Vybíráme nejlepší stepper

TOP 3 steppery

Spartan Mini

inSPORTline Big

inSPORTline EasyStep

Mini stepper s computerem pro počítání spálených kalorií, kroků a času cvičení. Předností je jeho nízká cena.Twist stepper s tichým chodem a bočním nášlapem, díky kterému procvičíte celé tělo. Patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější modely.Kombinovaný stepper s rotanou a činkami pro posílení rukou. Nabízí velkou variabilitu při cvičení, přitom dobrý poměr výkon/cena.
+ Nízká cena, malé rozměry+ Gumové úchyty a boční nášlap+ Rotana a činky pro posílení horní poloviny těla
- Podle ohlasů může vyžadovat promazání- Potřeba promazání- Vrzající písty

Orientační Cena
1 279 Kč

Orientační Cena
2 490 Kč

Orientační Cena
2 890 Kč

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

Stepper je praktický posilovací přístroj pro posílení svalstva dolních končetin a boků. Imituje fyzicky náročnou chůzi do schodů. Díky správně zvolené intenzitě na něm lze spalovat tuky při kardio cvičení nebo budovat svalovou hmotu. Na výběr je z několika variant. Mini stepper je malý a skladný. Díky twist stepperu zpevníte boky, stehna a břišní svaly. Stepper s držadly pro ruce má stabilnější a robustnější konstrukci, je bezpečnější a vhodný na delší cvičení. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší steppery pro rok 2021, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší steppery (Test 2021)

VzhledModelNosnostHmotnostNastavení zátěžeNastavení výšky krokuPočitadlo krokůGumová táhlaDostupnost
Spartan Mini recenze a testSpartan Mini100 kg8 kgAnoAnoAnoNeVÍCE INFORMACÍ
inSPORTline Big recenze a testinSPORTline Big100 kg9 kgAnoAnoAnoAnoVÍCE INFORMACÍ
inSPORTline Skeleton recenze a testinSPORTline Skeleton130 kg36,5 kgAnoNeAno (vzdálenost)NeVÍCE INFORMACÍ
inSPORTline Profi Imperial recenze a testinSPORTline Profi Imperial150 kg66 kgAnoNeAno (vzdálenost)NeVÍCE INFORMACÍ
Kettler Montana recenze a testKettler Montana110 kg32 kgAnoNeAnoNeVÍCE INFORMACÍ
inSPORTline EasyStep recenze a testinSPORTline EasyStep100 kg17,5 kg-AnoAnoNeVÍCE INFORMACÍ
inSPORTline Bailar recenze a testinSPORTline Bailar120 kg23,8 kgAnoNeAnoNeVÍCE INFORMACÍ
inSPORTline Jungy recenze a testinSPORTline Jungy100 kg8 kgNeAnoAnoNeVÍCE INFORMACÍ
HMS S 3085 TWIST recenze a testHMS S 3085 TWIST100 kg10 kgAnoNeAnoAnoVÍCE INFORMACÍ
Housefit SOIRA recenze a testHousefit SOIRA100 kg7 kgNeNeNeAnoVÍCE INFORMACÍ

Recenze stepperů

Spartan Mini

Spartan Mini recenze a test

Spartan Mini je velmi šikovný mini stepper. Obsahuje vestavěný computer pro zaznamenání času cvičení, počtu kroků a spálených kalorií. Má nastavitelnou výšku kroku i zátěž (pomocí aretačního kolečka na přední straně) a hydraulické tlumiče pro plynulý pohyb. Díky své ceně a kompaktním rozměrům je snadno dostupný a vhodný do každé domácnosti.

+ Nízká cena, malé rozměry
Podle ohlasů může vyžadovat promazání promazání

ZOBRAZIT NABÍDKU

inSPORTline Big

inSPORTline Big recenze a test

Twist stepper inSPORTline Big pomůže díky pohybu do stran vypracovat i problémové partie. Má velmi tichý chod, výškově nastavitelnou přední část a díky gumovým úchytům můžete současně procvičovat i ruce. Součástí je počítadlo kroků. Je kompaktní, skladný a jeho jednoduchou obsluhu ocení téměř každý uživatel. V ceně je olejíček na promazání stepperu.

+ Gumové úchyty a boční nášlap
Potřeba promazání

ZOBRAZIT NABÍDKU

inSPORTline Skeleton

inSPORTline Skeleton recenze a test

inSPORTline Skeleton je robustní twist stepper s držadly. Má 12 stupňů zátěže, které dokážete díky přepínači snadno měnit během cvičení. Nechybí vestavěný snímač tepové frekvence. Displej zobrazí rychlost, vzdálenost, čas, spálené kalorie a procento tělesného tuku. Součástí balení je praktický držák na nápoje včetně lahve. Přístroj má velkou nosnost a je stabilní, proto je vhodný i pro robustnější osoby.

+ Množství funkcí, nosnost 130 kg
Méně skladný

ZOBRAZIT NABÍDKU

inSPORTline PROFI Imperial

inSPORTline Profi Imperial recenze a test

Profi stepper s držadly inSPORTline PROFI Imperial uspokojí i nejnáročnější uživatele a hodí se i jako komerční stroj do fitness center a pro profesionální sportovce. Přístroj disponuje bohatou výbavou, samozřejmostí jsou snímač tepové frekvence a kvalitní computer pro zobrazení tréninkových hodnot. Zahrnuje funkci ergometru, kdy se automaticky přizpůsobí podle srdečního pulsu. Unikátní jsou zabudované programy pro snížení hmotnosti nebo spalování tuků, lze si vytvořit i svůj vlastní program. Pestrým vybavením a kvalitním zpracováním potěší sportovní nadšence. Je vhodný pro pravidelný intenzivní trénink.

+ Velká výbava, připravené programy, nosnost 150 kg
Nemá držák na lahev

ZOBRAZIT NABÍDKU

Kettler Montana

Kettler Montana recenze a test

Stepper s držadly Kettler Montana nabízí 12 stupňů zátěže, pro každou nohu je možné nastavit jinou intenzitu. Používá kvalitní tlumiče, které umožňují cvičit až 50 minut bez přehřátí. Vestavěný computer měří čas, kroky, výšku stoupání a tepovou frekvenci. Lze propojit s hrudním pásem, ten však není součástí balení.

+ Stabilita, možnost připojit hrudní pás
Cvičení je zaměřeno pouze na dolní končetiny

ZOBRAZIT NABÍDKU

inSPORTline EasyStep

inSPORTline EasyStep recenze a test

inSPORTline EasyStep je stepper s držadly, který je zároveň vybaven rotanou a činkami, což z něj dělá všestranný posilovací stroj. Lze nastavit výšku kroku a obtížnost pomocí kolečka. Počítač zobrazuje počet kroků, čas cvičení a spálené kalorie. Na svou výbavu nabízí atraktivní cenu, na druhou stranu si uživatelé stěžují na vrzání po krátké době používání.

+ Rotana a činky pro posílení horní poloviny těla
Vrzající písty

ZOBRAZIT NABÍDKU

inSPORTline Bailar

inSPORTline Bailar recenze a test

Kvalitní a stabilní stepper s držadly Stepper inSPORTine Bailar je vhodný i pro robustnější osoby, přesto je skladný a zasunete ho třeba pod postel. Díky 12 stupňům obtížnosti si vybere pokročilý i začátečník. Computer zaznamenává čas cvičení, počet kroků a spálené kalorie. Součástí je držák na lahve a kolečka pro snadnou manipulaci.

+ Skladnost a snadná manipulace
Nekvalitní guma na rukojetích

ZOBRAZIT NABÍDKU

inSPORTline Jungy

inSPORTline Jungy recenze a test

Mini twist stepper inSPORTline Jungy v sobě skrývá mini stepper a zároveň twist stepper. Tento skladný přístroj tak pomůže nejen při formování dolních končetin, ale procvičí i boky a břišní svaly. Jako uživatel oceníte nastavení výšky kroků, nízkou hmotnost a malé rozměry, díky tomu se vejde do každé domácnosti.

+ Rozměry a hmotnost, nízká pořizovací cena, twist
Nelze nastavit zátěž

ZOBRAZIT NABÍDKU

HMS S 3085 TWIST

HMS S 3085 TWIST recenze a test

HMS S 3085 TWIST je stepper s pohyblivými rukojeťmi a přídavnými gumovými táhly pro posílení paží. Cvičení je pohodlné a bezpečné díky neklouzavým nášlapům. Součástí je počítadlo pro zaznamenání spálených kalorií, počtu opakování za minutu, počtu kroků a celkového času. Nabízí nastavení intenzity. Je vhodný pro začátečníky i pokročilé cvičence.

+ Gumová táhla, nastavení zátěže, cena
Montážní návod

ZOBRAZIT NABÍDKU

Housefit SOIRA

Housefit SOIRA recenze a test

Mini stepper Housefit SOIRA je vybaven gumovými táhly pro posílení horní poloviny těla. Computer zobrazuje celkový počet kroků, počet kroků za minutu, spálené kalorie a čas. Má plynulý a tichý chod. Je malinký a skladný, díky velmi nízké hmotnosti s ním není problém manipulovat. Na základní domácí cvičení je akorát, zamrzí absence nastavitelnosti stupně obtížnosti.

+ Malé rozměry, gumová táhla
Absence nastavení intenzity a výšky kroku

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jak vybrat stepper

Stepper patří mezi základní posilovací stroje pro spalování tuků, posílení kondice a vypracování svalů dolních končetin a zadečku. Na trhu je spousta modelů a před samotným nákupem je potřeba zvážit několik aspektů a dle nich zvolit přístroj, který plně uspokojí vaše požadavky. Je důležité si zodpovědět, zda chcete cvičit pravidelně nebo jen příležitostně (cvičební plán), kolik máte doma místa, jaké partie chcete procvičit a kolik jste ochotni utratit. Zásadní je také výška a váha cvičence.

Mini stepper

Mini steppery jsou levné, lehké a skladné. Hodí se tak do malých bytů i skromnějšího rozpočtu. Typická hmotnost mini stepperu je do 10 kg, přičemž neumožňují nastavovat zátěž, naopak výšku kroku ano. Provedení je základní, tedy pouze s pedály a bez rukojetí, i když najdete rovněž modely s připevněním expandérů a můžete tak procvičit celé tělo. Mini stepper posiluje především přední a zadní část nohou a ve spojení s posilovací gumou, nebo jednoručkami, na něm lze procvičit a posílit celé tělo. Nutnost udržovat balanc zároveň posiluje hluboké svalstvo.

Twist stepper

Twist steppery mají přidaný boční pohyb (od toho odvozený název, podobně swing stepper), díky kterému zapojuje gluteální svaly (na zadečku), šikmé svaly po stranách trupu a tónuje nohy. Především ženy pak ocení posilování vnitřních stran stehen, ale i břišních a zádových svalů. Má tak větší význam, protože zapojuje více svalových partií. Twist stepper může být jak mini, tak stojanový.

Stojanový stepper s držadly

Stojanový stepper s držadly je vhodný pro delší a intenzivní cvičení/posilování, tedy opak mini stepperu. Pokud hledáte profi stepper, najdete jej v této kategorii. Madla a řídítka poskytují oporu a stabilita, včetně snímačů tepové frekvence. Počítač zobrazuje čas cvičení, počet kroků, spotřebu kalorií, případně rychlost, vzdálenost a spálený tuk. Posilovat lze více partií, regulovat zátěž a tyto posilovací stroje mají také nejvyšší nosnost dosahující až 150 kg.

Nastavení zátěže a kroku

Regulaci odporu (zátěže) umožňuje většina stepperů a je jednou ze zásadních věcí, na kterou brát ohled, pokud chcete posilovat svalstvo na pokročilejší úrovni. Zátěž se obvykle nastavuje pomocí posunu tlumičů nebo jejich otočením. Pokročilejší steppery mohou mít magnetickou brzdu, která dokáže nabídnout velmi jemně odstupňované stupně zátěže.

Nosnost

Překračovat hranici nosnosti určitě nedoporučujeme, nejen kvůli zkrácení životnosti posilovacího stroje, ale i možnému riziku zranění. Mini stepper je obvykle omezen hranicí 100 kg, větší a robustní pak 120 až 150 kg.

Computer

Základní modely stepperů mají integrované pouze jednoduché počítadlo pro zaznamenávání doby cvičení, počtu kroků a kalorií. Začátečníkům a příležitostným cvičencům tyto ukazatele naprosto dostačují.

Velmi aktivní lidé, kteří touží zaznamenávat svoje pokroky, zváží investici do přístroje s kvalitnějším computerem. Tato počítadla zaznamenávají převýšení, tepovou frekvenci, tělesný tuk. Nejmodernější přístroje mají integrované programy pro dosažení vytouženého cíle jako spalování tuků a budování svalové hmoty.  Modernější přístroje jsou kompatibilní s některými hrudními pásy a poskytují tak velmi přesné informace o cvičení a záznam tepové frekvence pro maximální výkon.

Skladnost a hmotnost stroje

Vlastníci menších bytů a garsonek pravděpodobně zakoupí skladný mini stepper. Se svými kompaktními rozměry se dá strčit pod postel nebo do skříně. Některé steppery s držadly se dají sklopit a také zasunout za postel či za skříň, jsou ale o něco těžší a manipulace není tak snadná.

Dále je třeba si zodpovědět, zda s přístrojem budete pravidelně manipulovat. Na pravidelné přesuny se hodí mini steppery, které mají obvykle hmotnost do 10 kg. Steppery s držadly jsou těžší a manipulace s nimi je obtížnější, nejlehčí z nich váží kolem 17 kilogramů, ale najdete modely s váhou přes 60 kg.  Některé přístroje jsou vybaveny kolečky pro snadnější manipulaci.

Výrobci a značky stepperů

Předním výrobcem stepperů na místním trhu je firma inSPORTline. Další výrobci stepperů jsou Housefit a Kettler.

inSPORTline je tradiční český výrobce sportovního náčiní. Firma nabízí mnoho modelů stepperů. Od skladných mini stepperů po velké profesionální stroje, které najdou uplatnění v profesionálních fitness centrech. Cena se pohybuje od 1500 Kč až po profi steppery vhodné do fitness center.

Housefit je mezinárodní společnost, která ve svém portfoliu nabízí běžecké pásy, rotopedy, eliptické trenažéry a steppery. Výrobky jsou určeny pro domácnosti a využijí je rekreační i kondiční sportovci.

Kettler je německá firma nabízející tři řady produktů. Od jednoduché řady basic pro nenáročné uživatele po řadu HKS pro náročné zákazníky vyžadující kvalitu. Firma nabízí tříletou záruku se servisem u zákazníka doma.

Otázky při výběru stepperu

Co je stepper?

Stepper je posilovací stroj simulující výstup do schodů, který oproti klasické chůzi do schodů šetří klouby. Stepper je skvělým fitness strojem pro hubnutí, posilování svalů spodní části těla, ale i zad, břicha a k celkové zdravotní prevenci.

Je stepper vhodný na hubnutí?

Ano je. V nohách se nacházejí velké svalové skupiny, takže jejich zapojením můžete rychleji spálit vysoký počet kalorií. Stepper kombinuje kardio a zátěžový trénink, navíc přidáním činek a expandérů zapojíte i horní část těla a tím proces dále zefektivníte.

Jaké přínosy mají cviky na stepperu?

Základem je kardio a posilovací činnost. Benefity lze dále rozvést na posílení svalů, zvýšení svalové výdrže, hubnutí, zlepšení fyzické kondice, kardiovaskulární činnosti srdce, plic a šetrnější cvičení s ohledem na klouby.

Je potřeba odlišný stepper na zvýšení kondice a posílení svalů?

Milovníci kardia i vyrýsovaných svalů nemusí dělat rozdíly v nákupu přístroje. Důležité je, aby měl stepper nastavitelnou zátěž. Pro kardio se volí lehká zátěž po delší dobu, posilování svalů pak vyžaduje velkou zátěž po kratší dobu.

Kde koupit stepper a jaká je jeho cena?

Eshopy se sportovními potřebami jsou ideální volbou díky snadnému porovnání. Některé steppery prodává i Lidl a Tesco. Mini steppery s omezenou výbavou a funkcemi koupíte okolo 1500 Kč. O něco dražší jsou twist steppery a stroje s držadly, nejdražší pak profi steppery nebo rovnou fitness schody.