Vybíráme nejlepší smoothie a stolní mixér

Pro RAW stravu i běžnou součást přípravy dalších jídel je stolní mixér na ovoce a zeleninu nepostradatelnou součástí kuchyně. Velké mixéry s plastovou nebo skleněnou nádobou, si poradí kromě běžných surovin, také s ledem nebo ořechy. Mezi stolními mixéry se vyskytuje rovněž smoothie maker (mixér na smoothie), vyznačující se menšími otáčkami a přípravou v lahvi. Mixovaný nápoj tedy nemusíte přelévat, ale postačí sejmout víčko s noži a nahradit jej uzávěrem s otvorem na pití. Smoothie mixer si ale neporadí s tvrdými surovinami, jelikož jeho zaměření je čistě na syrové ovoce a zeleninu s příměsí vody nebo mléka. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší stolní mixéry pro rok 2021, s ohledem na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší stolní mixéry a smoothie makery (Test 2021)

Recenze stolních mixérů

ETA Vital Blend 3100 90000

ETA Vital Blend 3100 90000 recenze a test

Jeden z nejsilnějších mixérů na trhu je stolní mixér ETA Vital Blend, který zvládne zeleninu, ovoce, led i ořechy. Plusové body rovněž získá za rozšířenou záruku na 5 let. Má objemnou dvou litrovou nádobu z plastu, ve které můžete připravit polévky nebo třeba omáčky a přesnému mixování napomůže přítomný časovač. Díky odnímatelné krytce na víku lze doplňovat suroviny i při spuštěném mixéru, jehož rychlost lze regulovat v 9 polohách.

Pro – Vysoký výkon, objemná nádoba, rozšířená záruka
Proti – Použitelný do 80 °C

ZOBRAZIT NABÍDKU

Philips HR2872/00

Philips HR2872/00 recenze a testSmoothie maker Philips HR2872/00 se odlišuje přídavnou nádobou pro mixování dalších surovin, což u mixérů na smoothie není tak obvyklé. Údržba přístroje je snadná, a to i díky možnosti mýt příslušenství včetně nože v myčce. Mixovací nádoba i lahev jsou z plastu a mají kapacitu 0,6 l. Mixér se vyznačuje tichým provozem, kompaktními rozměry i dobrým příkonem (350 W).

Pro – Lahev i mixovací nádoba, rozměry a výkon
Proti – Kapacita mixovací nádoby

ZOBRAZIT NABÍDKU

G21 Blender Perfect smoothie

G21 Blender Perfect Smoothie recenze a testMixér G21 Blender Perfect smoothie zaujme využitím kovových dílů v citlivých oblastech mixérů, zvyšující tak jeho robustnost. Deset rychlostních poloh umožňuje regulaci mezi 1000 až 35000 ot/min a disponuje přitom příkonem 1500 W. Tento mixér má nádobu o objemu 2,5 l a spolu s velkým rozsahem teplot (-40 až 120 °C) a ostrými noži je schopen připravit prakticky cokoliv od polévek, masa, až po drcení ledu a ořechů.

Pro – Cena/výkon
Proti – Jen 1 nádoba (lze však dokoupit)

ZOBRAZIT NABÍDKU

Kenwood Blend-X Classic BLP 610WH

Kenwood Blend X Classic BLP 610WH recenze a testVíceúrovňovými noži disponuje stolní mixér Kenwood Blend-X Classic, který potěší i svou vyváženou hmotností (3,8 kg). Mixér disponuje příkonem 800 W, spolu s pulzním spínačem a nastavitelnou rychlostí. V mixovací nádobě ze skla, pro kterou není problém nízká ani vysoká teplota, tak zvládnete připravit smoothie, horkou polévku nebo nadrtit led. Za zmínku stojí rovněž přednastavené programy pro mixování koktejlů, drcení ledu a opláchnutí, které dopomůžou k rychlejšímu a efektivnějšímu výsledku.

Pro – Mixovací nádoba ze skla
Proti – Základna je z plastu

ZOBRAZIT NABÍDKU

Electrolux PerfektMix ESB2500

Electrolux PerfektMix ESB2500 recenze a testElectrolux PerfektMix ESB2500 je mixér na smoothie obsahující rovnou dvě lahve pro mixování i následnou konzumaci. Smoothie mixér je určen hlavně pro zpracování ovoce a zeleniny, čemuž odpovídá příkon motoru s 300 W. Přístroj disponuje tvarovanými noži obsahující 4 břity a již zmíněnými nádobami s objemem 0,6 l, které jsou z plastu a omyvatelné v myčce.

Pro – Dvě láhve, dostatečný výkon na smoothie
Proti – Mixování tvrdých surovin

ZOBRAZIT NABÍDKU

Concept SM-3350

Concept SM 3350 recenze a testSmoothie mixér Concept SM-3350 zaujme svou nízkou cenou, díky čemuž je tento přístroj zajímavou volbou pro ty z vás, kteří se smoothie teprve začínáte. Základní model s příkonem 180 W má ve výbavě 2 mixovací lahve z plastu o objemu 0,5 l. S ohledem na nízký výkon mixérů by bylo vhodné se vyhnout drcení ledu a podobně náročných úkonů. Nízká hmotnost jednoho kilogramu umožňuje snadné přenášení a není problém brát s sebou mixér i na cestách.

Pro – Pořizovací cena, váha mixéru
Proti – Zpracování z plastu

ZOBRAZIT NABÍDKU

Tefal BlendForce BL310A39

Tefal BlendForce BL310A39 recenze a testDalším stolním mixérem je Tefal BlendForce, který disponuje průměrným příkonem, ale i tak by měl zvládnout mléčné koktejly, krémové polévky, dětské přesnídávky a údajně také drcení ledu. Rozmixování i tvrdých surovin zde totiž pomáhá nůž TriplAx vytvářející 3 odlišné pohyby, čímž zvyšuje efektivitu mixování. K přednostem tohoto mixéru rozhodně patří odolná, skleněná nádoba s kapacitou 1,25 l a snadné mytí díky odnímatelnému dnu s čepelemi.

Pro – Skleněná nádoba, speciální nůž TriplAx
Proti – Slabší příkon

ZOBRAZIT NABÍDKU

Delimano NUTRIBULLET 600

Delimano NUTRIBULLET 600 recenze a testKombinací stolního a smoothie mixéru je Delimano NUTRIBULLET se solidním příkonem 600 W a čepeli z nerez oceli, kterou není potřeba brousit. Mixér má kompaktní rozměry s optimální hmotností 2,7 kg a s přehledem namixuje zeleninu, ovoce, semínka, jadérka, nebo stopky. Plastová nádoba s objemem 0,7 l lze spolu s noži mýt v myčce. Součástí balení je rovněž nutriční rádce a recepty, které pro vás mohou být dobrou inspirací.

Pro – Rozměry, v balení recepty a nutriční rádce
Proti – Pouze jedna nádoba v balení

ZOBRAZIT NABÍDKU

KitchenAid Artisan 5KSB5553EER

KitchenAid Artisan 5KSB5553EER recenze a testStolní mixér KitchenAid Artisan zaujme svým designem a po zapnutí také tichým chodem a stabilitou, kterou zajišťuje kovová základna. Spotřebič přitom váží stále přijatelných 6 kg. Ve výbavě má dvě nádoby, přičemž jedna je větší a skleněná, druhá pak plastová. Rychlost mixérů lze regulovat v 6 stupních a specifická je rovněž funkce pomalého startu. Při té začne pomalu mixovat a následně zvýší otáčky nožů.

Pro – Rozšířená záruka, robustní zpracování, 2 nádoby
Proti – Průměrný příkon

ZOBRAZIT NABÍDKU

Philips HR2100/00

Philips HR2100/00 recenze a testPhilips HR2100/00 je stolní mixér hlavně na jemnější suroviny pro přípravu smoothie nebo polévek. Disponuje totiž nižším, 400 W příkonem. Na druhou stranu je relativně lehký (1,5 kg) a tedy i snadno přenositelný. Atraktivní je rovněž zesílená plastová nádoba s objemem 1,25 l, kterou je možné spolu s dalšími částmi mixéru mýt v myčce. Co se týče manipulaci, jsou zde gumové nožičky pro větší stabilitu a také hubička na mixovací nádobě pro čistší vylévání.

Pro – Váha mixéru
Proti – Nižší příkon

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jak vybrat stolní mixér

Na začátku byste si měli ujasnit, které provedení stolního mixéru vlastně chcete a využijete nejvíce. Klasický stolní mixér je dostatečně výkonný k drcení ledu, ořechů a přípravě polévek nebo omáček, o smoothie nemluvě. Mixér na smoothie je prakticky jednoúčelový přístroj, na druhou stranu lehký a praktický, díky mixovací lahvi, kterou si pak odnesete ke konzumaci.

Výkon mixéru

Výkon stolního mixéru spočívá z příkonu, otáček a do určité míry zpracování nožů nebo jejich počtu. Příkon mixéru je ovšem zásadní parametr. U smoothie makerů je typické, že se pohybují kolem 300 W, které jsou zároveň dostačující pro mixování měkkého ovoce a zeleniny. Pro tvrdší suroviny budete potřebovat mixér s příkonem 800 W a více.

Materiál mixovací nádoby

Mixovací nádoba je ve většině případů plastová, přesněji z tvrzeného plastu. V našem výběru jsou ale i mixéry se skleněnými nádobami. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Skleněná nádoba

Ve skleněných nádobách není problém mixovat horké a studené pokrmy. Můžete do ní přelít obsah přímo z hrnce, který jste právě stáhli z plotny, a nemusíte se bát o poškození nádoby. Nevýhodou je její křehkost a náchylnost k rozbití při sebemenším pádu.

Plastová nádoba

I přes to, že jde o plastové nádoby, není se třeba bát kontaminace díky BPA FREE přívlastku, kterým dnešní nádoby z plastu disponují. K jejím výhodám bez pochyb patří robustnost při hrubém zacházení a nechtěných pádech. Horší je to s náchylností na vařící polotovary. V takových případech hrozí porušení a zničení nádoby.

Objem nádoby

U smoothie mixérů jsou přítomné lahve (obvykle 2 a více) jako hlavní nádoby. Jejich objem se pohybuje od 0,5 do 0,75 litru a jsou vyrobeny z pevného plastu. Plnohodnotný stolní mixér může mít nádobu s objemem až 2,5 litru a typické je rozšíření o různé velikosti nádob. Ty jsou jak plastové, tak skleněné, uzavíratelné i rozebírací.