Vybíráme nejlepší nadzemní bazén

TOP 3 bazény

Marimex Orlando 10340197

Bestway Power Steel Frame 56457

Intex Family Center 57190

Plechový nadzemní bazén pro celoroční provoz. Konstrukci tvoří antikorozní ocelový plech s bazénovou fólií, má velký objem 8000 litrů a hloubku 80 cm.Nadzemní bazén s konstrukcí a s pískovou filtrací zaujme velkým objemem 8,1 m3, kvalitním zpracováním a jednoduchým sestavením.Nafukovací bazén ideální pro děti. Velmi snadno se skládá i rozkládá a vybaven je nafukovací sedačkou a otvory pro nápoje. Objem vody má 600 litrů a výšku hladiny 32 cm.

Orientační Cena
6 490 Kč

Orientační Cena
14 999 Kč

Orientační Cena
1 040 Kč

Nadzemní bazén zajistí nejen skvělé osvěžení během parného léta, ale také spoustu zábavy pro celou rodinu nebo přátele. Je skvělým zpestřením zahradních slavností nebo grilování. Nafukovací bazén je cenově dostupný a jeho instalace snadná. Lze postavit téměř kamkoliv bez nutných terénních úprav. Ratanový bazén nebo model se dřevěným obložením bude naopak luxusním doplňkem vaší zahrady. Celoroční nadzemní bazén je možné využít díky zastřešení téměř kdykoliv a jeho případné zazimování bude velmi snadné. Na výběr je z nepřeberného množství bazénů různých konstrukcí, velikostí, objemů a barev. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší nadzemní bazény pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Podívejte se také na pískové filtrace.

Nejlepší nadzemní bazény (Test 2024)

VzhledModelTyp konstrukceMateriálTvarObjemRozměryFiltrace součástíDostupnost
Marimex Orlando 10340197 recenze a testMarimex Orlando 10340197PevnáOcelKruhový8 m33,66×0,91 mNe
Marimex Tampa 10340041 recenze a testMarimex Tampa 10340041NafukovacíPlastKruhový6,7 m33,66×0,91 mNe
Marimex Florida 10340092 recenze a testMarimex Florida 10340092RámováOcel, folieKruhový4,5 m33,05×0,76 mNe
Bestway Power Steel Frame 56448 recenze a testBestway Power Steel Frame 56448RámováOcel, PVCOválný10,9 m34,88×3,05×1,07 mAno, kartušová
Bestway Power Steel Frame 56457 recenze a testBestway Power Steel Frame 56457RámováOcel, PVCObdélníkový8,1 m34,12×2,01×1,22 mAno, písková
Bestway Fast Set 57289 recenze a testBestway Fast Set 57289NafukovacíPlastKruhový13,8 m34,57×1,22 mAno, kartušová
Bestway Steel Pro Max 56406 recenze a testBestway Steel Pro Max 56406RámováOcel, PVCKruhový4,6 m33,05×0,76 mAno, kartušová
Intex Easy Set 28142 recenze a testIntex Easy Set 28142NafukovacíPlastKruhový7,2 m33,96×0,84 mAno, kartušová
Intex Family Center 57190 recenze a testIntex Family Center 57190NafukovacíPlastOválný0,6 m32,24×2,16×0,76 mNe
Intex Prism Frame 26700NP recenze a testIntex Prism Frame 26700NPRámováOcel, PVCKruhový4,5 m33,05×0,76 mNe

Zobrazit celou nabídku

TIP:

Nejprodávanější bazény na trhu

Nejprodávanější bazény jsou značek Intex, Marimex a Bestway. Kvalitní nadzemní bazény má také německý výrobce Karibu, který se zaměřuje na luxusní pevné (dřevěné) provedení.

Jak vybrat nadzemní bazén

Výběr vyhovujícího nadzemního bazénu je složitou procedurou. Nejprve zvolte umístění a požadovanou velikost bazénu podle počtu lidí, které se v něm budou koupat. Pokud ho budou využívat i děti, zohledněte jeho adekvátní hloubku. Vybírat lze ze sezónních modelů nebo celoročních, které můžou pře zimu zůstat stát na místě. Materiál bazénu určuje jeho životnost, způsob údržby, a jednoduchost instalace. Důležitá je také volba filtrace k bazénu, zda vybrat pískovou nebo levnější kartušovou.

Nafukovací bazén pro děti

Jedná se o malý bazén, který využijí zejména děti. Pro dospělé může sloužit pouze na krátké osvěžení. Materiálem je kvalitní a zdravotně nezávadná guma nebo PVC, odolné proti vyššímu tlaku. Výška hladiny bývá okolo 30 cm a některé modely disponují nafukovací skluzavkou, stříškou nebo fontánkou. Výhodou je nízká cena, snadná údržba, minimální nároky na prostor a díky absenci ostrých hran je bezpečný. K dostání je jako kulatý bazén nebo nafukovací bazén obdélník.

Nafukovací bazén se samonosným prstencem

Získal si oblibu u rodin s dětmi, protože nemá ostré hrany a jeho snadná a rychlá instalace je další velkou výhodou. Je vyroben z pevného PVC, odolávající vyššímu tlaku vody. Lze umístit kamkoliv na rovnou plochu zbavenou kamínků, kde nejsou potřeba terénní úpravy.

Zapotřebí je vhodná podložka pod bazén, která chrání dno před poškozením a plísněmi. Většinou jde o oválný nebo kruhový bazén s průměrem od 2,5 m do 5,5 m a s hloubkou cca od 0,7 m až do 1,2 m. Skládá se z nafukovacího prstence a fólie. Nafoukne se pouze prstenec a stěny se samy vytvarují pomocí tlaku vody při napouštění.

Nevýhodou je kratší životnost a nebezpečí protržení, proto není bazén určen pro divoké dětské dovádění. Většina nafukovacích modelů je pouze sezónní a na výběr jsou také sety s již připravenou filtrací. Obecně se jedná o levné bazény, které jsou široce dostupné.

Bazén s konstrukcí

Jeho instalace je složitější, většinou je nutností úprava terénu a vložení geotextilní podložky pod bazén, která zabrání poškození bazénové folie nebo tvorbě plísní. Rámové bazény jsou vhodné pro celou rodinu. Hlavními materiály jsou kvalitní antikorozní trubkový rám a měkká mrazuvzdorná vrstva PVC.

Tento typ bazénu zvládne přečká zimu i venku, není tak potřeba jej nutně zazimovávat. Nadzemní bazén s rámovou konstrukcí vyniká při správné údržbě dlouhou životností. Vybírat je možno z mnoha velikostí, tvarů a barev. Lze se setkat i s dřevěným obložením nebo recyklovatelným vinylem s tloušťkou od 0,25-0,35 mm.

Částečně zapuštěný bazén

Jedná se o luxusní nadzemní bazény, jejich cena však není závratná jako u zapuštěných bazénů. Je tvořen ocelovým plechem a PVC folií.  Bazén lze zastřešit, čímž se prodlouží koupací sezóna. Dají se sehnat i nadzemní bazény dřevěné nebo ratanové, které působí přírodněji.

Jedná se i o modely větších rozměrů a po úpravě terénu je vhodný i do svahu. První montáž bazénu je složitější, avšak přes zimu ho není třeba demontovat, stačí pouze odpustit vodu a zakrýt jej plachtou. Oválné plechové bazény vynikají odolností vůči dětským hrátkám a většinou se jedná o kvalitní nadzemní bazény s dlouhou životností.

Tvar a velikost bazénu

Tvar a velikost vybírejte dle osobních preferencí, podle prostoru na zahradě a počtu osob, které budou bazén na zahradu využívat. Pokud přemýšlíte nad doplňky k bazénu, je potřeba vymezit prostor i pro ně. Nejprve vyberte místo umístění a důkladně změřte prostor. Některý obdélníkový a oválný bazén potřebuje dostatečnou oporu, s níž musíte při výběru místa počítat také.

  • Kulatý bazén – Nejčastější tvar. Je vhodný pro rodiny a nenáročné uživatele. Průměr se pohybuje od 1,5 m až do 6 metrů a není příliš vhodný pro plavání.
  • Oválný/Obdélníkový bazén – Využijí ho malé i větší rodiny. Rozměry začínají na 2×3 m a pro náročnější plavce je vhodný rozměr 10×5 m, což už je pro plavání vhodnější rozměr. Některé modely zaberou kvůli podpoře více prostoru.
  • Atypický tvar – U nadzemních modelů se se složitějšími tvary nesetkáte. Takové mohou být pouze zapuštěné bazény.

Hloubka

Jde o důležitý parametr, hlavně pokud budou využívat bazén i děti. Pro děti je obecně doporučen pouze bazén do hloubky 1 m, myslete však na fakt, že děti brzy vyrostou a bude vhodnější bazén hlubší. Děti vybavte plaveckými pomůckami, např. kruhem, rukávky nebo vestou a nezapomínejte, že dozor děti potřebují nejen v hlubokém bazénu, ale i v mělkém.

  • 0,5 m–1 m – Hloubka vhodná i pro menší děti. Pro dospělé je vhodný spíše za účelem osvěžení.
  • Od 1,2 m – Hloubka vhodná i pro plavání. Děti v něm musí být pod přísným dohledem.

Objem

Objem malých nafukovacích bazénů se pohybuje okolo 1000-3000 l. Rodinné bazény pro rekreační účely mají objem 4000–9000 l. Objemnější bazény jsou pro plavání vhodnější, disponují objemem 15 až 20 tisíc litrů. U některých bazénů se uvádí objem v metrech krychlových (m3) přičemž platí, že 1m3 je roven 1000 litrům vody.

Design a obložení nadzemního bazénu

Aby bazén na zahradu vzhledově zapadl, je důležitý také jeho design. Pořídit si můžete klasický modrý venkovní bazén a dokoupit požadované obložení. Na trhu najdete však i stylový bazén s natištěným vzhledem cihlové zdi, kamenů nebo ratanu.

  • Dřevěné obložení – Dá se koupit na míru vašeho bazénu a dodá mu přírodní vzhled. Nevýhodou je pak pravidelná nutnost nátěru.
  • Ratanové obložení – Jeho výhodou je dlouhá životnost a přírodní vzhled. Je odolné proti vodě.
  • Bílé obložení – Vyrábí se z různých materiálů imitujících dřevo. Působí čistě a esteticky.

Umístění bazénu

Při výběru umístění bazénu je důležitý především terén a velikost zahrady. Zakomponovat bazén do svažitého terénu obnáší zemní práce, na které je někdy potřeba i technika. Při výběru umístění musíte počítat s veškerým příslušenstvím a v úvahu berte také přístupovou cestu k bazénu. Nezapomínejte také na estetické úpravy v okolí bazénu, které zaberou také nějaké místo.

  • Cesta k bazénu – Obvykle vede přímo z domu. Při koupání dětí byste je měli mít na dohled.
  • Rovný terén bez kamínků – Před umístěním bazénu zkontrolujte podloží a umístěte geotextilní podložku.
  • Slunné místo – Vybírejte místo, kde nejdéle svítí slunce nejen kvůli ohřevu vody.
  • Dále od stromů – Kvůli eliminaci nečistot v bazénu se doporučuje umístění dále od stromů a keřů. Důvodem je také nežádoucí zastínění bazénu.
  • Prostor pro příslušenství – Nezapomeňte na prostor pro filtraci, schůdky nebo zastřešení.
  • Úpravy okolí bazénu – Pokud budete chtít okolí bazénu vylepšit skalkami nebo záhony, naplánujte jejich rozmístění dopředu.
  • Prostor pro doplňky – Vhod přijdou i lehátka, stůl, slunečník nebo grilovací koutek.

Filtrace

Nepostradatelnou součástí bazénu je filtrace (vyjma dětského nafukovacího). V kombinaci s chemickými přípravky zajišťuje průzračně čistou vodu bez bakterií a mechanických nečistot, čímž ji činí zdravotně nezávadnou. Doba filtrování závisí na velikosti a četnosti používání bazénu a na výkonu filtrace. Při častém používání bazénu filtrace probíhá po dobu 6-8 hodin každý den.

Kartušová filtrace

Jedná se o levnější variantu filtrování, která je vhodná pouze pro malý domácí bazén. Poháněná je elektrickým čerpadlem a k bazénu se připojuje dvěma hadicemi. Dokáže přefiltrovat maximálně 1 až 3 m3/h.

Pořizovací cena samotné filtrace je nízká díky jednoduchosti systému a nízkému výkonu 45–90 W. Nečistoty se zachytávají do kartušové vložky, kterou je nutné často vyměňovat, což zvyšuje složitost údržby, neekologičnost a náklady na provoz. Pro svou nízkou cenu ji prodejci nadzemních bazénů často k bazénům přidávají jako příslušenství.

Písková filtrace

Doporučuje se k bazénu s konstrukcí nebo k zapuštěnému bazénu. Filtruje pomocí písku s různou zrnitostí s ostrými hranami. Písek může být křemičitý, zeolitový nebo v podobě filtračního skla, jednotlivé typy se liší podle velikosti mikronů, které dokážou zachytit. Nadzemní bazény mají připojení hadic k filtraci o průměru 32 nebo 38 mm, zabudované 50 mm. Méně výkonná filtrace přefiltruje 2 m3/h, výkonný přístroj až 22 m3/ h.

Písková filtrace je méně náročná na údržbu díky dlouhé životnosti písku (2 až 3 roky). Filtr stačí po zanesení propláchnout a po opotřebení hran písku vyměnit. U dražších modelů je výhodou možnost připojení příslušenství, například ohřevu vody, UV lampy, bazénového vysavače či solinátoru.

Vybírat lze filtraci s 4, 6 nebo 7cestným ventilem, který udává počet funkcí. Pořizovací cena je vyšší, ušetříte však na bazénové chemii a méně časté výměně písku. Nadzemní bazén s pískovou filtrací je tedy ekologičtější variantou a v důsledku vyšší pořizovací ceny tuto filtraci výrobci standardně k prodávaným nadzemním bazénům nedávají.

Zastřešení bazénu

Díky stříšce bude možné bazén používat i za horšího počasí a teplo z bazénu bude unikat pomaleji.

  • Stan – Nejlevnější možnost zastřešení, seženete ho již od 4000 Kč. Není určen na zazimování, slouží k prodloužení koupací sezóny nebo jako clona v parném létě. Výhodou je jeho multifunkční využití.
  • Nafukovací – Odolná folie se upevní, rozprostře na hladinu a naplní vzduchem. Je vhodná i pro zazimování bazénu.
  • Foliové – Nejběžnější typ zastřešení. Jedná se o kopuli s pevnou konstrukcí, jejíž výhodou je snadná manipulace. V případě používání se kopule jednoduše otevře. Cena malého foliového zastřešení začíná na 6000 Kč a na trhu se objevuje kulatý i oválný model.
  • Polykarbonové – Nejnákladnější způsob zastřešení, setkáte se s ním především u zabudovaných bazénů. Zastřešení je složeno z desek a popřípadě kolejniček. Čím tlustší vrstvu polykarbonové desky mají, tím bývá delší životnost.

Desky mohou být s dutinkami nebo bez. Plná polykarbonová výplň pak působí velmi luxusně, podobně jako sklo. Je dražší, avšak vodu ohřívá méně efektivně a jsou na ní vidět škrábance i vodní kámen. Dutinková výplň je praktičtější, jednodušší na údržbu, škrábance i nečistoty nejsou příliš vidět a cena je příznivější. Volte tloušťku desek minimálně 1 cm (zdroj: balarepo.cz).

Příslušenství

Samotný bazén se neobejde bez potřebného příslušenství, které mu zvyšuje životnost, komfort při používání nebo zlepšuje kvalitu vody.

  • Krycí plachta – Přes noc nebo při zazimování zabraňuje nečistotám dostat se do bazénu a před koupí důkladně změřte rozměry bazénu. Nejčastěji se setkáte s plachtou v modré nebo černé barvě.
  • Solární plachta – Zabraňuje úniku tepla z vody přes noc. Vypadá podobně jako bublinková folie, jejíž struktura přes den napomáhá slunečním paprskům ohřát vodu. Nejefektivnější nejsou černé solární plachty, jak je obecně známo, ale čiré solární plachty. Černá barva sluneční paprsky odráží, zatímco skrze čirou solární plachtu paprsky prostupují až do vody a tu ohřívají.
  • Skimmer – Závěsný koš sbírající plovoucí nečistoty. Je umístěn ve vrchní části hladiny a u některých bazénů může být vestavěný.
  • Schůdky – Pro pohodlný vstup do bazénu jsou nezbytné schůdky z nerezu s protiskluzovými stupínky a zábradlím pro větší bezpečnost.
  • Plovák – Je v něm uložena chlorová tableta nebo granule, které se postupně rozpouští a desinfikují vodu.
  • Teploměr – Pro zjištění teploty vody v bazénu.
  • Solární ohřev – Může mít spoustu podob, například panelu nebo rohože. Většinou se napojí na filtraci a kvalitní ohřev ohřeje vodu až o 7 °C. Ohřev nemusí být pouze solární, ale také elektrický.
  • PH testery – Zjistíte díky nim pH vody. Jsou ve formě tablet nebo roztoku, které se vhodí do vzorku vody z bazénu. Hodnota pH by měla být v rozmezí od 6,8 do 7,2. Příliš nízká hodnota může způsobit korozi kovových částí, podráždění pokožky nebo vyblednutí barev v bazénu. Příliš vysoké pH může být příčinou tvorby minerálních zákalů.
  • Elektrické pH testery – Jedná se o malá zařízení, která jsou napájena bateriemi. PH vody s nimi zjistíte mnohem jednodušeji a rychleji, potřeba je však jejich správná kalibrace, jinak mohou být naměřené výsledky zavádějící.
  • Síťka na nečistoty – Pro vybírání velkých nečistot jako listy nebo větvičky. Pořídit lze síťku vhodnou na hladinu nebo dnovou. Pro větší bazény přijde vhod síťka na teleskopické tyči.
  • Geotextilní podložka – Pro ochranu dna bazénu z venku vložte před jeho instalací na určené místo odolnou podložku. Vyrábí se z kvalitní přírodní nebo syntetické textilie, která se využívá i ve stavebnictví. Je odolná proti plísním, bakteriím, chemikáliím a UV záření. Pomáhá také mírně vyrovnat terén pod bazénem.
  • Bazénový vysavač – Vhodný je pro perfektně čisté dno i stěny bazénu. Dá se připojit ke kvalitním pískovým filtracím.
  • Bazénová chemie – Zatímco filtrace si poradí s většími nečistotami, chemické přípravky se postarají o mikroorganismy a řasy. Pořídit lze speciální chemii proti řasám, bezchlorovou chemii, chemii pro vířivé bazény apod. Použitím kvalitní pískové filtrace můžete na chemických přípravcích ušetřit.
  • Čerpadlo – Je nutností při vypouštění nebo napouštění bazénu. Jeho výkon vybírejte podle množství vody v bazénu.
  • Solární sprcha – Před použitím bazénu by se měla každá osoba osprchovat, aby voda zůstala co nejvíce čistá. Slunce vodu v solární sprše ohřívá, díky čemuž šetříte za elektřinu. Potěšující je také její snadné uvedení do provozu, stačí k ní pouze připojit zahradní hadici.

Solinátor

Stará se o přirozenou desinfekci vody pomocí soli, kterou rozkládá na chlor a další látky, dá se připojit ke kvalitní pískové filtraci. Protože se kovové prvky nesnesou se solí, je potřeba dávkovací přístroj udržující ideální pH. Voda nechutná slaně, není cítit a sůl vodu nezakalí. Dobře působí i proti řasám a je mnohem šetrnější k pokožce než běžná bazénová chemie.

Údržba bazénu

Nestačí do bazénu pouze přidávat chemické přípravky, vybírat listy síťkou a kontrolovat kvalitu vody včetně jejího pH. V případě příliš nízkého nebo vysokého pH (ideální rozmezí je 6,8-7,2 pH) je nutné použít přípravek na úpravu pH. Potřeba je také udržovat čisté dno a stěny bazénu, o což se může postarat bazénový vysavač.

Pokud na bazén svítí slunce, budou se více tvořit řasy. Ty odstraní speciální přípravek nebo kvalitní filtrace. Chlor je nejběžnější přípravek do bazénů a pomůže i s řasami, je však agresivnější látkou a mnohé osoby jsou na něj alergické.

Bazénová chemie

I v případě použití kvalitní pískové filtrace bude nutností kombinace s bazénovou chemií, i když v menším množství. K dostání je řada chemických přípravků pro váš bazén s filtrací, záleží na vašich prioritách, které dáte přednost.

  • Chlorová chemie – Desinfikuje vodu na zdravotně nezávadnou. Vyrábí se ve formě tablet ve více velikostech nebo v granulích.
  • Bezchlorová chemie/kyslíková desinfekce– Má silný antibakteriální účinek volného kyslíku ve vodě, který zlikviduje řasy.

Zazimování bazénu

Před zimou, když je teplota déle pod 15 °C, začněte zahradní bazén připravovat na zimu.

  • Gumový nafukovací bazén vypusťte, vysušte, složte a uložte na suché místo. Vhodné je bazén několikrát za zimu přeskládat, aby se neutvořily záhyby.
  • U kovových bazénů se zazimování liší. Voda z bazénu se odpustí cca 20 cm pod veškeré hadice a výpustě, aby v nich nezamrzla. Vodou nezalévejte zahradu kvůli použitým chemickým přípravkům.
  • Odmontujte všechny hadice z filtrace a vypusťte z ní veškerou vodu, aby voda nezamrzla a přístroj nepopraskal. Uložte ji na suché místo, kde není chladněji než 5 °C.
  • Vyčistěte důkladně hladinu, stěny a dno bazénu. Lze použít bazénový vysavač.
  • Aplikujte speciální přípravek určený na zazimování.
  • Bazén zakryjte plachtou a pořádně ji upevněte.

Příprava bazénu na sezónu

Na jaře po posledních mrazech můžete pomalu začít s přípravou bazénu.

  • Odejměte krycí plachtu a zkontrolujte filtraci. Písek v kvalitní pískové filtraci se mění jednou za 2-3 roky. Postupujte podle pokynů výrobce a proveďte proplach filtrace. V případě kartušové filtrace je třeba vložku vyčistit, nebo instalovat novou.
  • Proveďte očistu dna, stěn a hladiny bazénu.
  • Při zapnuté filtraci aplikujte větší množství desinfekce dle pokynů na obale.
  • Změřte pH vody a v případě nevyhovující hodnoty vodu upravte speciálním přípravkem.
  • Filtraci nechte spuštěnou 24 hodin.

Bezpečnost

Především pokud je bazén používán dětmi, dbejte na vysokou bezpečnost. Nikde nesmí vyčnívat ostré šrouby nebo hrany a v momentě nepoužívání je vhodný hlídač hladiny, který upozorní, když se hladina neplánovaně zvlní, například při spadnutí dítěte do vody. Neméně důležité je zábradlí, které zamezuje nebezpečí uklouznutí u bazénu nebo na schůdkách. Malé děti vždy do vody vybavte bezpečnostními plaveckými pomůckami jako je kruh, rukávky nebo vesta.

Nadzemní bazén – recenze, zkušenosti a diskuze

U nafukovacích bazénů se negativní recenze zmiňují o netěsnosti konstrukce, která uchází a musí se pravidelně dofukovat. Méně často pak ze zkušeností zaznívají nedokonalé lepené spoje, které mohou rovněž ucházet.

Obdobný problém zmiňují spotřebitelé i u nadzemního bazénu s nafukovacím límcem, který má občas z výroby také mikroskopické netěsnosti, kterými dochází k unikání vzduchu. Z diskuzí je však patrné, že tyto problémy se týkají jen malého množství nových bazénů. Co však stojí za povšimnutí jsou zkušenosti, které hovoří o horší kvalitě totožného modelu, jen zakoupeného znovu po několika letech.

Nadzemní bazény s konstrukcí mají recenze rovněž veskrze pozitivní, ze zkušeností zaznívá jen občasná kritika ke slabším materiálům a horší povrchové úpravě. Vzhledem k jejich náročnější montáži někteří spotřebitelé zmiňují hůře zpracovaný manuál, jeho nepřeložení do rodného jazyka a někdy i komplikované sestavení, s čímž je potřeba počítat.

Pakliže je nadzemní bazén od výrobce vybaven filtrací, snáší se negativní recenze často právě na ni. U velkých bazénů může být totiž dodávaná filtrace značně poddimenzovaná a na množství vody v bazénu zkrátka nestačí. Ze zkušeností naopak tato kritika nepřekvapivě nezaznívá právě u malých nadzemních bazénů, pro které může být malá dodaná kartušová filtrace optimální.

Výrobci a značky nadzemních bazénů

Na trhu je několik velkých a osvědčených výrobců venkovních bazénů, kteří ručí za kvalitu a dlouhou životnost svých produktů.

Bazény Marimex

Jeden z největších dodavatelů v oblasti bazénové a relaxační techniky působící na trhu déle jak 20 let. Marimex se zaměřuje mimo bazény a jeho příslušenství také na trampolíny, infrasauny, vířivky, dětské venkovní koutky nebo zahradní či nafukovací nábytek. Své produkty přizpůsobuje aktuálním trendům a stále inovuje svou techniku. Ve své nabídce má jak nafukovací bazény se samonosným prstencem, plechové i nadzemní bazény s pevnou konstrukcí.

Bazény Intex

Asijská firma Intex se 40letou tradicí se zaměřuje především na výrobu nafukovacích hraček, hraček do vody, hraček na zahradu a je v tom jednoznačným lídrem. Kombinuje kvalitu materiálového provedení spolu s nízkými pořizovacími cenami. Jejich nafukovací matrace, ale i bazény si rychle získaly oblibu po celém světě. Portfolio bazénů této značky je velmi široké a najdete v něm všechny typy nadzemních bazénů.

Bazény Bestway

Výrobce zahradních bazénů a příslušenství, původem z Itálie, sází především na kvalitu a historii má téměř 30 let. Nabízí nepřeberné množství bazénů všech tvarů a velikostí. Vedle bazénů nabízí také filtrace, teploměry, schůdky, ale i nafukovací doplňky do vody, jako jsou lehátka, čluny nebo hračky. Na rozdíl od jiných výrobců dodává Bestway ke svým bazénům většinou filtraci, bohužel však většinou jen kartušovou.

Otázky při výběru nadzemního bazénu

Nafukovací bazén nebo s pevnou konstrukcí?

Pro nenáročné rodiny s dětmi postačí na vodní hrátky menší nafukovací bazén. Výhodou je, že bazén nemá ostré hrany, je ale náchylný na protržení. Bazén není příliš vhodný na plavání, ale pouze na osvěžení. Jeho průměr se pohybuje od 2,5 do 5,5 m. Bazén s konstrukcí je vhodný pro náročnější spotřebitele a při správné údržbě dosahuje dlouhé životnosti. Zimu může přečkat díky mrazuvzdorné vrstvě PVC a antikoroznímu plechu venku a díky větším rozměrům nabídne skvělou zábavu a relax i dospělým.

Je nadzemní bazén celoroční?

Nafukovací a foliové bazény je nutné na zimu vypustit, důkladně usušit, složit a uskladnit v místnosti, kde nemrzne, nejlépe je navíc párkrát za zimu přeskládat kvůli tvořícím se záhybům. Některý kovový, laminátový nebo plastový bazén může naopak zůstat přes zimu venku. Před mrazem je však nutné chránit hadice a filtraci. Vodu z bazénu nemusíte kompletně vypouštět, ale stačí její upuštění pod otvory filtrace, spolu s vložením lahví s vodou, aby zamrznutí nepoškodilo bazén. Pro provoz v chladnějších měsících bude potřeba také ohřev vody a zastřešení bazénu.

Laminátový, plechový nebo plastový bazén?

Laminátový bazén vyniká dlouhou životností a snadnou údržbou, jde však většinou o model zapuštěný do země. Nadzemní plechové bazény mohou být částečně zapuštěné nebo s konstrukcí. Použitý antikorozní plech má dlouhou životnost a zimu přečká venku bez újmy. Plastový bazén není příliš běžný, nevýhodou je jeho krátká životnost, nemožnost celoročního používání a neskladnost. Je však cenově dostupnější.

Je lepší bazén Marimex, Intex nebo Bestway?

Jestli je lepší Bestway, Intex nebo Marimex nelze jednoduše napsat, všechny uvedené firmy jsou na trhu oblíbené a u každého výrobce záleží na konkrétním modelu a jeho provedení. Mnoho českých uživatelů zvolí tuzemskou firmu Marimex. Japonský Intex zase láká svým poměrem ceny a kvality a také designem. Firma Bestway má také co nabídnout, od levných nafukovacích bazénů až po velké rodinné bazény.

Jaká je cena zahradního nadzemního bazénu?

Ceny malých nafukovacích bazénů pro děti nebo na krátké osvěžení začíná na 500 Kč. Nejdražší nadzemní bazén s pevnou konstrukcí sahá k cenám od 25 do 45 000 Kč. Nejoblíbenější jsou větší nafukovací bazény a bazény s konstrukcí, jejichž ceny se pohybují v rozmezí 2000 Kč – 10000 Kč. K ceně bazénu je třeba přičíst také potřebné vybavení, nutností by měla být minimálně kvalitní písková filtrace. Ušetřit se dá při nákupu nadzemního bazénu na konci sezóny ve výprodeji anebo v akci.

Kde koupit nadzemní bazén?

Nadzemní bazén nejsnáze a často i nejlevněji pořídíte na internetu v e-shopu. Jelikož větší bazény mají větší hmotnost, a i v zabaleném stavu nejsou příliš skladné, je praktičtější kurýrní doprava až přímo k vám domu. Velmi oblíbený je dále prodejce Mountfield a některé bazény známých značek seženete i v hobby marketech typu Obi, Baumax, Hornbach nebo Bauhaus. Alza nebo Heureka může výborně posloužit při porovnávání většího množství podobných nadzemních bazénů díky jejich velké nabídce.