Vybíráme nejlepší mlýnek na maso

K přípravě mletého masa nebo masových směsí je mlýnek na maso, jinak také masomlýnek, nezbytným kuchyňským spotřebičem. Kuchyňský gastro mlýnek zvládne umlít maso, ale i nastrouhat strouhanku, umlít ořechy nebo zeleninu. Rozlišujeme dva typy, a to ruční a elektrický mlýnek na maso. Ve výbavě pak často najdete různé příslušenství na plnění jitrnic nebo třeba klobás. Vítěz testu mlýnků na maso by mohl říct, který je nejlepší, ale ne každému bude vyhovovat stejný model. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší mlýnky na maso pro rok 2019, s ohledem na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší mlýnky na maso 2019

VzhledModelTyp 
Kenwood Pro 2000 MG700ElektrickýVÍCE INFORMACÍ
ETA Ambo 3075 90000ElektrickýVÍCE INFORMACÍ
Gorenje MG2000SJEElektrickýVÍCE INFORMACÍ
Camry CR 4802ElektrickýVÍCE INFORMACÍ
Hyundai MG 730ElektrickýVÍCE INFORMACÍ
Kenwood MG510ElektrickýVÍCE INFORMACÍ
Bosch ProPower MFW68660ElektrickýVÍCE INFORMACÍ
Tescoma HANDYRučníVÍCE INFORMACÍ
Banquet Culinaria vel. 5RučníVÍCE INFORMACÍ

Recenze mlýnků na maso

Kenwood Pro 2000 MG700

Kenwood Pro 2000 MG700 recenze

Elektrický mlýnek na maso Kenwood Pro 2000 MG700 disponuje silným motorem a rychlostí mletí 3000 g/min, navíc v robustním kovovém provedení s designovými prvky. Kvalitní konstrukce zároveň zajišťuje stabilitu a tichost při provozu. Funkci zpětného chodu využijete v situaci, kdy se zasekne zpracovávaná surovina vně šneku. Předejdete tak nutnosti přístroj rozebrat. Pomocí vyměnitelných kotoučů lze upravovat strukturu mletí, přičemž s pomocí speciálních nástavců lze rovněž plnit klobásy.

Pro – Robustní konstrukce z kovu, cena/výkon
Proti – Bez nástavců na strouhání

ZJISTIT CENU

ETA Ambo 3075 90000

ETA Ambo 3075 90000 recenzeMlýnek na maso ETA Ambo 3075 90000 vám připraví mleté maso i nastrouhá strouhanku s pomocí nástavců. Nabídne příkon 1200 W s mletím 2200 g/min a v záloze má rovněž zpětný chod pro případ ucpání či zaseknutí surovin. Konstrukce mlýnku je částečně plastová (šasi s tácem), přičemž nůž je z nerezu a mlecí komora z kovu. Výhodou je také příjemná váha 4,4 kg a kompaktní rozměry, se kterými se vejde i do malé kuchyně. Ve výbavě má čtyři bubínková struhadla ke strouhání nebo krájení, nástavec k výrobě uzenin nebo také praktická pěchovadla.

Pro – Příslušenství s nástavci, úspornost
Proti – Pouze 2 kotouče

ZJISTIT CENU

Gorenje MG2000SJE

Gorenje MG2000SJE recenzeMultifunkční masomlýnek Gorenje MG2000SJE zvládne i jiné věci než jen umletí masa. Elektromotor o příkonu 2000 W poskytne dostatečnou sílu pro zpracování surovin a pro případ komplikace je přítomný zpětný chod. Opět jde o relativně lehký a kompaktní mlýnek, navíc se snadným ovládáním a pracovní ochranou spočívající v protiskluzových nožičkách. Mlýnek na maso je vybaven lisem na ovoce a zeleninu, nástavci pro plnění klobás, strouhání i krájení surovin.

Pro – Výkon elektromotoru, pouzdro z kovu, lis na ovoce
Proti – Komponenty nejde dát do myčky

ZJISTIT CENU

Camry CR 4802

Camry CR 4802 recenzeCamry CR 4802 je levným mlýnkem na maso pro ty, kteří jeho funkce využijí v omezené míře. Ceně samozřejmě odpovídá i použitý materiál, jež tvoří převážně plast. Výhodou je na druhé straně nižší váha, pouze 3,8 kg. K mletí masa má k dispozici příkon o 1500 W. Určitým překvapením je vyměnitelnost mlecího šneku za nástavec pro strouhání, přesněji 3 s různým profilem.

Pro – Laciný model, možnost strouhání
Proti – Chybí údaj o rychlosti mletí

ZJISTIT CENU

Hyundai MG 730

Hyundai MG 730 recenzeDomácí mlýnek na maso Hyundai MG 730 ve stylovém černém provedení skrývá poněkud slabší příkon, a to jen 1000 W, každopádně rychlost mletí zůstává na průměrných hodnotách (1500 g/min). Malý elektromotor má vliv na nižší váhu, která má hodnotu 2,8 kg a řadí mlýnek mezi nejlehčí modely. Plastovou konstrukci doplňuje kovový mlecí šnek s reverse funkcí a nerezový nůž. Výměna mlecích kotoučů je snadná a na výběr máte ze třech mlecích destiček i bubínkových struhadel.

Pro – Nízká váha, dodávané příslušenství
Proti – Nízký příkon

ZJISTIT CENU

Kenwood MG510

Kenwood MG510 recenzeDalším elektrickým mlýnkem na maso je Kenwood MG510 a mezi jeho specifika lze zařadit vyšší rychlost mletí při nižším příkonu. Samotný mlýnek je z broušeného kovu, čímž získává solidní robustnost, ale i hmotnost (5,3 kg). Zajímavostí je prostor pro mlecí disky a kabel přímo na těle mlýnku. Hrubost mletí lze regulovat s pomocí třech kotoučů o otvorech 8, 3 a 4,5 mm.

Pro – Konstrukce s úložným prostorem
Proti – Bez strouhání

ZJISTIT CENU

Bosch ProPower MFW68660

Bosch ProPower MFW68660 recenzeVysoký výkon poskytne elektrický mlýnek na maso Bosch ProPower MFW68660, přesněji mlecí výkon 4300 g/min a příkon 2200 W. Nechybí ani funkce zpětného chodu při uvíznutí suroviny nebo široké příslušenství. V tom najdete nástavce na drcení podle požadované hrubosti, lis na ovoce, nástavec na kebbe a plnění klobás nebo 3 struhadla.

Pro – Nadprůměrný výkon, rozsah funkcí a příslušenství
Proti – Některé části z plastu

ZJISTIT CENU

Tescoma HANDY

Tescoma HANDY recenzeRuční mlýnek na maso Tescoma HANDY sice využívá jen manuální sílu, k výhodám lze ale rozhodně zařadit provoz bez zásuvky. Omlazené moderní zpracování usnadňuje mletí oproti starším litinovým mlýnkům. Kromě masa lze mlít česnek, ořechy i sýry a pracovní deska zůstane nepoškozena upevňovacími šrouby, je zde totiž přísavka. Plastové zpracování by nemělo budit obavy vzhledem k testování přístroje na náročné podmínky, a naopak jeho průhlednost přináší plno benefitů.

Pro – Moderní ruční masomlýnek
Proti – Tělo i šnek z plastu

ZJISTIT CENU

Banquet Culinaria vel. 5

Banquet Culinaria vel. 5 recenzeDo výběru jsme zařadili i klasický litinový ruční mlýnek na maso, přesněji Banquet Culinaria vel. 5, který je jako typ oblíben i mezi gastro odborníky. Je možné ho jednoduše rozložit a také upevnit pomocí úchytného šroubu. Robustní litinové zpracování doplňuje dřevěné madlo a celkem váží 2 kg. Rozměry nástroje jsou 23 cm na výšku s průměrem 5,15 cm.

Pro – Litinový mlýnek s pevnou konstrukcí
Proti – Nelze mýt v myčce

ZJISTIT CENU

Jak vybrat mlýnek na maso

Ruční nebo elektrický mlýnek?

Ruční mlýnek na maso má jednoduchou litinovou, případně u nových modelů plastovou, konstrukci a kliku k pohánění mlecího šneka. Jde o typ, který je charakteristický svou dlouhou životností (mnozí si vzpomenou na své dětství) v desítkách let. Moderním typem je elektrický mlýnek na maso, který nabídne více funkcí díky různým nástavcům, větší rychlost a prakticky nulovou fyzickou námahu.

Příkon a rychlost mletí

Výkonnost mlýnku na maso je dána dvěma hlavními parametry, a to příkonem spolu s rychlostí mletí. Vyšší příkon představuje menší zátěž pro motor, tudíž je možné, že vydrží déle. Samozřejmostí je pak větší síla při mletí. Rychlost mletí se udává v gramech za minutu, přičemž průměr mezi masomlýnky se pohybuje kolem 1700 g, ty nejvýkonnější pak mohou dosahovat hodnoty kolem 4000 gramů. U těch lze mluvit o skutečně profesionálních gastro mlýncích.

Funkce zpětného chodu

Elektrický mlýnek na maso disponuje ochrannou funkcí zpětného chodu, která najde využití při ucpání či zaseknutí mlýnku. Zpětným chodem uvolníte mlecí šnek bez zlomení nože. Kromě této funkce je běžné i automatické vypnutí motoru při přehřátí.

Nástavce na strouhání a kotouče

Pomocí kotoučů či disků lze regulovat hrubost mletí. V příslušenství najdete běžně 3 varianty pro různou jemnost namletí. Multifunkční elektrické masomlýnky zvládnou také strouhat, tedy pokud jsou vybaveny nástavci na strouhání, kterým nahradíte mlecí šnek v přístroji. Můžete tak připravit strouhanku, ale rovněž zpracovat ovoce nebo zeleninu. Opět lze čekat různé profily s odlišnou hrubostí.

Konstrukce a materiál mlýnku

Mlecí šnek je v naprosté většině případů vyroben z kovu pro potřebnou robustnost. Zbytek přístroje, tedy může být z plastu (u levnějších modelů) nebo kovový. Kovové elektrické mlýnky jsou těžší a bývají méně hlučné, neboť méně rezonují a masivnější zpracování dokáže hluk lépe pohltit.