Vybíráme nejlepší přípravek na růst vlasů

TOP 3

Kérastase Densifique Bain Densité

Biora Biohar

Kérastase Résistance Bain Extentioniste

Šampon na růst vlasů s kyselinou hyaluronovou jako hydratující složkou a ceramidy pro posílení vlasových vláken.Vlasové sérum na růst vlasů pro muže i ženy, které patří mezi nejoblíbenější přípravky, mimo jiné díky poměru cena/účinek. Omezuje tvorbu lupů, vypadávání, třepení a lámavost.Šampon na podporu růstu vlasů a jejich výživu i regeneraci, který je vhodný zejména pro delší vlasy.

Orientační Cena
400 Kč

Orientační Cena
119 Kč

Orientační Cena
400 Kč

Podpořit růst vlasů a současně zlepšit jejich kvalitu vhodným způsobem je určitě cesta k dosažení lepšího vzhledu, a tudíž i k lepší psychické kondici. Přípravky na podporu růstu vlasů existují v různých podobách. Jsou dostupné jako šampony na růst vlasů, vlasová séra, masky, tonika, setkáte se s nimi i v podobě kondicionérů nebo tablet, které mívají podpůrné a výživné účinky většinou i na pokožku, oči a nehty. Zpomalení či zastavení růstu vlasů se často překrývá s problémem vypadávání vlasů, na které můžete použít šampon proti vypadávání vlasů. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší přípravky na růst vlasů pro rok 2023, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší přípravky na růst vlasů (Test 2023)

VzhledModelTypUrčeníObjemAktivní látkyDostupnost
Kérastase Densifique Bain Densité recenze a testKérastase Densifique Bain DensitéŠamponPro ženy250 mlKyselina hyaluronová
Lee Stafford Hair Growth recenze a testLee Stafford Hair GrowthMaskaPro ženy75 mlRostlinné proteiny
Biora Biohar recenze a testBiora BioharSérumUnisex75 mlHyaluronBiora, protokolagen
Kérastase Résistance Bain Extentioniste recenze a testKérastase Résistance Bain ExtentionisteŠamponPro ženy250 mlCreatine R
Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 recenze a testVichy Dercos Aminexil Clinical 5SérumPro ženy21 x 6 mlAminexil, termální voda Vichy
Kérastase Résistance Masque Extentioniste recenze a testKérastase Résistance Masque ExtentionisteMaskaPro ženy200 mlCreatine R, kyselina maleinová
Naturvita Biosil Plus recenze a testNaturvita Biosil PlusTabletyUnisex60 ksBiotin, kyselina pantothenová
Capillan Hair Care recenze a testCapillan Hair CareSérumUnisex200 mlPřírodní extrakty, viatmíny
Plantur 39 recenze a testPlantur 39TonikumPro ženy200 mlExtrakt z bílého čaje, kofein, zinek
Kérastase Résistance Fondant Extentioniste recenze a testKérastase Résistance Fondant ExtentionisteKondicionérPro ženy200 mlCreastin R, ceramidy, kys. maleinová
Kérastase Densifique recenze a testKérastase DensifiqueSérumUnisex30 x 6 mlStemoxydin, vitaminy B3, B5, B6
Nutricius Perfect Hair New-menthionon recenze a testNutricius Perfect Hair New-menthiononTabletyUnisex100 ksL-menthionin

Zobrazit celou nabídku

TIP:

Recenze přípravků na podporu růstu vlasů

Kérastase Densifique Bain Densité

Kérastase Densifique Bain Densité recenze a test

Šampon na růst vlasů Kérastase Densifique Bain Densité slouží pro podporu objemu i hustoty vlasů tím, že výrazně zvyšuje odolnost vlasových vláken a komplexně je posiluje. Navíc probouzí i neaktivní vlasové folikuly, takže dochází k růstu dalších nových vlasů, napravuje povrch poškozených vlasů a sjednocuje jejich povrch. Obsahuje kromě kyseliny hyalurionové (s hydratačními a posilujícími účinky) i ceramidy na posílení vlasových vláken, gluko-peptidy kompenzující nepravidelnosti ve struktuře vlasů a molekulu stemoxydine pro regeneraci vlasových váčků.

Lee Stafford Hair Growth

Lee Stafford Hair Growth recenze a test

Péče o vlasy vyžaduje především jejich regeneraci po celé délce. Vlasy získají lepší vzhled a zhoustnou, začnou růst i nové. Maska na růst vlasů Lee Stafford Hair Growth je správným krokem v péči o vlasovou pokrývku hlavy, a kromě regenerace stávajících vlasů přináší efekt posílení vlasových vláken. K tomu dodává vlasům i jemnou parfémovanou vůni a lesk. Hodí se pro všechny typy vlasů, především ale pro řídnoucí vlasy a rovněž jako preventivní prostředek proti vypadávání vlasů.

Biora Biohar

Biora Biohar recenze a test

Biora Biohar je sérum na růst vlasů, které patří mezi nejoblíbenější přípravky jak díky pořizovací ceně, tak jednoduchosti aplikace a samozřejmě účinkům. Jako účinné látky u něj působí vysokomolekulární Hyaluron (Biora) s agrekanem keratanu a protokolagenem. Toto vlasové sérum je vhodné i pro muže a každodenní použití. Aplikuje se po nanesení pružným nástavcem na pokožku pomocí prstů, poté postačí jemné vmasírování do pokožky až do úplného vstřebání, což trvá přibližně dvacet až třicet sekund. Aplikaci je vhodné provádět 1 až 3 měsíce denně, nejlépe navečer.

Kérastase Résistance Bain Extentioniste

Kérastase Résistance Bain Extentioniste recenze a test

Šampón na podporu růstu vlasů Kérastase Resistance Bain Extentioniste podporuje rychlejší růst vlasů a jejich zhoustnutí. Díky obsahu Creatinu R posiluje jejich vnitřní strukturu a podporuje obnovu dokonalé kondice vlasového vlákna. Navíc je šampón obohacen taurinem, což je aminokyselina s ochranným účinkem na vlasové folikuly, která pomáhá zajistit zdravé a správně stimulované prostředí vlasové pokožky. Výborně se hodí i na delší vlasy, jimž dodává pevnost a elegantní zdravý vzhled. Pro správnou aplikaci stačí nanést šamponovou lázeň na mokré vlasy a jemně promasírovat.

Vichy Dercos Animexil Clinical 5

Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 recenze a test

Sérum od uznávané kosmetické firmy Vichy působí díky obsahu Amnexilu proti vypadávání vlasů a zároveň podporuje růst vlasů nových. Z dalších účinných látek stojí za zmínku především mineralizující termální voda z Vichy, ocetein, kofein, arginin a SP94. K důležitým účinkům séra Vichy Dercos Animexil Clinical 5 patří i to, že svým působením ukotvuje vlasové kořínky, stimuluje pozitivně vlasovou pokožku, činí vlasy odolnějšími. Navíc zmírňuje i mikro nerovnováhu vlasové pokožky a zvyšuje celkovou odolnost vlasové pokožky. Pro intenzívní aplikaci je doporučeno používat 1 ampuli denně po dobu 6 týdnů, pro udržovací kůru postačí použít tři ampule týdně.

Kérastase Résistance Masque Extentioniste

Kérastase Résistance Masque Extentioniste recenze a test

Maska pro podporu růstu vlasů, regeneraci a výživu Kérastase Resistance Extentioniste je založena na technologii Creatine R™, která umožňuje výživným a stimulačním látkám proniknout hluboko do pokožky i vlasových vláken. Posiluje je tak po celé jejich délce. Tím podporuje růst pomalu rostoucích vlasů, zajišťuje hebkost a elasticitu. K posílení vlasových vláken dochází zevnitř i zvnějšku. Snadněji tedy získávají pevnost a sílu, struktura vlasových vláken se obnovuje od pokožky až po konečky vlasů. Působením účinných složek se intenzivně regenerují i poškozené části a dochází k urychlení růstu nových, zdravých vlasů.

Naturvita Biosil Plus

Naturvita Biosil Plus recenze a test

Naturvita Biosil Plus jsou tablety na podporu růstu vlasů, zamezení jejich vypadávání a lámavosti. Obsahují vitamíny a minerální látky, konkrétně biotin, kyselinu pantothenovou, zinek a oxid křemičitý. Kyselina pantothenová je důležitou složkou proti vypadávání vlasů, současně podporuje správné trávení, biotin (vitamín H) usměrňuje karboxylační procesy, spolupůsobí při tvorbě bílkovin, zinek je nezbytný pro funkci enzymatického aparátu člověka a je účinným prostředkem i proti vzniku akné. Potěšující je i jejich nízká cena.

Capillan Hair Care

Capillan Hair Care recenze a test

Bezoplachový vlasový aktivátor pro podporu růstu vlasů Capillan Hair Care je přírodní sérum jak pro muže, tak ženy, s výraznými stimulujícími a posilujícími účinky na vlasy i pokožku hlavy. Zklidňuje a ošetřuje vlasovou pokožku, odstraňuje nepříjemné svědění, a především přirozenou cestou podporuje regeneraci pokožky i růst nových vlasových vláken. Právě tím, že dodává potřebnou výživu pokožce, kladně ovlivňuje růst nových vlasů a zkvalitňuje původní vlasová vlákna. Složení přípravku je založeno na přírodních látkách a vitamínech. K jeho přednostem patří i to, že snižuje množství potu a kožního mazu. Aplikace se provádí nanesením séra na ručníkem vysušenou vlasovou pokožku, lze aplikovat jak do vlhkých, tak i do suchých vlasů. Optimální je provádět běžnou aplikaci dvakrát týdně. Každodenní používání je vhodné v případě potřeby rychlé aktivace růstu vlasů.

Plantur 39

Plantur 39 recenze a test

Uživateli oblíbené tonikum pro růst vlasů a posílení kořínků Plantur 39 zabraňuje nepříznivému působení testosteronu na vlasové folikuly a zároveň výrazně stimuluje růst vlasů. Po vmasírování do pokožky v toniku obsažené účinné látky pronikají hluboko do vlasových váčků a vytvářejí tak rezervu kofeinu, ze které vlas může čerpat energii. Kúra posiluje vlasy také v průběhu období menopauzy, kdy bývá hladina hormonů v nerovnováze. Poté někdy dochází k narušení růstu vlasů nebo jejich vypadávání. Plantur 39 je vhodné používat i jako prevenci v průběhu těhotenství nebo kojení. Optimální aplikace spočívá ve vmasírování malého množství tonika do pokožky hlavy každý den.

Kérastase Résistance Fondant Extentioniste

Kérastase Résistance Fondant Extentioniste recenze a test

Kérastase Resistance Fondant Extentioniste je kondicionér na růst vlasů a posílení vlasových kořínků. Hodí se především na dlouhé vlasy, u nichž se začíná projevovat lámavost. Pro posílení a zpevnění vlasů je v kondicionéru použit keratin, jenž proniká do vlasového vlákna a posiluje ho. Dále obsahuje i ceramidy na regeneraci vlasových vláken a kyselinu maleinovou, která přispívá k ochraně pokožky hlavy. Apilkace se provádí na šamponem důkladně umyté vlasy nanesením přiměřeného množství kondicionéru – je třeba nanášet ho i na střed vlasů a konečky, nejen na pokožku hlavy. Po dvou až třech minutách působení je nutné kondicionér z vlasů opláchnout.

Kérastase Densifique

Kérastase Densifique recenze a test

Pro obnovení a podporu hustoty řídnoucích vlasů byla vyvinuta speciální kúra na růst vlasů Kérastase Densifique. Funguje díky úspěšně dokončenému výzkumu v oboru kmenových buněk, jež umožnily vytvořit patentovanou molekulu látky s označením Staxomydin. Ta slouží k aktivaci pokožky pro obnovení funkce vytváření a růstu nových vlasových vláken. Složení séra pro růst vlasů dokáže probudit neaktivní vlasové váčky, takže dochází ke zvětšení objemu vlasového porostu a současně ke zkvalitnění vlasů. První výsledky by měly být vidět již po 10 dnech, jinak se doporučuje jej užívat alespoň 3 měsíce.

Nutricius Perfect Hair New-menthionon

Nutricius Perfect Hair New-menthionon recenze a test

Jde o vyživující tablety, zaměřené na podporu růstu vlasů a jejich kvalitu, současně ale působí také na pokožku a nehty. Díky obsahu esenciální aminokyseliny L- methioninu (jež musí být tělu dodána v potravě, protože si ji lidský organismus nedokáže vytvořit) dochází k zesílené podpoře biosyntéze řady bílkovin, dále L-methionin napomáhá při obnově vlasových váčků a vlasy intenzívně vyživuje, zpevňuje, dokonce snižuje jejich lámavost. Přípravek má celkově pozitivní recenze, z negativních věcí uživatelé zmiňují zápach tablet.

Jak vybrat přípravek na růst vlasů

Ke zpomalení růstu vlasů dochází především s pokročilým věkem, někdy se to u žen děje již v těhotenství nebo v období menopauzy. V jiných případech je na vině špatná životospráva a nedostatek vitamínů a celkově potřebných látek v těle. Vlasy také ztrácejí na pružnosti a hebkosti, v takovém případě je vždy třeba vybrat vhodný prostředek a zahájit ozdravnou kúru. Doplněním chybějících látek a stimulací vlasových folikul lze obnovit či urychlit růst vlasů i dosáhnout jeho zkvalitnění.

Složení a látky

Aby vlasy mohly růst a sílit, je potřeba dodat organismu látky, kterých se někdy nedostává. Patří sem přírodní extrakty i další látky. Mezi ty nejdůležitější se řadí rostlinné proteiny, kyselina hyaluronová a maleinová, kreatin, biotin, kyselina pantotenová, kofein, zinek, taurin a vitamíny řady B.

Složení přípravků na podporu růstu vlasů je typicky co nejvíce přírodní, s absencí prabenů, silikonů a jiných syntetických sloučenin. Kofein je například oblíbenou složkou stimulující vlasové folikuly, a dále se můžete setkat třeba s výtažkem z lopuchu, máty či kopřivy, nebo oleje z kardamomu.

Pokud jde o konzistenci, nejméně časově a technicky náročný je šampon na růst vlasů. Účinnější přípravky s větší koncentrací látek stimulujících procesy ve vlasové pokožce a výrazněji posilujících vlasové kořínky, jsou masky a séra na růst vlasů. Jsou ovšem o něco dražší.

Aplikace přípravků

Vždy je třeba dodržet pokyny výrobce. Nedodržená nebo vynechávaná aplikace by měla za výsledek sníženou či téměř nulovou účinnost přípravku, zatímco nadměrná by mohla působit negativně a stávající vlasy dokonce ještě poškodit.

Pro adekvátní výsledky by měla kůra s pravidelnou péčí trvat alespoň 3 měsíce. Pokud ani poté nezpozorujete růst vlasů nebo jejich posílení, bude vhodné navštívit lékaře a zjistit příčinu. Zeslábnutí a zastavení růstu, případně vypadávání vlasů může být příznakem vážných zdravotních problémů.

Všeobecně platí, že jemné přírodní prostředky, jako je třeba kopřivový šampon na růst vlasů, lze používat častěji než ty silnější, kam patří typicky séra a některé intenzivní šampóny. Intenzivní péče obvykle přináší výsledky v řádu týdnů, ovšem dlouhodobá péče v horizontu měsíců zase výsledky trvalejšího rázu. Samotná aplikace se pak provádí nejčastěji na mokré umyté vlasy, případně vysušené a v menší míře pak na suché.

Otázky při výběru přípravku pro růst vlasů

Je lepší sérum nebo šampon na růst vlasů?

Záleží, jak moc intenzivně chcete růst vlasů podpořit. Šampon na růst vlasů lze používat denně a často nemá tak vysokou koncentraci účinných látek. Sérum na růst vlasů bývá koncentrovanější a mnohdy tedy i účinnější. Doporučuje se jej nanášet alespoň třikrát týdně po dobu tří měsíců a oproti šamponu se jen lehce vmasíruje a neoplachuje.

Jaké vitamíny pomáhají pro růst vlasů?

Vitamíny, které pomáhají vyživovat a podporují růst vlasů, jsou především vitamín B, E a C. Jako doplněk stravy je tedy ideální zařadit B komplex, vitamín E, který podporuje krevní oběh a tedy zajistí dostatečnou výživu vlasových folikul, zatímco vitamín C, jenž je součástí produkce červených krvinek, podpoří jejich zdraví.

Které aktivní látky jsou nejčastější u přípravků podporujících růst vlasů?

Nejběžněji se setkáte s kofeinem, který příznivě stimuluje růst vlasových folikul a obsahuje jej mnoho přípravků pro podporu růstu vlasů. K posílení nejen vlasů je často užívaná kyselina hyaluronová a kolagen. Látka Stemoxydine pomáhá aktivovat neaktivní vlasové folikuly a kupříkladu výtažek z lopuchu kromě podpory mikrocirkulace působí i proti vypadávání.

Jaké jsou nejlepší značky přípravků na růst vlasů?

Přípravků na růst vlasů je k dostání celá řada, stejně tak jako je mnoho jejich typů. Velmi populární jsou šampony na růst vlasů Kérastase, nebo přípravek Biosil od výrobce Naturvita.