Vybíráme nejlepší šampon proti vším

TOP 3 šampony na vši

Hedrin Once spray Gel

Capissan Forte

Paranit Radikální šampon

Přípravek na vši a hnidy v podobě spreje, který hubí i vajíčka, je vhodný i pro malé děti a stačit by měla jen jedna aplikace. Měl by tak mít vyšší účinnost.Šampon proti vším vhodný na prevenci s velkým obsahem přírodních složek, které hubí, odpuzují vši a zároveň chrání pokožku před vznikem lupů.Oblíbený šampon na vši pro děti i dospělé, vhodný i na prevenci a se všiváčkem v balení.

Orientační Cena
257 Kč

Orientační Cena
248 Kč

Orientační Cena
338 Kč

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

Veš dětská je velmi vytrvalý parazit, se kterým má přímou zkušenost velké množství rodičů. Přítomnost vši v domově představuje obtížný problém, protože veš má tendenci se velmi rychle a úspěšně usazovat ve vlasové pokrývce všech členů rodiny. Většinou je nejúčinnějším přípravkem šampon na vši, který při správné aplikace a péči (včetně použití všiváčku) dokáže otravné parazity z vlasové pokožky odstranit. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší šampony proti vším pro rok 2021, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší přípravky proti vším (Test 2021)

VzhledModelAktivní látkyObjemVšiváčekDostupnost
Hedrin Once spray Gel recenze a testHedrin Once spray GelDimethicon, Penetrol100 mlAnoVÍCE INFORMACÍ
LiQuido Duo Forte recenze a testLiQuido Duo ForteDimethicon, směs přírodních silic200 mlAnoVÍCE INFORMACÍ
Capissan Forte recenze a testCapissan ForteExtrakt z šalvěje, ořešáku královského, tea tree oil200 mlAnoVÍCE INFORMACÍ
Elimax recenze a testElimaxOligodecenový olej, sezamový olej, akrylátový kopolymer100 mlAnoVÍCE INFORMACÍ
Paranit Radikální šampon recenze a testParanit Radikální šamponMinerální olej100 mlAnoVÍCE INFORMACÍ
NYDA Express recenze a testNYDA ExpressDimeticone, triglyceridy, jojobový vosk50 mlAnoVÍCE INFORMACÍ
Bioaquanol kúra proti vším recenze a testBioaquanol kúra proti všímHyaluronan sodný, silice z eukalyptů, levandule a teatree250 mlAnoVÍCE INFORMACÍ
Topvet Pedicap recenze a testTopvet PedicapSložení olejů a pomocných látek100 mlAnoVÍCE INFORMACÍ
Liquido Radical recenze a testLiquido RadicalDimethicon, směs přírodních silic a olejů125 mlAnoVÍCE INFORMACÍ

TIP: Vyzkoušet můžete také Kouzelný všiváček z argentiny Nit Free Terminator, který má patent na účinné vyčesávání vší a hnid.

Recenze šamponů proti vším

Hedrin Once spray Gel

Hedrin Once spray Gel recenze a test

Hedrin Once spray Gel je gelový sprej na vši a hnidy vhodný jak pro dospělé, tak pro děti od 6 měsíců a ocení jej i alergici nebo osoby trpící exémem. Hlavní účinnou látkou tohoto přípravku je dimethicon, který hubí vši tím, že jim blokuje dýchací cesty a Penetrol, který proniká do hnid a hubí je tak ještě, než se stihnou vylíhnout. Gel se aplikuje na suché vlasy a vlasovou pokožku a mělo by stačit jen jedno použití, které lze ale opakovat. Podle ohlasů jde o účinný přípravek, který je navíc bez zápachu.

ZOBRAZIT NABÍDKU

LiQuido Duo Forte

LiQuido Duo Forte recenze a test

LiQuido Duo Forte je šampon proti vším vhodný i pro děti s citlivou pokožkou. V balení najdete kromě samotného šamponu také sérum na vlasy a hřeben na vyčesávání hnid. Má antibakteriální složení, které pomáhá nejenom hubit vši, ale také zklidňovat podrážděnou pokožku. Šampon by měl mít díky přírodním silicím rovněž repelentní účinky. Uživatelské hodnocení je tak půl na půl, každopádně patří mezi nejoblíbenější přípravky na vši.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Capissan Forte

Capissan Forte recenze a test

Hubící i preventivní šampon na vši Capissan Forte je tvořen především přírodními látkami, mezi které patří například extrakt z šalvěje či výtažek z ořešáku královského, silice máty nebo tea tree olej. Je tak citlivý k pokožce a vlasům, navíc pěkně voní a vlasy nezanechává mastné. Kromě hubení vší pomáhá udržovat zdravou mikroflóru vlasové pokožky a chrání před vznikem lupů. Ze zkušeností uživatelů zaznívá použití hlavně k prevenci při výskytu vší ve škole.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Elimax

Elimax recenze a test

Šampon proti vším Elimax má ve složení množství přírodních olejů, které hubí vši a preventivně odpuzuje nové vytvořením nevhodného prostředí pro tyto parazity (ztěžuje pohyb ve vlasech, odpuzující vůně, zabránění vši naklást vajíčka v ošetřeném místě). Přípravek se velmi snadno používá díky přibalenému aplikátoru a vyčesávacímu hřebenu a je dobře smývatelný.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Paranit Radikální šampon

Paranit Radikální šampon recenze a test

Paranit Radikální šampon je přípravek na vši vhodný jak pro dospělé, tak pro děti. Ve složení tohoto šamponu najdeme minerální oleje, které pomáhají účinně hubit živé vši a zároveň dodají vlasům svěžest. Přípravek funguje proti vším i preventivně. K šamponu je dodáván také všiváček na nezbytné vyčesávání hnid.

ZOBRAZIT NABÍDKU

NYDA Express

NYDA Express recenze a test

Sprejový přípravek na vši NYDA Express hubí nejen vši, ale také hnidy a larvy pomocí dvojitého mechanismu. Stačit by měla jen jedna aplikace bez potřeby opakovaného ošetření. Přípravek se aplikuje na suché vlasy a následně stačí umýt běžným šamponem. Výhodou je možnost využít jej během těhotenství a kojení.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Bioaquanol kúra proti vším

Bioaquanol kúra proti vším recenze a test

Bioaquanol kúra proti vším je balíček přípravků na vši určený pro děti se všemi typy vlasové pokožky. Kromě šamponu na vši zde naleznete také balzám a hřeben, tzv. všiváček. Ve složení šamponu hrají hlavní roli přírodní složky. Nejdříve se nanáší balzám, poté následuje vyčesávání hnid a až poté umytí vlasů šamponem.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Topvet Pedicap

Topvet Pedicap recenze a test

Topvet Pedicap je přípravek na vši na bázi vlasového oleje pro děti zhruba od 3 let. Kromě hubení vší se tento dětský vlasový olej hodí také na uklidnění podrážděné pokožky, dále redukuje produkci vlasového mazu a celkově zlepšuje zdraví vlasů. Nanáší se na suché vlasy, dále je třeba vyčesat důkladně hnidy a poté vlasy omýt vodou. Proceduru je potřeba opakovat přibližně po 8 dnech.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Liquido Radical

Liquido Radical recenze a test

Šampon na vši Liquido Radical je určený pro děti od 3 let. Hlavní účinnou složkou je směs přírodních silic a olejů, díky nimž jsou vši hubeny a odpuzovány. Součástí balení je igelitová čepice, která se nasazuje během působení přípravku, a všiváček pro vyčesání hnid a larev. Proces by se také měl opakovat, nejpozději do 7 dnů.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jak vybrat šampon na vši

Kdysi existoval na trhu šampon Ortosan, který byl určený proti vším, ovšem vši jsou velmi přizpůsobivé a na mnohé přípravky si vytvořili rezistenci. Ani účes na krátko dítě neochrání a může tak chytit vši. Odvšivení obvykle probíhá opakovaně, zhruba 8-10 dnů po prvním použití (najdete v příbalovém letáku). Důležité je nejen zbavit se vší, ale odstranit i hnidy, ze kterých se jinak vylíhnou nové vši a proces budete muset opakovat. K tomu slouží hustý hřeben na vyčesávání hnid (všiváček).

Určení

Některé šampony jsou vhodné pouze pro dospělé, zatímco jiné lze používat i u dětí. Šampon na vši pro děti by neměl obsahovat žádné příliš agresivní látky, naopak musí být citlivý k pokožce. Před použitím vždy důkladně prostudujte příbalový leták. I když je šampon určený k použití u dětí, nemusí to nutně znamenat všechny věkové kategorie. Některé jsou například od 2, 3 let a podobně.

Složení

Na výběr jsou v podstatě dvě skupiny přípravků na vši:

  • Šampony a spreje na bázi insekticidů – parazity hubí ochromením nervové soustavy.
  • Přípravky na bázi silikonových a minerálních olejů – vši i hnidy obalí a udusí.

Druhá skupina šamponů na vši je v současné době nejrozšířenější, protože využívá fyzikálního mechanismu, tudíž se vši nemohou bránit a vytvořit vůči nim odolnost, jako v případě první skupiny. Po použití ale mohou být mastné vlasy.

Konzistence

Použít proti vším nemusíte pouze klasické gelové šampony. Existují také balzámy, jejichž aplikace vyžaduje vytvoření několikahodinového zábalu či oleje a spreje na vši. Někdy jsou šampony dodávány spolu s těmito ostatními přípravky a jejich použití zároveň zvyšuje šance, že se vší efektivně zbavíte.

Zejména v případě, že u vás šampon selhal, není ke škodě vyzkoušet aplikaci jiného typu přípravku. Obecně lze ale říct, že šampony jsou dobře účinné a nanáší se nejsnadněji ze všech přípravků proti vším.

Doplňky v balení (vyčesávací hřeben)

Kromě šamponu na vši a hnidy a případně i dalšího přípravku na vši najdete v mnoha baleních i tzv. všiváček neboli hřeben určený na vyčesávání hnid. Tyto hřebeny bývají velmi jemné, mají podlouhlé zuby specificky určené k důkladnému pročesání vlasů a zachycení cizích těles (v tomto případě tedy vajíček vší).

Při použití všiváčku je třeba myslet na to, že hnidy jsou velmi přilnavé ke kořínkům, a tak je potřeba pročesat každé místo několikrát po sobě z různých úhlů. Při odvšivování můžete pro lepší pocit používat rukavice a všiváček po vyčesávání důkladně dezinfikovat.

Správný způsob aplikace

Každý šampon proti vším má u sebe příbalový leták, kde je detailně popsána správná aplikace. Vždy je nutné se tohoto návodu držet pro maximální účinnost, ať už používáte šampon, olej či jiný přípravek.

Většinu šamponů stačí pouze nanést na mokré vlasy a pokožku hlavy, nechat několik minut působit, poté napěněný šampon smýt. Procedura se opakuje po přibližně 8 až 10 dnech.

Spolu s použitím šamponu je důkladné vyčesání hnid všiváčkem. Na ty šampon nemusí působit a z hnid by se tak vylíhly nové vši, čemuž je potřeba zabránit. Vyčesávací hřeben (všiváček) je často součástí balení.

Otázky při výběru přípravku na vši a hnidy

Jak poznat vši?

Poznat ve vlasech veš není obtížné. Zaměřte se na hnidy, které jsou prvním stádiem. Vypadají jako malé (1mm), obvykle bělavě lesklé, váčky na vlasech, které nelze smýt ani odfouknout. Dále prohlédněte pokožku hlavy, hlavně v oblasti za ušima, ve vlasové linii nad čelem a v týle, kde nejčastěji kladou vši svá vajíčka. Z příznaků lze zmínit svědění pokožky, škrábance na hlavě, neklid a poruchy spánku.

Co je všiváček?

Všiváček je hustý vyčesávací hřeben, který si můžete koupit samostatně nebo je součástí přípravku na vši. Slouží jako doplňující prostředek pro zbavení se vší a hnid. S pomocí všiváčku se vyčesávají hnidy, které například šampon proti vším nemusí zahubit.

Existuje prevence proti vším?

Jako prevence proti vším se doporučuje například použití odpuzujících rostlinných silic rozpuštěných v oleji, například olej z eukalyptu nebo tea tree olej. Používá se s běžným šamponem, nebo aplikací přímo do vlasů. Užívat lze preventivně, pokud to umožňují, přímo šampony na vši.

Co je na vši nejúčinnější?

Přípravky na vši obvykle obsahují lepší oleje, které však nemusí vždycky zabrat. Nejúčinnější je především kombinovaný proces použití přípravku, například šamponu proti vším, spolu s mechanickým vyčesáváním hnid pomocí všiváčku.

Jak se zbavit vší a proč jsou tak otravné?

Veš dětská je vytrvalý parazit, který se velmi rychle rozmnožuje. Vši kladou vajíčka, tzv. hnidy v blízkosti vlasových kořínků a po vylíhnutí opakovaně sají krev. Hlavními projevy nájezdu vší na vaši pokožku je svědění, lehká poranění hlavy (jizvy a stroupky), ale také narušení spánku a koncentrace.

Nejčastěji vši kladou svoje vajíčka v oblasti kolem uší a vlasové linie v týle. Tam je tedy potřeba se nejprve podívat, pokud si vaše dítě stěžuje na svědivost na hlavě. Hnidy mají podobu malých bělavých váčků, které se na vlasech lehce lesknou. Nemusíte se obávat, že byste si je spletli s lupy. Na rozdíl od nich totiž hnidy na hlavě urputně drží a je potřeba je mechanicky odstranit všiváčkem.

Přibližně po 7 dnech se z hnid vylíhnou larvy (nymfy), které sají krev okamžitě po narození. Proto je velmi důležité se hnid zbavit, jinak se může celý problém opakovat neustále dokola. Šampon na vši vám pomůže zabít vylíhnuté vši, hnidy pak musíte odstranit výše zmíněnou mechanickou cestou. Přípravek na vši se užívá opakovaně, minimálně dvakrát s rozestupem několika dní. Používání některých šamponů proti vším má i preventivní účinek.

Veš se dostane i do vašeho okolí (oblečení, ložní prádlo, plyšového hračky) a dokáže přežít zhruba 24 hodin bez lidské krve. Při zbavování se vši na to myslete. Doporučuje se vyprat veškeré ložní povlečení, čepici nebo kontaminované oblečení.