Vybíráme nejlepší smoothie mixér

TOP 3 smoothie makery

Delimano Nutribullet RX V1

Sencor SNB 4302SS

ETA Vital Blend Digi II

Výkonný smoothie maker s příkonem 1700 W disponuje třemi nádobami a během několika minut zvládne připravit i teplou polévku.Smoothie mixér v kompaktním provedení s velkým výkonem. Dodáván je se dvěma velkými lahvemi a má 6 kvalitních snímatelných nožů.Víceúčelový stolní mixér připraví smoothie, polévky, zmrzlinu i dětské přesnídávky. Má automatické programy, vysoký výkon a kvalitní zpracování.
+ Robustné provedení, bohaté příslušenství, vysoký výkon pro všechny suroviny+ Odolné nádoby z Tritanu, vyšší objem až 1 l, výkonný motor+ Automatické programy a jednoduché ovládání, vysoký výkon, objemná nádoba
- Nic zásadního- Nemá spouštěcí tlačítko- Rozměrnější provedení

Orientační Cena
4 490 Kč

Orientační Cena
1 290 Kč

Orientační Cena
3 999 Kč

Mixér na smoothie by neměl chybět v žádné domácnosti těch, kteří si chtějí udržet zdravý životní styl. Smoothie si s nimi zhotovíte doma velmi levně, rychle a přesně podle vaší chuti. Smoothie maker ho připraví přímo do nádoby, ze které si ho ihned vychutnáte bez jakéhokoliv přelévání nebo si ho vezmete na cesty v praktické lahvi. Univerzálnější stolní mixéry zastanou stejnou práci a jsou praktičtější, mají vyšší výkon, větší objem nádoby a dokáží sekat zeleninu i drtit led. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší smoothie mixéry pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší mixéry na smoothie (Test 2024)

VzhledModelPříkonPočet nádobNejvyšší objemOtáčkyHmotnostDostupnost
Delimano Nutribullet RX V1 recenze a testDelimano Nutribullet RX V11700 W31,3 l30000 ot/min6,3 kg
Concept SM 3390 recenze a testConcept SM 3390700 W50,57 l23000 ot/min2,7 kg
Sencor SNB 4302SS recenze a testSencor SNB 4302SS1000 W21 l20000 ot/min3,8 kg
Domo DO 436 BL recenze a testDomo DO 436 BL300 W20,6 l25825 ot/min1,7 kg
ETA Vital Blend Digi II recenze a testETA Vital Blend Digi II1500 W32 l30000 ot/min4,8 kg
SILVERCREST SSMC 600 B1 recenze a testSILVERCREST SSMC 600 B1600 W11,7 l-3,1 kg
FitStream E1 recenze a testFitStream E17,4 W10,38 l22000 ot/min0,45 g
Tefal Perfectmix BL 811 D38 recenze a testTefal Perfectmix BL 811 D381200 W11,5 l28000 ot/min4,3 kg
G21 Blender Excellent recenze a testG21 Blender Excellent1700 W12,5 l32000 ot/min5,4 kg
Electrolux PerfektMix ESB 2500 recenze a testElectrolux PerfektMix ESB 2500300 W20,6 l23000 ot/min1,9 kg

Zobrazit celou nabídku

Recenze smoothie mixérů

Delimano Nutribullet RX V1

Delimano Nutribullet RX V1 recenze a test

Smoothie mixér Delimano Nutribullet RX V1 patří k nejvýkonnějším mixérům svého druhu, příkon má 1700 W. Podle recenzí a zkušeností spotřebitelů zvládne zpracovat jakékoliv suroviny, včetně semínek nebo zmrzlých potravin. Dá se dokonce použít jako vařič pro přípravu polévek, omáček a jiných horkých tekutin. Výrobce mixér dodává spolu s nádobou na polévku, s jednou rodinnou a jednou standardní nádobou s víčkem. Jednoduše se myje a disponuje speciálně nevrženými čepelemi Nutrient Extraction. Mixér je naprogramován technologií SMART, která automaticky mixuje správnou rychlostí a po správně stanovenou dobu.

+ Robustné provedení, bohaté příslušenství, vysoký výkon pro všechny suroviny
Nic zásadního

Concept SM 3390

Concept SM 3390 recenze a test

Mixér na smoothie Concept SM 3390 má poměrně dobrý poměr cena/výkon a kromě jednoduché přípravy smoothie toho zvládne mnohem více než konkurenční mixéry. Výrobce jej dodává se třemi lahvemi na smoothie, sekací nádobou Chopper a s praktickým mlýnkem. Chopper zvládne nadrtit led, ořechy i maso, zatímco v mlýnku lze mlít kávu, koření, bylinky anebo mák. Ve své kategorii menších mixérů má dobrý příkon 700 W a uživatelské recenze potvrzují jeho velkou všestrannost.

+ Multifunkční příslušenství v ceně, dobrý poměr cena/výkon, dobrý výkon
Jen průměrný objem nádob

Sencor SNB 4302SS

Sencor SNB 4302SS recenze a test

Smoothie maker Sencor SNB 4302SS má více než uspokojující výkon na přípravu jakéhokoliv smoothie. Motor má příkon 1000 W a také zkušenosti spotřebitelů potvrzují, že drtící nože nemají s ničím problém. Jeho součástí jsou dvě větší lahve s objemem 0,8 l a 1 litr, které jsou vyrobeny z odolného a nezávadného Tritanu. Uživatelé se v recenzích pozastavují pouze nad absencí spouštěcího tlačítka, mixér se totiž zapíná automaticky po správném nasazení lahve.

+ Odolné nádoby z Tritanu, vyšší objem až 1 l, výkonný motor
Nemá spouštěcí tlačítko

Domo DO 436 BL

Domo DO 436 BL recenze a test

Přístroj na smoothie Domo DO 436 BL se stal vítězem kategorie ve spotřebitelském hodnocení Produkt roku. Má stovky pozitivních recenzí a většina se shoduje, že se jedná o výborný smoothie maker, který dělá přesně to, co má. V balení jsou dvě nádoby vyrobené z Tritanu, které jsou bytelné, stabilní a zdravotně nezávadné. Výrobce umožňuje také jejich dokoupení, což nebývá vždy samozřejmostí. Smoothie dokáže připravit velice rychle a jednoduše, podle popisu zvládne drtit i led. Mírnou nevýhodou může být jen menší příkon 300 W, který odpovídá menšímu výkonu mixéru.

+ Ocenění produkt roku, kniha smoothie receptů zdarma, kvalitní a příjemné nádoby
Jen základní výkon

ETA Vital Blend Digi II

ETA Vital Blend Digi II recenze a test

Stolní mixér ETA Vital Blend Digi II zaujme svým vysokým výkonem s příkonem 1500 W a všestranným využitím. Připravit dokáže bez problémů jakékoliv smoothie, ale i omáčky, polévky, pomazánky, zmrzliny nebo dětské přesnídávky. oproti jiným má velkou ovládací základnu s displejem, kde je možné navolit jeden ze 6 přednastavených programů nebo si vybrat jednu z 9 ti rychlostí. Dodáván je pouze s jednou hlavní nádobou o objemu 2 litry, která je vybavena vysoce odolným nožem BlendeX. Někteří spotřebitelé v recenzích pouze upozorňují na jeho větší rozměry.

+ Automatické programy a jednoduché ovládání, vysoký výkon, objemná nádoba
Rozměrnější provedení

SILVERCREST SSMC 600 B1

SILVERCREST SSMC 600 B1 recenze a test

Blender mixér SILVERCREST SSMC 600 B1 je oblíbený pro své jednoduché provedení a velmi atraktivní cenu. Dělá přesně to, co má a pro většinu činností má i dostatečný výkon s příkonem 600 W. Oproti jiným disponuje mixovací nádobou ze skla, která má objem 1,7 litru. Ze zkušeností spotřebitelé oceňují jednoduché ovládání pomocí otočného ovladače, který má 5 výkonnostních stupňů včetně pulzní funkce. Je ideální na smoothie, ale i drcení ledu a jako bonus přidává výrobce 10 osvědčených receptů.

+ Skleněná mixovací nádoba, nízká pořizovací cena, několik rychlostních stupňů
Nic zásadního

FitStream E1

FitStream E1 recenze a test

Přenosný smoothie mixér FitStream E1 je jedním z mála skutečně přenosných provedení. I díky jeho kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti 450 gramů jej můžete mít kdekoliv u sebe. Motor s příkonem 7,4 W je napájen z integrované 2000 mAh baterie, která na jedno nabití zvládne připravit až 12 smoothie nápojů. Dobíjet jej můžete podobně jako mobilní telefon, na cestách tedy i například z powerbanky. O mixování se stará 6 kvalitních nožů a populární je také díky velkému množství barev, ve kterých lze koupit. V důsledku nízkého výkonu je vhodný opravdu jen na smoothie, s čímž je potřeba počítat.

+ Cestovní smoothie mixér, integrovaná baterie s nabíjením přes USB, mnoho barev
Vhodný pouze na smoothie

Tefal Perfectmix BL 811 D38

Tefal Perfectmix BL 811 D38 recenze a test

Smoothie mixér 1700 W Tefal Perfectmix BL 811 D38 má velkou sílu a celkově velmi dobrý poměr cena/výkon. Podle recenzí spotřebitelů zvládne zpracovat jakékoliv suroviny, včetně tvrdé kořenové zeleniny, led a rozinky. Hravě připraví smoothie, polévky, omáčky a další věci. Výhodou je podsvícený otočný ovladač, kterým se dá plynule nastavovat rychlost mixování a 3 automatické programy, sloužící pro ledovou tříšť, smoothie a pro automatické čištění. Potěší také pulzní spínač, nebo pěchovadlo, které je součástí balení. Někteří jen připomínají vyšší hmotnost 1,5 litrové nádoby, která je vyrobena z tvrzeného skla.

+ Dobrý poměr cena/výkon, plynulá regulace výkonu, 3 přednastavené programy
Vyšší hmotnost skleněné nádoby

G21 Blender Excellent

G21 Blender Excellent recenze a test

Stolní smoothie mixér G21 Blender Excellent má díky příkonu 1700 W vysoký výkon, díky kterému zvládne připravit jak velké množství smoothie, tak polévky nebo i oříšková másla. Recenze a zkušenosti potvrzují jeho velkou sílu, ale i kvalitní zpracování a propracované detaily. K dispozici je 5 přednastavených programů a dalších 6 programů si lze nastavit dle vlastních preferencí. Potěší velký podsvícený display i program Quick, který slouží pro velice rychlé mixování při otáčkách až 32 tisíc za minutu. V balení je velká plastová nádoba s objemem 2,5 l, dá se však přikoupit i menší s objemem 0,9 l.

+ Velmi objemná nádoba 2,5 l, vysoký výkon, mnoho přednastavených programů
Vyšší pořizovací cena

Electrolux PerfektMix ESB 2500

Electrolux PerfektMix ESB 2500 recenze a test

Smoothie maker Electrolux PerfektMix ESB 2500 má zajímavý poměr cena/výkon a sám výrobce jej popisuje jako fitness mixér. Určen je především k přípravě smoothie a ovocných nápojů, pro které menší výkon s příkonem 300 W dostačuje. Má jednoduché a intuitivní ovládání, nože z nerezové oceli se spustí stlačením pulzního spínače. Součástí mixéru jsou dvě nádoby o objemu 600 ml, které se dají ihned po přípravě použít také ke konzumaci. Výhodou je dobrá dostupnost náhradních lahví i dalších součástí mixéru.

+ Dobrý poměr cena/výkon, jednoduchá obsluha, dobře dostupné další příslušenství
Vhodný jen na smoothie

Jak vybrat smoothie maker

I když je smoothie maker jednoduchý stroj, měli byste se jeho výběru věnovat důkladně, aby zvládl vše, co od něj očekáváte. Prioritní vlastností je jeho výkon a počet otáček. Dále se věnujte vlastnostem lahví, které jsou součástí mixéru. Funkce smoothie mixéru napoví, co v něm budete moci připravovat a další příslušenství zvýší komfort při jeho používání.

 • Typ mixéru – Na trhu již najdete spoustu druhů mixérů. Zvolte ten správný podle toho, co v něm budete primárně mixovat.
 • Výkon mixéru – Pokud plánujete mixovat tužší ovoce či tvrdou zeleninu, zvolte raději silnější mixér. Na měkké potraviny postačí mixér s nižším příkonem.
 • Nádoby – K smoothie mixéru výrobci dodávají nádoby o různých objemech. Ten vybírejte podle toho, kolik mixované hmoty budete chtít vyrobit.
 • Funkce mixéru – Dnes mají smoothie mixéry různé funkce. Ty volte podle svých preferencí.

Typy mixérů

Mixérů již existuje spousta a každý z nich je určen na něco jiného. Smoothie můžete zkusit připravit i v jiném mixéru, nedočkáte se však tak dobrého a rychlého výsledku jako se smoothie makerem.

 • Mixér na smoothie – Je pro milovníky zdravých a nutričních nápojů nepostradatelný. Nápoj je mixován v lahvi, ze které ho můžete rovnou pít i vzít na cesty. Výhodou je také nízká pořizovací cena, nenáročnost na prostor, malá hmotnost, snadné a rychlé ovládání, bezpečnost i snadná údržba. Nevýhodou je nemožnost použití spotřebiče na cokoliv jiného.
 • Ruční šlehač – Je určen pro šlehání vajec, šlehačky, pro přípravu těsta či bramborové kaše. Obsahuje obvykle dva typy háků – šlehací a hnětací. Jedná se o jednoduchý a levný přístroj, snadno se omývá a je skladný. Při práci se musí držet v ruce a k výrobě smoothie ho rozhodně nevyužijete.
 • Tyčový mixér – Je vhodný pro rozmělnění různých surovin. Používá se na rozmixování polévek, dětské výživy nebo omáček po použití vhodného nástavce. Po nasazení nádoby pro sekání rozseká ořechy, semínka apod. Obrovskou výhodou je, že se může ponořit do horkého pokrmu a může mixovat rovnou v hrnci bez nutnosti jakéhokoliv přelévání. Po použití se jednoduše opláchne. Nevýhodou je, že se musí držet v ruce, což může být při delším mixování nepohodlné. Smoothie z měkčích surovin s ním za delší čas dokážete připravit také.
 • Kuchyňský robot – Zvládne spoustu úkonů jako mixování, šlehání, míchání i hnětení. Po spuštění mu není třeba věnovat velkou pozornost a svou práci zastane skvěle. Součástí bývá bohaté příslušenství včetně odšťavňovače, mlýnku na maso nebo struhadla. Nevýhodou je větší velikost a vyšší pořizovací cena, pokud ale v kuchyni trávíte hodně času, hodně práce vám ušetří.
 • Stolní mixér – Zvládne sekat ořechy, drtit led i mixovat ovoce a zeleninu. Dokáže nahradit smoothie maker, obsah se však musí přelévat do jiných nádob. Jeho výhodou je všestranné použití, vyšší výkon, větší objem nádoby a na výběr je z více programů. Nevýhodou je naopak vyšší hmotnost, zpravidla absence speciální přenosné nádoby, náročnost na prostor a vyšší pořizovací cena.

Příkon

Uvádí se ve wattech (W) a čím vyšší příkon, tím vyšší výkon mixér má. Smoothie mixer je obecně slabší než stolní mixér. U smoothie mixéru s vyššími hodnotami příkonu nehrozí přehřátí při delším mixování, proto je vhodné vybírat co nejvýkonnější spotřebič. Zajistí se tak dokonalé mixování všech surovin, i když jsou třeba trochu tužší. Spotřeba energie nehraje příliš velkou roli, protože smoothie mixer mixuje pouze krátkou dobu.

 • Příkon do 300 W – Výkon je příliš nízký a hrozí přehřátí mixéru při delším mixování. Nemusí si poradit s tvrdšími surovinami jako je třeba mrkev.
 • Příkon okolo 1000 W – Je zlatou střední třídou. Mixér si hravě poradí i se zmraženými či tvrdšími surovinami.
 • Příkon 1500 W a více – Jedná se často o profesionální přístroje a jsou vhodné pro uživatele, kteří připravují smoothie často. Výkonný mixer na ovoce, zeleninu i led se nepřehřívá ani po delším mixování. Problémem nejsou ani ořechy nebo semena.

Počet otáček

Tento parametr udává, kolik otáček nůž mixéru provede za daný časový úsek, většinou za minutu. Závisí na něm rychlost přístroje a kvalita rozmělnění surovin. Lepší modely se chlubí více než 30000 otáčkami, průměrné dosahují 25000 otáček a minimální vhodnou hodnotou je 20000 otáček za minutu. Pokud narazíte na menší hodnoty, zvažte, zda bude přístroj pro mixování vámi zvolených surovin dostačující.

Hlučnost

Uvádí se v decibelech (dB) a obecně platí, že smoothie mixéry se neřadí mezi nejtišší přístroje. Většina z nich dosahuje hodnoty 80 dB, některé dokonce 100 dB. Vysoká hlučnost s nízkým výkonem nejsou ideální kombinací, protože bude mixér pracovat delší dobu. I přesto by neměla být hlučnost při výběru prioritní vlastností, protože s mixérem budete pracovat pouze pár sekund, maximálně pár minut denně.

Nádoby smoothie makeru

Právě speciálními nádobami se smoothie makery liší od ostatních mixérů v kuchyni. Lahev, do které suroviny vložíte a ve které je mixujete je zároveň koncový obal pro smoothie. Po naplnění lahve surovinami se zavře víčkem, které je opatřeno sekacími noži. Tímto víkem se lahev nasazuje na mixér a je tedy dnem vzhůru. Když je obsah rozmixován, lahev se opět vyjme a víko s noži se vymění za normální víčko s otvorem pro pití. V tu chvíli je nápoj připraven ke konzumaci. Obsah se nemusí přelévat do jiných nádob, což je velice pohodlné a rychlé. Sledujte důkladně, kolik lahví je u mixéru součástí, jaký mají objem a z jakého jsou materiálu.

 • Objem – Obvykle není příliš velký. Většinou seženete nádoby o objemu 200 ml až 1000 ml, přičemž nejčastější základní nádoba má objem 600 ml. Některé modely mohou obsahovat více lahví o různých objemech, což je praktické zejména v rodinách. Zjistěte si také, zda jsou v prodeji lahve kompatibilní s daným modelem a jaké jsou jejich pořizovací ceny.
 • Materiál – Nejčastěji narazíte na tritan, což je odolný plast určen pro styk s potravinami. Méně často se můžete setkat se skleněnými lahvemi. Někdo je preferuje, pro někoho jsou naopak moc těžké a náchylné na rozbití. Výhodou je ale to, že nepohlcují žádné pachy jako plast.

Nádoby stolního mixéru

Větší, univerzálnější a praktičtější stolní mixér obvykle v balení nemá speciální nádoby na smoothie. Zpravidla je dodáván s jednou velkou a objemnou nádobou, ze které je nutné připravené smoothie přelévat do jiné lahve. Existují však také modely, které se smoothie lahvemi pracovat dokáží, není jich ovšem na trhu příliš mnoho.

Materiál mixéru

Nejčastěji se setkáte s plastovými přístroji. Plast je levnou surovinou, bohužel ale s krátkou životností. Plastové mixéry se rychleji poškrábou, mohou prasknout a jsou méně stabilní. Výhodou je však nízká pořizovací cena a nízká hmotnost, tudíž snadná manipulace. Někdo ocení také široký výběr barev. Kovové mixéry působí kvalitněji a stabilněji již na první pohled. Pořizovací ceny jsou logicky vyšší, kompenzací je však delší životnost přístroje a lepší stabilita.

Ovládání

Je velice jednoduché. Na většině přístrojích najdete pouze jedno tlačítko na zapnutí a v některých případech ani to ne. Tlačítko se u některých mixérů drží po celou dobu mixování, u některých se stiskne při zapnutí a při vypnutí. U dražších modelů můžete narazit i na displej, plynulou regulaci otáček nebo na několik přednastavených programů usnadňujících používání.

Doba provozu

Rozmixovat čerstvé ovoce nezabere příliš mnoho času, často postačí pár sekund. Pro rozmixování zmrzlých surovin je ale potřeba mixovat déle a přístroj se může začít přehřívat. Proto se doporučuje zjistit si minimální dobu nepřetržitého provozu. Ideální hodnotou jsou alespoň 2 minuty. Tento údaj by měl být uváděn výrobcem v návodu.

Hmotnost a velikost

Mnoho uživatelů jistě ocení nízkou hmotnost kvůli častému přenášení. Na trhu narazíte i na kompaktní modely, které si můžete nosit třeba i do práce. Takový mixér může mít horší stabilitu, proto vybírejte model s kvalitními nožkami s přísavkami. S těžším přístrojem se hůře manipuluje, stabilita je za to větší. Hmotnost většiny smoothie mixérů se pohybuje v rozmezí 1 až 3 kg, ty nejmenší váží dokonce méně než půl kilogramu. Kompaktní modely se nezapojují do elektřiny, ale fungují pomocí dobíjecí lithium-iontové baterie.

Stolní smoothie mixéry mají rozměry i hmotnost pochopitelně větší, výjimkou není hmotnost ani 5 až 7 kg. Výhodou je nesrovnatelně vyšší stabilita a většině spotřebitelů tyto vyšší hodnoty ani nevadí, neboť se u nich nepředpokládá časté přemisťování.

Funkce a příslušenství

I když je přístroj na smoothie jednoduchým spotřebičem, může nabízet pár užitečných funkcí.

 • Pulsní spínač – Je součástí každého smoothie mixéru. Zajišťuje rovnoměrné mixování a rozmělnění všech surovin.
 • Regulace otáček – Dražší přístroje disponují nastavením více rychlostí, které můžete regulovat dle preferencí.
 • Drcení ledu, krájení, sekání – Sofistikované modely dokáží i vyrobit ledovou tříšť nebo sekat či krájet různé suroviny. Často je ale nutné přidat trochu tekutiny, aby se obsah rozmixoval.
 • Víčko s brčkem – Pohodlnější pití pro děti i sportovce.
 • Displej – Není součástí každého přístroje, ale pouze dražších modelů. Ukáže všechny funkce a nastavení.
 • Protiskluzové přísavky – Zajišťují stabilitu při mixování, díky čemuž se mixér nepohybuje po celé kuchyňské lince a nehrozí spadnutí na zem.
 • Bezpečnostní pojistka – Díky ní se mixér nezapne na prázdno, ale pouze se správně nasazenou nádobou. Vyhnete se tak vylití nápoje.
 • Funkce ohřevu polévek – Hlavně výkonné stolní mixéry můžou disponovat touto zajímavou funkcí. Za delší čas mixování v řádu minut dokáží obsah zahřát, což je ideální zejména pro polévky, omáčky a další obdobné tekutiny.
 • Rozšiřující příslušenství – Některé smoothie makery mohou být doplněny o sekáček nebo mlýnek, což výrazně rozšiřuje jejich možnost využití.

Otázky při výběru smoothie mixéru

Je smoothie mixér vhodný na zeleninu a led?

Záleží na výkonu přístroje. Výkonnější mixéry se silnějším motorem a vyšším počtem otáček si se zeleninou i ledem poradí. Ideální přístroj na led a zeleninu by měl mít příkon alespoň 1500 W a počet otáček více než 30000 za minutu. Před nákupem daného modelu se doporučuje přečtení uživatelských recenzí, zda daný úkol zvládá bez problémů a nespoléhat jen na popis prodejce.

Stolní mixér vs smoothie maker, jaký je rozdíl?

Stolní blender mixér má širší využití, větší objem nádoby a více programů. Obvykle nemá speciální nádobu na smoothie a obsah je nutné přelévat. Zabírá více místa a jeho cena je vyšší. Přenosný smoothie mixér je kompaktní přístroj s jednoduchou obsluhou. Má omezené využití a slabší výkon, za to je však levnější.

Je mixér na smoothie přenosný?

Hlavní výhodou smoothie mixéru je právě jeho kompaktní velikost, snadno ho tak můžete kamkoliv přenášet. Existují dokonce přístroje s hmotností do 0,5 kg s dobíjecí baterií. Výhodou je také jeho speciální lahev, ve které se smoothie mixuje, a můžete z ní také rovnou pít. Není proto třeba nosit další nádoby.

Jaké jsou nejlepší značky smoothie mixérů?

Mezi nejoblíbenější značky a výrobce smoothie mixérů patří Sencor, který nabízí široký výběr produktů v různých cenových kategoriích. Značka Domo je ceněným výrobcem smoothie makerů za rozumné ceny, stejně tak jako ETA a Concept. Značka Delimano se vyznačuje kvalitně zpracovanými, i když dražšími mixéry, podobně jako Electrolux. Dobrého poměru cena/výkon dosahují také mixéry Silvercrest, které prodává Lidl.