Vybíráme nejlepší přenosný bluetooth reproduktor

TOP 3 bluetooth reproduktory z recenzí

JBL Charge 5

Niceboy RAZE 3 Titan

JBL PartyBox 310

Jeden z nejlepších Bluetooth reproduktorů hodnocený v recenzích a testech jako top ve své třídě s bezkonkurenčním zvukem. Má kvalitní zpracování v pěkném designu a nabízí se v několika barvách. Rychle se dobíjí, výdrž má až 20 hodin a je voděodolný.Kvalitní přenosný reproduktor s výborným poměrem cena/výkon. Zaujme jeho velká konektivita včetně paměťových karet, nebo USB. Má zabudované rádio, nadprůměrný výkon 50 W i dobrou výdrž 15 hodin. Potěší funkcí powerbanky i připojením přes moderní USB-C.Party reproduktor je v recenzích a testech hodnocen výborně. Má skvělý zvuk s výkonem 240 W a nechybí mu ani světelné efekty se stroboskopem, které se dají ovládat přes mobilní aplikaci. Vydrží hrát až 18 hodin, disponuje vstupem pro mikrofon i kytaru a lze jej snadno propojit s dalšími reproduktory.

Orientační Cena
4 789 Kč

Orientační Cena
1 599 Kč

Orientační Cena
11 990 Kč

Produktem Bluetooth reproduktor se dnes rozumí přenosný reproduktor, který zajistí kvalitní i hlasitou hudbu všude, kde budete chtít. Zatímco mini reproduktor má velmi malou hmotnost, rozměry a je ideální na cestování, party reproduktor spolehlivě ozvučí i velkou oslavu. Nejpraktičtější jsou však přenosné Bluetooth reproduktory průměrného výkonu i velikosti, které mají univerzální použití. Bezdrátový reproduktor využijete u mobilu, notebooku, pro poslech hudby i při poslechu podcastů. Liší se od sebe výkonem, výdrží baterie, funkcemi, konektivitou i odolností vůči vnějším vlivům. Party boxy disponují také světelnými efekty, které dokonale dokreslí atmosféru. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší přenosné Bluetooth reproduktory pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší bluetooth reproduktory (Test 2024)

VzhledModelVýkonVýdrž baterieRádioVoděodolnostHmotnostKonektivitaDostupnost
JBL Charge 5 recenze a testJBL Charge 540 W20 hNeAno0,96 kgBluetooth
LAMAX Sounder 2 recenze a testLAMAX Sounder 230 W12 hNeAno0,6 kgBluetooth, AUX, micro SD
Niceboy RAZE 3 Titan recenze a testNiceboy RAZE 3 Titan50 W15 hAnoAno0,98 kgBluetooth, AUX, micro SD, USB
Bose SoundLink Revolve II recenze a testBose SoundLink Revolve II-13 hNeAno0,66 kgBluetooth, AUX, NFC
Marshall Emberton recenze a testMarshall Emberton20 W20 hNeAno0,7 kgBluetooth
JBL Go 3 recenze a testJBL Go 34,2 W5 hNeAno0,21 kgBluetooth

Zobrazit celou nabídku

TIP:

Nejlepší party reproduktory (Test 2024)

VzhledModelVýkonVýdrž baterieRádioVoděodolnostHmotnostKonektivitaDostupnost
JBL PartyBox 310 recenze a testJBL PartyBox 310240 W18 hNeAno17,42 kgBluetooth, AUX, USB
LAMAX PartyBoomBox500 recenze a testLAMAX PartyBoomBox500500 W24 hAnoAno11,2 kgBluetooth, SD, AUX, USB, Cinch
Sencor SSS 3800 recenze a testSencor SSS 380060 W10 hAnoNe7,2 kgBluetooth, AUX, USB
Gogen BPS 626 recenze a testGogen BPS 62640 W6,5 hAnoNe4,8 kgBluetooth, AUX, USB
JBL PartyBox 1000 recenze a testJBL PartyBox 10001100 W-NeNe34,7 kgBluetooth, AUX, USB, Cinch

Zobrazit celou nabídku

Jak vybrat přenosný reproduktor

Bluetooth reproduktor vybírejte především podle účelu jeho použití, malý reproduktor bude ideální na časté přenášení, zatímco velký reproduktor s kvalitnějším zvukem příliš často přenášet nebudete. Přenosné reproduktory si získaly velmi rychle značnou oblibu velké části spotřebitelů, a proto je jejich nabídka na trhu velmi široká.

Mějte vždy na paměti, že kvalita reprodukce do velké míry závisí na pořizovací ceně. Výrobci levných Bluetooth reproduktorů se často snaží napodobovat design kvalitních modelů, avšak rozdíl v kvalitě zvuku, nebo výdrže baterie, může být propastný. Nejlepší bluetooth reproduktory mají svou cenu, při které se stále v poměru cena/výkon vyplatí.

Reproduktor k mobilu

Za bezdrátový reproduktor k mobilu se dají považovat všechny reproduktory, které umožňují připojení pomocí technologie Bluetooth. Většinou se však takto označují středně velké Bluetooth reproduktory, které není problém přenášet a ozvučí velmi dobře i domácí oslavu. Jsou velmi univerzální, mohou mít zvýšenou odolnost vůči prachu i vodě a některé disponují dalšími funkcemi, nebo rozšířenou konektivitou. Praktickou funkcí je možnost nabíjení mobilu z reproduktoru, který v tu chvíli poslouží jako powerbanka.

Mini reproduktor

Malý reproduktor je ideální na cesty nebo cestování, kvůli menším rozměrům má omezenou kvalitu zvuku i menší výdrž baterie na jedno nabití, kvalitní mini Bluetooth reproduktory však kvalitou zvuku rozhodně neurazí. Nejčastěji je uživatelé používají rovněž ve spojení s mobilními telefony, mají často zvýšenou odolnost a mnoho z nich je opatřených praktickými poutky nebo karabinami, které slouží k zavěšení v přírodě, ve stanu nebo na batoh.

Party reproduktor (party box)

Bluetooth reproduktor na party zpravidla není skladný, za to má však až mnohonásobný výkon oproti snadno přenosným modelům. Jeho výkon může být až v řádech 100 W, nejlepší party reproduktory pak dosahují výkonu i 1000 W a více. Kromě velmi dobré konektivity jsou typické také barevnými světelnými efekty, které slouží k dokreslení té správné party atmosféry. Mohou být vybaveny vstupy na kytaru i mikrofon (mnoho z nich má mikrofon součástí balení). Některé z nich mají zakomponován také DJ launchpad, který umožňuje přidávat další DJ funkce a efekty, například bubny, piano, keyboard a další.

Bluetooth reproduktor s rádiem

Přenosný reproduktor s rádiem může být jakékoliv velikosti, zabudovaný FM tuner většinou nemají pouze mini reproduktory, a to v důsledku velmi malého provedení. Přenosný reproduktor s rádiem umožňuje poslech radiových stanic v dosahu bez nutnosti připojeného telefonu či jiného zařízení. Skvěle poslouží v případě vybitého mobilního telefonu, tam kde není mobilní signál pro on-line streamování hudby, nebo vždy, kdy vás už pouhé poslouchání písniček omrzí.

WiFi reproduktor

Wi-Fi reproduktory se používají převážně v domácnosti nebo ve firmách, kde jsou umístěny na jednom místě a jsou stabilně připojeny v jedné lokální síti. Jejich výhodou je možnost propojení s více zařízeními, ať už se jedná o televizi, počítače nebo několik telefonů či tabletů. Mohou být v provedení jedné samostatné jednotky, častěji se však propojuje několik wifi reproduktorů, které dokáží ozvučit celou domácnost (multiroom audio systémy). Samozřejmostí je u nich možnost připojení přes Bluetooth a další funkce, které jsou známé u menších přenosných reproduktorů. Jelikož mívají vyšší spotřebu elektřiny, častěji jsou napájeny přívodním kabelem, nikoliv akumulátorem (zdroj: lifewire.com).

Outdoor reproduktor

Bluetooth reproduktory se zvýšenou odolností jsou vhodné při častém přenášení, jejich kvalitním zpracováním se eliminuje riziko poškození a zničení. Jsou odolnější jak proti nárazům, tak i proti polití a vodě jako takové. Voděodolný reproduktor může mít různé stupně krytí, které určují, jakému množství vody dokáže bezpečně odolat.

Odolnost se značí zkratkou IP, která je doplněna dvěma číslicemi. První hodnota má rozsah od 0 do 6 a značí, nakolik je přenosný reproduktor odolný vůči nebezpečnému předmětu nebo vůči vniknutí cizích předmětů. Druhá hodnota má rozsah od 0 do 9 a značí odolnost vůči vodě. Tato specifikace je stejná i pro další elektronická zařízení, objevuje se například i u mobilních telefonů. Většina odolných Bluetooth reproduktorů má nejvyšší ochranu proti cizím předmětům IP 6x (jsou odolné vůči prachu), zatímco ochranu vůči vodě mohou mít odlišnou.

 • IP x1 a IP x2 – ochrana před kapající vodou
 • IP x3 – ochrana před vodní tříští
 • IP x4 – ochrana před stříkající vodou
 • IP x5 – ochrana před tryskající vodou
 • IP x6 – ochrana před intenzivně tryskající vodou
 • IP x7 – ochrana před ponořením do vody do hloubky 1 metru po dobu 30 minut
 • IP x8 – ochrana před potopením do vody za podmínek, které určuje výrobce
 • IP x9 – ochrana před tryskající vysokotlakou teplou vodou

Výkon

Výkon se udává ve wattech a je základní veličinou Bluetooth reproduktorů, která vypovídá o tom, jak nahlas dokáže reproduktor hrát. Vždy se zaměřte na hodnotu RMS wattů (Root Mean Square) která značí maximální výkon, který reproduktor zvládne bez zkreslení zvuku. Je to hodnota, při které nedojde k trvalému poškození reproduktoru, a proto je při výběru stěžejní. Jakmile se při hlasité hudbě sníží kvalita, objeví se šum a je zřejmé, že reproduktory „nestíhají“, s největší pravděpodobností došlo k překročení právě RMS wattů (zdroj: sweetwater.com).

Někteří výrobci mohou ve specifikacích uvádět také maximální a špičkový výkon, které jsou však při výběru spíše zavádějící a používají se spíše jako marketingový trik. Tyto hodnoty mohou být až dvojnásobné oproti RMS wattům, při delších poslechu na maximální nebo špičkový výkon však může dojít k rychlému zničení reproduktoru. Zaměřte se tedy pouze na výkon vyjádřený v RMS wattech, maximální i špičkový výkon neberte na zřetel.

Počet reproduktorů

Čím více měničů (reproduktorů) přenosný reproduktor obsahuje, tím kvalitnější reprodukce je schopen dosáhnout. Výrobci mnohdy jejich počet neuvádějí, pokud k tomu nemají důvod. Malé reproduktory jsou vybaveny zpravidla jen jedním měničem, zatímco středně velké reproduktory a party reproduktory jich mohou mít i několik. Dobré je, pokud má Bluetooth reproduktor minimálně jeden basový měnič a jeden menší pro reprodukci vokálů.

Citlivost

Citlivost vyjadřuje hodnotu akustického tlaku (hlasitost) které je reproduktor schopen dosáhnout ve vzdálenosti 1 metru při výkonu 1 wattu. V praxi se uvádí maximální citlivost a u přenosných Bluetooth reproduktorů osciluje tento údaj nejčastěji mezi 80 až 100 dB. Čím vyšší citlivost je, tím více nahlas dokáže reproduktor hrát.

Frekvenční rozsah

Frekvenční rozsah, někdy nazýván také jako kmitočtový rozsah, uvádí frekvence zvuku, které je schopen přenosný reproduktor přehrát. Čím větší tento rozsah je, tím lépe, nicméně pro běžného uživatele není tento parametr příliš stěžejní, neboť současné Bluetooth reproduktory mají tento rozsah dostatečný. Obecně se uvádí, že lidské ucho zachytí frekvence zvuku od 20 do 20000 Hz, s věkem se však tato schopnost může měnit.

Ve specifikacích se uvádí minimální a maximální hodnota v Hz, přičemž minimální hodnota bývá 30 Hz a maximální až 20000 Hz (20 kHz). Tento údaj by měl být doplněn o hodnotu útlumu, který vyjadřuje pokles hlasitosti na okrajích frekvenčního pásma. Útlum bývá obvykle 3 až 10 dB a čím větší útlum je, tím je větší pravděpodobnost, že hraniční frekvence nebudou dost možná vůbec slyšet. Čím větší frekvenční rozsah a čím menší útlum, tím lépe.

Impedance

Impedanci je důležitou řešit u pasivních reproduktorů, což však není případ dnešních přenosných i party reproduktorů, které jsou aktivní. Udává se v ohmech a vyjadřuje poměr mezi napětím a proudem, čím více elektřiny projde reproduktorem při maximálním výkonu, tím je impedance vyšší. U přenosných reproduktorů to pro většinu spotřebitelů není stěžejní údaj, a proto jej ani výrobci často nezmiňují. Výjimkou jsou bezdrátové reproduktory pro náročné uživatele.

Maximální výdrž

Maximální výdrž na jedno nabití ovlivňuje zejména velikost vestavěného akumulátoru, jehož kapacita se uvádí v miliampér hodinách (mAh). Výdrž ovlivňuje také hlasitost reprodukce hudby, žánr hudby a méně pak konstrukční zpracování, nebo počet a velikost měničů.

Malé Bluetooth reproduktory obsahují pouze malou baterii a jejich výdrž je pouze několik hodin, průměrně 3 až 6 h. Střední a velké přenosné reproduktory již mohou mít akumulátor větší a vydrží hrát průměrně 10 až 20 hodin. Největší akumulátory jsou pochopitelně v party boxech, z nichž některé slibují přehrávání hudby i 24 hodin.

Nabíjení

Každý přenosný Bluetooth reproduktor se musí nabíjet, starší modely k tomu využívají microUSB port, zatímco novější reproduktory USB C. V některých specifikacích se dozvíte i dobu nabití, která se obecně pohybuje v řádech hodin. Zpravidla se k Bluetooth reproduktorům dobíjecí kabel ani nabíječka nedodává, a tak musíte použít například nabíječku od mobilního telefonu. S vybitým reproduktorem však přehrávání končit nemusí, neboť většina dokáže hrát i během jejich připojení k nabíjecímu kabelu.

Konektivita

Základní bezdrátovou komunikací přenosných reproduktorů je Bluetooth, který naleznete na malých, velkých i party reproduktorech. Další konektivita se odvíjí především od velikosti reproduktoru a pořizovací ceny, přičemž vybavenější modely jsou dražší.

 • Bluetooth – Technologie Bluetooth je základní konektivitou všech těchto reproduktorů, připojí se k němu snadno většina mobilních zařízení, které se pro přehrávání hudby dnes používají. Reproduktor může mít různé verze Bluetooth, které ovlivňují především přenosovou rychlost a dosah spojení. Běžně se vyskytují Bluetooth 4.0, ty nejlepší přenosné reproduktory mohou mít i Bluetooth 5.2, který má dosah až 240 metrů venku a 40 metrů uvnitř.
 • Wi-Fi – WiFi reproduktory jsou dražší a více než jako přenosné se používají jako bezdrátové do domácnosti na jedno stabilní místo. Vynikají lepší kvalitou zvuku i větším přenosem, lze přes ně navíc pouštět hudbu jak z online streamovacích služeb, tak z jakéhokoliv zařízení, které je připojené do stejné Wi-Fi sítě.
 • NFC – Technologie NFC se u Bluetooth reproduktorů používá k rychlému a snadnému spárování mobilního telefonu a reproduktorů. Telefon se přiloží k vyznačenému místu na zařízení a během chvíle dojde k jejich spárování.
 • AUX – Konektor AUX se využije u připojení s 3,5 mm jack konektorem (jedná se tedy o připojení pomocí kabelu). U současných reproduktorů nebývá tak častý, pro některé uživatele je však tato možnost nenahraditelná. Tímto způsobem připojíte starší hudební zařízení jako jsou MP4, MP3 přehrávače.
 • Cinch – Jindy také nazývaný jako RCA nebo linkový vstup je podobný 3,5 mm jack konektoru s tím rozdílem, že pro připojení potřebuje dva konektory. U profi přenosných reproduktorů se využívá například k připojení mikrofonu nebo k připojení hudebních nástrojů, typicky kytary.
 • USB – Přenosný reproduktor s USB velkého typu není tak častou záležitostí, umožní však připojit stále rozšířené USB flash disky, na kterých můžete mít uloženy díky jejich velké kapacitě celá hudební alba ve vysoké kvalitě.
 • Paměťové karty – Slot na paměťové karty rovněž nebývá samozřejmostí u většiny současných přenosných reproduktorů. Pakliže jím však reproduktor vybaven je, umožňuje přehrávání uložené hudby rovněž vysoké kvality. Většina reproduktorů s touto konektivitou komunikuje pouze s microSD formátem, některé však i s většími SD kartami.

Jak připojit Bluetooth reproduktor k PC

K chytrým mobilním telefonům i tabletům Bluetooth reproduktor připojíte velmi snadno, technologií Bluetooth jsou totiž zcela běžně vybaveny. To samé platí u moderních notebooků, které touto technologií disponují rovněž.

U starších notebooků, nebo stolních PC, je zapotřebí koupit a nainstalovat Bluetooth kartu, anebo Bluetooth USB adaptér (USB dongle). Jsou to běžně dostupné malé adaptéry, které po připojení k PC a po nainstalování ovladačů rozšíří konektivitu počítače právě o Bluetooth. Díky tomu pak k počítači připojíte nejen bezdrátový reproduktor, ale i další zařízení, jako bezdrátová sluchátka, bezdrátovou myš nebo mobilní telefon.

Funkce

Ovládání – Na každém přenosném reproduktoru najdete ovládací panel umožňující jeho základní ovládání. Bývá to možnost nastavení hlasitosti, tlačítko zapnutí/vypnutí, přepnutí další nebo předchozí písničky nebo tlačítka pro Bluetooth párování. Čím více funkcemi zařízení disponuje, tím více ovládacích prvků může mít. Mohou být mechanická, ale i dotyková.

Hlasové ovládání – Pokud je Bluetooth reproduktor vybaven mikrofonem, může disponovat také hlasovými povely, které ještě více usnadní jeho ovládání. Některé dokáží komunikovat také s hlasovými asistenty.

Display – Bývá součástí větších a vybavenějších reproduktorů, usnadňuje nejen ovládání, ale i zvyšuje komfort. U některých modelů může být display i dotykový.

Mikrofon – Reproduktor s mikrofonem umožňuje z reproduktoru vytvořit hlasité handsfree, přes které můžete volat. Mikrofon poslouží také v případě hlasového ovládání.

Reverzní nabíjení – Jedná se o funkci powerbanky. Pakliže se nenadále vybije mobilní telefon a reproduktor má stále dostatek energie, může posloužit jako záložní zdroj a mobilní telefon, nebo i jiné zařízení, dobít.

LED osvětlení – Zpravidla jsou osvětlená tlačítka, některé modely však mají i silné LED přisvětlení suplující baterku. Zcela odlišné osvětlení je typické pro party reproduktory, které jsou vybaveny speciálními světelnými efekty doplňující atmosféru povedené oslavy nebo party.

Party režim – V tomto režimu můžete propojit více kompatibilních přenosných Bluetooth reproduktorů a dopřát si tím skutečně prostorový zvuk. Výrobci tuto funkci nazývají různě, v případě JBL je to funkce pojmenovaná jako PartyBoost JBL. Propojení reproduktorů je většinou možné pouze v rámci jedné značky.

Ukazatel baterie – Praktická funkce, která ukazuje aktuální stav baterie. Většinou je řešena několika LED diodami, nebo malým displejem.

Rádio – Méně častá funkce, kterou někteří uživatelé nikdy nevyužijí a jiní na ni nedají dopustit. Bluetooth reproduktor díky ní sám chytne a naladí radiovou stanici, aniž by musel být připojen k jakémukoliv zařízení.

Ekvalizér – Může být buďto zcela přizpůsobitelný, anebo má několik přednastavených režimů pro konkrétní hudební žánr. Upozaďuje, nebo naopak posiluje výšky, středové tóny nebo basy.

Zvýraznění basů – Jednoduchá funkce, která zesílí basy.

Mobilní aplikace – Nejlepší bezdrátové reproduktory mohou nabízet propojení s mobilní aplikací na Android, nebo iOS. Skrze ni můžete nastavovat jednoduše ekvalizér a další funkce, v případě party boxů lze spouštět a nastavovat světelné efekty.

Rozměry a hmotnost

Přenosné Bluetooth reproduktory se pochopitelně výrazně liší svými rozměry i hmotností, proto těmto údajům věnujte rovněž pozornost. Malé reproduktory mají strany obecně do 10 centimetrů, větší mohou 10 cm i výrazně přesahovat a největších rozměrů dosahují party reproduktory.

Mini reproduktory mají hmotnost v řádu stovek gramů, středně velké se hmotností většinou vejdou do 1 kg a zpozorněte opět u party boxů, jejichž hmotnost může i výrazně přesahovat 30 kg.

Lamax vs JBL vs Niceboy

Tato trojice značek Bluetooth reproduktorů patří u spotřebitelů k nejoblíbenějším.

Lamax – Česká značka spotřební elektroniky, zaměřující se převážně na audio, video a chytrou elektroniku. Bluetooth reproduktory Lamax jsou cenově dostupné a kvalitou překvapí mnohdy i náročné spotřebitele. Zpravidla jsou odolné vodě, nabízí slušný výkon a mnoho modelů je vybaveno rádiem a rozšířenou konektivitou.

JBL – Celosvětově proslulá značka v oblasti audio techniky. Zabývá se výrobou kvalitních sluchátek, přenosných reproduktorů a audio systémy do automobilů i lodí. Přenosné Bluetooth reproduktory JBL vynikají prvotřídním zpracováním, vysokou odolností a výbornou kvalitou reprodukce hudby. Reproduktory nejsou obvykle vybaveny rádiem a pro připojení využívají především Bluetooth. I party reproduktory JBL patří k tomu nejlepšímu, co lze na trhu pořídit.

Niceboy – Přenosné reproduktory Niceboy vynikají výborným poměrem cena výkon, jsou odolné, kvalitně vyrobené a často mají nadprůměrnou konektivitu, včetně funkce rádia. Výrobce se zaměřuje především na malé a středně velké přenosné reproduktory s dostatkem výkonu. Mimo ně se zaměřuje na sluchátka, wearables nebo kamery.

Otázky při výběru bezdrátového reproduktoru

Jaký přenosný reproduktor k mobilu?

K mobilu je ideální Bluetooth reproduktor s 30W, výkonnější Bluetooth reproduktor se 100W by již byl pro běžné použití zbytečně výkonný. Není potřeba, aby disponoval reproduktor širokou konektivitou, propojení s mobilem je řešeno skrze Bluetooth. V závislosti na vašich potřebách pak můžete koupit mini reproduktor vhodný k častému přenášení, nebo velký reproduktor s kvalitnější produkcí hudby.

Jaký Bluetooth reproduktor na party?

Pokud chcete skutečně nejlepší reproduktor na party, zaměřte se na jeho výkon. Party reproduktor s 1000W ozvučí dokonale jak velké vnitřní prostory, tak i venkovní. Vedle jeho výkonu se zaměřte také na světelné efekty, ve kterých jsou napříč modely velké rozdíly. K většině reproduktorům je možné připojit mikrofon i další DJ vybavení, u některých dokonce výrobce zakomponoval přímo DJ launchpad, sloužící pro zvukové efekty.

Bluetooth nebo Wi-Fi reproduktor?

Bluetooth reproduktory jsou mnohem rozšířenější i cenově dostupnější, vyrábí se navíc v mnoha provedeních, ve kterých si vybere každý spotřebitel. Wi-Fi reproduktory nejsou tak časté a jsou vhodné spíše na jedno stabilní místo do domácnosti nebo firmy. Díky WiFi reproduktor disponuje vyšší kvalitou produkce hudby i delším bezdrátovým dosahem. Přistupovat k němu navíc mohou všechna zařízení připojena do stejné WiFi sítě. K Bluetooth reproduktoru je v jeden moment možné standardně připojit pouze jedno zařízení.

Jaké jsou nejlepší značky bezdrátových reproduktorů?

Mezi nejoblíbenější značky a výrobce přenosných Bluetooth reproduktorů patří JBL, Lamax nebo Niceboy. Oblíbené jsou také kvalitní reproduktory Marshall, Bose nebo Sony. Mnoho spotřebitelů pak zaujmou také levné Bluetooth reproduktory Gogen, případně LG.