Vybíráme nejlepší strojek na vlasy

TOP 3 strojky na vlasy

Rowenta Airforce Ultimate TN9300F5

Philips HC7460/15

Wahl Pro 5 Star Series Magic Clip 08451-016

Zastřihovač vlasů, který během stříhání zachytí většinu ustřižených částí vlasů díky integrovanému vysavači. Náš vítěz testu srovnání.Zastřihovač vlasů, který umožňuje nastavit šedesát různých nastavení délky vlasů. Je nabíjecí, bez nutnosti připojení do zásuvky během používání.Profesionální strojek na vlasy, který je vhodný jak pro stříhání vlasů, tak pro zastřižení vousů. Součástí balení jsou odnímatelné nástavce.
+ Omyvatelné břity, přesnost na 1 milimetr, zachytávání odstřižených částí vlasů, samoostřící břity+ Paměťový režim, zámek nastavení, nastavování s přesností 0,2 milimetrů, 60 možných délek, rychlé nabíjení, 120 minut činnosti na jedno nabití+ Precizní zastřihovač vlasů a vousů, silný motor, ostrá čepel s chromovanou úpravou, posuvná čepel, 8 hřebenů pro úpravu délky střihu součástí balení
- Při použití bez nástavců může překážet trubice odsávání odstřižených částí vlasů, nemá akumulátor- Nelze omývat vodou, ukazatel nabití ukazuje pouze dva stavy (nabitá/prázdná)- Vyšší váha oproti jiný strojkům (620 g)

Orientační Cena
1 349 Kč

Orientační Cena
1 419 Kč

Orientační Cena
2 250 Kč

Strojek na vlasy je nepostradatelným pomocníkem pro mnoho mužů. Hodí se pro každého, kdo chce mít krátký účes, ale nechce chodit často k holiči a vlasy si rád upraví sám doma. K dostání jsou akumulátorové stříhací strojky, které mají buď výměnné baterky, nebo se nabíjí pomocí nabíječky ze zásuvky a během používání nemusí být připojené k elektrické síti. Na trhu jsou ale také strojky, které nemají akumulátor, tedy čistě síťové. Některé zastřihovače vlasů je možné použít také k oholení nebo zkrácení vousů či chlupů na jiných částech těla. Pokud si vyberete takový model, není nutné kupovat samostatný zastřihovač vousů. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší strojky na vlasy pro rok 2023, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší zastřihovače vlasů (Test 2023)

VzhledModelNastavení délky s nástavciNa vousyTypVoděodolnýOmyvatelné nástavceDisplayDostupnost
Philips Multigroom Series MG3740/15 recenze a testPhilips Multigroom Series MG3740/150,8 – 15 mmAnoAkumulátorovýNeAnoNe
Rowenta Airforce Ultimate TN9300F5 recenze a testRowenta Airforce Ultimate TN9300F50,5 – 18 mmNeSíťovýNeAnoNe
Braun Hair Clipper HC5030 recenze a testBraun Hair Clipper HC50303 – 35 mmNeAkumulátorovýAnoAnoNe
BaByliss For Men Multi 10 Titanum recenze a testBaByliss For Men Multi 10 Titanum3 – 30 mmAnoAkumulátorovýNeAnoNe
Remington HC 5035 recenze a testRemington HC 50351,5 – 25 mmNeSíťovýNeAnoNe
Philips HC7460/15 recenze a testPhilips HC7460/150,5 – 42 mmNeAkumulátorovýNeAnoAno
Wahl Pro 5 Star Series Magic Clip 08451-016 recenze a testWahl Pro 5 Star Series Magic Clip 08451-0160,8 – 25 mmAnoSíťovýNeAnoNe
Braun Hair Clipper HC5050 recenze a testBraun Hair Clipper HC50503 – 35 mmNeAkumulátorovýAnoAnoNe
Moser 1881-0051 Easy Style recenze a testMoser 1881-0051 Easy Style3 – 25 mmNeAkumulátorovýNeAnoNe
Philips HC9450/15 recenze a testPhilips HC9450/151 – 42 mmNeAkumulátorovýNeAnoAno

Zobrazit celou nabídku

Recenze strojků na vlasy

Philips Multigroom Series MG3740/15

Philips Multigroom Series MG3740/15 recenze a test

Philips Multigroom je strojek na vlasy a vousy, který má mnoho nástavců, díky kterým můžete pohodlně a rychle upravit svůj vzhled. Je vybavený kvalitními ocelovými břity, které mají samoostřící funkci. To prodlužuje životnost tohoto strojku na vlasy a vousy. Zastřihovač vlasů je vybaven 9 nástavci a akumulátorem s dostatečnou kapacitou. Díky tomu vydrží na jedno nabití až 60 minut provozu v kuse. Vzhledem k velkému množství různých nástavců se zastřihovač hodí na vlasy, vousy i nežádoucí chloupky v nose a uších. Nástavce jsou odnímatelné a mohou se umývat pod tekoucí vodou, což usnadňuje čištění tohoto strojku. Součástí balení je cestovní pouzdro pro uložení strojku i všech přiložených nástavců.

+ Samoostřící břity, dlouhá výdrž na jedno nabití, 9 výměnných nástavců, multifunkční použití, cestovní pouzdro součástí balení, malý a skladný
Vyšší hlučnost, během používání vibruje

Rowenta Airforce Ultimate TN9300F5

Rowenta Airforce Ultimate TN9300F5 recenze a test

Zastřihovač vlasů Rowenta Airforce Ultimate TN9300F5 je jedinečný tím, že v sobě má integrovaný ruční vysavač, který zachytí většinu odstřižených vlasů, tudíž z nich nebude nepořádek na zemi ani v umyvadle. Po použití stačí očistit břity a filtr a vysypat posbírané vlasy ze zásobníku. Strojek umožňuje nastavit až 17 různých délek vlasů v rozmezí od 0,5 milimetrů do 18 milimetrů. Břity jsou vyrobené z titanu, který je ostrý a vhodný pro stříhání vlasů. Zároveň jsou samoostřící. Díky tomu mají velmi dlouhou životnost a není třeba je vyměňovat.

+ Omyvatelné břity, přesnost na 1 milimetr, zachytávání odstřižených částí vlasů, samoostřící břity
Při použití bez nástavců může překážet trubice odsávání odstřižených částí vlasů, nemá akumulátor

Braun Hair Clipper HC5030

Braun Hair Clipper HC5030 recenze a test

Strojek na vlasy Braun Hair Clipper HC5030 je vybavený nabíjecím akumulátorem, který se plně nabije za 8 hodin a vydrží až 50 minut nepřetržitého používání. Nabízí 17 různých délek zastřihování díky možnosti nastavení a zastřihovacím nástavcům, které jsou součástí balení. Je vybaven velmi ostrými zabezpečenými břity. Ty vydrží naostřené dlouhou dobu. Životnost tohoto strojku je tak až několik let. Je vybaven paměťovým režimem, díky tomu si pamatuje poslední použité nastavení a není nutné délku nastavovat při každém použití znovu. Zastřihovač vlasů má utěsněné elektronické součásti uvnitř, takže je možné jej jednoduše očistit pod tekoucí vodou.

+ Paměťový režim, 17 různých délek zastřižení, zabezpečené ostré břity, omyvatelný pod tekoucí vodou
Minimální délka s použitím nástavců 3 milimetry

BaByliss For Men Multi 10 Titanum

BaByliss For Men Multi 10 Titanum recenze a test

BaByliss For Men Multi 10 Titanum je nabíjecí strojek na vlasy a vousy. Díky nabíjení prostřednictvím USB lze nabít prakticky kdekoliv. Součástí balení je několik nástavců pro různé délky, nůžky, hřeben, čistící kartáček a praktický stojan na strojek i nástavce. Čepele jsou vyrobené z nerezové oceli s titanovou úpravou. Mají samoostřící funkci, díky tomu mají dlouhou životnost a není potřeba je měnit. Strojek umožňuje zapnutí funkce turbo a na jedno nabití vydrží až 30 minut nepřetržitého provozu.

+ Kombinovaný zastřihovač vousů a vlasů, nerezové samoostřící čepele, funkce turbo, stojan na strojek i nástavce součástí balení
Minimální délka s použitím nástavců 3 milimetry

Remington HC 5035

Remington HC 5035 recenze a test

Stříhací strojek Remington HC 5035 umožňuje nastavit délku střihu pomocí nástavců na 1,5 až 25 milimetrů. Bez nástavce strojek stříhá na délku jednoho milimetru. Strojek je napájen ze sítě a je vybaven kvalitními ostrými břity z nerezové oceli se samoostřící funkcí. Součástí balení je devět různě barevných hřebenů pro snadný výběr délky střihu, čistící kartáček, kartáček na krk, nůžky a stylingový hřeben. Přístroj je opatřený nastavovací páčkou s možností šesti poloh, které nastavují úroveň zkosení břitů o 0,5 až 2 milimetry.

+ 9 barevných nástavců pro nastavení délky střihu, nízká cena
Musí být připojený v zásuvce

Philips HC7460/15

Philips HC7460/15 recenze a test

Philips HC7460/15 je akumulátorový strojek na vlasy s lithium-iontovou baterií. Díky tomu se nabije za pouhou hodinu a následně jej můžete používat až dvě hodiny v kuse. Tento zastřihovač vlasů je vybavený technologií DualCut. Disponuje tedy dvakrát ostřenou střihací jednotkou, která díky nízkému tření stříhá rychleji. Je vybavený funkcí Turbo. Ta se hodí zejména pro velmi husté vlasy. Bez nástavců strojek stříhá na délku 0,5 milimetrů. Součástí balení jsou tři nástavce s délkami od 1 do 42 milimetrů, které umožňují 60 různých nastavení délky. Nastavení délky je možné uzamknout, aby nedošlo k nechtěné změně. Díky paměťovému režimu si strojek pamatuje poslední nastavení.

+ Paměťový režim, zámek nastavení, nastavování s přesností 0,2 milimetrů, 60 možných délek, rychlé nabíjení, 120 minut činnosti na jedno nabití
Nelze omývat vodou, ukazatel nabití ukazuje pouze dva stavy (nabitá/prázdná)

Wahl Pro 5 Star Series Magic Clip 08451-016

Wahl Pro 5 Star Series Magic Clip 08451-016 recenze a test

Profesionální strojek na vlasy Wahl Pro 5 Star je vhodný pro zastřihávání vlasů i vousů. Je vybavený silným vibračním motorem a kvalitní ostrou kovovou pochromovanou hlavicí, která je posuvná a umožňuje výšku střihu 0,8 – 2,5 mm. Součástí balení je 8 plastových hřebenů s výškou střihu 1,5 až 25 milimetrů, hřeben, čistící kartáček a chránič hlavice.

+ Precizní zastřihovač vlasů a vousů, silný motor, ostrá čepel s chromovanou úpravou, posuvná čepel, 8 hřebenů pro úpravu délky střihu součástí balení
Vyšší váha oproti jiný strojkům (620 g)

Braun Hair Clipper HC5050

Braun Hair Clipper HC5050 recenze a test

Střihač vlasů Braun Hair Clipper HC5050 je dodáván se dvěma hřebeny pro snadnější nastavování délky střihu v rozmezí od 3 do 35 milimetrů. Umožňuje výběr ze 17 různých přesných nastavení délky. Je vybaven velmi ostrými čepelemi, které vydrží ostré po dlouhou dobu. Hodí se pro zastřihování i delších a silných vlasů. Délku střihu lze nastavit s vysokou přesností. Strojek je v pogumované úpravě. Díky tomu v ruce neklouže a dobře se používá. Je voděodolný, takže je snadné jej očistit pod tekoucí vodou. Strojek na vlasy značky Braun má paměťový bezpečnostní zámek, který si pamatuje přesné nastavení délky i po sejmutí nástavce. Akumulátor tohoto strojku se nabije za 8 hodin a lze jej následně používat až 50 minut bez nutnosti nabíjení.

+ Paměťový bezpečnostní zámek, voděodolný, pogumovaná úprava, dlouhotrvající ostrost, cestovní obal součástí balení
Pouze 17 možných délek

Moser 1881-0051 Easy Style

Moser 1881-0051 Easy Style recenze a test

Strojek na vlasy značky Moser je vybavený střihací hlavicí o šířce 40 milimetrů s výškou střihu 0,7 milimetrů. Má integrovaný akumulátor, který se dobije za pouhé 2 hodiny a vydrží na jedno nabití fungovat až 90 minut. Nabití akumulátoru signalizuje dvoubarevná LED dioda. Součástí balení je nabíjecí stojánek, olejnička, čistící štěteček a 6 přídavných hřebenů pro nastavení délky střihu. Střihač vlasů je vybaven silným motorem, který je přesto velmi tichý.

+ Velmi nízká váha (190 g), rychlé dobíjení akumulátorů, velmi ostré čepele s dlouhou životností
Méně možností nastavení délky oproti jiným modelům, vyšší cena

Philips HC9450/15

Philips HC9450/15 recenze a test

Strojek na vlasy Philips HC9450/15 je akumulátorový, díky Li-Ion baterii se nabije za pouhou jednu hodinu a vydrží v provozu nepřetržitě 120 minut. Je vybaven technologií DualCut – tedy střihací jednotkou s dvojitým ostřím, které umožňuje rychlejší stříhání vlasů. Součástí balení jsou tři hřebenové nástavce s funkcí paměti, takže si strojek pamatuje poslední použité nastavení i po sejmutí nástavce. S nástavci je možné docílit 400 různých nastavení délky od 1 do 42 milimetrů. Při použití strojku bez nástavců je délka střihu 0,5 milimetrů. Strojek je osazen samoostřícími titanovými břity.

+ Rychlé nabíjení a dlouhá výdrž, samoostřící titanové čepele, nastavení je zobrazené na displeji
Vyšší hlučnost, hůře stříhá dlouhé vlasy

Nejprodávanější strojky na vlasy na trhu

Mezi nejprodávanější strojky na vlasy patří Philips, Braun, Oster, Remington a Silvercrest. Dalí kvalitní výrobci zastřihávačů vlasů jsou Rowenta, Moser, Wahl anebo Babyliss.

Jak vybrat strojek na vlasy

Strojek na vlasy je ideální možnost, jak ušetřit za návštěvu kadeřníka nebo holiče. Při výběru zastřihovače vlasů je ale třeba dbát na několik parametrů a podle těch se rozhodovat a zvolit ten pravý. Níže uvádíme nejdůležitější kritéria pro výběr holícího strojku na vlasy.

Akumulátorové a síťové strojky

Akumulátorový stříhací strojek na vlasy v sobě má zabudovaný akumulátor, zpravidla se jedná o Li-Ion nebo Ni-MH akumulátory, které jsou dobíjecí. Strojek je tak možné používat bez připojení do elektrické sítě. Výhodou takového strojku je, že se výborně hodí na cesty a během používání nikde nepřekáží kabel. Při výběru akumulátorového zastřihovače je třeba dát pozor také na to, jak dlouho se nabíjí a jak dlouho vydrží být v provozu na jedno nabití. Některé strojky se nabíjí i několik hodin a v provozu poté vydrží jen pár desítek minut na jedno nabití.

Oproti tomu strojky napájené ze sítě mají klasický napájecí kabel a během používání musí být zapojené v zásuvce. Většinou jsou levnější než akumulátorové zastřihovače vlasů, ale při jejich používání může překážet napájecí kabel a manipulace s nimi je proto složitější.

Zastřižení vlasů, vousů či chloupků

Při výběru strojku na vlasy zohledněte také to, jak jej chcete využívat. Některé strojky jsou určené striktně na vlasy a nemají jiné využití, některé ale lze použít také jako zastřihovač vousů nebo na zkrácení či zastřihování chloupků v nosu a uších, případně ochlupení na jiných částech těla. Díky tomu lze mít všechny funkce kombinované v jednom přístroji a není nutné mít strojek na vlasy a vousy zvlášť. To se hodí zejména v případě, kdy chce člověk se strojkem často cestovat a ocení možnost vzít si pouze jeden přístroj, který je multifunkční.

Nastavení výšky střihu a nástavce

Na strojcích na vlasy je možné nastavit výšku střihu, tedy délku finálního účesu. Strojek je nutné vybírat podle toho, jak jej chce člověk používat a jakou délku vlasů po ostříhání požaduje. Délka vlasů se pohybuje od desetin milimetrů po několik centimetrů.

Nastavení probíhá sklápěním čepele a použitím nástavců, které se na strojek nasazují. Některé novější strojky na vlasy jsou vybavené paměťovou funkcí, díky které si strojek pamatuje poslední nastavení nástavce i po jeho sejmutí a opakovaném nasazení. Strojky na vlasy se zámkem umožňují nastavení uzamknout, aby nedošlo k nechtěné změně během používání.

Materiál čepelí

Ocelové čepele jsou nejlevnější, ale hrozí u nich rychlejší otupení, a tedy kratší životnost strojku, případně nutnost břity vyměnit, pokud jsou na strojku výměnné.

Oproti tomu titanové čepele mají mnohem delší životnost a zpravidla jsou omyvatelné. Jsou nejkvalitnější, ale také nejdražší. Jejich velká výhoda je, že vydrží ostré po velmi dlouhou dobu a běžným používáním nedochází téměř vůbec k jejich otupení.

Některé strojky mají keramické čepele, které nejsou omyvatelné vodou, ale jsou křehké, takže v případě, že vám strojek spadne na zem nebo dojde k jinému nárazu, hrozí vysoké riziko jejich poškození.

Některé břity jsou samoostřící. To znamená, že se o sebe třou během používání strojku, a tak dochází k udržování jejich ostrosti, vůbec se neotupují a vydrží ostré dlouhé roky.

Možnosti čištění

Proto, aby strojek dlouho vydržel a neopotřeboval se za krátkou dobu, je třeba jej čistit. Základní čištění je třeba provést po každém použití. Obnáší to odstranění ostříhaných vlasů a případného prachu nebo mastnoty z čepelí i nástavců strojku. Většinou je k tomuto účelu v balení kartáček na očištění strojku po použití.

Některé strojky jsou v závislosti na konstrukci přístroje a typu použitých břitů voděodolné. Ty je možné omývat pod tekoucí vodou nebo dokonce používat ve sprše nebo vaně. Voděodolné přístroje výrazně usnadní jejich čištění.

Břity strojku je třeba jednou za čas namazat. Většina strojků na vlasy má proto v balení již od výrobce malou olejničku, která slouží k tomuto účelu.

Váha a velikost

Strojky na vlasy se dají zakoupit v různých velikostech a mají různou váhu. Důležité to je zejména v případě, kdy chcete strojek používat na cestách a malá a kompaktní velikost vám usnadní jeho přenášení. S lehčím strojkem se také lépe pracuje a manipuluje. Ostříhání vlasů tak může být jednodušší.

Další funkce

Dražší a modernější přístroje mohou být vybavené dalšími funkcemi, jako je odsávání vlasů, které usnadní úklid po stříhání. Existují také výrobky, které mají funkci jednoduchého bezdrátového nabíjení v dokovací stanici. Některé jsou vybavené displejem, který ukazuje nastavení střihu či stav integrovaného akumulátoru.

Cena

Od funkcí a výrobce se odvíjí také cena. Nejlevnější strojky pro občasné používání jsou k sehnání v řádech stovek korun, složitější a propracovanější přístroje s více funkcemi se pohybují od tisíce korun výše.

Otázky při výběru strojku na vlasy

Jaký strojek na vlasy a vousy?

Praktický a oblíbený zastřihovač vlasů a vousů zvládne upravit jak vlasy, tak vousy, není tedy potřeba mít dvě zařízení. Jestli je strojek vhodný na vlasy i vousy by měl výrobce vždy uvést, orientovat se dále můžete podle počtu nástavců a jejich typů, které jsou rozhodným parametrem.

V čem se liší profesionální strojek na vlasy?

V první řadě cenou, která je adekvátně vyšší oproti strojkům na vlasy na doma. Mají výrazně bytelnější konstrukci a jsou vyrobeny z kvalitnějších materiálů, aby vydržely každodenní provoz. Kadeřnický strojek na vlasy má dále mnohem vyšší výkon, je tedy silnější a může mít navíc speciální funkce i nástavce.

K čemu slouží konturovací strojek na vlasy?

Konturovací strojek na vlasy, nebo také dokončovací strojek na vlasy je určen k dokončení sestřihů a začištění finálního účesu. Snadno s ním zvládnete detailní úpravy, stejně tak jako vystřihání pěšinky, nebo nejrůznějších tvarů a ornamentů. Výšku střihu lze většinou nastavovat po 1 milimetru a maximální délka střihu není velká.

Jaké jsou nejlepší značky strojků na vlasy?

Mezi spotřebiteli jsou právem nejoblíbenější strojky na vlasy značek Philips, Braun, Rowenta a Remington. Mnoho jejich typů je multifunkčních a zvládnou upravit jak vlasy, tak i vousy. Pakliže se poohlížíte po profesionálním strojku na vlasy s vyšším výkonem a větší bytelností, zaměřte se na značky Wahl a Moser.