Vybíráme nejlepší nůžky na trávu

TOP 3 nůžky na trávu

Bosch ISIO 3 SET

Fiskars Servo GS42

GARDENA ComfortCut 9858-20

Aku nužky na trávu s dlouhou výdrží 50 minut a v setu s lištou na keře Multi-Click. Jsou velmi kvalitně zpracované a mají nízkou hmotnost jen 550 g.Ruční nůžky na trávu mají kvalitní čepele ze švédské chromové oceli a mechanismus čepelí Servo-Systém, který umožňuje praktické natočení čepelí..Akumulátorové nůžky na trávu s velmi dlouhou výdrží 80 minut. Jejich součástí jsou praktická kolečka a teleskopická tyč, unikátní na nich je otočný kloub.
+ Výborný poměr cena/výkon, nízká hmotnost, součástí lišta na keře Multi-Click+ Kvalitní zpracování, možnost otočení čepele, nízká hmotnost jen 270 gramů+ Velmi dlouhá doba provozu, kloubová rukojeť, kolečka a násada součástí balení
- Rukojeť bez možnosti natočení- Neprakticky umístěná aretace čelistí- Lišta na keře není součástí

Orientační Cena
1 749 Kč

Orientační Cena
570 Kč

Orientační Cena
2 290 Kč

Pro dokonalý vzhled zahrady je zapotřebí trávník upravit i tam, kam se žádná sekačka nedostane. V tu chvíli budou nápomocné zahradní nůžky na trávu, které si poradí s porostem u zdí, obrubníků nebo záhonů. Vybírat můžete mezi nůžkami manuálními nebo akumulátorovými. Pro aku nůžky na trávu a keře nejsou problém ani dřevité rostliny, většina akumulátorových nůžek totiž disponuje druhou lištou právě ke stříhání keřů. Dalším častým a praktickým příslušenstvím je teleskopická násada, která spolu s kolečky stříhání trávy ještě více usnadňuje. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší nůžky na trávu pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší ruční a aku nůžky na trávu (Test 2024)

VzhledModelTypDoba provozu/nabíjeníŠířka čepeleNásadaLišta na keřeHmotnostDostupnost
Bosch ISIO 3 SET recenze a testBosch ISIO 3 SETAku nůžky na trávu50 min/3,5 h8 cmNeAno550 g
Makita DUM604ZX recenze a testMakita DUM604ZXAku nůžky na trávu-16 cmNeAno1700 g
Fieldmann FZN 4102-AT recenze a testFieldmann FZN 4102-ATAku nůžky na trávu30 min/4 h8 cmAnoAno1000 g
Fiskars Servo GS42 recenze a testFiskars Servo GS42Ruční nůžky na trávu--NeNe270 g
GARDENA ComfortCut 9858-20 recenze a testGARDENA ComfortCut 9858-20Aku nůžky na trávu80 min/3,5 h8 cmAnoNe1150 g
EXTOL CRAFT 415120 recenze a testEXTOL CRAFT 415120Aku nůžky na trávu40 min/3-5 h8,3 cmNeAno500 g
GARDENA Comfort 8735-29 recenze a testGARDENA Comfort 8735-29Ruční nůžky na trávu--NeNe440 g
Fiskars Servo-System GS46 recenze a testFiskars Servo-System GS46Ruční nůžky na trávu--AnoNe654 g
STIHL HSA 25 recenze a testSTIHL HSA 25Aku nůžky na trávu110 min-NeAno600 g
Riwall PRO RASH 1236 recenze a testRiwall PRO RASH 1236Aku nůžky na trávu40 min/3 h8 cmNeAno600 g

Zobrazit celou nabídku

Recenze ručních a aku nůžek na trávu

Bosch ISIO 3 SET

Bosch ISIO 3 SET recenze a test

Nůžky na trávu Bosch ISIO 3 SET jsou velmi kvalitní nůžky na trávník a díky výrobcem dodané liště na keře poslouží i při upravování dřevin a keřů. Na základě testů si spotřebitelé chválí jejich nízkou hmotnost jen 550 gramů a velmi kvalitní zpracování s ergonomicky tvarovanou rukojetí. Akumulátor má napětí 3,6 V a zvládne pohánět nůžky až 50 minut, doba nabití je pak 3,5 hodiny. Lišta na trávu má šířku čepele 8 centimetrů a zmíněná lišta na keře má délku 12 cm. Rozestup lišty zubů je pak 8 mm, zvládne tedy ustřihnout větve keřů právě do tohoto průměru.

+ Výborný poměr cena/výkon, nízká hmotnost, součástí lišta na keře Multi-Click
Rukojeť bez možnosti natočení

Makita DUM604ZX

Makita DUM604ZX recenze a test

Nůžky na trávu Makita DUM604ZX jsou velké aku nůžky, které mají v porovnání nadstandardní šířku čepele 16 centimetrů. Jsou tedy vhodné zejména pro stříhání větších ploch a v důsledku toho mají nůžky i větší hmotnost 1700 gramů, na což je potřeba myslet. Součástí dodávky je také nůž plotostřihu na keře, chybí však akumulátor a nabíječka. Dobrou zprávou je, že akumulátor je kompatibilní s jinými výrobky Makita – jak popisují spotřebitelé v recenzích, při použití 18V baterie s kapacitou 3 Ah mají nůžky velmi vysoký výkon a dlouhou výdrž.

+ Vysoký výkon a dlouhá výdrž, robustní zpracování, nadstandardní šířka čepele
Vyšší hmotnost 1700 g

Fieldmann FZN 4102-AT

Fieldmann FZN 4102-AT recenze a test

Zastřihovač trávy Fieldmann FZN 4102-AT vyniká velmi zajímavou pořizovací cenou a obsáhlostí základního balení. Součástí akumulátorových nůžek na trávu je také lišta na keře, kolečka a teleskopická výsuvná tyč, samozřejmostí je pak akumulátor a nabíječka. Baterie je typu Li-Ion o napětí 3,6V a kapacitě 1500mAh. Právě kapacita se dá považovat za nejslabší místo těchto nůžek, vydrží stříhat 30 minut a nabíjí se 4 hodiny. Velmi praktická je pak otočná rukojeť, která má 4 polohy a umožní stříhat trávu a větvičky keřů i pod úhlem a v těžce dostupných místech.

+ Velmi dobrý poměr cena/výkon, v balení teleskopická tyč a kolečka, otočná rukojeť
Slabší kapacita akumulátoru

Fiskars Servo GS42

Fiskars Servo GS42 recenze a test

Ruční nůžky na trávu Fiskars Servo GS42 jsou spotřebiteli velmi oblíbené a jsou rovněž velmi dobře hodnocené. Jejich zpracování je na velmi dobré úrovni, což dokazuje použitý materiál čepelí, kterým je zakalená švédská chromová ocel. Mají také velmi promyšlenou konstrukci, díky mechanismu Servo-Systém umožňují natočení čepelí, což výrazně usnadňuje zastřihování trávy. Vhodné jsou na dokončovací práce kolem skalky, stromů a podobně. Mají nízkou hmotnost a v recenzích zaznívá kritika pouze k systému zamykání čelistí, který je umístěn v místech palce a stává se, že se čepele během práce omylem za aretují.

+ Kvalitní zpracování, možnost otočení čepele, nízká hmotnost jen 270 gramů
Neprakticky umístěná aretace čelistí

GARDENA ComfortCut 9858-20

GARDENA ComfortCut 9858-20 recenze a test

Aku nůžky na trávu a keře GARDENA ComfortCut 9858-20 vynikají dlouhou výdrží na jedno nabití, zastřihovat trávu dokáží až 80 minut, přičemž nabití trvá 3,5 hodiny. Ač výrobce nůžky popisuje i jako na keře, v základním balení bohužel lištu na keře nenajdete, praktická kolečka a teleskopickou násadu však ano. Šířka záběru je 8 centimetrů a integrovaný akumulátor má kapacitu 3 Ah s napětím 3,6V. Nože mají antiadhezivní povlak pro delší životnost, konstrukce je opatřena otočným kloubem a chytře je vymyšlen také systém výměny nožů, který je pohodlný a rychlý.

+ Velmi dlouhá doba provozu, kloubová rukojeť, kolečka a násada součástí balení
Lišta na keře není součástí

EXTOL CRAFT 415120

EXTOL CRAFT 415120 recenze a test

Aku zastřihovač trávy EXTOL CRAFT 415120 je zajímavý svou nízkou pořizovací cenou, která odpovídá jednoduchému zpracování. Nůžky na trávu jsou určeny k zastřihování trávy a díky dodané liště na keře zvládají zastřihovat i tenké větve keřů. Mají Li-ion akumulátor s napětím 3,6 V s kapacitou 1300 mAh, která je spíše menší. I tak však výrobce uvádí jeho výdrž 40 minut, delší je pak uváděná doba potřebná k nabití 3 až 5 hodin. Nůžky nemají otočnou rukojeť a neumožňují ani připojení teleskopické tyče, nebo koleček. Kompenzuje to však jejich nízká hmotnost pouze 500 g.

+ Nízká pořizovací cena a hmotnost, součástí nástavec na keře, výdrž akumulátoru 40 minut
Nemá otočnou rukojeť

GARDENA Comfort 8735-29

GARDENA Comfort 8735-29 recenze a test

Ruční nůžky na trávu GARDENA Comfort 8735-29 jsou velmi promyšlené manuální nůžky, které jsou již na pohled unikátní svým tvarem a provedením. Díky otočnému mechanismu čepelí o 360° umožňují zastřihování trávy i ve velmi těžce dostupných místech a práce s nimi je pohodlná jak pro praváky, tak leváky. Patentované provedení rukojeti umožňuje optimální rozložení síly a měkčené provedení plastu přispívá k vyššímu komfortu. Čepele jsou uloženy v ložiscích, což zajišťuje rovnoměrný a rychlý střih po celé délce čepelí.

+ Stříhací mechanismus otočný o 360°, pro praváky i leváky, tvar rukojeti s výbornou ergonomií
Vyšší cena

Fiskars Servo-System GS46

Fiskars Servo-System GS46 recenze a test

Ruční nůžky na trávu Fiskars Servo-System GS46 jsou unikátní svou konstrukcí, která v sobě integruje násadu o délce jednoho metru. Díky tomuto provedení se není potřeba ke stříhání trávy ohýbat, což je mnohem pohodlnější, a to nejen pro starší osoby. Násada je pro aku nůžky na trávu typická, v ručním provedení se však mnoho typů kromě tohoto nevyrábí. Mají poměrně nízkou hmotnost, čepele z kvalitního materiálu a možnost jejich natočení o 360 stupňů. Držadla jsou vyrobena z pevného a lehkého kompozitního materiálu FiberComp a technologie Servo-Systém zajišťuje přesný a precizní střih.

+ Provedení pro pohodlné zastřihování trávy, nastavitelný úhel střihu, velmi pevné zpracování
Bez koleček

STIHL HSA 25

STIHL HSA 25 recenze a test

Aku nůžky na trávu a keře STIHL HSA 25 se dají považovat za malé profesionální aku nůžky, mají vysoký výkon a dlouhou dobu provozu až 110 minut. Vděčí tomu výkonnému akumulátoru s napětím 10,8 V, který má kapacitu rovné 2 Ah. Profesionalitě odpovídá možnost vyměnit akumulátor za jiný a externí výkonná nabíječka, potěší rovněž praktická textilní taška se závěsným okem pro snadné přenášení a skladování. Spolu s nástavcem na trávu je dodávána také lišta na keře, která má délku 17 centimetrů a umožní střihat větvičky až do průměru 8 milimetrů.

+ Vysoký výkon, velmi dlouhá doba provozu, hmotnost 600 g
Nemají otočnou rukojeť

Riwall PRO RASH 1236

Riwall PRO RASH 1236 recenze a test

Elektrické nůžky na trávu Riwall PRO RASH 1236 jsou poháněny Li-Ion akumulátorem s napětím 3,6V o kapacitě 1500 mAh. Jsou zajímavé pro svou nízkou pořizovací cenu a dostačující výkon, který pro běžnou úpravu trávy a keřů stačí. Dodávány jsou jak s nástavcem na trávu, tak s lištou na keře, která má délku 12 centimetrů. Na jedno nabití dokáží pracovat 40 minut a následné dobití trvá 3 hodiny. Nízké ceně odpovídá základní konstrukce, která neumožňuje natočení čepele. Má však praktickou LED indikaci stavu nabití a také trochu netypickou bezpečností ochranu v podobě klíčku, která neumožní nechtěné použití.

+ Nízká pořizovací cena, LED indikace stavu nabití, bezpečnostní klíč
Pouze základní příslušenství

Jak vybrat nůžky na trávu

Nůžky na trávu vybírejte pečlivě s ohledem na jejich nejčastější účel využití. Nejprve zvolte preferovaný pohon, zda vám budou více vyhovovat ruční nůžky na trávu nebo akumulátorové. Důležitá je ergonomičnost a také hmotnost. Výdrž baterie u aku nůžek vybírejte podle nejčastěji předpokládané doby úpravy a neopomeňte ani informaci o době nabíjení baterie. Pokud máte v plánu upravovat keře nebo živý plot, vybírejte multifunkční nůžky s vyměnitelnými nástavci.

Ruční nůžky na trávu

Jsou vhodné pro menší a nenáročné plochy, jejichž údržba nezabere příliš času. Důležitým činitelem je vyhovující tvar nůžek, délka čepele a také hmotnost. Manuální zahradnické nůžky vynikají přesným střihem až do krajů, jednoduchostí a příznivou cenou. Ruční nůžky na trávu mohou mít otočné nože o 180° až 360°, tudíž jsou vhodné pro leváky i praváky a dostanete se s nimi velmi snadno i do rohů.

Většina má vlnitý výbrus zajišťující přesný střih, pro náročnější zahrádkáře jsou nůžky vylepšeny nepřilnavou vrstvou. Nože jsou vyráběny z kvalitní nerezové oceli a rukojeť nejčastěji z plastu. Nože, které jsou vyrobeny z méně odolných materiálů, je třeba vždy usušit, zbavit rzi a poté naolejovat. Nůžky je také potřeba občas nabrousit, pouze pak se docílí jejich dlouhodobé bezproblémové funkčnosti.

Aku nůžky na trávu

Akumulátorové nůžky na trávu pracují pomocí baterie. Jsou vhodné pro větší plochy náročnější na péči. Některé aku nůžky disponují násadou a kolečky, díky čemuž s nůžkami můžete pracovat i ve stoje. Jejich výkon je závislý na kapacitě a napětí akumulátoru, hmotnost se pohybuje okolo 0,5 – 2 kg.

Někteří výrobci uvádí hmotnost bez baterie, nebo násady a koleček, proto je potřeba být při výběru pozorný. Užitečná je informace o době nabíjení a samozřejmě také o provozní době, bohužel to však není uváděno u všech produktů. Ergonomická rukojeť zvyšuje komfort při práci a u některých modelů lze vyměňovat různé nástavce a stříhat i keře.

Parametry zahradních nůžek na trávu

Při koupi nůžek musíte zohlednit důležité faktory, nejen aby se s nimi dobře pracovalo, ale také aby dlouho vydržely.

Čepele

Čepel je nejdůležitější část nůžek, jejich délku vybírejte podle velikosti a vlastnosti stříhaného porostu. Mohou být vyměnitelné a otočné. Čepele s několika ostrými zuby jsou určeny k zastřihování živých plotů a keřů, jejichž výměna je velmi jednoduchá a rychlá, otočné čepele v různých stupních zase vyhovují pravákům i levákům. Čepele mohou být opatřeny vlnitým výbrusem pro kvalitnější střih a stébla by se neměla „žvýkat“, proto musí být čepele dostatečně ostré.

 • Délka čepele – Nůžky s delší čepelí jsou vhodné na větší plochy. Pokud chcete spíše upravit trávník okolo záhonů nebo obrubníků, zvolte nůžky s kratší čepelí. Manipulace je s nimi snazší a přesnější. Ideální je koupě sady s vyměnitelnými čepelemi. Delší čepele jsou určeny k zastřihování keřů a živých plotů, délka těchto čepelí je okolo 10-20 cm.
 • Šířka záběru – Šířka čepele se u aku nůžek na trávu pohybuje v rozmezí od 8 cm do 16 cm. Obecně platí, že čím je čepel širší, tím rychleji nůžky stříhají. Pro stříhání větší plochy trávníku vybírejte širší záběr.
 • Rozestup čepelí/maximální průměr větví – Tento parametr se týká lišty na keře a zjistíte podle něj, jak tlusté větvičky nůžky přestřihnou. Nejčastěji se setkáte s rozestupem 8 mm až 1 cm, v závislosti na výkonu nůžek.
 • Materiál – Často se pro výrobu čepelí používá kvalitní ocel, někdy mohou být čepele vylepšeny nepřilnavým (antiadhezivním) povrchem. Tento povrch zahraňuje přilepování ustřižených stébel, tudíž nůžky není třeba stále očišťovat, čímž šetříte čas. Aby byl zajištěn dokonalý střih, musí se nože občas nabrousit.

Hmotnost

Hmotnost nůžek na trávu je důležitá především u modelů, které držíte v ruce. Ruční nůžky na trávu mají menší hmotnost díky absenci akumulátoru a jednoduššímu provedení. Nejlehčí nůžky na trávu váží méně než 300 g. U akumulátorových nůžek je třeba si ověřit, zda je uváděná hmotnost s baterií nebo bez, jejich hmotnost se pohybuje v rozmezí 500 g – 1,7 kg (bez baterie). Těžší přístroje jsou vhodné spíše pro muže nebo pro práci s násadou a kolečky.

Akumulátor

Baterii najdete pouze u akumulátorových modelů. Zjistěte si, jak dlouho s nůžkami budete moci pracovat na jedno nabití a za jako dlouho se baterie znovu nabije. Výrobci používají do aku nůžek lithium iontové baterie kvůli jejich lepším vlastnostem v porovnání s nikl-kadmiovými (NiCd) nebo nikl-metalhydridovými (NiMH) akumulátory.

Praktickou věcí může být indikátor nabití, díky kterému má uživatel jasný přehled o stavu baterie. Někteří výrobci vyrábějí baterie kompatibilní s jinými stroji a dodávají nůžky bez baterie, kterou už buď máte doma, nebo se dá zvlášť dokoupit. Snažte se vždy vybrat nůžky s akumulátorem, který netrpí paměťovým efektem.

 • Doba provozu – Určuje, jak dlouho nůžky pracují na jedno nabití baterie. Levnější aku nůžky pracují minimálně 30 minut, kvalitnější modely vynikají provozní dobou i více než 100 minut.
 • Doba nabíjení – Pohybuje se v rozmezí od 2 do 5 hodin v závislosti na kapacitě baterie, rychlosti nabíječky a celkové kvalitě.
 • Kapacita baterie – Uvádí se v ampérhodinách (Ah) a udává, jak dlouho nůžky dokáží pracovat. Kapacita baterie se pohybuje od 1,3 Ah do 2 Ah.
 • Napětí baterie – Udává se ve voltech a závisí na něm výkon nůžek. Výkonnější modely mají napětí až 18 V, nejčastěji mají nůžky napětí okolo 3,6V.
 • Počet otáček – Někteří výrobci uvádí také otáčky za minutu (ot./m.) a setkáte se s hodnotami od 1000 do 2500 ot./m. Nesouvisí to sice přímo s akumulátorem, ale tento parametr se vyskytuje pouze u těchto typů.

Rukojeť/ kola

Rukojeť by měla být ergonomická a dostatečně pohodlná, její povrch má obvykle protiskluzovou úpravu, což zvyšuje bezpečnost při manipulaci (stejně je tomu i u teleskopické násady). Pro výrobu rukojetí se používá kvalitní plast a setkat se můžete i s vysoce odolným polyamidem vyztuženým skelnými vlákny.

Integrovaná kolečka slouží k přesnému vedení nůžek po trávníku. Většinou jsou vyhotoveny z tvrdého plastu a k některým modelům je nutné kolečka dokoupit, jiné tuto možnost vůbec nenabízejí. Kola jsou většinou spojena s násadou nebo teleskopickou vodící tyčí, malé aku nůžky na trávu je většinou vůbec nemají.

Hlučnost

Akumulátorové nůžky na trávník nejsou zcela bezhlučné, u výkonných modelů je třeba počítat s hlučností až 80 decibelů (dB). Většina výrobců však hlučnost vůbec neudává. Stejně tak se hlučnost neuvádí u ručních nůžek na trávu, kde to nedává žádný smysl.

Funkce a příslušenství

 • Indikátor vybití baterie – Signalizuje pomocí LED světla v několika stupních, z kolik procent je baterie nabita.
 • Násada – Praktický doplněk zajišťující maximální komfort při práci ve vzpřímené poloze. Některé násady jsou teleskopické a dají se přizpůsobit výšce uživatele. Je vhodná především na větší plochy.
 • Vyměnitelné nástavce – Pro úpravu různých porostů přijdou vhod. Můžete díky nim vybrat vyhovující šířku záběru a s dlouhými čepelemi je možné stříhat keře.
 • Nabíječka – Většinou bývá součástí aku nůžek. K některým modelům se však nedodává ani baterie, ani nabíječka.
 • Bezpečnostní zámek – Slouží jako pojistka proti nechtěnému spuštění.
 • Rukavice – K práci se zahradními nůžkami se doporučuje používat kvalitní pracovní rukavice, nejlépe s protiskluzovou vrstvou, chránící před úrazem.
 • Antiblokovací systém – Zajišťuje nepřerušované stříhání s kvalitním výsledkem.
 • Antiadhezivní povrch čepelí – Zaručuje nepřilnavost ustřižených stébel pro nepřerušovanou údržbu trávníku.
 • Brousek na nože – Výrobci většinou nabízí také diamantový brousek pro udržování dokonalého ostří.
 • Olej – Je vhodný na ocelové čepele. Snižuje tření a chrání nůžky před rzí.

Výrobci a značky nůžek na trávu

Na trhu naleznete obrovský výběr nůžek jak od osvědčených výrobců, tak i od méně známých, u kterých může být kvalita a zpracování nevyzpytatelná. Níže přinášíme krátké shrnutí těch nejlepších značek nůžek na trávu.

Nůžky na trávu Bosch

Německá firma založená v 19. století s nejen zahradní technikou. Dnes již vyrábí své kvalitní stroje po celém světě a je rovněž známá pro své kvalitní baterie. V portfoliu tento výrobce nabízí výhradně elektrické nůžky na trávu, které jsou napájeny bateriemi. Nabízí jak levnější malé, tak dražší s kolečky a teleskopickou násadou.

Nůžky na trávu Fiskars

Známá a osvědčená finská firma, jejíž prioritou je kvalita, byla založena již roku 1649. K výrobě svých produktů používá ty nejkvalitnější a nejlehčí materiály. Typická je ručními nůžkami na trávu, akumulátorové vůbec nevyrábí. Nabízí několik typů nůžek, přičemž všechny jsou spotřebiteli v recenzích hodnoceny velmi dobře.

Nůžky na trávu Gardena

Firma vyrábějící zahradní techniku byla založena v Německu a její stroje sklízí úspěch v mnoha zemích. Její nůžky na trávu jsou typické vysokou kvalitou a v nabídce má jak ruční, tak akumulátorové. Typově pokrývá široké spektrum typů, proto pokud hledáte atypické nůžky na trávu se speciálními vlastnostmi a funkcemi, zde si vyberete.

Nůžky na trávu Fieldmann

Výrobce Fieldmann nabízí na našem trhu pouze aku nůžky na trávu a keře s výborným poměrem cena/výkon. Soustředí se na bezpečnost, jednoduchost a současné trendy. Navzdory nižší cenně jsou jeho produkty, což platí i pro nůžky, spotřebiteli v testech a recenzích velice dobře hodnoceny.

Nůžky na trávu Makita

Japonská Makita začala s výrobou elektromotorů a generátorů. Později pokročila vývojem elektronářadí a patří mezi nejoblíbenější po celém světě. Proto není žádným překvapením, že v jejím portfoliu nalezneme pouze elektrické nůžky na trávu, které jsou napájeny akumulátorem. Vedle vysoké kvality nabízí také širokou variabilitu a příslušenství, dobře dostupné jsou také náhradní díly. Vzhledem k velikosti jejího portfolia produktů mohou být použité akumulátory kompatibilní i s jinými produkty Makita.

Otázky při výběru nůžek na trávu

Ruční nebo elektrické nůžky na trávu?

Ruční nůžky lze využít kdykoliv bez ohledu na stav baterie, jsou však vhodné pouze na drobné úpravy trávníku. Jsou velice přesné, bezhlučné a vynikají svou nízkou hmotností. Elektrické aku nůžky pracují díky baterii bez potřeby vynaložení síly, práce s nimi je tedy mnohem komfortnější a s využitím teleskopické násady jsou vhodné na větší plochy. S výměnnými nástavci je můžete využít také k úpravě živého plotu nebo keřů. Jejich nevýhodou je naopak vyšší hmotnost, hlučnost, cena a omezená doba práce.

Fungují aku nůžky na trávu na keře?

Některé modely akumulátorových nůžek na trávu nabízí výměnnou lištu na keře, s níž lze upravovat i živé ploty a keře. Jedná se o ozubenou čepel s délkou 10-20 cm. Čím výkonnější jsou nůžky, tím delší čepel je možno použít a keře ostříháte rychleji. Čepele vhodné pro úpravu keřů mohou být součástí nůžek, k některým se však musí dokoupit.

Kde koupit nůžky na trávu?

Nejsnadnější je koupit ruční i aku nůžky na trávu na jednom z mnoha e-shopů, mají větší nabídku a cena produktů je často nižší než v kamenné prodejně. Osvědčené značky nabízí prodejce Obi a všechny obdobné hobbymarkety, kvalitní nůžky na trávu nabízí také Mountfield. Na jaře, nebo v letní sezóně je zpravidla nabízí také Lidl, který je u svých produktů privátních značek znám velmi dobrým poměrem pořizovací ceny, kvality a výkonu.

Jaká je cena nůžek na trávu?

Nejlevnější nůžky na trávu jsou ruční, pořídíte je zhruba od 300 Kč, kvalitnější od renomovaných výrobců pak stojí o několik stokorun více. Kvalitní aku nůžky na trávu pořídíte od 1000 Kč do 3000 Kč. Nejlevnější aku nůžky na trávu stojí od 500 Kč, jejich kvalita však nemusí být příliš dobrá. Naopak profesionální akumulátorové nůžky mohou stát i 5000 Kč a více.