Vybíráme nejlepší odrážedlo pro děti

TOP 3 odrážedla

Baby Mix 3v1

Teddies Funny Wheels 2v1

Kinderkraft Space

Nejlepší odrážedlo od 1 roku, které roste s dítětem. Pro nejmenší má melodie, pro rodiče vodící tyč.Motorka a odrážecí kolo od 2 let zároveň ve verzi 2v1. Nižší výška sedla může vyhovovat už dětem od 18 měsíců.Dětské odrážedlo pro větší děti od 3 let s brzdou, praktickou a lehkou konstrukcí rámu se skvělým poměrem cena/výkon.
+ 3v1, úložný prostor, odnímatelné nástavce na nohy+ Cena/výkon, motorka i odrážedlo kolo, aretace řídítek+ Lehká a praktická konstrukce, doplňky
- Plastové zpracování- Zadní kolečka daleko od sebe- S ohledem na cenu nic zásadního

Orientační Cena
972 Kč

Orientační Cena
899 Kč

Orientační Cena
1 190 Kč

Dětská odrážedla se dělí podle věku a schopností dítěte. Obvykle začnete u odstrkovadla pro nejmenší v podobě auta s vodící tyčí, okolo 1 roku až 18 měsíců přejde dítě na odrážedlo motorku a podle výšky pak může mezi 2 a 3 rokem skončit u odrážecího kola bez pedálů. Věk je spíše orientační, důležitá je hlavně výška dítěte, tak nezapomeňte kouknout na průvodce, jak správně vybrat odrážedlo v dolní části článku. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší dětská odrážedla pro rok 2023, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší dětská odrážedla (Test 2023)

VzhledModelPro dětiMateriálHmotnostBrzdaVýška sedlaKolaDostupnost
Baby Mix 3v1 recenze a testBaby Mix 3v1Od 1 rokuPlastové2,2 kgNe-Plastová
Puky Pukylino recenze a testPuky PukylinoOd 1 rokuKovové2,7 kgNe22 cmGumová
Zopa Zooter Magic recenze a testZopa Zooter MagicOd 18 měsícůKovové2 kgNe24 cm-
Zopa Easy-Way recenze a testZopa Easy-WayOd 18 měsícůPlastové2 kgNe28 cmPlastová
Yupee Enduro recenze a testYupee EnduroOd 2 letPlastové1,4 kgNe31 cmPlastová
Teddies Funny Wheels 2v1 recenze a testTeddies Funny Wheels 2v1Od 18 měsícůPlastové1,9 kgNe27 a 30 cmGumová
First Bike Cross recenze a testFirst Bike CrossOd 2 letPlastové (odolné)3,9 kgAno30,5 - 44,5 cmNafukovací
Kinderkraft Space recenze a testKinderkraft SpaceOd 3 letKovové3,6 kgAno31 - 40 cmGumová
Yedoo TooToo recenze a testYedoo TooTooOd 2 letKovové3,7 kgAno30 - 41 cmNafukovací
Sulov RAPIDO recenze a testSulov RAPIDOOd 3 letKovové4,7 kgAno39 - 47 cmNafukovací

Zobrazit celou nabídku

TIP:

Recenze odrážedel pro děti

Baby Mix 3v1

Baby Mix 3v1 recenze a test

Baby Mix 3v1 je odrážedlo auto pro nejmenší děti od 1 roku, které můžete využít jako klasické jezdítko, chodítko nebo odrážedlo. Navíc místo volantu má několik tlačítek, díky kterým lze spustit řadu hravých melodií. Rodiče pak jistě ocení i vodící tyč, kterou lze libovolně přidělávat a oddělávat. Jediná nevýhoda je tak v celkovém plastovém provedení.

+ 3v1, úložný prostor, odnímatelné nástavce na nohy
Plastové zpracování

Puky Pukylino

Puky Pukylino recenze a test

Odrážedlo od 1 roku Puky Pukylino ve variantě pro holčičky s růžovým motivem. Odrážedlo je nejlepší pro děti okolo jednoho roku, které již nepotřebují zábrany a začínají se učit nasedat a sesedat. Sedlo je nízko položené, konstrukce kovová s očekávanou delší životností, a přesto relativně lehká. Potěší také tichá gumová kolečka a aretace řídítek.

+ Kvalitní provedení, gumová kolečka
Vyšší cena

Zopa Zooter Magic

Zopa Zooter Magic recenze a test

Dětské odrážedlo Zopa Zooter Magic je určeno dětem od 18 měsíců, byť výška sedla je umístěna níže, tudíž i mladší děti by neměli mít problém jej použít. Lehká kovová konstrukce ukazuje na delší životnost a podle recenzí a zkušeností uživatelů je dostatečně stabilní i pro menší děti.

+ Kovová konstrukce, stabilní
Na věkové doporučení níže umístěné sedlo

Zopa Easy-Way

Zopa Easy-Way recenze a test

Zopa Easy-Way je odrážedlo pro děti od 18 měsíců, které má oproti modelu Zooter již obvyklou výšku sedla 28 cm. Na druhou stranu je zde pouze plastové zpracování, ovšem zároveň i nižší cena. Kolečka jsou vybavena technologií pro tichou jízdu a odrážedlo najdete ve třech barevných provedení.

+ Nižší cena, tichá jízda
Plastová konstrukce

Yupee Enduro

Yupee Enduro recenze a test

Odrážedlo Yupee Enduro je pro dvouleté dítě s ohledem na výšku sedla 31 cm. Vyniká svoji jednoduchou manipulací a ovládáním, čemuž pomáhá i nízká hmotnost. Výhodou rovněž je, že zadní kolečka nenajíždí na nohy jako u jiných širších odrážedel. Vzhledem k velmi nízké ceně se jedná o perfektní poměr cena/kvalita, takže nepřekvapí, že jde o jednu z nejoblíbenějších odrážedel motorka na trhu.

+ Cena/kvalita, lehké odrážedlo
Plastové provedení

Teddies Funny Wheels 2v1

Teddies Funny Wheels 2v1 recenze a test

Teddies Funny Wheels 2v1 je dětské tříkolové odstrkovadlo, které lze předělat na dvoukolové odrážedlo kolo – proto 2v1. Díky tomu, že umožňuje aretaci řídítek a nastavení výšky sedátka, je vhodné pro děti již od 18 měsíců až 2 let. Potěšující je rovněž nízká hmotnost a gumová kolečka, která nejsou hlučná při jízdě.

+ Cena/výkon, motorka i odrážedlo kolo, aretace řídítek
Zadní kolečka daleko od sebe

First Bike Cross

First Bike Cross recenze a test

Dětské odrážedlo od 2 let First Bike Cross je díky možnosti nastavení výšky sedla vhodná až do 5 let (nezapomeňte zakoupit adaptér na snížení sedla). Rám je vyroben ze speciálního materiálu, který je neobyčejně pevný a odolný, ale zároveň také pružný. Odrážecí kolo je s brzdou a vybaveno nafukovacími koly se vzorkem, nebo také blokací řídítek proti přetočení.

+ Dlouho použitelné, s brzdou a nafukovacími koly
Vyšší cena

Kinderkraft Space

Kinderkraft Space recenze a test

Kinderkraft Space je odrážedlo od 3 let vhodné jak pro holčičky, tak chlapce díky více barevným motivům. Odrážedlo kolo má lehkou kovovou konstrukci, která zaujme prohnutým tvarem rámu pro snazší nasedání. Dále jsou zde opěrky nohou a praktický košík. Kromě toho dále nabízí uzamykatelná řídítka, ruční bubnovou brzdu a kola odolná proti propíchnutí.

+ Lehká a praktická konstrukce, doplňky
S ohledem na cenu nic zásadního

Yedoo TooToo

Yedoo TooToo recenze a test

Yedoo TooToo je odrážedlo pro děti od 2 let, které můžeme označit i jako kolo pro začátečníky. Je vyrobeno z kovu, což zaručuje vyšší kvalitu a nosnost (50 Kg), ale současně potěší fakt, že se to nijak zásadně nepodepisuje na hmotnosti. Odrážedlo kolo je vybaveno zadní ruční brzdou a výhodou jsou i nafukovací kola, která odpruží i větší nerovnosti terénu.

+ Vysoká nosnost, odrážedlo velmi podobné kolu
Vyšší cena

Sulov RAPIDO

Sulov RAPIDO recenze a test

Odrážedlo od 3 let Sulov RAPIDO připomíná spíše malé kolo bez šlapátek. Pevný ocelový rám se bohužel podepisuje na vyšší hmotnosti a s ohledem na výšku sedla, kterou můžete nastavit poměrně vysoko, jde skutečně o odrážedlo pro větší děti od 90 cm. Samozřejmostí je i zadní ruční brzda a možnost nastavování výšky řídítek, nebo nafukovací kola.

+ Nastavení výšky sedla, blatníky
Vyšší hmotnost

Jak vybrat odrážedlo

Typ odrážedla či dětského odstrkovadla závisí na věku vašeho dítěte a jeho motorické vyspělosti. Začnete nejprve s prvním odrážedlem pro nejmenší v podobě auta s vodící tyčí, případně motorky, a skončíte u odrážecího kola, což je odrážedlo a kolo 2v1, které má dítě připravit na jízdní kolo.

Proč odrážedlo pořizovat:

 • Pomůže s držením rovnováhy a koordinací těla.
 • Naučí dítě zatáčet.
 • Zlepší odhad vzdálenosti a ovlivnitelné rychlosti jízdy.

Takto nasbírané dovednosti pomohou s rychlým přechodem na klasické dětské kolo. Nacvičování na odrážedlu bez pedálů zajistí přirozený nácvik rovnováhy, protože dítě dosáhne na zem a nevyžaduje žádnou oporu. Je tak možné přeskočit fázi s pomocnými kolečky u kola.

Na co při výběru odrážedla pamatovat:

 • Více než věk (od 2, 3 let apod.) je důležitá minimální a maximální pozice sedla. Je důležité, aby dítě dosáhlo plnými chodidly na zem, ne pouze špičkami nohou!
 • Odrážedlo nevybírejte více jak na 1 rok či 1,5 roku dopředu. Jednak bude dítě procházet fázemi zmíněnými v úvodu a rovněž je otázka, jak moc ho ježdění bude bavit a kdy bude chtít z odrážecího kola přejít na klasické kolo.

Odrážedla od 1 roku (12 měsíců)

Odrážedlo pro roční dítě může mít dvě podoby, a proto je třeba dále rozlišit věkem. Přibližně od 10 měsíců najdete odrážedla pro nejmenší v podobě stabilní dvoustopé verze s ochranou proti překlopení. Často jde spíše o hračku s funkcí chodítka na pomoc s prvními krůčky dítěte a nesou označení odrážedla 2v1 či 3v1.

Dětské odrážedlo od 1 roku, respektive 12 měsíců, může mít podobu auta se čtyřmi koly, nebo motorky se třemi koly. Děti začínají chodit a zdokonalují se ve vzpřímené pozici a v držení rovnováhy. Na těchto odrážedlech tak dítě sedí, nemusí samo udržovat balanc a pohybuje se odstrkováním.

Odrážedla od 2 let (18 měsíců)

Odrážedlo pro dvouleté dítě se dá zase rozdělit na dvě fáze. Odrážedlo od 18 měsíců je typicky plastová motorka zmíněná výše. Dětské odrážedlo kolo od 2 let pak střídá dvoustopá vozítka a dítě na něm po odrazu při jízdě musí samo udržovat rovnováhu.

U odrážecích kol je už potřeba více hledět na výšku sedla a dítěte než údaj vhodnosti věku dítěte. Drobnější děti mohou mít výšku pod hranicí 30 cm v případě sedla a klidně si tak musí na své první odrážedlo kolo ještě chvíli počkat.

Odrážedla od 3 let

Odrážedla kola od 3 let jsou pro větší děti přizpůsobena tak, aby usnadňovala pozdější přechod na dětská jízdní kola. Velikostně odpovídají 12” kolům a typicky jde také o odrážedla s ruční brzdou, takže si navyknou na cyklo jízdu.

Vybrat můžete rovněž rostoucí odrážedlo, které se výškově nastavuje a přizpůsobuje (sedátko a řídítka) velikost tomu, jak dítě roste. Vydržet tak může několik let. Jak už jsme zmiňovali v úvodu, nemusí to být nejlepší řešení, především s ohledem na to, že když dítě na odrážecím kole začíná, nepotřebuje brzdit. Naopak starší děti tuto vlastnost a další prvky potřebovat mohou.

S rostoucím odrážedlem se pojí ještě doplňkové pedály se setrvačníkem. Můžete jimi proměnit odrážedlo ve šlapací kolo, přičemž setrvačník umožňuje intenzivnější přenos energie ze šlapátek.

Speciální typy

Odrážedla s vodící tyčí

Odrážedlo s vodící tyčí se nachází obvykle na autě, případně i motorce. Uplatnění je hlavně u nejmenších dětí. K některým modelům lze tuto část dokoupit zvlášť.

Odrážedla 2v1 a 3v1

Odrážedlo 2v1 či 3v1 označuje více vlastností v jednom. Kromě samotného odrážedla plní funkci praktické hračky a najdete zde například madlo, nebo interaktivní pultík se zvuky a světýlky.

Odrážedla dětský kufr

Odrážedlo jako dětský kufr je vhodné například při cestování, kdy pomůže dítě zabavit a současně nejde jen o hračku navíc.

Velikost a výška sedla

Výška sedla dětského odrážedla ve své nejnižší poloze je nejdůležitější parametr při výběru. Je důležité, aby dítě ze sedátka dosáhlo na zem celou plochou chodidel, nikoliv jen špičkami nohou. Nemohlo by tak bezpečně zabrzdit, přepadávalo by do stran a mohlo by se i bát na odrážedle jezdit.

Výškové rozdíly mezi dětmi v tomto věku nejsou ničím výjimečné, proto se nespoléhejte na údaj o věku, ale dítě přeměřte od rozkroku k zemi s mírně rozkročenýma nohama jako při sezení na odrážedle. Tuto hodnotu pak porovnejte s údaji o minimální výšce nastavení sedla.

Orientační rozdělení odrážedel podle velikosti:

 • Odrážedla od 18 až 20 měsíců – výška dítěte 83 až 85 cm, sedlo nejníže 29 cm
 • Odrážedla pro děti od 2 až 2,5 let – výška 89 až 92 cm, sedlo nejníže 32 až 34 cm
 • Odrážedla pro děti od 3 let – výška 95 až 98 cm, sedlo nejníže 40 cm

Minimální výška tak určuje, od kdy je odrážedlo možné použít, jelikož níž ho kostra rámu nastavit neumožní. Zvyšovat je pak možné obvykle v rozmezí 5 až 12 cm. Čím větší rozsah, tím déle jej bude možno využívat. Některá odrážedla rovněž umožňují výměnu tyče u sedla za delší.

Hmotnost a nosnost

Nízká hmotnost odrážedla je výhodou pro malé děti okolo 2 let, ale i pro rodiče, jelikož se s ním lehce manipuluje. Nejlehčí odrážedla mají dokonce jen 2 kg. U samotné váhy udávané výrobci je nutno podotknout, že hodnoty nejsou často zcela přesné a je tak potřeba je brát s jistou rezervou.

Jde především o použitý materiál (kov versus hliník či různé slitiny, případně plast) a výbavu. Odrážedla bez brzd a s nenafukovacími koly jsou lehčí až o 1 kg.

Odrážedlo pro dítě okolo 2 let a s plnou výbavou jako je brzda a nafukovací kola, by mělo vážit okolo 4 kg. Pro starší děti ve věku 2,5 a od 3 let by už těžší odrážedla neměla být zásadní problém či omezení.

Nosnost je vcelku irelevantní a nejčastěji se uvádí 25 kg (kovová odrážedla vydrží více), což pro většinu dětí stačí.

Materiál

Materiál rámu odrážedla je nejčastěji vyráběn z oceli, což se podepisuje na jeho váze, ovšem i nižší ceně. Kromě dřeva a plastu může jít o hliníkové slitiny, kompozitní materiály či laminát.

S rámem souvisí i jeho tvar a z toho odvozený způsob nasedání. Některá odrážedla jej mají vyšší a dítě zvedá nohu přes zadní kolo. Jiná mají rám prohnutý a mohou mít dokonce stupátko na nohy.

Dřevěná odrážedla

Dřevěné odrážedlo vyžaduje větší péči. Je potřeba dát pozor, aby nezůstalo ležet v trávě či vlhkém prostředí. Na druhou stranu na tom ale není životnost tak špatně. Vrstvená voděodolná překližka má solidní odolnost a případně je možné odrážedlo přebrousit a natřít lakem. Skutečnou nevýhodou mohou být omezené možnosti nastavení výšky sedla a řídítek.

Plastová odrážedla

Plastové odrážedlo boduje tím, že je lehké, ovšem musíte si dát pozor na kvalitu komponent (řídítka, náboj kol). Dobře hodnocená jsou s ohledem na bytelnost odrážedla First bike.

Kovová odrážedla

Kovové odrážedlo z oceli, hliníku či slitin je podobné jízdnímu kolu a má asi nejlepší jízdní vlastnosti ze zmíněných materiálů. Výhodou je rovněž jednoduchá oprava v cyklistických servisech.

Brzda

V diskuzích na internetu narazíte na příznivce i odpůrce brzdy u odrážedla. Kde je tedy pravda? Jako obvykle záleží na kontextu situace a obě varianty mají svůj smysl.

Odrážedlo s brzdou

 • Kupujete odrážedlo dvouletému dítěti s použitím od tří let, nebo už pro dítě od 3 let.
  • Důvod: Až ve 3 letech jsou obvykle děti schopné při řízení brzdit pomocí brzdové páčky na řídítkách. Do té doby se soustředí hlavně na řízení a rovnováhu.
 • Budete jezdit na výlety v kopcovitém terénu.
  • Důvod: Brzda se na odrážedle používá hlavně k brždění z kopce jako doplněk, jinak děti brzdí nohama.

Odrážedlo bez brzdy

 • Malé děti brzdu nevyužijí, a naopak ocení nižší hmotnost odrážedla (klidně až o 0,5 kg).
 • Při jízdě jen po rovině není brzda potřebná.
 • Pokud to vypadá, že dítě už ve 3 letech přejde na dětské kolo.

U odrážedla s brzdou si ohlídejte, že dítě páku snadno nahmatá a lehce stiskne. Vhodná je také možnost nastavení vzdálenosti dohmatu od řídítek.

Brzda pak může být čelisťová či bubnová, která je bezúdržbová. Důležitá je samozřejmě kvalita, a to jak brzd, tak páček, lanek i seřízení.

Řídítka

U řídítek pozor na vzdálenost od sedla a jejich šířku, případně možnost řídítka vysunout a přizpůsobit růstu dítěte (obvykle mezi 5 a 10 cm).

Měla by se také dobře držet, čemuž pomohou gripy na řídítkách, což jsou kvalitní gumové návleky (vyhněte se molitanu) zakončené zvýšeným lemem proti prokluzování rukou.

Dále i to, zda se dobře otáčí a nikde nedrhnou. S tím se pojí kvalita hlavového složení, které může být kuličkové jako u běžných kol. Řídítka totiž mohou být do vidlice uchycena různě – kuličkové hlavové složení, pomocí plastových kroužků a úchytů (po čase se mohou viklat), či rychloupínáku nebo zcela jinak.

Protáčení řídítek

Neprotáčení a protáčení řídítek se pojí s bezpečností a jsou na to vesměs smíšené názory. Je nutné si uvědomit, že dítě prostě bude padat a hodně záleží na terénu, rychlosti jízdy a podobně. Samotné omezení otočení řídítek má i své praktické nevýhody, viz níže.

Řídítka, která se protáčí:

 • Bezproblémové vytočení zatáček.
 • Občas nemusí jít poznat otočení řídítek (řešit to lze umístěním košíčku).
 • Možné zablokování předního kola a pád.

Řídítka, která se neprotáčí:

 • Vytočení do maximální polohy vlivem konstrukce nebo dorazům v hlavovém složení.
 • Lepší držení směru pro začátečníky.
 • Problém s vytočením zatáček a nutnost posunout odrážedlo do směru.

Kola

Kola u dětských odrážedel se liší především v závislosti na podkategorii, tedy hlavně odrážedlo kolo a motorka či auto. Průměr kol je také mezi 10 a 12”, tudíž se nevyplatí dělat pneumatiky s duší a s kvalitními ložisky to při jízdě ani nepoznáte.

Typy kol:

 • Nafukovací kola – dobře pruží v terénu a umožňují rychlou jízdu. Odrážedlo ale může být až o 1 kg těžší a je tu riziko píchnutí kola.
 • Nenafukovací kola – nepíchnete je, jsou lehká a tím i celé odrážedlo (ideální pro malé děti od 1,5 až 2 let). Při jízdě v terénu mohou být horší, jelikož méně pruží. Je možné je trochu zmáčknout, nejde tak o tvrdý plast jako mají plastová odstrkovadla motorky či auta, ale obvykle o pěnovou hmotu (EVA). Rovněž jde o tichá kolečka.

Vzorek pneumatiky řešit nemusíte. Velikost kol je malá na to, aby v nich byl výrazný rozdíl, takže i v terénu obstojí hladší vzorek. Podobně jsou na tom blatníky, které spíš slouží jako doplněk vzhledu, navíc zvyšující hmotnost odrážedla.

Středová část kol má výplň kovové, plastové loukotě nebo klasický výplet s drátky. Pokud jste nároční, asi budete chtít zvolit kvalitní vyplétaná kola na hliníkových ráfcích. Podstatné je hlavně kvalitní ložiskové osazení.

Kvalita ložisek se odráží v rychlosti a plynulosti kola. Porovnávací test ložisek a vycentrování kola je možné provést tak, že odrážedlo zvednete, roztočíte kolo a sledujete délku točení, rychlost a tendenci kývání do stran. Nemá však smysl to zbytečně přehánět a chtít po odrážedlech kvalitu dětských jízdních kol.

Bezpečnost

Kromě certifikátů a potvrzení o bezpečnosti je dobré sledovat také to, aby se na dětském odrážedle nevyskytovaly ostré hrany či zakončení, která by mohla způsobit dítěti při pádu zranění.

Dítě bude z odrážedla padat a možná vás napadá vybírat odrážedlo bez protáčení řídítek. V sekci o řídítkách jsme k tomu uvedli výhody i nevýhody, tudíž si obě varianty můžete porovnat.

Nezapomeňte ani na bezpečnostní doplňky:

 • Dětská helma na odrážedlo – kvalitní helma je určitě nezbytnost.
 • Reflexní vesta či proužky – obzvláště pokud reflexní prvky nemá odrážedlo.
 • Blikačka (pod sedlo, na řídítka) – při jízdě za šera tak bude dítě vidět.
 • Zvonek – praktický doplněk pro upozornění okolí.
 • Cyklistické rukavice – mohou ochránit dítě před odřením ruky při pádu, současně sají pot a ruce jim tak nekloužou po řídítkách.

Otázky při výběru dětského odrážedla

Od kdy je vhodné první odrážedlo?

První odrážedlo ve smyslu jednostopého kola bez pedálů, na kterém dítě po odrazu musí udržovat rovnováhu, je vhodné pro děti zhruba od 2 let věku. Rozhodující je výška dítěte a sedla, jak popisujeme v rádci výběrem.

Jaké odrážedlo pro nejmenší děti od 1 roku?

Dětské odrážedlo pro nejmenší od 1 roku, tedy 12 měsíců, by mělo být dvoustopé s ochranou proti překlopení. Ať už v podobě odrážecího auta s vodící tyčí, nebo motorky.

Jaké odrážedlo pro větší děti od 2 a 3 let?

Odrážedlo pro větší děti od 2 až 3 let má podobu odrážecího kola bez pedálů a případně s brzdou. Slouží jako příprava na klasické dětské jízdní kolo.

Odrážedlo kolo, motorka nebo auto?

Odrážedlo kolo je určeno pro větší, dvouleté až tříleté dítě, na trénink rovnováhy a jízdu podobnou klasickému kolu. Odrážedlo motorka je vhodné pro dítě okolo 18 měsíců a slouží jako takový mezistupeň. Odrážedlo auto je pro nejmenší děti, často může obsahovat ještě vodící tyč. Na výběr je i plno různých motivů a barev, takže pokud hledáte odrážedlo pro holčičku, můžete zvolit i jiný než neutrální motiv.

Jaké jsou nejlepší značky dětských odrážedel?

Mezi nejoblíbenější značky a výrobce dětských odrážedel patří Puky, Teddies Funny Wheels, Zopa, Yupee, First Bike, ale také Kinderkraft, Davídek, Fisher Price, JD Bug nebo Cruzee (nejlehčí odrážedla kola). Mezi auty je to třeba odrážedlo Mercedes a Bentley, případně Minnie pro holčičky. Ať už privátní či jiné výrobce, najdete odrážedlo v Lidl a Decathlon.