Vybíráme nejlepší samoopalovací krém

TOP 3 samoopalovací přípravky

La Roche Posay Autohelios

St. Moriz Self Tanning

Dermacol Self Tan

Samoopalovací gelová péče vhodná především pro citlivou pokožku. Poskytuje přirozený vzhled a gelová textura se velmi snadno roztírá.Samoopalovací pěna, která rychle schne a potěší praktickou aplikací. Ve složení najdete olivové mléko, která má schopnost dodat pokožce hydrataci.Samoopalovací mléko české značky přináší intenzivní opálení, hydrataci a snadné roztírání. Vhodné je pro rychlé sjednocení odstínů pokožky.

Orientační Cena
314 Kč

Orientační Cena
249 Kč

Orientační Cena
148 Kč

Ten, kdo touží po opálení v libovolnou roční dobu, má příležitost sáhnout po samoopalovacím krému, který se od opalovacího krému liší tím, že po jeho použití není třeba vystavovat pokožku slunečnímu záření. Samoopalovací krém neobsahuje UV filtry a nehodí se pro opalování na sluníčku, vhodný není ani k použití v soláriu. Jeho účel je specificky daný a slouží ke zhnědnutí cestou působení aktivní složky, nazývané DHA (kyselina dokosahexaenová). Ta totiž reaguje s aminoskupinami v proteinech, které jsou obsaženy v horní části kůže. Následně dochází k Maillardově reakci, která vyvolá požadované zhnědnutí pokožky. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší samoopalovací krémy pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší samoopalovací krémy (Test 2024)

VzhledModelKonzistenceUrčeníVhodný proIntenzita opáleníObjem baleníDostupnost
La Roche Posay Autohelios recenze a testLa Roche Posay AutoheliosGelový krémObličej i těloCitlivou pleťPřirozený vzhled, mírná100 ml
St. Moriz Self Tanning recenze a testSt. Moriz Self TanningPěnaObličej i těloVšechny druhy pletiStřední200 ml
Bioderma Photoderm Autobronzant recenze a testBioderma Photoderm AutobronzantSprejObličej i těloCitlivou i normální pleťPodle doby použití150 ml
Dermacol Self Tan recenze a testDermacol Self TanKrémové mlékoNa těloNormální pleťPřirozená200 ml
Eco By Sonya recenze a testEco By SonyaKrémové mlékoObličej i těloCitlivou i normální pleťStřední150 ml
Astrid Sun recenze a testAstrid SunSprejObličej i těloVšechny druhy pletiIntenzívní150 ml
RYOR Face & Body Care recenze a testRYOR Face & Body CareKrémové mlékoObličej i těloVšechny druhy pletiPozvolná200 ml
Clarins Sun Self Tanners recenze a testClarins Sun Self TannersKapky (sérum)Na obličejVšechny druhy pletiPodle počtu kapek15 ml
Vichy Idéal Soleil Capital recenze a testVichy Idéal Soleil CapitalKrémové mlékoObličej i těloVšechny druhy pletiStřední100 ml
Avène Sun Self Tanning recenze a testAvène Sun Self TanningGelObličej i těloCitlivou pleťPřirozený vzhled100 ml
Bielenda Magic Bronze recenze a testBielenda Magic BronzeKrémNa těloVšechny druhy pletiStřední/intenzivní200 ml

Zobrazit celou nabídku

TIP:

Recenze samoopalovacích krémů

La Roche Posay Autohelios

La Roche Posay Autohelios recenze a test

Samoopalovací hydratační gelový krém s jemnou konzistencí La Roche-Posay Autohelios dodává pokožce velmi přirozený a sjednocený vzhled opálené pleti. Působením tohoto samoopalovacího přípravku dochází k uživatelkami potvrzenému sjednocení přirozeného barevného tónu pokožky, bez zanechávání fleků či skvrn. Hodí se tudíž hlavně pro použití na pokožku, která je na sluneční záření hodně citlivá a nelze ji vystavovat intenzivnímu dlouhodobému působení slunečních paprsků. Aplikace se provádí rovnoměrně na obličeji i na těle, důležité je pečlivé rozetření v místech okolo obočí, vlasových kořínků, na loktech a kolenou. Po aplikaci je třeba si důkladně umýt ruce.

St. Moriz Self Tanning

St. Moriz Self Tanning recenze a test

Samoopalovací pěna St. Moritz Self Tannig dodává pleti přirozeně hnědou barvu v požadovaném odstínu podle intenzity použití. Samoopalovací efekt této pěny je velmi rychlý, dostavit by se měl už po čtyřech hodinách a vydržet až deset dní. Barva opálení je skutečně věrohodná, není třeba obávat se nepřirozených odstínů, hodí se pro všechny druhy pleti a vyznačuje se snadnou, jednoduchou a příjemnou aplikací. Dle zkušeností netvoří šmouhy ani pruhy, rychle zasychá, a navíc i chrání a hydratuje pokožku. Hodí se na tělo i obličej.

Bioderma Photoderm Autobronzant

Bioderma Photoderm Autobronzant recenze a test

Samoopalovací sprej Bioderma Photoderm Autobronzant dodá pleti krásné bronzové zbarvení. Intenzitu opálení si určí uživatel sám množstvím použitého prostředku a dobou trvání aplikace. Kromě opálení pleť i vyživuje díky bohatému obsahu vitamínu E a obsah olivového mléka slouží k dokonalé hydrataci pleti, současně má také zjemňující účinek. Po protřepání dózy se sprejem postačí nastříknout malé množství prostředku na přiloženou aplikační rukavici a zvolna krouživými pohyby rozetřít na obličeji i po pokožce celého těla. Díky unikátnímu difuznímu systému se produkt roztírá velmi snadno. Samoopalovací pěna ve spreji je obohacena o příjemnou hypoalergenní parfemaci, obsahuje glycerin, xylitol a DHA.

Dermacol Self Tan

Dermacol Self Tan recenze a test

Dermacol Self tan je samoopalovací tělové mléko s lehkou parfemací vůně čokolády. Dodává pokožce zdravý vzhled, uživatelé si chválí lehce bronzový nádech. Umožňuje dosáhnout při delší aplikaci i výraznějšího stupně zhnědnutí. Velmi snadno se roztírá, rychle se vstřebává a při aplikaci současně zvláčňuje, hydratuje i zjemňuje pokožku. Postačí nanést odpovídající množství samoopalovacího mléka na pokožku celého těla a následně ji pečlivě, rovnoměrně rozetřít. Pro dokonalý výsledek je doporučováno použití přiložené aplikační rukavice.

Eco by Sonya

Eco By Sonya recenze a test

Jedinečné a zcela přírodní složení samoopalovacího mléka Eco by Sonya dokáže dodat pleti elegantní, zdravý a prozářený bronzový vzhled. Tento krém nejenže dodá skvělý vzhled, ale současně slouží i pro péči o pokožku, vyživuje ji, chrání před vysušením, a hlavně nezatěžuje tělo žádnými chemickými látkami. Vyjmenovat všechny účinné přírodní složky by zabralo hodně místa (kompletně vypsané je najdete na obalu přípravku), za připomenutí stojí i to, že dané ekologické samoopalovací mléko působí efektem opálení až po deset dnů, nešpiní a nebarví ložní prádlo. Při opakované aplikaci je možné dosáhnout ještě výraznějšího bronzového zbarvení pokožky, běžná aplikace se provádí po dobu přibližně osmi hodin.

Astrid Sun

Astrid Sun recenze a test

Velmi rychle působící samoopalovací sprej na tělo i na obličej Astrid Sun představuje snadný způsob, jak docílit parádně opálené pokožky po celý rok. Pro ty, kdo pobyt na sluníčku moc dobře nesnášejí, je to celoročně velká výhoda, v zimním období ho ocení i ti ostatní. Navíc patří mezi levnější přípravky. Nejedná se o klasický opalovací krém, tudíž sprej neobsahuje ochranné UV filtry a nechrání před slunečním zářením. Pro správnou aplikaci postačí nanést na pokožku těla i obličeje (na obličej pomocí aplikačních rukavic), důkladně rozetřít a dbát na to, aby nedošlo k vniknutí přípravku do očí. Sjednocuje barevný tón a odstín pokožky, snadno se vstřebává, nešpiní.

RYOR Face & Body Care

RYOR Face & Body Care recenze a test

Hydratační a současně samoopalovací tělové mléko RYOR Face & Body Care patří mezi velmi oblíbené produkty s vysokým hodnocením v uživatelských recenzích. Jak je z názvu patrné, slouží k použití na obličej I tělo a je vhodné pro všechny druhy pleti. Dokonalého efektu opálení do bronzového odstínu lze docílit velmi snadno. Stačí přiměřené množství samoopalovací emulze nanést na pokožku celého těla a potom ji jemně, ale důkladně rovnoměrně rozetřít. Snadno se vsakuje, pokud nepoužijete aplikační rukavice, po nanesení přípravku si hned důkladně umyjte ruce.

Clarins Sun Self-Tanners

Clarins Sun Self Tanners recenze a test

Trochu nezvyklé řešení představují samoopalovací kapky Clarins Sun Self-Tanners určené výhradně na obličej, ať už s mastnou, suchou, normální či smíšenou pletí. Postačí do běžně používané denní nebo noční kosmetiky přidat jednu, dvě nebo tři kapky séra. Počet kapek ovlivní intenzitu samoopalovacího procesu. Po aplikaci bude pleť nejen přirozeně opálená, ale také hydratovaná a zpevněná. Jedná se o prostředek, který dodá pleti zdravý, zářivý vzhled, zpomalí proces stárnutí pleti a poslouží k jejímu zpevnění i větší elasticitě. Netvoří skvrny, opálení bude stejnoměrné a pravidelné.

Vichy Idéal Soleil Capital

Vichy Idéal Soleil Capital recenze a test

Jemný samoopalovací krém Vichy Ideal Soleil je určen na obličej i tělo a hodí se I pro citlivou pokožku. V jeho složení hraje roli složka obohaceného DHA, vitamin E pro zachování svěžího vzhledu opálené pleti a dále glycerin, xanthan, sorbitový olej i další hodnotné kosmetické složky. Zajímavostí je také absence parabenů a hypoalergenní formule. Opálení se projeví velmi rychle. Uvidět byste ho měli už po hodině od nanesení samoopalovacího mléka na pokožku. Zasychající povrch není mastný a nešpiní. Aplikuje se nejlépe dvakrát týdně. Kromě opálení poskytuje rovněž hydrataci pleti po dobu až 8 hodin.

Avène Sun Self Tanning

Avène Sun Self Tanning recenze a test

Hydratační samoopalovací krém Avène Sun Self Tanning je výborným prostředkem k dosažení bronzové pleti s rovnoměrně vyváženým probarvením. Kromě žádoucí hydratace se vyznačuje také zklidňujícím a omlazujícím efektem. Gelová textura je nemastná a vyznačuje se lehkým parfémováním. Aplikace se provádí nanesením a rozetřením do rovnoměrné tenké vrstvičky na dokonale čistou a suchou kůži obličeje a/nebo těla. K dosažení zcela dokonalého efektu je vhodné jej aplikovat po pečlivém provedené peelingu pleti.

Bielenda Magic Bronze

Bielenda Magic Bronze recenze a test

Pro docílení opravdu snědé a výrazně tmavě opálené pokožky je určen samoopalovací krém Bielenda Magic obsahující unikátní složky, které umožňují jeho velmi rychlé působení. Ani při výrazném opálení nedochází ke vzniku nežádoucích skvrn nebo pruhů. Krém se vstřebává stejnoměrně a snadno se roztírá. Vysoký obsah kokosového másla a vitamínu E poskytuje hydrataci na potřebné úrovni, dokonalé vyhlazení pleti i potřebnou výživu pokožky. Efekt opálení potrvá několika dní, potom je třeba znovu provést aplikaci krému. Jak zmínila jedna uživatelka v recenzi, krém obsahuje silikony (podle složení na obalu), tudíž nemusí být vhodný pro časté použití vlivem zanášení pórů.

Jak vybrat samoopalovací krém

Kosmetika prochází neustálým vývojem a objevují se stéle nové i vylepšené přípravky, to platí také o samoopalovacích krémech. Už dávno mají za sebou první dětské bolesti, které spočívaly v nepravidelném nebo ne zrovna kvalitním zbarvení pokožky. Dnešní samoopalovací krémy jsou spolehlivé a mnohokrát otestované i vyzkoušené v praxi. Na výběr máte z různých konzistencí a problém není sehnat zcela přírodní produkty vhodné pro citlivou pokožku.

Při výběru této kosmetiky záleží na tom, jaký je váš konkrétní typ pleti, přihlédnout je třeba i k tomu, zda chcete dosáhnout opálení po celém těle, nebo jen na obličeji. Přemýšlejte také nad tím, jak dlouho chcete efekt bronzové pokožky udržet. Můžete si vybrat z mnoha samoopalovacích krémů, mléčných emulzí, gelů, sprejů a dalších prostředků. Ty se samozřejmě liší i svým účinkem.

Výběr podle konzistence

Každému vyhovuje jiný způsob aplikace krému nebo jiného kosmetického prostředku, proto si lze vybrat mezi:

  • Samoopalovacími krémy, které je třeba důkladně rozetřít (nejlépe pomocí aplikační rukavice) a vstřebávají se déle, ovšem dodávají pleti i výživu a výborně hydratují.
  • Samoopalovacími gely vyznačujícími se velmi řídkou konzistencí a snadným roztíráním.
  • Samoopalovacím mlékem, které je vlastně jakousi emulzí, jež se snadno roztírá a rychle zasychá, nezanechává šmouhy.
  • Samoopalovacími spreji a pěnami pro snadnou aplikaci, jež se ale příliš nehodí pro použití na obličej.
  • Samoopalovacími kapkami, které se přimíchávají do běžně používané kosmetiky jen v množství jedné či několika kapek.

Intenzita opálení

Když si vybíráte samoopalovací přípravek, myslete i na to, jakou intenzitu ztmavení pokožky budete vyžadovat. Opakovaným nebo prodlouženým používáním lze účinek do určité míry znásobit, pokud byste to ale přehnali, budete prostě muset počkat, až pleť časem vybledne.

Typ pleti a určení

Většina krémů má univerzální použití pro všechny typy pokožky. Pokud máte pleť citlivou, suchou či mastnou, je vhodné se zaměřit na kosmetiku, která je na takový typ pleti přímo určená.

Podobně je to i s určením pro aplikaci, kdy lze většinu samoopalovacích krémů použít jak na obličej, tak tělo s tím, že se opět najdou výjimky.

Složení a objem

Samoopalovací kosmetika se obvykle dodává v objemu od 100 ml do 200 mililitrů, výjimku mohou tvořit třeba kapky, které jsou v malé lahvičce. Základ složení vždy tvoří aktivní látka zvaná dihydroxyaceton, zkráceně DHA. Ta má za následek proces, který končí zhnědnutím namazaného místa kůže. Kromě něj mohou být ve složení obsaženy vitamíny, či výtažky z přírodních produktů, které především chrání, vyživují a hydratují. Dobré je rovněž věnovat pozornost silikonům, které při častějším použití mohou zanášet póry.

Otázky při výběru samoopalovacího krému

Jaký samoopalovací krém na obličej?

I když se u samoopalovacích krémů můžete často dočíst, že jsou vhodné na tělo i pleť, je pravdou, že pokožka na obličeji je jemnější než na zbytku těla, a proto samoopalovací přípravky na obličej mají jistě svůj význam. Orientujte se podle typu vaší pleti (citlivá, suchá, mastná) a jejího přirozeného odstínu.

Jaký přírodní samoopalovací krém?

Přírodní samoopalovací krémy a další kosmetika spoléhají jen a pouze na přírodní složky, které jsou k tělu šetrnější. Používají se různé látky s vitamínem A, nebo beta karotenem, dále dihydroxyaceton, nebo erytrulóza, které jsou obě přírodního původu.

Používat, nebo nepoužívat samoopalovací krém v těhotenství?

Možná jste dříve slyšeli, že v těhotenství je dobré používat pouze přírodní kosmetiku, tedy i přírodní samoopalovací krém. V těhotenství byste se však měli samoopalovacím přípravkům nejlépe úplně vyhnout, často obsahují látky, které stimulují tvorbu vitamínu A, který může plod při vysokých dávkách poškodit.

Jaké jsou nejlepší značky samoopalovacích krémů?

Samoopalovací krémy a přípravky nabízí většina velkých kosmetických značek, jako je Bioderma, Avon, Dermacol, Ryor, Vichy nebo Astrid. Pakliže se chcete vydat cestou přírodních produktů, zmínit lze například značky Eco by Sonya, Alverde, či ECO Cosmetics.