Vybíráme nejlepší hrnce na indukci, plyn aj.

TOP 3 sady nádobí

Tescoma Ultima 780610

Tefal Intuition A702SC85

Lamart K16202428

Nerezové nádobí se silným sendvičovým dnem, které díky vychytanému odkládání poklic usnadní práci a ušetří čas.Sada hrnců z nerezové oceli a pokličky z odolného skla s parními ventily a třívrstvým dnem.Sada hrnců na indukci s keramickým nepřilnavým povrchem, kde při pečení v troubě oceníte velký čtvercový hrnec.
+ Třívrstvé dno, odkládání poklic+ Dostupná kvalita+ Keramický povrch, pečení v troubě
- Skladnost hrnců- Nízká teplota pečení v troubě- Materiál se nehodí do myčky

Orientační Cena
5 999 Kč

Orientační Cena
3 089 Kč

Orientační Cena
1 889 Kč

Kvalitní hrnce na vaření jsou základem kuchyňského vybavení, přičemž sada hrnců má nesporné výhody oproti pořizování jednotlivých kusů (více dole v rádci). Souprava nádobí se může lišit materiálem a vhodností ohřevu, což platí především pro hrnce na indukci nebo do trouby, počtem kusů i odlišným zastoupením hrnců, rendlíků či pánví a dalšího náčiní. Některé sady hrnců mají nepřilnavý povrch z nevšedních materiálů jako je granit, případně dražší titan, byť nerezové hrnce stále patří mezi nejoblíbenější s ohledem na poměr ceny a kvality. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší sady hrnců pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší sady hrnců (Test 2024)

VzhledModelPočet kusůMateriálMytí v myčceOdměřovací stupniceDruh ohřevuDostupnost
Tescoma PRESIDENT 780210 recenze a testTescoma PRESIDENT 78021010NerezAnoAnoPlynový, elektrický, indukční
Kolimax Professional recenze a testKolimax Professional10NezerAnoAnoPlynový, elektrický, indukční
Tescoma Ultima 780610 recenze a testTescoma Ultima 78061010NerezAnoAnoPlynový, elektrický, indukční
Tescoma HOME PROFI 725013 recenze a testTescoma HOME PROFI 72501313NerezAno-Plynový, elektrický, indukční
Tefal Intuition A702SC85 recenze a testTefal Intuition A702SC8510NerezAnoAnoPlynový, elektrický, indukční
BANQUET 48RW121810DT recenze a testBANQUET 48RW121810DT10NerezAnoAnoPlynový, elektrický, indukční
Tescoma Presto recenze a testTescoma Presto11NerezAnoAnoPlynový, elektrický, indukční
Lamart K16202428 recenze a testLamart K162024288Hlíník, keramikaNe-Plynový, elektrický, indukční
Tefal E492SA55 Virtuoso recenze a testTefal E492SA55 Virtuoso10NerezAnoAnoPlynový, elektrický, indukční
Royalty Line RL-ES1014M recenze a testRoyalty Line RL-ES1014M14Hliník, mramorAno-Plynový, elektrický, indukční

Zobrazit celou nabídku

Recenze sad hrnců

Tescoma PRESIDENT 780210

Tescoma PRESIDENT 780210 recenze a test

Sada nádobí Tescoma PRESIDENT 780210 je z kvalitní nerezové oceli 18/10 a také vhodná do myčky, přičemž po vyjmutí nezůstává zbytková voda. Univerzální je možnost používání na elektrickým, plynovým, indukčním a sklokeramickým sporáku. Další výhodou je odolné sklo u poklic, které mají zploštěný design a jsou také vhodné do myčky. Výhodou této sady je dále rendlík, který je vybaven cedící pokličkou s velkými a malými otvory a praktickou výlevkou, použitelnou při slévání vody z brambor, nebo při slévání těstovin.

+ Kovová ucha, rendlík na slévání
Cedící poklice pouze u rendlíku

Kolimax Professional

Kolimax Professional recenze a test

Sada nádobí Kolimax Professional je vyrobena z nerezu a hrnce lze použít i na indukci. Je vhodná pro profesionální i domácí vaření a dá se umývat v myčce. Plusové body získala sada za používání nádobí v troubě do 300°C včetně skleněných poklic. Déle je vybavená parním ventilem, který zajistí nadměrný odvod páry. Výhodou je rovněž akumulační sendvičové dno pro úsporu energie a potěší i výroba v ČR.

+ Provedení hran hrnců, cena/kvalita
Nic zásadního

Tescoma Ultima 780610

Tescoma Ultima 780610 recenze a test

Nerezové nádobí s třívrstvým dnem Tescoma Ultima 780610 je ideální sada nádobí s vymoženostmi na ulehčení práce při vaření. Nádobí je vybaveno speciální regulací páry, systémem odkládání poklic a cezení. Výhodou je umývání nádobí v myčce, ale bez možnosti použití v troubě. Výhodou je zde měrná stupnice, která je umístěna uvnitř hrnce. Hrnce lze použít na indukci i dalších varných deskách.

+ Třívrstvé dno, odkládání poklic
Skladnost hrnců

Tescoma HOME PROFI 725013

Tescoma HOME PROFI 725013 recenze a test

Exkluzivní sada nerezových hrnců Tescoma HOME PROFI 725013 nabídne sadu o 13 kusech, ve které je zahrnut i mlékovar s nálevkou a někoho mohou zaujmout neprosklené poklice. Výhodou je silné sendvičové dno, které zajištuje rovnoměrný ohřev a působí proti připálení. Samozřejmostí je mytí v myčce a ohřev na všech druzích sporáků, včetně indukce. Ocenit lze také rukojeti, které jsou spojeny přímo bodovým svárem, který odizoluje teplo.

+ V sadě mlékovar
Vyšší cena

Tefal Intuition A702SC85

Tefal Intuition A702SC85 recenze a test

Tefal Intuition A702SC85 je sada hrnců na indukci a další druhy ohřevů, odolná proti korozi a jinému zacházení. Nerezový materiál doplňuje 2,9 mm silné třívrstvé dno. Potěší možnost mytí v myčce a vložení do trouby bez pokličky nebo s ní (v takovém případě jen na 180 stupňů). V základní sadě nesmí samozřejmě chybět poklice z odolného skla s parními ventily.

+ Dostupná kvalita
Nízká teplota pečení v troubě

BANQUET 48RW121810DT

BANQUET 48RW121810DT recenze a test

Sada nerezových hrnců BANQUET 48RW121810DT je vhodná pro nenáročné domácí používání. Sada se skládá z 10 kusů z čehož jsou 4 hrnce a jeden rendlík plus 5 nerezových poklic. Výhodou je mytí v myčce a použití na všech druzích sporáků. Dále lze ocenit praktické děrované poklice ke slévání těstovin a dalších věcí, nebo rysku na tekutiny.

+ Děrované poklice pro slévání tekutin
Podle ohlasů zanechává malé stopy při vytažení z myčky

Tescoma Presto

Tescoma Presto recenze a test

Indukční sada nerezových hrnců Tescoma Presto má silné sendvičové dno a ergonomické plastové úchyty, které nepálí. Odlišností je rovněž přítomnost hluboké pánve s průměrem dna 24 cm. Rendlík je vybaven oboustrannou nálevkou s poklicí s otvory na slití. Poklice jsou vybaveny otvorem pro páru a jsou sklonerezové. Další výhodou je stupnice uvnitř hrnců, která usnadní práci a čas při vaření. S ohledem na úchyty nelze čekat možnost vložení do trouby a hrnce nemají ani vnitřní nepřilnavý povrch (silné dno ale odvádí dobrou práci i bez toho).

+ Součástí sady je pánev (hůře se ale smaží některá jídla)
Plastové úchytky znemožňují vložení do trouby

Lamart K16202428

Lamart K16202428 recenze a test

Hliníková sada hrnců s nepřilnavým povrchem Lamart K16202428 nabídne hezký červený design a atraktivní cenu. Hliníkové hrnce jsou vybaveny keramickým nepřilnavým povrchem, který podporuje vaření bez tuku a zajišťuje perfektní rozvod tepla. Výhodou je také vkládání do trouby, pro které je zde navíc čtvercový hrnec nebo spíše pekáč s nižší výškou a poklicí. Výhodou je rovněž použití na indukci.

+ Keramický povrch, pečení v troubě
Materiál se nehodí do myčky

Tefal E492SA55 Virtuoso

Tefal E492SA55 Virtuoso recenze a test

Nerezová sada hrnců Tefal E492SA55 Virtuoso nabídne vysoký hrnec o průměru 22 cm a objemu 6,2 l. Velkou výhodou je použití této sady v troubě, která může dosáhnout u hrnce 250 °C a u poklice 180°C. Materiál poklic je ze skla a nádobí z broušené nerezové oceli s trojvrstvým dnem. Praktická je měrka uvnitř kastrolu a ergonomické rukojeti pro komfortní práci při vaření.

+ Trojvrstvé dno, použití v troubě
Vyšší cena

Royalty Line RL-ES1014M

Royalty Line RL-ES1014M recenze a test

Royalty Line RL-ES1014M je sada hrnců s nepřilnavým mramorovým povrchem a dvěma pánvemi o průměru 24 a 28 cm. Odnímatelná madla ze silikonu umožňují vložení i do trouby, takže nemusíte dělat kompromis v pohodlí při vaření s potenciálně horkými úchyty. Indukční nádobí lze použít na všech typech sporáků a lze ho vložit do myčky.

+ Nepřilnavý povrch, dvě pánve, indukční
Podle ohlasů občas zachycení vody pod úchyty poklic

Jak vybrat hrnce

Na výběr máte dvě možnosti, a to pořídit kvalitní hrnce samostatně, nebo jako sadu nádobí do kuchyně. Sada hrnců má výhodu ve stejném typu ohřevu, lepší skladnosti (lze je vrstvit na sebe a zabírají méně místa), dále mají stejná madla a jednotných vzhled a v neposlední řadě vyžadují často jednotnou údržbu (včetně možnosti mytí v myčce). Také pořizovací cena může být nižší než při nákupu po kusech. Jednotlivé hrnce mají výhodu zase v tom, že celou soustavu hrnců uzpůsobíte přesně svým požadavkům.

Pokud chcete dávat hrnec do trouby, pohlídejte si, aby byl odolný proti vysokým teplotám, a to včetně rukojetí (plastové nejsou nikdy vhodné). Některé hrnce umožňují rukojeti odejmout.

Podle druhu ohřevu se mohou dále dělit na:

 • Sady hrnců na indukční varnou desku
 • Hrnce na elektrickou sklokeramickou desku
 • Hrnce na plynový sporák

Obsah sady nádobí

V závislosti na počtu kusů obvykle sada nádobí obsahuje:

 • Hrnec – je vyšší než varianty níže, má užší průměr a dvě ucha. Průměr hrnce je typicky 10 až 30 cm, objem 2 až 6 litrů.
 • Kastrol – má menší výšku, širší průměr a vyžaduje větší plotýnku. Výhodou je rychlé, rovnoměrné prohřátí jídla.
 • Rendlík – nižší hrnec s dlouhou rukojetí a někdy i nálevkou. Vhodný pro ohřev vody, mléka či vaření vajec. Objem má kolem 1 litru.
 • Poklice – obvykle jsou součástí sady.
 • Pánev – nízká nádoba s prostorným dnem a dlouhou rukojetí. Je vhodná ke smažení, restování a pražení.

Podle počtu kusů nádobí lze dále rozlišovat:

 • Malé sady nádobí (do 5 ks) – pro jednotlivce, malé kuchyně.
 • Základní sady (8 až 10 ks) – základ kuchyňského vybavení, často bez pánve, vhodné nejen pro rodiny.
 • Rozšířené sady (10 až 20 ks) – různé velikosti hrnců, kastrolů, rendlíků a pánví, případně kuchyňského náčiní.

Hrnce na indukci (indukční nádobí)

Nádobí na indukci má speciální úpravu (dno obsahující magneticky a elektricky vodivé materiály), díky které může fungovat na indukční varné desce. Ta vytváří elektromagnetické pole a umístěním indukčního nádobí začnou vznikat vířivé proudy, které se mění na teplo. Teplo pro vaření tedy vzniká přímo ve dnu hrnce.

Při výběru pozor, aby průměr hrnce překrýval celou plotýnku (zónu). Ověřte si tedy, že daná sada hrnců na indukci odpovídá varné desce, na kterou nádobí pořizujete.

Jak poznat nádobí na indukci? Přiložte ke dnu hrnce magnet a pokud bude držet, může na indukční desce fungovat. Indukční hrnce a další nádobí je také opatřeno symbolem indukce.

Kvalitní hrnce na indukci se liší hlavně svojí výrobou, například zaručením pevného spojení materiálů, a optimální tloušťkou dna. Lze je použít v troubě, ale i na plynovém sporáku.

Materiál sady hrnců

Nerezové hrnce

Nerezové nádobí patří mezi nejprodávanější kuchyňské vybavení díky poměru cena/kvalita. Materiál je charakteristický svou odolností, dlouhou životností, ale o něco vyšší spotřebou energie. Hlavním faktorem, na co si dát pozor při výběru nerezové sady hrnců je tloušťka sendvičového dna. To rozmísťuje teplo rovnoměrně v nádobě, udržuje teplo i po odstavení od zdroje, předchází napalování a zbytečnému čištění pomocí písku a drátěnky. Celonerezové hrnce lze použít i v troubě do 240 °C. Pozor si dejte i na kvalitu nerezové oceli značenou číslem například 18/12 (vyšší číslo, lepší ocel).

Smaltované hrnce

Smaltované hrnce se vyrábí z tenkého ocelového plechu pokrytého minerální vrstvou. Smaltové nádobí je oblíbené díky atraktivnímu vzhledu a převážné nízké ceny. Velice důležité u smaltovaných hrnců je dávat si pozor na pády na zem, či nechtěné nárazy, při kterých by se mohl oprýsknout. Smaltované hrnce by se neměli chladit studenou vodou hned při dovaření, hrozí totiž popraskání povrchu. V neposlední řadě je zde tenké dno, které může vést k napalování a mezi nešvary patří rovněž odlupování částí smaltu v hrnci. Nevýhodou je i delší nahřívání.

Litinové hrnce

Litina je pevná a rovnoměrně rozvádí teplo, díky čemuž ji mají kuchaři v oblibě pro smažení při vysoké teplotě a rovnoměrné pečení. Litina je magnetická, takže funguje na indukci, ale lze využít i na plynové hořáky. Ve většině případů mají litinové hrnce nižší pořizovací cenu a v zásadě se nepřipalují ani při vysoké teplotě. Před prvním použití je třeba ji vypálit. Při dlouhodobém používání vytvoří olejovou nepřilnavou vrstvu, takže při vaření můžete omezit olej/tuk, nebo vařit i bez něj. Oproti nerezovému hrnci je však o dost těžší.

Keramické hrnce

Hrnce osazené nepřilnavým keramickým povrchem umožňují vařit, smažit i péct téměř bez tuku. Keramika je odolná vůči vysokým teplotám a nádobí lze použít i do trouby a případně na indukci (pokud má dodatečnou úpravu). Keramický povrch je citlivý na poškrábání, takže se vyhněte kovovým nástrojům.

Titanové hrnce

Titanový povrch hrnce má nepřilnavé vlastnosti, takže umožňuje vařit zcela bez tuku a oleje, nezanechává pachy jídla, snadno se udržuje, je velmi odolný a nedeformuje se ani vysokými teplotami například v troubě. Titanové nádobí se rychle a rovnoměrně zahřívá a dlouho udrží teplo, takže šetří energii. Nevýhodou je vysoká cena, která však může být kompenzována vysokou životností.

Měděné hrnce

Měď rychle reaguje na změnu teploty, což profesionální gastronomie velice ocení a vaření je rovněž rychlé a úsporné. Měděné nádobí ovšem nemůžete vložit do myčky a vyžaduje pečlivější údržbu. Pořizovací cena je navíc poměrně vysoká.

Skleněné hrnce

Skleněné hrnce jsou vyráběné z borosilikátového a borokřemičitého skla, které má vysokou tepelnou odolnost (300 až 500 °C). Výhodou je vzhled, ale i praktické vlastnosti, jako zdravotní nezávadnost, kdy nehrozí uvolňování látek jako u jiných materiálů. Pozor si musíte dát na nárazy i rychlé ochlazení, kdy hrozí, že praskne. Průhlednost se hodí například při pečení masa, zapékání brambor či těstovin.

Granitové nádobí

Co je granitový povrch? Granit je žula, takže je povrch velice tvrdý a odolný proti poničení, ale také přírodní a zdravotně nezávadný. Granitové hrnce a další nádobí, typicky pánev, mají nepřilnavý povrch ze všech stran, takže můžete vařit bez tuku. Masivní provedení rovněž předchází deformaci dna. Kromě granitového povrchu můžete najít také kamenný, mramorový a podobně.

Funkce a doplňky

Sady hrnců nabízejí často i praktické doplňky a funkce, například:

 • Odměřovací stupnice – některé hrnce ji mají na vnitřní straně.
 • Držáky pokliček na úchytech nádob – hodí se při míchání nebo přidávání surovin.
 • Odnímatelná rukojeť – hodí se při pečení v troubě či uskladnění.
 • Poklice na cedění – speciální poklice umožňující scezení vody.
 • Thermo-Spot – indikátor teploty informující o nahřátí, často na středu dna hrnce či pánve.

Otázky při výběru sady nádobí

Jaké nádobí na indukci?

Hrnce na indukci musí mít magneticky vodivé dno, aby fungovaly v souladu s technologií indukční varné desky. Jestli jsou vaše hrnce nebo pánve použitelné pro indukci zjistíte jednoduše přiložením magnetu ke dnu nádoby (pokud tam drží, je nádobí použitelné). Sada hrnců na indukci je rovněž označena symbolem indukce.

Jaké jsou nejlepší hrnce na plynový sporák?

Hrnce na plynový sporák lze použít z různých materiálů. Jen u varného skla se doporučují speciální plotýnky. Pro plynové sporáky jsou rovněž nevhodné plastové držáky.

Jaké hrnce s nepřilnavým povrchem?

Hrnce s nepřilnavým povrchem mají typicky speciální povrchovou úpravu, jako je teflon, keramika, nebo také granit a mramor. Další přirozeně nepřilnavé materiály jsou třeba litina nebo titan. Pozornost věnujte také dnu hrnce, viz další otázka.

Proč nerezové hrnce s dvojitým dnem?

Nerezové hrnce s dvojitým až trojitým sendvičovým dnem jsou odolnější, lépe vedou teplo v hrnci a zabraňují připálení.

Jaké značky jsou známé pro kvalitní hrnce na vaření?

Kvalitní hrnce má Tescoma, Tefal, Delimano, Kolimax, Banquet, Lamart, nebo také Berghoff, Royalty Line, Mauviel, Metalac, Paderno, Blauman, PGX a další.