Vybíráme nejlepší suchý šampon

TOP 3 suché šampony

Batiste Fragrance Original

Nivea Fresh Revive

Schwarzkopf Professional Osis+ Refresh Dust Texture

Jeden z nejoblíbenějších suchých šamponů ve spreji ve velkém i cestovním balení (50 ml), s atraktivní cenou a vůní.Suchý šampon pro světlé a tmavé vlasy ve dvou variantách pro danou barvu. Použitím na tmavé, hnědé vlasy potěší absencí bílých stop.Suchý šampon s rýžovým škrobem, který čistí pokožku, odstraňuje mastnotu a dodává vlasům svěží vzhled.

Orientační Cena
87 Kč

Orientační Cena
92 Kč

Orientační Cena
166 Kč

Suchý šampon je skvělý pomocník ve chvíli, kdy nemáte dostatek času na dlouhé mytí a následné sušení vlasů. Díky suchému šamponu se zbavíte přebytečné mastnoty a zároveň můžete své vlasy regenerovat či jim dodat objem. Někdy můžete suchý šampon na vlasy využít speciálně pro styling. Kouzlo spočívá ve správné aplikaci a výběru například na světlé, blond a tmavé vlasy. Hlavní nevýhodou suchých šamponů jsou občasné skvrny, které zanechávají po aplikaci. Pro některé lidi nejsou suché šampony vhodné, protože vysušují jejich pokožku. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší suché šampony pro rok 2024, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší suché šampony (Test 2024)

VzhledModelVlastnosti šamponuObjemDostupnost
Batiste Fragrance Original recenze a testBatiste Fragrance OriginalCestovní a pro všechny typy vlasů50 / 200 ml
Wella Professionals Eimi Dry Me recenze a testWella Professionals Eimi Dry MePro objem, styling a bez bílých stop65 / 180 ml
Nivea Fresh Revive recenze a testNivea Fresh RevivePro tmavé a světlé vlasy (2 varianty)200 ml
Klorane Oat Milk recenze a testKlorane Oat MilkPro hnědé a tmavé vlasy, i pro muže150 ml
Schwarzkopf Professional Osis+ Refresh Dust Texture recenze a testSchwarzkopf Professional Osis+ Refresh Dust TextureJemné zpevnění vlasů300 ml
L’Oréal Paris Magic Shampoo Vegetal Boost recenze a testL’Oréal Paris Magic Shampoo Vegetal BoostNezanechává bílé stopy200 ml
TONI&GUY Cleanse recenze a testTONI&GUY CleansePro hnědé odstíny vlasů250 ml
label.m Cleanse recenze a testlabel.m CleansePro tmavé vlasy, dle ohlasů i na odrosty a šediny50 / 200 ml
Maria Nila Style & Finish recenze a testMaria Nila Style & FinishPřírodní (100% vegan), UV ochrana100 / 250 ml
Lee Stafford Dry Shampoo recenze a testLee Stafford Dry ShampooPro objem, osvěžuje a provzdušňuje200 ml

Zobrazit celou nabídku

Recenze suchých šamponů

Batiste Fragrance Original

Batiste Fragrance Original recenze a test

Batiste Fragrance Original je suchý šampon určený pro všechny druhy vlasů i vlasové pokožky. Účinně odstraňuje mastnotu a nečistoty z vlasů. Zároveň vaše vlasy pomáhá vyživovat a regenerovat. Oblíbený je také pro svoji cestovní verzi v 50 ml spreji do kabelky nebo batohu a celkově dobrým poměrem cena/výkon. Kladně hodnocena je i jeho svěží vůně.

Wella Professionals Eimi Dry Me

Wella Professionals Eimi Dry Me recenze a test

Wella Professionals Eimi Dry Me je suchý šampon pro objem použitelný na všechny typy vlasů a vlasové pokožky. Velmi rychle po aplikaci redukuje mastnotu vlasů a dodává zplihlým vlasům objem. Ve složení Wella Eimi Dry Me hraje hlavní roli tapiokový škrob, který efektivně absorbuje mastnotu a vlasy celkově osvěžuje. Bonusem tohoto šamponu je velmi příjemná vůně a to, že usnadňuje vlasový styling lehkou fixací.

Nivea Fresh Revive

Nivea Fresh Revive recenze a test

Nivea Fresh Revive je suchý šampon pro tmavé a světlé (blond) vlasy, přesněji máte na výběr mezi dvěma verzemi šamponu. Kromě efektivního odstraňování mastnoty pomáhá také odstraňovat nečistoty a zvyšovat objem vlasů. Po použití mají vlasy dlouhodobě svěží dojem a vypadají leskle. Uživatelky oceňují rovněž příjemnou vůni.

Klorane Oat Milk

Klorane Oat Milk recenze a test

Suchý šampon Klorane Avoine s ovesným mlékem je vhodný pro ženy i pro muže, bez parabenů a s dobrou snášenlivostí. Najdete ho jak ve verzi pro všechny typy vlasů, tak jako suchý šampon pro hnědé a tmavé vlasy, kde minerální pigmenty pomáhají zvýraznit tmavší barvu vlasů. Ve složení najdeme mnoho přírodních prvků jako extrakt z ovsa, výtažek z chrpy polní či glycerol kokosového oleje. Společně tyto látky z vlasů nejenom odstraní mastnotu, ale také podpoří jejich výživu a lesk.

Schwarzkopf Professional Osis+ Refresh Dust Texture

Schwarzkopf Professional Osis+ Refresh Dust Texture recenze a test

Suchý šampon Schwarzkopf Osis+ Refresh Dust Texture je vhodný zejména na jemné vlasy a všechny typy vlasové pokožky. Hlavní složkou tohoto šamponu je rýžový škrob, který velmi rychle a účinně odstraňuje mastnotu. Sprej jemně vlasy fixuje a ve své objemné 300 ml nádobě nejen že vydrží, ale zároveň potěší atraktivní cenou.

L’Oréal Paris Magic Shampoo Vegetal Boost

L’Oréal Paris Magic Shampoo Vegetal Boost recenze a test

Suchý šampon L’Oréal Paris Magic Shampoo Vegetal Boost je vhodný pro mastné vlasy a mastnou vlasovou pokožku. Při použití tento šampon nezanechává bíle skvrny, skvěle absorbuje mastnotu a čistí pokožku. Ve složení najdeme mimo jiné rýžový prášek, bambusovou vodu či lístky z bílého čaje.

Toni & Guy Cleanse

TONI&GUY Cleanse recenze a test

Toni & Guy Cleanse je suchý šampon speciálně určený pro brunetky se všemi typy vlasové pokožky. Efektivně z vašich vlasů odstraní přebytečný maz, zvýrazní barvu a dodá lesklost. S tímto suchým šamponem se tak nemusíte obávat bílých skvrn na vlasech. Doporučuje se navíc používat s kondicionérem pro brunetky.

label.m Cleanse

label.m Cleanse recenze a test

Label.m Brunette Dry Shampoo je suchý šampon pro tmavé vlasy se všemi typy vlasové pokožky. Dobře odstraňuje mastnotu, pomáhá oživit vzhled zplihlých vlasů a čistí pokožku. Díky svému složení nevytváří nepříjemné bílé skvrny a je tedy vhodný pro každou příležitost. Podle ohlasů jej uživatelky používají i na zakrytí odrostů a šedin, což může být zajímavý bonus, ovšem je třeba zdůraznit, že výrobce tuto vlastnost nezmiňuje.

Maria Nila Style & Finish

Maria Nila Style & Finish recenze a test

Přírodní suchý šampon Maria Nila Style & Finish je specifický svým veganským složením, absencí silikonů a sulfátů. Kromě toho jde také o suchý šampon s UV ochranou, kterou zajišťuje komplex Color Guard. Kromě varianty pro zvětšení objemu ho najdete i ve verzi pro tmavé vlasy. Potěšující je menší, 100 ml balení, které kompenzuje vyšší cenu šamponu, na možné vyzkoušení nebo cesty.

Lee Stafford Dry Shampoo

Lee Stafford Dry Shampoo recenze a test

Lee Stafford Dry Shampoo je suchý šampon pro ženy s mastnými vlasy a mastnou vlasovou pokožkou. Rychle a efektivně odstraní přebytečnou mastnotu z vlasů díky kukuřičnému škrobu a zároveň vyčistí vaši pokožku od nečistot. Vlasy jsou provzdušněné a osvěžené, přičemž se prodává i ve variantě pro tmavé vlasy.

Jak vybrat suchý šampon na vlasy

Výběr suchého šamponu je podobný jako výběr jakéhokoliv jiného druhu šamponu či vlasové kosmetiky. V první řadě je nutné si ujasnit, co vaše vlasy potřebují (mastí se, jsou suché, jemné atd.) a poté hledat výrobek, který k nim bude co nejvíce šetrný. Velkou roli při samotném používání šamponu pak hraje jeho správná aplikace, která zaručí maximálně efektivní účinek.

Nahradí suchý šampon mytí vlasů?

Bylo by skvělé, kdyby tomu tak bylo, ale bohužel ne. Skutečné umytí vlasů provedete pouze za použití běžného šamponu a vody. Ve vlasech a na pokožce hlavy se tvoří nános nečistot z prostředí, lupů, odumřelé pokožky, chemických látek z gelu, tužidel, laku na vlasy a dalších stylingových přípravků.

Suchý šampon absorbuje pomocí škrobu přebytečnou mastnotu, ale vlasy neumyje (nevyčistí). Naopak se na delší dobu ve vlasech a na pokožce hlavy usazuje, takže suchým šamponem zvýšíte objem, dá se říct, nečistot.

Konzistence (ve spreji, pudr)

Na výběr máte v podstatě 2 hlavní druhy suchých šamponů, když přijde na jejich konzistenci. Buď zvolíte suchý šampon ve spreji, nebo suchý šampon v podobě sypkého prášku.

Práškový suchý šampon v podobě pudru se nasype do vlasů, vsákne mastnotu a vyčeše. U této konzistence hrozí, že si na hlavu (nebo také koberec a oblečení) vysypete mnohem víc šamponu, než je potřeba. Neznamená to však, že byste na prášek museli nutně zanevřít a spousta lidí stále tento typ suchého šamponu preferuje, především kvůli ceně.

Suchý šampon ve spreji má výhodu v pohodlnějším a přesnějším dávkování. Oproti pudrovým šamponům mají sprejové větší tržní zastoupení a na výběr jsou různá složení (například keratin), nejen pro zbavení se mastnoty, ale i regeneraci vlasů. Kromě velkých sprejů na doma s objemem 200 – 300 ml jsou navíc i cestovní šampony v podobě malého 50 ml spreje.

Složení

V suchých šamponech lze najít mnoho podpůrných a čistících látek, které pomáhají vlasy nejenom zbavit mastnoty (především škrob), ale také zvětšit jejich objem, dodat jim lesk či vyživovat vlasovou pokožku.

Suchý šampon pro objem a lesk je lepší základ, který si v této kategorii můžete vybrat. Jaké jsou další druhy se speciálním složením?

Suchý šampon s keratinem

Mezi oblíbené látky, které se do suchých šamponů přidávají, patří například keratin. Díky keratinu jsou vlasy po použití šamponu hladké a zregenerované. Pokud se chystáte suchý šampon používat relativně často, rozhodně se vyplatí sáhnout po variantě s keratinem.

Suchý šampon s UV

Suchý šampon s ochranou proti UV záření může být vhodnou volbou tehdy, když vyrážíte někam za sluncem, tedy například dovolená u moře. Vlasům by měl dodat zvýšenou ochranu.

Přírodní suchý šampon

Suchý šampon s přírodním složením může být vhodný na citlivou pokožku hlavy, ale i pro ekologicky smýšlející uživatele. V přírodních suchých šamponech by se neměly vyskytovat silikony ani umělá parfemace.

Světlé versus tmavé vlasy

Největším problémem při používání suchých šamponů jsou bíle skvrny, které mohou na vlasech zůstávat při nedostatečném vyčesání. Lidé s blond a světlými vlasy si s nimi většinou mnoho starostí dělat nemusí a bez problémů mohou používat většinu suchých šamponů dostupných na trhu.

Pro majitele tmavých vlasů však mohou nepříjemné skvrny představovat opravdový problém. Výrobci proto nabízejí speciální suché šampony na hnědé a tmavé vlasy, u nichž ke vzniku skvrn nedochází, případně se jim dá zabránit správnou aplikací podle návodu.

Ne každá barva vlasů je ale přirozená. Jestliže máte vlasy barvené, pak vyhledejte suchý šampon pro barvené vlasy, který pomůže zabránit jejich vyblednutí. Výběr suchých šamponů v drogeriích je dnes opravdu široký a každý by měl být schopný najít ten pravý.

Shrnutí:

 • Suchý šampon pro světlé vlasy – především oživuje blond barvu.
 • Suchý šampon pro tmavé vlasy – zamezuje bílému povlaku.
 • Suchý šampon pro barvené vlasy – zabraňuje vyblednutí.

Suchý šampon pro muže

Dámské a pánské vlasy se od sebe liší, dámské a pánské suché šampony však mezi sebou zase tolik rozdílů nemají. Hlavní odlišnost tkví především v jejich vůní (absence sladkých a květinových) a designu obalu. Pokud spěcháte pánové, nic se nestane, když použijete zdánlivě ženský suchý šampon, cestovní verze jsou rovněž více unisex.

Otázky při výběru suchého šamponu

Jaké jsou výhody a nevýhody suchého šamponu?

Výhody suchého šamponu jsou v získaném lesku a objemu i jemných vlasů, zbavení mastnoty a lepším stylingu (používají je kadeřníci). Jako suchý šampon ve spreji je rychle, snadno použitelný, a také praktický na cestách v cestovní verzi. Z nevýhod lze zmínit občasný lepivý pocit, nebo problém vyčesat vlasy, kde především na hnědých a tmavých vlasech zůstávají patrné bílé stopy. Suchá pokožka s lupy je navíc nevhodná pro aplikaci suchého šamponu.

Jaký suchý šampon na tmavé vlasy?

Hnědé či tmavé vlasy mohou mít potíže s některými suchými šampony, které mohou po aplikaci zanechávat bílý povlak na vlasech, který nejde vyčesat. Suchý šampon na tmavé vlasy by měl tento problém eliminovat.

Jaké jsou nejlepší značky suchých šamponů?

Mezi nejoblíbenější značky a výrobce suchých šamponů patří Batiste, Nivea, Balea, Aussie, Toni and Guy, L’Oréal, Klorane, Tresemme, Lee Stafford nebo také Redken.

Kde koupit suchý šampon?

Internetové obchody s kosmetikou nabízejí široký výběr, takže si můžete snadněji vybrat, pokud hledáte specifické vlastnosti. Suchý šampon koupíte i v DM a dalších drogériích.

Jak použít suchý šampon

Většina suchých šamponů se aplikuje podobným způsobem, je ale dobré se vždy držet přesného návodu uvedeného na obalu. Níže je postup u suchého šamponu ve spreji.

 • Nastříkejte: Ve vzdálenosti alespoň 15 cm od pokožky hlavy rovnoměrně nastříkejte šampon přímo ke kořínkům vlasů. Postupujte pramen po prameni od uší k pěšince a nezapomeňte ani na zadní a vrchní část hlavy.
 • Vmasírujte: Vmasírujte suchý šampon do pokožky hlavy. Nanesení na celý vlas se může lišit dle výrobce. Pro větší objem a pružnost účesu dejte při tom hlavu do předklonu.
 • Počkejte: 1-2 minuty, než šampon nasaje mastnotu.
 • Vyčešte: Vlasy pročešte kartáčem pro uhlazení účesu a zbavení malých částeček spreje.
 • Další tipy:
  • Šampon aplikujte jen na mastná místa a spíše v menším objemu.
  • Nepoužívejte ho častěji než dva dny po sobě bez umytí.
  • Pokud máte tenké a rychle plihnoucí vlasy, šampon zabrání pramínkování.