Vybíráme nejlepší ruční šlehač

Příprava krému, těsta nebo šlehačky se jen stěží obejde bez kuchyňského spotřebiče jakým je ruční šlehač. V současné době to není jen šlehač s metlami ke šlehání a hnětení, ale díky připojitelnému příslušenství lze z elektrického šlehače vytvořit multifunkční zařízení konkurující tyčovému mixéru. Po připojení mixovací nohy je z něj rázem ruční mixér, který může být dále usazen do stojanu s mísou. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší ruční šlehače pro rok 2022, s ohledem na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší ruční šlehače (Test 2022)

Recenze ručních šlehačů

Bosch MFQ3540

Bosch MFQ3540 recenze a test

Ruční šlehač Bosch MFQ3540 disponuje příkonem 450 W a pěti rychlostmi, s čímž připravíte široké spektrum pokrmů. Hmotnost šlehače je přijatelných 1,2 kg, což by neměl být problém při běžné manipulaci. Kromě nastavitelné rychlosti potěší rovněž přítomný pulzní spínač pro situace, kdy potřebujete plný výkon přístroje. Šlehač lze přeměnit na ruční mixér díky mixovací noze a ve výbavě je také nádoba o objemu 0,7 l.

Pro – Výkon, mixovací noha a nádoba, tichý chod bez vibrací
Proti – Absence stojanu

ZOBRAZIT NABÍDKU

ETA Cuore 0089 90000

ETA Cuore 0089 90000 recenze a testČistě na šlehání a hnětení je určen ruční šlehač ETA Cuore, který vyjma dvou základních metel žádné doplňkové příslušenství neobsahuje. Metly lze ze šlehače snadno sundat a následně vložit do myčky. Čtyři rychlosti a průměrný příkon je plně dostačující pro přípravu většiny pokrmů a s vahou 1,2 kg je rovněž příjemný při držení v ruce. K získání okamžitého výkonu je na šlehači tlačítko MAX a délka kabelu 1,3 m zajistí dostatečnou flexibilitu při manipulaci.

Pro – Atraktivní vzhled, cena/výkon
Proti – Nemá další příslušenství

ZOBRAZIT NABÍDKU

Bosch MFQ36460

Bosch MFQ36460 recenze a testBosch MFQ36460 je výkonný ruční šlehač s mísou a stojanem, které vám uvolní ruce a zároveň umožní uhníst těsto bez větší námahy. Objem otočné mísy je 3 l a celková hmotnost sestavy je stále příjemných 1,9 kg. Kromě pěti rychlostí je přítomný také pulzní spínač. Příkon šlehače je 450 W a k tomu je dále vybaven dvěma turbo metlami a hnětacími háky. Dodatečně je ještě možné dokoupit mixovací nohu a přeměnit šlehač na ruční mixér.

Pro – Šlehač s mísou a stojanem
Proti – V základní výbavě chybí mixovací noha

ZOBRAZIT NABÍDKU

Bosch MFQ4080

Bosch MFQ4080 recenze a testRuční šlehač a mixér Bosch MFQ4080 oslní jak svým designem, tak silným výkonem. Navzdory vyššímu příkonu (500 W) se může pochlubit tichým chodem s udávanou hlučností 65 dB, což ve srovnání s jinými modely skutečně poutá pozornost. Na druhou stranu se se svou hmotností 1,8 kg řadí k mírně těžším šlehačům. Ve výbavě najdete mixovací nohu, nádobu, ale i sekací nástavec (chopper).

Pro – Výbava šlehače spolu se sekacím nástavcem, nízká hlučnost
Proti – Plastové koncovky příslušenství

ZOBRAZIT NABÍDKU

Tefal PREPLINE HT411138

Tefal PREPLINE HT411138 recenze a testKvalitními materiály s pevnou konstrukcí se může pochlubit ruční šlehač Tefal PREPLINE, který lze zároveň přeměnit na ruční mixér díky mixovací noze dodávané v příslušenství. Kromě mixovací nohy jsou v balení také 2 šlehací metly a 2 hnětací háky. Pevná konstrukce šlehače si vybírá menší daň na jeho váze, i když 1,4 kg není žádná pohroma. Příkon ručního mixéru je slušných 450 W s pěti rychlostmi a turbo tlačítkem.

Pro – Pevná konstrukce
Proti – Průměrné příslušenství

ZOBRAZIT NABÍDKU

ETA Cuore 2089 90000

ETA Cuore 2089 90000 recenze a testMultifunkční ruční šlehač ETA Cuore zaujme kromě své výbavy také rozšířenou zárukou na 3 roky. Je to však hlavně výbava, která činní tento šlehač atraktivním. Základ příslušenství ve formě šlehacích metel a hnětacích háků doplňuje mixovací noha, stojan a otočná mísa s objemem 3,6 l a víkem s otvorem pro průběžné přidávání surovin. Samotný šlehač přeměnitelný na ruční mixér je vyroben z plastu a disponuje otevřenou rukojetí.

Pro – Široké příslušenství, rozšířená záruka
Proti – Nižší příkon a vyšší hlučnost

ZOBRAZIT NABÍDKU

Bosch MFQ4030

Bosch MFQ4030 recenze a testVýkonným a tichým provozem se vyznačuje ruční šlehač Bosch MFQ4030 s atraktivním 500 W příkonem a pouhými 65 dB. Zajímavostí jsou šlehací metly z ušlechtilé oceli. Ty obsahují kuličky Fine Creamer, které zajišťují efektivnější výsledek šlehání, co do rychlosti a kvality. Se šlehačem připravíte rovněž těsto díky dvěma hnětacím hákům, které lze spolu s metlami mýt v myčce. Dodatečně je možné dokoupit mixovací nohu a proměnit šlehač na ruční mixér.

Pro – Výkonný a tichý provoz, upravené šlehací metly
Proti – Absence širšího příslušenství

ZOBRAZIT NABÍDKU

Kenwood HM680

Kenwood HM680 recenze a testRuční šlehač Kenwood HM680 s mísou z nerezu a stojanem, disponuje příkonem 350 W a připravíte s ním moučníky, uhnětete těsto nebo našleháte krém. Objem otočné mísy je 3 litry a šlehač v ní může pracovat v pěti rychlostních stupních. Celá sestava zahrnující šlehač a otočnou mísu má hmotnost 2,6 kg, čímž se řadí mezi těžší modely a z recenzí vyplívá i hlučnější chod přístroje.

Pro – Objemná nerezová otočná mísa
Proti – Z uživatelských ohlasů hlučnější chod

ZOBRAZIT NABÍDKU

Philips HR1459/00

Philips HR1459/00 recenze a testK základním ručním šlehačům lze zařadit Philips HR1459/00, který splní nejnutnější práci. Ve výbavě má dva páry metel z nerezové oceli na šlehání a hnětení, na těle šlehače pak tlačítko pro uvolnění metel, pulzní spínač, rychlostní posuvník a praktická svorka pro navinutí přívodního kabelu. Plastová konstrukce zajišťuje nízkou hmotnost přístroje, pouhých 1,1 kg. Deklarovaná hlučnost je 83 dB, což rozhodně není málo, ovšem tento ruční šlehač je sám o sobě spíše pro občasné a krátkodobé použití, takže to příliš nevadí.

Pro – Lehký šlehač pro základní využití
Proti – Nízký příkon

ZOBRAZIT NABÍDKU

Gorenje M 605 W

Gorenje M 605 W recenze a testPříznivou cenu i výkon nabízí ruční šlehač Gorenje M 605 W, který si poradí se šleháním i hnětením, na které má v balení sadu dvou nerezových metel. Příkon 425 W dodá šlehači dostatek síly, a přitom si zachovává v celku tichý chod s úrovní akustického hluku jen 72 dB. Ergonomická konstrukce umožňuje jednoduché ovládání i držení, čemuž dále prospívá nízká hmotnost 1,1 kg.

Pro – Kombinace vyššího příkonu a tichého chodu
Proti – Není možné dokoupit mixovací nohu

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jak vybrat ruční šlehač

Elektrický šlehač patří mezi základní vybavení kuchyně a jeho výběr by tak měl odrážet požadavky a rozsah plánovaného využití. Ruční šlehač lze totiž přeměnit také na ruční mixér dodatečným příslušenstvím, čímž získáte multifunkční zařízení a konkurenta jiným pomocníkům do kuchyně.

Příkon

Síla vyjádřená příkonem je jednou z nejpodstatnějších věcí, které byste u šlehače měli hledat. Spolu s konstrukcí metel pak rozhoduje o celkové výkonnosti. Základní šlehače disponují příkonem 300 W a výše, s čímž zvládnete běžné šlehání i hnětení. Pokud však jde o konvertibilní ruční šlehač na mixér pomocí mixovací nohy, měl by takový model disponovat vyšším příkonem. Typicky mají ruční mixéry příkon 400 nebo i 500 W.

Regulace rychlosti

Šlehač má na těle buď knoflík, nebo posuvník, kterým lze regulovat rychlostní stupně. Těch jsou typicky čtyři nebo pět, přičemž nižší otáčky využijete při hnětení těsta. Nejvyšší otáčky zase nejčastěji využijete při mixování, pokud má šlehač dostupnou mixovací nohu.

Funkce a příslušenství

Základní funkcí ručního šlehače je šlehat a hníst, k čemuž má v běžné výbavě dva druhy metel. Se šlehacími metlami zpracujete krémy, vaječný sníh nebo šlehačku. S hnětacími metlami nebo také háky, připravíte těsto různého druhu a konzistence. Jelikož hnětení vyžaduje čas, hodí se šlehač s mísou a stojanem, do kterého ho lze umístit.

Funkce ručního šlehače lze dále rozšířit pomocí mixovací nohy, čímž vznikne ruční mixér, se kterým připravíte smoothie nebo nadrtíte led. Musíte ale brát v potaz nižší příkon přístroje. Nejde tedy o úplnou náhradu tyčového mixéru. V příslušenství se může objevit také sekací nástavec s nádobou, ve které rotují dva ostré nože, které si poradí s různými surovinami.

Hlučnost a zpracování

Akustický hluk ručních šlehačů se pohybuje kolem 65 dB až 85 dB. Lze tedy vidět poměrně citelný rozdíl a v některých situacích, jako například při použití v bytě, může jít o jeden z rozhodujících parametrů.

Většina šlehačů má plastovou konstrukci z důvodu snazší údržby, a hlavně nižší hmotnosti. Ruční šlehač, jak samotný název deklaruje, vyžaduje různě dlouhou manipulaci jednou rukou a každý gram tvoří rozdíl. Váha šlehačů se běžně pohybuje od 1 kg až po 2 kg, přičemž lze čekat vyšší váhu hlavně u nerezových provedení, se kterými se i hůře manipuluje.