Vybíráme nejlepší tablety a kapsle do myčky

TOP 3 tablety do myčky

Jar Platinum Yellow

Calgonit Finish Classic Lemon

Ecozone 5v1

Kapsle do myčky zvládnou umýt i to nejvíc špinavé nádobí. Balení obsahuje 90 kapslí, velmi rychle se rozpouští a kromě mytí nádobí dobře pečují i o vnitřek myčky a její filtr.Tablety do myčky mají uprostřed tablety kuličku, která zjemní i zaschlé jídlo a další hrubé nečistoty. Tablety skvěle myjí, dodávají lesk a jsou k dostání ve výhodném balení za dobrou cenu.Ekologické tablety do myčky obsahují extra účinné složení, které chrání přírodu a je biologicky odbouratelné. Nádobí je po použití krásně čisté a lesklé, složení zahrnuje i leštidlo, ochranu skla a také regenerační sůl.

Orientační Cena
359 Kč

Orientační Cena
225 Kč

Orientační Cena
379 Kč

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

ZJISTIT VÍCE

Myčka na nádobí patří mezi velmi oblíbené kuchyňské spotřebiče, které ušetří nejen čas, ale i vaše ruce a spotřebu vody. Pro její správné fungování jsou ale potřeba kvalitní čistící prostředky do myčky, kterými zbavíte nádobí nejen nečistot, ale dodáte mu potřebný lesk a ochranu. Zároveň by měl být čistící prostředek šetrný i k myčce na nádobí a životnímu prostředí. Kapsle do myčky nebo tablety do myčky patří mezi nejoblíbenější prostředky do myčky, které se používají. Jejich používání je velmi jednoduché a díky jejich složení se zvládnou postarat nejen o čistotu a lesk nádobí, ale také o vaši myčku. Existuje také prášek do myčky, nebo gel do myčky, netěší se ale zdaleka takové popularitě. V našem výběru jsme dali dohromady nejlepší tablety do myčky pro rok 2021, přičemž jsme brali ohled na recenze, testy a hodnocení uživatelů.

Nejlepší tablety do myčky (Test 2021)

VzhledModelTypPočet kusů v baleníEkologickéSůlLeštidloDostupnost
Jar Platinum Yellow recenze a testJar Platinum YellowKapsle90 ksNeAnoAnoVÍCE INFORMACÍ
Somat Classic recenze a testSomat ClassicTablety100 ksNeNeNeVÍCE INFORMACÍ
Calgonit Finish Classic Lemon recenze a testCalgonit Finish Classic LemonTablety100 ksNeNeNeVÍCE INFORMACÍ
Finish Powerball Quantum max recenze a testFinish Powerball Quantum maxTablety60 ksNeAnoAnoVÍCE INFORMACÍ
Ecozone 5v1 recenze a testEcozone 5v1Tablety72 ksAnoAnoAnoVÍCE INFORMACÍ
Sanytol 4v1 recenze a testSanytol 4v1Tablety40 ksNeAnoAnoVÍCE INFORMACÍ
Finish All-in-1 Max recenze a testFinish All-in-1 MaxTablety120 ksNeAnoAnoVÍCE INFORMACÍ
Seventh Generation All in One Free&Clear recenze a testSeventh Generation All in One Free&ClearTablety24 ksAnoNeNeVÍCE INFORMACÍ
Jar Fairy Professional All in 1 recenze a testJar Fairy Professional All in 1Kapsle115 ksNeAnoAnoVÍCE INFORMACÍ
Waschkönig Glanz Mesiter recenze a testWaschkönig Glanz MesiterTablety2 ksNeNeNeVÍCE INFORMACÍ
Real Green Clean recenze a testReal Green CleanTablety40 ksAno-AnoVÍCE INFORMACÍ

TIP: Nezapomeňte na další přípravky do myčky nádobí.

Recenze tablet a kapslí do myčky

Jar Platinum Yellow

Jar Platinum Yellow recenze a test

Jar kapsle do myčky Platinum Yellow zvládnou umýt i to nejvíc špinavé nádobí. Balení obsahuje 90 jednotlivých kapslí, které už nemusíte zvlášť rozbalovat. Na jedno použití stačí vždy použít jednu kapsli, která se kompletně velmi rychle rozpustí, rozprostře se po celé myčce a zanechá nádobí zářivě čisté a lesklé. Kapsle mají také funkci soli a zabraňují tvorbě vodního kamene. Na základě zkušeností uživatelů jsou kapsle do myčky kvalitní a zanechávají nádobí i myčku velmi čistou a lesklou.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Somat Classic

Somat Classic recenze a test

Somat tablety do myčky Classic efektivně odstraňují usazené a zaschlé skvrny i připáleniny od jídla. Balení obsahuje 100 kusů tablet a každá tableta je zabalená ve fólii, která se musí sundat. Tableta se pak jednoduše vloží do dávkovače, kde se postupně rozpustí. Tableta do myčky chrání sklo před korozí a účinně bojuje i proti skvrnám od kávy a čaje. Na základě ohlasů a zkušeností uživatelů jsou tyto tablety do myčky kvalitní a velké balení je za rozumnou cenu.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Calgonit Finish Classic Lemon

Calgonit Finish Classic Lemon recenze a test

Tablety do myčky Calgonit Finish Classic Lemon obsahují tři účinky síly Power Action, kulička uprostřed tablety zjemní i velmi zaschlé jídlo, které tableta následně umyje a dodá mu patřičný lesk. Tableta do myčky zvládne odstranit i skvrny od černého čaje a další odolné nečistoty, navíc po umytí nádobí voní po citronu. Balení obsahuje 100 kusů tablet pro 100 mycích cyklů, spotřebitelé pak chválí kvalitu za dobrou cenu. Jedná se však o základní tablety do myčky, a proto neobsahují sůl ani leštidlo.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Finish Powerball Quantum max

Finish Powerball Quantum max recenze a test

Finish tablety do myčky PowerBall Quantum Max zvládnou odstranit i ty nejsilnější nečistoty z nádobí a dodávají mu lesk, kombinují v sobě 12 funkcí najednou. Umí si poradit dokonce s čajovými skvrnami a silnou mastnotou, a to i při nízkých teplotách. Výhodou navíc je funkce soli, která chrání nádobí i myčku proti usazování vodního kamene a ochraňuje filtr. Leštidlo dodá lesk i ochranu sklenicím, a dokonce i stříbru. Kulička uprostřed tablety slouží k předmáčení nádobí pro lepší umytí.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Ecozone 5v1

Ecozone 5v1 recenze a test

Ekologické tablety do myčky Ecozone 5v1 obsahují extra účinné složení all-in-one, které si poradí se špínou i mastnotou při nízké teplotě. Nádobí je po umytí krásně čisté a lesklé, složení totiž zahrnuje leštidlo, ochranu skla a také regenerační sůl. Uživatelé si pochvalují složení tablet, které chrání přírodu a je biologicky odbouratelné, tablety krásně myjí a díky svému složení nevadí ani domácím čističkám odpadních vod. Balení obsahuje 72 tablet, které se už nemusí rozbalovat, stačí pouze vložit do zásobníku.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Sanytol 4v1

Sanytol 4v1 recenze a test

Sanytol tablety do myčky 4v1 jsou kombinací dezinfekce, mycího prostředku, leštidla a soli. Neobsahují chlór a mají rychle rozpustný obal i při nízké teplotě. Tableta zvládne odmastit a odstranit nečistoty, zároveň nádobí vydesinfikovat od bakterií, virů a mikrobů. Efektivně odstraňuje pachy v myčce a netvoří usazeniny ve filtru myčky. Balení obsahuje 40 kusů tablet a na základě ohlasů spotřebitelů jsou tablety velmi účinné a vhodné v chřipkovém období, jen balení může být pro někoho menší.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Finish All-in-1 Max

Finish All-in-1 Max recenze a test

Tablety do myčky Finish All-in-1 Max jsou doporučovány předními výrobci myček a odstraní i odolné nečistoty připálené k povrchu nádobí. Kulička PowerBall uprostřed tablety dodá nádobí krásný lesk a chrání ho před vznikem povlaku. Balení obsahuje 120 tablet a obal tablety je vodou rozpustný, lze tedy rovnou vložit tabletu do myčky. Tablety chrání sklo před korozí, mají funkci soli, leštidla, chrání filtr i myčku před vodním kamenem. Výhodou je, že se dají použít i při nízké teplotě vody.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Seventh Generation All in One Free&Clear

Seventh Generation All in One Free&Clear recenze a test

Eko tablety do myčky Seventh Generation AiO jsou vyrobené z 85% na bázi rostlin a minerálů, jsou biologicky rozložitelné a mají 100% recyklovatelný obal. Ve složení se nenachází chlór, ani barviva či syntetické látky. Balení obsahuje 24 tablet a účinkují už při nízké teplotě (cca 45 °C). Ekologické tablety do myčky navíc nebyly testovány na zvířatech, což dokládají certifikátem Leaping Bunny. V ekologickém složení těchto tablet nenajdete ani žádné zbytečné vůně, které nemají na dokonalé umytí žádný vliv.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jar Fairy Professional All in 1

Jar Fairy Professional All in 1 recenze a test

Tablety do myčky Jar Fairy Professional All in 1 jsou v provedení kapslí a vhodné jsou jak do domácích myček, tak profesionálních. Zvládají odstranit zaschlou mastnotu, chrání sklo a dodávají nádobí lesk. Kapsle lze také použít i na krátké 1-5 minutové mycí cykly, neboť se velmi rychle rozpouští. Výhodou je také ochrana stříbra, zabraňují tvorbě vodního kamene a mají rovněž funkci soli. Jedno balení obsahuje 115 kapslí a uživatelé si kapsle chválí, poměr ceny a výkonu je velmi dobrý.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Waschkönig Glanz Mesiter

Waschkönig Glanz Mesiter recenze a test

Tablety do myčky z Německa Waschkönig Glanz Mesiter jsou čistící tablety na bází aktivního kyslíku a dokonale odstraňují usazeniny a vodní kámen. Zároveň také neutralizují zápach a pravidelným používáním tak prodlužují životnost myčky na nádobí. Balení obsahuje dvě tablety, jedna tableta by se měla položit na dno prázdné myčky a program by měl mít minimálně 65 °C. Na základě uživatelský ohlasů tablety krásně myčku vyčistí a všechny mastné usazeniny zmizí.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Real Green Clean

Real Green Clean recenze a test

Ekologické tablety do myčky Real Green Clean odstraňují zaschlé skvrny a mastnotu pomocí aktivních enzymů, a to již při nízké teplotě. Tablety jsou šetrné k přírodě, neobsahují žádné fosfáty, chlór ani konzervační látky. Jsou vhodné i pro domácnosti s čističkami odpadních vod, změkčují vodu a jsou biologicky odbouratelné. Po použití je nádobí čisté a plné lesku, což oceníte při každém mycím cyklu. Spotřebitelé na těchto tabletách do myčky oceňují leštidlo, šetrnost k ČOV a uvádějí, že se jedná o jedny z mála eko tablet do myčky, které skutečně fungují.

ZOBRAZIT NABÍDKU

Jak vybrat kapsle a tablety do myčky

Nejprve vás seznámíme, s jakými typy čistících prostředků do myčky se můžete setkat a poté se blíže zaměříme na výběr tablet, které jsou velmi praktické a k používání velmi jednoduché. Při výběru tablet do myčky je nutné nejprve zohlednit, jaký jejich typ preferujete. Jestli dáváte přednost levnějším tabletám s vysokým čistícím účinkem nebo ekologickým tabletám. Dobré je také mít základní přehled o složení tablet a zda obsahují sůl a leštidlo, tedy složky, které jsou pro správné mytí nádobí v myčce nezbytné.

Typy čistících prostředků do myčky

Na trhu je velké množství čisticích prostředků do myčky, které čistí nádobí nebo jen samotnou myčku. Prostředky do myčky mohou být různého skupenství, od tablet, po prášek či gel. Seznámíme vás, s jakými druhy se můžete setkat a jaké klady a zápory jednotlivé prostředky přináší.

Tablety do myčky

Tablety do myčky patří mezi nejoblíbenější mycí prostředek a můžete se s nimi setkat v mnoha provedení. Jejich používání je velmi jednoduché, nemusíte totiž odměřovat správné množství. Tablety se vkládají do zásobníku a během mytí nádobí se postupně rozpouštějí.

Občas může být problém s nerozpuštěným zbytkem tablety na dně myčky. V takovém případě může pomoci změna programu, případně zkontrolovat, zda nejde o špatné otevírání zásobníku na tablety. Možnou příčinou je také chyba tablety, což některé zkušenosti uživatelů potvrzují.

Kromě toho, že dokážou krásně nádobí umýt, jsou často ještě obohaceny o další přísady, které mohou chránit myčku a nádobí proti korozi i vodnímu kameni. Mohou obsahovat také sůl i leštidlo, a to vše také přispívá k delší životnosti myčky. Z některých tablet se musí před vložením do myčky sejmout obal, jiné mají obal rozpustný a tato věc pak odpadá.

Kapsle do myčky

Kapsle do myčky fungují na podobném principu jako tablety do myčky. Kromě mycích vlastností obsahují většinou také sůl i leštidlo a všechny přísady jsou tekuté a v obalu, který se během mytí kompletně rozpustí. Výhodou je, že se rozpustí i při nižší teplotě vody, což je ekologičtější i ekonomičtější. Jsou často navíc jen o trochu dražší než tablety do myčky.

Prášek do myčky

Prášek do myčky patří mezi nejlevnější druh mycích prostředků do myčky. Dávku prášku si můžete zvolit dle vlastního uvážení a na základě plnosti myčky. Zároveň však prášek do myčky neobsahuje všechny látky, jako je tomu u tablet nebo kapslí.

K prášku je tedy nutné ještě přikoupit vhodnou sůl a leštidlo do myčky, aby bylo nádobí perfektně čisté, bez vodního kamene a s leskem. Uživatelsky je tedy o něco méně pohodlný než kapsle nebo tablety, proto tedy není již tak populární. Navíc je méně šetrný k mytí křehkého nádobí.

Pokud máte myčku s funkcí pro tablety, můžete prášek či gel střídat s použitím tablet a kapslí obsahujících sůl a leštidlo. Při zapnutí této funkce nebude sůl a leštidlo dávkovat, takže jimi nebudete plýtvat. Stejná výhoda platí při nárazovém použití tablet bez soli a leštidla.

Gel do myčky

Další možností mycího prostředku je gel do myčky na nádobí, který má podobné složení účinných látek, jako prášek. Jednoduše se dávkuje, díky tekuté podobě se rychle rozpouští a zbavuje špíny a skvrn i při nízké mycí teplotě a při krátkých mycích cyklech. Opět je ale nutné do myčky dokoupit zvlášť sůl a leštidlo. Cena je oproti prášku do myčky vyšší.

Ekologické tablety do myčky

Pokud jste ohleduplní k životnímu prostředí a rádi kupujete produkty, které jsou šetrné k přírodě, určitě se zaměřte na ekologické tablety do myčky. Eko tablety do myčky postrádají fosforečnany i další chemické látky a většinou jsou vyrobené na bázi přírodních látek a minerálů. Eko tablety však nemusí být 100% účinné stejně tak, jako jsou chemické tablety a jejich cena je v porovnání se všemi prostředky do myčky vyšší.

Odlišné je také jejich balení, typicky z recyklovaného papíru a bez tablet balených v plastu. Balení je rovněž označeno logem EU Ecolabel, což je značka pro ekologický výrobek splňující stanovené normy pro vliv na životní prostředí.

Multifunkční tablety do myčky

Tento typ tablet a kapslí je dnes velmi běžný, bývají označované jako multifunkční tablety do myčky 3v1, 4v1, a podobně (případně All in 1). Znamená to, že kromě mycí látky obsahují navíc hlavně sůl a leštidlo. Někdy mohou obsahovat i desinfekční složky a další látky. S jejich používáním tedy odpadá nutnost kupovat a používat zvlášť leštidlo a sůl, což při každodenní rutině potěší.

Složení tablet do myčky

Málokdo čte složení tablet do myčky. Přesto je dobré mít alespoň základní přehled o běžných látkách, které tablety obsahují, neboť se od nich odvíjí vlastnosti a účinek tablet. Výrobci tablet do myčky nemají povinnost uvádět úplně všechny látky, které tablety obsahují, uvádí pouze ty nejzákladnější a nejdůležitější. Níže vás s některými seznámíme.

Fosforečnany a fosfonáty

Tento typ látek si umí velmi dobře poradit s odolnými skvrnami, upravují pH vody, bohužel mají ale negativní vliv na životní prostředí. Zapříčiňují totiž tzv. růst vodního květu ve stojatých vodách, jako jsou sinice apod. Fosfonáty zabraňují vzniku skvrn na umytém nádobí a obsahují o něco méně fosforu než fosforečnany.

Čistící složky

Jedná se o aktivní látky, které jsou základní složkou každé tablety. Patří mezi ně enzymy a další povrchově aktivní látky. Enzymy odbourávají proteinové i škrobové nečistoty, například tedy skvrny od rýže, brambor, vajec, obilných kaší a rozpouští mastnotu. Některé použité enzymy mohou vyvolat alergickou reakci a tablety, které je obsahují, by měly mít na obalu varování.

Bělící složka

Bělící činidla fungují na bázi kyslíku a dokáží vyčistit i ty velmi odolné skvrny, zejména na bílém nádobí. Jedná se například o hrnky se zaschlou kávou nebo skvrny od čaje, červeného vína a podobně. Často obsahují tzv. zesilovač, který pomůže ještě efektivněji skvrny vybělit, a to i při nízké teplotě mycího cyklu.

Aromata

Aby umyté nádobí nebylo cítit jen po chemii či stále nebylo cítit po připáleném jídle, přidávají se do tablet různá aromata, která nádobí i myčku osvěží. Většinou se používá vůně citrónu.

Polykarboxyláty

Tato látka neplní funkci čištění a odstraňování skvrn, ale upravuje pH vody a pomáhá tak dalším látkám dosáhnout jejich maximálního účinku.

Sůl

Pokud tableta obsahuje sůl, nemusíte již sůl do myčky dokupovat. Sůl do myčky je velmi důležitá, neboť změkčuje vodu a tím zabraňuje usazování vodního kamene na nádobí i myčce. Bez soli by myčka brzy ztrácela životnost a nádobí by nebylo dokonale čisté.

Leštidlo

Většina tablet také již obsahuje leštidlo, díky kterému je nádobí plné lesku, neusazují se na něm zbytky jídla a nevytváří se koroze skla. Leštidlo vytvoří ochrannou vrstvu a nádobí pak i rychleji schne.

Značky a výrobci

Na trhu je řada výrobců tablet do myčky, mezi nejznámější patří značky Finish, Jar, Somat, Sanytol, Calgonit, německá značka Waschkönig, či různé ekologické značky, jako je například Ecozone. Pár z nich si zde uvedeme.

Finish

Značka Finish patří mezi světovou jedničku na trhu ve výrobě tablet do myčky. Své mycí výrobky prodává ve více než 40 zemích světa, vznikla již v roce 1953 a od té doby se může chlubit řadou prvenství. V roce 1969 vyrobila první biologický prášek, v roce 1995 první dvouvrstvou tabletu a od roku 1999 je na trhu její nejznámější tableta s červenou kuličkou PowerBall. (zdroj: finishinfo.cz)

Jar

Značka Jar je na českém trhu velmi známá. Všichni ji jistě znají jako tekutý přípravek na mytí nádobí v ruce, který účinně odstraňuje nečistotu a mastnotu. Výrobce Jar nicméně vyrábí i kvalitní kapsle do myčky, které obsahují jak leštidlo, tak sůl.

Somat

Německá značka Somat vyrábí mycí prostředky a mycí prostředky do myčky na nádobí již od roku 1962. Ze začátku společnost Somat vyráběla prášek a oplachovač, v roce 1976 přidala Somat sůl a v roce 1982 čistič myčky. Tablety do myčky začal vyrábět až na konci 80.let, na náš trh se tablety dostaly až v roce 1999 a měly více funkcí v jedné tabletě. Od té doby mají na výběr několik různých mycích prostředků se stále kvalitnější technologií. (zdroj: somat.cz)

Sanytol

Značka Synytol spadá pod mezinárodní skupinu Grupo AC MARCA, která se zaměřuje na péči o domácnost, osobní péči, lepidla až po pleťovou kosmetiku. Značka Sanytol se vyznačuje svými dezinfekčními vlastnostmi a mimo jiné vyrábí také tablety do myčky. Jejich tablety mají nejen čistící účinky, ale také dezinfekční a zbaví nádobí až 99,9 % všech mikrobů, virů a bakterií. (zdroj: sanytol.cz)

Otázky při výběru tablet do myčky

Jak se liší eko tablety do myčky?

Eko tablety do myčky se liší především svým složením. Neobsahují škodlivé látky, jako jsou především fosforečnany a díky tomu šetří životní prostředí. Jsou vyrobeny z velká části z přírodních látek a minerálů, nevýhodou však může být jejich vyšší cena a efektivita mytí nádobí nemusí odpovídat chemickým tabletám.

Co jsou tablety do myčky 3v1?

Jedná se o multifunkční tablety do myčky, které mají mycí funkci a zároveň obsahují sůl a leštidlo. Není tedy nutné do myčky doplňovat sůl a leštidlo zvlášť. Existují také tablety 4v1 nebo 5v1, které mohou navíc obsahovat dezinfekční účinky nebo i ochranu stříbra či nerezu.

Tablety nebo prášek do myčky?

Prášek do myčky můžete dávkovat podle potřeby, na rozdíl ale od tablet do myčky neobsahuje sůl a leštidlo, které je nutné do myčky vložit zvlášť. Na druhou stranu prášek neobsahuje tolik fosfátů, jako tablety, a proto může být ekologičtější. Tablety jsou velmi jednoduché na používání, ve srovnání s práškem jsou však o trochu dražší.

Čím nahradit tablety do myčky?

Klasické domácí tablety do myčky lze nahradit například eko tabletami do myčky, které šetří životní prostředí. Pokud chcete ušetřit, eko tabletu si můžete vyrobit z několika základních surovin i doma. Stačí k tomu pouze kyselina citrónová, prášková soda na praní a kuchyňská sůl, různých návodů je na internetu mnoho.

Proč je potřeba sůl do myčky?

Sůl do myčky je potřeba hlavně pro domácnosti, které mají tvrdou vodu. Sůl zabraňuje usazování vodního kamene na nádobí i myčce a tím je chrání a zanechává čisté. Zároveň se tím prodlužuje životnost myčky na nádobí.

Jaké jsou nejlepší značky tablet do myčky?

Mezi nejlepší tablety do myčky patří zejména Finish, Jar, Somat, Sanytol, nebo Sunlight. Populární přípravky do myčky jsou také značek Winterhalter, Klee, nebo Denkmit, které koupíte v drogeriích DM, nebo tablety Domol od Rossmann. Většinu výše zmíněných značek koupíte také ve velkých řetězcích typu Tesco nebo Kaufland, včetně jejich privátních, a pro dobrý poměr cena výkon jsou oblíbené i tablety do myčky W5, které zakoupíte v Lidlu.

Jaká je cena tablet do myčky?

Cena tablet se odvíjí od počtu kusů tablet v balení, od jejich složení (pokud obsahují i sůl a leštidlo či další praktické složky) a zároveň je také rozdíl mezi eko tabletami a chemickými. Ekologické tablety do myčky jsou o trochu dražší, průměrně jedna tableta na jeden mycí cyklus vychází cca od 6 do 10 Kč za kus. U chemických tablet se cena pohybuje od cca 3 do 7 Kč za kus. Vyplatí se také pořídit tablety do myčky v akci, kdy jejich pořízení může být o několik desítek procent levnější.

Jak používat tablety do myčky

  • Některé typy tablet jsou ještě samostatně zabalené v obalu, jiné stačí už jen vložit do myčky na nádobí – obal se rozpustí sám.
  • Tablety se vkládají do dávkovače na stanovené místo výrobcem myčky nádobí.
  • Pokud daný typ tablety neobsahuje sůl a leštidlo, nezapomeňte obě dvě složky v myčce nádobí mít.
  • Pokud chcete dosáhnout ještě lepšího efektu, můžete do myčky dosypat sůl a přilít leštidlo i pokud jsou tablety vše v jednom.
  • V závislosti na tom, kolik a jak moc špinavého nádobí v myčce máte, zapněte vhodný program.
  • Většina tablet se rozpouští i při nízké teplotě a krátkých cyklech, vždy si to ale předem u daného modelu tablet nebo kapslí zjistěte.
  • Některé typy tablet do myčky jsou určeny přímo na čištění myčky samotné. Takové tablety se většinou vkládají na její dno.