Vybíráme nejlepší sérum na řasy a obočí

TOP 3 séra na řasy

FacEvolution Nuvega

Synouvelle Cosmetics Lash & Brow Activating Serum

Di Angelo Cosmetics No1 Lash

Veganské růstové sérum na řasy, které je složeno ze 100% přírodních složek. Během 4-6 týdnů prodlužuje a zahušťuje řasy, ztmavuje jejich odstín a lze používat i na obočí. Jde o citlivější alternativu známého séra FacEvolution Hairplus.Sérum na řasy a obočí s extra jemným složením pro velmi citlivé oči od rakouského výrobce. Jako jedno z mála je sérum vhodné také pro kojící a těhotné ženy.Sérum na růst řas je velice oblíbený přípravek na řasy. Řasy vyživuje, celkově posiluje a zanechává je pružnější. Nejlepšího efektu se dosáhne během 4 měsíců, kdy se řasy prodlouží až na 2násobek původní délky.

Orientační Cena
2 280 Kč

Orientační Cena
2 299 Kč

Orientační Cena
1 950 Kč

Řasy a obočí chrání naše oči před nečistotami, proto je třeba se o ně náležitě starat. Příčinou jejich vypadávání může být nejen dědičnost, ale i přetěžování, stres či vážnější choroba. Vhodnou prevencí bez nutnosti nalepování umělých řas je kvalitní růstové sérum na řasy. Nejlepší sérum na růst řas a obočí je na přírodní bázi a nezpůsobuje nežádoucí účinky. Také ricinový olej na řasy dodá řasám prospěšný vitamín E, minerály i bílkoviny. Posílením kořínků brzy docílíte větší hustoty a zdraví řas i obočí. Na rozdíl od řasenek se jedná o komplexní péči, nejen o dekorativní charakter. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší séra na řasy a obočí pro rok 2023, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Podívejte se také na řasenky.

Nejlepší séra na řasy a obočí (Test 2023)

VzhledModelTypPoužitíObjemDostupnost
FacEvolution Nuvega recenze a testFacEvolution NuvegaRůstovéŘasy, obočí3 ml
Synouvelle Cosmetics Lash & Brow Activating Serum recenze a testSynouvelle Cosmetics Lash & Brow Activating SerumRůstovéŘasy, obočí5 ml
Di Angelo Cosmetics No1 Lash recenze a testDi Angelo Cosmetics No1 LashRůstovéŘasy6 ml
FacEvolution Hairplus recenze a testFacEvolution HairplusRůstovéŘasy, obočí4,5 ml
Eveline Cosmetics SOS Lash Booster recenze a testEveline Cosmetics SOS Lash BoosterRůstové, obnovujícíŘasy10 ml
Long 4 Lashes Lash FX5 Formula recenze a testLong 4 Lashes Lash FX5 FormulaMultiaktivníŘasy3 ml
Tolure Cosmetics Hairplus recenze a testTolure Cosmetics HairplusRůstovéŘasy, obočí3 ml
Delia Cosmetics Creator recenze a testDelia Cosmetics CreatorRůstovéŘasy, obočí7 ml
L’Oréal Paris Clinically Proven recenze a testL’Oréal Paris Clinically ProvenRůstovéŘasy1,9 ml
RefectoCil Lash & Brow Booster 2v1 recenze a testRefectoCil Lash & Brow Booster 2v1Růstové, posilujícíŘasy, obočí6 ml
Lancôme Cils Booster recenze a testLancôme Cils BoosterVyživující, posilujícíŘasy4 ml

Zobrazit celou nabídku

TIP:

Recenze sér na řasy

FacEvolution Nuvega

FacEvolution Nuvega recenze a test

Růstové sérum na řasy FacEvolution Nuvega má čistě přírodní složení, které se skládá z výtažku mungo fazolí, lučního jetele, červeného jetele a obsahuje rovněž biomimetické peptidy. Složení je zcela bez živočišných ingrediencí, a proto výrobce sérum nazývá jako veganské. Recenze i diskuze hodnotí sérum velice kladně, účinky se dle nich dostavují za 4 až 6 týdnů a aplikace je pomocí tenkého štětečku přesná a důkladná. Složení je vhodné i pro citlivé jedince, neboť nepálí ani neštípe. Řasy jsou tímto sérem vyživovány a stimulovány k růstu, potěší také, že jej lze používat i na obočí. Řasám také ztmavuje odstín, čímž se docílí lepšího efektu prodloužení.

Synouvelle Cosmetics Lash & Brow Activating Serum

Synouvelle Cosmetics Lash & Brow Activating Serum recenze a test

Sérum na řasy a obočí Synouvelle Cosmetics Lash & Brow Activating Serum je unikátní extra jemnou výživou na řasy pro velmi citlivé oči a pokožku. Složení obsahuje peptidy, které stimulují buněčné dělení a kyselinu hyaluronovou s provitaminem B, které zajišťují vyšší lesk a kvalitu řas. Kofein je přítomen pro podporu cirkulace, což pomáhá k lepšímu zásobování kořínků živinami. Přípravek je hypoalergenní a má nedráždivé složení, díky kterému jej mohou používat i kojící a těhotné ženy, nebo alergici. Aplikuje se 2x denně po dobu 10 až 12 týdnů.

Di Angelo Cosmetics No1 Lash

Di Angelo Cosmetics No1 Lash recenze a test

Sérum na růst řas Di Angelo Cosmetics No1 Lash spotřebitelské recenze hodnotí jako velice účinné růstové sérum, mnoho žen v diskuzi zmiňuje dobrou snášenlivost bez pálení a zarudnutí očí, i dobrý aplikátor. První výsledky se dostavují po 1. měsíci používání, nejlepších výsledků se však dosáhne během 4. měsíce, kdy se řasy mohou prodloužit až na dvojnásobek jejich původní délky. Řasy dokáže také ztmavit, dodává jim lesk i objem. Za těmito výsledky stojí účinné složení, ve kterém najdeme směs peptidů, které od kořínků řasy vyživují, arginin, který urychluje růst nebo výtažek z jujuby, který řasy intenzivně hydratuje po celé jejich délce.

FacEvolution Hairplus

FacEvolution Hairplus recenze a test

Sérum pro růst řas FacEvolution Hairplus prodlužuje řasy během 4 až 8 týdnů, navíc také zvýrazňuje barevný pigment, a to jak u řas, tak u obočí. Díky výbornému složení řasy posiluje a dodává jim potřebnou výživu. Hlavní složkou je ženšenový výtažek, který podporuje prokrvení folikul, biopeptidy posilující strukturu řas a vitamíny A, C a E, které okolí řas a obočí vyživují a chrání. Sérum se hned vstřebává a mělo by se používat jednodenně každý den na odlíčenou oblast řas nebo obočí. Jeho objem je 4,5 ml a uživatelky v recenzích dobře hodnotí také aplikátor. Ze zkušeností jej však některé ženy špatně snáší (vhodnější může být veganská alternativa Nuvega), většinou jsou však zkušenosti pozitivní.

Eveline Cosmetics SOS Lash Booster

Eveline Cosmetics SOS Lash Booster recenze a test

Levné sérum na řasy Eveline Cosmetics SOS Lash Booster má proti většině těchto produktů velmi nízkou pořizovací cenu a i přesto jej mnoho žen hodnotí jako funkční. Mnoho z nich toto sérum také používá jako podklad pro řasenku, které pak řasy chrání a dodává jim potřebnou hydrataci. Sérum řasy prodlužuje, dodává jim objem a celkově je posiluje, regeneruje a vyživuje. Díky svému složení je vhodné i pro ženy s citlivými oči. Obsahuje bio Hyaluron Complex s vysokou koncentrací kyseliny hyaluronové, Luxury of Youth Complex s arganovým olejem a D-panthnenol. Lepší snášenlivosti také pomáhá složení bez parfemace.

Long 4 Lashes Lash FX5 Formula

Long 4 Lashes Lash FX5 Formula recenze a test

Sérum na řasy 4 Lashes Lash FX5 Formula je sérum s dobrým poměrem cena/výkon, v diskuzi a v recenzích jej takto hodnotí i spokojené ženy, které sérum používají. Přípravek zajišťuje větší hustotu řas, intenzivně je posiluje a hloubkově vyživuje. Aplikátor se snadno používá a sérum většinu žen kolem očí, ani pleť, nedráždí. Výrobce jej popisuje jako vhodné i pro ženy s permanentním make-upem, s prodlouženými řasami i pro nositelky kontaktních čoček. Komplex Penthasymin s aktivními peptidy, olej ze sladkých mandlí a rýže řasy vyživuje, kyselina hyaluronová řasy hydratuje a Provitamin B5 přispívá k zářivému vzhledu.

Tolure Cosmetics Hairplus

Tolure Cosmetics Hairplus recenze a test

Růstové sérum na řasy a obočí Long Tolure Cosmetics Hairplus je univerzální sérum, které během 3 týdnů stimuluje růst řas i obočí a pomáhá je prodlužovat. Jednotlivé řasy a chloupky v obočí zesiluje a zvyšuje jejich elasticitu, čímž předchází jejich lámání. Sérum také pomáhá předcházet vypadávání řas, což zmiňují i spokojené uživatelky v recenzích a v hodnocení. Skládá se z bio-peptidů, vitaminů A, C a E, panthenolu a extraktu z ženšenu, který stimuluje prokrvení kořínků. Balení obsahuje 3 ml séra, které se aplikuje 1x denně.

Delia Cosmetics Creator

Delia Cosmetics Creator recenze a test

Růstové sérum na obočí a řasy Delia Cosmetics Creator je unikátní svou nízkou pořizovací cenou. Většina uživatelek jej hodnotí pozitivně, vyskytují se však také recenze, které zmiňují jen minimální efekt, nebo podráždění očního okolí – v našem výběru jej máme především pro potenciál poměru cena/výkon. Ve složení najdeme komplex Widelash, který posiluje řasy od kořínků až po konečky, zlepšuje jejich vzhled i urychluje růst. Druhou aktivní složkou je keratin, který má vyživující i regenerační účinky a zároveň řasy chrání před vypadáváním. Sérum je možné používat na řasy i obočí, vhodné je také jako péče po sundání umělých řas a lze jej používat i při nošení kontaktních čoček.

L’Oréal Paris Clinically Proven

L’Oréal Paris Clinically Proven recenze a test

Výživa na řasy L’Oréal Paris Clinically Proven je sérum od lídra v kosmetickém průmyslu a skládá se z komplexu prospěšných látek, které dělají řasy viditelně silnější a pevnější. Sérum dále zabraňuje vypadávání řas a podporuje jejich růst i posílení. Ve složení najdeme několik látek, z nichž můžeme zmínit filloxan pro zvýšení objemu řas, ricinový olej pro výživu, panthenol, aminokyseliny nebo kyselinu hyaluronovou, která zajišťuje ochranu a posílení. Sérum je vhodné pro citlivé oči i nositele kontaktních čoček. Ženy v recenzích oceňují přijatelnou cenu i viditelné výsledky, které se dostavují během 4 až 8 týdnů.

RefectoCil Lash & Brow Booster 2v1

RefectoCil Lash & Brow Booster 2v1 recenze a test

Sérum na řasy RefectoCil Lash & Brow Booster 2v1 skvěle poslouží jako podpora růst řas i obočí, c recenzích ženy zmiňují rychlost nástupu účinků, které by podle výrobce měly nastat již za 6 týdnů pravidelné aplikace. Má hypoalergenní a nedráždivé složení bez syntetických hormonů, parfemace i prostaminu. Díky tomu je sérum vhodné také pro osoby, které mají citlivé oči. Použita je bioaktivní látka Black Sea Rod Oil, což je výtažek z karibského korálu Trsovníku lékařského, jenž řasy posiluje, dodává jim objem a pomáhá jejich růstu.

Lancôme Cils Booster

Lancôme Cils Booster recenze a test

Sérum na růst řas Lancôme Cils Booster je velmi koncentrovaný přípravek, má vyživující účinky a řasy celkově posiluje. Účinně zabraňuje vypadávání řas, a to i během líčení. Ve složení najdeme komplex Kerasolution s obsahem 4 aminokyselin, kyselinu hyaluronovou a madecassoside. Nanáší se ideálně 2x denně podél linie řas a následně se nechá 1-2 minuty vstřebat. Na takto nanesené sérum je následně možné nanášet i oční make-up. Zajímavé jsou také udávané výsledky testování 102 lidmi, kdy si 87 % lidí povšimlo, že jsou jejich řasy silnější nebo 83 % osob uvedlo, že jim řasy během odličování méně vypadávaly.

Jak vybrat sérum na řasy a obočí

Při výběru vhodného séra na řasy zohledněte především jeho složení. Upřednostňujte přírodní suroviny před syntetickými látkami, které mohou způsobovat nežádoucí účinky. Kvalitní sérum pro růst řas zajistí husté a zdravé řasy po jednom až třech měsících pravidelného používání. Konečný efekt díky kvalitním látkám kompenzuje vysokou pořizovací cenu. Při koupi si všímejte objemu séra, nejčastěji se jedná o 3-6 ml. Zvolte také vyhovující aplikátor.

Sérum na růst řas

Používá se ke zlepšení kvality řas, i když se zdají být dlouhé a zdravé. Hydratuje řasy do hloubky, posiluje je, podporuje jejich hustotu a objem. Kvalitní přípravek je dokáže prodloužit až o 80 %. Obnovuje jejich strukturu, chrání je před předčasným vypadáváním a vyživuje řasy od kořínků. Hlavním úkolem je dodat prospěšné látky cibulkám, nedokáže však vytvořit cibulky nové.

Sérum na růst obočí

V případě, že obočí nadměrně vypadává, pomůže posilující sérum na růst obočí. Posiluje jeho růst, dodá mu objem, zlepší vzhled řídkého a tenkého obočí a zanechává ho lesklé. S použitím séra také nebude potřeba obočí malovat. Mnoho přípravků na růst řas jsou zároveň vhodných jako růstová séra na obočí, čímž můžete na řasy i obočí používat jen jeden produkt a ušetřit tím peníze.

Jak aplikovat sérum

Růstové sérum se aplikuje na odlíčené a čisté řasy nebo obočí. Nanáší se vhodným aplikátorem ke kořínkům spodních a horních řas, stejně jako oční linka. Růstové sérum na obočí se nanáší na celou oblast nebo pouze na místo, kde chloupky nerostou. Množství a intenzita aplikace probíhá dle doporučení výrobce, obvykle je to večer před spaním. Pro nejlepší výsledky je nutná pravidelnost aplikace po dobu dvou až tří měsíců.

 • Jak dlouho vydrží výživa na řasy – Jedno balení 5 ml séra postačí při pravidelném používání a nanášení správného množství zhruba na 10 měsíců.
 • Co se stane, když sérum přestanete používat – Pokud sérum zapomenete nanášet nebo z jiného důvodu ho přestanete aplikovat, řasy nebo obočí se vrátí do geneticky dané délky, jaká byla před aplikací.
 • Vhodný aplikátor – Sérum se nanáší hrotem nebo štětečkem. Vhodný je také houbovitý nebo pěnový aplikátor. Na obočí lze použít umytý kartáček ze staré řasenky.

Ricinový olej na řasy

Je získáván ze semen skočce obecného neboli ricinovníku. Má větší hustotu než jiné oleje, například arganový. Obsahuje velké množství vitamínu E, mastných kyselin, minerálů a bílkovin, které vyživují vlasové folikuly. Má blahodárný vliv nejen na obočí a řasy, ale používá se také pro správnou funkci jater a zažívání, proti vráskám, na problémovou pleť a zabraňuje třepení konečků vlasů. Ricinový olej na obočí a řasy se aplikuje stejně jako sérum, po odlíčení večer před spaním.

U některých jedinců však může čistý olej způsobit podráždění až silnou vyrážku, a to z důvodu jeho schopnosti negativně působit na pleť. Kromě podráždění očního okolí může také čistý ricinový olej negativně působit na buňky oční rohovky, které mohou jeho vlivem odumírat. Ricinový olej dokáže také uspíšit vstřebávání ostatních látek do pokožky, které přípravky obsahují. Pokud tedy vaše pleť snáší špatně některou z obsažených látek, ricinový olej její účinnost zvýší, což může vést k dalšímu silnému podráždění pleti.

Složení přípravků

Se sérem přijde do kontaktu pokožka a citlivé oční okolí, proto nesmí být obsažené látky příliš agresivní. Sérum by mělo obsahovat co nejvíce přírodních látek namísto chemických a mělo by být opatřeno certifikací o bezpečnosti používání.

Prostaglandiny

Prostaglandin je tuková látka, odvozena od kyseliny arachidonové, podporuje růst řas působením na folikulu. Syntetický prostaglandin je mnohdy považován za nebezpečnou látku, která může způsobovat svědění, otok, zánět, hyperpigmentaci víček, bolest očí, alergie, překrvení spojivek nebo změnu barvy duhovky. Nejvíce je zmiňován prostaglandin bimatoprost, používán také v očním lékařství. (zdroj: syncare.cz)

Peptidy

Jsou šetrnější a nemají vedlejší účinky jako prostaglandiny. Jsou tvořeny aminokyselinami a mastnými kyselinami. Pronikají do vlasových cibulek, kde stimulují přirozenou produkci keratinu, čímž prodlužují a obohacují řasy.

Trsovník lékařský

Karibský korál plexaura homomalla je unikátní svými vyživujícími schopnostmi. Aktivuje růst řas, prodlužuje růstovou fázi, zlepšuje pružnost a strukturu řas. Díky látce z trsovníku se řasy nelámou a předčasně nevypadávají.

Měsíček lékařský

Do sér se přidává jeho extrakt. Prospívá nejen řasám, ale celkovému zdraví člověka. Řasy jsou díky němu odolnější a pružnější.

Ženšen

Z kořene ženšenu se získávají výživné látky prokrvující folikuly a zajišťují vhodné prostředí pro růst řas. Zabraňují také jejich vypadávání.

Aloe vera

Prospívá pleti, řasám i obočí. Obsažené enzymy odstraňují odumřelé kožní buňky, které by bránily kořínkům vstřebávat živiny. Aloe vera dále udržuje v řasách přirozenou vlhkost (zdroj: healthshots.com).

Vitamíny a jiné látky

 • Vitamín A – Retinol je antioxidant podporující růst buněk, kůže, krvetvorbu a imunitu. Je blahodárný pro pokožku a ovlivňuje růst řas i obočí.
 • Vitamín E – Antioxidant transportující krev a kyslík do folikul, snižuje zánět, podporuje jejich růst a odstraňuje křehké a suché řasy.
 • Vitamín B3 – Niacin podporuje růst řas, odstraňuje suché a slabé řasy. Zajišťuje průtok krve do kořínků, zabraňuje vypadávání řas a tělu pomáhá metabolizovat keratin.
 • Vitamín C – Antioxidant posilující imunitu. Hydratuje chloupky, snižuje riziko zánětů folikulů, regeneruje je a napomáhá tvorbě kolagenu.
 • Vitamín H – Biotin neboli vitamín krásy zabraňuje vypadávání a vysoušení řas nebo obočí. Pomáhá tělu absorbovat živiny důležité pro zdraví řas.
 • D-panthenol – Vyživuje, hydratuje, vyhlazuje a zahušťuje řasy. Dodává jim lesk a posiluje je od kořínků.
 • Kyselina hyaluronová – Stará se o hydrataci folikul, díky níž nevysychají.
 • Vápník – Minerál pomáhající při růstu řas. Zabraňuje jejich vypadávání způsobené hypotyreózou (onemocnění štítné žlázy).

Příčiny řídnutí řas a obočí

Řasy a obočí vypadává z několika příčin.

 • Stárnutí – Spolu s vráskami, skvrnkami a úbytkem pevnosti pleti začnou řasy a obočí růst pomaleji, proto je podpora růstu řas důležitá. Dochází také k úbytku kolagenu, keratinu, peptidu či vápníku, které udržují chloupky pevné a zdravé.
 • Genetika – V některých případech může za nedostatky dědičnost. Ta ovlivňuje hustotu, barvu, sílu i tvar chloupků.
 • Přetěžování – Neustálé prodlužování, aplikace nekvalitní kosmetiky, časté namáčení nebo nedostatečné odličování může být příčinou vypadávání řas.
 • Nemoci – Vypadávání může být ukazatelem na vážnější choroby i alergie.
 • Psychika – Psychologické poruchy či nadměrný stres mohou také způsobovat úbytek chloupků.
 • Ozařování – Kvůli lékům používaných při chemoterapii a ozařování lidé většinou ztratí nejen vlasy, ale i ostatní chloupky jako řasy a obočí.

Alergické reakce na séra

U někoho se může při použití séra objevit alergická reakce, častým problémem může být příliš vysoká koncentrace látky. Doporučuje se tedy nejprve použít menší množství séra na kratší čas, řasy poté omýt, u další aplikace čas prodloužit, a tak postupovat až do dovršení času doporučeného výrobcem.

Pokožka si na produkt lépe zvykne. Při nežádoucím pálení, červenání a otékání víček je nutné produkt neprodleně smýt vlažnou vodou a dále nepoužívat. V tomto případě je třeba zjistit příčinu alergie a zvolit jiný produkt s jiným složením. Důležitá je také ochrana očí a důkladné prostudování návodu před použitím.

Alternativy sér

Dnes existuje již mnoho způsobů na zkrášlování řas i obočí. I když nejlepší jsou vlastní husté a zdravé řasy, někomu nezbývá nic jiného než zvolit jinou variantu jejich obohacení.

Permanentní make-up

Jde o dočasné tetování obočí či jiné oblasti. Do vrchní vrstvy pokožky se aplikují přírodní pigmenty pomocí speciálních přístrojů, čímž dochází ke zvýraznění. Obočí takto vydrží jeden až dva roky. Tuto techniku naleznete také pod názvem microblading nebo vláskování.

Prodlužování řas

Jedná se o obohacení řas umělými. Existují různé metody prodlužování, přičemž všechny metody spočívají v nalepení umělé řasy na pravou. Důležité je precizní nanesení lepidla ve správném množství, řasy je potřeba pravidelně doplňovat z důvodu odrůstání a vypadávání zhruba jednou za měsíc. Délku, hustotu a barvu řas si lze vybrat.

Nalepovací řasy

Levnější, snadnou a rychlou metodou jsou nalepovací řasy, které se pomocí pásku nalepí na řasy pravé. Pásek řas musí dokonale sedět na oko, proto se vyrábí různé délky s různou hustotou. Aplikaci je možné provést i doma a kdykoliv řasy odlepit.

Barvení

V důsledku stárnutí ztrácejí konečky řas a obočí svou pigmentaci. Kosmetičky dokáží chloupky obarvit a zvýraznit, čímž se ukáže celá jejich délka. Po barvení není potřeba nanášet řasenku a obvykle vydrží jeden až dva týdny.

Tipy pro krásnější řasy a obočí

 • Zdravá strava – Jezte potraviny, které jsou zdrojem vitamínů, přispívajících ke tvorbě keratinu. Nejvíce jich najdete v semínkách, celozrnném pečivu, olivovém nebo slunečnicovém oleji. Prospívá i ovoce či zelenina.
 • Používání kvalitních líčidel – Nekvalitní řasenka a kosmetika může poškodit řasu včetně cibulky.
 • Odličování kvalitní kosmetikou – Řasy se lámou také v důsledku zbylé řasenky. Odličovače obsahují prospěšné látky, jako vitamíny nebo výtažky z aloe vera.
 • Pravidelný pitný režim – Pro lepší hydrataci řas je nutné dostatečně pít.
 • Nepřehánět líčení – Pár dní bez líčení uleví řasám a rychleji se zregenerují.
 • Použití zeleného čaje – Nejen jeho pití, ale i nanášení na řasy na noc kořínkům prospívá.
 • Aplikování bambuckého másla – Obsahuje vysoký podíl vitamínu A a E, důležité pro podporu růstu řas.

Sérum na řasy – diskuze, zkušenosti

Ze zkušeností se v diskuzích nejčastěji skloňuje účinnost, která se odvíjí od účinných složek obsažených v konkrétním séru. Dále je také častým tématem snášenlivost, konkrétně zarudnutí očí, pálení, nebo zarudnutí očních víček. V důsledku toho, že je každá žena jiná, má také odlišné reakce na konkrétní značku i přípravek. Častým tématem je také docílení tmavšího odstínu řas, nebo aplikátor, který může být proveden lépe či hůře.

Otázky při výběru séra na růst řas

Umí sérum víc než jen podpořit růst řas?

Sérum pro růst řas je více zahušťuje, vyživuje, posiluje a zabraňuje jejich vypadávání. Hydratuje řasy od kořínků a dodává cibulkám prospěšné vitamíny a minerály. Antioxidanty obsažené v séru odstraňují suché a slabé řasy. Sérum také uhlazuje řasy, dodává jim lesk a celkově zlepšuje jejich vzhled.

Je lepší růstové sérum na řasy nebo umělé prodloužení?

Vždy jsou lepší pravé řasy, které jsou zdravé, dlouhé a vyživené. Prodloužení je navíc cenově nákladnější a umělé řasy je nutné neustále doplňovat z důvodu odrůstání a vypadávání. Sérum zajistí přirozenější řasy a lze využít také sílu přírody, např. oleji či aloe vera. Výhodou prodloužení je však možnost volby barvy, hustoty a délky.

Jaká je cena sér na řasy?

Pořizovací ceny sér jsou vysoké, investice se však rychle odrazí na kvalitě řas a obočí. Ceny od 100 Kč mají méně kvalitní séra, řasy spíše vyživují, než aby stimulovaly růst. Nejoblíbenější přípravky se dají pořídit okolo 1500 Kč. Ceny nejlepších sér na řasy kvalitních značek šplhají až ke 3000 Kč. Lahvička má vždy objem 3 až 6 ml.

Jaké jsou nejlepší značky sér pro růst řas a obočí?

Mezi nejoblíbenější značky a výrobce sér na řasy a obočí patří FacEvolution, Di Angelo Cosmetics, Synouvelle, nebo Eveline Cosmetics. Mezi uživateli vyhledávané dále patří sérum na řasy Balea od DM (privátní značka), Nanolash, Long 4 Lashes Lash, Hairburst, Magic Long nebo Delia Cosmetics.