist odolný vůči vysokým i nízkým teplotám. Z metel vybočuje hlavně ta na práci s lehkým těstem, díky které můžete připravit třeba muffiny. Většina ostatního příslušenství (až 20 druhů) se ovšem musí dokoupit.

Pro – Robustní tělo, objemná nádoba, připojitelné příslušenství
Proti – Základní výbava je skromná, hmotnost robota

ZOBRAZIT NABÍDKU

ETA Gratus 0028 90030

ETA Gratus 0028 90030 titanium recenze a testKuchyňský robot ETA Gratus patří k nejprodávanějším robotům do kuchyně a jeho kvality nepřímo potvrzuje i prodloužená záruka až na 10 let. Krom toho jde o esteticky atraktivní přístroj, téměř až interiérový doplněk. S robotem lze hníst těsto, strouhat, krájet, šlehat, mixovat a samozřejmě i míchat, kdy pomocí planetárního systému a dlouhého šlehacího nástavce dosáhne po celé míse. Ve výbavě je také nástavec na strouhání (má 3 struhadla) a skleněný mixér.

Pro – Design, prodloužená záruka, příkon
Proti – Jen základní příslušenství, hmotnost

ZOBRAZIT NABÍDKU

Kenwood Prospero KM287

Kenwood Prospero KM287 recenze a testKenwood Prospero KM287 je kompaktní spotřebič vhodný do malé kuchyně, kombinující robot a food processor. I přes malé rozměry disponuje relativně objemnou nádobou (4 litry). Skleněný mixér má odnímatelné nože a jeho kapacita je 1 litr. Ani výbava nezaostává, obsahuje mlýnek na maso/ořechy a mlýnek na bylinky, kávu a koření. O bezpečnost se stará systém pojistek a gumové nožičky.

Pro – Malé rozměry a nízká hmotnost, objemná mísa
Proti – Není celokovový, hlučnější

ZOBRAZIT NABÍDKU

Philips HR7778/00

Philips HR7778/00 recenze a testKuchyňský robot patřící do řady Philips Avance má funkci pro přípravu domácího chleba a jedním dotykovým tlačítkem si přípravu pečení chleba, šlehání a ledu usnadníte. Se šlehací metlou si lze bez problémů našlehat smetanu či vaječné bílky a součástí příslušenství je rovněž objemný mixér (2 litry) nebo disk na strouhání a krájení.

Pro – Objem mixéru, automatická tlačítka na jeden dotyk
Proti – Postrádá planetární systém

ZOBRAZIT NABÍDKU

Bosch MUM54240

Bosch MUM54240 recenze a testI když drží titul produkt roku 2015, má kuchyňský robot Bosh Styline MUM54240 přesto nějaké to mínus, jako například chybějící plynulou regulaci rychlosti. Objemná mísa postačí pro přípravu dvou kil těsta, které bude perfektně ušlehané díky planetárnímu systému. Robot doplňuje mplastový mixér, masomlýnek a interaktivní DVD s recepty. Skladnost usnadňuje plastová taštička na příslušenství.

Pro – Výkon, DVD s recepty
Proti – Plastové zpracování

ZOBRAZIT NABÍDKU

ETA Centrino 0029 90000

ETA Centrino 0029 90000 recenze a testTaké kuchyňský robot ETA Centrino má prodlouženou pětiletou záruku. Zastane sedm funkcí, přičemž se řadí spíše do spodní cenové kategorie. Zvládne šlehání, hnětení, mixování, sekání, strouhání, drcení ledu i odšťavňování citrusových plodů v citrusovači, bohužel na příslušenství moc bohatý není a je nutné ho dokoupit. Výhodou jsou mimo jiné jeho kompaktní rozměry.

Pro – Ideální do malé kuchyně, prodloužená záruka
Proti – Jen základní výbava

ZOBRAZIT NABÍDKU

Electrolux Assistent EKM4200

Electrolux Assistent EKM4200 recenze a testDvě mísy (menší a větší objem) najdete u celokovového kuchyňského robota Electrolux Assistent EKM4200, se kterým lze také umlít maso a připravit domácí sekanou. Přepínat lze mezi 10 rychlostními stupni a modrý, podsvícený regulátor o nastavené rychlosti udržuje přehled. Zajímavá je také LED dioda osvětlující prostor mísy.

Pro – Dvě nerezové mísy, nízká váha přitom celokovové zpracování
Proti – Postrádá pulzní spínač

ZOBRAZIT NABÍDKU

Bosch MUM4655 EU

Bosch MUM4655 EU recenze a testBosch MUM4655 EU se umístil jako vítěz v Stifftung Warentest (test kuchyňských robotů) a rovněž patří k nejoblíbenějším na trhu. Hlučnost obvykle není klíčový parametr mezi roboty, přesto ho lze zařadit k tišším robotům. Modrý průhledný kryt na mísu s plnícím otvorem zajistí, že ingredience zůstanou tam, kde mají, tedy v míse a současně nemusíte přerušovat proces přípravy. S plastovým mixérem si můžete připravit smoothie a zvládne i led nebo ořechy. Příslušenství je rozšiřitelné o zmrzlinovač, nástavec na pasírování, případně mlýnek na mák.

Pro – Cena/výkon, nízká hlučnost, údržba
Proti – Konstrukce z plastu

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jak vybrat kuchyňský robot

Kuchyňský robot je typem spotřebiče s delší očekávanou životností, ostatně tomu napovídají některé modely s prodlouženou zárukou až na 10 let. Proto je dobré výběr nepodcenit. Hned na začátku můžete čelit otázce, zda pořídit kuchyňský robot nebo food procesor. Jaký je mezi nimi rozdíl? Food procesor je levnější kuchyňský spotřebič, jehož doménou je hlavně sekání, krouhání a krájení. Robot zvládne náročnější práci a mnohdy má food procesor jako součást výbavy.

Systém míchání

Rozlišují se roboty s centrálním systémem a planetárním systémem. Výhodou planetárního systému (multi-motion drive) je vedení metly či háku po eliptické dráze, díky čemuž dosáhne ke stěnám mísy a dokonale promísí ingredience. Centrální systém bude vyžadovat vaší asistenci.

Materiál

Levné modely jsou typicky z plastového materiálu nebo kombinují plast s kovem. Nejde jen o konstrukci robotu, ale také o mísy nebo násady. Střední a vyšší modely jsou vyrobeny z nerezové oceli a je tak možné očekávat i delší výdrž přístroje. U robotů s mixérem je vhodné ohlídat kvality samotného mixéru a jeho vlastnosti. Předně jde o teplotně odolné sklo a snášení teplých a studených teplot.

Příslušenství a funkce

Kuchyňský robot je multifunkční zařízení, které kombinuje funkce různých samostatných přístrojů, typicky hnětení a šlehání. V základu je vybaven hnětacím hákem, šlehací a míchací metlou. Krájení, strouhání a mixování také nabídne většina modelů. Mletí masa, ořechů nebo lisování je spíše výbavou dražších robotů, případně si budete muset tyto části dodatečně dokoupit, stejně jako zmrzlinovač, kráječ hranolků nebo výrobník domácích uzenin. Velmi důležitá je rovněž mísa (od 3 litrů výše) a nádoba mixéru (běžně kolem 1 litru).