Vybíráme nejlepší kulmu na vlasy

TOP 3 kulmy na lokny

Rowenta So Curls CF3710F0

Remington Pearl CI95

BaByliss PRO Curling Iron 2269TTE

Šetrná automatická kulma na vlasy s možností nastavení teploty, která sama navine pramen vlasů a vytvoří volnější i pevné vlny.Kónická kulma na vlasy s povrchem z hladké keramiky. Umožňuje široké nastavení teplot a disponuje funkcí „Turbo Boost“ pro rychlé nahřátí do 30 sekund.Trojkulma pro krepování vlasů s možností volby z pěti různých teplot s povrchem, který zabraňuje poškození a lámání vlasů. Náš vítěz testu srovnání.
+ Keramicko-turmalínový povrch, možnost volby délky natáčení vlasů mezi 6 a 12 vteřinami+ Široká variabilita teplot, zámek nastavené teploty, rychlé nahřátí do 30 sekund, žáruvzdorné pouzdro součástí balení, dlouhý kabel+ Turmalínový a titanový povrch, pět stupňů teploty, ochranná rukavice a odkládací stojánek součástí balení
- Nelze nastavit na kterou stranu se vlasy mají natáčet- Ne úplně dokonalé provedení rukavic- Bez možnosti nastavení velikosti vln, vyšší váha kulmy

Orientační Cena
1 649 Kč

Orientační Cena
510 Kč

Orientační Cena
1 335 Kč

Kulma je pomocník pro úpravu vlasů, který vytvoří pevné lokny i volnější vlny a skvěle poslouží při stylizaci slavnostního účesu například na ples nebo jinou společenskou akci, ale také pro každodenní používání. Automatická kulma usnadní práci díky samonavíjecímu mechanismu, který pramen vlasů automaticky natočí na kulmu. Trojkulmy vlasy nakrepují a vytvoří vlny, které se liší od loken natočených klasickými kulmami, navíc mají v balení často výměnné nástavce, které ovlivňují výsledný vzhled vln. Klešťová kulma je nejběžnější typ, který vytváří souměrné vlny po celé délce vlasů. Kónická kulma je ve tvaru kuželu a díky zužujícímu se zakončení zanechává efekt přirozených vln. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší kulmy na vlasy pro rok 2022, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší kulmy na vlasy (Test 2022)

VzhledModelTypTeplotaStupně teplotyDoba nahříváníAutomatické vypnutíDélka kabeluDostupnost
Rowenta So Curls CF3710F0 recenze a testRowenta So Curls CF3710F0Automatická170 – 230 °C330 sAno2,7 m
Remington Pearl CI95 recenze a testRemington Pearl CI95Kónická130 – 210 °CPlynulá30 sAno3 m
BaByliss C903PE recenze a testBaByliss C903PEAutomatická185 – 205 °C230 sAno-
Philips StyleCare BHB876/00 recenze a testPhilips StyleCare BHB876/00Automatická170 – 210 °C330 sAno2 m
BaByliss PRO Curling Iron 2269TTE recenze a testBaByliss PRO Curling Iron 2269TTETrojkulma140 – 220 °C530 s-2,7 m
Remington Pearl Pro Curl CI9532 recenze a testRemington Pearl Pro Curl CI9532Kónická130 – 210 °CPlynulá30 sAno3 m
Rowenta CF4132D0 recenze a testRowenta CF4132D0Multifunkční180 °C160 s--
Remington Pro Curl Soft CI6325 recenze a testRemington Pro Curl Soft CI6325Klešťová130 - 220 °C1030 sAno1,8 m
BaByliss PRO MiraCurl 2665E recenze a testBaByliss PRO MiraCurl 2665EAutomatická190 – 230 °C330 sAno2,5 m
Remington Styler Dual Curl CI63E1 recenze a testRemington Styler Dual Curl CI63E1Spirálová160 – 200 °C330 sAno1,8 m

Zobrazit celou nabídku

Recenze kulem na vlasy

Rowenta So Curls CF3710F0

Rowenta So Curls CF3710F0 recenze a test

Rowenta So Curls CF3710F0 je automatická kulma na vlasy, která se snadno používá. Nechybí samonavíjecí systém Instant Curling. Je navržena s ohledem na šetrnost vůči vlasům, díky tomu je neláme a nepoškozuje. Zároveň předchází elektrizování vlasů, díky čemuž je výsledný účes hladký a elegantní. Má keramicko-turmalínový povrch, který podporuje lesk vlasů. Disponuje 4 nastavitelnými časovými intervaly pro natočení vlasů v délce 6 až 12 sekund a třemi teplotními stupni v rozmezí 170 °C až 230 °C.

+ Keramicko-turmalínový povrch, možnost volby délky natáčení vlasů mezi 6 a 12 vteřinami
Nelze nastavit na kterou stranu se vlasy mají natáčet

Remington Pearl CI95

Remington Pearl CI95 recenze a test

Díky speciálnímu hladkému keramickému povrchu vytváří tato kónická kulma dokonalé lokny a zároveň se snadno používá. Součástí balení je žáruvzdorné pouzdro, takže loknovací kulmu můžete uklidit ihned po použití a není třeba čekat na její vychladnutí. Remington Pearl CI95 nabízí širokou variabilitu teploty v rozmezí 130 °C a 210 °C. Má zámek teploty, takže nehrozí nechtěná změna teploty během úpravy vlasů. Nastavená teplota je zobrazená na digitálním displeji kulmy. V uživatelském hodnocení se dlouhodobě drží mezi nejoblíbenějšími kulmami.

+ Široká variabilita teplot, zámek nastavené teploty, rychlé nahřátí do 30 sekund, žáruvzdorné pouzdro součástí balení, dlouhý kabel
Ne úplně dokonalé provedení rukavic

BaByliss C903PE

BaByliss C903PE recenze a test

BaByliss C903PE je automatická loknovací kulma s teplotou 185 °C a 205 °C. Je opatřena šetrným keramickým povrchem, díky kterému nedochází k poškození struktury vlasů během kulmování. Má časovač na 12 sekund a disponuje samonavíjecím mechanismem, díky tomu je její použití intuitivní a velmi jednoduché a za krátký čas vytvoří efektní vlny.

+ Samonavíjecí mechanismus, jednoduché používání, keramický povrch
Pouze dva teplotní stupně, časovač pevně nastavený na 12 vteřin

Philips StyleCare Prestige BHB876/00

Philips StyleCare BHB876/00 recenze a test

Philips StyleCare Prestige BHB876/00 je automatická loknovací kulma na vlny, která zvládne na jedno navinutí natočit velký objem vlasů. Umožňuje nastavení tří různých stupňů teploty v rozmezí 170 °C až 210 °C a tří různých délek natočení pro různé typy vlasů. Tato kulma na vlasy má hladký keramický povrch, který je napuštěný keratinem, proto je k vlasům maximálně šetrná a nepoškozuje je.

+ Keramický povrch s keratinem, tři různé časovače, dlouhý válec pro natočení většího objemu vlasů, možnost výběru směru natáčení
Pouze tři stupně teploty, krátký napájecí kabel

BaByliss PRO Curling Iron 2269TTE

BaByliss PRO Curling Iron 2269TTE recenze a test

ByByliss PRO Curling Iron 2269TTE je profesionální trojkulma na vlasy neboli krepovací kulma s turmalínovou a titanovou úpravou povrchu, která zabraňuje spálení a poškození vlasů během kulmování. Nabízí 4 různé stupně teploty v rozmezí od 140 °C do 220 °C. Turmalínový povrch podporuje lesk vlasů a zamezuje jejich lámání nebo popálení během procesu úpravy. V nejširším místě má kulma průměr 32 mm.

+ Turmalínový a titanový povrch, pět stupňů teploty, ochranná rukavice a odkládací stojánek součástí balení
Bez možnosti nastavení velikosti vln, vyšší váha kulmy

Remington Pearl Pro Curl CI9532

Remington Pearl Pro Curl CI9532 recenze a test

Remington Pearl Pro Curl CI9532 je kónická kulma na velké vlny (rozměr kulmy je 32 mm). Nabízí rychlé nahřátí během 30 vteřin a umožňuje volbu libovolné teploty v rozmezí 130 °C a 210 °C. Zvolená teplota se zobrazí na displeji a lze ji uzamknout zámkem, aby nedocházelo k její změně během kulmování vlasů. Povrch je z hladké keramiky, která dobře vede teplo a zabraňuje poškození vlasů během natáčení. Součástí balení je ochranná rukavice proti popálení a žáruvzdorné pouzdro, takže je možné kulmu uklidit ihned po použití. Z ohlasů také vyplývá, že není moc vhodná pro krátké vlasy (spíše pro polodlouhé a dlouhé vlasy), takže v takovém případě koukněte po jiné.

+ Rozsah teplot a zámek, povrch Pearl Ceramic
Jedna velikost loken bez možnosti nastavení

Rowenta CF4132D0

Rowenta CF4132D0 recenze a test

Rowenta CF4132D0 je multifunkční kulma na vlasy s mnoha nástavci pro různé druhy vlnitých vlasů (různé velikosti loken – nástavec 32 a 16 mm, krepatý účes, žehlička na rovné vlasy). Díky povrchové úpravě chrání vlasy před polámáním, vysušením, popálením a poškozením. Díky nástavci poslouží nejen jako kulma, ale také jako žehlička nebo krepovačka na vlasy. Disponuje inteligentním přepínačem pro snadnou a bezpečnou výměnu jednotlivých nástavců. Navíc jde o poměrně levný model.

+ Výměnné nástavce součástí balení, keramický povrch, taštička na uložení
Jednotná teplota bez možnosti nastavení

Remington Pro Curl Soft CI6325

Remington Pro Curl Soft CI6325 recenze a test

Remington Pro Curl Soft CI6325 je klešťová kulma pro vytvoření velkých vln. Povrch je vyroben z hladké keramiky s turmalínovou úpravou, která vlasy chrání před poškozením a polámáním. Kulma má na lokny rozměr 25 milimetrů a součástí balení je žáruvzdorný stojánek, na který je možné kulmu odkládat i teplou bez rizika poškození pracovní desky. Disponuje automatickým bezpečnostním vypnutím po 60 minutách.

+ 10 teplotních stupňů, vhodná na delší vlasy, chladný konec kulmy pro snadnější manipulaci
Krátký napájecí kabel

BaByliss PRO Curling Iron MiraCurl 2665E

BaByliss PRO MiraCurl 2665E recenze a test

Automatická kulma na lokny BaByliss PRO MiralCurl 2665E se řadí mezi dražší, profesionálnější modely. Má speciální keramickou úpravu, je jednoduchá na použití a během pár vteřin vytvoří dokonalé lokny, které podle ohlasů uživatelek mají dlouhou výdrž. Nabízí možnost výběru ze tří směrů natočení vln, díky tomu lze docílit požadovaného natočení na obou stranách hlavy. Kulma je ošetřena kontrolou zahřívání pramenů, proto nehrozí popálení vlasů vlivem přílišného tepla. Dále umožňuje nastavit tři různé teploty podle druhu vlasů.

+ Kontrola zahřívání, tři směry natočení pramenů
Vyšší cena

Remington Styler Dual Curl CI63E1

Remington Styler Dual Curl CI63E1 recenze a test

Loknovací kulma na vlasy Remington Styler Dual Curl CI63E1 umožňuje vytvořit dvě velikosti vln díky spirále na samotném těle kulmy. Nabízí volbu mezi třemi teplotními stupni podle typu a kvality vlasů. Má turmalínovou úpravu, která chrání vlasy před poškozením a dodává jim lesk, přítomná je i ionizace. Zakončení kulmy je chladné a nezahřívá se, což usnadňuje manipulaci během natáčení vlasů.

+ Turmalínová úprava povrchu, šetrné natáčení vlasů, spirálové tělo kulmy
Nevhodné umístění regulace teploty

Jak vybrat loknovací kulmu na vlny

Kulma je skvělý pomocník pro úpravu vlasů, pro docílení ideálního efektu je ale nutné vybrat vhodný typ, velikost, možné nastavení teploty a povrchovou úpravu kulmy. S různými druhy kulem docílíte drobných, ale i velkých a volných loken, podpoříte objem vlasů nebo vytvoříte drobné vlnky podobné vlnám po použití krepovačky na vlasy.

Zakoupit lze také kulmofény, které jsou kombinací kulmy a fénu. Mají kulatý kartáč, na který se při fénování natáčí vlasy a tím účes získá objem. Vytvoří se jemné a přirozené vlny. Pokud preferujete spíše uhlazený účes a rovné vlasy, poohlédněte se po žehličce na vlasy. Žehlička na vlasy je často k dostání jako součást multifunkčního přístroje pro úpravu vlasů, který díky použití více různých nástavců může posloužit jako žehlička i kulma na vlasy v jednom.

Rozdíly mezi jednotlivými typy kulem

Klešťová kulma

Klešťová kulma na vlasy se jednoduše používá, proto je vhodná také pro začátečníky. Pramen vlasů přichytíte do kleští na těle kulmy a následně natočíte. Vytváří stejně velké vlny po celé délce vlasů. Při použití klešťové kulmy je třeba dbát na opatrnou manipulaci s jednotlivými prameny, protože vlivem přichycení do kleští může dojít k poškození konečků vlasů.

Kónická kulma

Kónická kulma na vlasy je zužující se válec, který vytváří přirozené, ke konečkům se zmenšující vlny. Manipulace s ní je složitější než s klasickou klešťovou kulmou a při manipulaci by neměla chybět žáruvzdorná rukavice, abyste předešli popálení. Po chvíli cviku je však jednoduché ji používat a hodí se také na každodenní použití.

Automatická kulma

Automatická kulma na vlasy je známá také pod pojmem samonatáčecí či samonavíjecí kulma a jedná se o přístroj, který automaticky navine pramen vlasů. Její použití je jednoduché, často umožňuje nastavit délku nahřívání pramenu. Automatická kulma se díky jednoduchému použití hodí pro ty, kteří si chtějí natáčet vlasy velmi často nebo každý den.

Trojkulma

Trojkulma na vlasy má na svém těle tři válce, mezi které vložíte pramen a trojkulma vytvoří podobný efekt jako krepovačka. Vytváří malé vlny, které jsou buď výrazné, nebo mohou působit přirozeně podle toho, jakým způsobem vlasy natočíte. Velká nevýhoda je, že kvůli nutnosti postupně kulmu posouvat po celé délce pramene trvá natočení všech vlasů po celé hlavě dlouho.

Povrch kulmy

Keramický povrch kulmy je nejčastější. Je velmi hladký a šetrný k vlasům. Umožňuje rovnoměrné natočení vlasů díky tomu, že dobře vede teplotu, navíc se rychle zahřívá, takže je kulma rychle připravena k použití. Titanový povrch kulmy je vhodný pro silné a husté vlasy. Kulma se rychle zahřívá na vysoké teploty, díky tomu je natočení vlasů rychlé a efektivní. Povrch bývá dále mnohdy napuštěn látkami podporujícími péči o vlasy.

Velikosti hlavice a nastavení teplot

Velikost kulmovací hlavice ovlivňuje velikost výsledných vln. Čím menší průměr, tím drobnější budou lokny. Kulmy s velkým průměrem hlavice vytváří velké vlny a jsou vhodné spíše pro dlouhé vlasy, kterým dodají potřebný objem.

Možnosti regulace teploty kulmy je velmi důležitá pro nastavení na daný typ vlasů. Teploty do 150 °C jsou vhodné pro jemné a poškozené vlasy, do 170 °C se hodí pro jemné a řídké vlasy, teploty okolo 200 °C pro normální vlasy a vyšší teploty až do 250 °C jsou vhodné pro silné, husté a nepoddajné vlasy.

Otázky při výběru kulmy na vlasy

Jaká kulma na dlouhé vlasy?

Pro dlouhé vlasy je nejlepší široká kulma na vlasy, která má průměr hlavice 19 milimetrů a více. S takto velkou kulmou na vlasy snadno docílíte ležérnějších vln, které u dlouhých vlasů vypadají přirozeněji. Největší kulmy na vlasy můžete pořídit s průměrem hlavice až 38 milimetrů.

Jaká kulma na krátké vlasy?

Na krátké vlasy je určena úzká kulma na vlasy, která má tenkou hlavici. Ideální je tak její průměr 16 až 19 milimetrů. S tímto rozměrem kulmy docílíte snadno pevných a pravidelných vln ve tvaru prstýnků.

V čem je lepší profesionální kulma na vlasy?

Profesionální kulma na vlasy je jednoznačně lepší v materiálech, je vyrobena pro každodenní používání a tomu právě její materiály odpovídají. Díky lepším materiálům je k vlasům šetrnější a natočené vlny zpravidla déle vydrží.

Jaké funkce si při výběru ohlídat?

Tou nejdůležitější funkcí je jednoznačně regulace teploty, pro jemné vlasy je důležité používat teplotu nižší, pro husté a tvrdé vlasy naopak teplotu vyšší. Výrazně usnadnit manipulaci dokáže studený hrot, z pohledu bezpečnosti je důležité automatické vypnutí a praktický je otočný napájecí kabel. Pakliže vás zajímá šetrná kulma na vlasy, zaměřte se na funkci ionizace.

Jaké jsou nejlepší značky kulem na vlasy?

K nejlepším značkám patří Remington, Rowenta, nebo Philips. Velmi široký sortiment má výrobce BaByliss a pokud si chcete dopřát tu nejlepší kvalitu, zaměřte se na produkty BaByliss PRO. Pakliže je pro vás primární cena, i od těchto značek lze pořídit kvalitní modely, které lze na akci sehnat i v prodejně Lidl.

Jak používat kulmu, aby neničila vlasy

Negativní dopad používání kulmy na vlasy souvisí jak s výše uvedenými typy a rozdíly, tak s nastavenou teplotou a zvolenou hlavicí. I tak se však vyplatí projít jednotlivá pravidla a aspekty podrobně, protože zničeným vlasům je zpravidla časově náročné navrátit jejich zdravý vzhled. Dvojnásob to platí v případě, kdy preferujete pouze přírodní vlasovou kosmetikou bez umělých látek a silikonu.

Hlavní roli ve výběru kulmy, která je ohleduplná k vlasům, hraje povrch. Vyberte ten, co se hodí pro váš typ vlasů. Nechcete-li si nákup příliš komplikovat, keramické kulmy jsou univerzální volbou. Další prevencí poničení je správný postup kulmování. Před každým natáčením vlasů zcela určitě použijte ochranný přípravek, který je třeba nanést po celé délce vlasů od kořínků až ke konečkům. Vysoká teplota vlasy vysušuje. Mnoho přípravků má vedle ochranného efektu také kladný dopad na pevnost a tvarovatelnost účesu. Po kulmování je možné na konečky vlasů aplikovat vyživující olej.

Dalším tipem pro bezpečné používání kulmy je rozdělení vlasů do stejně velkých sekcí. V opačném případě máte tendenci vlasy nerovnoměrně zatěžovat, což neprospívá jejich zdraví a v konečném výsledku ani přirozenému vzhledu. Veškeré vlasy rozdělte na stejně široké prameny, které postupně natáčíte. Aktuálně neupravované vlasy je možné připevnit sponou nebo skřipcem k hlavě tak, aby vám nepřekážely.

Zvolit správnou teplotu kulmy také není jen tak. Maximální výkon není zpravidla vhodnou volbou, ba právě naopak. Pokud máte barvené vlasy, snižte výkon a neváhejte si vše předem otestovat. Rozdělte si vlasy na několik pramenů a zkuste je natočit postupně. Zjistíte, jaký pramen získal požadovaný tvar a na jaký by bylo vhodné použít vyšší teplotu.

Než se vrhnete na finální styling vlasů, nechte je po kulmování vychladnout. Pokud je začnete ihned různě lakovat, jejich vzhledu to rozhodně neprospěje. Že vás nyní překvapilo použití stylingového přípravku až po vytvoření vln? Ano, aplikace přípravku před kulmováním je velmi častou chybou. Pamatujte si, že styling do vlasů skutečně patří až po použití kulmy. Lak zároveň nedokáže nahradit ochranný přípravek.

Jednou z vůbec nejčastějších chyb je používání nekvalitních výrobků. Problém nejlevnějších kulem na trhu je neschopnost udržet nastavenou teplotu. Některé modely se mohou přehřívat, jiné naopak nedosáhnou proklamované maximální teploty.

Jak čistit kulmu

Aby nedocházelo ke zbytečnému poškození kulmy, je nutné o ni správně pečovat. Po použití kulmu vypněte a nechte mírně zchladit, následně otřete navlhčeným papírovým ubrouskem nebo kapesníkem. Díky utírání ještě vlažné kulmy snáze odstraníte nečistoty a případnou mastnotu. Po očištění těla kulmy otřete hlavici do sucha a uložte kulmu do ochranného obalu.