Vybíráme nejlepší řasenku

TOP 3 řasenky

Maybelline Lash Sensational

L'Oréal Paris False Lash Bambi Eye

Clinique High Impact

Voděodolná řasenka s dlouhotrvajícím efektem pro velký objem. Posiluje a vyživuje řasy a dokonale je po aplikaci odděluje.Prodlužující řasenka s efektem umělých řas, která řasám dodá velký objem, délku, intenzivní barvu a natočení.Hypoalergenní řasenka pro citlivé oči s efektem dlouhých a hustých řas, která neobsahuje ftaláty a parfemaci, a proto je velmi šetrná k očím i očním víčkům.

Orientační Cena
203 Kč

Orientační Cena
259 Kč

Orientační Cena
519 Kč

Řasenky jsou nedílnou součástí make-upu každé ženy a vhodně použitá řasenka zvýrazní pohled a udělá každý look naprosto jedinečným. Voděodolná řasenka poslouží i v případě fyzicky náročnějších aktivit a nehrozí, že se rozmaže, když se člověk potí. Pokud člověk trpí na různé vyrážky a podráždění pokožky, je výbornou volbou řasenka pro citlivé oči nebo hypoalergenní řasenka. Pro různé příležitosti nebo párty líčení lze sehnat řasenky v různých barvách. Pro výrazné líčení bez nutnosti lepit řasy je na trhu k dostání řasenka s efektem umělých řas. Také prodlužující řasenka významně ovlivní optickou délku řas a udělá je velmi výrazné. Skvělým doplňkem je sérum na řasy, které zvyšuje jejich kvalitu a tím pádem také efekt používání řasenky. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší řasenky pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Podívejte se také na séra na řasy a obočí.

Nejlepší řasenky (Test 2024)

Zobrazit celou nabídku

TIP:

Recenze řasenek

Maybelline Lash Sensational

Maybelline Lash Sensational recenze a test

Voděodolná řasenka Maybelline Lash Sensational je řasenka s výrazným efektem prodloužení a zahuštění řas. Skvěle oddělí jednotlivé řasy, proto nehrozí jejich slepení po aplikaci. Aplikátor této řasenky je pohodlný a jednoduše se používá. Díky konzistenci produktu se snadno nanáší na řasy a nehrozí nepříjemné podráždění a slzení očí. Obsah této řasenky byl navržen tak, aby se hodila i pro citlivé oči a měla vyživující efekt na řasy.

L’Oréal Paris False Lash Bambi Eye

L'Oréal Paris False Lash Bambi Eye recenze a test
Řasenka L’Oréal Paris False Lash Bambi Eye dodá efekt umělých řas, výrazně je prodlouží a natočí. Její nespornou výhodou je výrazná černá barva a to, že je možné ji vrstvit, a tak docílit ještě výraznějšího efektu prodloužení a natočení. Součástí řasenky je velký aplikátor se dvěma druhy štětinek – krátké štětinky uprostřed, které slouží k natočení řas, a dlouhé štětinky, které řasy prodlouží a dodají objem.

Collistar Mascara Infinito

Collistar Mascara Infinito recenze a test

Řasenka Collistar Mascara Infinito byla navržena s ohledem na velký objem, lesk a natočení řas. Nabízí dlouhotrvající efekt, který je díky intenzivní barvě dokonalý již po první aplikaci. Řasenku tak není třeba nanášet opakovaně. Tato řasenka pro objem a natočení řas obsahuje přírodní vosky, které ještě více podpoří velký objem a také přírodní pryskyřici, která zanechá řasy lesklé, hladké a pružné.

Max Factor Masterpiece Max

Max Factor Masterpiece Max recenze a test

Max Faxtor Masterpiece Max je řasenka pro prodloužení řas, která má výraznou černou barvu a díky plastovému aplikátoru řasy dokonale oddělí a neslepuje. Kartáček byl navržen tak, aby řasy dokonale nadzvedl a natočil a zanechal výrazný efekt dlouhých a hustých řas. Z ohlasů uživatelek zaznívá dlouhá výdrž, nezasychávání a nerozmazávání.

L’Oréal Paris False Lash Xfiber Xtreme Resist

L'Oréal Paris False Lash Xfiber Xtreme Resist recenze a test

L’Oréal Paris Flase Lash Xfiber Xtreme Resist je dvoufázová voděodolná řasenka, která řasám dodá maximální délku i objem. Navíc dlouhou dobu vydrží a podle ohlasů se hodí i na slabé řasy. První fáze, tedy podkladová báze, slouží k vytvoření dlouhotrvajícího efektu a velkého objemu. Druhá fáze, tedy vrchní vrstva, řasy prodlouží a natočí.

Bourjois Volume Glamour

Bourjois Volume Glamour recenze a test

Řasenka Bourjois Volume Glamour zanechává přirozený vzhled řas. Díky výrazné černé barvě (černým minerálním pigmentům) řasy zvýrazní a dodá jim dvojnásobný objem. Složení této řasenky obsahuje přírodní pryskyřici, díky tomu zanechává řasenka řasy po aplikaci lesklé a zvyšuje jejich odolnost. Řasy neslepuje a nevytváří žmolky. Naopak má efekt přirozeně hustých řas.

Max Factor 2000 Calorie

Max Factor 2000 Calorie recenze a test

Voděodolná řasenka Max Factor 2000 Calorie dodá řasám výrazný objem a sytou černou barvu. Díky voděodolnému složení řasenka velmi dlouho vydrží a nerozmazává se ani při fyzické aktivitě nebo sportu. Řasenka slibuje trojnásobně zvětšit objem řas, řasy prodloužit a zvýraznit. Dokonalý efekt by měla dodat již po prvním nanesení. Pokud ale chcete efekt ještě zvýraznit, lze řasenku vrstvit.

L’Oréal Paris Volume Milion Lashes Extra Black

L'Oréal Paris Volume Milion Lashes Extra Black recenze a test

Tato prodlužující řasenka má kartáček, který nanáší ideální množství barvy a díky tomu dosáhne efektu maximální délky a objemu. Volume Milion Lashes Extra Black řasy neslepuje ani nevytváří žmolky. Zároveň je to řasenka pro citlivé oči, která díky tomu, že neobsahuje parfemaci, nedráždí oči ani pokožku okolo očí. Tato řasenka je tak vhodná i pro lidi, kteří nosí kontaktní čočky.

Clinique High Impact

Clinique High Impact recenze a test

Clinique High Impact je hypoalergenní řasenka pro citlivé oči pro velký objem a výrazné prodloužení řas. Díky kartáčku vlasy odděluje, neslepuje a nezanechává na nich žmolky. Je dostatečně sytá již po prvním nanesení, ale je možné ji vrstvit. Díky tomu, že neobsahuje ftaláty a není parfemovaná, je šetrná k očím i pokožce kolem očí. Hodí se tak i pro citlivé oči a lidi, kteří nosí kontaktní čočky. Kromě varianty v černém provedení je na výběr i jako hnědá.

Dermacol Obsesión

Dermacol Obsesión recenze a test

Prodlužující řasenka Dermacol Obsesión má speciální aplikátor, který se snadno používá a nanáší barvu přesně na požadovaná místa, takže nehrozí jeho obtisknutí na víčka. Součástí složení této řasenky pro objem je provitamin B5, který řasy chrání a vyživuje. Řasenka podporuje pružnost řas, neslepuje je, výrazně je prodlužuje a zvětšuje jejich objem. Díky složení je řasenka hypoalergenní a hodí se i pro citlivé oči.

L’Oréal Paris Lash Architect 4D

L'Oréal Paris Lash Architect 4D recenze a test

Tvarující řasenka s 4D efektem dokonale prodlouží a zvětší objem řas. Díky pohodlnému aplikátoru se snadno nanáší až ke kořínkům a zanechává dlouhé a husté řasy. Obsahuje jojobu a panthenol, který mají pozitivní efekt na kvalitu řas, vyživuje a posiluje je. U této řasenky stačí pro dokonalý efekt pouze jedna vrstva, v případě potřeby je ale možné ji také vrstvit, čímž docílíte ještě výraznějšího efektu dlouhých a objemných řas.

Rimmel Extra Super Lash

Rimmel Extra Super Lash recenze a test

Prodlužující řasenka Rimmel Extra Super Lash je zaměřená na maximální prodloužení a zahuštění řas. Nabízí výraznou sytou černou barvu, řasy dokonale odděluje a nezanechává žádné žmolky. Aplikátor řasenky je hustý, díky tomu se s ním snadno manipuluje a řasy skvěle odděluje. Velkou výhodou řasenky je její odolnost. Přesto, že vydrží dlouho, se ale snadno odličuje běžnými odličovacími prostředky.

Nejprodávanější řasenky na trhu

Nejprodávanější řasenky jsou ty od značek Maybelline, Max Factor, L´Oréal, Rimmel, Bourjois Paris, Lancôme. Oblíbená a kvalitní řasenka z drogerie je Max Factor 2000 Calorie. Top řasenka na světě je často citována Lancôme Lash Idôle.

Jak vybrat řasenku

Řasenka je nedílnou součástí líčení každé ženy. Skvěle se hodí k dennímu i večernímu líčení, ale lze ji použít také ke zvýraznění pohledu bez jakéhokoliv dalšího použitého make-upu, rtěnky, stínů na oči nebo třeba tvářenky.

Při výběru řasenky je třeba dbát na to, jaký máte tvar očí a jaké jsou vaše přirozené řasy. Existují řasenky pro prodloužení řas, nadzvednutí řas, zvětšení jejich objemu a hustoty nebo také řasenky s efektem umělých řas, které skvěle poslouží v případě, že hledáte výrazné líčení, přesto ale nechcete lepit umělé řasy.

Kromě řasenky je také důležité zmínit sérum na řasy. Séra na řasy slouží ke zvětšení objemu řas, péči o řasy a jejich výživě. Zpravidla podporují rychlejší růst řas, zabraňují jejich vypadávání, pečují o ně a posilují je.

Prodlužující řasenky

Tyto řasenky se nejlépe hodí pro ženy, které mají krátké řasy a chtějí se zaměřit zejména na prodlužující efekt. Délku prodloužení řas ovlivňuje zejména tvar aplikátoru. Kartáček pro prodloužení řas je úzký a má malé štětinky, které jsou většinou dál od sebe. Díky tomu aplikátor pročeše řasy od kořínků ke konečkům, nenanáší na ně příliš barvy a neslepuje je. Zároveň nevytváří řasy příliš husté, ale cílí výhradně na jejich prodloužení.

Řasenky pro maximální objem

Řasenky, které se zaměřují na zvětšení objemu a maximální hustotu řas, mají většinou velký a hustý kartáček, který nanáší větší množství barvy a řasy pročesává, aby se řasy množstvím barvy neslepily a nevytvářely se na nich žmolky. Tyto řasenky se většinou nanáší v jedné vrstvě, případně se aplikátorem řasy opakovaně pročesávají, aby byly jednotlivé řasy i přes větší objem dokonale oddělené a nevytvářely se na víčku slepené shluky řas. Řasenky pro zvětšení objemu se hodí zejména pro ženy, které mají málo řas nebo je mají příliš jemné.

Řasenky pro natočení a nadzvednutí řas

Řasenky, které se zaměřují na zvětšení objemu a nadzvednutí řas, efektivně tvarují řasy a opticky upravují tvar oka. Tyto řasenky většinou mají kartáček, který je zúžený na konci, což usnadňuje natočení řas v koutcích oka.

Multifunkční řasenky

Multifunkční řasenka zastane více úkolů najednou. Zpravidla slouží zároveň ke zvětšení objemu, prodloužení řas i jejich natočení. Kartáček takových řasenek je nepravidelný, často má štětinky stočené do spirály. Hodí se k nalíčení horních i spodních řas a je vhodný zejména na denní líčení, při kterém využívá univerzálního efektu řasenky.

Barva řasenky

Při výběru řasenky je třeba dbát také na její barvu. Černá je klasika, běžně dostupná a hodí se pro většinu žen. Na různé příležitosti jako je večerní nebo párty líčení často využijete také barevné řasenky, které jsou nezvyklé. Vhodně zvolená barva skvěle podtrhne vzhled a celkové líčení.

Mnohé ženy používají řasenku v jiném než černém odstínu také na denní líčení, a to zejména proto, že například hnědá řasenka je jemnější. Skvěle se hodí pro blondýny a ženy se světlými vlasy. Švestková a zelená barva zjemní pohled, oproti tomu fialové odstíny dodají přirozenější vzhled.

Otázky při výběru řasenky

Která řasenka se nerozmaže?

Řasenka se může snadno rozmazat v bazénu, v moři, za deště, při sportu, nebo slzami a pro všechny tyto situace je vhodná voděodolná řasenka. Pakliže ji zrovna nemáte, můžete zkusit nejprve nanést podkladovou bázi a až na ni řasenku, její odolnost se tím zvýší. Nezapomeňte, že voděodolná řasenka se zpravidla hůře odličuje, ideální je tak k odlíčení použít olejový odličovač.

Jakou řasenku pro citlivé oči?

Nejen pro citlivé oči, ale i pro uživatelky kontaktních čoček, je vhodná hypoalergenní řasenka. Neměla by obsahovat žádné agresivní látky, za všechny můžete zmínit třeba nikl a parabeny. Řasenka pro citlivé oči by měla být dermatologicky a oftalmologicky testována a potěší, že i šetrné řasenky mohou být voděodolné.

Jak vypadá řasenka s efektem umělých řas?

Za tímto komerčním názvem se skrývají všechny řasenky, které dokáží řasy prodloužit, zvýšit jejich objem, a ještě je natočit. Jsou to tedy multifunkční řasenky, pro které se vžil také přívlastek „s 4D efektem“. Základem je u nich kvalitní barva a hlavně kvalitní kartáček s promyšleným tvarem a kvalitními štětinami (vlákny).

Jaké jsou nejlepší značky řasenek?

K nejžádanějším značkám patří například L’Oréal a Maybelline, které mají největší portfolio nabízených řasenek. Oblíbené jsou dále značky Rimmel, Bourjois, nebo řasenka ZEN od značky Farmasi.

Jak nanášet řasenku?

Řasenku je třeba nanášet vždy od kořínků ke koncům řas. U prodlužujících řasenek je možné v první fázi nanést řasenku na konce a protáhnout přibližně od poloviny řas dále a při druhém nanesení nanést od kořínků ke konečkům řas. Během aplikace řasenky je nutné co nejvíce nadzvedávat řasy, aby se barva dobře přichytila a došlo k žádanému efektu natočení.

Řasenka se nanáší vždy na suché a čisté řasy. Většinu řasenek je lepší nanášet pouze v jedné vrstvě, u večerního líčení, kde je cílem co nejvýraznější efekt, lze ji nanést ve dvou, případně ve třech vrstvách.

Chvíli po nanesení řasenky nemrkejte a nechejte ji zaschnout, aby se neobtiskla na víčka a okolo očí. Na konci dne je nutné řasenku důkladně odlíčit. V případě, že jde člověk spát s nalíčenými řasami, hrozí, že se řasy během spánku polámou a poškodí.