Vybíráme nejlepší sluchátka do uší (špunty, pecky)

TOP 3 sluchátka do uší

Apple AirPods

Sony MDR-EX110LP

Marshall Mode EQ

Pecková bezdrátová sluchátka do uší nabízející kvalitní zvuk, dlouhou výdrž baterie a skvělé možnosti ovládání.Levná drátová sluchátka do uší nejen k telefonu, v různých barevných variantách s pohodlným nošením a dobrým zvukem.Špuntová sluchátka s mikrofonem, zesilovačem basů a vynikající reprodukcí zvuku.
+ Kvalita, ovládání, výdrž baterie+ Silné basy (výhoda i ne), ušní nástavce+ Regulace basů, výborný zvuk
- Vyšší cena- Slabý kabel- Vyšší cena

Orientační Cena
3 850 Kč

Orientační Cena
299 Kč

Orientační Cena
1 490 Kč

Sluchátka do uší jsou ideální variantou na připojení k telefonu, tabletu i notebooku během cestování nebo sportování. Najdete je ve dvou typech, konkrétně jako špunty a pecky do uší. V tomto výběru se pak více věnujeme drátovým sluchátkám, v dalších se pak zaměřujeme více na sportovní a bezdrátová sluchátka do uší. V části jak vybrat sluchátka rozebíráme jaké parametry sledovat a jaký typ zvolit podle účelu použití. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší sluchátka do uší pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Podívejte se také na bezdrátová sluchátka do uší a sportovní sluchátka.

Nejlepší sluchátka do uší (Test 2024)

VzhledModelTyp sluchátekPřenos signáluCitlivostMikrofonDostupnost
Apple AirPods recenze a testApple AirPodsPeckyBezdrátová-Ano
Huawei FreeBuds Pro recenze a testHuawei FreeBuds ProŠpuntyBezdrátová-Ano
QCY T1C recenze a testQCY T1CŠpuntyBezdrátová-Ano
Creative EP-630 recenze a testCreative EP-630ŠpuntyDrátová-Ne
Sony MDR-EX110LP recenze a testSony MDR-EX110LPŠpuntyDrátová103 dB/mWNe
JBL T110 recenze a testJBL T110ŠpuntyDrátová96 dB/mWAno
Marshall Mode EQ recenze a testMarshall Mode EQŠpuntyDrátová100 dB/mWAno
Xiaomi Mi In 3,5mm Stereo Headset recenze a testXiaomi Mi In 3,5mm Stereo HeadsetŠpuntyDrátová98 dB/mWAno
Koss The Plug recenze a testKoss The PlugŠpuntyDrátová112 dB/mWNe
Samsung EO-EG920 recenze a testSamsung EO-EG920ŠpuntyDrátová98.5 dB/mWAno

Zobrazit celou nabídku

Recenze sluchátek do uší

Apple AirPods

Apple AirPods recenze a test

Bezdrátové pecky do uší Apple AirPods mají zabudovaný mikrofon a na jedno nabití můžete poslouchat až 5 hodin hudbu, nebo 3 hodiny vyřizovat hovor, a díky nabíjecímu pouzdru lze dobitím dosáhnout více než 24 hodin. Sluchátka jsou pro iPhone a celou škálu Apple zařízení. Ovládají se pomocí poklepání, hlasem pomocí Siri a navíc umí rozpoznat, kdy jsou nasazena v uších.

+ Kvalita, ovládání, výdrž baterie
Vyšší cena

Huawei FreeBuds Pro

Huawei FreeBuds Pro recenze a test

Bezdrátová bluetooth sluchátka do uší Huawei FreeBuds Pro jsou nabitá technologiemi a skvěle hrají, což potvrzují desítky pozitivních uživatelských recenzí. Na jedno nabití hrají až 7,5 hodiny a s nabíjením v pouzdře zvládnou až 30 hodin hraní. Mají pokročilou technologii aktivního potlačení okolního hluku ANC, dotykové ovládání nebo možnost připojení dvou zařízení současně. Praktické jsou rovněž dva režimy Awareness a Voice, díky kterým si sluchátka nemusíte vyndávat z uší ani při mluvení s lidmi. Nabíjí se buďto moderním USB-C kabelem, nebo bezdrátově.

+ Aktivní potlačení hluku, připojení 2 zařízení současně, dlouhá výdrž baterie
Hůře se vyndávají z pouzdra

QCY T1C

QCY T1C recenze a test

Špuntová bezdrátová sluchátka do uší QCY T1C jsou s mikrofonem a výdrž sluchátek je až 4 h. Sluchátka mají možnost přijímání hovoru, ovšem dle zkušeností uživatelů musí být okolní podmínky naprosto ideální. Součástí balení je pouzdro na nabíjení, ovšem bez krytky, což bude vábit prach. Další výhodou je automatické párování a ergonomicky vytvarované špunty, které padnou do uší. Plusové body lze udělit za kvalitní zvuk na svou cenovou kategorii.

+ Cena/výkon/zvuk
Nekryté pouzdro

Creative EP-630

Creative EP-630 recenze a test

Špuntová sluchátka do uší Creative EP-630 mají připojení na 3,5 mm Jack a jejich hmotnost činí 9 g. Lze je použít jako sluchátka k telefonu, mají dostatečný 1,2 m kabel a znatelný frekvenční rozsah. Jedná se zde o ideální poměr cena/výkon s velmi dobře hodnocenou kvalitou zvuku. Součástí balení jsou náhradní velikosti gumového nástavce do uší, které lze dle libosti měnit. Od uživatelů získaly sluchátka plusové body za kvalitní zvuk, cenu a dobré tlumení okolních zvuků.

+ Cena/kvalita, dobré basy
Slabší přívodní kabel

Sony MDR-EX110LP

Sony MDR-EX110LP recenze a test

Drátová sluchátka nejen k mobilu Sony MDR-EX110LP mají délku kabelu 1,2 m. Sluchátka jsou k dostání v mnoha barevných variantách a podle zkušeností se dobře nosí v uších. Sluchátka mají 9 mm velikost měniče a jejich zapojení je na 3,5 mm Jack s konektorem do L. Mají silné basy (může být výhoda i nevýhoda, dle vkusu), které mohou překrývat středy, případně výšky.

+ Silné basy (výhoda i ne), ušní nástavce
Slabý kabel

JBL T110

JBL T110 recenze a test

Špuntová sluchátka k mobilu JBL T110 jsou vybavena mikrofonem a tlačítkem pro příjem hovoru. Připojení sluchátek je pomocí kabelu s 3,5 mm Jackem, na kterém ovšem chybí ovládání hlasitosti. Plusové body získaly sluchátka za čistý zvuk a dobré potlačení okolních zvuků. Jde o ideální poměr cena/výkon.

+ Čisté a výrazné basy, s mikrofonem
Chybí ovládání hlasitosti, nižší citlivost

Marshall Mode EQ

Marshall Mode EQ recenze a test

In ear sluchátka špunty Marshall Mode EQ se řadí do střední až vyšší třídy drátových sluchátek, čemuž odpovídá jejich cena, ale i skvělý zvuk. Sluchátka jsou vybavena mikrofonem, mají velmi dobré basy (které lze regulovat zesilovačem podle žánru hudby), lze je připnout na oblečení a v balení najdete několik velikostí silikonových nástavců do uší.

+ Regulace basů, výborný zvuk
Vyšší cena

Xiaomi Mi In 3,5mm Stereo Headset

Xiaomi Mi In 3,5mm Stereo Headset recenze a test

Sluchátka do uší Xiaomi Mi In 3,5mm Stereo Headset mají podle uživatelských zkušeností velmi dobrý poměr ceny a výkonu a podle mnohých se jedná o nejlepší levná sluchátka svého typu. Mají skvělý zvuk a velmi dobré basy, dále potěší dlouhý kabel i zabudovaný mikrofon s funkcí hands-free. Mají elegantní vzhled a většině spotřebitelům drží velmi dobře v uších – samozřejmostí je sada náhradních špuntů různých velikostí. Určitou nevýhodou může být rovná koncovka 3,5 mm Jack konektoru, která je obvykle náchylnější na poškození.

+ Skvělý poměr cena/výkon, 125 cm dlouhý kabel, velmi dobrý zvuk se silnými basy
Méně praktická rovná koncovka

Koss The Plug

Koss The Plug recenze a test

Sluchátka do uší Koss The Plug mají náušníky s paměťovým efektem, jako u běžných špuntů. Jejich tvar však není moc praktický a někteří uživatelé si stěžují, že jim hůře drží v uších a izoluje okolní hluk. Výhodou je kvalitní zvuk s dobrými basy, nebo také citlivost sluchátek, která dosahuje 112 dB/mW.

+ Dobrý zvuk, citlivost
Tvar špuntů a pěnové nástavce

Samsung EO-EG920

Samsung EO-EG920 recenze a test

Hybridní špuntová sluchátka do uší Samsung EO-EG920 s kabelovým přenosem a délkou kabelu 1,2 m, nabízí na svou nízkou cenu spoustu zajímavých prvků. Mezi hlavní vlastnosti sluchátek patří ovládání hlasitosti, příjem hovorů a také zabudovaný mikrofon. Součástí sluchátek je nástavec In-ear Fit, díky kterému budou dobře sedět při sportu.

+ Nízká cena, sportovní nástavec
Horší gumové návleky na peckách

Jak vybrat sluchátka do uší

Sluchátka do uší (označována i jako in ear sluchátka) mají nespornou výhodu ve své kompaktní velikosti, a právě malé rozměry je dělají ideální variantou pro venkovní poslech mimo domov a na sport. V základu se dělí na špunty a pecky, některá mohou mít mikrofon v ovládání na kabelu a jsou tak použitelná i jako handsfree k mobilu. Liší se konektivitou, konstrukcí, přidanými funkcemi a v neposlední řadě i cenou.

Pecková sluchátka

Sluchátka pecky se vyznačují svými malými rozměry. Umisťují se přímo do ušního boltce přímo před zvukovod. Jelikož hůře izolují okolní hluk a nehrají tak dobře jako špunty, jsou méně volenou variantou. Kvalita poslechu bude závislá na tom, jak vám budou sedět v uších a těsnit.

Špuntová sluchátka

Sluchátka špunty se obdobně jako pecky zasouvají přímo do sluchovodu a stejně tak jsou typické svými malými rozměry. Výhodou je výrazné tlumení okolního zvuku a lepší zvuková reprodukce. Dodávají se s výměnnými nástavci (gumové, molitanové, pěnové) v různých velikostech.

Tento druh můžeme dále dělit na:

  • Klasická špuntová sluchátka
  • Špunty s klipy za uši – nasunuje se na ušní boltec
  • Špunty s fixací za uši – pro lepší držení boltce
  • Špunty s týlním mostem – konstrukce za krk

Podle účelu

Sluchátka k mobilu a na cesty

Sluchátka na venkovní poslech a cestování v MHD nebo jiným prostředkem, jsou vhodné jak špunty, tak pecky do uší, a to jak v drátové, tak bezdrátové variantě. Výhoda špuntových sluchátek je schopnost eliminovat okolní zvuky, ale i to, že jsou měkká a pohodlná. Sluchátka k mobilu, případně notebooku a jinému zařízení můžete připojit kabelově i pomocí Bluetooth. Pokud často telefonujete, zaměřte se na sluchátka s mikrofonem a tlačítky umožňujícími přijmout hovor.

Sportovní sluchátka

Obecně platí, že musí být pohodlná, dobře v uších sedět, být lehká a neomezovat v pohybu. Tyto vlastnosti nejvíce splňují špuntová sluchátka, se kterými se navíc tolik nepotí uši. Některá sluchátka na sport mají zvýšenou odolnost proti potu a vlhkosti. Je nutné podotknout, že sportovní sluchátka mohou být jiná a mohou mít jiný tvar. Je tedy nutné předem zohlednit, k jakému sportu je máte v plánu využívat.

Připojení

Na výběr máte ze dvou variant připojení – drátového a bezdrátového.

Drátová sluchátka

Kabelová sluchátka jsou nestárnoucí klasika. Obvykle je propojení realizováno pomocí konektoru 3,5 mm Jack. Jejich velkou výhodou je kvalita přenášeného zvuku a nižší pořizovací cena. Oproti těm bezdrátovým (ve stejné cenové kategorii), produkují kvalitnější zvuk, nicméně neposkytují takovou volnost při pohybu.

Bezdrátová sluchátka do uší

Bezdrátová sluchátka do uší jsou s dalším zařízením nejčastěji propojena pomocí Bluetooth nebo Lightning u Apple zařízení (iPhone, iPad, iPod). Toto připojení přináší nositeli sluchátek velkou svobodu. Sluchátka mají dosah až 10 metrů od přehrávacího zařízení, nehledě na to, že díky absenci kabelu, je možné vykonávat téměř jakýkoliv sport bez omezení pohybu. Nicméně jejich nevýhodou je mírně horší produkovaný zvuk (neplatí pro ty vybavené kodeky AptX a AAC) a nutnost neustálého dobíjení.

Tlumení okolního zvuku

Otevřenost sluchátek lze brát jak směrem ven, tak dovnitř. Tedy jak tlumení okolního hluku, tak únik zvuku ze sluchátek do okolí. Uzavřená konstrukce poskytuje tlumení okolního hluku a dobrou izolaci audia ze sluchátek. Otevřená konstrukce má méně zkreslenou zvukovou reprodukci, ale s nevýhodou propouštění a netlumení zvuků. Polouzavřená konstrukce je kompromisem mezi nimi.

Citlivost a impedance

Citlivost vyjadřuje akustický výkon a udává se v dB/Wm. Čím vyšší citlivost, tím dokáží sluchátka hrát více nahlas a jsou energeticky úspornější, což využijete hlavně při poslechu z mobilního telefonu, tabletu a dalších zařízení.

Impedance je elektrický odpor měničů ve sluchátkách. Udává se v Ohmech (Ω) a v kombinaci s citlivostí má velký vliv na hlasitost sluchátek a kvalitu produkovaného zvuku. Čím je hodnota impedance vyšší, tím sluchátka dokáží hrát přesněji i víc potichu. Nicméně taktéž platí, že čím je tato hodnota vyšší, tím narůstá i spotřeba energie.

Mikrofon

Sluchátka s mikrofonem se hodí jako handsfree k telefonu. Na sluchátkách do uší je mikrofon umístěn na ovládacím panelu, který se nachází na kabelu. Některá bezdrátová sluchátka mohou mít rovněž mikrofon, zde zabudovaný v těle sluchátek. Kvalita se však různí.

Další funkce a technologie

Stejně jaká velká část ostatní techniky, mají i sluchátka své rozšiřující funkce. Ty mají za úkol především usnadnit uživateli používání a zaručit mu co nejkvalitnější poslech.

Mezi jednu z nejrozšířenějších funkcí patří ovládání hlasitosti. To je nejčastěji umístěné na kabelu sluchátek. V poslední době se taktéž rozmohly i AptX a AAC kodeky u Bluetooth sluchátek. Tyto kodeky výrazně zvyšují kvalitu zvuku, tak, že je již téměř srovnatelná s klasickými drátovými sluchátky. Bluetooth sluchátka do uší jsou také velmi často vybavena i NFC technologií, která usnadňuje a urychluje propojení sluchátek s přehrávacím zařízením – stačí je přiložit k sobě.

Otázky při výběru sluchátek do uší

Špuntová sluchátka nebo pecky do uší?

Špuntová sluchátka výrazně tlumí okolní hluk, lépe hrají (ve stejné cenové kategorii) a špunty lépe drží v uších při běhání a další pohybové aktivitě, takže jsou dost oblíbená pro sportovní využití. Pecky do uší jsou levnější, málo izolují okolní hluk a nehrají tak dobře jako špunty. Hodí se hlavně pro aktivity, při kterých mají menší tendenci vypadávat z uší.

Drátová nebo bezdrátová sluchátka do uší?

Drátová sluchátka mají ve srovnání se stejně drahými bezdrátovými sluchátky do uší kvalitnější reprodukci, kdy při bezdrátovém přenosu signálu dochází ke ztrátě na kvalitě. U dražších sluchátek s kodeky AptX a AAC ke ztrátě kvality téměř nedochází, takže mohou velice dobře hrát i Bluetooth sluchátka připojená k mobilu, a navíc získáte volnost pohybu.

Jaké jsou nejlepší značky sluchátek do uší?

Mezi nejoblíbenější značky a výrobce sluchátek do uší patří Apple, Samsung, Sony, JBL, nebo také Creative, Sennheiser a Koss. Najdete samozřejmě i spoustu bezejmenných a laciných čínských sluchátek s různou kvalitou.

Jaká je cena sluchátek do uší?

Pokud chcete levná sluchátka do uší, a přitom nedělat kompromis v kvalitě, vyplatí se hledat mezi kabelovými modely. Do 2500 Kč najdete sluchátka s velmi kvalitním zvukem i v bezdrátové variantě a nad se typicky pohybují bezdrátové Apple AirPods a vyšší třída pro náročné.