Vybíráme nejlepší šampon proti vypadávání vlasů

TOP 3 šampony na padání vlasů

Alpecin Hair Energizer Coffeine Shampoo C1

Plantur 39

Milva Big chininový šampon

Šampon proti vypadávání vlasů určený pro muže, s vysokým obsahem kofeinu. Nedráždí pokožku a posiluje růst vlasových kořínků.Kofeinový šampon na padání vlasů určený pro ženy, s obsahem vitamínu B5 a rostlinných výtažků, které pomáhají regenerovat a vyživovat vlasové kořínky i zlepšit prokrvení pokožky.Chininový šampon proti padání vlasů vhodný jak pro muže, tak pro ženy. Díky vysokému obsahu chininu pomáhá vyživovat vlasové kořínky a zároveň zlepšuje důležitou mikrocirkulaci v pokožce.

Orientační Cena
152 Kč

Orientační Cena
259 Kč

Orientační Cena
179 Kč

Vypadávání vlasů je problém, který postihuje jak ženy, tak muže. Občasná ztráta vlasů není žádná velká krize, jedná se o přirozenou součást cyklu růstu vlasů. Pokud ale na vašem hřebenu pravidelně končí větší množství kadeří, je na čase začít se ztrátou vlasů aktivně bojovat. První důležitou změnou je náhrada klasického šamponu za šampon proti padání vlasů. Tyto šampony jsou speciálně uzpůsobené tak, aby pokožce vaší hlavy poskytly dostatek živin, podpořily růst vlasových folikulů a zklidnily podráždění. Na trhu najdete nejeden přípravek na vypadávání vlasů, avšak vyznat se v nabídce není snadné. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší šampony proti vypadávání vlasů pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší šampony proti vypadávání vlasů (Test 2024)

VzhledModelUrčeníObjemAktivní látkyDostupnost
Alpecin Hair Energizer Coffeine Shampoo C1 recenze a testAlpecin Hair Energizer Coffeine Shampoo C1Pro muže250 mlKofein
Plantur 39 recenze a testPlantur 39Pro ženy250 mlKofein, zinek, pantenol
Kérastase Densifique Bain Densité Homme recenze a testKérastase Densifique Bain Densité HommePro muže250 mlTexturizační polymery, biotin, taurin
Vichy Dercos Energising recenze a testVichy Dercos EnergisingPro muže i ženy200 mlAminexil, bez parabenů
Alpecin Sport CTX recenze a testAlpecin Sport CTXPro muže250 mlKofein, taurin, zinek
Milva Big chininový šampon recenze a testMilva Big chininový šamponPro muže i ženy500 mlChinin
Lee Stafford Hair Growth recenze a testLee Stafford Hair GrowthPro ženy200 mlRostlinné proteiny
Klorane Quinine recenze a testKlorane QuininePro muže i ženy200 mlChinin, vitamíny B
La Roche-Posay Kerium recenze a testLa Roche-Posay KeriumPro muže i ženy200 mlMadecassoide, Vitamín B5
Dr.Theiss Parusan recenze a testDr.Theiss ParusanPro ženy200 mlBiotin, L-Arginin
Ducray Anaphase + recenze a testDucray Anaphase +Pro muže i ženy200 mlVitamíny B
Alpecin Double Effect recenze a testAlpecin Double EffectPro muže200 mlKofein, kyselina salicylová
Plantur 21 recenze a testPlantur 21Pro muže i ženy250 mlKofein, biotin

Zobrazit celou nabídku

Recenze šamponů proti padání vlasů

Alpecin Hair Energizer Coffeine Shampoo C1

Alpecin Hair Energizer Coffeine Shampoo C1 recenze a test

Alpecin Hair Energizer Coffeine Shampoo C1 je kofeinový šampon pro řídnoucí vlasy určený mužům. Kofein obsažený v tomto šamponu působí na hormonální původ vypadávání vlasů u mužů a zároveň posiluje vlasové kořínky. Nejlepší je tento přípravek pro jeho maximální účinek používat již od prvního zpozorování nadměrného vypadávání vlasů. Alpecin Hair Energizer Coffeine Shampoo C1 nemastí, neprodukuje lupy a podle ohlasů úspěšně pomáhá zastavit padání vlasů.

Plantur 39

Plantur 39 recenze a test

Plantur 39 je kofeinový šampon proti padání vlasů pro ženy, který se ideálně hodí na barvené či poškozené vlasy. Tento šampon obsahuje rostlinné výtažky (jako např. extrakt z pšenice) a provitamín B, které pomáhají vyživovat a regenerovat vlasové kořínky a zpevňovat vlasová vlákna. Ve složení tohoto šamponu najdete také zinek či niacin, který zlepšuje prokrvení vlasové pokožky. To je velmi důležité pro správný růst vlasů, jelikož většina živin se do kořínků dostává pomocí krevního oběhu. Ideální zejména pro ženy od 40 let věku.

Kérastase Densifique Bain Densité Homme

Kérastase Densifique Bain Densité Homme recenze a test

Kérastase Densifique Bain Densité Homme je posilující šampon pro muže, který se zaměřuje na obnovení hustoty vlasů a osvěžení pokožky. Účinně zbavuje vlasy mazu a nečistot, což dále napomáhá snížení narušování pokožky. V tomto šamponu proti padání vlasů najdeme biotin a taurin, které pomáhají vyživovat vlasové kořínky a texturizační polymery, jež mají na svědomí velmi rychlý efekt hustých vlasů. Kérastase Densifique Bain Densité Homme stimuluje růst nových vlasů na všech typech hlavové pokožky a u všech typů vlasů.

Vichy Dercos Energising

Vichy Dercos Energising recenze a test

Vichy Dercos Energising je posilující šampon proti vypadávání vlasů vhodný jak pro ženy, tak pro muže. Jedinečnou složkou tohoto šamponu je aminexil, látka, která působí na kolagenové pouzdro kořínku a udržuje ho flexibilní. Naopak zde nenajdeme žádné škodlivé parabeny. Vichy Dercos Energising je vhodný pro všechny typy pokožky a je hypoalergenní, takže se nemusíte bát nepříjemných svědivých reakcí po jeho používání. Šampon revitalizuje vlasové kořínky a dodává vlasům pevnost.

Alpecin Sport CTX

Alpecin Sport CTX recenze a test

Alpecin Sport CTX je kofeinový šampon určený pro muže s řídnoucími vlasy. Složení tohoto šamponu pomáhá posilovat vlasové kořínky a obnovovat sílu rostoucích vlasů. Může za to velký obsah kofeinu, ale také další důležité složky jako taurin či zinek, hořčík a vápník. Alpecin Sport CTX dodává důležité živiny tam, kde se vlasům nedostávají kvůli velkým výdajům energie. Proto rozhodně doporučujeme tento šampon nadšeným sportovcům či mužům s těžkou manuální prací.

Milva Big chininový šampon

Milva Big chininový šampon recenze a test

Milva Big chininový šampon je určený pro řídnoucí a mastné vlasy jak žen, tak mužů. Vysoký obsah chininu v tomto šamponu pomáhá vlasy stimulovat a vlasové kořínky lépe vyživovat. Chinin také urychluje mikrocirkulaci a velmi rychle se vstřebává do pokožky. Pozor však na tento šampon, pokud jsou vaše vlasy spíše suché, chinin je totiž může dále vysušovat. Lze používat i místo klasického šamponu, pokud se potýkáte s mastnými vlasy.

Lee Stafford Hair Growth

Lee Stafford Hair Growth recenze a test

Lee Stafford Hair Growth je posilující šampon na vypadávání vlasů, vhodný pro ženy. Výhodou tohoto šamponu je vysoký obsah rostlinných proteinů, které pomáhají vyživovat vlasovou pokožku. Zároveň Lee Stafford Hair Growth také dostatečně hydratuje a pomáhá zlepšit prokrvení pokožky tak, aby se k vlasovým kořínkům dostávaly důležité živiny. Mimo jiné ve složení najdeme extrakty ze zeleného čaje či z jablka, které mají výrazné ochranné a antioxidantní účinky.

Klorane Quinine

Klorane Quinine recenze a test

Klorane Quinine je chininový šampon na padání vlasů, vhodný pro ženy i muže. Tento šampon pomáhá regenerovat vlasovou pokožku a dodává živiny vlasovým kořínkům. Díky tomu vlasy přestávají nadměrně vypadávat a rostou pevnější. Mezi hlavní aktivní látky patří samozřejmě chinin, najdeme zde však také vysoký obsah vitamínů ze skupiny B, jejichž přítomnost posiluje vlasové vlákno. Používání tohoto šamponu je vhodné i v případě, že jsou vaše vlasy poškozené.

La Roche-Posay Kerium

La Roche-Posay Kerium recenze a test

La Roche-Posay Kerium je posilující šampon určený jak pro ženy, tak pro muže, kteří trpí na nadměrné vypadávání vlasů. Tento šampon je vhodný pro použití na všech typech vlasové pokožky a funguje díky kombinaci vyživovacích i podpůrných látek. Ve složení La Roche-Posay Kerium najdeme vitamín B5, ale také arginine, který specificky podporuje růst vlasových cibulek a podporuje vznik vlasové hmoty. Jedná se o velmi šetrný šampon vhodný i na citlivou pokožku. Nechybí schopnost zmírnit podráždění.

Dr.Theiss Parusan

Dr.Theiss Parusan recenze a test

Dr.Theiss Parusan je posilující šampon proti padání vlasů, určený speciálně pro ženy. Tento šampon pomáhá vyživovat vlasové kořínky díky koncentrátu regeneračních látek, ke kterým patří například biotin či L-arginin. Používání tohoto šamponu také pomáhá prokrvovat vlasovou pokožku a zlepšuje tedy i přirozené procesy, díky kterým se stávají vlasy silnějšími i zdravějšími. Výsledek používání by se měl dostavit přibližně po 3 měsících pravidelné aplikace.

Ducray Anaphase +

Ducray Anaphase + recenze a test

Ducray Anaphase + je posilující šampon určený jak pro muže, tak pro ženy. Vhodný je na použití u lidí s řídnoucími i poškozenými vlasy. Tento přípravek lze doporučit pro jakýkoliv typ vlasové pokožky včetně velmi citlivé. Obsahuje velké množství živin důležitých pro růst vlasových kořínků a sílu vlasového vlákna. Mimo jiné ve složení Ducray Anaphase + najdeme vitamíny B5, B6 a B8, obsahuje také ale monolaurin. Pravidelná aplikace podporuje mikrocirkulaci ve vlasové pokožce.

Alpecin Double Effect

Alpecin Double Effect recenze a test

Alpecin Double Effect je kofeinový šampon vhodný pro muže s řídnoucími vlasy. Kromě posilování vlasových kořínků je tento šampon proti vypadávání vlasů také vhodný proti lupům. Dvojí efekt je zajištěn přítomností aktivních látek, mezi které patří kyselina salicylová a octopirox (odstranění lupů) či dávka kofeinu (podpora růstu vlasových kořínků). Jestliže tedy řešíte 2 běžné problémy vlasové pokožky, lupy a řídnoucí vlasy, měli byste sáhnout právě po Alpecin Double Effect.

Plantur 21

Plantur 21 recenze a test

Plantur 21 je kofeinový šampon proti vypadávání vlasů určený pro muže i pro ženy, který pomáhá obnovit růst řídnoucích a barvených vlasů. Přípravek je vhodný na všechny typy vlasové pokožky. Kromě hlavní složky v podobě kofeinu, v něm najdeme i další důležité podpůrné látky jako zinek, biotin či vápník. Jejich kombinace pomáhá revitalizovat vlasové kořínky, navrací rostoucím vlasům sílu a chrání vlasy před externími vlivy.

Jak vybrat šampon proti vypadávání vlasů

Vybrat šampon na padání vlasů, který sedne právě vašim potřebám, by neměl být problém za podmínky, že se seznámíte se základními fakty o těchto výrobcích. Tento typ šamponu se správným složením musí fungovat v podstatě jako přípravek na růst vlasů. To znamená, že šampon na vypadávání vlasů musí obsahovat určité aktivní látky, které mají vliv na vlasové folikuly. Naopak by se v něm nikdy neměly objevit chemikálie, které vlasy narušují. Pojďme se tedy blíže podívat na to, podle čeho šampony musíte vybírat.

Složení

Prospěšné látky

Jednou z nejvíce prospěšných látek, které se v šamponech proti padání vlasů objevují, je možná překvapivě kofein. Kofeinový šampon je nejvíce prospěšný pro muže, u nichž má největší podíl na vypadávání vlasů mužský pohlavní hormon testosteron a také dědičnost. Šampon s kofeinem dokáže vliv testosteronu regulovat a tím pomáhá vlasovým folikulům růst. Aplikace kofeinu na vlasovou pokožku však může pomoci i ženám, protože obecně pomáhá zlepšovat dělení vlasových buněk.

Kromě kofeinových šamponů najdete na trhu i přípravky, kde hlavní aktivní látkou je například chinin či konopí. Konopný šampon by v sobě měl obsahovat všechny potřebné živiny, které vaše pokožka na hlavě potřebuje pro růst zdravých vlasů. Někteří lidé používají čistý konopný olej jako akutní řešení při problémech s padáním vlasů. Chinin působí na vlasy podobně revitalizačním a regeneračním účinkem.

Efektivní přípravek proti vypadávání vlasů by měl v sobě obsahovat také například zinek či panthenol. Neměly by chybět ani rostlinné extrakty, zejména výtažek z kopřivy či z citronu. Především kopřivový extrakt je velmi účinný při zmírňování zánětů pokožky, které by jinak mohly vést ke zhoršování situace s padáním vlasů.

Obecně můžeme říct, že šampon proti padání vlasů musí svým složením podporovat prokrvení hlavové pokožky a také ji vyživovat. Prokrvení dodá pokožce živiny z krevního oběhu, ale extra dávka dodaná skrze vmasírovaný šampon může výrazně pomoci zpomalit až zastavit proces padání vlasů. Látky, které zbavují pokožku nadbytečného mazu, jsou také vítány. V mazu se totiž koncentruje vlasům škodlivá forma testosteronu zvaná DHT.

Škodlivé látky

I v dnešní době se relativně často setkáváme s šampony, které obsahují látky, jež vlasům zrovna dvakrát neprospívají a mohou škodit i jinak než zhoršením padání vlasů. Vyhýbejte se především výrobkům, které obsahují tzv. parabeny a sulfáty. Jedná se o látky, které mají šamponu zajistit trvanlivost a dobré čistící schopnosti, bohužel ale mohou také dlouhodobě narušovat vaše vlasy.

Parabeny (tj. látky, jejichž názvy mají koncovku –paraben) mohou mít karcinogenní účinky. Sulfáty se na obalu nejčastěji skrývají pod zkratkami SLS či SLES. Šampony kvůli nim vysušují vlasy a dráždí pokožku. Pokud objevíte šampon s těmito látkami ve složení, rozhodně jej nekupujte.

Typ vlasů

Šampony proti padání vlasů musí být především na řídnoucí vlasy, ovšem je dobré se také před koupí zamyslet, jestli vaše vlasy a hlavová pokožka nepotřebují nějaký speciální druh péče. Jinak by při nákupu měli volit lidé, kteří kromě padání vlasů trpí ještě lupy, nebo ti, kterým se vlasy příliš mastí. To mimochodem jde ruku v ruce s padáním vlasů kvůli účinkům DHT v mazu. V úvahu je také třeba vzít, jestli jsou vaše vlasy barvené a tím pádem oslabené. Při troše hledání lze najít šampon, který bude přesně odpovídat vašim konkrétním potřebám.

Určení

Přípravek proti vypadávání vlasů pro muže je často hodně jiný než přípravek pro ženy. Padání vlasů je úzce spjato s hormonálními výkyvy u obou pohlaví. Protože však muži a ženy nesdílí stejný poměr hormonů, měly by aktivní látky v šamponech být uzpůsobené tak, aby působily na správné hormonální složení jejich uživatele. Lze najít i unisex šampony vhodné pro univerzální použití, ovšem pokud chcete dosáhnout nejlepšího efektu, zkuste raději nejdříve šampon určený pro vaše pohlaví.

Otázky při výběru šamponu proti vypadání vlasů

Proč je kofeinový šampon vhodný proti vypadávání vlasů?

Kofein je pravděpodobně nejznámější životabudič a stejně tak, jako dokáže nabudit lidské tělo, dokáže být nápomocen i při padání vlasů. Na vypadávání vlasů u mužů i žen má vliv testosteron, který právě kofein dokáže neutralizovat, a ještě navíc je při jejich růstu podpořit. Vypitý kofein v kávě však nemá na vlasy žádný vliv, vždy je potřeba užívat kofeinový šampon proti vypadávání vlasů.

Jak často používat šampon proti padání vlasů?

Současné šampony proti padání vlasů lze většinou nanášet pravidelně jednou za několik dnů, nebo každý den – nahradí tedy i klasický šampon na vlasy. Vždy si však přečtěte návod a informace ke konkrétnímu produktu, kde byste se správný postup ošetření vlasů měli vždy dočíst.

Jaký je rozdíl mezi dámským a pánským šamponem proti padání vlasů?

I když jsou rozdíly v důvodech vypadávání vlasů u mužů a žen mnohdy rozdílné, složení šampónů bývá často takové, že pomůže oběma pohlavím. Samozřejmě existují výjimky, ale nejčastěji je rozdíl pouze ve vůni, která je specifická právě jednomu pohlaví.

Jaké jsou nejlepší značky šamponů proti vypadávání vlasů?

Pakliže se zaměříme na šampon proti vypadávání vlasů pro muže, většině bude jistě znám šampon Alpecin, který lze pořídit v několika verzích a jeho hlavní aktivní složkou je výše zmíněný kofein. Mezi ženami je znám hlavně Plantur 39, Prolab, Ducray, nebo Vichy.