Vybíráme nejlepší plážový stan

TOP 3 stany na pláž

Spokey Stratus

Husky Blum 2 plus

High Peak Calobra

Samorozkládací plážový stan s UV filtrem a nízkou hmotností necelý 1 kg. Má dobrý poměr cena výkon a velmi snadno se také skládá. Potěší větrací otvory a kapsy na drobnosti.Plážový stan z velmi kvalitních materiálů se zavírací podlážkou. Má ochranu proti UV záření a vysoký vodní sloupec podlážky i vnějšího stanu, díky čemuž má dlouhou životnost.Samorozkládací dětský stan na pláž má velmi dobrou stabilitu i za silného větru, UV ochranu a funkční větrací otvory. Je velmi rychle rozložen a praktická je i jeho nízká hmotnost.
+ Nízká hmotnost, jednoduché samorozkládací řešení, ochrana UV 40, kapsy na drobnosti+ Možnost plně krytého prostoru, UV ochrana, kvalitní odolné materiály+ Bytelná konstrukce, ochrana UV40, účinné větrání, nízká hmotnost 1 kg
- Místy horší kvalita šití- Pouze v zelené barvě- Komplikovanější skládání

Orientační Cena
470 Kč

Orientační Cena
1 090 Kč

Orientační Cena
709 Kč

Při pobytu na slunci u moře, ale i u nás u přehrady, je důležitá ochrana proti UV záření, větru nebo poletujícímu písku. Plážový přístřešek a stan tuto ochranu nabízí, a navíc poskytne také zázemí a větší pocit soukromí než klasický slunečník. Stan na pláž zabraňuje slunečnímu záření ze tří stran a není nutné ho často natáčet. Vybírat můžete z nepřeberného množství materiálů, tvarů a barev. Praktické jsou boční kapsy pro uložení osobních předmětů, nebo možnost úplného zavření. Využití nalezne po návratu z dovolené i v dětském pokoji na hraní. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší plážové stany pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší plážové stany (Test 2024)

VzhledModelSamorozkládacíPočet osobUV ochranaRozměry (sbalený)HmotnostRozměry (V׊×H)Dostupnost
Spokey Stratus recenze a testSpokey StratusAno-Ano63×63×15 cm0,9 kg100×85×195 cm
Loap Beach shade recenze a testLoap Beach shadeNe2-66×10 cm1,23 kg115×115×220 cm
Husky Blum 2 plus recenze a testHusky Blum 2 plusNe2Ano55×13 cm1,8 kg105×170×170 cm
Coleman Sundome recenze a testColeman SundomeNe2Ano55×12 cm1,9 kg118×248×216 cm
High Peak Calobra recenze a testHigh Peak CalobraAno1Ano62×2,5 cm1 kg90×120×200 cm
Husky Blum 4 recenze a testHusky Blum 4Ne2Ano61×20 cm2,2 kg135×240×115 cm
Plážový stan Teddies recenze a testPlážový stan TeddiesAno--50×50×5 cm-110×200×125 cm
Cattara Split recenze a testCattara SplitNe2-56×7×7 cm0,96 kg120×200×120 cm
Loap Beach Shelter recenze a testLoap Beach ShelterNe4-66×10 cm1,5 kg120×270×120 cm
Crossroad FLIPER recenze a testCrossroad FLIPERAno2-60 cm-90×120×200 cm

Zobrazit celou nabídku

Recenze plážových stanů a přístřešků

Spokey Stratus

Spokey Stratus recenze a test

Samorozkládací plážový stan Spokey Stratus je na základě recenzí velmi dobře hodnocen, spotřebitelé často zmiňují jeho UV ochranu i velmi rychlé a jednoduché rozložení. Potěší také jeho nízká hmotnost necelý 1 kg, prostorné řešení i praktické doplňky, jako jsou kapsy na drobnosti. Jeho součástí jsou kolíky na zajištění v silném větru a samozřejmě také transportní obal. Síťovými částmi je zajištěna dobrá ventilace a podle zkušeností jak se snadno rozkládá, tak se i poměrně snadno skládá. Má velmi dobrý poměr ceny k výkonu a pouze je škoda, že výrobce neuvádí, pro kolik osob je vhodný a někteří recenzenti zmiňují horší kvalitu obšití.

+ Nízká hmotnost, jednoduché samorozkládací řešení, ochrana UV 40, kapsy na drobnosti
Místy horší kvalita šití

Loap Beach shade

Loap Beach shade recenze a test

Plážový stan Loap Beach shade je primárně určen jako plážová clona proti větru, materiál pravděpodobně nechrání proti UV záření, nebo to alespoň výrobce nezmiňuje. Stan na pláž je velmi kvalitní a robustný, určen je pro dvě osoby a vzhledem k jeho velikosti potěší i nižší hmotnost 1,23 kg. Konstrukce je lehce rozložitelná i sbalitelná, materiál je prodyšný a švy jsou lepené, což zvyšuje jeho životnost. Konstrukce je řešena dvěma sklolaminátovými pruty, tropiko má vodní sloupec 300 mm a podlážka dokonce 3000 mm, takže spolehlivě odolá i mokrému podloží. K dostání je v atraktivních barvách modré, zelené a žluté.

+ Nízká hmotnost, kvalitní provedení s výškou vodního sloupce podlážky 3000 mm
Pravděpodobně bez UV ochrany

Husky Blum 2 plus

Husky Blum 2 plus recenze a test

Plážový stan Husky Blum 2 plus má výborný poměr cena/výkon a podle zkušeností spotřebitelů jsou jeho materiály velmi odolné, i pokud vás překvapí nepřízeň počasí. Konstruován je pro dvě dospělé sedící osoby, nebo pro jednu ležící osobu. Primárně slouží jako polostan, nicméně díky dlouhé podlážce, která se dá zapnout poslouží i jako klasický stan, nebo jako praktická úschovna věcí. Má podlepené švy, laminátové nosné pruty a jeho součástí jsou i ocelové kolíčky s opravnou sadou. Dokáže efektivně chránit nejen před větrem, ale díky UV ochraně také přes silným sluníčkem. Jako jedinou jeho nevýhodu zmiňují v recenzích spotřebitelé zelenou barvu, která dle nich není na pláž nejideálnější.

+ Možnost plně krytého prostoru, UV ochrana, kvalitní odolné materiály
Pouze v zelené barvě

Coleman Sundome

Coleman Sundome recenze a test

Stan na pláž Coleman Sundome hodnotí recenze jako velmi prostorný, ač výrobce uvádí velikost pro dvě dospělé osoby, dle zkušeností se do něj vejde celá rodina. Má jednoduchou konstrukci se dvěma laminátovými pruty a prostornou podlážku, která se nechá spojit se zbytkem stanu a uzamknout zipem. V porovnání s ostatními má mírně vyšší hmotnost 1,9 kg, naopak jeho rozměry v rozloženém stavu jsou nadstandardní. Materiál má úpravu proti UV záření a také potěší švy se zátěrem. Nevýhodou je naopak absence vnitřních kapes, které slouží k uložení drobností.

+ Jednoduchá konstrukce, prostorná podlážka s možností zavření, UV ochrana proti slunci
Nemá vnitřní kapsičky

High Peak Calobra

High Peak Calobra recenze a test

Dětský stan na pláž High Peak Calobra je svou velikostí určen právě dětem. Dle popisu je vhodný pro jednu osobu, pro děti je tedy ideální. Na slunci na pláži jim zajistí maximální ochranu jak proti větru, tak i proti slunci. Materiál je vybaven ochranou UV40 a vnitřek stanu je díky větracím otvorům velmi dobře ventilovaný. Podle recenzí má stan velmi dobrou stabilitu i za silného větru, uzemnit se dá jak provázky a kolíky, tak také kapsami naplněnými pískem. Praktická je rovněž jeho nízká hmotnost, samorozkládací provedení a naopak komplikovanější je jeho skládání (jako u všech těchto typů) i větší rozměry ve složeném stavu (průměr 62 cm).

+ Bytelná konstrukce, ochrana UV40, účinné větrání, nízká hmotnost 1 kg
Komplikovanější skládání

Husky Blum 4

Husky Blum 4 recenze a test

Velký plážový přístřešek Husky Blum 4 má nejen velmi dobrý poměr cena/výkon, ale potěší rovněž poměrem velikosti ke hmotnosti. Určen je pro 2 dospělé osoby, a to při hmotnosti pouze 2,2 kg. Skládá se ze dvou durawrapových nosných prutů a vnějšího stanu, který má vysokou hodnotu vodního sloupce 4000 mm. Pro delší životnost má podlepené švy a pro maximální ochranu proti sluníčku i UV ochranu. Skvěle poslouží na pláži, dětem při hraní na zahradě i rybářům u vody. Uvnitř stanu se nenachází žádné kapsy, což se dá považovat za jeho jedinou nevýhodu.

+ Prostorné provedení pro 2 osoby, UV ochrana, nízká hmotnost 2,2 kg
Vnitřní prostor bez kapes

Plážový stan Teddies

Plážový stan Teddies recenze a test

Plážový stan pro děti Teddies je možné pořídit v jednom ze tří barevných provedení, které se zavděčí jak holčičkám, tak chlapečkům. Stan má samorozkládací konstrukci, díky které je rozložen takřka v okamžiku, naopak náročnější je pak jeho skládání. Přenáší se v obalu kulatého tvaru, který je samozřejmě jeho součástí. Jako další výhodu lze zmínit jednoznačně nízkou pořizovací cenu, která je však podřízena pouze základní, ale jednoduché konstrukci. Stan nemá větrací otvory, ani zesílenou podlážku. Výrobce rovněž neuvádí informaci o tom, jestli je stan opatřen UV ochranou, nebo není.

+ Provedení v pestrých barvách, samorozkládací provedení, nízká pořizovací cena
Bez informace o UV ochraně

Cattara Split

Cattara Split recenze a test

Plážový stan pro 2 Cattara Split je konstrukčně jednoduchý plážový přístřešek s nízkou pořizovací cenou. Má standardní skládací konstrukci, která zároveň velmi dobře odolává větru. Vyroben je v atraktivních barvách, které jsou na pláž jako dělané. Má rozumnou hmotnost 0,96 kg a po složení malé rozměry 66 x 10 cm. Vzhledem k nízké ceně nepřekvapí pouze základní provedení, které nemá větrací otvory, ani kapsičky na drobnosti. Bohužel také výrobce neinformuje u přítomnosti, nebo absenci UV ochrany.

+ Nízká pořizovací cena, nízká hmotnost, jednoduchá konstrukce
Bez informace o UV ochraně

Loap Beach Shelter

Loap Beach Shelter recenze a test

Plážový stan pro 4 Loap Beach Shelter je velký stan na pláž, který je dle popisu výrobce vhodný až pro 4 osoby. Má klasickou konstrukci se sklolaminátovými tyčemi a vnější stan z polyesteru. Podlážka je pak tvořena vrstveným polyesterem a její vodní sloupec je 3000 mm. K dostání je ve dvou barevných provedeních, které jsou na pláž vhodné. Uvnitř výrobce zakomponoval praktickou kapsičku na drobnosti a bohužel však nezmiňuje, jestli je přítomna UV ochrana. Dlouhá podlážka se nechá sepnout se zbytkem stanu, čímž se stan zcela uzavře, což je praktická funkce.

+ Velký plážový stan, lepené švy, vyšší vodní sloupec, nízká hmotnost
Bez informace o UV ochraně

Crossroad FLIPER

Crossroad FLIPER recenze a test

Samorozkládací stan na pláž Crossroad FLIPER je vyroben z kvalitních materiálů a díky jeho konstrukci se velice snadno rozkládá. Náročnější je pak pouze jeho složení, na což je potřeba určitý grif, stejně jako u ostatních modelů tohoto typu. Pro vyšší komfort má prodlouženou podlážku, vnější kapsy pro ukotvení pomocí písku nebo kamenů a meshové části, které slouží k efektivnímu odvětrávání. Určen je pro dvě dospělé osoby a je škoda, že výrobce nezmiňuje přítomnost UV ochrany, jeho hmotnost, nebo kompletní rozměry po složení. Průměr složeného disku by měl být 60 cm.

+ Prodloužená podlážka, odvětrávání, samorozkládací provedení
Výrobce neudává hmotnost

Jak vybrat plážový stan

Důležitým faktorem je počet osob, které stan budou využívat. Dále je třeba zjistit přítomnost UV filtru a jeho sílu ochrany. Plážové stany se liší konstrukcí, rozměry a hmotností. Materiálové provedení určuje životnost stanu a odolnost vůči větru či protržení. Stany na pláž se staví různými způsoby včetně samorozkládacího systému. Roli hrají také vlastnosti podlážky, která může být prodloužená a opatřena zipem pro zapnutí stanu.

Velikost stanu a kapacita

Stan na pláž by měl mít vyhovující rozměry pro všechny osoby, které ho budou využívat. Důležitá je především výška, která ovlivňuje prostor v celém stanu. Určuje, kolik místa bude mít člověk nad hlavou při sezení. Šířka spolu s délkou udávají rozměry podlážky.

Podle těchto rozměrů poznáte, kolik lidí se do stanu posadí nebo si lehne. Je to stejné jako při výběru kempingového stanu. Stan ve složeném stavu má délku od 50 cm, u objemnějších až 60 cm. Šířka se pohybuje okolo 8 až 20 cm. Údaje o rozměrech balení jsou důležité pro transport nebo uskladnění stanu.

 • Pro jednu osobu – Postačí stan s menšími rozměry, závisející na postavě osoby. Nejmenší stany mají výšku i šířku od 90 cm a délku od 200 cm. Je to také ideální dětský stan na pláž.
 • Stan pro 2 – Výška i šířka je okolo 100 cm a délka okolo 250 cm.
 • Polostan pro 4 – Nejprostornější stany pro rodinu s dětmi vynikají výškou i šířkou až 150 cm a délkou až 270 cm. Malé děti se v něm bez problémů postaví.

Konstrukce

Stany na pláž mají různé konstrukční parametry. Liší se tvarem, způsobem stavění nebo možností uzavření.

Uzavíratelný stan na pláž

Má prodlouženou podlážku, která je opatřena zipem a díky němu se dá podlážka využít jako dveře stanu. Přijde vhod při převlékání nebo krátkém opuštění stanu, kdy se do vnitřku stanu mohou vložit drobnosti a tímto je uschovat.

Jednoduchý plážový přístřešek

Jedná se o přístřešek bez nebo s podlážkou. Může být ve tvaru slunečníku s bočními stěnami pro větší stín a tyčí uprostřed.

Samorozkládací plážový stan

Výhodou je snadné a rychlé stavění stanu. Po vyndání z obalu stačí uvolnit bezpečnostní popruh a rozložit nosné laminátové tyče. Stan se ihned rozevře jako slunečník a má tvar kopule.

Vyhazovací stan

Nazývá se také jako 2 seconds nebo pop up stan. Ve složeném stavu má rozměry kola, po vyjmutí z obalu se stan jednoduše vyhodí do výšky a ten dopadne na zem rozložený. Při větru je nutné ho pouze ukotvit, jeho střecha má kulatý tvar a jedinou nevýhodou je, že se skládá o něco hůře.

Plážový stan pro miminka

Stan je malých rozměrů, určen pouze pro ochranu miminka. Je vybaven polstrování pro pohodlí dítěte a samozřejmostí je vysoká UV ochrana i kvalitní odvětrávání. Aby miminko nevypadlo ven, je stan opatřen látkovou zábranou. Pro větší děti lze pořídit plážový stan s bazénkem.

Funkce stanu

Na silném slunci nestačí pouze stín, který stan vytvoří, ale je zapotřebí dalších funkcí. Ty nejen že chrání zdraví uživatele, ale zajišťují také maximální komfort při pobytu u vody. Stany mají také několik praktických vylepšení.

 • Kapsy na věci – Pro zvýšení přehledu o předmětech slouží kapsy vně stanu.
 • Pytlíky na písek – Z venku může být stan vybaven pytlíky, po jejichž naplnění pískem se zvyšuje stabilita při větru.
 • Větrání – U modelů s větracími prvky příjemně proudí vzduch.
 • Okénka – Pro větší rozhled ze stanu slouží síťovaná okénka.

UV filtr

Zejména u moře je nutností dostatečná ochrana proti UV záření. Přes levné materiály bez UV filtru se můžete i spálit, což znamená poškození pokožky vlivem UV záření. Kvalitní přístřešek na pláž nabízí UV filtr s hodnotami minimálně 25, nejvyšší UV filtr dosahuje hodnot SPF 50+ (Sun protection factor). Více informací o UV filtru a o tom, jak se UV záření chránit, nabízí článek na dermanet.cz.

Vodní sloupec

Na dovolené se můžete setkat i s letními dešti, jemuž nepromokavé materiály odolají. Údaj o odolnosti proti vodě se značí jako vodní sloupec v milimetrech. Hodnoty se měří pomocí válce, položeného na materiál. Plněním válce vodou vzniká tlak, který začne roztahovat materiál, kvůli čemuž se objeví mezery. Když začne voda materiálem prosakovat, měření je u konce.

Změřením vody ve válci, kdy ještě k prosakování nedocházelo, se určí vodní sloupec. Ten je však závislý také na působení tlaku okolních faktorů, například když bude uživatel klečet na podlážce stanu, pod kterým je mokro, bude nepromokavost menší, protože dochází k většímu tlaku, než který vyvine dopadající déšť. Nepromokavost je důležitá především u přístřešků pro rybáře.

 • Vodní sloupec do 500 mm – Je vhodný do hezkého počasí, maximálně do krátkého mrholení.
 • Hodnota až 3000 mm – Nepromokne ani v silném dešti. Vhodné pro rybáře.
 • Voděodolnost 5000 mm – Setkat se s ní lze především u podlážek kvalitních stanů, u plážových stanů minimálně.

Odolnost vůči větru

Při silném větru jsou zapotřebí kvalitní materiály a stabilní konstrukce. Odolnost ovlivňuje také aerodynamika stanu a jakým způsobem je otevřený či uzavřený. Důležité je důkladné ukotvení přístřešku do země nebo do písku, což zajišťují provázky s kolíky. Také pytlíky s pískem pomohou s odolností proti větru.

Parametry

Materiál stanu

Ať už se jedná o tropiko, podlážku nebo pruty, měly by být použity nejkvalitnější materiály pro dlouhou životnost.

 • Vnější stan (tropiko) – Nejčastějším materiálem je polyester v kombinaci s polyuretanovým zátěrem (PU) pro vyšší voděodolnost. U kvalitních přístřešků narazíte na švy podlepené silikonem a na ripstop, speciálně utkanou látku s malými čtverečky, které zamezují trhání tropika. Trhlina se díky struktuře dále nerozšiřuje a dá se snáze opravit.
 • Podlážka – Materiál by měl mít vyšší vodní sloupec než tropiko. K výrobě se používá vrstvený polyethylen (PE) s polyuretanovým zátěrem. Levnější stany mají podlážku z PVC, které časem praská a má vyšší hmotnost.
 • Tyče – Jsou důležité pro stabilitu stanu ve větru. Musí být dostatečně pružné a odolné proti zlomení. Vyrábí se z vylepšeného laminátu, nejčastěji sklolaminátu (fibreglass). Lepším materiálem tyčí je durawrap/wraplex, tedy zdokonalený laminát, často potažený bužírkou. Jeho nosné jádro je obohaceno o síťku, díky které je tyč odolnější. Zamezuje tvorbě ostrých částic při zlomení, které by mohly poškodit stan. Dlouhou životnost mají také duralové tyče, které jsou navíc velice lehké. Hmotností vyniká i hliník, který je však náchylnější na poškození.

Hmotnost stanu

Při transportu na kole nebo v batohu je důležitá i hmotnost plážového stanu. Lehké jednoduché modely váží do 1 kg, průměrná hmotnost nejprodávanějších stanů na pláž se pak pohybuje od 1 do 3 kg.

Barva stanu

Kvůli rychlému zahřívání by plážový stan neměl být příliš tmavý. Zvolte raději světlé barvy stanu, jako je bílá, béžová, žlutá, světle modrá, světle zelená apod. Světlý stan bude lepší i pro čtení knih. Plážový stan pro děti se vyrábí ve veselých barevných provedeních a vzorech.

Jak postavit plážový stan

Samorozkládací plážový stan se staví v podstatě sám a velmi rychle, stačí jej pouze vyjmout z transportního obalu, odjistit spony a vyhodit do vzduchu. Napružené tyče se ve vzduchu napřímí, čímž vytvoří správný tvar a stan na zem dopadne ve složené podobě.

Klasický plážový stan se staví podobně, jako jakýkoliv jiný stan. Nejprve se rozloží podlážka, k ní se připevní sestavené pruty a následně se na tuto konstrukci nacvaká, nejčastěji pomocí plastových poutek, tropiko. U některých provedení mohou být pruty prostrkovány, což je méně praktické. Pro klasickou konstrukci i pro samorozkládací platí, že by po rozložení měl být stan dostatečně ukotven, což je řešeno nejčastěji kolíky, nebo pytlíky s pískem.

Jak složit plážový stan

Stavění a skládání stanu záleží na jeho konstrukci a pokynech výrobce, u většiny modelů je však postup podobný. Jak složit a postavit stan napoví instrukce.

 • Všechny modely bez rozdílu je nejdříve nutno zbavit písku a kamínků.
 • Pokud je stan ukotven, vyjměte kolíky.
 • Po uvolnění nosných tyčí je bez tahání vysuňte z tunýlků a složte.
 • Stan na zemi rozložte a urovnejte. Překládejte, dokud nebude šířka srovnatelná s obalem stanu.
 • Od jednoho konce začněte rolovat co nejpevněji, aby nebyl stan příliš objemný.
 • Srolovaný stan uložte do pytle a kolíky s tyčemi do odděleného obalu, aby nepoškodily stan.
 • Stan skladujte na suchém místě a dle pokynů výrobce můžete aplikovat impregnaci.

Jak složit samorozkládací plážový stan

Skládání vyhazovacího stanu může být trochu obtížné. Je nutné pružný stan přeložit napůl a tyče neustále držet. Po dalším překládání a dosažení původního kruhovitého tvaru se stan zajistí jistícím popruhem, aby znovu nevystřelil, a vloží se do obalu. Jiné samorozkládací stany fungují stejně jako slunečník. Jejich konstrukce se po uvolnění složí do úzkého tvaru a textilie se sroluje okolo konstrukce. Stan se sváže a vloží do obalu.

Plážový stan nebo slunečník

I když klasický slunečník zastane svou funkci stínění a ochrany proti UV záření velmi dobře, v mnoha směrech u uživatelů vítězí plážový stan. Poskytne více stínu, je odolnější proti větru a má nižší hmotnost i skladnost. Stan slouží také jako úschovna věcí a nabízí lepší zázemí a soukromí celé rodině. Nevýhodou může ale být vyšší teplota a pocit dusna ve stanu, pokud není adekvátně odvětráván. Naopak výhodou slunečníku je jednoduchá instalace a skládání.

Otázky při výběru stanu a přístřešku na pláž

Jsou plážové stany s UV filtrem proti slunci?

Levnější stan proti slunci nemusí být UV filtrem vybaven, naopak modely s touto vlastností by měly uvádět i hodnotu ochrany. Nejkvalitnější použité materiály mají UV filtr 50+, ty se doporučují hlavně do tropických oblastí. Číslování je stejné jako u opalovacích krémů.

Jaký plážový stan pro děti a miminka?

Pro děti byste měli určitě zvolit plážový stan s UV filtrem s vysokou hodnotou, nejlépe SPF 50+. Plážový stan pro miminka musí být dostatečně odvětráván a také vyměkčen pro větší komfort dítěte. Má také látkovou stěnu, aby miminko nevypadlo ven. Dětský plážový stan se vyrábí v mnoha veselých barvách s nejrůznějšími dětskými motivy.

Jaká je cena plážového stanu a přístřešku?

Nejlevnější a nejjednodušší plážový přístřešek pro jednu až dvě osoby se dá pořídit do 250 Kč. Ceny nejprodávanějších modelů s lepšími vlastnostmi a funkcemi se pohybují v rozmezí 300 až 1000 Kč. Nejkvalitnější stany pro celou rodinu s vysokým UV filtrem mohou stát i více než 2000 Kč.

Jaké jsou nejlepší značky plážových stanů?

Mezi nejoblíbenější značky a výrobce plážových stanů patří Coleman, Husky, High Peak nebo Teddies. Oblíbené jsou také stany na pláž značky Quechua, které prodává Decathlon. Sezónně nabízí kvalitní plážové stany s dobrým poměrem cena/výkon také Lidl, a to pod svou privátní značkou Crivit. Koupit plážový stan můžete nejvýhodněji a nejsnadněji na internetu v e-shopu, mnoho typů a značek nabízí například Sportisimo. Jako sezónní zboží prodává plážový přístřešek také Tesco a podobné hypermarkety.