Vybíráme nejlepší kulmofén

TOP 3 kulmofény

Rowenta CF9530F0

Braun Satin Hair 5 AS 530

Remington AS7051

Horkovzdušný rotační kulmofén s ionizátorem, vhodný na dlouhé i krátké vlasy a pro snadné vytvoření účesu v požadovaném tvaru. Náš vítěz testu srovnání.Statický kulmofén, který má integrovaný ionizátor pro šetrnou úpravu vlasů a umožňuje využít funkci napařování.Levná foukací kulma statického typu, která má v balení několik nástavců pro docílení ideálního efektu při úpravě vlasů.
+ Dva nástavce pro různou délku vlasů, studený vzduch pro fixaci účesu, výběr směru rotace, chrániče kartáčů+ Ionizátor, 3 nástavce, bezpečnostní mřížka na filtru, parní technologie+ 4 výměnné nástavce, ionizátor, studený vzduch, keramický povrch s turmalínovou úpravou
- Větší a těžší, ovladač teploty umístěný ve spodní části kartáče- Velké rozměry kulmofénu, hůře se s ním manipuluje- Ovládání kulmofénu je citlivé a může tedy dojít k přepnutí nastavení omylem

Orientační Cena
1 119 Kč

Orientační Cena
849 Kč

Orientační Cena
587 Kč

Kulmofén je kombinací klasické kulmy a fénu. Tvarem je podobný běžné kulmě, navíc je ale opatřený kartáčem na rozčesávání vlasů a fouká teplý nebo studený vzduch podobně jako fén. Používají se ke snadnému a rychlému vytvoření účesů, natočení vlasů nebo podpoření jejich objemu. Rotační kulmofén je vybavený kartáčem, který se otáčí a díky tomu se s ním snáze pracuje a podporuje větší objem vlasů. Statická foukací kulma funguje podobně. Má rozčesávací kartáč, ten se ale neotáčí. Horkovzdušné kulmy mají v závislosti na výrobci a modelu mnoho různých funkcí a možností nastavení. Můžete vybírat takové, které mají ionizátor nebo možnost studeného vzduchu. Díky tomu jsou k vlasům šetrnější. Některé mají velké množství nástavců, které usnadňují finální tvarování účesu. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší kulmofény pro rok 2023, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší kulmofény (Test 2023)

VzhledModelTypStupně teplotyStudený vzduchIonizátorKabelNástavceDostupnost
Rowenta CF9530F0 recenze a testRowenta CF9530F0Rotační3AnoNe1,8 m2
Sencor SHS 7551 recenze a testSencor SHS 7551Statický2AnoAno1,5 m7
Braun Satin Hair 5 AS 530 recenze a testBraun Satin Hair 5 AS 530Statický, napařovací3AnoAno2 m3
Philips StyleCare Advanced HP8664 recenze a testPhilips StyleCare Advanced HP8664Rotační3NeAno1,8 m2
Valera Turbo Style 1000 Tourmaline recenze a testValera Turbo Style 1000 TourmalineStatický2AnoAno-3
ByByliss Sensitive AS540E recenze a testByByliss Sensitive AS540ERotační2AnoAno-4
ETA Fenité 6322 recenze a testETA Fenité 6322Rotační3NeAno1,8 m1
Remington AS7051 recenze a testRemington AS7051Statický3AnoAno1,8 m4
Rowenta CF7830F0 recenze a testRowenta CF7830F0Statický2AnoAno1,8 m5
ETA Fenité 4322 recenze a testETA Fenité 4322Statický3AnoAno1,78 m3

Zobrazit celou nabídku

Recenze kulmofénů

Rowenta Brush Activ Volume & Shine CF9530F0

Rowenta CF9530F0 recenze a test

Rowenta CF9530F0 je kulmofén s rotačním kartáčem, který podporuje objem a lesk vlasů. Umožňuje rychlé usušení vlasů i vytvoření účesu. Povrch kartáče je keramický, díky tomu dobře vede teplo a zahřívá se rovnoměrně po celém povrchu kartáče. Součástí balení jsou dva různě široké nástavce, které jsou určené pro krátké a dlouhé vlasy. Nechybí také dva chrániče kartáčů, které usnadňují uskladnění a prodlužují životnost kulmofénu. Tento přístroj disponuje třemi různými stupni rychlosti a teploty vzduchu. Má 1,8 metrů dlouhý otočný kabel, díky kterému se s rotačním kartáčem snáze manipuluje a snáze se používá.

+ Dva nástavce pro různou délku vlasů, studený vzduch pro fixaci účesu, výběr směru rotace, chrániče kartáčů
Větší a těžší, ovladač teploty umístěný ve spodní části kartáče

Sencor SHS 7551

Sencor SHS 7551 recenze a test

Sencor SHS 7551 je multifunkční foukací kulma, která má v balení 7 výměnných nástavců. Díky tomu umožňuje jednoduchou a rychlou úpravu vlasů dle vašich požadavků. Součástí balení je koncentrátor, kulmovací kleště, kulatý kartáč, poloviční kartáč, kulatý kartáč se zatahovacími trny, velký kulatý kartáč a rovnací kartáč. Tyto nástavce se jednoduše vyměňují a v těle kulmofénu jsou zajištěné pojistkou. Díky tomu nehrozí, že se omylem odpojí. Tento model umožňuje výběr ze dvou stupňů teploty pro různé vlasy. Má funkci studeného vzduchu pro jemné a poškozené vlasy a pro fixaci účesu. Dále je vybaven integrovaným ionizátorem, který chrání vlasy před poškozením a zabraňuje jejich elektrizování.

+ Ionizátor, velké množství nástavců v ceně, režim studeného vzduchu, nízká cena
Pouze 2 stupně teploty, krátký kabel

Braun Satin Hair 5 AS 530

Braun Satin Hair 5 AS 530 recenze a test

Statický kulmofén Braun Satin Hair 5 AS 530 je vybaven parní technologií, díky které tvaruje a natočí i suché vlasy. Potěší filtrem s mřížkou. Díky tomu nehrozí zamotání vlasů do přístroje a poškození vlasů uvnitř této kulmy. Umožňuje výběr ze 2 rychlostí foukání a 2 stupňů teploty. Má také funkci studeného vzduchu, který fixuje účes a hodí se pro použití pro velmi jemné nebo poškozené vlasy. Součástí balení jsou tři nástavce – malý tvarovací kartáč o průměru 18 mm, velký tvarovací kartáč o průměru 36 mm a nástavec pro zvětšení objemu. Tato horkovzdušná kulma má integrovaný ionizátor, který podporuje vytvoření hladkého účesu, zvyšuje lesk vlasů a zabraňuje jejich elektrizování a krepatění.

+ Ionizátor, 3 nástavce, bezpečnostní mřížka na filtru, parní technologie
Velké rozměry kulmofénu, hůře se s ním manipuluje

Philips StyleCare Advanced HP8664

Philips StyleCare Advanced HP8664 recenze a test

Horkovzdušná kulma Philips HP8664 je vybavena ionizační technologií, která šetrně pečuje o vlasy a podporuje jejich lesk a kvalitu. Disponuje třemi možnými teplotami a dvojicí rychlostí. Tento kulmofén má v balení dva nástavce – širší pro dlouhé vlasy a užší pro krátké vlasy. Při použití je možné nastavit směr otáčení kartáčů. Součástí balení je chránič kartáčů, který usnadňuje jejich skladování a prodlužuje jejich životnost.

+ 2 nástavce, možnost otáčení oběma směry, chránič kartáčů součástí balení
Nemá možnost foukání studeného vzduchu

Valera Turbo Style 1000 Tourmaline

Valera Turbo Style 1000 Tourmaline recenze a test

Statický kulmofén Valera s možností výběru ze tří kombinací nastavení teploty a rychlosti. Potěší funkcí foukání studeného vzduchu pro fixaci účesu nebo pro jemné vlasy. Tento elektrický kartáč na vlasy má ionizační a turmalínovou technologii, která zabraňuje elektrizaci vlasů. Součástí balení je cestovní pouzdro, které slouží k uložení kulmofénu, a tři vyměnitelné nástavce – kartáč s vysouvacími hroty pro snadné sundání vlasů z nástavce, kartáč s masážními štětinami a koncentrátor vzduchu pro přesné zaměření foukání a snadnější finální úpravu účesu.

+ Cestovní pouzdro součástí balení, otočný kabel pro snadnější manipulaci, 3 výměnné nástavce pro různé typy vlasů, ionizační a turmalínová technologie
Široké tělo kulmofénu, hůře se drží a je třeba si na něj zvyknout

ByByliss Sensitive AS540E

ByByliss Sensitive AS540E recenze a test

Rotační kulmofén ByByliss Sensitive AS540E je vhodný pro všechny typy vlasů včetně velmi jemných. Nabízí výběr ze dvou různých stupňů teploty a disponuje funkcí studeného vzduchu. Je možné vybrat směr otáčení hlavic a docílit tak stejného směru natočení na obou stranách hlavy. Filtr v zadní části přístroje je sklopný, což usnadňuje přístup k němu a jeho čistění. Součástí balení tohoto rotačního kartáče jsou čtyři nástavce – nástavec s keramickou povrchovou úpravou pro vyhlazení a objem, rotační kartáč s průměrem 40 mm, rotační hlavice s keramickým povrchem a průměrem 50 mm a kartáč pro přirozený tvar účesu.

+ Výběr směru otáčení kartáče, ionizátor, zadní sklopný filtr, 4 nástavce
Nižší výkon, vyšší cena oproti jiným modelům

ETA Fenité 6322

ETA Fenité 6322 recenze a test

Rotační kulmofén ETA Fenité 6322 umožňuje výběr ze 2 rychlostí foukání vzduchu a 3 možných stupňů teploty. Je vybaven ionizační funkcí, která zabraňuje krepatění a elektrizování vlasů. Kartáč je kulatý a má průměr 38 mm, hodí se tedy pro delší vlasy, podporuje objem a vytváří větší a volnější lokny. Kulmofén je vybavený chladnou špičkou pro snadnější a bezpečnější používání. Součástí balení je žáruvzdorné cestovní pouzdro pro pohodlné uschování přístroje po použití.

+ Ionizátor, otočný napájecí kabel, 2 rychlosti a 3 stupně teploty vzduchu
Bez výměnných nástavců, absence studeného vzduchu

Remington AS7051

Remington AS7051 recenze a test

Remington AS7051 je horkovzdušná kulma, která má na výběr ze tří různých teplot pro různé typy vlasů. Součástí balení jsou 4 nástavce – vyhřívací kartáč se smíšenými hroty pro větší objem o průměru 50 mm, kartáč se zasouvacími hroty pro snadné sejmutí vlasů o průměru 30 mm, vyhřívací štětinový kartáč o průměru 21 mm a koncentrátor vzduchu. Povrch nástavců je vyroben z keramiky, která dobře vede teplo. Je navíc opatřen antistatickou vrstvou a turmalínovou vrstvou, která funguje jako ionizátor. Nástavce se snadno a pohodlně vyměňují. Jsou zajištěné pojistkou, aby nedošlo k nechtěnému sejmutí nástavce z těla kulmofénu během jeho používání.

+ 4 výměnné nástavce, ionizátor, studený vzduch, keramický povrch s turmalínovou úpravou
Ovládání kulmofénu je citlivé a může tedy dojít k přepnutí nastavení omylem

Rowenta Premium Care Hot Air Brush CF7830F0

Rowenta CF7830F0 recenze a test

Kulmofén Rowenta CF7830F0 dává na výběr ze dvou různých teplot a rychlostí foukání. Umožňuje fixaci finálního účesu pomocí studeného vzduchu a je vybavený ionizátorem, který zabraňuje krepatění a elektrizaci vlasů. Díky vysokému výkonu rychle vysuší a upraví vlasy. Součástí balení je pět nástavců – kartáč o průměru 38 mm s povrchem z keramiky a keratinovou úpravou, narovnávající kartáč na mokré vlasy pro rychlé usušení bez ztráty objemu, tvarovací hřeben, nástavec pro objem od kořínků vlasů a koncentrátor pro snadnější nasměrování vzduchu a úpravu účesu.

+ 5 nástavců, 2 rychlosti a 2 teploty foukání, ionizátor, studený vzduch, vysoký výkon 1200 W
Vyšší váha přístroje

ETA Fenité 4322

ETA Fenité 4322 recenze a test

ETA 4322 je foukací kulma pro snadné a rychlé usušení a natočení vlasů nebo podpoření objemu účesu. Je vybavena funkcí ionizace, která zabraňuje elektrizování vlasů a účes uhlazuje. Kulmofén je vybaven bezpečnostní pojistkou proti přehřátí a funkcí studeného vzduchu pro velmi jemné vlasy a pro fixaci účesu. Umožňuje výběr ze tří různých teplot a tří rychlostí foukání vzduchu. Součástí balení je cestovní pouzdro a tři nástavce – kulatý kartáč se smíšenými hroty o průměru 31 mm, ondulační nástavec o šířce 21 mm a koncentrátor.

+ 3 nástavce, cestovní pouzdro součástí balení
Výše umístěné ovládání na těle kulmofénu stěžující ovládání

Nejprodávanější kulmofény na trhu

Mezi nejprodávanější kulmofény patří Remington, Rowenta, Braun, nebo Babyliss. Dle recenzí jsou dále oblíbené značky Philips, Sencor, Eta, nebo levný kulmofén Lidl.

Jak vybrat kulmofén

Kulmofénů je na trhu mnoho, mají různé nástavce, vybavení, možnosti nastavení a jsou k dostání v různých cenových kategoriích. Níže uvádíme nejdůležitější kritéria pro výběr vhodného modelu foukací kulmy.

Rotační a statické modely

Statický kulmofén je takový, který se sám neotáčí a vlasy je třeba na něj manuálně natočit. Následně necháte působit horký vzduch, který mokré nebo vlhké vlasy usuší a dodá jim požadovaný tvar.

Rotační kartáč je novější a modernější řešení, které funguje tak, že se nástavec kulatého kartáče automaticky otáčí a tím si sám namotává vlasy. Zajistí tak jejich natočení. U většiny rotačních kartáčů je možné vybrat směr otáčení nástavce a tím ovlivnit směr vln.

Povrch kulmofénu

Povrch nástavců kulmofénu je důležitý, protože výrazně ovlivňuje funkčnost a určuje, zda bude přístroj šetrný k vlasům či nikoliv. V minulosti se často používala nerezová ocel, která je nejméně šetrná a hodí se pouze pro hrubé a nepoddajné vlasy. V současné době je nejčastějším materiálem keramika, která dobře vede teplo, je k vlasům mnohem šetrnější a díky hladkému povrchu usnadňuje použití rotační kulmy. Povrch některých kulmofénů je opatřený turmalínovou úpravou, která je k vlasům velmi šetrná. Hodí se i pro velmi jemné a poškozené vlasy.

Nastavení teploty a rychlosti foukání

Možnost výběru teploty a rychlosti foukání je velmi důležitá proto, abyste si mohli zvolit nastavení dle toho, jaký máte typ vlasů.

Nízké teploty jsou vhodné pro jemné, řídké či poškozené vlasy. Zabraňují jejich poškození během používání. Vyšší teploty až kolem 250 °C jsou vhodné pro tvrdší, husté a kudrnaté vlasy, které jsou nepoddajné. Pro jejich úpravu a vytvoření tvaru je třeba vyšších teplot.

Výběr z rychlosti foukání ovlivňuje to, jak dlouho bude trvat, než se vlasy natočí a usuší. Zároveň je důležitý kvůli tomu, aby byl celý proces úpravy vlasů šetrný. Pro jemné vlasy se hodí nižší rychlosti foukání vzduchu, pro tvrdé a husté vlasy je potřeba zvolit vyšší rychlost foukání vzduchu.

Foukání studeného vzduchu

Některé foukací kulmy a rotační kartáče jsou vybavené možností foukání studeného vzduchu. Ten je vhodný pro velmi poškozené, jemné a citlivé vlasy. Hodí se také pro fixaci účesu. Nejprve použijete teplý vzduch, kterým vlasy vysušíte a vytvarujete do požadovaného tvaru. Ten následně zafixujete zchlazením pomocí funkce foukání studeného vzduchu.

Ionizátor

Kulmofény s ionizátorem jsou dražší, ale také šetrnější k vlasům. Ionizace je proces, který zabraňuje nechtěnému krepatění a elektrizování vlasů. Podporuje jejich lesk a kvalitu.

Výměnné nástavce

Při výběru kulmofénu je velmi důležitý průměr kartáče. Užší kartáče se hodí pro kratší vlasy, širší kartáče jsou vhodné pro dlouhé vlasy. Některé kulmofény obsahují v balení několik nástavců, které umožňují vytvoření různých stylů účesu.

Součástí balení mohou být rotační kartáče o různých průměrech, koncentrátor proudu vzduchu, ondulační nástavce, nástavce se zatahovacími trny pro snadnější používání a sejmutí vlasů, žehlící hřebeny, ploché kartáče pro vysušení vlasů a podpoření objemu, nástavce s kombinovanými trny nebo tvarovací koncovky.

Některé dražší kulmofény obsahují v balení také podstavce, na které můžete přístroj položit během vytváření účesu nebo po jeho použití bez rizika popálení nebo poškození pracovní desky. Dále v balení může být cestovní pouzdro, které se hodí nejen na cestování, ale také pro uložení a uschování kulmofénu doma v době, kdy ho nepoužíváte.

Cena

Cena typicky velmi ovlivňuje funkce, kterými je kulmofén vybaven. Pokud budete přístroj využívat pouze příležitostně, pravděpodobně vám bude stačit model v nižší cenové relaci. Pokud jej plánujete používat každý den, zvažte pořízení profesionálního kulmofénu. Profesionální přístroje mají široké možnosti nastavení a obsahují velké množství nástavců. Jejich cena se pohybuje kolem 2000 korun a výše.

Používání a péče

Aby vám přístroj sloužil co nejdéle, je třeba o něj správně pečovat. Po použití jej vždy nechte vychladnout, odstraňte z něj případné vlasy a otřete z něj mastnotu, prach a případné další nečistoty. Některé kulmofény mají přístupný filtr. V takovém případě jednou za měsíc vyčistěte také filtr.

Otázky při výběru kulmofénu

Jaký kulmofén na krátké vlasy?

Foukací kulma na krátké vlasy by měla mít součástí výbavy menší nástavec, který je právě pro krátké vlasy vhodný. Krátké vlasy bývají nepoddajné, a proto je jejich vysoušení kulmofénem efektivnější než v případě obyčejného fénu.

Jaký kulmofén na dlouhé vlasy?

Kulmofén na dlouhé vlasy by měl mít nástavce vhodné na dlouhé vlasy, nebo postačí jeden velký nástavec o velikosti několika desítek milimetrů. S úpravou dlouhých vlasů pomůže dostatek kvalitních štětin a funkce rotace kartáče, nejlépe pak oběma směry.

Jaký kulmofén pro objem vlasů?

Kulmofény samy o sobě zvětšují objem vlasů, proto se lze setkat s jejich označením volumizer. Většímu objemu vlasů pomohou kvalitní nástavce, případně studený vzduch, který pomůže vlasy zafixovat.

Jaké jsou nejlepší značky kulmofénů?

Mezi přední výrobce kulmofénů lze zařadit Philips, Braun, Rowenta, nebo Remington. Všichni tito výrobci i řada dalších nabízí široké spektrum modelů, které jsou vybaveny nejrůznějšími nástavci pro všechny typy vlasů i jejich úpravu.

Kulma, kulmofén, nebo fén?

Z fénu pouze proudí teplý či studený vzduch, zatímco kulmofén má řadu nástavců a vlasy během sušení i upraví. Kulma oproti dvěma výše vlasy nevysouší, ale vytváří pravidelné vlny a lokny pomocí topného tělesa uvnitř přístroje.