Vybíráme nejlepší nosič kol na páté dveře

TOP 3 nosiče kol

Menabo Mistral

Thule ClipOn High 9106

Menabo Biki 3

Nosič kol na zadní dveře s nízkou pořizovací cenou a s kvalitní konstrukcí. Má nízkou hmotnost a umožňuje převážet kola s velkými plášti, potěší jeho certifikace XPR-R18.Nosič kol na páté dveře je velmi univerzální, s největší pravděpodobností bude pasovat i na váš automobil. Má jednoduchou montáž s patentním zaskakovacím úchytem.Nosič kol za auto s velmi nízkou pořizovací cenou a hmotností jen 3,7 kg. Má jednoduchou konstrukci a přepraví až 3 jízdní kola, není však vhodný pro kola dámská a sjezdová.
+ Výborný poměr cena výkon, nosnost pro tři kola (45 kg), neomezená velikost plášťů+ Robustní zpracování, kvalitní materiály, kompatibilita s desítkami typů vozidel všech značek+ Nízká pořizovací cena a velmi nízká hmotnost, certifikace TÜV SÜD, šířka plášťů není omezena
- První montáž náročnější- Náročnější první složení- Nevhodný pro kola se zkosenou rámovou trubkou

Orientační Cena
1 199 Kč

Orientační Cena
6 499 Kč

Orientační Cena
849 Kč

Nosič kol na zadní dveře přijde vhod všem nadšencům cyklistiky, kteří mají automobil bez tažného zařízení a jde o cenově nejdostupnější variantu nosičů. Při sundání z automobilu nosič kol na páté dveře v zavazadlovém prostoru nezabírá mnoho prostoru a manipulace s koly je snadnější než při umísťování na střechu. Samotná instalace je také velmi jednoduchá, a navíc není třeba nosič sundávat ani při vjezdu do garáže. Kvalitnější modely umožňují maximální fixaci jízdních kol, čímž chrání lak auta i kol před odřením. Nejdůležitější je se zaměřit na počet převážených kol, nosnost a také na samotnou hmotnost nosiče. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší nosiče kol na zadní dveře pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Podívejte se také na nosiče kol na tažné zařízení.

Nejlepší nosiče kol na zadní dveře (Test 2024)

VzhledModelPočet kolNosnostHmotnostMateriálZámek nosičeZámek kolDostupnost
Menabo Mistral recenze a testMenabo Mistral345 kg4,4 kgPozinkovaná ocelNeNe
Menabo Logic 3 recenze a testMenabo Logic 3345 kg13,4 kgPozinkovaná ocelNene
Thule ClipOn High 9106 recenze a testThule ClipOn High 9106230 kg12,5 kgHliníkNeAno
Menabo Main recenze a testMenabo Main345 kg7,8 kgPozinkovaná ocelNeNe
Menabo Biki 3 recenze a testMenabo Biki 3345 kg3,7 kgAntikorozní ocelNeNe
Thule Backpac 973 recenze a testThule Backpac 9732/3/460 kg14 kgHliníkAnoAno
Menabo Stand Up 3 recenze a testMenabo Stand Up 3345 kg11,6 kgHliníkNeNe
Thule Sport G2 Standard recenze a testThule Sport G2 Standard2/350kg8,2 kgHliníkNeAno
Peruzzo Padova 3 recenze a testPeruzzo Padova 3345 kg11,75 kgOcelNeNe
Menabo Polaris 3 recenze a testMenabo Polaris 3345 kg15 kgOcel, hliníkNeNe

Zobrazit celou nabídku

Recenze nosičů kol na páté dveře

Menabo Mistral

Menabo Mistral recenze a test

Nosič kol na páté dveře Menabo Mistral je levný nosič kol, který umožňuje převážet až tři jízdní kola. Podle recenzí spotřebitelů je konstrukce nosiče masivní a po opakovaném připevňování na automobil je montáž snadná. První montáž však mnoho recenzentů hodnotí jako komplikovanější, čemuž nepomáhá ani příliš strohý návod. Má nízkou hmotnost jen 4,4 kg a dobrou nosnost 45 kilogramů, což odpovídá počtu převážených kol. Uchycení kol probíhá pouze za rámovou trubku a není možné uzamčení kol k nosiči, ani nosiče k automobilu. Použitým materiálem je ocel s antikorozní ochranou a dle popisu výrobce by nosič neměl zakrývat registrační značku ani zadní světla.

+ Výborný poměr cena výkon, nosnost pro tři kola (45 kg), neomezená velikost plášťů
První montáž náročnější

Menabo Logic 3

Menabo Logic 3 recenze a test

Nosič kol na zadní dveře Menabo Logic 3 je zhotoven z pozinkované oceli s antikorozní ochranu a jeho hmotnost je vyšší, váží 13,4 kg. Jedná se o poměrně robustní nosič kol, který převážená kola fixuje jak pomocí rámové trubky, tak v ližinových žlabech. Díky tomuto upevnění se kola během převážení ani nehnou a převoz je tak velmi bezpečný. Ze zkušeností spotřebitelů však zaznívá horší kompatibilita s dámskými koly, které mají šikmou rámovou trubku. Montáž na auto je snadná a pohodlné je také sundání a skladování, nosič se dá efektně složit do malých rozměrů. Vybaven je také pěnovými a pryžovými chrániči, které zamezují poškrábání laku vozu.

+ Velmi pevná fixace kol v držáku, ochranné prvky zamezující odření automobilu, snadná montáž
Méně vhodný pro kola s šikmou rámovou trubkou

Thule ClipOn High 9106

Thule ClipOn High 9106 recenze a test

Univerzální nosič kol na páté dveře Thule ClipOn High 9106 je zajímavý svou praktičností, umístíte jej na většinu nejrozšířenějších vozidel u nás a je tak pravděpodobné, že bude kompatibilní i s vozidlem, které si v budoucnu pořídíte. Tato kompatibilita je umožněna vysokou variabilitou nosiče, daní je za to však prvotní sestavení, které je složitější a může trvat delší dobu. Je vhodný k převážení dvou kol s maximálním zatížení 30 kg, samotná hmotnost činí 12,5 kg a odkazuje k robustnímu zpracování a ke kvalitním materiálům. Kola jsou fixována jak za rámovou trubku, tak za ráfky kol ve žlabech. Konstrukčně je řešen tak, aby nezakrýval registrační značku ani zadní světla.

+ Robustní zpracování, kvalitní materiály, kompatibilita s desítkami typů vozidel všech značek
Náročnější první složení

Menabo Main

Menabo Main recenze a test

Nosič na kola za auto Menabo Main má poměrně jednoduchou konstrukci, čemuž odpovídá také jeho nízká hmotnost 7,8 kg, navzdory tomu, že je vyroben z pozinkované oceli. Materiál je odolný proti korozi a při sundání z vozu se vejde bezproblémově do kufru, kde nezabírá mnoho místa. Spotřebitelé jej na základně svých zkušeností hodnotí veskrze kladně, účel převozu kol plní výborně. Výtky se v některých recenzích objevují směrem k subtilní konstrukci, nebo k horší povrchové úpravě, která se snadno odře. Parametry však mluví jasně – má nosnost 45 kg a vejdou se na něj 3 kola. Že se jedná o bezpečný nosič na kolo dokládá také certifikace GS/TÜV.

+ Nízká pořizovací cena, jednoduchá konstrukce, vhodný pro 3 kola
Mírně horší zpracování

Menabo Biki 3

Menabo Biki 3 recenze a test

Levný nosič kol na páté dveře Menabo Biki 3 koupíte za bezkonkurenční cenu a je vhodný spíše pro občasné převážení kol, nebo k cestám na kratší vzdálenosti. Do nosiče se kola pouze zavěšují za rámovou trubku a následně se fixují pásky, spodní část kol k nosiči nijak fixována není. Bezpečně pojme 3 jízdní kola a maximální nosnost má stanovenou na 45 kg. Vedle nízké ceny zaujme také velice nízkou hmotností 3,7 kg, vyroben je z antikorozní oceli a nechybí mu ani měkké chrániče karoserie. Má rychlou a snadnou montáž i demontáž a z konstrukce nosiče je patrné, že nebude vhodný pro dámská a sjezdová kola se zkosenou rámovou trubku, což nakonec výrobce sám zmiňuje.

+ Nízká pořizovací cena a velmi nízká hmotnost, certifikace TÜV SÜD, šířka plášťů není omezena
Nevhodný pro kola se zkosenou rámovou trubkou

Thule Backpac 973

Thule Backpac 973 recenze a test

Držák na kola na auto Thule Backpac 973 je v základu vhodný pro dvě kola, jak však dává jeho nosnost 60 kg tušit, dokáže převážet kol více. Umožňuje dokoupit rozšiřující kit, se kterým se přepravní kapacita může zvýšit až na 4 kola. Z hlediska bezpečnosti je vítaný zámek pro uzamčení kol v nosiči a jako příslušenství lze dokoupit také zámek pro zamčení nosiče k automobilu. Převážení kol je velice bezpečné, upevňují se totiž jak za rámovou trubku, tak do spodních žlabů. Konstrukčně je tento nosič kol Thule řešen pro vozidla typu MPV, pro dodávky, mikrobusy, užitková vozidla, nebo pro obytné automobily. Primárním materiálem je hliník a jeho celková hmotnost činí 14 kg.

+ Možnost rozšíření až pro 4 kola, uzamykatelný, velmi dobré zpracování a kvalitní materiály
Náročnější prvotní montáž

Menabo Stand Up 3

Menabo Stand Up 3 recenze a test

Nosič kol na páté dveře Menabo Stand Up 3 je cenově dostupný a bytelný nosič kol. Kola se v držáku jistí za rámovou trubku a v ližinách, což ve výsledku zajišťuje velmi pevné a bezpečné uchycení. Určen je pro kola s plášti do 45 milimetrů a nechybí mu ani certifikace TÜV SÜD. Pojme až tři kola, jeho celková nosnost je 45 kg a hmotnost poté 11,6 kg, což při této konstrukci není mnoho. Nízké hmotnosti je dosáhnuto materiály konstrukce, kde se kombinuje hliník a pozinkovaná ocel s antikorozní úpravou. Výrobce zmiňuje také pryžové a pěnové chrániče karoserie, nicméně ze zkušeností spotřebitelů zaznívá jejich horší zpracování.

+ Bytelné zpracování a použité materiály, pevné uchycení kol do ližin a za rám
Koncové části mají horší zpracování

Thule Sport G2 Standard

Thule Sport G2 Standard recenze a test

Držák na kola za auto Thule Sport G2 Standard má velmi dobré zpracování z kvalitních materiálů, jeho nosnost je vyšší, snese zatížení 50 kilogramů při hmotnosti jen 8,2 kg. Zajímavostí je jeho možnost výškového nastavení až 150 centimetrů a má atypické uchycení ke karoserii pomocí pevně instalovaných háčků z litého hliníku, sekundárně se dá dokoupit horní montážní lišta. Z toho je patrné, že je nosič primárně vhodný na vozidla s rovnou zadní částí, na obytné vozy, nebo i na karavany. V základní sestavě pojme nosič dvě kola, jak ale dává nosnost tušit, po dokoupení kitu je možné rozšíření na kola 3.

+ Kvalitní zpracování, pevná konstrukce, vysoká nosnost a nízká hmotnost
Pro třetí kolo je nutné dokoupit rozšíření

Peruzzo Padova 3

Peruzzo Padova 3 recenze a test

Nosič kol na zadní dveře Peruzzo Padova 3 je kvalitní nosič vhodný pro tři kola, která se připevňují pomocí rámu i do kolejnic. Je tak dosaženo velké stability převážených kol i bezpečnosti. Výrobce uvádí, že je tento typ vhodný pro většinu vozidel, ať se již jedná o SUV, MPV, sedany, hatchbacky nebo kombíky. Materiálem rámu je ocel s povrchovou lakovanou úpravou, maximální nosnost je stanovena na 45 kilogramů a samotná hmotnost činí 11,75 kg. Určitou nevýhodou je, že výrobce k nosiči nedodává potřebná ramena k uchycení rámu kola, je proto nutné je dokoupit, což zvyšuje celkové pořizovací náklady.

+ Dobré zpracování, vhodný pro většinu typů vozidel, uchycení kol za rám i do kolejnic
Nutnost doobjednání přídavných ramen

Menabo Polaris 3

Menabo Polaris 3 recenze a test

Nosič kol na páté dveře Menabo Polaris 3 je velmi bytelný, což dokládá jeho vyšší hmotnost 15 kg, což je zároveň jeho největší nevýhodou. Přeprava kol je pak velmi bezpečná, k uchycení kol dochází jak za rám, tak pomocí spodních kolejnic. Vhodný je pro kola s tloušťkou rámu do 70 mm a šířka plášťů kol může být maximálně 45 milimetrů. Výrobce pro konstrukci zvolil kombinaci hliníku a pozinkované oceli s antikorozní úpravou, jenž je doplněna o pryžové a pěnové chrániče karoserie. Nosič není nijak uzamykatelný a vzhledem k provedení má dobrý poměr cena/výkon.

+ Bezpečné uchycení jízdních kol za rám a do kolejnice, rám z hliníku a oceli
Vyšší hmotnost 15 kg

Jak vybrat nosič kol na zadní dveře

Ne všechny nosiče na kola jsou kompatibilní se všemi typy automobilů. Většina těchto nosičů kol jde připevnit pouze k automobilům s rovnou zádí. Proto při výběru zohledněte všechny parametry a zda je konkrétní typ vhodný právě pro váš automobil. Ideální volbou jsou univerzální nosiče, kterých je na trhu nejvíce.

Převážet se na něm dají nejčastěji dvě až tři kola, anebo 4 s použitím adaptéru. Nevýhodou je omezený výhled zadním sklem a zhoršená přístupnost kufru, oceníte ale skladnost a snadnou manipulaci. Držák na kola za auto neovlivňuje významně ani jízdní vlastnosti vozu, ani spotřebu paliva.

Kapacita nosiče kol na páté dveře

Nosič kol na kufr má běžně kapacitu 2 až 3 kola, proto je vhodný zejména pro menší rodinu nebo pár. K některým modelům nabízejí výrobci speciální adaptér, díky němuž lze připevnit o jedno kolo navíc. Nosič však musí disponovat dostatečnou hmotností, aby bylo toto rozšíření možné.

Nosnost

Nosič jízdních kol na páté dveře má obvykle nosnost 30 až 60 kg, což tedy odpovídá kapacitě pro 2 až 3 kola. Výrobci kalkulují s hmotností kola 15 kg, což je sice více, než kolik průměrné kolo váží, určitá rezerva však není na škodu. Adaptér na další kolo tedy použijte jenom v případě, že jsou všechny kola lehčí a nepřekročíte uvedenou nosnost.

Pokud máte v plánu převážet starší těžší kola, nebo městská kola (která se řadí mezi nejtěžší), raději si hmotnost dohledejte v parametrech, případně si kolo i sami zvažte. Poměrně nevhodné je na těchto nosičích převážet elektrokola, a to v důsledku právě jejich vyšší hmotnosti.

Hmotnost

Hmotnost je jeden z nejdůležitějších parametrů. Kvůli manipulaci a zátěži na zadních dveří by měl být nosič na kola za auto co nejlehčí. Jeho hmotnost začíná již na necelých 4 kg a dosahuje až 15 kg. Pokud nosič umožňuje přístup do kufru a je plně zatížen jízdními koly, je třeba s ním manipulovat se zvýšenou opatrností. Nezapomeňte také, že veškerou hmotnost nesou zadní dveře auta, které na to musí být dimenzovány.

Materiál

Držák na kolo na auto na zadní dveře je vystavován povětrnostním vlivům a velké zátěži, proto musí být vyroben z kvalitních materiálů a mít ochranu před korozí. Ve většině případech se nosič skládá z kombinace více materiálů, přičemž uváděným materiálem nosičů v popisech se rozumí materiál, ze kterého je vyrobena nosná konstrukce.

 • Hliník – Vyniká svou nízkou hmotností, která usnadňuje manipulaci a snižuje celkové zatížení zadních dveří. Jelikož se jedná o měkčí kov, tak je náchylnější na poškození, proto jsou všechny části natírány ochrannými nátěry. Hliníkové nosiče mají menší nosnost a jsou zpravidla dražší.
 • Pozinkovaná ocel – Odolný materiál s větší nosností, avšak těžší než hliník. Vyniká dlouhou životností a bývá cenově dostupnější.
 • Polstrování/guma/plast – Nosič kol na auto by měl být vybaven také kvalitním polstrováním, gumovými nebo plastovými koncovkami a spojovacími prvky, chránící automobil i kola před odřením. Tyto části jsou vyrobeny nejčastěji z plastů a gumy a jejich kvalita se odvíjí od celkové ceny nosiče.

Přístup do zavazadlového prostoru

Ne všechny nosiče umožňují otevření zadních dveří, na trhu je jich po pravdě velmi málo. S dražšími modely je možné kufr otevřít, je však nutné dbát opatrnosti, obzvlášť pokud je nosič plně zatížen. I pokud je nosič kol na zadní dveře vyroben tak, aby umožnil otevření kufru, stále to nemusí být dost dobře možné vzhledem k systému otevíracích vzpěr kufru. Větší variabilitu nabízí zpravidla dražší nosiče, i přes to je však lepší a mnohem pohodlnější kufr s naloženými koly neotevírat.

Kompatibilita s automobily

Nosič na zadní dveře není určen pro všechny typy automobilů. Přidělat ho je možné především na automobily typu hatchback, kombi a jiné vozy s rovnou zádí, jako jsou také dodávky, SUV, obytné vozy a podobně. Největší problémy budete mít pravděpodobně s umístěním na automobil typu sedan, který má křídlové páté dveře. I přes to však existují modely, které na sedan připevníte, není jich však mnoho.

O kompatibilitě s vozy byste se měli dočíst v pokynech výrobku. Při pořízení univerzálního nosiče kol na páté dveře to však nemusí být pravidlem, a pak nezbývá než kompatibilitu odhadnout podle rozměrů a systému uchycení. Určitou pastí může být spojler zakrývající zakončení pátých dveří, kterým jsou některé modely automobilů vybaveny. V tomto případě je nosič kol na páté dveře nepoužitelný. Pamatujte také, že spolu s nosičem většinou není možné používat zadní stěrač.

Uchycení jízdních kol

Při výběru tohoto typu nosiče je velmi důležitá i kompatibilita s jízdními koly. Některé typy kol do nosiče na zadní dveře nelze uchytit kvůli tvaru rámu. Takovými koly jsou nejčastěji kola se zkosenou rámovou trubkou, kterou mají většinou dámská nebo městská kola. V některých případech se pro tato kola dá dokoupit adaptér, který montáž umožní. Elektrokola lze převážet na nosičích pouze k tomu určených, stejně jako tzv. fatbike kola. Modely nosičů se liší způsobem uchycení kol.

 • Rám – Všechny nosiče na zadní dveře nabízí uchycení jízdního kola za rám, který nesmí být pro nosič příliš široký. Informace o maximálním průměru rámu by měla být uvedena v popisu výrobku a pohybuje se v rozmezí 20 až 80 mm.
 • Pneu – U některých nosičů se jízdní kolo uchycuje pro větší bezpečnost a stabilitu za rám i pneu. Ližiny nosiče mají různé šířky a může se stát, že kola s širokými plášti nebudou kompatibilní. V některých modelech je však možné převážet také kola typu fatbike s pneu širší více jak 6 cm.

Zabezpečení

Na parkovištích, v odlehlých oblastech a všude jinde, kde hrozí krádež kol nebo celého nosiče, dbejte na důkladné zabezpečení. Nezanedbejte ani bezpečnost při jízdě s nosičem. Nosič na páté dveře nesmí zakrývat světla ani SPZ a musí být schválený pro provoz na pozemních komunikacích, lepší je, pokud je schválený i pro provoz v zahraničí. Některé prodávané modely jsou vybaveny certifikátem TÜV SÜD, britským certifikátem VCA, nebo certifikací kvality XPR-R18, které jsou dalším potvrzením, že se jedná o bezpečný nosič.

Zamknutí nosiče k automobilu

Kvalitnější modely s vyšší pořizovací cenou nabízí možnost zamčení nosiče k automobilu, čímž je znemožněna jeho krádež spolu s koly. Málokterý nosič takovýto zámek však nabízí v základu, častějším řešením je nutnost tento speciální zamykatelný držák rámu dokoupit. Komfortním řešením je pak systém jednoho zámku, stačí pak pouze jeden klíček na všechny zámky.

Zamknutí kol k nosiči

Při opuštění automobilu s koly na nosiči je nikdy nezapomeňte zamknout. Některé modely mají zámek integrovaný, k jednodušším nosičům však stačí použít kvalitní zámek na kolo. Při použití robustních zámků s větší hmotností nezapomeňte na maximální nosnost nosiče a zkontrolujte, že zámek prochází rámy všech kol a je pevně spojen s konstrukcí nosiče, aby se nedal jednoduše sundat.

Maximální rychlost jízdy

Držák na kola na auto se vyznačuje tím, že příliš neovlivňuje jízdní vlastnosti vozu. Proto je rychlost s většinou zadních nosičů povolena na 130 km/h, což odpovídá maximální povolené rychlosti, které na silničních komunikacích smíte dosáhnout.

Viditelnost světel a SPZ

Před jízdou důkladně zkontrolujte, zda nosič nezakrývá světla nebo SPZ. Pro nosiče, které je zakrývají, je nutné dokoupit třetí brzdové světlo a třetí SPZ. Když tak neučiníte, můžete dostat pokutu v řádech tisíců korun nebo přijít o řidičský průkaz. Zadní SPZ můžete na nosič přendat, avšak při častějším převážení kol to není praktické ani pohodlné.

Dobrou zprávou je, že většina nosičů kol na zadní dveře je konstruována tak, aby SPZ ani světla nezakrývala. Vždy však záleží na konkrétní situaci, jaký nosič použijete na konkrétní vozidlo.

Příslušenství

 • Adaptér trubky rámu kola – Vhodný pro kola se zkoseným rámem (např. dámské).
 • Adaptér pro převážení více kol – Lze dokoupit k některým nosičům, čímž se rozšíří jeho kapacita. Nosič musí mít však dostatečnou nosnost pro všechny převážená kola.
 • Držák na rám kola – Zamykatelný držák je v prodeji na jedno nebo dvě kola. Ochranný kryt držáku chrání rám kola před poškozením.
 • Třetí brzdové světlo – Nutné příslušenství, pokud jsou brzdová světla zakryta. Vyrábí se v různých tvarech a je snadno připevnitelné i odnímatelné.
 • Třetí SPZ – Aby řidič nemusel zadní SPZ přendávat v případě, když ji nosič zakrývá. Obstarat lze na příslušném úřadě.
 • Ochranná plachta na kola – Krycí plachta je vhodná pro větší ochranu kol před povětrnostními vlivy nebo odlétávajícími kameny, sekundárně slouží také jako pasivní ochrana kol před zraky zlodějů.
 • Chránič rámu kola/ochranné návleky – Zamezuje poškrábání laku rámu jízdního kola.
 • Zabezpečovač – Upínací popruh pro větší zabezpečení kol. Je vyráběn ze speciálních vláken a zajišťuje bezpečné upevnění.
 • Upevňovací pásky – Pásky fixují kola v upevňovacích žlabech a pro kola s širokými plášti jsou dostupné v extra délce.
 • Zámky na plastové fixační pásky – Zajišťují jízdní kola proti krádeži.
 • Držák na nosič na stěnu – Při uskladnění nosiče v garáži ho lze pověsit na zeď a šetřit tím místo.
 • Reflexní tabulka – V Itálii nebo ve Španělsku je na nosič na kola za auto povinná reflexní tabulka v případě, že náklad přesahuje obrys automobilu. Tabule musí splňovat tamní normy.

Otázky při výběru nosiče kol na páté dveře

Je potřeba další SPZ na nosič kol na páté dveře?

Ze zákona není povinné na tento nosič pořizovat třetí SPZ, zadní SPZ musí být však dobře viditelná. Pokud nosič poznávací značku překrývá, musíte přendat zadní SPZ a důkladně ji připevnit na lépe viditelné místo na nosiči. Při častějším převážení kol je tedy pořízení třetí SPZ komfortnější. Dobrou zprávou však je, že většina nosičů na většině vhodných vozidlech SPZ nezakrývá.

Jaký je maximální počet kol pro nosič kol na kufr?

U každého nosiče se maximální počet převážených kol různí, přičemž v nosičích na zadní dveře lze běžně převážet maximálně dvě až tři kola. K vylepšeným modelům je možné zakoupit adaptér pro další jedno kolo, čímž se maximální kapacita zvýší na čtyři. Hmotnost všech kol by však nikdy neměla překročit maximální nosnost nosiče. Ta se pohybuje u nosičů pro 3 kola okolo 45 kg, u nosičů s použitím adaptéru až 60 kg.

Jaké jsou nejlepší značky nosičů kol na zadní dveře?

Mezi nejoblíbenější značky a výrobce nosičů kol na páté dveře patří jednoznačně Thule, dále pak Menabo nebo Peruzzo. Nosiče kol Thule jsou právem považovány za jedny z nejkvalitnějších, které si v současnosti můžete pořídit, výrobce rovněž nabízí mnoho typů a daní za to je pouze vyšší cena. Značka Menabo má rovněž velmi obsáhlou nabídku nosičů kol na zadní dveře, které jsou typické dobrým poměrem cena/výkon.

Jaká je cena nosiče kol na páté dveře?

Nosiče kol na zadní dveře jsou v porovnání s nosiči kol na střechu, nebo na tažné zařízení, nejlevnější. Jejich pořizovací cena začíná průměrně na 1000 Kč a s vyšší kvalitou, lepší vybaveností a větší kapacitou kol roste i jejich cena. Nejoblíbenější typy mají cenu 2000 až 5000 Kč, přičemž ty nejkvalitnější a z nejlepších materiálů mohou stát i 15000 Kč.